Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    no ja mam takiego pojaca na wyjście że szpitala :-)
    a dwa pozostałe trochę większe :-) ciuchy z nexta wymiataja
    może na alegro udało by się polować ubranka tej firmy :-)
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    dla mnie pajace to wielkie nieporozumienie:cool:,mam trzy sztuki-i o trzy za dużo:wink:. Ilość tych "guziczków" mnie przeraża,a jak dla mnie zapinanie ich trwa wiecznie. Dwie znajome mi radziły, że na noc najlepszy pajac-jako pidżamka -dla mnie masakra, źle mi się malucha przewija-jak dla mnie mogą istnieć tylko body i półśpiochy. I w sumie, przez pierwsze tygodnie kaftaniki-wygodniej się ubiera takiemu pokurczonemu maluszkowi niż body. Oczywiście, każda mama co innego lubi...wyrażam tylko swoje zdanie już jako "doświadczona":wink::tongue:mamuśka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Hi hi :)
    No i tak to jest- ja z kolei przez pierwsze 2 m-ce uwielbiałam pajace :wink:, a body + półśpiochy rządzą teraz :bigsmile:
    A co do nexta- jest bardzo dobry jakościowo- moja mama lubi latać do "taniego armaniego" i wygrzebywać ciuszki dla wnusi... Przeważnie angielskie ciuszki są w bdb stanie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    U nas rowniez na poczatku pajace robily furore ;) Teraz sluza jako pizamki :). A kroluja body, polspiochy i spodenki dresowe :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Nasza wyprawka :bigsmile:
    Hurtowo , raz a porządnie :cool:
     photo mutsy_evo__zps232e17eb.jpg

     photo 1-DSC_0336_zpsf7b5390c.jpg

     photo 1-wyprawka_zps0f0bde4d.jpg

     photo 1-www_zpse13aaec8.jpg

    ciuszki to z dziś głównie w rozmiarze 56
    --
  1.  permalink
    Zaszaleliscie ale super kazda rzecz :-)

    tez zastanawiam.sie nad pieluszkami Happy bella albo pampers newborn na poczatek ale nie wiem Czytalam b.dobre opinie o Happy i moze do szpitala kupie paczke i zobacze :)

    fajny wozek bardzo i ciuszeczki tez bajeczno-kolorowe. u nnie 56 to kroluje bialy i niebieski za to na 62 zaszalalam bo to bedzie czas.nad morzem (mam nadzieje ze rzeczywiscie to bedzie na 2-4mce i moj na nich przezyje chociaz 3ci miesiac :P a w czwartym moge zainwestowac juz w nowe rozmiary :P )
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    A wózej nie miał być turkusowy? Ale bardzo ładny kolor. Widzę, że dziewczyny jednak w stronę jaśniejszych idą. Hmmmm no a ja mam z tym taki dylemat. Mnie za kilka tygodni taki wypad na zkupy czeka.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dżasti tak miał być turkus, ale w sklepie musiała nastąpić zmiana planów :bigsmile:
    W ogóle model nawet kupiliśmy inny bo Evo a nie 4Rider
    Wczoraj ogółem mieli jeszcze wiecej wózków niż ostatnio i stał ten evo w tym kolorze... od razu w mojej głowie błysnęło WOW
    później się okazało , że 4Rider ma nową kolekcję i turkusu już nie ma w ofercie...
    Do tego dołożyłam plus , że Evo lżejszy o 5kg i wygląd dużo bardziej mi się podobał... No i tak wyszło :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Eveke - super wyprawka :) a polspiochy rewelacyjne, takie klorowe :) Gdzie kupilas? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dziękujemy :bigsmile:
    po 2 h na wózkach znowu i zakupie całej wyprawki po prostu wczoraj padliśmy, ale kurcze jak to wszystko oko cieszy, cudeńka takie :smile:
    .
    Madzia my wszystko kupowaliśmy w stacjonarnym sklepie Askot we Wrocławiu.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    piękna wyprawka :-) ja dziś kupiłam lokator ręczny avent i cieszę się bo pięknie skrocilo mi to wyprawke :-)
    no i kilka ciuszkow też kupiłam :-) teraz tylko czekam kiedy przyjdą do mnie pocztą :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny:)
    polećcie mi jaką chustę najlepiej kupić do noszenia dziecka?

    Właśnie jestem na etapie poszukiwan i kompletnie nie wiem którą wybrać a nie mam czasu przy moim maluszku na szukanie i czytanie wszzystkich opinii w necie:)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Addictive: Addictive

    Zobacz watek o chustach
    http://forum.28dni.pl/discussion/718/30/chusty-co-sadzicie-jakie-najlepsze-jak-zrobic-itd/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Addictive - ja wyczytalam, ze najlepiej tkana. Sama kupilam za krotka jak dla mnie, bo chce wiazac podwojny x, najlatwiejsze jak dla mnie wiazanie. Takze proponuje kupic dluga chuste (taka 4,6m lub wieksza) jest duzo na sprzedaz na forum chusty.info :) Zajrzyj tam - na pewno cos znajdziesz dla siebie. Ja sprzedaje chuste, 3,7m - jak dla mnie za krotka jest. Wstawilam fotke na watku chustowym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Co do pajaców to u nas przez pierwsze 3mż pajace rządziły, najwygodniej się ubierało i nic nie uwierało w brzuszku, natomiast teraz szalejemy, a to leginsy, a to rajstopki i sukieneczka, a to jakieś spodenki :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Sysiaja - no z dziewczynką to ja też bym z sukienuniami szalała. Ale ja nie przewiduję ubierania Maksa w śpiochy, pajace, półśpiochy w dzień. Tylko w nocy. W dzień raczej body + dresiki w chłodniejsze dni, a spodenki w upalne dni.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    dżasti: Ale ja nie przewiduję ubierania Maksa w śpiochy, pajace, półśpiochy w dzień

    Przez pierwsze 3 miesiące właśnie takie ubranka są dla dziecka najwygodniejsze. Potem oczywiście można poszaleć, ale na początku chyba lepiej postawić na komfort dzidzi niż komfort maminego oka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Myślę, że to zależy też od tego kiedy Dziecię się urodzi...
    Moja w lipcu i wydaje mi się, że bardziej komfortowo będzie jej w upale 30 stopni wytrzymać w samej pieluszce i lekkiej sukieneczce z bawełny, niż w obcisłym body.
    Tak mi się wydaje przynajmniej. Albo zestaw - body + spodenki, albo same body ;) W chłodniejsze dni może rampersy/pajace ale zależy od tego jakie lato będzie, wydaje mi się, że będą zmarginalizowane.
    My mieszkamy na poddaszu więc tam to już w ogóle sauna jest... :/
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Eveke - czadowa wyprawka :) Ja kupuję po świętach resztę i już nie mogę się doczekać:)
    I chyba jednak zdecydujemy się na wiadro, bo wanienka zamówiona od jednej z forumek nie doszła;/
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    ja mimo że mam mieć lipcowe dziecko to szykuje się też na chłodne dni bo w końcu w anglii latem i tak więcej pada niż słońce świeci więc muszę mieć duży zasób ubranek więc mam i body i spodenki i mające i spiochy i rampersiki i jestem pewna że przy tak zmiennej pogodzie i tak wszystkie użyje :-D ostatnio kupiłam dresowe spodenki które wyglądają jak małe bojówki musiałam je mieć dla mojego synka :-D
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Pamiętajcie jednak, że noworodek, nawet latem zazwyczaj wymaga cieplejszego ubrania. Ja rodziłam 29 maja i my wszyscy chodziliśmy już bez kurtek ( no były dni, kiedy trzeba było założyć, ale ogólnie było już ciepło i słoneczko ), a Adasia, musiałam ubierać w bodziaka, pajaca i jeszcze owijać kocykiem lub śpiworkiem, a na spacer jeszcze dodatkowo polarowy kombinezonik. I nie było mu gorąco! Jeśli ubrałam go lżej, miał zimny karczek ( co u niemowląt jest oznaką, że jest im zbyt zimno ). Dopiero po kilku tygodniach widziałam, że już nie potrzebuje tyle ciepła.
    Oczywiście każde dziecko jest inne, ale wartko pamiętać o tej zwiększonej potrzebie ciepła w pierwszych dniach/tygodniach i mieć coś cieplejszego w małym rozmiarze, nawet latem.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Też tak się szykuję, żeby mieć cieplejsze ubranka, ale jak będzie w dzień w licu 30 stopni, to nie sądzę, że będzie trzeba ubierać dziecko na długi rękaw. A jak będzie w praktyce to zobaczymy.
    Dziewczyny mam pytanko odnośnie wanienek. Lepiej taką która ma od razu na stałe wkłądkę dla niemowląt (później sadza się dziecko z drugiej strony wanienki) czy lepiej taką wkładaną i jak dzidziuś będzie ju ż siedział, to ją po prostu wyjąć?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Ja bym w ogóle nie używała żadnej wkładki dla niemowlaka. Wiem, że dla rodzica to wygodne, ale dla maleńkiego dziecka może być przerażające. W każdym razie mój Adaś płakał żałośnie w każdej kąpieli przez 2 tygodnie, dopóki mój mąż nie wpadł na to, że może on nie lubi tej wkładki i jak zaczęliśmy go kąpać normalnie trzymając rękami, nie było już płaczu :smile:
    Taki maluszek czuje się najbezpieczniej gdy czuje dotyk mamy czy taty, kąpiel jest dla niego czymś nowym i nieznanym, więc ja polecam kąpiel w zwykłej wanience z ręką rodzica jako podkładką :wink:
    --
  2.  permalink
    Ja rodzilam w sierpniu i akurat byly straszne upaly.Malego ubieralam w kaftanik i spioszki to byl calutenki mokry.Pytalam poloznych i neonatolog czy moge ubierac tylko w body i przykryc pieluszka tetrowa to mowila, ze jak najbardziej...
    Przegrzewanie dzieci tez nie jest dobre.

    Treść doklejona: 18.03.13 16:26
    dżasti: Dziewczyny mam pytanko odnośnie wanienek. Lepiej taką która ma od razu na stałe wkłądkę dla niemowląt (później sadza się dziecko z drugiej strony wanienki) czy lepiej taką wkładaną i jak dzidziuś będzie ju ż siedział, to ją po prostu wyjąć?


    Ja uzywam na poczatku wkladek ,ale gabkowych i to jest bardzo fajna rzecz. Mlody uwielbia sie kapac i niezauwazylam zeby traktowal kapiel jak cos przerazajacego, juz bez przesady:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Cobraczek: niezauwazylam zeby traktowal kapiel jak cos przerazajacego, juz bez przesady

    Cobraczku, napisałam jak to wygląda z perspektywy mojej i mojego dziecka :wink:
    Poza tym naprawdę wiele dzieci na początku boi się kąpieli i płacze.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Zależy od dziecka. Mój też sierpniowy, a był zmarzluch totalny do dziś w sumie tak ma. Dlatego ubieralam go cieplutko na dwór. Ja nawet nie wiem jak wyglądają potówki...moje dziecko nigdy nie miało mokrej głowki. No może ze trzy razy przy karmieniu jak długo ssał:) i ciepło mu było ode mnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  3.  permalink
    winnica: Cobraczku, napisałam jak to wygląda z perspektywy mojej i mojego dziecka


    A no wiadomo, ale mialas gabkowa czy plastikowa?
    Ja mam taka i taka i przyznam, ze ta plastikowa duzo gorsza jest w praktyce,musialam klasc na nia pieluszke tetrowa bo dziecko sie przyklejalo do niej:confused: Moje maluchy uwielbiaja kapiele, wiec ich tak szybko nie wyciagam z wody:wink:
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    U nas ostatnio na szkole rodzenia położna tłumaczyła, że nawet dla wakacyjnych maluczków trzeba zakupić pajacyki, spioszki itp., bo maluszki na początku potrzebują być w temperaturze zbliżonej do tej, którą miały w brzuszku u mamy.
    Słyszałam też o metodzie o której wspomniała winnica - czyli sprawdzanie karczku u maluszka - po nim poznamy czy jest mu zimno czy zbyt ciepło.

    z innej beczki ... kiedy najlepiej uprać nowe ubranka? na ile przed porodem?
    --
  4.  permalink
    meganr1: kiedy najlepiej uprać nowe ubranka? na ile przed porodem?


    U cory pralam i prasowalam dosc wczesnie w 7 meisiacu ciazy:wink:
    a z koralikiem to 8 miesiac ciazy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Cobraczek: Ja uzywam na poczatku wkladek ,ale gabkowych i to jest bardzo fajna rzecz.

    Bardzo dużo moich koleżanek chwali właśnie te wkładki gąbkowe do wanienek.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    właśnie kiedy zrobić ostateczne pranie? już od jakiegoś czasu chodzi mi to po głowie bo nie chciałabym za późno ale też nie chce za wcześnie żeby nie kurzylo się bez sensu...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    ja też miałam, teraz jakoś nie pomyślałam o tym... może kupimy. Zaleta - wygoda. Wada - na gąbce to może się drobnoustrojstwa mnożyć...zlewalismy wrzątkiem po kąpieli... zobaczymy jak teraz nam wyjdzie
    --
  5.  permalink
    KARKO: Wada - na gąbce to może się drobnoustrojstwa mnożyć...zlewalismy wrzątkiem po kąpieli... zobaczymy jak teraz nam wyjdzie


    Wystarczy zeby po kazdej kapieli gabka byla dobrze wycisnieta i wyschnieta.Jak wkladam na grzejnik scienny miedzy szczebelki i dzieki temu szybko schnie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    ja nie mialam zadnych wkladek i teraz tez nie bede kupowac.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    ja mam z gapki a wanienke dostałam od rodziców i szczerze mówiąc ma nastale plastikową wkładkę też ale z jednej strony z drugiej nie ma więc będziemy eksperymentować co tam nam lepiej pasuje :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Wracając jeszcze do cieplejszych ubranek...
    To tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.
    Często lipiec i sierpień jest zimniejszy od np. maja także nie ma co przesadzać ale różnorodnie zaopatrzyć się trzeba.
    Ja na początku twardo upierałam się po co mi w kwietniu kombinezonek dla małego?
    Ale poczytałam forum i cieszyłam się jak głupia, kiedy dostałam kombinezonik - "tygryska" od mojej koleżanki :smile:
    Później było już przegięcie palki, bo do akcji wkroczyła babcia, która stwierdziła, że tygrysek jest najpierw: za duży; później: za cieńki; później: coś jeszcze z nim było nie teges... więc kupiła następne. No i teraz to już na pewno wszystkich nie wykorzystamy (chyba że to będzie naprawdę pizgająca wiosna) :P
    .
    ew3ame: właśnie kiedy zrobić ostateczne pranie?

    Ja rzeczy dla malucha poprałam i poprasowałam z 3 tygodnie temu a żeby się na razie nie kurzyły - wszystko popakowałam (rozmiarami i typami) w woreczki.
    --
  6.  permalink
    bilia: To tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.


    To jest oczywista oczywistosc:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Hehe :) Niby oczywistość ale spotkałam się też z (nie jedną) opinią, że mam letnie dziecko, więc po co mi na początek cieplejsze ciuszki :)
    Moja znajoma z pracy rodzi w maju i twierdzi, ze na początek wystarczą jej body, rożek i kocyk także ten... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny to, że trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność no to oczywiste. Nikt chyba nie pisał tu, że rezygnuje całkowicie z pajaców i cieplejszych ubrań.
    Tylko też należy się przed zakupami zastanowić jakich ciuszków będziemy najwięcej używać ze względu na porę narodzin. Bo bywa, że piszą tu mamy, że najwięcej używają np pajaców no ale trzeba brać poprawkę na miesiąc narodzin ich dziecka.

    Treść doklejona: 18.03.13 17:18
    Dżasti co do wkładki to ja mam taką osobną - frotte na stelażu, mięciutka. Jak Dzidzi jest cięższe to się ją odwraca i jest bardziej w pionie, tzn pod większym kątem..
    link
    O taką, też jestem ciekawa czy się przyda w ogóle... ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Nie no Mangaa jasne.
    Najlepiej chyba skompletować podstawową wyprawkę a później - zawsze można dokupić to czy tamto ( w zależności od pogody, preferencji dziecka etc.).
    Bo łatwo przegiąć w tym ciuszkowym szale zakupowym :)
    --
  7.  permalink
    mangaa: frotte na stelażu, mięciutka


    Bardzo fajne rozwiazanie bo frote zawsze mozna wyprac a gabke niebardzo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    o to to Bilia... dokładnie. :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Mangaa a tą frotkową wkładkę kupowałaś osobno czy w komplecie z wanienką?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Osobno. To jest wkładka beaba.
    Z tym, że z tego co widziałam to ktoś tu wrzucał (jak już swoją miałam zakupioną) podobną wkładkę dużo tańszą chyba z ebaya. Kilka stron wstecz to będzie.
    --
  8.  permalink
    eveke
    ile płaciłaś za Mutsy evo? i co wchodziło w skład np. gondola, siedzisko i stelaż. prawdopodobnie kupię ten sam :) moje dzieciątko przyjdzie na świat z końcem lipca :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Magda my braliśmy zestaw 2w1 (gondola+spacerówka) do tego akcesoria: torba, osłonka przeciwdeszczowa na gondolę, osłonka przeciwdeszczowa na spacerówkę, parasolka. Po rabacie wyszło 2 129zł :smile:

    Sam zestaw 2w1 uwzględniając rabat = 1 705zł :smile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Z tą wkładką frotte - dobry pomysł. Bo jednak chiałabym wanienkę używać trochę dłużej niż 1 rok. Szczególnie, że mam tylko prysznic, nie mam wanny, więc lepiej niech maluch ma gdzie się popluskać.Ja chyba nie będę na necie zamawiać, tylko pójdę do sklepu i wszystko kupię, choć pewnie dużo drożej mnie wyjdzie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Ja kupiłam malutką wanienkę- tzn. nie miałam świadomości, że ona jest mała, bo nie porównywałam z innymi... I okazało się, że posłużyła tylko 3 miesiące. Później, jak Lusia prostowała nogi to główką uderzała w przeciwległy brzeg i musiałam ją przenieść do dużej wanny. Kompletnie nietrafiony zakup.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    dżasti: Ja chyba nie będę na necie zamawiać, tylko pójdę do sklepu i wszystko kupię, choć pewnie dużo drożej mnie wyjdzie.


    Dlaczego niby :D
    ja niemal całą wyprawkę kupiłam w dziecięcym sklepie stacjonarnym, ceny są porównywalne a do tego przy dużych zakupach zawsze można negocjować rabacik...
    Ja też wolałam kupować na żywo i nie czuję , żeby jakoś mnie to drożej wyszło a mniej wiecej orientuję się w cenach :D
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Ja też wolałam kupować ubranka w "zwyklych" sklepach bo jednak wolę sprawdzić na żywo, jak to wygląda i na oko ocenić rozmiar:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.