Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny tak podejrzewałam że taki dzieciaczek to już nie potrzebny na wiosnę kombinezon :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny - a co sadzicie i czy uzywalyscie/ uzywaci e ELEKTRONICZNYCH NIAŃ? JEsli tak to jaka jest taka praktyczna ale nie za droga?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny - a co sadzicie i czy uzywalyscie/ uzywaci e ELEKTRONICZNYCH NIAŃ? JEsli tak to jaka jest taka praktyczna ale nie za droga?


    z tego co wiem dużo dziewczyn posiada i się przydaje, ja jednak ani przy pierwszym ani przy drugim nie używałam, jeden wydatek mniej :cool:, ale jeżeli widzisz taką potrzebę to jak najbardziej kup, ale co do firmy to nie pomogę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Niania tylko cyfrowa a czy potrzeba kupować to zależy od wielkosci mieszkania i jego rozkładu albo domu.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kandyzowana: zywalyscie/ uzywaci e ELEKTRONICZNYCH NIAŃ?

    my uzywamy i bardzo nam ulatwia zycie. mamy duze mieszkanie wiec gdy anastasia spi zamykam drzwi od jej pokoju i wlaczam nianie.
    nasza nie nalezy chyba do najbardziej ekonomicznych (PHILIPS AVENT), pewnie gdyby nie fakt, ze dostalismy ja w prezencie kupilabym inna - ale tylko ze wzgledu na cene, bo ta niania jest swietna.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Wybralismy mate, bujaczek i karuzele z Tiny Love - prezenty od dziadkow :)
    Karuzela przyleci z pl a reszta ma byc w ciagu 5 dni :)
    Madziu kolezance bardzo pooba sie rowniez lezaczekz Tiny Love , jej mala rodzila sie na poczatku stycznia i obawia sie czy nie za pozno na zakup, zdaj relacje jak Karolek sie w nim odnajduje.
    --
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Do mojego mieszkania to raczej zbedna ale mysle o domu dwupietrowym rodzicow gdzie bede wiekszosc czasu na poczatku i tam wydaje mi sie niezbedna jak bede pietro czy wda pietra nizej a mały bedzie spał ( choc i tak to lato i bedzie na tarasie werandowany glownie) ale wiadomo - nie cały czas i czasem bede musiala go zostawic na dluzej samego bo bede z mama gotowac obiad czy cos - to wydaje mi sie ze niania mi wtedy da wiecej spokoju..

    w moim mieszkaniu mam dwa pokoje i raczej nie bede chyba tutaj potrzebowac :)

    dzieki dziewczyny za odzew:)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    U nas też tylko dwa pokoje ale tak ułożone że jak są drzwi zamknięte to u nas nie słychać malucha....
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny, kolejne pytanie - upeirdliwa jestem, wiem:P ale tylko teraz mam czas na takie pytania:D

    Mamusie co jezdzily z dzieciaczkami wczesnie nad morze - moj bedzie mial dwa miesiace - w co wypadałoby sie zaopatrzyć dodatkowo?
    i jak to jest z kremami przeciwsłonecznymi?? Wiadomo , że mój brzdąc nie bedzie na słońcu ale cień itp tez opala wiec jaka ochronka??
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kandy - my mamy nianie Motorola 30mpb czy jakoś tak ;) jest rewelacyjna, możesz mówić do dziecka i uspokoić zanim przyjdziesz.

    Izus- my mamy karuzele Classic z tiny love i dwie maty edukacyjne z tej firmy. Leżaczek zamiwilismy babybjorn balance :) pewnie dziś przyjdzie kurier do męża do biura ;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kandy ja jeszcze do elektrycznej niani. Ja na pewno będę kupowała, bo mieszkamy w domu, a do tego w lato na pewno będzie dużo w ogrodzie siedzieć. Ale koleżanka mi zaproponowała, żebym od niej odkupiła Angel Care. I tam jest jeszcze w zestawie płytka sensoryczna na bezdech senny. I teraz czy to się przydaję? Bo podobno potrafi zapiszczeć jak dziecko spokojnie oddycha i można na zawał wtedy zejść. A nie ukrywam, że za tą używaną nianie chce więcej niż bym za nową zapłaciła, tylko bez płytki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dżasti, czytałam, że te płytki/monitory oddechu często alarmują bez powodu i rodzice bardzo się stresują.
    Ja tego nie kupuję, bo uważam, że to zbędny wydatek. A nianie mam, bo też w domku mieszkam.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    ja znam dziewczynę której ta mata sorawdzajaca oddech dwa razy zapiszczala i w obu tych przypadkach jej mała nie oddychala... wiem też że nianie z tą mata kupują mi rodzice :-)
    --
  3.  permalink
    Ja chyba nie bede takiej maty brac poniewaz nie chce sfiksowac jak zapiszcyz a bedzie ok... bede po prostu co jakis czas sprawdzac czy maluch oddycha ..
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    U nas elektroniczna niania to mus ze względu na to że w domu mieszkamy.
    Więc kolejny wydatek...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kandyzowana: i jak to jest z kremami przeciwsłonecznymi?? Wiadomo , że mój brzdąc nie bedzie na słońcu ale cień itp tez opala wiec jaka ochronka??
    Kandy, na pewno krem z iltrem i to 50, nie mniej. To ważne w przypadku takiego maluszka. nawet jak ciągle bedziecie go kryć w cieniu! Zabierzcie parasole, parawany - by was chroniły przed słońcem i podmuchami wiatru z piaskiem. Na plażę to bym się wybierała rano lub po południu i nie na długo. Wysoka temperatura, której na plaży przy wodzie się nie odczuwa, jednak na maluszka działa. by się nie przegrzał! Jak upał, b. lekko ubierać, w przeiwewne ciuszki, pieluszka nakrywać. Fajnie macie:) My tez planujemy jakiś wyjazd - koniecznie musimy wyjechac całą bandą :) Piotruś będzie miał jakieś 3-4 mieś. Nad wodę musimy z piaskiem bo to podstawa radochy naszych dziewczyn;) może jeziorko jakieś
    --
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Karko tak tak, masz racje z tym siedzeniem na pazy.
    juz wszystko mam obcykane co i jak i kiedy i co musi na plazy byc.
    jedziemy wieksza ekipą - ze szwagrami i ich corkami - 8 lat i 3,5 latka :)
    Własnie nie byłam pewna tlyko jak z kremami bo to ze najwyzszy faktor to sie domyslalam :) A jakaś konkretna firma kremu polecana dla takiego maluszeczka? Slyszalam o NIVEA i Mustela.

    I jakie to sa przewiewne ciuszki dla chlopcow - szukalam ale mase jest fajnych dla dziewczynek rampersikow cieniutkich przewiewnych a dla chłopców nie znalazłam nic poza bawełnianymi a one jakies mi sie wydają grubawe :P
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kandyzowana, tu masz analizę kremów z filtrem dla dzieci.
    Ostatnio któraś z mam linkowała to na rozpakowanych. Bardzo fajna stronka, są też analizy innych kosmetyków dla dzieci, chusteczek do pupy itp. Polecam:wink:
  4.  permalink
    Dziekuje isiula - przestudiuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ja do tematu monitoru oddechu. Mam, używam i polecam.
    Ninka złapała kiedyś bezdech leżąc u nas w łóżku. Płytkę miałam, bo kupiłam w zestawie z innymi rzeczami na all.- po tym bezdechu ją wyciągnęłam i podłączyłam. I szczerze mówiąc, czuję się pewniej, jak zostawię N. w łóżeczku i wiem, że jakby się coś złego działo, to zapipcy.
    To fakt- dwa razy zapiszczała bez powodu- raz nie wyłapała oddechu, ale wszystko było ok, a za drugim razem nie jestem pewna, bo b. zaspana byłam i od razu zaczęłam N. budzić.
    Ja się czuję pewniej mając tę płytkę pod materacem. Ale to zależy, kto co woli- żeby nie stresowało pipcąc niepotrzebnia, czy żeby zapiszczało jak nie wyłapie oddechu, a z dzieckiem jest wszystko ok- jednak to tylko maszyna ;)
    --
  5.  permalink
    Hej a ja mam pytanie z innej beczki:bigsmile::bigsmile:Marzy mi się żeby moje maleństwo miało dużo ładnych zdjęć,natomiast aparat który mam jest już stary i ledwo daję radę.Pytanie więc dotyczy aparatu...Jakim modelem Wy dysponujecie obecnie,ciekawi mnie to gdyż widzę ,że niektóre z Was dodają naprawdę dobrej jakości zdjęcia i jestem w stanie zainwestować w lepszy aparacik:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mam model "Pożyczony od brata mojego Marcina" :devil::devil::devil: Jest świetny :) a tak serio to się zwie tak Nikon 1 J1. Mnie w nim urzeka to, że nie posiadam żadnych zdolności, a jakoś dobrze sam ustawia ostrość i robi naprawdę dobre zdjęcia. I filmy nagrywa w super jakości :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dominiczka, ja też właśnie przymierzam się do zakupu aparatu. Chciałam cyfrówkę, ale po tym jak po naszym ślubie dostaliśmy zdjęcia od różnych osób, które różnymi aparatami je robiło to wiem jedno. Tylko lustrzankę i tylko Nikon. Koleżanka ma lustrzankę Sony i zdjęcia takie sobie, a ta co Nikonem robiła, to po prostu pięne. I ona ma tą najtańszą lustrzankę, tą, która nie ma nawet podglądu na żywo. W Media Markt doradzili nam (nie pamiętam dokłądnie modelu) taką za 1800 zł.
    -- ,
  6.  permalink
    właśnie mnie też interesuje bardziej z firmy NIKON:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny może jakiś osobny temat? Przepraszam , ale wyprawkowy temat to wyprawkowy.... zaraz będzie do wertowania kilka str o aparatach, więc baardzo proszę...

    Ja mam pytanie do użytkowniczek wiaderek do kąpieli

    Czy wiaderko starcza na dłużej czy później i tak trzeba kupić wanienkę?
    Jak radziłyście sobie z kąpielą maluszka?
    --
  7.  permalink
    A więc otwieram osobny wątek dla zainteresowanych:bigsmile:

    http://forum.28dni.pl/discussion/3014/wybor-aparatu-fotograficznegocykajmy-zdjecia-naszym-maluszkom/
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    No w sumie racja trochę off top nam się zrobił ;P

    Eveke my używamy do tej pory wiadra i jesteśmy mega zadowoleni, uważam, że był to strzał w 10. Zamierzam w nim kąpać Nadię do momentu, w którym sama nie usiądzie i wówczas przenoszę ją do pudła dużego plastikowego z ikei na zabawki albo po prostu w brodziku będzie :tongue: Wanienki nigdy nie kupię już pewnie :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Właśnie tak sie zastanawiałam co dalej... bo te wiaderka nie są wielkie, do tego u nas M ma nawiązywać więź w czasie kąpieli, więc dziecko plus jego duże ręce...
    tylko co później po wiaderku? bo pewno dzieciątko jeszcze nie jest na tyle duże , żeby wsadzić do zwykłej wanny?
    No i niby zdecydowana byłam na wiaderko, a coś mi po głowie chodzi wanienka... i sama nie wiem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Poczytałam o tym wiaderku i zdecydowałam się jednak na wanienkę (wanienkę z takim wkładem do położenia dziecka). Głównie z tego względu że nie wszystkie dzieciaki tolerują wiaderko, zapierają się nóżkami i nie chcą siadać.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Mangaa nie wszystkie dzieciaki tolerują wanienki :> Krzyczą, prężą się itd. nie ma reguły ani na jedno ani drugie :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Zdaję sobie sprawę, ale jednak łatwiej położyć na wygodnym przyjemnym wkładzie niż wcisnąć do wiaderka. :)
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    My zdecydowalismy sie na wanienke i tez dokupilismy taki wklad.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Manguś wkłady , z tego co poczytałam, dziewczyny stosują jak już dziecię cięższe, początkowo pewno i tak będziesz kąpała trzymając na rękach...

    a mnie wiaderko bardzo przekonuje- przede wszystkim odtworzenie maluszkowi warunków czasu płodowego :D

    i tak sobie myślałam... wiaderko czy wanienka to nie są niewiadomo jakie koszta, a jak wiaderko się nie sprawdzi to może po prostu kupimy wanienkę i już :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Cloe nie otwiera sie niestety a jestem zainteresowana tym wkladem :) podaj link pls
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kandy podaje link :)

    http://www.toysrus.es/product/index.jsp?productId=7544141&imageIndex=2
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: Manguś wkłady , z tego co poczytałam, dziewczyny stosują jak już dziecię cięższe, początkowo pewno i tak będziesz kąpała trzymając na rękach...

    Ten co ja mam jest dla noworodka i później się odwraca i jest adekwatny dla cięższych dzieciaczków.

    O właśnie Cloe :)
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Mangaa a pokazesz ten Wasz :)?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    No jest taki sam tylko inny wzór.
    http://www.babymama.pl/wkladka-do-kapieli-dla-niemowlat-zielona-p1661.html
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Wlasnie dojrzalam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    mangaa: jednak łatwiej położyć na wygodnym przyjemnym wkładzie niż wcisnąć do wiaderka. :)

    Manga wiesz trochę ma to pejoratywny wydźwięk, co to znaczy wcisnąć ? Miałaś kiedyś takie wiadro i noworodka ? Bo takowy jest w wiadrze mikroskopijny i nie trzeba go wciskać. Ja Nadii do tej pory nie wciskam tylko wkładam i nigdy nie miałam z tym problemu, a kąpiemy ją w nim od pierwszych dni. Nigdy w nim nie zapłakała, od samego początki jest w nim zrelaksowana, nie przeszkadza jej lanie po głowie wody, do uszu czy oczu. Ma w kąpieli wielką frajdę od pierwszych dni i uwierz mi wiaderko jest bardzo wygodne.
    W moim odczuciu jest w nim noworodkowi o wiele przyjemniej, bo jest w pozycji embrionalnej, czuje się w nim bezpiecznie, jest otulone ciepłą wodą zewsząd, no jak u mamy :) ja jestem gorącą zwolenniczką, szczególnie dla najmniejszych dzieci :>

    Znalazłam fotki Nadii jak była zupełnie mała i z teraz dla porównania :> Na pierwszym zdjęciu z lewej miała 12 dni :wink: na kolejnym 3 miesiące i ostatnim 7, 5 :smile: (widać na nim jak ją już wyciągam, podkładam rękę pod pupę, lewą na plecy i siup na ręcznik)

    http://img594.imageshack.us/img594/8800/kpielm.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    PENNY: Manga wiesz trochę ma to pejoratywny wydźwięk, co to znaczy wcisnąć ? Miałaś kiedyś takie wiadro i noworodka ?

    PENNY a ja myślę, że za bardzo przybrałaś sobie do siebie moją wypowiedź.
    Pisząc wcisnąć nie pisałam ogólnie o wkładaniu do wiaderka ale nawiązywałam do swojej poprzedniej wypowiedzi "Głównie z tego względu że nie wszystkie dzieciaki tolerują wiaderko, zapierają się nóżkami i nie chcą siadać". Jeśli występuje problem zapierania nóżkami to tak - wtedy wydaje mi się, że wkładanie na siłę to wciskanie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Ja zaluje,ze nie mialam kupionego wiaderka. Bo moje 2 panny darly sie poparzone w wanienkach. Trwalo to do czasu,gdy odkrylam jaka im naprade temperatura pasuje (starsza ok.38-39,mlodsza nizsza niz 37 :wink:)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Manguś swoją drogą ja jakoś nie widzę zapierającego się kilkudniowego niemowlaka... chyba nie ma on na tyle siły i energii :wink: tak mi się wydaje...

    Nie znam wielu osób , które kąpią dzieci w tych wiaderkach, ale tyle osób co znam lub czytałam to do tej pory nie słyszałam negatywnej opinii, żeby było coś nie tak i nagle na gwałt trzeba było kupować wanienkę...

    Aaaa co do słuszności wiaderko- wanienka.. nie ma się co licytować, bo to też nie o to chodzi tu na temacie wyprawkowym :bigsmile:
    i udowadnianie swoich racji.. po co... każdy ma wybór :bigsmile:
    a , że ja dumam nad swoim wyborem to jeszcze dopytuję osoby już doświadczone

    Penny zarąbiste te fotki Nadii, rozczulają mnie filmiki zamieszczane na YT, jakie te dzieci szczęśliwe w tych wiaderkach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    eveke: Manguś swoją drogą ja jakoś nie widzę zapierającego się kilkudniowego niemowlaka...

    No nie wiem czemu założyłaś że kilkudniowy, ja nawet tego nie wiem ile dni miało dziecko ale zaraz zbadam temat. ;)

    Ja tam się nie licytuję - napisałam tylko o swoim wyborze i przedstawiłam dlaczego tak wybrałam. Akurat spotkałam się z negatywną opinią dot. wiaderka.
    Ogólnie znane mi są fakty o których pisze PENNY i nie wypowiadam się nt jego ewentualnych wad bo takowych nie znam. :D

    W drugą stronę też zawsze można zmienić jeśli dziecko źle tolerowałoby kąpiel w wanience. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    eveke - ja miałam wanienkę, chcesz wiaderko to ok... Nie mam zdania na ten temat... ;) Ale odnosząc się do Twojego pytania

    eveke: ylko co później po wiaderku? bo pewno dzieciątko jeszcze nie jest na tyle duże , żeby wsadzić do zwykłej wanny?


    Zu mając bodajże 4-5 miesięcy była kąpana już w wannie...w pozycji leżącej... Była bardzo szczęśliwa w wannie...więcej wody, więcej miejsca itd. ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Manga to widocznie nie zrozumiałam, stąd moja odpowiedź ;-) no ją się nie licytuje, tylko opisuje jak jest u nas B-)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Ja mam i wiaderko (my kupiliśmy) i wanienkę (rodzice kupili, żeby nam udowodnić, że jest lepsza :devil: ). W wanience była kąpana raz- i wróci do niej, jak siądzie, nie wcześniej- o nieee :wink: Jakby jej nie było, to pewnie od razu by poszła do brodzika, może zresztą i tak będzie. Mi wygodniej w wiaderku, ona jest zadowolona, nie płacze- a i lżej, bo mniej wody.
    Dla mnie absolutne hity wyprawkowe to wiaderko i katarek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Manguś w sensie ja nie miałam na myśli jakiegoś konkretnego dziecka, tylko swoje- które przynoszę kilkudniowe ze szpitala i wtedy je kąpię co nie?
    No to ono ma wtedy kilka dni i właśnie jakoś nie wyobraziłam sobie takiego bezwładnego maleństwa , które zapiera sie nózkami przed wiaderkiem...
    tak sobie to zobrazowałam... :wink:

    a tak w ogóle to wiecie coooo... za dużo wyborów w tym wyprawkowym szale... a ja tak nie lubię wybierać, lubię jak już wszystko kupione :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Ja też byłam właściwie zdecydowana na wiaderko, ale jak przyszło do kupna to jednak wanna. Głównie ze względu na męża, który pewniej będzie czuł się z wanienką na stojaku.
    Nie jestem do końca przekonana czy to dobry wybór, okaże się w praniu. Jak dzidzi nie polubi wanienki, to polecimy po wiadro.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Ev no tak ale zapewne ta sytuacja, o której czytałam dotyczyła późniejszego okresu. Tak mi się wydaje przynajmniej... ;)

    Akirko myślałam nad tym stojakiem, ostatecznie się nie zdecydowałam bo chyba u nas się nie przyda - będziemy wchodzić do wanny narożnej, tam jest miejsce do siedzenia i w sumie dość wygodnie będzie. A jaki konkretnie macie zestaw?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.