Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    czerwinka: Według mnie te bella lepsze są niż te co pokazałaś Sardynko one się bardzo zwijały w kroku:-/


    u mnie w szpitalu akurat dają, wstawiłam po prostu pierwsze lepsze zdjęcie duuuuużych podpasek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Acha:-) Ja tylko pisze swoje odczucia;) bo miałam takie i takie i zdecydowanie bella wygrywa;)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Dziewczyny, które krzeselko polecacie..? Chce zacząć BLW od 5,5 miesiąca. Chodz tez o to zeby po zlozeniu zajmowało niewiele miejsca, aby łatwo było je transportować. Cena nie ga roli. Wazne aby bylo funkcjonalne i starczylo na długo.

    A ja Ci polecę najtańsze krzesełko antilop z ikei. Jeśli chcesz blw, to będziesz miała dużo mycia, a to chyba najłatwiej domyć. Nie składa się, ale wystarczy wyjąć nóżki i już nie zajmuje miejsca. Z tego co wiem, wiele dziewczyn, które mają dzieci BLW, używa właśnie tego krzesełka.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    dzięki
    na gojenie krocza tantum rosa tez dobre podobno w saszetkach, rozpuszczone do przemywania.
    --
  1.  permalink
    dorit tantum rosa na.prEmywanie i posiadowke a poten masc alantan.podobno najskuteczniej ;) tez.slyszalam ze bella.mama.wygrywa.z tymi innymi wiec zamowilam i czekam ;) niech leza w szafie i czekaja.na.swoj.czas..
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    U nas w szpitalu, nie wolno bylo miec swoich podkladow, dawali swoje-sterylne.
    Podobno super sa podklady Hartmann. Ja jak juz wyszlam do domu,to uzywalam najpierw te podklady bella ,a potem juz bella nova.
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    ja też polecam podkłady belli, naprawdę byłam zadowolona :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja dla mam w Uk, polecam podklady z Boot'sa, są rewelacyjne. Tak samo majteczki siateczkowe maja tam fajne :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    przyda mi się rada z bootsem :-) wyrusze na zakupy chemi później teraz koncertuje się na ubrankach :-)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny a możecie wytłumaczyć do czego są te podkłady?
    Zakłada się je jak podpaski na bieliznę, czy podkłada pod tyłek w czasie leżenia na łóżku? Bo już się pogubiłam.
    Ja dostałam od szwagierki z UK takie wielkie podpaski i wkładki laktacyjne. Ile tego potrzeba na początek, bo nie wiem czy muszę dokupić.
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    powiedzcie mi kochne -czy wyprawka od 12 tygodnia ciazy to szalenstwo ?' do tego moj P.bardzo chce juz robic lozeczko dla dziecka (nie moze sie doczekac -ma wene hehe) jak myslicie ,czy mozemu juz zaczac a na koncu tylko wozek dokupic ??:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny a możecie wytłumaczyć do czego są te podkłady?


    te co ja wkleiłam i te o których piszą dziewczyny (czyli "podpaski" o długości ok 30 cm) podkłada się tak jak podpaskę zaraz po porodzie (w części szpitali można je włożyć w majtki siatkowe, ale wiem, że w niektórych zabraniają noszenia tych majtek i trzeba z takim podkładem chodzić trzymając go między nogami - jak to technicznie wykonać to pojęcia nie mam :shocked:)

    na łóżko trzeba sobie jeszcze dokupić (o ile szpital nie oferuje) podkłady poporodowe
    podklady
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    sardynka85: jak to technicznie wykonać to pojęcia nie mam

    Też nie miałam pojęcia, dopóki się tak nie przeszłam wzdłuż korytarza szpitalnego:tooth: Zadziwiające, ale da się wykonać:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    akirka - te podpaski wkleja sie na majtki np. siateczkowe (ja takie mialam do szpitala na po ). U mnie po CC poszlo sporo podkladow w szpitalu - conajmiej 3 paczki (ale dali mi szpitalne), w domu chyba kolejne 4 paczki zuzylam. Krwawilam dosc mocno po cesarce.
    Wolalam zmieniac podklad, bo wiekszy i wchlanial co trzeba, chyba z najwiekszej podpaski by mi sie wywewalo ;)
    A! i majteczki siateczkowe uzywalam dopiero jak wstalam po cesarce i chyba jeszcze z miesiac w domu, maz mi nakupowal tego pelno. Bo lepiej sie czulam w takich majtkach, szybciej sie blizna goila ;)
    --
  2.  permalink
    no ciekawe czy u mnie.pozwola te majtki nosic ale.ja sie nie dam.. czuje siw lepiej jak mam cos na dupsku :p chocoaz w ciazy spie nago ale nie musze.nic miec moedzy nogami a nie wyobrazam sobie takiego podkladu nosic bez
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Ja tam te podklady w majtki bawełniane wkladalam i nikt sie mnie nie czepial, w koncu to moja sprawa jak mi sie krocze goi :) a swoja droga nic mi nie bylo wiec chyba nie zaszkodziło. Ale rzeczywiście nosily to laski bez gaci. Ja jakos nie mogłam oblesne to strasznie i balabym sie ze mi wypadnie nawet pod koldra i łóżko zapaskudze albo mi krew bokiem pojdzie (sorki za szczegóły)... A w siateczkowych gatkach tez jakos tak dziwnie i luzno bylo. Bawelna tez odeycha i nawet zaryzykowalabym ze lepiej niz sztuczna siatka.
    Reczniki papierowe sie baaardzo przydaja do wycierania
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Olenkaka ja tym razem nie kupuje kojca ,wole juz np zainwestowac 2x w drozsza karuzele ,moje dziewczynki mialy kupione kojec (chyba tylko po to by sobie byl :wink: )
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Olenkaka jesli na chwileczke potrzebowalam odlozycz moje skarby to wkladalam do fotelika -przez caly okres az do siedzenia samodzielnego intensywnie uzywalam do zabawy ,do karmienia,do gotowania, do chwilowego "samo pilnowania" gdyz szelki dawaly mi poczucie bezpieczenstwa, druga moja coreczke bralam w foteliku ze soba do lazienki by sie np podmyc poniewaz przez 4 mies miala straszna kolke a w ten sposob moglam ja i bujnac stopa i np obrac ziemniaki

    Treść doklejona: 11.02.13 16:25
    a dzieki fotelikowi moglam miec caly czas na nie oko .szczegolnie na Julcie (pierwsze dziecko) -z oka jej na sekunde spuscic nie chcialam
    --
  3.  permalink
    a co sądzicie o leżaczkach (tych wibrująco bujająco melodyjnych) czy kołyskach ?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Kandy - ja mam leżaczek wibrująco - melodyjny i go nie lubiła i nie lubi ;) Uważam osobiście, że wydawanie pieniędzy na bujaczek z różnymi bajerami, to pieniądze wydane w błoto ;) Ale tyle ile mam, tyle opinii ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Kandy -ja mialam z Gabi i ona sie go poprostu bala
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Kandy - my mamy hustawke, co sie sama buja, ma rozne melodyjki i odglosy natury. Maja go bardzo lubi i czesto mi tam przysypia. Takze polecam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    ja zakupie fotelik -lezaczek bujaczek ale nie zaden na baterie tylko zwykly prosty,karuzela jakas fajowa no i moj zrobi mi lozeczko z przewijakiem do tego kosmetyki ,ubranka ,kolo poporodowe i wsio
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    magda_a: Ale tyle ile mam, tyle opinii ;)

    Dokładnie :bigsmile:
    Bo na przykład moja Martynka gadżeciara mi rośnie :)
    --
  4.  permalink
    no wlasniw ile mam tyle opinii i nadal nie mam jasnego zdania.. chyba zaryzykuje i kupie jakis niedrogi prosty i zobacze ale to juz chyba na spokojnie po porodzie..
    --
    •  
      CommentAuthorpinkgonzo
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    ja od kilku dni jestem szczesliwa posiadaczka lezaczka...a szczesliwa dlatego, bo od kilku tygodni moj smyk nie chce lezec, tylko karze sie nosic, bo lepiej widzi co sie dzieje!!a lezaczek, jak czarodziej jak mam cos do zrobienia, w lezaczku sobie lezy i patrzy !! no ale fakt, staram sie zeby nie lezał w nim cały dzien!!
    a mój Smyk konczy 3 miesiace - wczesniej nie był potrzebny!
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    a co o takim czymś myślicie? bo chciałabym takie kupić, do drugiego pokoju

    http://allegro.pl/tiny-love-3w1-lezaczek-lozeczko-bujaczek-red-gra-i2991107805.html
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Kandy - uważam, że to dobre rozwiązanie ;)
    Olenka - moja siostra kupiła dla swojej córci kojec, ale też się nie przydał, bo Natalka (siostrzenica) za żadne skarby narodowe nie chciała w nim być dłużej jak 2 minuty ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Olenkaka mój syn w kojcu nie chciał przebywać, maks 5 min. się pobawił i płacz. Oddałam kilka miesięcy temu sąsiadce i tam to samo- pieniądze wyrzucone w błoto, dlatego warto sprawdzić u kogoś znajomego, jeśli jest możliwość.

    Kandy co do leżaczka to dla mnie rewelacja. Jak musiałam wziąć prysznic czy coś ugotować, wkładałam do leżaczka i brałam Adama do kuchni/łazienki. Dostałam najzwyklejszy bez bajerów, jedynie miał jakąś zawieszkę do zabawy.
    Byłam z Adkiem sama cały czas i nieraz ten leżaczek mi tyłek uratował :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Blubis czytalam same dobre opinie na temat tego lezaczka.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    IzUK: Blubis czytalam same dobre opinie na temat tego lezaczka.



    o, to super :wink:

    Poczekam na jakąś promocję i będę zamawiać
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Ja dostałam w spadku leżaczek Fishera, kojec to nie dla mnie, chociaż chcę zakupić matę edukacyjną później, jak się teraz nie przyda to drugie dziecko może skorzysta.
    --
  5.  permalink
    [quote=Minia85][/quote]

    moj pierworodny tez bedzie mial na imie Adas :))

    no ja kupie takie cos tylko musze siw rozejrzec i kupic taki najbqrdziej polecany :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 13th 2013 zmieniony
     permalink
    a co sądzicie o leżaczkach (tych wibrująco bujająco melodyjnych) czy kołyskach ?


    moja córcia z kolei na początku potrafiła nawet spać w leżaczku, u nas się super sprawdził do 2 miesiąca, teraz dostaje histerii jak ją tam wkładamy :wink:, ale i tak uważam, że przydał nam się w 100% właśnie w najgorszym okresie na początku gdy włączałam bujanie i muzyczkę, mogłam spokojnie wyjść do toalety:bigsmile:, ja mam leżaczek hybrydowy braight starts - wg mnie rewelacja :cool:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.02.13 09:02</span>
    Jeżeli chodzi o kojec to pierwsza córka korzystała, przynajmniej jak już sama siedziała babcia wrzucała zabawki i mogła obiad gotować, teraz dostałam po znajomych kojec za free więc nawet jak się nie przyda to przynajmniej nie będę żałowała, ale jesli ktoś nie jest pewien to lepiej kupić używany zawsze taniej
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    My mamy leżaczek bujaczek z mamas and papas. Karolek go nie lubi, jak go wkładam to jest płacz. Dobrze, ze kupiłam używany ;) może jeszcze go polubi kto wie...
    Za to karuzela klasyczna z Tiny Love jest rewelacyjna - mój skarb ja uwielbia :)))
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    moja lezaczek własnie odkryła :) lezy i wpatruje sie w zabawki :)
    kojec rewelacyjnie nam sie sprawdzał przy starszej, szczególnie jak juz była taka pzremieszczajaca sie, mogłam ja tam wsadzic i spokojnie isc do toalety bo wiedziałam gdzie ja zastane jak wróce. nawet jak troche powrzeszcała to było to lepsze niz zostawianie jej samej sobie czy branie ze soba do łazienki gdzie tyle roznych ciekawych chemikaliow :) ale i potrafiła pobawic sie w nim troche i dac mamie złapac drugi oddech :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny, w jaki sposób posegregować ubranka? wg rozmiaru czy typu? Chodzi mi już po praniu, aby wsadzić do komody.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    To super, teraz niech pranie wyschnie, potem je poprasuję i do szuflad :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Wiosenno--letnie mamusie mam do Was pytanie - ile kupowalyscie ubranek kazdego rodzaju na okres czerwiec - lipiec-sierpien etc.? (termin mam na maj)

    mowie tu oczywiscie o ubrankach 56/62 jak na razie.. ;P
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Kandy, proponuje zakup typowo letnich ubranek zostawic na czas, kiedy beda one potrzebne.
    Po pierwsze nie wiesz, jakie duze dziecko Ci sie urodzi i jak szybko bedzie roslo.
    Po drugie, w upaly u nas najlepiej sprawdzalo sie body. Krotkie spodenki zakladalismy od wielkiego dzwonu- mialam ich moze ze 2 pary. A wszelkie koszulki typu T- shirt niewygodnie sie zakladaly.

    Nie wiem czy cos Ci podpowiedzialam... Wojtek tez z maja jest.
    Chyba, chodzilo Ci jeszcze o cos innego:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Moonia - czyli jest szansa, ze Karolek polubi ta huśtawke? Stoi to i sie kurzy.. Fajnie jakby polubił ;) jak nie to sprzedam ja. Czytałam opinie, ze super sie sprawdza u innych dzieci. Mojemu synowi jak widać narazie nie pasuje.
    --
  7.  permalink
    Jaheira raczej mi chodzilo o ilosc sztuk body, rampersow spiochow i pajacykow. ja mam b.duzo body bo dostalam od rodziny i mam po kilka sztuk pozostalych rzeczy na 56 i 62. zastanawiam sie czy na lato potrzebna bedzie jakas bluza z kapturkiem czy tylko owijac w koc w chlodniejsze dni lata a ubierac wtedy na cebulke.. mysle bo teraz kompletuje ubranka a cala reszta zostaje na marzec/kwiecien... chce miec z glowy jeden temat i zabrac sie za drugi ;P
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    moze akurat :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Kandyzowana: a co sądzicie o leżaczkach (tych wibrująco bujająco melodyjnych)

    Któraś z mam tu kiedyś pisała o badaniach, które wskazywały na to, że te wibracje są niezdrowe dla noworodka czy niemowlęcia. Ja bym dziecku takich wibracji nie serwowała, bo wydają mi się anaturalne. Jeśli już to prosty bujak, w który na chwilę można włożyć dziecko jeśli się już bardzo potrzebuje. Moim zdaniem im więcej bajerów, tym bardziej rozleniwia dziecko i kusi mamę by jak najczęściej je w nim zostawiać. Każdy robi jak uważa rzecz jasna, ja z doświadczenia napiszę tyle, że bez bujaka też jest super, po prostu go nie ma i tyle, nie jest to jakaś rzecz pierwszej pomocy ;> Jeśli potrzebuję w bezpiecznym miejscu odłożyć Nadię, to po prostu daję ją do jej łóżeczka i idę do łazienki.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Kandy - u nas przez pierwsze dwa miesiące życia najbardziej sprawdziły sie pajace
    . Body trzeba przez głowę przekładać i takie maluszki tego nie lubią. Poza tym kaftaniki/ bluzeczki bez kapturow, zapinane na całej długości z przodu - są super. Na lato możesz kupić takie bawelniane spodnie ze skarpetkami w jednym, ze stopami, cos Ala rajstopy - tylko spodnie. Jak masz pełno body to takie Ci sie przydadzą. Ubiezesz na body i bedzie ok :) jak będziesz kupowała bluzy itd. To zwróć uwagę by były rozpinane z przodu, takie przez głowę to cieżko ubrać dziecku.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 13th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Na lato możesz kupić takie bawelniane spodnie ze skarpetkami w jednym, ze stopami, cos Ala rajstopy - tylko spodnie.


    to są tzw. półśpiochy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Sardynka - hehe :) dzieki. Ja sie tu głowie jak one sie nazywają ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 13th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: Poza tym kaftaniki/ bluzeczki bez kapturow, zapinane na całej długości z przodu - są super

    Co mama i dziecko to inaczej :> U nas się ani pół kaftanika nie sprawdziło, ciągle się podwijały, zwijały i doprowadzały do szału Nadię. Cały lipiec, a małą była noworodkiem, przeleżała w body tylko, bez żadnych rajtuzek ani spodenek zazwyczaj. No chyba, że był wieczór albo chłodniejszy dzień, to wtedy była cieplej ubrana. Przez głowę dawała sobie spokojnie założyć, radości przy tym nie było, ale płaczu specjalnego też nie. Bluzy jej też przez głowę wkładałam, trzy sekundy niezadowolenia i tyle. Gorzej się miała sprawa w okresie zimowym, przy wkładaniu kombinezonów ;P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    madziauk: Body trzeba przez głowę przekładać i takie maluszki tego nie lubią.


    niekoniecznie :bigsmile: są też kopertowe :bigsmile:

     photo 1-DSC_0226_zpsa85452e6.jpg
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke - wlasnie te kopertowe są ok :) tez takie mamy. Jednak my np. W większości dostaliśmy zwykle body, i niestety ciagle przy ich ubierania jest płacz.
    Karolek rośnie nam jak na drożdżach, sama muszę znowu jakies zakupy zrobić.
    Ostatnio mama mi przywiozła pajace z fixoni na 68cm i ubralam jeden wczoraj - dosłownie na styk są.
    Ubranka nam sie powoli koncza :shocked:

    Treść doklejona: 13.02.13 17:16
    Eveke - gdzie takie fajne bodziaki sprzedają ?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.