Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    sardynka85: Ja polecam herbatkę Herbapolu,


    I ja;) w smaku też dobra no ale ja ogólnie lubię ziołowe herbatki. Uwielbiam szałwie ale no nie mogę jej teraz pić bo działa odwrotnie do herbatek laktacyjnych niestety...
    Ostatnio Dominik budził się po 6 h spania w nocy i piersi były pełne ale bez przesady. Pewnego wieczoru wypiłam herbatkę (tak o dla przyjemności) i obudziłam się po 4 czy 5 h w nocy a tu kamienie zamiast piersi. Zdarzyło mi się już tak dwa razy więc myślę, że to raczej nie przypadek. Może zioła na mnie tak działają hehe:)

    A co do butelek, no cóż ja zawsze powtarzam, że nie warto patrzeć na opinie znajomych bo dziecko i tak sobie wybierze odpowiednią butelkę no albo wcale jak np. mój Dominik. Spośród 5 butelek ani jedna mu nie przypasowała, więc niestety jeśli ktoś chce karmić butlą musi próbować na swoim dziecku opinie znajomych niewiele się tu zdają niestety...bo jedfnym przypasuje np mam a drugim avent...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja np. kupuje butelki bo wiem, że mimo chęci będę musiała w listopadzie najpóźniej wrócić na uczelnię.
    Oczywiście wiem, że można mrozić pokarm choćby i na pewno jeśli będzie dane mi go mieć :D będę tak robić :P
    Ale w czymś trzeba go podać :D wiec pewnie nam się przydadzą :P Myślę, że na początek jedna mała i druga duża to będą ok ?
    Po za tym, boję się tego, że kiedy damy pokarm z butli to Mały nie będzie już chciał cyca.. Bo czytałam, ze czasami się tak zdarza :(
    Pociesza mnie trochę, że te butelki Mam mają smoczek imitujący pierś ale ile to coś da to wyjdzie w praniu...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Asiula przede wszystkim szukaj smoka gdzie maluch będzie musiał porządnie ssać

    poczytaj o CALMIE może akurat Cię zainteresuje :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Właśnie wiem :D też Pani je polecała :D i ja już nie wiem na co patrzeć :(
    Podobno w dr brownie i mam też wolniej leci mleko i trzeba się wysilić :D:P
    Eh.. A chcieliśmy w weekend już pojechać kupić a teraz to już nie wiem :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    a może się jeszcze z tym przespać?
    ja tam ostatecznie wszystko kupowałam jakoś w 30tc :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Te Calmę polecała mi certyfikowany doradca laktacyjny na czas, gdybym musiała na chwilę odstawić Jurka od piersi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    W sumie to ja wiem, że my wszystko szybko kupujemy, ale co miesiąc odkładamy pieniążki na konto dla Małego żeby były jakieś jak się urodzi, a tak w każdym miesiącu jak R. dostaje wypłatę chcemy tak z 200 zł poświęcić na kupowanie rzeczy z listy wyprawkowej :D Mamy już praktycznie wszystkie ubranka i w tym miesiącu chcieliśmy kupić właśnie te butelki i podgrzewacz i pieluchy tetrowe i flanelowe, bo potem to już zakupy większego kalibru :D:P
    W maju rodzice zabierają mnie żebym wybrała pościele i jakieś kocyki i zamawiamy łóżeczko i komodę bo robi nam męża szwagier na zamówienie więc trochę zejdzie :D Robi dla tej firmy : http://www.woodwork.be/v3/index.php/en/woodwork/leylou.html i chcemy te z 1-wszego zdjęcia :D

    Sushka dziękuję za opinię :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Całkiem nieźle pierś imitują też Tommee Tippee (i są niedrogie) - mój jak pił z TT układał usta identycznie jak na piersi
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Sardynko, tu nie chodzi o imitację piersi, tylko o fakt, że w tej calmie mleko nie spływa od razu do smoczka- dopiero jak dziecko zassie, poleci do smoczka tyle mleka, ile dziecko zassalo:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Asia ja oczywiście nie ingeruję w to , że już kupujecie :bigsmile:
    ja w swojej głowie też miałam na raty kupować od 20tc... żeby powoli, żeby to rozłożyć...
    ale jakoś tak a to nie mogłam sie zdecydować, a to nie mogłam się zebrać, kasa przeznaczona na wyprawkę odkładała się na koncie.. pojechaliśmy raz z wielką listą i kupiliśmy niemal wszystko... i mi to po prostu pasowało :bigsmile:

    tak tylko napisałam , że jak nie jesteś na coś zdecydowana to jeszcze Ci się nie pali i możesz po prostu odłożyć to na później... a ni ekupić teraz , bo sobie ustaliliście , ze w ten weekend jedziecie, a później za 2,3 6 tygodni pójdziesz na SR lub pogadasz z kimś jeszcze i uznasz zakup za pochopny.
    O to mi chodziło :wink:

    Treść doklejona: 04.04.13 15:27
    sushka: Sardynko, tu nie chodzi o imitację piersi, tylko o fakt, że w tej calmie mleko nie spływa od razu do smoczka- dopiero jak dziecko zassie, poleci do smoczka tyle mleka, ile dziecko zassalo


    o to to
    musi odpowiednio się "namęczyć" by dostać jedzonko... dlatego ponoć nie ma problemu z powrotem do piersi...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja wiem Kochana :D:D Tylko, że Ci powiem, że my jak mamy coś kupić to kupimy i nie ma kasy :D a jak nie kupimy, to nie odłożymy :P Bo zawsze a to coś trzeba zrobić w samochodzie a to coś :P
    Ja to jestem taka maruda, że nie wiem czy do porodu bym się zdecydowała :D hahha :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    No ja generalnie nie miałam w ogóle zamiaru podawać butli ale wyszło jak wyszło i mój pił nie tylko z TT ale też z innych smoczków (jak leżał w szpitalu na zapalenie płuc) - piersi mi nie odrzucił, więc np. dla mnie calma byłaby w tym przypadku stratą kasy - ale pewnie są różne dzieci i różne preferencje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    sardynko wiesz jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink:
    jak byś od początku miała calmę to może jej byś przypisywała całe dobro :bigsmile:

    no, ale fajnie , że dzidzia nie odrzuciła piersi tylko się cieszyć :)

    a z ciekawości jak wychodzi cenowo butelka i smok TT?

    bo my za Calmę dawaliśmy jakoś 66zł.. a właściwie po rabacie wyszła 53zł
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja myślę, że tak właśnie jest, że jednemu podpasuje jedno a innemu drugie..
    Bo mam koleżankę, która miała na początku TT i przeszła na Browna bo Małej coś nie pasowało a innemu będzie na odwrót :D:P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Witek(niepiersiowy) tylko i wyłącznie smoczki Lovi. Musiałam we wszystkich butelkach pozakładać własnie te smoczki.
    No ale Dziewczyny- życzę wam, żeby nie były potrzebne żadne :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    TT to jakieś grosze ok 12 zł za 260 ml (ja akurat miałam gratisową 150ml z warsztatów brzuszkowych)... no mój pił oprócz z TT również ze smoczków NUK/ Tufi/ Canpol i zaobserwowałam, że usta najlepiej (tzn jak na piersi) układał jedynie na TT , jednak nie sądzę, że nie odrzucił piersi z powodu smoczka TT, bo akurat w szpitalu przez 8 nocy dostawał mleko przez smoczek NUK a w dzień normalnie chętnie ssał pierś (teraz od 2 tygodni jesteśmy już tylko na piersi)...po prostu niektórym dzieciom nie robi to różnicy przez co piją, a pierś i tak chętnie będą ssać :wink: - no ale to wychodzi w praniu dopiero :tongue:

    No ale jakby mi dziecko miało odrzucić jakąś butlę to wolałabym żeby odrzuciło taką za 10 zł a nie za 60 :wink:, dlatego ja bym nie inwestowała od razu w drogie butelki tylko kupiła 1 tańszą, bo i tak dziecko i różne sytuacje po porodzie zweryfikują nasze plany
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Asiula też mamy taki system, że kupujemy stopniowo różne rzeczy bodajże od 7/8 tygodnia, choć z niektórymi wyborami wstrzymaliśmy się do pewnego info o płci w 22 tygodniu.
    Teraz został wózek, fotelik, elektroniczna niania i duperele jakieś typu waciki itp.

    Co do butelki to przyznam, że nie rozważałam pod tym kątem, o którym tu pisze sushka. Ale ma to sens i chyba ostatecznie dokupię tę calmę.
    --
  1.  permalink
    U nas ani jedno, ani drugie nie udalo sie karmic piersia. Emilka pila tylko ze smoczka z Aventu, natomiast Koroli wszystko jedno, lubi TT,Avent, Lovi.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja karmie piersia, ale uzywam kapturkow i nie wiem czy to ma wplyw ale Lili pije z kazdej butli i nie ma pozniej problemu z piersia, pierwszy tydzien nie podawalam smoczna bo balam sie o karmienie , ale to tez okazalo sie zbedne , smoczek czasem jest potrzebny ale czasto mala go wypluwa a czasami nawet ma odruch wymiotny :rasta:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Dlatego ja właśnie chcę mieć tylko jedną butelkę na "w razie czego". Też zaopatrzę się w jedno opakowanie mleka modyfikowanego. (mieszkam na wsi, sklepu nocnego nie mam). A też mieliśmy kupować wszystko po koleji i nic z tego nie wyszło:shocked: Mamy tylko ubranka. Aż mi się śniło ostatnio, że do szpitala trafiłam i do męża mówiłam, żeby wszystko kupił, bo my nic jeszcze nie mamy. Ale w sumie stwierdziłam, że na drobne nie będę się rozmieniać i kupię wszystko w jednym czasie. Po 10 maja. A takich rzeczy jak sterylizator, laktator i podgrzewacz nawet nie umieszczałam na liście. Jak będzie potrzbne, to wtedy kupię.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja np nie kupowalam laktatora, sterylizatora i podgrzewacza na zapas a okazały się potrzebne, tzn. Właściwie laktator mąż przywoził mi na gwałt do szpitala...no i tylko i wyłącznie dzięki niemu udało mi się podtrzymać laktację, kupiliśmy też sterylizator z podgrzewaczem i ze sterylizatora korzystałam też sporo :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    a jaki laktator elektroniczny polecacie? napaliłam się na medelę mini electric ale poczytałam, że awaryjna i głośna. Avent ma niezłe opinie ale jest droższy... i już sama nie wiem. Przy pierwszej córce miałam medelę ręczną, uratowała mi laktację ale się trzeba było namachać, nie ma co i przyjemne to nie było, oj nie. Z resztą teraz nie będę miała tyle czasu żeby się w ręczne odciąganie bawić...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mam tufi spectra mini - cichy nie jest ale poza tym wydaje się ok :)
    Laktator poleciła mi doradczyni laktacyjna
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Magda, ja całym sercem polecam Swinga Medeli. Nie jest tani, ale można trafić na all używany za pół ceny. Doradziłam go koleżance i teraz mnie prawie po stopach całuje z wdzięczności:wink:
  2.  permalink
    Ja także za radą koleżanki kupiłam Medele - model mini electric. Jak będzie się u mnie sprawował - zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Nie wiem jak z tym mini electric, ale wiem że SWING robi furrorę... cena trochę powala, ale dać za ten mini electric 300zł i by niezadowolonym to chyba lepiej za tą cenę wziąć używanego Swinga lub dopłacić i wziąć nowego...
    właśnie mnie ciągle nurtuje ten temat , bo w razie jak bym miała jednak problemos z laktacją... ale 500zł za laktator... wydaje się być jednak odrobinę wariactwem...

    a używany... kurcze nie wiem, a te nakładki jakoś można wymienić? (pewnie nie , bo nikt by nie kupował nowych laktatorów później), a jednak to taka dość osobista część ciała wiec trochę średnio mi się widzi używka...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Sardynko a jaki masz podgrzewacz ze sterylizatorem ?
    Ja znalazłam coś takiego : http://allegro.pl/promocja-podgrzewacz-sterylizator-lcd-do-butelek-i3084117278.html albo http://allegro.pl/podgrzewacz-elektryczny-do-butelek-2w1-babyono-i3082646809.html
    Bo my chcemy kupić coś uniwersalnego i takie elektronicznego :D że nastawiam i się na taką podgrzewa a tymi pokrędłami to nie wiem jak jest :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    można trafić na all używany za pół ceny.

    Ponoć nie powinno się kupować używanych laktatorów, bo nie ma możliwości całkowitego usunięcia z niego bakterii poprzedniczki.
    Jedynie laktatory szpitalne mają taką możliwość.
    Ja też mam upatrzoną Medelę Mini Electric, ale kupię jak będzie potrzeba.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja miałam Medela Mini Electric i nie dość że jest bardzo głośny to jeszcze nie zawsze mleczko chciało lecieć, trzeba było przystawiać pod różnym kątem.
    Niedawno zakupiłam Medela Swing i jest o niebo lepszy - cichy i ma dwufazowe odciąganie 5 min. i prawie 150 ml odciągnięte.
    Fakt nie jest tani ale można na all kupić używane za połowę ceny.
    Z tych dwóch zdecydowanie wybrałabym Swinga.
    -- •••
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke a jakby kupić używaną i oddać tą nakładkę do sterylizacji do szpitala ? U nas można oddać różne przedmioty to może takie coś też :D:D

    o i znalazałam np. http://allegro.pl/medela-lejek-do-laktatora-swing-mini-electric-wwa-i3132864289.html to o to chodzi żeby tą część wymienić :D:D?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Akirka ja kupiłam swinga na all za 200zł tylko dlatego, że był bez konektora łączącego lejek z resztą. Można dokupić nowy lejek za 16zł, a konektor za 38 i masz swinga prawie nieśmiganego:wink: najważniejsze, żeby dysk był w pełni sprawny.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    isiula te wszystkie części są bez problemu dostępne?
    firmowe medeli czy trzeba szukać jakiś zamienników?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Moim zdaniem przy ewentualnych problemach z laktacją najlepszym laktatorem jest dziecko.
    I jest za darmo;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    No ja znalazłam bez problemu ten lejek oryginalny za 17 zl na allegro :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    sushka a przy nawale pokarmu?
    dziecko Ci tyle nie zje a pokarm się blokuje, zapalenie gotowe?

    ja i tak będę decydować po porodzie co i jak, ale przed porodem chcę poczytać i wybrać w razie "w" żeby M mógł kupić sam...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Co.do używania laktatora to ja np. Nie miałam wyjścia jak młody trafiĺ do szpitala w 3 tygodniu życia a ja nie mogłam z nim zostać na noc i chcąc utrzymać laktację musiałam ściągać mleko w nocy (które później mu zawoziłam)...a do rozkręcenia laktacji i zaleczenia brodawek na początku też się przydał...jednak dla takich awaryjnych sytuacji chyba żal byłoby mi wydawać 500zl na super laktator - co innego gdybym miała podawać jedynie odciągane mleko (ale na taką opcję to jestem za leniwa :p)

    Asiula podgrzewacz ze sterylizatorem mamy też tufi...ale właściwie podgrzewacz moim zdaniem to strata kasy, dużo szybciej podgrzać mleko wstawiając butelkę do ciepłej wody ;)

    Eveke przy nawale to mleko.się nie blokuje a cieknie po cyckach :p A tak serio ja podczas nawału np nie robiłam nic i samo minęło - ew. Można odciągnąc troszkę pokarmu ręcznie ale nie za dużo, żeby sobie jeszcze bardziej laktacji nie pobudzić :p
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    A ja jestem zdania,że warto szukać okazji i kupić dobry laktator.
    Czasem trzeba rozkręcać laktację systemem 7-5-3 i szczerze nie wyobrażam sobie machania ręką przez pół godziny...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Eveke, przy nawale tez dziecko sie przystawia. Nawet wtedy laktator jest niepotrzebny :wink:. Ja medele mini electric odradzam. U mnie sie nie sprawdzila. Ja czasem uzywalam avent reczny (jak musialam gdzies wyjsc np). I byl 100razy lepszy niz ta medela.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    montenia ale przecież nie przystawia się dziecka co pół godziny "bo pokarm leci"?
    a nawet jakby to najedzone dziecko przecież i tak nie bedzie już jadło, to co ma nam lecieć na podłogę czy lepiej odciągnąć?
    tak sobie gdybam, bo mówię, nigdy nie rodziłam, nie miałam laktacji i nie wiem nic...

    ale model laktatora chcę mieć wybrany :)

    mnie ten mini electric też jakoś nie przekonuje, bo nie przekonują mnie półśrodki... skoro z medeli mamy ręczny jak i full electric Swing...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke przy nawale na serio nie powinno się odciągać, bo jak rozbujasz za bardzo laktację to zrobisz sobie jeszxze większą krzywdę i możesz szybko.doprowadzić się do stanu zapalnego...lepiej już jak mleko spłynie na podłogę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Eveke,pokarm moze leciec np. w pieluche tetrowa (ja wkladalam do stanika zlozona tetre, za rada doradcy laktacyjnego,bo od wkladek mialam bole w piersiach ). No chyba nie chcesz odciagac za kazdym razem,jak pokarm bedzie wyciekal? Wtedy dopiero sobie zrobisz mega nadprodukcje. A jak czuje sie napiecie w piersiach,to mozna dziecko przystawic na 2-3 lyki. Ja przystawialam na poczatku nawet co 30-45 minut,bo ciagle mala glodna byla.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Sushka u mnie niestety dziecko nie wystarczylo. Staś ssał słabo przez cofniętą bródkę i do tej pory ten mechanizm ssania nie jest prawidłowy. Gdyby nie dobry laktator i metoda 7-5-3 na bank bym sobie dzieckiem laktacji nie rozkreciła. Zgadzam się z Jaheirą, że warto szukać okazji. Najlepiej jeszcze przed porodem, bo później nie ma na to czasu.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    ja też w czasie nawału wkładałam pod bluzkę poskładaną tetrę i rano budziłam się w mokrusieńkim łóżku [kołdra, całe prześcieradło itp] bo oczywiście księżniczka spała :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    ahaaaaa, no ileż to się jeszcze człowiek musi naumieć... a poród za pasem :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Montenia u mnie znowu nie sprawdziło się przystawianie dziecka przy nawale. Musiałam trochę odciągać do uczucia ulgi, żeby mi cycki nie pękły. Staś był na początku takim leniem, że potrafił przespać 7h ciurkiem i za nic się nie dał obudzić. Przystawiałam do cyca na śpiocha to pociumkał dwa razy i dalej w kimę, więc co miałam zrobić jak nie odciągnąć? Jak widać przypadki są różne, ja nie wyobrażam sobie początków laktacji bez laktatora.
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    wroce jeszcze tylko na sekunde do butelek- u nas jedyne akceptowalne to byly nuk first choice z takim szerokim smoczkiem

    ale kazdy smoczek bardziej zmuszal mojego synka do ssania niz moje piersi bo z nich sie po prostu lało nawet nie musial ciagnac:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja się wtrącę odnośnie butelek- MAM używam z powodzeniem, drBrownsa też się zdarzyło i jakoś nie spasowały. ale nie w tym rzecz...Powiedzenie, że z nich "wolno mleko leci" i porównanie z Calmą to pomyłka :smile: To są zwykłe butelki, po prostu ;) Calma jest zupełnie inaczej skonstruowana. Podejrzewam, że nie u każdego dziecka butelka "popsuje na amen" umiejętność ssania piersi (nie znam się od razu zaznaczam, bo moja jadła tylko pokarm ściągany, a później mm), ale na prawdę nie ma ich co porównywać, ja bym ani o MAM-ach ani o Brownsie nie powiedziała, że wymagają specjalnie silnego ssania.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    dżasti: Też zaopatrzę się w jedno opakowanie mleka modyfikowanego. (mieszkam na wsi, sklepu nocnego nie mam).

    Jeśli gdzieś w pobliżu masz rossmanna to można zakupić takie saszetki bebilonu, po co całe opakowanie kupować i potem wywalać, jeśli dziecko cyckowe będzie.
    .
    A co do laktatorów - mnie wystarczył ręczny tomie tippie, faktycznie przy nawale baaardzo się przydał, kiedy mały ssak spał, to laktator dawał ciut ulgi. Moim zdaniem jeśli nie zamierza się regularnie odciągać, a jedynie sporadycznie na wyjścia, mleczko do kaszki czy przy nawale, to ręczny spokojnie da radę. Co innego jeśli planuje się podawać butlę odciągnięty pokarm, wtedy warto zainwestować w elektroniczny.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    Ja używam Brownsa i jak dla mnie ta butelka jest mało wymagająca. Smoczek jest miękki i jak się przechyli to zaraz z niego kapie. Chyba tylko dlatego mój leń ją załapał:wink: ale używamy butli bardzo rzadko, więc nie stanowi to problemu. Mechanizmu ssania nie popsuła, jest tak samo średni jak był:wink:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    eveke: isiula te wszystkie części są bez problemu dostępne?
    firmowe medeli czy trzeba szukać jakiś zamienników?


    Isiula ja się powtórzę z pytaniem gdyż nie dostałam odpowiedzi :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.