Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ja w każdym razie NIE POLECAM rossmannowskich wkładek Babydream.
    To chyba pierwszy artykuł tej marki, który zawiódł mnie na całej linii.
    Natomiast całkiem, całkiem były wkładki z Lidla (niestety, nie ma ich chyba w ciągłej sprzedaży)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Spoko Teo, przeca nikt tu nie pieje z zachwytu nad nim :wink:
    Co jednej spasuje to drugiej może już nie leżeć.
    Ale można poczytać bo robi przegląd wielu marek.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    mangaa: poko Teo, przeca nikt tu nie pieje z zachwytu nad nim :wink:



    no wiem, tak tylko piszę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    TEORKA: nie zostawiały na sutkach paprochów....

    A mnie zostawiają, niestety...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    _sushi_: A mnie zostawiają, niestety...


    te z Penatena ?
    kurde no widzisz czyli co babka to inaczej bo mi "obierały" te z TT [te w ogóle porażka bo klej się w ogóle nie trzymał stanika :tongue:] i z Aventu i z Belli i z Johnsona i dopiero jak te kupiłam to było ok
    ciekawe od czego to zależy
    może od anatomicznej budowy sutka :devil: :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Mhm, pewnie wiele zależy od budowy anatomicznej piersi. :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Tak, te z Penatena.
    Właśnie teraz mam włożoną jedną z Penatena, a jedną z Lidla (a co, taki miałam kaprys:cool:) i widzę różnicę-ta Penaten przykleja mi się do sutka, ta z Lidla nie.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Zaraz zabieram się za zakup pieluch, dżizas ile kasy na to pójdzie na początku...
    Postanowiłam, że będę kupować otulacze takie one size. Chyba 7 otulaczy - nie wiem czy wystarczy?
    I ok 40-50 pieluch. Jakie są lepsze tetra czy flanela?
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    ja używałam babyono i nuka - ani jedne ani drugie się nie przyklejały i nie wyłaziły im nitki - polecam
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mozecie polecic jakies komplety do karmienia dla maluszkow. Chodzi mi o lyzeczki, talerzyki itd.
    Nie wiem jeszcze kiedy Karolkowi bede rozszerzac diete, ale powoli juz zaczynam o tym myslec. Bo on ochoczo buzke otwiera, za kazdym razem jak jemy cos w jego obecnosci, raczki do buzi wklada i ssie. Czasem nawet zaplacze. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Co wkładek laktacyjnych to ja obecnie używam johnsona i jak dla mnie są ok, ale miałam wcześniej belli i też mi pasoqały, chociaż mają kiepskie opinie....podobnie wkłady poporodowe absorgyn są dla mnie o niebo lepsze od belli ;) jak widać dla każdego co innego :p
    Aha i dodam, że w szpitalu bezbłednie opanowałam sztukę (którą wcześniej uważałam za niemoliwą) noszenia wkładów poporodowych bez majtek ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Bella wklady poporodowe sa okropne, malo chlonne. Mialam dwa opakowania - nie polecam. Dla mam w UK polecam wklady poporodowe z Bootsa, sa super, przyklejaja sie do bielizny i sa chlonne :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    o to ja sobie już kupiłam wkłady poporodowe bella mama ... no zobaczymy

    wkładki laktacyjne mam lovi, używała któraś?

    Manguś , a jakie otulacze? bo ja ten z motherhood to kupuję sobie jeden tylko...

    a pieluch aż tyle? ja to raczej myślałam coś o 20szt max 30...
    czy Ty to będziesz używała jako do siku i kupki? bo takie właśnie ilości 40-50 to zawsze słyszałam kupują Ci co używają tetry a nie jednorazówek...
    chyba, że chcesz rzadko prać i po to taka ilość...
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    mogę polecić wkładki laktacyjne tommee tippee, dość drogie ale można znaleźć taniej na allegro. Mają wkład żelowy, powłoczkę która się nie klei do sutka w odróżnieniu od belli na przykład. Są duże więc zależy jakie kto ma potrzeby i bardzo chłonne. Ja takich potrzebowałam, bo jak karmiłam jedną piersią to z drugiej lało się strumieniem. Jonson były dla mnie za małe na przykład...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ev tak, chcę się skupić na wielorazach. ;)
    Będę używała na początku zestawu pielucha tetra/flanela + otulacz oraz kieszonki.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Co do wkładek ja przez pierwsze dni używałam Avent bardzo dobre - nic nie cieknie, nie przesuwa się, nie ma uczucia wilgoci. Jednak po kilku dniach zakupiłam muszle laktacyjne Avent i uważam, że nie nic lepszego. Bardzo dobrze trzymają się piersi, ani razu nie przeciekły, a co najważniejsze sutki oddychały (używałam tej nakładki z dziurkami) i prawie nie bolały. Poza tym na wkładkach bawełnianych mogą rozwijać się bakterie . Jeszcze może wtrącę coś o pieluchach. Moja córka używała pieluszek do ok. 1,5 roku, używałam tylko i wyłącznie Pampers Premium Care i NIGDY! nie przeciekła nawet kropelka, żadnych odparzeń podrażnień, nigdy nie zmieniałam prześcieradła bo pielucha "nie utrzymał". A wkłady poporodowe polecam firmy Hartmann. Początkowo miałam Belli, w szpitalu w nocy mi przeciekły i miałam wrażenie, że one w ogóle nie chłoną, tylko cała wydzielina zostaje na wkładzie . Położna poleciła właśnie te Hartmann i podobnych wypadków nie miałam.
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    mangaa: Będę używała na początku zestawu pielucha tetra/flanela + otulacz oraz kieszonki.

    Mangaa ja tam się nie znam ale obiło mi się o uszy, że te kieszonki to dla niemowlaczka są za duże i że na początek to nie za bardzo sie sprawdzają.
    Chyba że one mają jakieś rozmiary?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Są baaardzo różne - rozmiarówki, one size, na rzepy, na napy... Ja biorę one size i one mają regulację na napach - te które biorę są od 3-16kg.
    Poza tym na początku będziemy stosować otulacze (też regulowane) + pielucha. :wink:
    Także nie ma problemu by stosować od początku wielorazówki.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    achaaaaaaaaa
    no to fajnie , że masz chęci :)

    ja mam od teściówki te 20szt wielorazówek- one mają takie wkłady z mikrofibry wiec tam sie już tetry nie stosuje...
    mimo regulacji na pupę niemowlaka wydają mi się jednak za duże...

    no i ten pierwszy czas smółki i dużej częstotliwości kupek daję sobie siana na rzecz jednorazówek...
    ale później kto wie , skoro już mam te pieluszki
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ja spróbuję od początku, ale się nie zarzekam, że nie zastosuję jednorazówek jeśli próba się nie powiedzie :tooth:.
    Poza tym ze względu na te częste wypróżniania będziemy na poczatku stosować właśnie otulacze + wsad z tetry/flaneli. Tych kieszonek to musiałabym mieć multum ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Sushi a dla mnie wkłdki z babydreamu z rossmanna okazały się najlepsze, a testowałam johnsona, lovi i jakieś tam inne jeszcze.
    Teraz na szczęście tylko tetra wystarcza podczas karmienia, bo się "uszczelniłam":devil:. A na wyjścia wkładki wielorazowe - polecam!
    .
    Fajnie dziewczyny, że chcecie pieluchować wielorazowo! Ja uwielbiam nasze pieluszki, jak już muszę przewijać, to chociaż mam z tego frajdę, uwielbiam je składać, prać, ubierać na pupcię Gosiakową. A ostatnio zakochałam się w otulaczu wełnianym ecodidi, polecam całym sercem!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ja tam podziwiam za stosowanie wielorazówek, bo ja nawet przy jednorazówkach psychicznie nie wyrabiam z przewijaniem (u nas ok 8-10 kup na dobę, sików nawet nie liczę), jakbym jeszcze miała prać i prasować tetrę (biorąc pod uwagę, że praktycznie przez resztę czasu karmię) to bym chyba na rzęsach chodziła (chociaż już chodzę w sumie i tak)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie prasować będzie M bo ja nie znoszę, a on lubi :wink: Tyle dobrze...
    A później będą głównie kieszonki i wkłady do kieszonek.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    sardynka85: i prasować tetrę

    Że tak się wtrącę, tetry do pieluch nie należy prasować, bo traci właściwości chłonne (podobno).
    .
    Ale żeby nie było, ja do wielo dojrzałam po 3 miesiącu życia Gosiaka, gdy ilość kup zmniejszyła się do 2 na dobę :devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    mangaa: U mnie prasować będzie M bo ja nie znoszę, a on lubi :wink:



    tetry broń Boże nie prasujcie bo straci chłonność i będzie córa się przesikiwała :smile:





    daga282: używałam tylko i wyłącznie Pampers Premium Care i NIGDY! nie przeciekła nawet kropelka, żadnych odparzeń podrażnień,


    no widzisz a moja Nina jak dostała te pieluchy to po dwóch sztukach [dosłownie !] miała prawie żywe rany na pupce :confused::confused::confused::confused::confused:



    edit.
    o Madzia mnie wyprzedziła z tym prasowaniem :wink:
    ja do wielo też dojrzałam jak kup było dużooooo mniej [Ninka miała wtedy ok 4 msce]
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    No to tym bardziej jak nie będzie trzeba prasować... ;D
    Ja mam muślinowe głównie zamówione.

    Czytałam gdzieś, że bambusowe po kilku praniach tak twardnieją że trzeba przeprasować jednak.
    Ale póki co ich nie zmawiałam. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Ja wkładki laktacyjne polecam Belii, używam do tej pory i jestem zadowolona, co do wkładów poporodowych faktycznie bella mało chłonne są, ja zmieniałam praktycznie co 1h, żeby mieć uczucie komfortu a dużo ze mnie nie leciało, taka trochę większa @
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    dziewczyny a teraz pytanie z innej beczki kiedy zaczelyscie przygotowywać koncik lub pokój dla dziecka chodzi mi tu o malowanie składanie mebli i ogólne wykończenie :-)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Oooooo Manguś - szacun za wielorazówki. Ja chyba za leniwa na to jestem.:shocked:I do tego jak mi mama opowiadała ile razy musiała zmieniać pieluszkę, żeby pupa się nie odparzyła, to jakiś kosmos. 20 dziennie, albo i więcej.
    -- ,
  1.  permalink
    dżasti: Oooooo Manguś - szacun za wielorazówki. Ja chyba za leniwa na to jestem.:shocked:I do tego jak mi mama opowiadała ile razy musiała zmieniać pieluszkę, żeby pupa się nie odparzyła, to jakiś kosmos. 20 dziennie, albo i więcej.


    ja też podziwiam mangee i dziewczyny które używają pieluch wielorazowych. No i ja też z tych co leniwce są:D
    Nie nawidzę prasować grrr...:bigsmile:
    ew3ame: dziewczyny a teraz pytanie z innej beczki kiedy zaczelyscie przygotowywać koncik lub pokój dla dziecka chodzi mi tu o malowanie składanie mebli i ogólne wykończenie :-)

    dobre pytanie:)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny dla mnie szacun to dopiero jak wytrwam :wink:, bo teraz to wiecie plany planami, a cholera wie jak wyjdzie w praniu. Czy dam radę... nie zarzekam się, że na 100% :tooth:

    Co do pokoiku to my kupujemy łóżeczko i materacyk już teraz :) Szafę za miesiąc, a wózek jakoś w czerwcu - rzecz jasna wcześniej zamawiamy.
    Musimy to jakoś rozłożyć w czasie by finansowo dać radę, za dużo jest tych wydatków przy pierwszym dziecku. :(
    --
  2.  permalink
    mangaa: Dziewczyny dla mnie szacun to dopiero jak wytrwam :wink:, bo teraz to wiecie plany planami, a cholera wie jak wyjdzie w praniu. Czy dam radę... nie zarzekam się, że na 100% :tooth:

    Co do pokoiku to my kupujemy łóżeczko i materacyk już teraz :) Szafę za miesiąc, a wózek jakoś w czerwcu - rzecz jasna wcześniej zamawiamy.
    Musimy to jakoś rozłożyć w czasie by finansowo dać radę, za dużo jest tych wydatków przy pierwszym dziecku. :(


    mangusto to ci życzę byś wytrwała:) no ja nadal czekam na przypływ gotówki ze zlecenia małżonka i kupimy wszystko od razu. Poza tym dziadki mówiły że kupują wózek a moja mama łóżeczko...ale kiedy podejmą dalszy temat to nie wiem...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    no ja mam już lozeczko i materac, przewija na lozeczko, wózek i kosz na pierwsze miesiące do spania, karuzele, koldre, pościel (już prawie kończę), no i wiem które szafki i szuflady są wydelegowane na ubranka, jedynym problemem jest to że to wszystko jest rozłożone i wala się po domu... no i chcieliśmy pokój przemalowac nie chce za szybko się za to wszystko brać ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie tego na ostatnią chwilę...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki Ana. :)
    Nam na szczęście rodzice się dokładają połowę do wózka, a Teściowie, nie wiem, coś przebąkiwali o łóżeczku, ale nie nastawiam się.

    Ew no to pokaźne wyposażenie już masz, u mnie te największe i najdroższe rzeczy zostały, te duperele mam, oprócz aptecznych rzeczy i dla mnie kilku brakuje.
    Co do malowania to nie ma co czekac za długo bo później z dużym brzusiem może być Ci ciężej.
    --
  3.  permalink
    ew3ame: no ja mam już lozeczko i materac, przewija na lozeczko, wózek i kosz na pierwsze miesiące do spania, karuzele, koldre, pościel (już prawie kończę), no i wiem które szafki i szuflady są wydelegowane na ubranka, jedynym problemem jest to że to wszystko jest rozłożone i wala się po domu... no i chcieliśmy pokój przemalowac nie chce za szybko się za to wszystko brać ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie tego na ostatnią chwilę...
    --


    takie rzeczy jak malowanie warto zrobić wcześniej niż na ostatnią chwilę, bo po malowaniu trzeba posprzątać, ogarnąć wszystko a im bliżej porodu tym nam będzie coraz cieżej...
    Ja jestem świeżo po remoncie mieszkania, pomalowane i gładzie mam w każdym pokoju, więc jedynie pozostaje nam przełożyć szafę z sypialni do pokoju dziecięcego i przynieść do sypialni komodę, kupić łóżeczko i całe inne akcesoria. Póki co ubranka składuje w komodzie przeznaczonej tylko na rzeczy Filipa.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jakie wkładki laktacyjne wielorazowe polecacie? Czy te z Aventa są ok?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    mangaa będę pod wrażeniem jeśli będziesz używać wielo przy podobnym dziecku jak mój Dominik ;) tak jak dziewczyny piszą po 3,4 miesiącu już było by spoko (nie używam wielo z lenistwa) ale przed...no ja sobie tego nie wyobrażam. Dobrze go nie przewinęłam, a on już kleksował :cool:

    Co do wkładek to ja używałam muszli aventowskich. Mialam bardzo wrażliwe brodawki więc każde jednorazy mnie podrażniały okropnie. Teraz nie przemakam więc nie muszę nic używać:P wyjątek jest tylko gdy karmię to leci wtedy trochę z drugiej ale nie dużo...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    hopelight: mangaa będę pod wrażeniem jeśli będziesz używać wielo przy podobnym dziecku jak mój Dominik ;) tak jak dziewczyny piszą po 3,4 miesiącu już było by spoko (nie używam wielo z lenistwa) ale przed...no ja sobie tego nie wyobrażam. Dobrze go nie przewinęłam, a on już kleksował :cool:


    zgadza się, podziwiam te, które mają zamiar od początku wielorazowe stosować! U nas szło 10 pieluch dziennie codziennie do 2 miesiąca, później zeszło do 8-miu, a od 4-tego do 5-ciu, natomiast teraz wystarczą 4 na dzień, a kupkę mamy co drugi dzień:rasta:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    AgaMama: Dziewczyny, a jakie wkładki laktacyjne wielorazowe polecacie? Czy te z Aventa są ok?

    Ja mam aventowskie od niedawna i jak dla mnie są ok, ale używam bardziej profilaktycznie.
    Już nie przeciekam tak jak na początku, teraz tylko czasem coś poleci głównie w nocy jak mały za długo śpi :)
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Ewa my za malowanie wzielismy się w 4tym miesiącu. Potem kupilismy komody itp. I można było ustawiać w pachnacym pokoiku, cieszylam się, że zrobiliśmy to wcześniej, mogłam dokładnie wszystko wysprzatac z małym prawie nie widocznym brzuszkiem.
    --
  4.  permalink
    Ja też planowałam mieć już (24t tc) zakończony remont - urządzenie pokoju dla Małej ale się jakoś nie wyrobiliśmy. Nowy plan to zrobić to w kwietniu aby w maju zakupić brakujące łóżeczko (już wybrane) i powoli przygotowywać całą resztę.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    no musimy sie wziasc za te malowanie jak tylko sie ociepli bo chwilowo wietrzenie pokoju bylo by koncem swiata dla mnie cieplo lubnej istoty :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Ewa, my zakończyliśmy remont jakieś 2 tyg. temu. Bardzo się wkurzałam, że wielu rzeczy już nie dam rady sama zrobić i musiałam czekać na męża, żeby poprzenosił, poprzesuwał itp. Warto szybciej zacząć:)
    Do mnie właśnie dotarła paczka z wanienką i druga ze smyka z pieluszkami flanelowymi i jednorazówkami. Wczoraj odebrałam zamówienie z apteki i zostało nam jeszcze tylko parę rzeczy z listy wyprawkowej:)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Akirciu masz rację, my też remontowaliśmy niedawno i z brzusiem to nei robota- chociaż nie ma też co przesadzać na wczesniejszym etapie z jakimś przesuwaniem czy dźwiganiem!
    ale fakt, że im wcześniej tym lżej oprzątnąć z małym brzusiem...

    A jeszcze tak wyprawkowo....
    Dziewczyny jak zrobić to pierwsze pranie? Bo zdurniałam... czytałam artykuł , że rzeczy maluszków najlepiej na 60-90 stopni...
    ale jak to się ma do metek , które zalecają 40st?

    i jeszcze co do srodków piorących... mam żel do prania Jelp
    zapomniałam kupić płynu do płukania :)

    Możecie polecić jakiś taki z małą intensywnością zapachową?
    wiem , że któryś szczególnie "pachnie", ale już nie pamiętam , który dokładnie...
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Ja pierwsze pranie zrobiłam w jelpie a później prałam na zmianę z dzidziusiu i bobasie, zależy który kupiłam. Spokojnie można prać w 40 stopniach a jak nastawisz na 50 to nic się ubrankom nie stanie. Z tym 60-90 to lekka przesada ;) Sama wszystkie ubrania piorę w 50 stopniach i nic im nie dolega.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    eveke: Dziewczyny jak zrobić to pierwsze pranie? Bo zdurniałam... czytałam artykuł , że rzeczy maluszków najlepiej na 60-90 stopni...
    ale jak to się ma do metek , które zalecają 40st?

    Ja wszystkie ubranka od początku piorę w 40 stopniach. Jak były jakieś duże plamy to w proszku Persil, dokładnie wypłukałam i dopiero w tym dziecięcym.
    A później jak kupka była na ubranku to zamoczyłam w wodzie i od razu prałam w proszku dla dzieci i wszystko ładnie schodziło.
    eveke: i jeszcze co do srodków piorących... mam żel do prania Jelp
    zapomniałam kupić płynu do płukania :)

    Ja używałam proszku i płynu Lovela, ale zazwyczaj tylko sam proszek, bo płyn szybko się skończył i już następnego nie kupiłam.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    No właśnie... przede wszystkim to aż żal nowe ubranka na taką temp nastawić :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Ev-właśnie też myślę o praniu, bo mam dość dużo ciuszków lumpeksowych, które poprałam już w temp.40st, ale wydaje mi się to za mało i jak jest sama bawełna to wypiorę w dzieciowym proszku na co najmniej 60st.
    Te sklepowe, to tak jak metka nakazuje.
    Co do środków piorących to wybraliśmy Dzidziusia, bo nam się bardzo ten dziecięcy zapach podoba i tam też jest płyn do płukania.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Akirka ja też mam kilka używek i je bez skupułów wrzucę na wyższą temp...
    ale tych nowiutkich to mi póki co szkoda...
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    akirka: bo mam dość dużo ciuszków lumpeksowych, które poprałam już w temp.40st, ale wydaje mi się to za mało i jak jest sama bawełna to wypiorę w dzieciowym proszku na co najmniej 60st.


    ja np. pralam zawsze w 40 stopni dwa razy i drugie pranie podwojnie wyplukiwalam :shamed:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.