Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Isiula - wcześniej tez na spiocha lub podczas karmienia obcinalismy a raczej mąż to robił. Teraz mu na spokojnie obcinam jak nie spi i nawet jak macha nóżkami i raczkami to czekam az przestanie i obcinam, bo wiem ze nie da sie tymi nozyczkami zaciac dziecka :).
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Ja też na śpiocha obcinam, ale te paznokietki są takie tycie, że ja nie widzę...:shamed: Nożyczki mamy z TT, spróbuję z nimi. A jak nie będzie dało rady, to kupię te Emmay ;))
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    kandyzowana ja mam wspomniany leżaczek, używalismy od urodzenia Jasia do teraz, teraz poprostu w nim siada i ejst to już niebezpieczne, ale sprawdzil się świetnie, polecam szczerze, na początku super kołyseczka, mama ma dziecko obok siebie, póxniej leżaczek z pozytywkami itd, potem nawe jkao krzeselko do karmienia, swietny jest, jak dziecko osiaga ok 75 cm robi się juz za mały:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Dziekuje Kakai za opinie:*
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    czerwinka dzięki za info... no to teraz mam zagwozdkę :confused:
    bo ta kołyska miała nam służy na pierwsze miesiące (łóżeczka mieliśmy na razie nie kupować)
    ale nie przypuszczałam , że będzie problem z kupnem dobrego materacyka :confused:
    .
    taki piankowy znalazłam w necie 40x80 więc nadał by się, ale piankowy to chyba nie nadaje się jeśli dziecko ma być w tej kołysce niemal cały czas... :confused:
    --
  2.  permalink
    ja mam materac kokos-pianka-gryka... tylkoze do lozeczka..
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    evke nadaja sie i takie, nam tez kołyska slużyła pierwsze 6 miesięcy. Nie demonizujmy zwykłych materacyków.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Karolek ma w lozeczku materacyk piankowy, tu w UK takie sa najbardziej popularne i zalecane. Kupilismy w John Lewis materacyk Premium i jest ok :) Przynajmiej tak mysle :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Nam położna na SR mówiła, że piankowe też są ok o ile nie są zbyt miękkie. A z tymi kokos-gryka chodzi o to, że są z naturalnych materiałów i lepiej przepuszczają powietrze.
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    ja najchetniej mojego wyrzucilabym do lozeczka a malenstwo miala przy sobie :tooth::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Ten Karolka piankowy jest dość twardy, nie zapada sie. :) Tu gryka- kokos w ogole nie widziałam w sklepach. Nie są popularne.
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Bo gryka-kokos to przestarzała polska moda. Każdy rehabilitant odradza, a w sklepach i na SR zachwalają :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Ja mam materacyk kokos-pianka-gryka i po stronie kokosa zrobiło się takie wgłębienie w miejscu gdzie leży dziecko:confused:
    A tak w ogóle to wiecie może kiedy powinno się zmienić stronę na gryczaną?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny Karolek wyrósł nam z wanienki. Możecie polecić jakaś duża wannienke dla dziecka? Najlepiej by była dostępna w Uk, myślałam o Flexibath, ale opinie są rożne - niektóre opinie są takie, ze jest mała. Inni twierdza, ze kapia 3 latka w niej. Sama nie wiem.:confused:
    --
  3.  permalink
    isiula mi pani sprzedawczyni powiedziała ,że zmienia się jak dzieciątko zaczyna leżeć na brzuszku, podnosić główkę
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    My mamy materac lateksowy, ale i tak młody póki co śpi ze mną...a w dzień leżakuje na kanapie w salonie...mam nadsieję, że niedługo przestanie tak często jeść w nocy i uda się go przenieść do jego łóżeczka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    DominiczkaA: isiula mi pani sprzedawczyni powiedziała ,że zmienia się jak dzieciątko zaczyna leżeć na brzuszku, podnosić główkę

    O, tego nie słyszałam. Czyli już dawno powinnam zmienić.. A mówiła dlaczego?
    W ogóle to mam wrażenie, że mu będzie niewygodnie na tych groszkach i tak myślę czy jednak piankowy lub lateksowy nie byłby lepszy..
  4.  permalink
    Ja juz zgłupiałam co do materacyków ale kupilam taki jaki byl polecany a z czasem najwyzej zmienei na piankowy :] wszytsko dla ludzi..
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny, no widzicie jak to jest , też się naczytałam , że pianka- to najgorszy...
    Zgłupieć idzie...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Ja kupię lateksowy najprawdopodobniej.
    --
  5.  permalink
    Ja mam wybrany pianka-gryka-kokos.
    --
  6.  permalink
    isiula podobno jak dziecko robi się bardziej aktywne około 6 miesiąca to przekręcamy na stronę gryczaną bo ona jakoś masuje stópki i rączki coś takiego...ale może niech sie wypowie jeszcze jakaś rozpakowana mamusia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Jako rozpakowana napiszę jedno - dziewczyny, pamiętam ten etap, myślenie o wyprawce, dumanie nad każdym szczegółem... To jest fajne, bardzo wciąga, ale jest jedno "ale". Z doświadczenia powiem, że o niebo lepiej byłoby przeznaczyć więcej czasu na czytanie o dziecku - kilka miesięcy do przodu, by nie "gonić" potem jego rozwoju, lecz wiedzieć, czego się spodziewać. To da Wam więcej spokoju niż pewne drobiazgi, co do których potem zobaczycie, że na nic się nie przydały...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    broamp dlatego też nocami czytuję o dziecku :bigsmile:

    zgadzam się pewne rzeczy to mało istotne szczegoły później- choć teraz rosną do rangi baardzo ważnych... ale są pewne aspekty jak np zdrowotne przy wyborze materacyka i tu już warto wiedzieć co i jak
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Jeśli chodzi o materacyk to położna mówiła, aby najważniejsze to aby miał atest i pozytywną opinię instytutu matki i dziecka.
    --
  7.  permalink
    brombap, podziel się pozycjami które czytasz.
    Ja zgłębiam aktualnie wszystko co dotyczy rodzicielstwa bliskości - ale chętnie dodam jakieś inne/nowe lektury.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Mia_mendoza, ja obecnie raczej borykam się z aspektami wychowywania 3-latki:-) Ale z tamtego czasu pamiętam, że przydatne były książki pisane w systemie "kalendarzowym" (np. Pierwszy rok życia dziecka), książki P. Zawitkowskiego dotyczące pewnych aspektów "obsługi".
    I zawsze warto podczytywać choćby na naszym forum temat mamuś rozpakowanych - gdy zobaczy się, że pewne pytania powtarzają sie praktycznie co 4-5 stron, dochodzi sie do wniosku, że świeże mamusie naprawdę potrzebują przede wszystkim informacji, która pomoże uniknąć zbędnego stresu. I mam tu na myśli informacje w gruncie rzeczy podstawowe.
    --
  8.  permalink
    :-) 3 latka... uj, to jeszcze kawałek czasu, choć w książce którą aktualnie czytam "Mądrzy rodzice" są także rozdziały o starszych dzieciach - nie tylko maluchach.
    Dodatkowo - dla chętnych polecam "Język niemowląt" Tracy Hogg.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny jakie butelki i smoczki polecacie do mleka? Ja, jak tylko mi się uda zamierzam karmić piersią, ale słyszałam, że mimo tego trzeba ze dwie butelki mieć. Ale jest tego tyle na rynku. Jakieś przeciwkolkowe, jakieś w odpowiednich kształtach itp. I jakie inne akcesoria "butelkowe" radziłybyście kupić? Termos, podgrzewacz?
    -- ,
  9.  permalink
    Ja kupiłam "zestaw wyprawkowy" Tommee Tippee:
    http://allegro.pl/zestaw-startowy-do-karmienia-butelka-tommee-tippee-i3027869456.html
    Zawiera butelki i smoczki - już mam go w domu - jest naprawdę OK.
    Do tego dokupiłam termopakowanie na butelkę (tej samej firmy).
    Podgrzewacza nie zamierzam kupować - będę podgrzewać w zwykłym garnku.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    dżasti poczytaj sobie o smoczku i butelkach z firmy medela :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Moja Koleżanka ma butelki dr browns'a i podobno są super :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja polecam i butelki i smoczki Lovi, są bardzo fajne, bo wymuszają aktywne ssanie, tak jak przy piersi, więc mniejsze zagrożenie, że dziecko pierś odrzuci :wink:
    Oczywiście jeśli butla ma służyć tylko w przypadkach gdy mama wychodzi, nie mówię tu o dzieciach które są całkowicie na butelce i mm lub na butelce gdzie mama odciąga pokarm laktatorem.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja miałam dla Jasia Aventa sprawdziły się świetnie chociaż zaczęliśmy używać po 5-tym miesiącu. Do tej poru służą mi jako miarki w kuchni ;) Teraz nie wiem co kupię ale do listopada jeszcze dużo czasu.
    Zazdroszczę wam trochę tego kupowania-szukania, pamiętam jakie to ekscytujące, teraz wszystko mam po Jasiu a jak będzie dziewczynka to ubranka będę miała od przyjaciółki. Będę musiał kupić tylko rzeczy które się zużywają ;) Smoczek uspakajający moja przyjaciółka ostatnio wypróbowała taki http://allegro.pl/unikalny-smoczek-okragly-hevea-0-3-i-3-36m-kauczuk-i3036015735.html i jest rewelacyjny :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    A ja polecam i butelki i smoczki Lovi, są bardzo fajne, bo wymuszają aktywne ssanie, tak jak przy piersi, więc mniejsze zagrożenie, że dziecko pierś odrzuci :wink:


    dokładnie, ja teraz uczę małą pić z lovi bo ona tylko cycowa i wreszcie trochę załapała, TT wypluwa i ma odruch wymiotny
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Ale lepiej te antykolkowe, czy te imitujące pierś matki? I takie szrsze u góry, czy standardowe? I jeszcze smoczki sylikonowe, czy kakieś inne? Bo czytałam, że jedne szybciej się zużywają inne mniej. I nie chciałabym wydawać 100 zł, żeby poten znów coś innego kupować.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Dżasti a na czym Ci zależy? Bo butelki i smoczki Lovi są antykolkowe i każda przy okazje wymusza ssanie takie jak przy piersi mamy. Jeśli chcesz karmić piersią poszukaj butelki, a właściwie smoczka, który nie zaburza naturalnego mechanizmu ssania. Dlatego ja polecam Lovi, bo nie zaburzają. Smoczki mają silikonowe, są trwalsze niż kauczukowe, ale nigdy z góry nie wiesz czy maluch będzie wolał kauczuk czy silikon. Może pogardzi jednym i drugim, bo i tak bywa :wink:

    polecam do przeczytania: Lovi
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Ja również polecam lovi, my trafiliśmy na nią po wypluwanym avencie i TT
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Przy karmieniu mieszanym używaliśmy Calmy Medeli i nie zaburzała odruchu ssania. Później przeszliśmy na MAManty-colic i używamy do tej pory (teraz już ze smoczkami "2").
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas sprawdzily sie butelki Dr Brownsa :) Mielismy MAM antykolkowe, ale smoczki nie przypasowaly Karolkowi( za szybko z nich mleko lecialo i sie krztusil).
    Poza tym po Dr Brownsie mamy mniej problemow brzuszkowych ;) Takze polecam te butelki :)

    Treść doklejona: 11.03.13 15:03
    W ogole musze sie pochwalic, moj antybujaczkowy/hustawkowy synus bardzo polubil bujaczek Baby Bjorn Balance :) Jest zachwycony :)) takze i mama zadowolona, ze nie trzeba bujaczka sprzedawac ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    madziauk u nas to samo było z bujeczkiem. Najpierw niechęć, niezadowolenie a potem? Od 3 m-ca zaczęło się podobać. Teraz już mniej się buja bo ciekawy świata i długo nie usiedzi spokojnie w pasach:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Mój piersiowy pluł Aventem, bo smoczek był za twardy, a Dr Brownsa od razu załapał :)
    Mamy jedną butelkę taką pękatą 120ml, mogę z czystym sumieniem polecić.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Dziękuję dziewczyny. Może moje pytania są wręcz tendencyjne, ale jak dla kogoś kto dopiero zaczyna o tym czytać i myśleć, to ja nawet nie wiem o co pytać. Zapisałam sobie te firmy i coś z tego wybiorę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Ja na chwile... mamy lezaczek TL rozkladany na plasko i jest super, swietne rozwiazanie gdy jest sie w innym pokoju, mozna posiedziec na kanapie i miec dziecko na oku :P
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Do tego dokupiłam termopakowanie na butelkę (tej samej firmy).

    to termoopakowanie do niczego się nie nadaje! i to nie tylko moja opinia...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    zgadza się jest potwierdzam słowa Flavi...
    --
  10.  permalink
    jak to? nie trzyma ciepła?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziwne, ale termoopakowanie niestety nie trzyma ciepła... Przynajmniej te, które mam tego nie robią...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    My tez mamy jedno termoopakowanie, nie trzyma ciepla dlugo :( musze butelke dodatkowo folia aluminiowa owijac.. choc i to dlugo ciepla nie trzyma ( folia + termoopakowanie).

    Nikt nie odpowiedzial mi na pytanie na temat FlexiBath, zakupilam juz ja na amazonie. Ma byc w czwartek. Jest praktyczna, bo sie sklada. No i dluzsza niz ta z fisher price co mamy, bo ona byla swietna dla noworodka, teraz za malo miejsca ma Karolek.
    Mam nadzieje, ze flexibath sie sprawdzi, zarowno w domu jak i na wyjazdach :)
    --
  11.  permalink
    Hmm... no to niefajnie z tym termopakowaniem - widzę, że wiele rzeczy trzeba będzie przetestować na sobie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.