Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Firmowe części można bez problemu znaleść na all lub w sklepach int a o pamiętnikach nie słyszałam

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.13 07:26</span>
    zamiennikach _tak to jest jak się pisze z tel czasami wychodzą głupoty
    -- •••
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi :smile:
    madzinka83, a ten tommee tippee jest wygodny w użyciu i mało bolący? ;) patrzyłam na allegro i nawet elektroniczny jest dość korzystny cenowo. Ja zamierzam wrócić do pracy jak młoda skończy 4 miesiące i dlatego potrzebuję laktator. Mam nadzieję że nie będzie jak poprzednio i nie będę musiała tle walczyć o karmienie, ale wolę kupić jakiś dobry sprzęt zawszczasu. Co do używanych ,to tak się właśnie zastanawiam czy ewentualnie wszystkie części można wysterylizować- dostęp do autoklawu w razie czego mam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie jakoś te butelkowo-laktatorowe decyzje podjęły się same. Butelki mamy avent, medela, nuk, tommee, lovi i chicco. Niektóre z darów od znajomych, inne z jakiś spotkań dla przyszłych rodziców. Sama nie kupiłam żadnej. Do tych używanych muszę dokupić smoczki, to sobie paniczątko wybierze, co mu najlepiej podpasuje (zgodnie z prawem Murphy'ego wybór powinien paść na mam, którego akurat nie mam). Podobnie z laktatorami, medela mini electric i ręczny TT w spadku po przyjaciółkach, tylko tego ręcznego nie mogę odpalić, może uszczelki umarły? W ogóle nie ssie. Chyba się przejdę do sklepu i podejrzę, jak działa nowy :devil:
    Podgrzewacz i sterylizator mamy, bo były w zestawie wyprawkowym, który kupiliśmy na allegro. Zamierzam je wysłać tam, skąd przyszły, bo nie potrzebne mi kolejne ruchomości w kuchni.
    Bardzo chciałabym karmić piersią, ale wiem też, że jakiś miesiąc po narodzinach będę potrzebowała zostawić dziecia z moją mamą, butelkowy asortyment powinien być wtedy jak znalazł.
    Eveke, do medeli możesz dokupić końcówki lejka w odpowiednim rozmiarze oraz zestaw wymienny membran i zaworka.
    Wszystko oryginalne, ladne, hamerykanske. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke - tak :) Można kupić też całą końcówkę do lactiny nową i sterylną. Ja mam taką i pasuje do swinga. Końcówka w sensie całość z lejkiem i pojemnikiem na mleczko. Wpisz w google Medela Lactaset zestaw osobisty. Najtańszy widziałam za 79zł. Wrzuciłabym linka, ale pisze z tel.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Laktator miałam ręczny Avent i jak dla mnie to słabizna straszna, przy nawale pomagało rozmasowywanie piersi i przystawianie Jasia. Teraz mam zamiar kupić zwykły ręczny tłokowy, taki null Przyjaciółka ma mi przywieźć bo niestety do kupienia w Szwecji. Podobno rewelacyjny a przerobiła kilka ;)
    Podgrzewacz wcale się nie sprawdziła, sterylizatora nawet nie kupowałam, Jasiek na butelce od 4,5 miesiąca, przelewałam butelki tylko wrzątkiem.
    Aspirator - na początku mieliśmy Fride ale nie był za bardzo potrzebny a później kupiłam katarek i jak dla mnie rewelacja.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, jeśli któraś zamierza kupować pieluchy Dada, to teraz jest promocja - za 2 opakowania 50zł, co przy tych małych wychodzi po 37 gr. sztuka. Niestety promocja nie obejmuje Newborn, ale ja lubię mieć zapasy, więc kupujemy rozmiar 2:)
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy macie jakieś sprawdzone termometry? Właśnie chciałabym zakupić jakiś ale nie wiem czy dobry jest bezdotykowy czy lepszy do ucha i na czoło? Będę wdzięczna za sugestie.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Gaggata my mamy bezdotykowy termometr Medisany do 100 stopni C. W opcjach jest pomiar temperatur ciała jak i wody, powietrza. Bardzo jesteśmy z niego zadowoleni :)

    http://p.alejka.pl/i2/p_new/35/42/termometr-bezdotykowy-medisana-ftn_0_b.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Penny a nie miesza temperatury? Bo właśnie te bezdotykowe mają czasami dużą rozbierzność. Ja kupiłam microlife właśnie i tragedia od 36,5 do 37,2 w ciągu 5 minut jak mierzę małemu.
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny, jeśli któraś zamierza kupować pieluchy Dada, to teraz jest promocja - za 2 opakowania 50zł, co przy tych małych wychodzi po 37 gr. sztuka. Niestety promocja nie obejmuje Newborn, ale ja lubię mieć zapasy, więc kupujemy rozmiar 2:)


    akirka w jakim sklepie jest ta promocja?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Mierzę czasem dwa razy pod rząd i największa różnica jak była to o.1 stopnia. Jak trzymam nieruchomo rękę to jest ok :) No i dobrze jeśli głowa dziecka też za bardzo się nie rusza.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    megan Dada to chyba Biedronkowe pieluchy, więc pewnie tam :wink:

    Penny a powiedz mi wyświetlacz jest podświetlany?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Penny, takim termometrem mierzyli w szpitalu ,jak bylam z mala i tez roznica miedzy tym a rteciowym byla 0.1st. Tylko nazwy nie moglam sobie przypomniec, a chcialam taki jak w szpitalu mieli. Dzieki!!! :wink:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Ja jak ten sam i jest super. A do pieluch to nie radzę kupować na zapas z jednej firmy, bo mogą dziecku nie pasować. Jak przechodziliśmy na jedynki była promocja na pampersy i kupiłam 2 paczki, tak mi małe odparzyły że szkoda gadać. Otwartą paczkę oddałam dziewczynie na oddziale, zamkniętą sprzedałam. Potem dady okazały się ok, z kolei Franek Czerwinki na dady był uczulony, a pampersy spoko.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Ja mam ThermoFlash i właściwie jest ok, chociaż jak mierzę małemu temp na czole to.wychodzi dość wysoka (np. 37,2 na środku a na skroni 37,8)- przy czym w odbycie ma wtedy 37,2 (po odjęciu 5 kresek daje to 36,7)...dlatego mi u takiego maluszka najlepiej sprawdza się póki co termometr elektroniczny, który szybko mierzy temp w pupie :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Dobrze Dot prawi;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: Penny a powiedz mi wyświetlacz jest podświetlany?

    Tak. Jak jest normalna temperatura to na zielono podświetla, jak stań podgorączkowy to na pomarańczowo chyba, no i jak gorączka to na czerwono. Tak jak pisałam, bardzo bardzo jesteśmy zn iego zadowoleni. A Marcin to sobie biega po chacie i mierzy temperaturę w różnych miejscach albo wodę w wiaderku do kąpieli. No On ma chyba największą frajdę :devil:
    U nas szpitau też dzieciom mierzono takim bezdotykowym temperaturę.


    Edit:
    I ma jeszcze pamięć temperatur chyba :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Penny - fajny ten termometr ;) My mamy inny, szkoda, ze wczesniej go nie widzialam. Bo jest taki wielofunkcyjny :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka w jakim sklepie jest ta promocja?

    Dady są z Biedronki:)

    Doti-mam Newborny Happy i Pampers Sensitive, więc mam nadzieję, że coś z tego przypasuje.

    A tak a propos termometrów, to czy od tej mierzonej na czole trzeba jakieś wartości dodawać/odejmować? W mojej instrukcji nie było o tym mowy, no i właśnie się zastanawiam. Mój mierzy na czole i w uchu, no i w uchu jest wyższa, co logiczne, ale właśnie nie wiem która jest bardziej miarodajna?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Penny akurat brakuje nam termometra, zaufam Ci, ale jakby co to później walę do Ciebie z pretensjami hehehhehe :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    eveke: Penny akurat brakuje nam termometra, zaufam Ci, ale jakby co to później walę do Ciebie z pretensjami hehehhehe

    Ahahaah daweeej !!! Ale Doti też go poleca :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    ale ja chcem do Ciebie, psa przy okazji odwiedzę :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 5th 2013 zmieniony
     permalink
    sardynka85: hociaż jak mierzę małemu temp na czole to.wychodzi dość wysoka (np. 37,2 na środku a na skroni 37,8)- przy czym w odbycie ma wtedy 37,2 (po odjęciu 5 kresek daje to 36,7)...

    Też mam thermoflasha. Jest ok. Przy mojej gorączce (dziecię, odpukać, jeszcze nigdy nie miało) między nim a rtęciowym różnica wynosiła +/- 0,1C. Chociaż znając mnie- panikarę, przy gorączce Ninki, pewnie ze 3 termometry poszłyby w ruch.
    (Sardynko, z tego co pamiętam, to thermoflasha się konfiguruje zależnie od miejsca planowancyh pomiarów- przynajmniej ja na wstępie odjęłam kilka kresek od wyświetlanej temp.:wink: )
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Mamusie a ja z pytaniem z innej beczki, dwa dni temu pierwszy raz wybrałam się z Lili sama autem, mała zapakowana na tyle i potrzebuje lusterka co by ja widzieć, czy któras z Was używa? Czy jest jakiś "myk" na który powinna zwrócić uwagę ?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Olenkaka mi na czole mierzy ok, ale u malutkiego dziecka chyba taki pomiar jest mało miarodajny, bo młody wystarczy, że się ekscytuje karuzelą i na czole ma 37,2-37,4 a jak śpi to już np. 36,8 :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    sardynka85: bo młody wystarczy, że się ekscytuje karuzelą i na czole ma 37,2-37,4
    Aaa, no tak :) O tym nie pomyślałam :)
    --
  1.  permalink
    jak czytam o Waszych listach wyprawkowyc, to troche zazdroszcze, bo zakupy dla takiego malego szkraba to sama przyjemnosc! ja mam wszystko po pierwszej corci (wozek lozeczko), no chyba ze teraz synus bedzie to choc ciuszki bede mogla troche pokupowac, bo Karolinka to duzo rozowosci miala:wink:
    -- [img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, Karolek wyrasta z karuzeli( lapie juz zabawki). Szukam czegos co moglo by ja zastapic w jakims stopniu.
    Czy ktoras z Was posiada taki projektor z obrazkami/bajkami?

    Chodzi mi o cos, co przyczepie do lozeczka, bo na szafkach miejsca brak. Mozecie cos polecic? Cos co sie sprawdza u dzieci 5+ miesiecy.

    http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Discover-Grow-Storybook-Mobile/dp/B0056FSALU/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1365269919&sr=8-2&keywords=fisher+price+projector
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    To ja Majce specjalnie karuzele zamontowałam tak, żeby te miśki mogła łapać, bo ma wtedy ogromną radochę:tongue:

    Za jakiś czas, jak zniżycie poziom łóżeczka to do karuzeli nie dosięgnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Malisek - ale on tak mocno trzyma te zabawki, ze boje sie, ze silniczek padnie, albo ta karuzela na niego zleci.
    Do obnizania lozeczka to jeszcze mamy czas (przynajmiej tak mysle).


    Znalazlam jeszcze taki projektor, ma dobre opinie, moze ktoras z Was posiada taki?

    http://www.johnlewis.com/winnie-the-pooh-sweet-dreams-cot-toy/p230910732#tabinfo-ratings
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: ale właśnie nie wiem która jest bardziej miarodajna?

    Jeśli mierzysz temp. w uchu to należy odjąć 0,5 stopnia ;) Wówczas temp. mierzona w uchu i na czole powinna być mniej więcej taka sama ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziu, z projektorami nie pomogę... Mamy tego żółwia świecącego i miesiąc temu Ninka go olewała jeszcze :bigsmile:
    Ale dzisiaj z powrotem zamontowałam karuzelkę, bo obniżyłam poziom łóżeczka :smile:
    A w międzyczasie po prostu ściągnęłam górną część karuzelki, zostawiłam samą pozytywkę ze światełkiem. (też mam karuzelkę z TinyLove- taką z małpką, żyrafą i czymś tam jeszcze). Może u Was też to wystarczy? Chociaż w sumie, to i tak pewnie później projektor się przyda :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    madziauk my mamy ten. Jest całkiem całkiem, ma piękną muzyczke ( to co Dominik lubi w nim najbardziej bo niestety to co wyswietla go nie interesuje na razie) ale dzieci są różne. Jak pożyczyłam znajomej nasz projektor to mówiła, że jej dziecku bardzo sie podobało ;)

    http://www.bobasmarket.pl/s64,prdid3054,chicco-_projektor_teczowa_kostka.html
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Narazie mi sie najbardziej podoba ten z Kubusiem, cena jest ok i sam sie wlacza w nocy jak dziecko placze. By uspac/uspokoic. Opinie ma dobre.

    Co do obnizania lozeczka, to u nas naprawde za wczesnie jeszcze. Karolek sie poki co nie podnosi. Tylko przesuwa sie w lozeczku jak lezy, z normalnej pozycji na godzine 3 ;) zgodnie z ruchem wskazowek zegara podaza ;)

    Musimy dokupic oslonke, bo mamy tylko na polowe lozeczka, i zrobilam tak, ze z jednej strony jest na cala dlugosc, plus nad glowka ma. A z boku ma taka oslonke/ ksiazeczke z Tiny Love - ale to jest bardzo cienkie. I kopie strasznie nozka prawa w te szczebelki (jak sie cieszy do zwierzatek na karuzeli). Siniaka sobie nabil juz. Tylko boje sie, ze jak go obloze z kazdej strony wysokim ochraniaczem, to go widziec nie bedziemy.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Ja właśnie szukam takiego ochraniacza na szczebelki do łóżeczka na całą długość boków i nad główkę. Ja będę miała łóżeczko 140/70 i nigdzie nie widziałam, żeby takie były w ofercie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    madziauk: Co do obnizania lozeczka, to u nas naprawde za wczesnie jeszcze

    :shamed: Może źle się wyraziłam, w żadnym wypadku nie namawiam do obniżenia już poziomu łóżeczka. Nie chciałabym mieć na sumieniu Twojego kręgosłupa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dżasti jak to nie ma jak są :smile:
    wystarczy na Allegro zajrzeć
    o patrz, pierwszy lepszy który znalazłam


    www.allegro.pl/przedmiot,ochraniacz-cala-dlugosc-do-lozeczka-140x70-wd,3083009493.html


    niestety nadaje z telefonu i nie umiem wrzucić bezpośredniego odnośnika :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Olenkaka: :shamed: Może źle się wyraziłam, w żadnym wypadku nie namawiam do obniżenia już poziomu łóżeczka. Nie chciałabym mieć na sumieniu Twojego kręgosłupa :wink:

    Spokojnie Olciu :) Pisalam do Malisek ;) moze tez zle to ujelam ;)

    Kupilismy ten projektor z Kubusiem Puchatkiem, nie wiem czy sie sprawdzi. Dam znac.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Teorka, dzięki za info. Ja jakoś na allegro nie szukałam, to wchodziłam na strony firm produkujących pościele i właśnie takie rzeczy dla dzieci. Ja nie mam konta na allegro i jakoś zawsze zapominam, żeby tam szukać. Jeszcze raz dzięki:bigsmile:
    -- ,
  2.  permalink
    Chciałabym zapytać o majtki poporodowe - nie miałam okazji dotknąć tego ustrojstwa i chciałabym zapytać czy one się nieco rozciągają - zastanawiam się jaki rozmiar zamówić aby nie były za duże ani za małe.
    Przy cc - lepiej chyba wysokie zamówić? Jak aby przykrywały szew? Czy może niższe?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    mia_mendoza: Przy cc - lepiej chyba wysokie zamówić? Jak aby przykrywały szew? Czy może niższe?

    Lepiej wysokie. Ja miałam z Baby Ono siatkowe i polecam. Ładnie się rozciągają i dopasowują do ciała. Przykrywałam sobie ranę gazikiem i ładnie go przytrzymywały. Miałam też niskie z Canpol Babies takie fizelinowe, ale były beznadziejne. Nie rozciągały się zupełnie, a gumka wpijała się prosto w ranę.
  3.  permalink
    Właśnie BabyOno się przyglądałam - jak się rozciągają to kupię mniejsze i zobaczę czy się zmieszczę :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    ooo ja mam też z baby ono, przymierzałam już w domu i wydają się być naprawdę fajne...
    aczkolwiek tak sobie myślę... bo w siateczkowych chodzi bardziej o wietrzenie krocza po sn, co nie?
    i zastanawiam sie czy nie wziąć sobie zwykłych bawełnianych też... takich mega niskich albo wysokich...
    --
  4.  permalink
    W moim szpitalu na liście wyprawkowej są majtki poporodowe (po sn i cc) więc kupię, choć... najchętniej zostałabym w swoich - bawełnianych.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Na szczęście gacie siateczkowe to groszowe sprawy przy tej calej wyprawce :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    mia_mendoza: Właśnie BabyOno się przyglądałam - jak się rozciągają to kupię mniejsze i zobaczę czy się zmieszczę :)

    Ja przezornie kupiłam najpierw XL, później L i w M też się zmieściłam :) nosiłam je też w domu przez parę tygodni po cc, bo tak mi było wygodniej.
    Zwykłe niskie majtki były za wysokie, a wysokie zjeżdżały i też uciskały ranę. Ale myślę, że to tylko kwestia doboru majtasów. Same zobaczycie jak Wam będzie wygodniej :)
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    eveke: aczkolwiek tak sobie myślę... bo w siateczkowych chodzi bardziej o wietrzenie krocza po sn, co nie?

    Ja miałam cc i powiem Ci że w siateczkowych chodziłam jeszcze przynajmniej z miesiąc po porodzie, bawełniane mi jednak przeszkadzały, nawet jeśli nie dotykały blizny. Poza tym blizna też musi się wietrzyć, więc jeśli już bawełniane, to bardzo niskie biodrówki...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    ja też miałam CC i chodziłam tylko w bawełnianych [bardzo niskich]
    gumka z tych siateczkowych to mnie dopiero piła w bliznę :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    TEORKA: gumka z tych siateczkowych to mnie dopiero piła w bliznę

    Ale siateczkowe są wysokie do pępka i bezuciskowe. Przynajmniej ja takie miałam:wink:
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć czy są standardowe rozmiary kołderek i ochraniaczy na łóżeczka czy mają one różne rozmiary? Chcę przyjaciółce sama zrobić i wyhaftować poszewki ale nie mam pojęcia o rozmiarach i byłabym wdzięczna za pomoc ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.