Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    My mamy flanelki na przewijak, bo Basia jak była malutka,to lubiła dokończyć dzieła zniszczenia na przewijak właśnie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    no Nina też nie raz się zsikala na przewijak dlatego ją zawsze robiłam tak ,że od razu po zdjeciu pieluchy zarzucalam jej na piske tetre
    i jak siknela to tetra wszystko wpijala :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Teo a jaki ten podkład macie?
    Bo ja bym nie chciała ceratowego, a większość to właśnie takie, ten motherhood zwrócił moją uwagę, bo niby nie ceratowy...

    aa i dlaczego w zasadzie te pokrowce na przewijak to porażka? :confused:

    Cloe my też mamy śliczny , zielony przewijak z pieskami czy czymś tam- pokazywałam z resztą w naszej wyprawce...
    ale własnie wzięłam te pokrowce- zielony i brzoskwiniowy... tak jakoś...

    Treść doklejona: 21.03.13 22:37
    Cloe nie wyświetla mi sięlink , który podałaś :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Ja miałam kupić pokrowce na przewijak ale słuchając porad dziewczyn kupiłam w końcu TAKI przewijak (bo i dłuższy (80) i że z "ochronką" na główkę)... No i jak się okazało żaden pokrowiec na to coś nie pasuje.
    .
    A pod prześcieradełko mam na razie jeden podkład i chyba dokupię jeszcze jakiś na allegro.
    --
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    eveke: Cloe nie wyświetla mi sięlink , który podałaś

    chyba nie umiem tych linkow wklejac tak ladnie....
    Ochraniacz z Ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40143304/
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Asia fajny ten przewijak, ale ceratkowy wiec pewnie bedziesz coś kładła by dzieciowi było miło :D

    a Ty jaki masz podkład? ja nie chcę raczyć dzieciątka ceratą pod pupą i to jeszcze caluuutkie lato...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Ja Luśkę kładłam na "goły" przewijak od początku...
    a flaneli mam 15 sztuk, używam do wycierania po kąpieli, kładę na ręczniku, ale wycieram flanelą właśnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    eveke: Asia fajny ten przewijak, ale ceratkowy wiec pewnie bedziesz coś kładła by dzieciowi było miło :D

    No dokładnie - będę się wspomagała tetrą bo akurat pieluszek tetrowych mam od zarypania (dostałam chyba z 50 :/, sama wcześniej kupując kilka zwykłych i kilka kolorowych).
    .
    eveke: a Ty jaki masz podkład?

    No ja mam TAKI - niestety jest troszkę ceratkowy ale niby jest napisane "podkład z elastycznego i przepuszczającego powietrze materiału" :/
    Planuję jednak zakupić jakiś inny. Myślałam o czymś podobnym do TEGO.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My na przewijak kładziemy takie jednorazowe podkłady do.przewijania, pokrowce frotte okazały się porażką, bo nasz syn co chwilę na przewijak sika albo robi kupsko ;) (te jednorazowe sprawdzają się więc super)
    Pieluszki tetrowe kładę mu pod główkę wsumie wszędzie gdzie leży i chociaż mały nie ulewa to jednak idą jak woda ;) flanelek jeszcze nie zaczęłam używać, ale może latem się przydadzą :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    U nas sprawdzają się takie pielucho-ceratki :) Służą też za przewijak na wyjazdach :) Nic nie przepuszczają, a w razie zasikania można je spokojnie prać.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja mam zakupiony taki sam podkład jak Ev.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Manguś ja go jeszcze nie mam fizycznie :wink:
    a powiedz masz dwustronny czy jednostronny?
    one są na jakiejś gumce? bo na stronce nic nie piszą w tym temacie
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja mam ten podkład jednostronny i nie ma gumek do przymocowania
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    sardynko , a faktycznie fajny ten podkład?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    U nas też pokrowiec się nie sprawdził, za dużo zabawy z ubieraniem go, a na początku kilka razy dziennie trzeba było zmieniać. Na przewijak kładłam na początku flanelkę, potem już nic.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ev mam jednostronny, bez gumek.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    my mamy taki z gumkami
    polecam bo ani się nie zwija, ani nie przesuwa, ani nie marszczy ani nic innego nie robi :cool:
    także z gumkami wg mnie lepszy


    tzn nasz był dużo tańszy [ok 12 zł] zakupiony 2 lata temu u RP_77 ale szukałam i nie ma :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    właśnie z gumkami jakby wydaje się lepszy...
    tylko ja bym sobie pod tyłek nie dała (tym bardziej w lato) czegoś z ceratą... i nie chcę tego również robić dziecku w imię wygody, dlatego szukam jakiegoś innego rozwiązania...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Myślę, że bez gumki nie będzie się jakoś specjalnie zwijał, w końcu na to idzie prześcieradło z gumką właśnie, więc powinno to się ładnie trzymać. No ale z gumką fakt- byłoby lepsze, tylko ja też nie chcę ceraty.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    eveke: tylko ja bym sobie pod tyłek nie dała (tym bardziej w lato) czegoś z ceratą... i nie chcę tego również robić dziecku w imię wygody



    moja Ninka śpi na takim podkładzie już 17 mscy i ani w zimie, ani w lecie ani w żadnej innej porze roku nie widać było, aby cokolwiek jej to przeszkadzało :wink:
    a też się bałam odparzeń, nadmiernego pocenia się itp
    nic z tych rzeczy
    więc chyba oni jakoś specjalnie to robią tak, żeby było ok
    przynajmniej tak mi się wydaje :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    TEORKA: ani w zimie, ani w lecie ani w żadnej innej porze roku nie widać było, aby cokolwiek jej to przeszkadzało a też się bałam odparzeń, nadmiernego pocenia się itpnic z tych rzeczy

    U nas to samo, a też mamy z ceratką :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Tak jak pisze manga, bez gumki też się dobrze trzyma, w końcu na wierzchu i tak jest prześcieradło z gumką :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    No ja tam jakoś nie mam przekonania do ceraty w łóżku, to tak samo jak wolę kupić ubranka bawełniane niż np jakiś poliester...
    to, że zewnętrznie dziecku nic się nie dzieje i nic nie widać w sumie nie znaczy , że jest fajne

    i żeby nie było wrzawy- to moje zdanie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    eveke: to, że zewnętrznie dziecku nic się nie dzieje i nic nie widać w sumie nie znaczy , że jest fajne

    Ja jeszcze dodam, że jak przez 7 miesięcy Adaś spał pół nocy ze mną to i u mnie w łóżku był taki podkład na wszelki wypadek i nie czułam absolutnie żadnej różnicy czy spałam na podkładzie ceratowym czy wcale bez :wink:

    Ale eveke, jeśli chcesz bez ceraty, to taki kup :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    eveke: No ja tam jakoś nie mam przekonania do ceraty w łóżku, to tak samo jak wolę kupić ubranka bawełniane niż np jakiś poliester...

    No ja też bym dziecko w poliester nie zapakowała ale jakoś ceratkowy podkład to nie wydaje mi się być takim dużym problemem i dyskomfortem dla maleństwa.
    Ale Ev - jak wolisz.
    A duża jest rożnica w cenie między podkładem ceratkowanym a takim bez ceratki?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    a ten bez ceratki też jest nieprzemakalny ?
    no bo skoro nie ma ceratki to co sprawia, że "płyn" nie przecieka do materacyka ?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Te motherhood też są nieprzemakalne, z tego co piszą zastosowano w nich jakąś membranę
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Teo piszą tak:

    "W 100% bawełniany, oddychający, a przy tym całkowicie nieprzemakalny podkład pod prześcieradło.

    Opracowany przez Motherhood we współpracy z wiodącym polskim producentem tkanin zaawansowanych technologicznie.

    Najwyższa jakość dzięki zastosowaniu bezpiecznych materiałów oraz najnowocześniejszej technologii zapewniającej całkowitą nieprzemakalność podkładu.

    Bawełniany podkład Motherhood, w odróżnieniu od innych produktów obecnych na rynku (będących połączeniem warstwy bawełnianej z ceratą), zapewnia niezrównany komfort użytkowania dzięki przepuszczalności powietrza, a zastosowanie rygorystycznie dobranych materiałów gwarantuje bezpieczeństwo w kontakcie z wrażliwą skórą dziecka."

    Bilcia ja tu na początek biorę do kołyski więc taki mniejszy kosztuje 44zł a do łóżeczka typowego 120x60 kosztuje 54zł
    To są dwustronne, jednostronne są ciut tańsze
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    eveke: Bilcia ja tu na początek biorę do kołyski więc taki mniejszy kosztuje 44zł a do łóżeczka typowego 120x60 kosztuje 54zł

    Eee, to cena faktycznie do przyjęcia (przynajmniej nie ma aż takiej różnicy w stosunku do tych podkładów z allegro).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    a że membrana w sensie....
    no to faktycznie nie przemaka

    aczkolwiek ja dalej uważam, że te z ceratką nic dziecku nie robią no ale wiadomo każdy wybiera to co wybiera i nie ma co dyskutować o upodobaniach, co nie ? :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Teo ofkors :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja właśnie dziś dumałam nad tymi podkładami w sklepie, aż babka mi powiedziała, że na mały sik są ok i nie przemokną, ale jak zdarzy się duży, to już nie da rady, żeby sama bawełna zatrzymała. Więc olałam i nie kupiłam. Mam podkłady z babydream i jeszcze dokupiłam flanelki z ceratkową warstwą.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    jeszcze są jakieś podkłady podgumowane...

    eh łeb jak sklep z tą wyprawką , a wszystko i tak wyjdzie "w praniu"

    dobrze, że już zmierzam ku końcowi z zakupami...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    eh łeb jak sklep z tą wyprawką

    Mam takie same odczucia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    A ja dzisiaj dokonałam chyba ostatniego zakupu - wanienki :)
    Biłam się z myślami, zastanawiałam na wiaderkiem... Ale w końcu postawiłam na klasykę.
    Zresztą, po wczorajszych zajęciach praktycznych w SR mój mąż też stwierdził, że chyba jesteśmy za mało reformowalni na wiaderko :P
    Nie no żartuję :wink: Ale jakoś wanienka wydała nam się "łatwiejsza" :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Asia ja tam się martwię, żebym sama po pierwszej kąpieli nie popierdzielała po wanienkę :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    eveke: Asia ja tam się martwię, żebym sama po pierwszej kąpieli nie popierdzielała po wanienkę

    Wiesz Ev, nam położna przedstawiła swój punkt widzenia na podstawie własnych doświadczeń.
    Powiedziała, że zwłaszcza na poczatku bardziej sprawdza się wanienka, bo nie każdy rodzić potrafi sobie poradzić z utrzymaniem bezwładnej główki maleństwa (mówiła, że ta główka tak specyficznie opada)... Także nas to troszkę przeraziło.
    No i że jak dziecko jest takie bardziej "napakowane" i z fałdkami to też czasem ciężko te fałdunie wymyć :smile:
    Oczywiście - wszystko to kwestia wprawy, wszystko jest do nauczenia i opanowania...
    Plusem na pewno jest to, że dzieciaczki bardziej w tych wiaderkach się relaksują, że jak pojawiają się kolki - to podczas kąpieli one ustępują etc.
    W kazdym razie - ona swoje dzieci (ponoć) najpierw kąpała w wanienkach a jak dzieciątka miały po 3-4 miechy to przechodzila na wiaderko.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja nie mówię nie... cały czas powtarzam , że jak nie damy rady to dokupimy wanienkę :D
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    A pewnie... Wanienka to przecież nie jest duży wydatek.
    Zresztą położna może wam też pokazać co i jak, to będziecie sie czuć pewniej.
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    eveke: Najwyższa jakość dzięki zastosowaniu bezpiecznych materiałów oraz najnowocześniejszej technologii zapewniającej całkowitą nieprzemakalność podkładu


    to jest nieprawda, przemakają. Mój syn był wyjątkowo przesikujący, chyba ma nieproporcjonalną budowę, bo mimo że pielucha lekko nasiąknięta to na brzuchu był często obsikany. Te nieceratkowe podkłady dawały radę kilka miesięcy, jak objętość pęcherza była mała, potem już przeciekały, więc radzę od razu z ceratą i materac suchy :wink:

    Treść doklejona: 23.03.13 07:47
    I podkład dostałam od siostry, próbowałam reklamować, ale bez paragonu z góry odrzucili :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    a nie jest tak, że u dziewczynek (z racji oczywistości nieposiadania siusiaka) te przecieki jednak rzadziej się zdarzają?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    ja wiem, czy to zależy od budowy anatomicznej ?
    chociaż może faktycznie bo siusiak do góry ułożony


    ale też chyba osobnicze predyspozycje mają znaczenie
    tj, czy dziecko śpi spokojnie czy rzuca się i zmienia pozycję co 4 minuty [wtedy pielucha może się podwinąć i gdzieś puścić]
    albo czy dziecko budzi się jak ma już dość mokro czy śpi ojszczane i obesrane do rana [tak jak np nasz Ninon] i szkody dopiero rano rodzice odkrywają :cool:


    moja Nina nie raz i nie dwa [i nie dziesięć nawet] się w nocy przelała ale to tak łącznie z prześcieradłem
    nie raz także zdarzył się wypływ kupy, więc gdyby nie ta ceratka to materac pewnie już dawno musielibyśmy zmienić na nowy [no bo jak to wyprać ? :neutral:]

    że nie wspomnę o tym, ile razy pawiowała [głównie jak miała 2-3 tygodnie] i to nie, że jej się ulewało tylko chlustało jak z wiadra :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Przepraszam ale niechcacy chyba wcisnal sie permalink przy ktores wypowiedzi :shocked: nawet nie wiem ktorej :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, na czym to stanęło, że jakie wkładki laktacyjne najlepsze?
    Może mi któraś z przyszłych mamuś podpowiedzieć jakie zakupiła w końcu?...
    bo ja już muszę stosować. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ja np. nie mogę używać jednorazowych wkładek, zaraz mnie piersi swędzą okropnie, kłują i bolą przy karmieniu. Wystarczy, że raz założę. Używam wielorazowych z Aventu albo pociętej tetry.

    Ale ostatnio obił mi się o oczy ranking wkładek laktacyjnych
    Może się komuś przyda:wink:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    O dziękuję! :D
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Mi szwagierka kupiła wkładki Lansinoh, bo jej najlepiej podpasowały. Widzę, że w tym rankingu też mają wysokie oceny.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    a ja jestem ciekawa kto ten ranking robił bo jak czytam przy wkładkach PENATENA [które wg mnie są rewelacyjne a przetestowałam chyba z 4 różne rodzaje], że "Grube, ciekną i zostawiają masę kłaków" to mam wrażenie, że używałam zupełnie innego produktu bo one właśnie jako jedyne mi nie przemakały i nie zostawiały na sutkach paprochów.... :wink:

    poza tym ja myślę, że ranking rankingiem a i tak każdej pewnie co innego przypasuje jak to zwykle w życiu bywa :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ranking zapewne robiła laska, która prowadzi bloga babyunderconstruction, bo taki jest podpis.

    Chyba kupię te Lansinoh właśnie Akirko :D
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    mangaa: Ranking zapewne robiła laska, która prowadzi bloga babyunderconstruction, bo taki jest podpis.



    no to co to za ranking jak jedna osoba oceniała :tongue:
    dla mnie bez sensu :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.