Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke ja zawsze myję pupę Nadii po kupie i powiedzmy co po trzecim siku w umywalce, zamiast nawilżanych chusteczek. Więc ma tyłek czysty przed, kąpielą. Jak byłam teraz u mojej mamy to kąpałam ją w wanience. I żeby umyć jej pipkę dokładnie, to też bym potrzebowała drugiej pary rąk. Także dla mnie czy wiadro czy wanna i tak tak myję co trzeba pod kranem najpierw, a potem kąpiel. W wiaderku spokojnie myłam nogi, ręce, pod pachami, pod szyją, no wszystko co trzeba :) Biorę wacik zwilżony i wtedy też czyszczę pisię :>
    Zresztą jak to kiedyś pięknie Aravls ujęła, to naprawdę jest ablucja, bo taki maluch specjalnie się nie brudzi. No chyba, że mocno ulewa albo kupa wylatuje raz po raz. No u nas tego nie było, więc te kąpiele przez pierwsze 3 miesiące to takie były dla przyjemności, mało w tym mycia było w takim sensie, że nie szorowałam Nadii gąbką ryżową :devil: Teraz to co innego :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Dzięki :bigsmile:

    ależ jestem ciekawa czy damy radę z tym wiadrem, tatuś sam się zgodził na nie , a to w sumie on ma robić hihi
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Zwróćcie uwagę czy dane mydło dla dzieci zawiera Sodium Laureth Sulfate, jest to tani środek powierzchniowo czynny dodawany do prawie wszystkich kosmetyków myjących, dla dorosłych też, który ma za zadanie zmywanie brudu ale jednocześnie zmywa też warstwę ochronną i wysusza/podrażnia skórę.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Dobrze dziewczyny piszą, im mniej, tym lepiej.
    Ja nie kupiłam na początek emolientów, ale okazało się, że Gosia ma skórę bardo suchą z wykwitami i po emolientach było lepiej, więc używaliśmy ze 2 miesiące emolium (krem i płyn do kąpieli). Potem przeszłam na niveę płyn do kąpieli, podobno babydreamy są fajne, ale po akcji zwrotów z powodu bakterii w płynie (miałam tą felerną serię) jakoś się uprzedziłam do rossmanna. To w sumie tyle z kosmetyków. No i dwa dni temu zakupiłam Ziajkę na ciemieniuchę, bo samo zleźć nie chciało już pół roku (a po oliwce jakieś wykwity na główce się pojawiły).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    TEORKA: a dlaczego mydeł nie ? ja od początku kąpię Ninkę w czystej wodzie [bez żadnych płynów, emolientów itp] myjąc miejsca strategiczne mydłem Bambino

    No może i tak :)
    Widzisz, mi dziewczyny radziły raczej delikatny płyn do kąpieli a do pupci mąkę ziemniaczaną.
    Ale pewnie może być mydełko.
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ja z kosmetyków dla małego, mam tylko, mydło bobas i parafinę ciekłą-którą używam tylko wtedy, jak ma w którymś miejscu suchą skórę...aha i na odparzenia linomag albo alantan:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Czy któraś z Was używała pieluszek Babydream?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ano ano, też podpisuję się pod tym stwierdzeniem - im mniej na początku tym lepiej, jakby co apteki funkcjonują.
    Ja i tak emolienty mam w domu ze względu na swoje problemy.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Nie no mydło np. Bambino też można, jednak ja po prostu nie lubię mydeł, wolę żele do kąpieli i dlatego też dla Adasia mydła nie kupowałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    A co myślicie o płynie do pierwszej kąpieli Hipp? Zakupiłam go w Rossmannie. Jak na razie z kosmetyków do kąpieli mam tylko ten płyn. Mam zamiar za niedługo zrobić zakupy w Rossmannie i kupić jakieś mydło w płynie, szampon, balsam.
    Kąpać będziemy w wiaderku Tummy Tub :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 20th 2013 zmieniony
     permalink
    mysiamm: Mam zamiar za niedługo zrobić zakupy w Rossmannie i kupić jakieś mydło w płynie, szampon, balsam.

    Ja bym nie kupowała, do dzisiaj nie mam nic z tych rzeczy dla małej.
    Sam płyn ma właściwości myjące i moim zdaniem zdecydowanie wystarczy. A czy Hipp dobry, to pewnie się okaże, bo każdy dzidziuś może zareagować inaczej.

    A co do pieluszek Babydream to moim zdaniem w miarę ok, nasi przyjaciele używają ich (tzn. ich córka) i bardzo chwalą, nam natomiast kilka razy przecieki się zdarzyły i jakoś wybrałam dady, bo cieńsze. Na początek kupiłam po jednym opakowaniu dady, pampersa i babydreamów i testowałam. Wybraliśmy dady, chociaż teraz to tylko na noc zakładam jednorazówkę.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 20th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Czy któraś z Was używała pieluszek Babydream?


    Jedne z najgorszych pieluch jakie miałam. No ale testerką zbyt wielką nie jestem. Próbowałam Pampers AB, Pampers PC, Pampers S&P , Babydream jakieś dwa rodzaje oba beznadziejne moim zdaniem, huggies, dada, jakieś niemieckie z aldi i chyba tyle......;)
    Wszystkich używamy na zmianę ( mamy zazwyczaj trzy rodzaje pieluch otworzonych jakieś moje zboczenie ;)) oprócz właśnie babydream i tych z aldi.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Mysia my też w wiadrze, mamy już w domu
    teściowa i mama tylko oczami przewracają :crazy:

    sama utknęlam przy punkcie co kupić dziecku do kąpieli... na pewno rezygnuję z emolientów...
    chciałabym coś delikatnego , ale normalnego na początek...

    a polecacie po kąpieli jakąs delikatną oliwkę albo jakiś substytut? bardziej chodzi mi o wymasowanie maluszka, taki rytuał przed snem
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ja mam kosmetyki Penaten i jestem zadowolona bo małą nie uczulają i skórę ma po nich ładniutką.Mają również żele i balsamy do kąpieli na dobranoc,pachną tak ładnie lawendą
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    meganr1: Asiula co do Johnson to na SR położna odradzała nam te kosmetyki. Opowiadała, że kiedyś dostawali od nich darmowe kosmetyki do pielegancji noworodków na oddziale. Okazało się, że czesto powodowały alergie i dlatego szpital podziękował firmie Johnson za współprace.


    potwierdzam, moja starsza córka do tej pory nie może używać tej firmy produktów bo zaraz dostaje krost na całym ciele, na młodej już nie mam zamiaru w ogóle próbować. Polecam produkty nivea u mnie się sprawdziły przy obu
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    mysiamm: Mam zamiar za niedługo zrobić zakupy w Rossmannie i kupić jakieś mydło w płynie, szampon, balsam.

    Mysiamm przeczytaj to co pisałyśmy wyżej. Maluszkowi nie jest potrzebny taki zestaw kosmetyków :)
    Jak pisały nasze doświadczone mamusie - płyn do kąpieli lub mydło i koniec. Na początek to w zupełności wystarczy.
    .
    eveke: a polecacie po kąpieli jakąs delikatną oliwkę albo jakiś substytut? bardziej chodzi mi o wymasowanie maluszka, taki rytuał przed snem

    Eveke a ty chcesz coś do masażu dla malutkiej, tak?
    Bo generalnie nie ma co oliwkować dzieciaczka.
    .
    A... I jeszcze odnośnie kosmetyków - zajebisty, w tym temacie BLOG, który poleciła mi jedna z moich przyjaciółek.
    A TU analiza kosmetyków do kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    My poki co mamy tylko mydelka Bambino i Nivea, szampon Mustela i na wszelki wypadek, gdyby zaistniala potrzeba nawilzenia skorki oliwke Johnson, ktora szczerze mowiac kupilam z mysla o masazu :)
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękuję. W takim razie na razie zostawię tylko ten płyn do kąpieli :wink: A po kąpieli czymś smarujecie? Jakiś balsam?

    Na razie mamy taką wyprawkę :wink: Teraz czekam aż mąż wróci w sobotę z Niemiec i zabieramy się za kompletowanie reszty :D
    WYPRAWKA:

    Wkładki laktacyjne LOVI
    Butelka ze smoczkiem LOVI Aktywne ssanie 250ml
    Butelka ze smoczkiem LOVI Aktywnne ssanie 150ml
    Szczotka do mycia butelek CANPOL
    TERMOOPAKOWANIE LOVI
    Gruszka SILIKONOWA do nosa CANPOL
    Pieluchy tetrowe 80x80 10 szt.
    Pieluchy flanelowe 80x70 5 szt.
    Pieluchy jednorazowe Pampers nr.2 - 2 opakowania
    Smoczek uspokajający LOVI 0-3m - 2 szt.
    ŁAŃCUSZEK do smoczka z klipsem BABY ONO.
    Pojemnik / ETUI na smoczek Biedronka CANPOL.
    Wiaderko do kąpieli Tummy Tub.
    KUBEK DO MYCIA GŁOWY od 0+ BABYONO
    Szczoteczka do zębów i masażu dziąseł BABY ONO
    Szczotka z grzebieniem miękka ZOO z grzechotką.
    ZESTAW pilniczek, nożyczki, cążki BABYONO.
    TERMOMETR ELEKTRONICZNY miękka końcówka BABYONO
    TERMOMETR do kąpieli bezrtęciowy CANPOL
    Chusteczki do pielęgnacji 3x Pampers Sensetive, 3x Pampers Pampers Baby Fresh, oraz zapas chusteczek Mamia
    LINOMAG krem BOBO A+E
    LINOMAG krem z tlenkiem cynku NA ODPARZENIA
    Patyczki higieniczne z ogranicznikiem CANPOL.
    PŁATKI KOSMETYCZNE dla niemowląt BABYONO
    Płyn do pierwszej kąpieli HIPP
    Proszek do prania dla niemowląt - PERSIL SENSETIVE 1kg x 2
    Niania elektroniczna z kamerką
    Pokrowiec na przewijak Frotte z gumką
    PRZEŚCIERADŁO z gumką 120x60 JERSEY GRUBE bawełna
    Fotelik do auta Maxi Cosi
    Body bawełniane kr. rękaw 56
    Czapka bawełniana 1
    Śpiochy bawełniane 56
    GRZECHOTKA KÓŁKO z gryzakiem CANPOL
    GRYZAK WODNY ósemka CANPOL
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Nasz jako przeterminowany strasznie się ĺuszczył po porodzie, więc kąpiemy i smarujemy oilatum, chociaż już wygląda nieco.lepiej, więc wrócimy do.kosmetyków hipp
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Eveke moja teściowa też oczami wywracała, gdy słyszała o wiadrze. Raz nawet wykrzyknęła, że dziecko utopimy :confused: no i wszystko się skończyło, jak zobaczyła małą podczas kąpieli :devil: "Jaka zadowolona i nie płacze jak jej wodę lejesz na głowę i po uszach :shocked:"
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Jak pokazałam wiaderko do kąpieli mojemu tacie to powiedział, że jak by ktoś ze sąsiadów słyszał, że kąpiemy dziecko w wiadrze to by jeszcze opiekę nam nasłał :wink: Oczywiście mówił to w żartach.
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    bilia dzięki za namiary na ten blog - trochę mi się rozjaśniło w kwestii kosmetyków dla maluszka
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    bilia: Bo generalnie nie ma co oliwkować dzieciaczka.

    Ano :D
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Moi teściowie nawet wymyślili, że zapalenie płuc u Mikołaja (wrodzone) to wynik kąpieli w wiaderku ;)
    A tak w ogole to w szpitalu kąpiemy malucha w zlewie (tak jak w wanience) i zdecydowanie jest nam mniej wygodnie niż w wiaderku :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    U nas decyzja zapadła i będzie wanienka. Postawiłam męża przed wyborem, do którego się nie wtrącałam no i wybrał jak wybrał. W końcu jemu ma być wygodnie, skoro on będzie kąpał.
    Ja się dziś zabieram za zakupy apteczne. Na SR dali nam taką listę:
    -sól fizjologiczna w ampułkach do przemywania oczu
    -jałowe gaziki do pępka
    -aspirator do nosa (kupujemy Katarek, czym wzbudziliśmy wielką sensację na SR;)
    -Octenisept
    -roztwór wody morskiej w sprayu
    -coś przeciwgorączkowego dla dziecka i dla mnie Ibuprofen
    -linomag
    - preparat hipertoniczny przy biegunce
    Czy coś jeszcze byście dodały?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Mysiamm - ja bym jednak wiecej pieluch tetrowych kupiła. Sama mam 24 sztuki i jest tak na styk ;)

    Treść doklejona: 21.03.13 12:22
    Co do suchej skory, to Karolek miał bardzo, bardzo, bardzo suche rączki i stopki po urodzenie. Taka skórę miał sucha i posklejana jak kabanos. Pomogła nam oliwa z oliwek ( taka spożywcza, naturalna). Przy każdej zmianie pieluszki smarowalismy. Sami byliśmy zdziwieni jak swietnie działa :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    meganr1: bilia dzięki za namiary na ten blog

    No mi on bardzo przypasił i zatrzymał trochę kasy w portfelu :wink:
    .
    akirka: Ja się dziś zabieram za zakupy apteczne. Na SR dali nam taką listę:...

    Akirka ja na razie nie kupuję nic z tej listy.
    Z apteki - jedynie spirytus.
    Wychodzę z założenia, że jak coś się będzie działo - to zawsze ja albo mąż podejdziemy do apteki.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Bilcia tak, tak ja chciałam coś do masażu dzieciątka... chyba jakieś żele są do tego :surprised:

    w sumie to szkoda z tymi oliwkami , bo taki naoliwkowany pachnący bobas... mmmmmmmm, no, ale faktycznie nie ma co przesadzać na początek...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Oliwka w ogóle nie jest dobra dla.skóry dziecka, jak już coś to balsam
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    madziauk: Mysiamm - ja bym jednak wiecej pieluch terenowych kupiła. Sama mam 24 sztuki i jes tak na styk ;)

    Dzięki, jak będę na zakupach to dokupię więcej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Oliwka w ogóle nie jest dobra dla.skóry dziecka, jak już coś to balsam

    Nam mówili coś zupełnie odwrotnego;) i bądź tu człowieku mądry
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    eveke: bo taki naoliwkowany pachnący bobas... mmmmmmmm

    Ja też uwielbiam i żałuję :)
    Takie dzieciaczki pachnące oliweczką to są dla mniedo schrupania :)))
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Akirka ja wiem, że oliwka zatyka pory u takiego Maluszka... Ponadto lepiej nawilżyć skórę dziecka niż natłuścić ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    a to nie ten temat
    sprzedaż to na bazarku
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny, a po co aż tyle tych pieluch tetrowych? Ja myślałam, że one są potrzebne tylko jakby się dziecku ulewało.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Dżasti - co do pieluszek tertrowych to ja mam 24 i uwazam, ze w sam raz. I tak robie pranie 2 razy w tygodniu, to mniej wiecej za kazdym razem polowe piore ;) Bo tu sie malemu uleje i pieluszka mokra. A niestety czesto to sie zdarza ;) Takze jakbym miala 10, to bym pranie codziennie robila ;) by miec swieze w zapasie ;)
    W samym wozku mam 2 ;) Rowniez 2 sztuki na macie edukacyjnej zawsze mam. Pod reka ze 3 i do karmienia 2 ;) To juz jest 9. Reszta to zapas, ktory non stop sie wymienia i leci do prania ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Ja używam tetry przy karmieniu, mały czasem potrafi się odessać i tryska z cyca. Ulewania u nas nie było, ale za to od jakiegoś czasu potwornie się ślini i w każdym miejscu w domu mam dyżurną pieluchę do wycierania paszczy:wink:
    A i jeszcze wycieram pupę tetrą po każdym myciu zamiast ręcznika. Mamy 15szt. i jakoś starcza, ale b.często pierzemy.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    A w takim razie do czego flanelowe? Bo ich szczerze mówiąc nie brałam w ogóle pod uwagę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    dżasti: A w takim razie do czego flanelowe? Bo ich szczerze mówiąc nie brałam w ogóle pod uwagę.

    Właśnie?
    Bo ja kupiłam 3 flanelki do ewentualnego przykrycia malucha.
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Ja tez mam flanelki bede uzywac do gondolki (na materacyk i do przykrycia malego) i tez do polozenia na przewijaku, zeby cialko nie dotykalo tego chlodnego plastiku.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    dżasti: A w takim razie do czego flanelowe? Bo ich szczerze mówiąc nie brałam w ogóle pod uwagę.

    Nie mam ani jednej flanelki i nie odczuwam braków..
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    ja zuywalam flaneli, w zasadzie nakupilam jak głupi mydła,a przydały mis ie najbardzij trzy z motherhood, kładłam często do łóżeczka na przescieradło tak w razie ulania zdejmowałam tylko to, nie cale przescieradlo, no i ogolnie jako taki podklad pod malego byly
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Isiula a może nie odczułaś , bo póki co Twoje dziecię zimowe...
    ja czytałam wiele opinii od mamusiek letnich dzieciaków , że flanelka spełnia w lecie rolę mega cienkiego, miłego okrycia :bigsmile:

    a na przewijak nie bierzecie sobie prześcieradełek? bo ja w sumie wzięłam dwa... w sumie to się pokrowiec nazywa, taki frotte

    i jeszcze jedno, używał ktoś może TYCH PODKŁADÓW pod prześcieradło?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    eveke: ja czytałam wiele opinii od mamusiek letnich dzieciaków , że flanelka spełnia w lecie rolę mega cienkiego, miłego okrycia

    No właśnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    eveke: Isiula a może nie odczułaś , bo póki co Twoje dziecię zimowe...

    Nie mówię, że nie. Być może w lato zakupię kilka sztuk:wink:
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    eveke: i jeszcze jedno, używał ktoś może TYCH PODKŁADÓW pod prześcieradło?

    Tak, ja używałam i używam, bo Adaśkowi zdarzało się często zasikać sobie brzuch nad pampersem :shocked::confused: i oczywiście prześcieradło też było mokre :confused:
    Podkład ocalił nasz materacyk :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    my do tej pory mamy ten podkład pod przescieradlem (tzn nie ten akurat, ale mamy) i nam też on materacyk ni jeden raz uratował kiedy się Ninka przesikala, porzygala itp


    natomiast te pokrowce frotte na przewijak to WG MNIE porażka :wink:
    ją na początku kladlam flanelke a potem nic (przecież całego gołego dziecka się tam nie kładzie - bo po kąpieli w reczniku, a do zmiany pieluchy zazwyczaj w body albo jakiejs tam koszulce)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    U nas na przewijaku jest taka szmatka frotte na rzepy. A jak sie wybrudzi to wymieniam na terte ;). Flanelowych pieluszek brak na stanie u nas ;) tzn. nie mamy.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    TEORKA: natomiast te pokrowce frotte na przewijak to WG MNIE porażka

    Ja mam miękki przewijak z IKEI i on się bez pokrowca nie obędzie. Ale na takie twarde, co się na łóżeczko kładzie, to też bym nie kupowała.
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Ev ja kupilam taki ochraniacz na materacyk.
    O pokrowcu na przewijak nie myslalam, bo mamy taki kolorowy ze zwierzatkami i chce zeby go bylo widac wiec bede podkladala tylko flanelke na czas przewijania :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.