Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Ja wózek na razie odpuściłam. Powrócę do tematu za ok. miesiąc, bo mi się trochę mózg zaczął lasować od tego. Ale czytam tak o tych wyprawkach i ilości kaftaników itp i chyba mam mętlik w głowie. Każdy mi mówi nie kupuj dużo z rozmaru 56, bo niektórych rzeczy nawet nie założysz. Maks urodzi się w lipcu, więc zakładam,że będzie upał. Wymyśliłam, że będę go ubierać w body i krótkie spodenki, żeby w samych bodziakach nie leżał. I dlatego zaplanowałam po 2 zmiany na cipłe i chłodniejsze dni z rozm. 56 i po 3 zmiany z 62. Ale jak czytam ile kupujecie w rozm. 56 to już sama nie wiem. A poza tym zastanawiam się czy jest sens kupowania pajacyków, skoro to będzie lato. Ostatnio stałam przed tymi kaftanikami w sklepie i pojęcia nie miałam co się z czym i kiedy zakłada.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Dziewczyny - mega pytanie - ile pieluch newborn do szpitala? mam paczkę 78 szt. ale to chyba przesada czy jak?
    --
  1.  permalink
    dżasti: Ja wózek na razie odpuściłam. Powrócę do tematu za ok. miesiąc, bo mi się trochę mózg zaczął lasować od tego. Ale czytam tak o tych wyprawkach i ilości kaftaników itp i chyba mam mętlik w głowie. Każdy mi mówi nie kupuj dużo z rozmaru 56, bo niektórych rzeczy nawet nie założysz. Maks urodzi się w lipcu, więc zakładam,że będzie upał. Wymyśliłam, że będę go ubierać w body i krótkie spodenki, żeby w samych bodziakach nie leżał. I dlatego zaplanowałam po 2 zmiany na cipłe i chłodniejsze dni z rozm. 56 i po 3 zmiany z 62. Ale jak czytam ile kupujecie w rozm. 56 to już sama nie wiem. A poza tym zastanawiam się czy jest sens kupowania pajacyków, skoro to będzie lato. Ostatnio stałam przed tymi kaftanikami w sklepie i pojęcia nie miałam co się z czym i kiedy zakłada.


    DŻASTI oj widze że masz ten sam problem...ja póki co przemogłam się i kupiłam małemu dwa komplety ubranek ale w rozmiarze 62. U nas też lipiec będzie jak Filip się urodzi. Sporo rzeczy dostaliśmy od znajomych właśnie w rozmiarach 56, podobno maluchy tak szybko z niego wyrastają że szokers. Ja kupię po 3 komplety 56 i 62, jakieś ładne na wyjścia a resztę w domu będę zakładała z tego co dostaliśmy i dostaniemy....

    Też mam mętlik w głowie:)a co do wózka, to już w ogóle...jak tak dalej będzie to w ogóle dziecku wózka nie kupię...kurde jak ja byłam niemowlęciem, dostałam wózek po dzieciach cioci, wyboru zbytniego nie było i wszyscy żyli...a teraz? Tylko kasę mieć, bo niektóre z tych wózków kosztują tyle samo co małe auto:)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    dżasti: będę go ubierać w body i krótkie spodenki

    Dżasti - możesz kupić rampersy, mniejszy wydatek, a ten sam efekt. Pierwszy z brzegu
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
  2.  permalink
    dagus mi na SR mówili żeby spakować w torbę 10sztuk, i że później mąż w razie potrzeby dowiezie...tak więc...ja tak uczyniłam:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    10 pieluch ?? Przepraszam ale, jeśli w szpitalu nie dają pamków, to bzdura...
    Mała paczka hagisów (27 bodajrze) albo paczka new bornów papersa(43) wkładajcie do torby . Na dzień dobry możecie te 10 pieluchów zużyć w ciągu 8 h albo i jeszcze szybciej... i mąż może nie zdążyć przwieść z domu ...

    Treść doklejona: 27.02.13 16:13
    Tak samo mówil ze mała butelka wody ... ja wypiłam prawie 3 litry wody podczas porodu i na całą noc nie miałam (koleżnaka z sali dała mi butelkę 1,5 litra i ją potem celebrowałam aż mąż mi przywiózł z domu) urodziłam o 20:50 mąz już nie mógł wyjśc do sklepu, bufet był nieczynny, a automat był przpełniony monetami i już nie przyjmował kasy) .
    --
  3.  permalink
    ja mam 3 butelki o,5 l wody...a jeżeli chodzi o pampersiki to zdaję sobie sprawę że te 10 szt może pójść już w pierwszy dzień,ale może skorzystam z rady i wsadzę całą paczkę 28 szt.:bigsmile:
    dzięki czerwinka
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Przepraszam Dominiczka za uniesienie.... ale czasem mnie szlag trafia co na tych szkołach rodzenia radzą :/
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    U mnie w szpitalu każą brać małą paczkę pieluch. Więc chyba jak się skończą, to dają swoje. Zresztą położna nawet mówiła, że na oddziale używają Happy.
    --
  4.  permalink
    czerwinka nic się nie dzieję rozumiem Cię:bigsmile:Mnie też to trochę dziwiło i jak spytałam na SR czy to nie za mało to powiedziała kobita ,że mąż dowiezie:bigsmile:A powiedzmy ,że mąż nie może i co wtedy?oto jest pytanie:bigsmile:U mnie w szpitalu leży się po porodzie 2 doby także myślę w sumie że te 28 szt.w paczce może wystarczy a jak nie to wtedy telefon do męża:bigsmile::bigsmile:Nie ma sensu w sumie co chwile dzwonić:dowieź 5 pampersów...dowieź jeszcze 10 i tak non stop:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Akirka moze mniejszy szpital... bo w Warszawie to wiesz kop w tyłek i dostaniejsz z łaską jakiegoś pamersa... nawet jak Doti urodziła 1 maja to pierwsze co kazali jeżdzić i szukać paersów dla dziewczynek i chusteczek ... a kupno pieluch w dzień wolny ;) gdzie markety zamnięte naprawde stanowło dla jej rodziny wyzawanie... :)

    Treść doklejona: 27.02.13 16:31
    Dokładnie Dominiczka my musieliśmy zostać jeden ekstra dzień i wtedy maż musiał dowieść :) U nas też dwie doby po prodzie sie leży :) ale jak cos się dzieje z dzieckiem to zostajesz ;) i wtedy zaczyna być problematycznie ;)
    --
  5.  permalink
    u mnie w szpitalu nie dają swoich...dają tylko ubranka na czas pobytu w szpitalu
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Najlepiej zapytać w szpitalu, czy dają pieluchy (to samo z ubrankami na czas pobytu).
    Ja spakowałam poprzednim razem (nie powiem, miejsca w torbie trochę zajmują), a okazało się, że nie użyłam ANI JEDNEJ, bo codziennie położne donosiły nowe. Leżałam pięć dni po porodzie.Teraz wezmę może kilka sztuk na wszelki wypadek, ale całej paczki na pewno już nie spakuję.
    Aa, szpital wcale nie prywatny, uprzedzam pytanie:wink: Taki zwyczajny i nie najpopularniejszy w mieście.
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    ja zas tam gdzie rodzilam to wszystko trzeba miec swoje ,a na odchodne zostawic 2 pieluchy tetrowe i pampersa dla dzieci porzuconych (to akurat piekny gest szpitala) acz kolwiek panstwo jak zwykle wykorzystuje ludzi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Akirka - też na rampersy zwróciłam uwagę, ale w sklepach, przynajmniej u nas, jeszcze ich nie ma. Chyba poczekać muszę na lato. A te co wstawiłaś link do strony są śliczne po prostu. Takich jeszcze nie widziałam, a na necie już kilka godz. na poszukiwaniu spędziłam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Dżasti są teraz w Olsztynie w realu !!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Dzięki Asiunia. W realu jeszcze nie byłam w poszukiwaniu ciuszków. Przez to leżenie to byłam tylko w H&M i Kappahlu. I tak się umordowałam. Ale właśnie o tych rampersach to też myślałam do spania w upalne dni. Czy lepiej mimo wszystko dziecko kłaść w body na długo rękaw i półśpiochach?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Zależy jakie dziecko ... mój sierpniowy a musiał być ubierany jak na zimę body kaftanik i śpiochy i po nos przykryty kocykiem ;) dziewczyny z którymi się w realu spotykam świadkiem ...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Dżasti w realu jest teraz tydzien malucha i są dużo tańsze ubranka i właśnie i takie cuda widziałam :*
    w takich koszach za chyba 9,90 :)
    No i w pepco też widziałam :*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    To może ja się wypowiem, co do ubranek, bo też miałam letnie dziecko.
    Pajace przydały się bardzo - ja ubierałam do spania (nocnego, bo Gosia cały czas spała), bawełniane oczywiście, nie welurowe. Do tego cieńki rożek lub kocyk.
    Taki maluszek nowonarodzony to mimo wszystko musi być jakoś bardziej ubrany niż np. w bodziaka na krótki rękawek, chyba że upały ponad 30stopni by były, to może...
    Rampersy fajnie się sprawdzały. A na dzień najlepszy zestaw to bodziak i półśpiochy.
    No i moim zdaniem warto mieć kilka tych kompletów na 56, większość dzieci po urodzeniu topi się nawet w 56, starczają tak przeciętnie na ponad miesiąc.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    madzinka83: No i moim zdaniem warto mieć kilka tych kompletów na 56, większość dzieci po urodzeniu topi się nawet w 56, starczają tak przeciętnie na ponad miesiąc.
    --


    moje dzieci korzystaja prawie 2 miesiace z takiego rozmiaru a nawet i 56 jest za duzy,ja na poczatek kupuje zawsze ze dwa komplety dla wczesniaczkow na 52 i szczerze -oj przydaly mi sie (ale podkreslam ,ze rodze malenstwa)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Ja dziś widziałam w c&a dresik o rozmiarze 50 :D
    Ale kupiłam 56 bo stwierdziłam, że przesada :D:P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Madzinka - dziękuję za fachowe porady. Bo właśnie najlepiej to kogoś kto już miał doświadczenie się dowiedzieć. Bo niestety pokolenie naszych mam to jeszcze inaczej ubierało, mega grubo, więc ja jakoś sceptycznie do tych rad podchodzę. Podobno najważniejsze, aby nie przegrzać.
    Ja właśnie jestem mega zmarźluchem i myślę, że moje dziecko też może być. Czyli jednak zainwestuję w cieplejsze ubranka do spania mocnego w rozm. 56.
    -- ,
  6.  permalink
    ja zgadzam sie w 100% z madzinka83 tez mam sierpniowe dziecko i pajace byly nr1 ubieralam tylko pajac i bylo ok. a jak bylam jeszcze w ciazy to tez byslam ze bedzie cieplo itp a jak mielismy wyjsc ze szpitala to bylo 18 stopni i mialam taki sweterek 56 rozmiar i pamietam tak sie nameczylam z ubraniem bo mimo ze sliczny to wogole nie praktyczny pozniej ubierałam mojej Gosi taki polarek na 6 miesiecy bo mniejszy rozmiar poprostu niepotrafilam ubrac ;( z iloscia ubranek polecam wiecej bo przeciez dziecko moze sie przesikac ubrudzic przy zmianie pieluszki czy poprosu moze miec sklonnosci do ulewania ja pamietam u nas w 1 miesiacu byly noce gdzie dziecko 3 razy przebieralam.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Plany planami :) a dziecko i tak samo "powie" jak lubi być ubrane - Franio Czerwinki ubrany w październiku jak na srogą zimę - bo tylko tak był szczęśliwy - a moja Martynka w bodziaku z długim rękawem i kurteczka (bez czapki bo zapomniałam ...:shamed: ) - podkreślam, że na tym samym spacerze :tongue: i też zadowolona :cool:
    ja generalnie czy na noc czy na dzień ubierałam na początku tak samo - bodziak z długim rękawm i śpiochy. Dziecię sierpniowe.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Agusienkaaa a ja zgadzam się z Tobą w 100% ( i nie tylko dlatego, że masz córcie Gosię :devil:). Moja Gosia też była ulewająca i często przebieraliśmy. :sad:.
    Ulcia my na pierwszy spacer zapomnieliśmy ubrać czapeczki :devil:, a mój mąż oczywiście całej swojej rodzinie się "pochwalił" tym. Nie muszę mówić, jaką minę miała teściówka :devil::devil::devil:. Na nasze usprawiedliwienie dodam, że było około 25 stopni i bezwietrznie, tak samo jak w mieszkaniu :wink:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  7.  permalink
    moja Gosia jeszcze idealnie potrafi wyczuć moment przy przebieraniu pieluszku gdzy jest bez i sika hehe dzisiaj przytrafilo nam sie to na łóżku :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Razem z mezem doszlismy do wniosku, ze zamowimy ten lezaczek BabyBjorn, bo Karolek nie lubi hustania - hustawke juz sprzedalismy, a lezaczek sie bardziej buja - pod wplywem ruchow dziecka. No i nie ma tyle miechanizmow + ponoc cicho chodzi. Jak synusiowi nie podpasuje to sprzedamy ;) Lezaczek zakupiony :) no i do tego ksiazeczka z Tiny Love :) Juz sie nie moge doczekac przesylki. Nic mnie tak nie cieszy jak zakupy dla synka . :cool::tooth::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Madziu daj znać jak dostaniesz leżaczek i jak Karolek na niego zareaguje, my tez mamy cały czas ten na uwadze, a zamówiłas z allegro ?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Izuk - ok dam znac :) a zamowilismy z Kiddicare, maja promocje na niego :) Ja zazwyczaj zamawiam rzeczy w UK :) nie bawie sie z zamawianiem z Polski :) :wink: ogolnie na Kiddicare maja teraz przeceny i mate tiny love kick and play rowniez tam kupilismy :) Karolek od razu ja polubil :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Ja ostatnio śledziłam aukcje na eBay i licytacja skoczyła się na70f. A był nowy wiec się komuś udało :wink:
    --
  8.  permalink
    ja mysle by kupic nosidelko ergonomiczne babybjorn choc w PL to b.drogie :o ale najzdrowsze z nosidelek dla malucha podobno ;o

    a lezaczek jeszcze nie ogarnelam. zastanawiam soe co musze miec dla 2mcznego dziecka naf morze...
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    madziauk: mate tiny love kick and play rowniez tam kupilismy :) Karolek od razu ja polubil :)


    o to fajnie slyszec, ze Twoj synus zadowolony z tej maty, bo my wlasnie na te sama sie zdecydowalismy :bigsmile: i juz nawet babcia zakup poczynila :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Kandyzowana, wrzuciłam tego Babybjorn w google i w nim chyba nie ma pozycji żabki zachowanej... Sprawdź sobie to, żebyś nie wywaliła kasy w błoto.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Olenkaka
    Tutaj masz link do tego nosidła
    http://scandinavianbaby.pl/product-pol-163-BABYBJORN-COMFORT-nosidelko-ergonomiczne-CZARNY-SREBRNY.html
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Aaa, to teraz kumam. Są różne modele tego nosidełka :)
    Bo w TYM modelu (przeznaczonym niby od urodzenia:shocked:) na widok zdjęcia uśmiechniętej rodzinki aż mnie potrzepało :)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Nie wiem, jak akurat ten model, ale babybjorn raczej nie ma dobrych opinii, jeśli chodzi o nosidełka.
    Polecam poczytać na forum temat o nosidełkach, albo poszukać recenzji na chusty.info
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Kandy - my kupiliśmy nosidelko Manduca. Właśnie czekamy na przesyłkę.

    Izuk- na Kiddicare jest nowy leżaczek za 79.99 :) normalnie 115 kosztuje ;)
    --
  9.  permalink
    Dziewcyzny, no mi chodzi o nosidełko które nie wymuszałoby na dziecku pozycji nienaturalnej no i bylo do noszenia od urodzenia - chusty u mnie odpadaja ze wzgledu na to, że głównie tatuś bedzie nosił klocucha na dłuższe wyprawy bo moj kregoslup niejest w dobrym stanie wiec chemy miec jedno porzadne nosidełko bysmy oboje mogli z niego korzystać :D

    no to mam zagwozdke i ide szukac odpowiedniego nosidełka..

    Treść doklejona: 28.02.13 08:57
    MAdzia - poczytam o tym Manduca :*
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    mam pytanko, czy znany jest Wam ten lezaczek do kapieli ?? http://merlin.pl/Jane-Lezaczek-do-kapieli_Jane/browse/product/206,980848.html
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Tak używaliśmy do niedawna :-) Super sprawa:-)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Madziu mieliscie szczescie bo sa wysprzedane :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Izuk - no tak :) ale koleżanka jeszcze taniej kupiła na amazonie za 70 i przesyłka do polski za darmo :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    My tez kupilismy i mate :-) , my wybralismy dziadkowie zapłacili i wszyscy szczęśliwi :wink:
    Teraz czekamy i na Niunie i na przesyłkę :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Izus- jaka mate wybraliscie? No i pochwał sie jaki bujaczek, bo widziałam na przyszłych mamusiach, ze tez wybraliscie. :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny ponieważ zaraz zacznie się wiosna to pytanko mam jak ubrać na wiosnę takie dziecię jak moje na wyjścia na spacery? Czy kupić wiosenny kombinezon czy raczej już jakąs kurteczkę i spodeneczki, mała jeszcze z 2 miesiące pojeździ w gondoli, ale na prawdę nie wiem jak ją ubrać?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    sysiajaw
    ja na wiosnę mam polarkowe komplety,są dosyć ciepłe i będą się super nadawały.:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Sysjaw zaloz spodenki i kurte zke potrm kurtke zamienisz na bluze i bedzie gi mu tak jesienia robilismy
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.