Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Hmm, to moja Nadia jakaś gruboskórna, pookładana szpitalną tetrą była od stóp do głów i nic. No ale wiadomo, że każde dziecko inne, a kto wie może u nas w szpitalu były prane rzeczy w proszku dzieciowym.
    .
    Doti, Czerwinko nooo kupiłam te matę. Zastanawiałam się nad używaną, ale sobie pomyślałam, a niech mnie kule biją, nie będzie mieć dziecko wszystkiego z drugiej ręki (poprzednia jest używana ) . I kupiłam nowiuteńką i już nie mogę się doczekać aż dojedzie, tym bardziej że tak zachwalacie :> Tak mi się podoba, że sama chętnie na niej będę leżeć. Męczy mnie już codzienne łączenie dwóch kolorowych kocyków i podkładanie pod nich maty do jogi, którą chciałabym w końcu używać osobiście :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    U nas w szpitalu piora tylko w dzieciecych proszkach. Moja nic nie miala po szpitalnych ubrankach.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 26th 2013 zmieniony
     permalink
    W szpitalu, w którym rodziłam, w ogóle nie było mowy o tym, bym mogła mieć swoje ubrania dla Zu... Przez te kilka dni była ubierana w szpitalne ciuszki i nic jej nie było ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Moja mała też była w szpitalnych i nic jej nie było i tak jak u Magdy swoje ciuchy mogłam założyć tylko na wyjście
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Penny, Doti lub Czerwinko, Wy o TEJ macie piszecie? Bo szukam właśnie jakiejś dużej maty, bo na obecnej Ninka nie może się obracać...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Wiecie, tylko moje miały kontakt z tą szpitalna tetra przez 2 miesiące, może to dlatego. Nigdy potem nic ich nie uczuliło, więc musieli jakiegoś świństwa używać.

    Treść doklejona: 26.01.13 22:05
    Dokładnie ta mata. Mam też z pałąkami, ale w pewnym momencie zrobiła się za mała.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 26th 2013 zmieniony
     permalink
    No mi nawet położna z mojego szpitala powiedziała, że lepiej wziąć swoje ciuszki...czyli co szpital to inne zwyczaje ;)

    Co do maty to też się zastanawiam nad zakupem, ale to dopiero chyba jak się bąbel urodzi i zobaczę co w miarę lubi :cool:
    te duże fajne bo mają sporo miejsca a do tego niezłą cenę... te z pałąkami np. FP też fajne ale droższe i sporo mniejsze... ciężki wybór

    Mój mąż za to powiedział, że jak mu naszykuję rzeczy na stole to weźmie :devil: no ale postaram się go jakoś ogarnąć... no i wolałabym żeby mi wziął na wyjście buty, kurtkę itp. bo upałów to się nie spodziewam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Już pisałam Penny ta mata jest w sklepie internetowym Smyk za 108 zl. Według mnie mata z pałąkami na początek fajniejsza.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Dokładnie - na początek z pałąkami, potem taka duża jak już dziecko większość dnia na brzuchu spędza
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 27th 2013 zmieniony
     permalink
    To chyba znalazłam optymalne rozwiązanie (mata tiny love 5w1) o wymiarach 114x106 ma któraś z Was może taką (jeśli tak to jak się sprawdza)?
    mata
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    sardynka85: (mata tiny love 5w1) o wymiarach 114x106 ma któraś z Was może taką (jeśli tak to jak się sprawdza)?

    ja posiadam, a raczej Tymek :) fajna, duża, kolorowa, jedyny minus wg mnie to taki, że jak łącznik pałąków dasz na środek, to zabawki wiszą zbyt nisko nad dzieckiem leżącym na plecach... ale w sumie po to jest ruchomy, żeby można było pokombinować i dostosować do malucha :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Venus nadal jesteśmy w dwupaku juz z nudów przekladam ciuszki i przeglądam torbę czy wszystko wzięłam. Czytam "język niemowląt". I czekam... Pewnie lada dzień.
    Co jeszcze mogę ci polecić to podpytanie sie pediatry jakiegoś o szczepionke na zoltaczke Engerix, która można zakupić w aptece i podać do szpitala na drugi dzień. Jest lepsza niż ta która podają w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    W szpitalu w Bydgoszczy nie zaszczepia wlasna szczepionka. Nie ma takiej mozliwosci. Tez mialam ten problem. Zaszczepilam dopiero przy pierwszym szczepieniu w przychodni.
    Tak to wszedzie szczepia Euvaxem. Ja nie wyrazilam zgody na te szczepionke.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    A mi zaszczepili w szpitalu Engerixem i nie musiałam mieć swojej szczepionki.
  1.  permalink
    moje dziecko też było Engerixem szczepione w szpitalu:)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Elfika, no bardzo zle. Euvax jest jedna z najgorszych szczepionek
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Euvax byl kilku krotnie wycofywany z obrotu,po czym wracal spowrotem do obiegu. Byly tez przypadki smiertelne (mozna w nece znalezc). Juz jak starsza corka sie rodzila (doszczepialam ja w PL Engerixem,bo w UK szczepili tylko dzieci od matek-nosicielek) to wiedzialam,zeby nie szczepic w zadnym wypadku ta szczepionka. Teraz jak rodzila sie mlodsza,to nadal szczepia tym gownem w szpitalach i tez od razu zastrzeglam,zeby nie szczepili. Widze,ze dziewczyny pisza tu,ze w ich szpitalach szczepia juz Engerixem,to moze cos sie zmienia.
    Ja chyba tez kilkanascie lat temu przed operacja bylam szczepiona euvaxem (musialabym sprawdzic w swojej ksiazeczce).
  2.  permalink
    Dziewczyny pytajcie w szpitalu o możliwość zaszczepienia Engerixem za opłatą. My tak szczepiliśmy na Madalińskiego w Warszawie. Kosztowało to nas ok. 60 zł. Jeśli nie powiecie, że chcecie szczepionkę płatną zaszczepią standardowo euvaxem. Myślę, że każdy szpital ma te szczepionki do wyboru, tylko że ta lepsza jest płatna.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    Ja probowalam tak zalatwic wlasnie,zeby zaszczepili Engerixem , a ja zaplace. Powiedzieli mi w szpitalu,ze oni maja tylko na stanie Euvax. a jak zapytalam,czy moge przywiezc swoja szczepionke,to powiedzieli,ze nie ma takiej mozliwosci. jakies wewnetrzne przepisy. Tak bylo przynajmniej prawie 2 lata temu w Bydgoszczy. Jak jest teraz,nie wiem.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    W Poznaniu też szczepią euvaxem, ale ja zostałam uprzedzona o tym, że to gówniana szczepionka i miałam swoją szczepionkę... Gdy przyszli po dzieci na sczepienia, powiedziałam, że zaraz będzie mąż z naszą szczepionką - engerixem i nie chcę, by była szczepionka szpitalną szczepionką... Żadnych problemów nie robili... Dodam, że to wielka Poznańska Klinika ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    No ja niestety nie zostałam uprzedzona i Nadia dostała ten pieprzony Euvax i na razie nic więcej. Następne dawki tylko engerixem. Ale może koniec off top.

    Donoszę, że mata gigant tiny lole dojechała przedwczoraj i Nadia jest nią zachwycona :bigsmile: Jest naprawdę duuuża, miękka no fajna po prostu :wink: Dlaczego ja jej wcześniej nie nabyłam ...W drodze jeszcze duże puzzle piankowe są, poszalałam sobie :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    Jesli moj mały też po urodzeniu był szczepiony jak Nadia penny euvaxem a teraz ma kolejne szczepienie nim to czy moge zmienic na engerix ( to szczepionka na to samo zdaje sie) czy jest to juz niemozliwe?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    Hope tak możesz, ja tak będę robić, chodźcie z tym na odpowiedni wątek ;>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    PENNY możesz napisać jakie puzzle kupiłaś? Też szukam jakiś dużych, bo Młodszy mi po kafelkach szoruje;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    O takie :)
    Poleciała mi Magda :) chyba dziś dojadą :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    dzięki :kissing: też sobie zamówię, jak polecacie:boogie:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie odnosnie mat, ktore maja taka ala poduszke dla dziecka, by lezalo na niej na brzuszku i cwiczylo miesnie szyji.

    Czy ktoras z Was miala/ma taka mate?
    Czy do jest zdrowe dla dziecka? Pytam, bo dziecko nie podnosi sie samo, tylko trzeba je ukladac itd.

    http://www.tinylove.com.pl/index.php?p1415,gimnastyka-dla-bobasa-z-palakami-kick-discover

    http://www.tinylove.com.pl/index.php?p1048,gimnastyka-dla-bobasa-z-palakami-malpia-wyspa
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    Penny ciesze się że się podoba mata:-) dla mnie ta mata to strzał w 10:-):-):-)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    madziauk, u mnie fizjo polecał pdkładanie zwiniętego ręcznika i układanie na nim dziecka na brzuszku- efekt taki sam jak z ta poduszką-więc na pewno to nie szkodzi maluszkowi.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Peppermil - a ten ręcznik jak prawidłowo układać? Pod paszki ? A co z główka dziecka? Pytam, bo chętnie bym spróbowała z recznikiem.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 1st 2013 zmieniony
     permalink
    No, własciwie pod klatke piersiową- tak, żeby łokcie stabilnie opierały się na ziemi. Wtedy łatwiej dziecku podnieść główkę.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 1st 2013
     permalink
    Peppermill - dzieki :)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Do mojej wyprawki niebawem dołączy chusta tkana Avocado, ustrzelona w dobrej cenie na Allegro. Nie mogę się doczekać!
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    A ja dokupiłam 3-cią koszulę do szpitala :) jednak lepiej mieć więcej niż mniej... rodzić nadal póki co zamierzam w szpitalnej (może przy moim 160 wzrostu nie będzie ciężko dobrać takiej długości aby mieć zakrytą pupę :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam gorące pytanie o wózek. Mianowicie znalazłam fajne wózki firmy TUTEK. Czy któraś z Was słyszała o takich? Jak się sprawdzają?
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    aaggaattaa: Dziewczyny mam gorące pytanie o wózek. Mianowicie znalazłam fajne wózki firmy TUTEK. Czy któraś z Was słyszała o takich? Jak się sprawdzają?


    Agatka zapraszam na ten wątek WóZKI - jak wybrac najlepsza bryke
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny, wróciłam po tygodniu w szpitalu. Młody juz z nami. Mieliśmy zoltaczke, także trochę sobie powiedziałam z nim. Teraz juz wiem co sie z wyprawki przydaje:))) i dodatkowo czego schodzi dużo: np ręczników papierowych którymi osusza sie Krocze. Najlepsze podpaski po 3-4 dniu Bella Maxi Nova ze skrzydelkami. Zamiast tych wielkich Bella mama polecam Seni Lady normal lub extra. Mi sie rownież przydały nakladki na sutki, mąż mi kupił madea - rewelacyjne. Jakby co pisać:) będę podpowiadać. Sudokrem pediatra kazała mi odstawić, takim maluszkom lepiej smarowc Linomagiem pupe.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    dziękujemy za relacje prosto z pierwszych dni :-*
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    To chyba znalazłam optymalne rozwiązan ie (m ata tiny love 5w1) o wymiarach 114x106 ma któraś z Was może taką (jeśli tak to jak się sprawdza)?


    ja mam ta mate, jest świetna, muzyka i kolorowe światełka przyciągają małej uwagę, potrafi sama poleżeć przez prawie godzinę, po rozpięciu jej robi się naprawdę spora. I te pałąki które można przesuwać w rożne pozycje, naprawdę polecam.
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny poleccie jakas duza torbe do wozka....Mam z wozka corki jeszcze,ale jest mala i duzo rzeczy mi sie do niej nie miesci.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Moje serce skradły Skip Hopy, oglądałam je wczoraj na żywo, piękne i solidne, w różnych wielkościach. Ceny takie, że głowa mała, ale poluję na eBayu.
    Poza tym mają sprytny system mocowania do rączki wózka.
    --
  4.  permalink
    Ceny takie, że głowa mała


    Wlasnie widzialam i szczerze to nie chce az tylu pieniedzy wydac na torbe. Jutro pochodze po sklepach moze uda sie kupic cos fajnego a zarazem niedorgiego.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Mysiu dzięki :)*
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Cobraczek- my mamy taka, i jest bardzo pojemna :)
    http://www.biustonoszedokarmienia.pl/produkt-PL-159-Babymel-London-Torba-dla-mamy-Babymel-Amanda-Quilted-Pewter.php
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny, które krzeselko polecacie..? Chce zacząć BLW od 5,5 miesiąca. Chodz tez o to zeby po zlozeniu zajmowało niewiele miejsca, aby łatwo było je transportować. Cena nie ga roli. Wazne aby bylo funkcjonalne i starczylo na długo.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Gaggata- dziekuje za relację !, reczniki i podpaski oraz linomag wpisalam na liste, czytałam wlasnie tutaj ze sudo wcale takie nie jest dobry
    szczegolnie u dziewczynek...moze zeby przyspieszyc gojenie odparzenia, czy ranki tak, ale nie codziennie.
    Piszesz ze podpaski od 3-4 dnia, a wczesniej? nie uzywa sie wkladek?

    Olenka- sliczna mata- tez taka kupimy chyba, nie mamy dywanu, wiec wielkosc bedzie akurat!
    zapisalam sobie link
    mam tu u Was skarbicę wiedzy!
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Ciasto ja kupilam takie http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-6968-bright-starts-wawa-i2975844534.html#tabsAnchor właśnie ze względu na transport i po złorzeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Do tego tacka jest mała a mejsce na kubek, butelke głebokie:-)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Dorit: wczesniej? nie uzywa sie wkladek?


    wcześniej potrzebne są wkładky poporodowe (w niektórych szpitalach dostępne w innych trzeba mieć swoje)
    wkłady
    --
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    ja zamowilam (i czekam) po poleceniach kolezanek na allegro : Bella Mama Rozowe podklady poporodowe x4op. . Zamowilam Linomag z cynkiem na strefe pieluszkowa , wkladki laktacyjne johnson&johnson x2op.

    Ja juz powoli zamawiam te rzeczy bo mi zakupow na 4strony a4 wyszlo prY pierwszym dziecku liczac oczywiscie tez moje.potrzeby okoloporodowe i szpitalne ;)

    na razie mam 3/4 ubranek i to wszystko :P takze duzo przede.mna i mamy na.to 2,5 mca :P a kasa z nieba nie leci..

    a i polecam Alantan masc na.cipuche -kolezanki mowily ze przyspieszylo im gojenie i dalo ulge.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Według mnie te bella lepsze są niż te co pokazałaś Sardynko one się bardzo zwijały w kroku:-/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.