Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    isiula: Ale siateczkowe są wysokie do pępka i bezuciskowe.



    bardzo możliwe, że miałam dużo za małe w takim razie :crazy::crazy:
    bo zanabyłam je dość wcześnie nie spodziewając się jak będę wyglądać na końcówce :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Ja mam "L" baby ono, mierzyłam już na dupsko i są ok tylko , że to są takie biodrówy w sumie...
    a co do zwykłych bawełnianych to właśnie miałam na myśli takie fest niskie jeśli już... wiadomo żeby nie tykały rany...
    --
  1.  permalink
    isiula: Ale siateczkowe są wysokie do pępka i bezuciskowe. Przynajmniej ja takie miałam:wink:

    ja kupiłam takie pakowane po 2szt, w każdym opakowaniu jedne były niskie, drugie do pępka
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    eveke: Ja mam "L" baby ono, mierzyłam już na dupsko i są ok tylko , że to są takie biodrówy w sumie...

    Spokojnie, rozciągną się bardzo przy noszeniu. Mi L-ki sięgały do pępka jak się ułożyły, a jestem duża baba :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Normalnie idę jeszcze raz te gacie oblukać :rolling:
    --
  2.  permalink
    eveke, obukaj i daj znać - bo się zastanawiam nad M albo L....
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Właśnie spojrzałam na zdjęcie i... te majtasy z Seni kończyły mi się z 5 cm pod cyckami jak siedziałam:crazy: A mam 170 cm.
    (Musiałam w nich ponad miesiąc popylać, bo mi się rana nie goiła)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    oblukałam... jak sie je wyciąga z pudełka to wyglądają jak biodrówy i tak je w sumie można nosić, ale w założeniu powinno się je naciągnąć do pępka - wtedy chyba stabilniejsze są... wydają się być ok, ja mam na razie 4 opakowania czyli 8 szt.

    mia co do rozmiaru to wiesz... ja szczerze normalne majtasy noszę "L" no i te siateczkowe właśnie w tym rozmiarze mi pasują :D
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Ja miałam seni i były ok :) zdecydowanie po sn wygodniej było mi w wysokich niż niskich (niskie jakiejś innej firmy zjeżdżały mi z tyłka)... W szpitalu praktycznie i tak ich nie nosiłam bo trzeba było wietrzyć krocze, w.domu jak ktoś przychodził i już tak po ok 10 dniach połogu do podtrzymania podkładów poporpdowych, bo trzymały je lepiej niż zwykłe majtki :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny a kupowałyście na necie te majtki siateczkowe, czy można je dostać w aptece, czy raczej w takich sklepach wyprawkowych, gdzie są wanienki, butelki itp?
    -- ,
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    ja kupiłam w sklepie z artykułami dla dzieci, widziałam w dwóch różnych miejscach, więc raczej nie powinno być z tym problemu
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Ja kupowalam w sklepie wyprawkowym:wink:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie staników do karmienia, otóż na SR położna mówiła, że najlepiej kupić dopiero po nawale, no, ale przecież przez te parę dni przed też są potrzebne. Czy któraś z Was kupowała takie najtańsze z allegro i czy zdały one jako tako egzamin? I czy rzeczywiście rozmiar biustu stabilizuje się dopiero po nawale czy już wcześniej można przewidzieć jaki będzie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Ja bym kupila krotko przed porodem i ciut luzu w miseczkach zostawila( w sklepie ciazowym doradzi babka jak wziasc-ja tak kupowalam). U mnie rozmiar ustabilizowal sie po nawale :wink:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Montenia, a gdzie kupowałaś z naszym pięknym mieście? :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Na rogu Wyszynskiego i Glowackiego. Bardzo fajny tam jest sklep ciazowy. Mozna nawet przerobic zwykly stanik na taki do akrmienia,ale nie wiem ile to kosztuje niestety.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam zamiar zamówić pościel i ochraniacz na łóżeczko. Chciałabym komplet. Łóżeczko będę miała 140x70 i teraz nie wiem czy brać pościel taką większą 135x100 (przeznaczoną właśnie do tego większego łóżeczka) czy na razie tą 120x90? Bo przecież i tak na razie nie będzie wykorzystywał całego łóżeczka. A przecież przez 3 lata tej samej pościeli nie będę dla niego miała. Boję się, że jak wezmę teraz taką dużą, to on mi się w niej "utopi". A z drugiej strony jeżeli kupię mniejszą, to jak się będzie turlał po łóżeczku, to może mu tej pościeli zabraknąć. No i mam dylemat. Jak myślicie?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Ok, ja mam bardzo wazne pytanie <strong>-jakie kupujecie/polecacie pierwsze pieluchy do szpitala.</strong>

    Zastanawiam sie nad kupnem jednej paczki jakiejs i wypróbowania a potem mąż na allegro zamowi jak sie sprawdzą większa ilość.

    Wiadomo, ze pampersy to pampersy ale sa tez dosc drogie i zastanawiam sie cyz nie przetestowac cos tanszego i jesli nie przypasuje to oczywiscie nie bedzie mi szkoda kasy na pampersy ale... moze jest cos dobrego na poczatek dla dzidzi( spioszka - szczoszka ) innego niz tylko pampersy?

    Czytałam dobre bardzo opinie o Bella Happy 1 (z wycietym na pepuszek miejscem), zróżnicowane o Huggies a innych za bardzo nie znam...

    Możecie coś doradzić???
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Kandyzowana: jakie kupujecie pierwsze pieluchy do szpitala
    Ja zawsze na początku używałam pampersy premium care - te białe. Pupcie delikatna, kupki często a nie zawsze zmieni się natychmiast. Zwykłe pampki zaczynam uzywac dopiero jak dziec wiekszy i robi mniej kupek na dobę. Ale przyznam ze innych pieluch nigdy nie uzywałam.
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Kandyzowana, u mnie w szpitalu dawali pieluszki Belli - wydawały mi się sztywne. Używałam Pampersów (chętniej białych niż niebieskich). Spróbowałam Huggiesów - i wróciłyśmy do Pampersów. Może przez te 3 lata Bella zmieniła pieluchy?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandy ja mam na początek Pampers Premium Care, ale do szpitala biorę małą paczkę Happy z tym wycięciem. Kupiłam też Dada w biedronce, bo dużo osób poleca. Co do Huggiesów, to one są teraz wycofywane, więc nie wiem czy jeszcze coś kupisz. Mam nadzieję, że dzidzia nie będzie miała jakiejś mega wrażliwej skóry, bo chciałabym kupować tańsze pieluchy niż Pampersy.
    Dżasti co do pościeli, to ja np. w ogóle nie kupuję, bo na początku dzidzia będzie spała w rożku, a na później mam śpiworki w różnych rozmiarach. Bałabym się takiego malucha włożyć pod kołdrę.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandy - mu uzywalismy pampersow newborn i były ok. Teraz używamy baby dry, bo sie lepiej pupci trzymają. Ale te baby dry to chyba tylko większe rozmiary są - nie dla noworodków ;)
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    W szpitalu mieli bella happy 1 i jak dla mnie są świetne ale następne rozmiary to już porażka, testowaliśmy jeszcze hugisy ale nie sprawdziły się i jechaliśmy na pampersach. Jak był większy i pieluchę miał tylko na noc to używałam rossmanowe ale nie powalały, grube i sztywne. Podobno dada z biedronki są dość dobre ale nie próbowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    A co do wycięcia w pieluszce - wystarczy lekko wywinąć pieluszkę i - jak dla mnie - każdy rodzaj da radę:-)
    --
  3.  permalink
    No wlasnie zastanawiam sie by do szpitala zabrac ta paczke<strong> bella happy 1 </strong>bo duzo osob je poleca a w domu juz przejsc na <strong>pampersy newborn</strong>...
    --
  4.  permalink
    Kandy ja miałam w szpitalu dada newborn z biedronki i bardzo dobrze się sprawdziły i cena też ok:)
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Dziewczyny mam pytanie odnośnie staników do karmienia...

    Polecam staniki do karmienia typu miękki biustonosz do karmienia np firmy CANTALOOP. Ja akurat tej firmy mam top do karmienia - nie umialam znaleźć z innej firmy topów na mój rozmiar (po nawale powiekszył mi sie buiust do 80F) a tu wszystko ładnie sie dostosowuje a jednoczesnie nie mam luzów pod biustem. Trochę musiałam się przyzwyczaić do zapięcia innego niz moje dotychczasowe staniki. Jeszcze chcę wypróbowac równiez bezszwowe staniki carriwell ... Używam ich glownie do spania teraz (musze miec gdzie umieszczac wkładki laktacyjne bo mi akurat sączy sie czesto pokarm z drugiej piersi przy karmieniu), ale szkoda ze nie mialam takiego w szpitalu... myslalam ze zmieszcze sie w miekkie staniki z poprzedniej laktacji
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    A powiedzcie mi jak teraz wygląda sprawa kąpania dziecka w szpitalu? Jak się Jasiu urodził, wieczorem, to rano przyszła położna i go wykapała. Powiem szczerze, o nie jestem zwolennikiem tak szybkiego kapania noworodka i ciekawa jestem jakbym powiedziała, że nie chcę żeby dziecia kąpali to co personel na to.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    akirka: Dziewczyny mam pytanie odnośnie staników do karmienia...

    ja mialam 2 miekkie, i przez 3tygodnie borykalam sie z "grudami" w jednej piersi,gromadzace sie mleko, ktore ciezko sie rozmasowywalo, a oklady itp nic nie dawaly, do czasu az nie zalozylam uszytwnianego stanika.
    Dolegliwosc minela :swingin: a byla dosc bolesna :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    macek - u mnie.np w.szpitalu nie kapia noworodkow. chybaze zostaje dluzej niz 2 doby to wtedy mozna poprosic o pomoc ale to juz pod biezaca woda nastepuje..

    co do stanikow ja mam trzy miekkie ale na wyjazd nad morze zainwestuje w jakies praktuczne ale ladne i usztywniane :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Kandy ja jednak uważam, że pampersy nie mają sobie równych... W szpitalu, w Poznaniu dają Bella Happy... też nie były złe, ale tak jak napisała brombap - są bardzo sztywne... Nie mam pojęcia jak Dada newborn (gdy była noworodkiem to używaliśmy tylko pampersów), bo Dada 4 to dla mnie PORAŻKA. Mieliśmy kilka paczek tych biedronkowych pieluch i znowu wróciliśmy do Pampersów...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Nam w szpitalu dali wyprawkę Huggiesów. Ale miałam już zakupione pampki Higgiesowe. Były ok, ale nie wiem czy gdzieś je jeszcze znajdziesz. A tak to lepiej mieć dwa gatunki jakby jedne uczulały. Pampersa też są ok.

    Treść doklejona: 10.04.13 19:08
    magda_a: bo Dada 4 to dla mnie PORAŻKA. Mieliśmy kilka paczek tych biedronkowych pieluch i znowu wróciliśmy do Pampersów..

    Mi Dady 4 odpowiadają:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii - być może zależy to od mobilności dziecka... każda jedna pieluszka, którą ściągnęłam Zuzi miała nieprzyjemnie zbity wkład...powstawały takie twarde i mocno nieprzyjemne w dotyku ruloniki... Początkowo myślałam, że to po prostu felerna pielucha, niestety robiło się tak niemal w każdej pieluszce... Potem kupiłam kolejną paczkę i to samo...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Co do Huggiesów, to one są teraz wycofywane


    O nie:( my je właśnie miesiąc temu polubiliśmy...:cry:

    Kandy ja polecam pampers niebieskie (na premium care ma uczulenie) chociaz jak dla mnie tańszą, dobrą alternatywą były pieluszki tez dada. Uzywałam na zmianę.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    My używaliśmy zarówno pampersów new born i premium care, jednak niedawno przeszliśmy na dady (o dziwo pampersy nas odparzały a dady nie)...minusem w dadach jest jak dla mnie brak wchłanialności kupki mojego dziecka, ale staramy sie szybko.przebierac :)

    Co do kąpieli to u nas w szpitalu kąpali odrazu po porodzie i później każdego dnia wieczorem
    --
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    No właśnie widze, że co mama to opinia :D i badź tu mądry.. ja chyba wezme wypróbuje do szpitala te bella happy 1 jednak i zobacze mimo iz nie jestem przekonana.. jak bedzie cos nie tak to mąż moze szybko dokupić pampersy (obok szpitala jest rossmann) i będziemy metodą prób i błędów patrzeć co dla pupki naszego Maluszka będzie najlepsze...

    a babydream z Rossmanna???

    DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNY :):whorship:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Sztywne i grube.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Kandyzowana: a babydream z Rossmanna


    Ja nie polecam ale są tu mamy, które lubią:) więc pewnie będziesz musiała znaleźć swój typ ;) metodą prób i błędów:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKandyzowana
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    mi sie wydaje ze te z rossmanna to jesli juz dla starszych dzieci... jednak trzeba dla noworodków wybierac te bardziej znane i sprawdzone... aghr.. to trudniejsze niz wybieranie podpasek dla siebie :P

    No i po namysle nie bede eksperymentowac na poczatek - zamowilam na allegro Pampersy Newborny niebieskie (2-5kg) i chusteczki Pampers Sensitive.

    Na eksperymenty przyjdzie czas :P
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    beagraf: Polecam staniki do karmienia typu miękki biustonosz do karmienia np firmy CANTALOOP


    Beagraf, dzięki za podpowiedź! Mam otatnio dylemat związany z rozmiarem stanika do karnmienia: niby powinno się kupić trochę większy, ale jakoś wątpię, żeby moje piersi miały mocno się powiększyć - w ciąży nie zmieniły rozmiaru, tylko lekko się zaokrągliły, a z tego, co wszędzie czytam i słyszę, "powinny" niby rosnąć. Tymczasem widzę, że rozmiary Cantaloop'a obejmują dość dużo "zwykłych" rozmiarów - czyli jak kupię rozmiar 1 to powinno wystarczyć w przypadku i małego, i umiarkowanego wzrostu :D
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    eveke: jak sie je wyciąga z pudełka to wyglądają jak biodrówy i tak je w sumie można nosić, ale w założeniu powinno się je naciągnąć do pępka - wtedy chyba stabilniejsze są...

    eveke, to biodrówki rzeczwiście rozciągają się do pępka, ale niestety szybko się rolują i wtedy lądują prosto na ranie :confused:
    Wiem, bo miałam i te niskie i te wysokie.

    magda_a: bo Dada 4 to dla mnie PORAŻKA.

    A ja Dada 4 polecam, dla mnie są świetne, lepsze od pampków i innych pieluch, używamy tylko ich :cool:

    magda_a: każda jedna pieluszka, którą ściągnęłam Zuzi miała nieprzyjemnie zbity wkład...powstawały takie twarde i mocno nieprzyjemne w dotyku ruloniki...

    :shocked:
    U nas w Dadach nigdy tak nie było...
    --
  5.  permalink
    moim zdaniem warto spróbować z tańszymi pampersami bo one mogą być bardzo dobre dla maleństwa a jeżeli tak nie będzie wtedy próbować z droższymi które też mogą być dobre:bigsmile:
    Trzeba poznać co najlepsze dla własnego dziecka,dupka mojej małej jak na razie przyjmuje wszystkie jakie próbowałam następne będą z pampersa właśnie bo dostałam w prezencie i zużyć je trzeba ciekawe jak się spiszą
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Ja właśnie mam znajomą, która miała pierwsze dada, potem pampersa i podobno pupa Wiktorii to był ogień i teraz śmiga w biedronkowych dalej :D
    Ale każda dzidzia jest inna :)
    Ja pewnie sprawdzę dada, bo skoro mogą okazać się dobre to po co mam przepłacać :D
    Chociaż mój R. już marudzi, że czemu nie pampers bo o tamtych każdy dobrze mówi..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    winnica: :shocked:
    U nas w Dadach nigdy tak nie było...

    U nas 2 lub 3 całe paczki okazały się beznadziejne... Za jakiś czas może znowu spróbuję... Póki co zraziłam się...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Miałam Pampersy głównie, dopiero ostatnio próbujemy Dady. Ja się bałam eksperymentów na początek, choć położna środowiskowa mówiła, że właśnie Pampersy często uczulają :shocked: Mojej Baśki nic nie rusza, ale może się nie opłacać, jak ktoś robi duże zapasy w ciąży :bigsmile:

    Macek- co do kąpania w szpitalu-u mnie nie kąpią, w łazience była wanienka, ale żadna z nas (trzech na sali) nie skorzystała. Myślę, że jak powiesz, że mają nie kąpać, to nie wykąpią i koniec. Ja tak całkowicie kąpałam dopiero w 5. dobie życia.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Ja mam Huggiesy z wycięciem na pępek... 2 paczki po 27szt- bardzo poręczne do szpitala , bo na pierwszy rzut wezmę tylko jedną paczuszkę...
    Dodatkowo mam w domu pakę pampków sensitive (78szt)

    I właśnie więcej zapasów nie robię , bo nie wiemy co dziecku przypasuje... a przecież M zna drogę do sklepu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    No właśnie :D zawsze można dokupić :D
    Mój tata do mnie dzwoni, ze w biedronce promocja na te dada i że może kupimy z 4 paczki :D
    A ja....... normalnie aż mi siebie szkoda :D powiedziałam, że nie bo jeszcze się ten klej zepsuje.. na co mój tata mówi, że tam od dawna już nie ma kleju tylko rzep.. normalnie się poczułam jak debil :D ale człowiek caly czas się uczy..
    Ale powiedziałam, ze nie chce bo właśnie nie wiem co będzie pasować :D a nakupić 4 paczki to nie sztuka :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: Ja mam Huggiesy z wycięciem na pępek

    Na szkole rodzenia odradzali nam te z wycięciem na pępek, bo bardzo rzadko zdarza się, że to wycięcie rzeczywiście jest tam gdzie pępuszek, a dodatkowo jak się pielucha maleństwu przesuwa do góry ( a przesuwa się przy różnych zmianach pozycji, np. jak bierzesz maleństwo do karmienia ) to takie wycięcie może podrażniać bardzo ranę lub może być zrobione o wiele wyżej niż pępuszek, a wtedy i tak trzeba zawijać pieluchę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Ja zawijalam normalnie pampersa(owijalam te gorna czesc i przyklejalam rzepy). Bella sie nie sprawdzily, w ogole badziewiaste byly, a do tegowyciecie bylo powzej pepka i to duuzo.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    winni ja w sumie nie do końca to rozumiem, bo to takie wycięte zaokrąglenie...
    przecież zwykłe pieluszki też się podwija , bo rzadko jest tak , że pielucha jest idealna i nie drażni kikuta... tak samo chyba tu jeśli wycięcie okaze sie niewystarczające to się jeszcze podwinie...

    a jak nie będzie nam pasowało to M dowiezie pampki :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.