Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    akirka: Ja też byłam właściwie zdecydowana na wiaderko, ale jak przyszło do kupna to jednak wanna.


    Właśnie widzę, że u mnie zaczyna być podobnie... taka byłam zdecydowana na wiaderko, a teraz, jak zaraz mam kupować to już 100 pytań do i spoglądanie na wanienkę, bo przecież każdy ma wanienkę...

    Tyle , że mój M jest pozytywnie nastawiony na wiaderko i chyba jednak się zdecydujemy :bigsmile:

    Najlepsza była reakcja teściowej "ale jak to moja wnusia będzie w wiaderku kąpana? jak to? " :shocked: hihi
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny pytani - ktoras miala/ma lezaczek/bujaczek tiny love? mysle o nim bo ma pozycje plaskoleżącą i czasem jak maz z nocki bedzie schodzil to dzidzi amoglaby w nim spac a w pozniejszym etapie moze juz jako lezaczek polsiedzacy.. ?

    darmowy hosting obrazków
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    mangaa: A jaki konkretnie macie zestaw?--

    Szczerze, to ja nawet nie wiem co to za model, bo dopiero idzie. Odkupiłam od forumki.
    Początkowo też chcieliśmy bez stojaka, stawialibyśmy wanienkę na pralce (taka sama wysokość), ale potem zaczęłam myśleć, gdzie by "obrabiać" dziecko po kąpieli, no i trzebaby najpierw zdjąć wannę, wytrzeć pralkę, położyć przewijak i inne akcesoria... Więc za dużo gimnastyki.
    Ja mam jeszcze takie pytanie - czy kupujecie coś do dogrzewania łazienki w czasie kąpieli? Ja mieszkam w domu i nie mam możliwości regulacji kaloryferów, zresztą w maju, to wydaje mi się, że już nie będzie palenia w piecu. Ale dzidzi może być chłodno, jak się ją rozbierze. Nie wiem czy inwestować w jakiś grzejnik olejowy, czy taki wentylator z ciepłym powietrzem? Jak myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Kandy Misia Katki taki posiada:) nie chcę się wypowiadać w imieniu Kasi ale chyba była zadowolona;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Akirka ja kąpałam w pokoju ;) Wanienka na ławie a przewijak na łóżeczku ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Akirka, ja tez kapalam tak jak magda a.Wanienka do pokoju i na podloge klade,mala wyjmuje i na przewijak na tapczanie. Nagrzewalam tylko i wylacznie jak bylo bardzo zimno w domu i mala byla chora. tak nie nagrzewam. A do nagrzewania uzywalismy taka dmuchawe na ieple powietrze:wink:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Ja bym musiała po schodach drałować w tą i spowrotem, żeby wodę nalać do wanienki, gdyby stała w pokoju:)
    Czytałam, że maluchy płaczą jak jest zimne powietrze w czasie kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Akirka,mozesz na poczatku troche nagrzewac. Zobaczysz co dziecku najbardziej bedzie odpowiadac :wink:. Moje obie panny darly sie doslownie w kapieli i to tak z 2 tygodnie trwalo :cool:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Kandy my czekamy na ten leżą czek, powinien być do piątku.
    --
  2.  permalink
    Izunia, daj znać jak przyjdzie i go poogladasz i przestudiujesz - czy fajny :D ja sie moze zdecyduje go kupic jakos przelom marca i kwietnia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Kandy i Użyj zakochałam się w tym leżaczki.
    Można na płasko go rozłożyć, o czym nie wiem czemu często zapominają producenci innych modeli?
    Wibracje i melodyjny niekoniecznie ale nie muszę ich wlaczac, jestem zdania że za,dużo bodźców meczy dziecko.
    Będę polować na używany model,bo nowy drogasny.:(
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Dorit my ogladslismy dużo filmikow na YT. Bardzo nam się podobał, fakt jest drogi poluje na niego juz bardzo długo a teraz dziadkowie się zreflektowali prezentem :-) i czekamy na przesyłkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Kandyzowana: ktoras miala/ma lezaczek/bujaczek tiny love?

    Jaś Kakai ma;)
    --
  3.  permalink
    dzieki dziewczyny. chyba zazyczymy sobie takiego prexentu od dziadkow.na moje.urodziny na poczatku czerwca :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny, a ja mam jeszcze pytanie co do tego widerka kąpielowego. Bo rzeczywiście jest parę zalet, które za nim przemawiają, jak ta pozycja embrionalna, to że jest lżejsze itp., ale zastanawiam się jak dokładnie dziecko w nim umyć? Skoro dzidziuś będzie miał podkulone nóżki, to jak mu dokładnie umyć np nóżki między fałdkami? Widziałam jak moja koleżanka kąpała syna w wanience i musiała dokładnie każdą fałdkę rozchylać, żeby wyczyścić. A w tym wiaderku jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Kandyzowana ja rowniez chce go zakupic ,odrazu wpadl mi oko ,z tym ,ze tak jak Dorit bede polowac na uzywany bo raz ,ze drogawy i wole w co innego pieniadze zainwestowac a wiem ,z doswiadczenia ze full rzeczy okazuje sie zbednych wiec po co wydawac 100% kwoty a dwa taki dzidzius nie niszczy wiec po co przeplacac jak w miejsce lezaczka jakas mama moze zakupic co innego a moja kruszynka bedzie korzystac :wink:

    Treść doklejona: 03.03.13 11:27
    oooo Kandy Ty tez czerwcowa ?? A z ktorego kochana jestes ? ja 17 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Nam też się bardzo podoba ten leżaczek-bujaczek :)
    Super jest :)
    W sumie też bym chciała trafić na jakiś używany ;d ale jak się spodziewałam to nie znalazłam żadnego używanego :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeMar 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Nera , ja z 2 czerwca:)

    Mam nadzieje, że mój adasiek nie bedzie czekał na mame i nie urodzi sie tego samego dnia co ja tylko wyjdzie przed swoim spodziewanym 30 maja;P
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie czym wyciera się dziecko po kąpieli? Może być dorosły ręcznik, tylko jakiś miękki, czy trzeba te a kapturkiem? Mam jeden taki, tylko, że to takie cieniutkie, że już zwątpiłam czy tym się wyciera, czy tylko otula po kąpieli?
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Ponoć się nie wyciera tylko oklepuje ciałko. Ja mam jeden ręcznik z kapturkiem a drugi mój własny bo jest bardzo milutki :)
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Akirko ja mam te z kapturkiem, nie sa "miesiste" to fakt ale dla takiego malego cialka mysle, ze wystarczajace. No i kapturek moim zdaniem na poczatku niezbedny, zeby dzidzi bylo cieplutko :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Wg mnie może być zwykły mięciutki. Te z kapturkiem po prostu ułatwiają życie :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    polecam ten reczniczek co prawda nie uzywalam jeszcze osobiscie...:devil:
    ale jest naprawde duzy i mieciutki.
    Mam inny zwykly tez ale nie ma porownania do tego.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    dżasti: Dziewczyny, a ja mam jeszcze pytanie co do tego widerka kąpielowego. Bo rzeczywiście jest parę zalet, które za nim przemawiają, jak ta pozycja embrionalna, to że jest lżejsze itp., ale zastanawiam się jak dokładnie dziecko w nim umyć? Skoro dzidziuś będzie miał podkulone nóżki, to jak mu dokładnie umyć np nóżki między fałdkami? Widziałam jak moja koleżanka kąpała syna w wanience i musiała dokładnie każdą fałdkę rozchylać, żeby wyczyścić. A w tym wiaderku jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.


    Może ten filmik coś Ci rozjaśni?
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Ja chyba zdecyduję się na takie wiaderko. Zastanawiam się czy kupić z tym krzesełkiem czy bez.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Zupelnie nie mam zdania jeszcze czy wanienka czy wiaderko, mamy brodzik, wiec z wiaderkiem byloby wygodniej
    ale nie jestem przekonana czy taka pionowa pozycja dla niemowlaka ponizej 3 msc jest dobra...

    widze ze bedziemy we trzy z Asia i Nerą polowac na tiny bujaczek :cool:, to zdaje sie nowosc i nie ma uzywanych wcale..
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit daaaaaamy rade haha:swingin::swingin::swingin::swingin::swingin::swingin:

    nie jest zle ,juz kilka ogloszen znalazlam :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Mysia ta podstawka kosztuje drugie tyle co wiaderko więc warto się zastanowić czy koniecznie potrzebujesz....
    --
  4.  permalink
    dorit ja tez ten tiny love chce kupic ale nie wiem kiedy jeszcze .. musze oflozyc kase albo rodzicow w prezencie poprosic bo oni jeszcze nic niekupili i nic nie musza to moze taki prezencik sie przyda ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    ja do porodu mam jeszcze troszeczke czasu wiec napewn zejda z ceny :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    ja jeszcze w kwestii wiaderka do użytkowniczek- a co z moczeniem pępka? Moczyłyście od początku?

    No i znalazłam taki artykuł oczywiście zachwalający całą ideę wiaderka,
    ale jakoś tknęło mnie to zdanie "Pamiętaj, że wiadro Tummy Tub nie nadaje się do kąpieli pielęgnacyjnej."

    czyli, że co?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Nera tez mysle ze damy radę :rasta:
    tez widze juz tańsze oferty, poczekam jeszcze z kupnem:)
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit latem napewno spadnie z cen bo pojawia sie kolejne:thumbup:

    Treść doklejona: 05.03.13 07:38
    tu jest sporawo tanszy http://www.gumtree.pl/cp-meble-dla-dzieci/wawer/kolyska-bujaczek-tiny-love-3-w-1-461724580
    --
  5.  permalink
    Ja do maja/ czaerwca poczekam z tym Tiny Love :) ale na pewno go nabędę :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    O, ja po tym filmiku instruktażowym jednak stwierdzam, że nie nadaję się do wiaderka. Mnie przeraża trzymanie dziecka, a co dopiero jedną ręką trzymać, drugą myć , a jeszcze brodę przytrzymać... Są wanienki z wkładami dla niemowlaka, gdzie on leży po prostu. A do tego ja sama na pewno go kąpać nie będę, tylko z mężem. Więc ja jednak tradycyjnie zostanę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    dżasti te wanienki z wkladem to cos okropnego ,zakupilam taka w Mama i JA i normalnie krwe mnie zalewala podszas kapieli ,szczegolnie podczas mycia glowy ,wanienke wydalam a przeprosilam normalna tradycyjna a do tego zakupilam wklad do kapieli z gabki co by maluszek mial mieciutko i o niebo lepiej mi sie malca kapalo :wink:
    --
  6.  permalink
    Kochane bryka Adasia pod karta ciazy ale nie oddaja zdjecia w ogole rzeczywistosci - niemniej - bardoz nam sie podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Co do wiaderka- my nie mamy podstawki, kąpiemy na podłodze. Długo ta kąpiel przecież nie trwa, a jakoś łatwiej się przemieszczać niż siedząc na stołku- tak myślę. Ja też miałam obawy, bo w życiu wcześniej noworodka nie trzymałam, a co dopiero mówić o kąpaniu :bigsmile: Ale mój D. się do tego zapalił i on ją dotąd trzymał- ja ją pierwszy raz kąpałam sama...w zeszłym tygodniu :bigsmile: Tak to zawsze razem.
    Ja ten raz, kiedy używałam wanienki, to właśnie taka z "podstawką" na dziecko, wbudowaną.

    aaa...pępek moczyliśmy od początku, nic mu nie było (nawet położna środowiskowa, która ogólnie była z "tamtej epoki", stwierdziła, że zakaz moczenia to mit), tylko trzeba dobrze osuszać po kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Moja koleżanja ma wanienkię z wbudowaną stawką dla niemowlaka na stałe. I ja widziałam jak ona malutniego Olka kąpała i powiem Wam, że nie przeraziło mnie to.
    A ostatnio czytałam, że się zmieniły zalecenia i pępek się norlamnie powinno myć, tylko potem trzeba dokłądnie osuszyć.
    -- ,
  7.  permalink
    A ja sie nei mogłam powstrzymac i pod karta ciazy zamiescilam kilka nowych ciuszkow (r.62) ktore zamowilam na Allegro i czesc juz u mnie jesy ( czesc z nich jest uzywanych ale są w idealnym stanie ) no i nawet jak jakies ubierze tylko 2-3 razy to za te ceny nie bedzie mi żal :P To sa ciuszki akurat na okres wakacyjny jak wyjezdzamy na dlugo nad morze to wiem,ze bedize troche przebierania wiec na pewno te ciuszki sie przydadza zarowno na ciepło jak i wieczorne spacerki jak juz jest chlodniej :D
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    My mamy wiaderko i dokładne umycie w nim noworodka to nie problem, szczególnie, że kąpiemy go we dwoje (tata trzyma a ja myję) - nie mam jednak porównania do wanienki, więc ciężko mi stwierdzić co jest wygodniejsze... Młody wiaderko lubi bardzo, bo nawet jeśli się drze przed kąpielą to w wiadrze siedzi cicho i daje ze sobą zrobić wszystko - można mu lać wodę po głowie/ twarzy i jest git (albo to.zasługa wiaderka albo mamy prawdziwą rybkę :wink: )
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, chcialam polecic dla niemowlakow nozyczki do obcinania paznokci Emmay - sa rewelacyjne, nie mozna dzieciu nawet skorki przyciac.
    Wczesniej mielismy obcazki, niby tez dla dzieci, koszmar. Zacielam Karolka raz i pozniej balam sie obcinac paznokcie.

    Ja kupilam nozyczki na angielsksim ebayu, nie wiem czy w Polsce sa dostepne.

    ps. tak chcialam polecic, bo sama mialam problem co kupic, by czuc sie pewnie obcinajac skarbkowi pazurki :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jak mam obcinać Majce paznokcie to jest masakra.. Już kilka razy jej paluszka przycięłam:confused: Przycinam obcążkami, bo nożyczkami się bałam, ale może spróbuję i będzie mi łatwiej.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziauk pewnie że cenna informacja. Ja tylko jak przeczytam, że coś jakiejś firmy polecacie to od razu przy liście wyprawkowej piszę nazwę, co żeby nie musieć zapamiętywać i mieć już z głowy problem.
    A mam pytanie do dziewczyn rodzących w lato (lipcu) czy opłaca kupować ubranka typowo letnie w rozmiarze 62? Bo jeżeli te 56 są na 0-2 m-ce to dwa m-ce po porodze będzie już jesień. A chyba 2 miesiące powinien 56 ponosić. I czy do spania nocnego (na chłodniejsze dni) kupujecie body i półśpioszki, czy te takie jednoczęściowe wdzianka?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy ma któraś kołyskę Coneco Simplicity ?

    Potrzebuję kupić do niej porządny, nowy materacyk i nie mam pojęcia gdzie i jak :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Evke nie da sie do niej dokupić. Ja miałam z tym problem i musiałam kupić materacyk z ikea zwykly gąbkowy i dociełam go na wymiar wedlug tego nieszczescia (materacyka) dodanego do kolyski. Przescieradelka do niej kupowałam u rp77są idalne do niej.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Malisek - ja tez sie bałam. Mówię Ci kochana kup te nozyczki na ebayu, są rewelacyjne :) nie na możliwości by przeciąć malenstwo. Sama bez problemy nimi obcinam pazurki Karolkowi, nawet jak sie wierci :) .
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    eveka ja polozylam po prostu jakis kocyk zeby nie bylo tak twardo
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    A to obcinacie dzieciaczkom paznokcie "na żywca"? Mój tak wierzga, że chyba bym nie dała rady i zawsze obcinam "na śpiocha":wink:
    A nożyczki mam z Canpol babies takie całe metalowe i jeszcze nigdy młodemu nic nie przycięłam:wink:
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Ja też obcinam małej pazurki na śpiąco, ale takimi zwykłymi do skórek...
    -- •••
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.