Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Mangaa - a będziesz brała nianię z wizją?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Nie wiem właśnie, fajna jest ta, co ma MadziaUK ale musimy przegadać z M czy zainwestować w wizję czy większy zasięg nam się nie przyda bardziej. :wink:
    --
  1.  permalink
    madziauk:
    My rowniez mamy male mieszkanie i u nas elektroniczna niania sprawdza sie rewelacyjnie. Synus spi w jednym pokoju, a my spedzamy czas w drugim. Przez drzwi nie slychac jak placze (mamy takie solidne, szczelne) i gdyby nie niania, to bysmy nawet nie wiedzieli, ze np. jest glodny i sie przebudzil. Poza tym spokojniejsza sie czuje, jak moge podejrzec czy smacznie sobie spi :) Dziewczyny pisaly, ze uzywaja skype i komorki :) to wersja dla tych co nie chce wydawac pieniazkow, a chca miec dziecko na oku :)


    podejrzewam, że u nas będzie słychać dzidziora (drzwi mamy mało przepuszczające dźwięki), dlatego u nas niania się nie sprawdzi i byłby to zbędny wydatek:) z resztą taką nianię można zawsze dokupić :))
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    My kupiliśmy nianię bez wizji. W końcu dziecko jak się obudzi, to i tak je słychać, albo się wierci, albo zaczyna kwilić i niania to wyłapie. Zresztą wydaje mi się, że przez pierwszy okres i tak będę się bała małą spuścić z oka i ciągle będziemy razem.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Ja mam dom dwupiętrowy i niania została sprzedana, użyta dwa razy :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Congrats! :clap:
    akirka: Zresztą wydaje mi się, że przez pierwszy okres i tak będę się bała małą spuścić z oka i ciągle będziemy razem.

    Prawda, też myślę, że tak u nas będzie na początku.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    My mieliśmy nianię Fisher Price, zwykłą bez wizji i super się sprawdziła a jak wyeksmitowaliśmy Jaśka do jego pokoju w okolicach roczku to dla nas to była rewelacja ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka turystycznego? Możecie jakieś polecić? W czerwcu planujemy wyjazd do Polski i chciałabym już zacząć rozglądać się za takim.

    Chciałabym kupić na allegro pieluszki tetrowe dobrej jakości, możecie polecić sprzedawcę?

    I jeszcze szukam sklepu internetowego w Polsce, w którym mogłabym kupić pampersy, kosmetyki dla dziecka i inne rzeczy, które nam się w Polsce przydadzą?

    Nie chce tracić czasu i kupować na miejscu, chciałabym zamówić przez internet i jak będziemy już na miejscu by wszystko na nas czekało ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziauk - najlepiej chyba na allegro znaleźć jednego sprzedawcę, który wszystko ma. Ja dużo rzeczy kupiłam u r_p77, który tu dziewczyny polecają. Tetrę też, podwójnie tkaną, ale nie mam porównania jakiej ona jest jakości (dla mnie ok).
    Co nieco kupowałam też na stronie smyk.com.
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny jaki materac do łóżeczka polecacie?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Ja nie mogę polecić bo nie wypraktykowałam jeszcze, ale ostatecznie po wielu dyskusjach, po rozmowie z zaprzyjaźnionym fizjoterapeutą zdecydowaliśmy się na materac lateksowy (hevea).
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Właśnie koleżanka mi też polecała lateksowy, czytałam też, że kokos-gryka albo kokos-pianka-gryka są dobre i już sama nie wiem jaki wybrać.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    My mamy kokos-pianka-kokos. Nie zniekształca się itp itd nie jest twardy jak skała a jednocześnie nie jest miękki, mam wrażenie, że synkowi jest wygodnie niestety sam się nie wypowie:cool: cena nie jest jakaś kosmiczna dałam w sklepie 90 zł, lateksowe też są dobre, a nawet gdzieś ostatnio czytałam, że najlepsze co oczywiście wiąże się z ich wysoką ceną.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    MadziaUK, my mielismy lozeczko turystyczne Hauck. Naprawde super jest. Jest wytrzymale(dwoje dzieci skaczacych e nim wytrzymalo-ba jeszcze mam je schowane,bo w zasadzie nie jest jakos mocno zniszczone, a ma 5 lat juz),ma przewijak,materacyk na 2 poziomy i jest duze, a nie jak te kojce. W Pl tez sa te lozeczka Hauck.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    madzia my mamy to http://allegro.pl/maxx-wypas-lozeczko-turystyczne-kojec-wibra-i3178232572.html
    i polecamy:) tylko materac w kazdym łozeczku turystycznym to nieporozumienie, trzeba dokupic inny...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny.

    Hope - a co z tymi materacami jest nie tak? I jaki trzeba dokupic? Bo ja zielona jestem :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthornatalcia85
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Te materace w zestawach z łóżeczkiem turystycznym to są zwykłe maty, na tym spać dziecko raczej nie może bo mega niewygodne i twarde. A samo łóżeczko rzecz świetna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Madzia moim zdaniem to materacem nazwać się tego nie da niestety to po prostu twarda mata, dziewczyny pisały, że na wyjazdy mają dokupiony zwykły materac piankowy (jako, że mniej miejsca zajmuje bo można go złożyć w rulonik zdaje się?).


    oo Natalcia mnie wyprzedziła;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    MadziaUk,ja dokupowalam piankowy (ale zamowialam ,bo te lozeczko to nie mialo standardowego wymiaru 120x60)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 28th 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny :) Czyli musze kupic lozeczko i materac piankowy :)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    A u nas na wyjazdach Adaś śpi na tym materacu-nie materacu, który był w łóżeczku turystycznym :wink: Kładę mu na to koc złożony kilkakrotnie i jest ok :wink:
    Dziecko wcale nie budzi mi się częściej, wiec raczej mu wygodnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Ja też nie kupowałam dodatkowego materaca, tylko na ten co był w łóżeczku dałam taką matę z Ikei cienką, złożoną dwa razy i było ok :) Koc też by się spokojnie nadał :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Macie do polecenia jakąś stronę(najlepiej uk), gdzie mogę kupić duuuży, miły i puchaty ręcznik dla Mai? Taki, który będzie miała już na lata? :D Bo z tych z kapturkami już wyrosła, a w sklepach jakoś nic mi się nie podoba..:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Malisek - my mamy recznik z Cuddledry - jest naprawde spory, mieciutki i fajny :) (mamy zyrafe).
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny macie jakiś sprawdzony i godny polecenia aspirator do nosa?
    Wiem, że pisałyście o jakimś elektrycznym ale nie mogę tego znaleźć.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 29th 2013 zmieniony
     permalink
    To był cleanoz :smile: Osobiście go nie testowałam, ale chyba dobre opinie mu dziewczyny wystawiły :wink: (Ja mam katarek)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Ewelajna87: Dziewczyny macie jakiś sprawdzony i godny polecenia aspirator do nosa?
    Wiem, że pisałyście o jakimś elektrycznym ale nie mogę tego znaleźć.


    Ja mam taki: Dr. Bee
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    O właśnie Dr.Bee ale na allegro tego nie ma :/ Cleanoz w takim razie zakupię skoro dobre opinie także posiada :) Dzięki
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Ewelajna87: O właśnie Dr.Bee ale na allegro tego nie ma :/ Cleanoz w takim razie zakupię skoro dobre opinie także posiada :) Dzięki
    --


    W tym linku co podalam, wysylaja do wszystkich krajow w Europie ;) to tak btw ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    o matko! Ale ja ogarniam, nie ma co ;) Dzięki. Zamówię w takim razie.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    mógłby ktoś pomóc proszę wybrać wanienkę? Mam małą łazienkę, więc tam kąpanie odpada. Będziemy ją przenosić do pokoju i tam kąpać. Zastanawiam się nad dmuchaną, bo jakaś mi się wydaje bezpieczna http://allegro.pl/dmuchana-wanienka-turystyczna-do-kapieli-olmitos-i3152703483.html ale nie wiem... Składana też mnie jakoś nie przekonuje w 100%. Na pewno chciałabym z wkładką dla noworodka.. Ale kompletnie nie wiem co wybrać..
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    blubis: mógłby ktoś pomóc proszę wybrać wanienkę? Mam małą łazienkę, więc tam kąpanie odpada. Będziemy ją przenosić do pokoju i tam kąpać. Zastanawiam się nad dmuchaną, bo jakaś mi się wydaje bezpieczna http://allegro.pl/dmuchana-wanienka-turystyczna-do-kapieli-olmitos-i3152703483.html ale nie wiem... Składana też mnie jakoś nie przekonuje w 100%. Na pewno chciałabym z wkładką dla noworodka.. Ale kompletnie nie wiem co wybrać..


    polecam wiaderko :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Szczerze to ja brałabym teraz (gdybym miała wybierać ponownie wanienkę) flexi bath.
    A wkładkę mam taką
    Frotte można zdjąć i wyprać. Jest dwustronna dla "świeżego" noworodka i nieco starszego. :wink:
    Można też kupić tańsze innych firm chyba na ebay'u.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    sardynka85: polecam wiaderko


    wiaderko to już kompletnie nie na moje nerwy. Jakoś niebezpieczne mi się wydaje, wiem że pewnie niesłusznie. :wink:

    Treść doklejona: 30.04.13 11:32
    mangaa - a tę flexi bath można przenosić napełnioną?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    A tego to nie wiem.:/ Pewnie można ale ciężko jest z dużą ilością wody.
    Tu masz inną składaną z uszami do przenoszenia. Tylko, że ona płytka jest.
    Może u Ciebie faktycznie lepiej wiaderko?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Blubis- ja kąpałam małą w pokoju i korzystałam z wanny z odpływem. Nalewałam wody do wiaderka, dopiero przelewałam do wanienki, a po kąpieli pod odpływem ustawiałam wiaderko i zlewałam do niego wodę. Za ciężka i zbyt nieporęczna była dla mnie wanienka pełna wody, nie miałam siły jej nosić po pordozie. Mąż nosił pełną wanienkę, ale często go nie było i musiałam sama sobie radzić.
    Tylko teraz tak myślę, że ja miałam stelaż pod wanienkę i "wyrodnego" męża :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Co do wanienki dmuchanej to nie polecam na codzień. My mieliśmy na wyjazdy i w sumie ciężko ją przenosić napełnioną i wydaje mi się, że w codziennym użytku byłaby niewygodna. Na wyjazdach to inna bajka, chociaż ostatnio moje panny i tak na wyjazdach to pod prysznicem się myją i jest ok. Ale dla malucha polecam. My mieliśmy najzwyklejszą z ikea na początku, a potem taką większą jak w auchan można kupić. Potem laski się do zwykłej wanny przeniosły, jak już leżały pewnie na brzuchach.
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    chyba znalazłam coś co jest ok.

    http://www.fabrykawafelkow.pl/wanienki-do-kapieli-noworodka-dziecka/2469-wanienka-camele-beaba.html

    tylko, że bez stojaka. Sama wanienka + hamak. Chyba wielkość starczy na kilka miesięcy? Bo kiedyś strasznie się napaliłam na fisher price z hamakiem ale ona była chyba dużo mniejsza
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Blubis my mamy zwykłą wanienkie z uszami
    http://www.mothercare.com/Mothercare-Daisy-Lane-Bath-Set/490680,default,pd.html

    A od 2 dni kąpie mała w naszej wannie i wkładam tam piankowego misia i na niego dopiero Lili.
    http://www.ceneo.pl/16687928?utm_medium=partner&utm_source=http%3A%2F%2Fwww.sklepy24.pl&utm_campaign=sklepy24
    Kupiliśmy tą wkładke , ale zupelnie jej nie używaliśmy i już miałam wyrzycić a tu kupa po pachy w dzień się trafiła i co tu robić, no to mama wrzuciła pianke do wanny nalałam wody i położyłam mała. Zresztą moja żabka może kąpać się nawet w zlewie, ważne by byłą ciepła woda, bo uwielbia kąpiele.
    Teraz mi wanienka nie potrzebna :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    no wlasnie my nie mamy wanny tylko kabinę prysznicową. Ehh ciężki wybór :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    montenia
    nie zgodze sie z Toba ze kojce sa mniejsze od lozeczek turystycznych .My mamy kojec babydesing i jestem mega zadowolona.Jest duzy i mala moze w nim spac na wyjazdach i bawic sie .Wczesniej chcielismy kupic Haucka ale to bylby nie trafiony zakup bo do spania sie nadaje ale do zabawy juz porazka.
    Ja tez nie kupowalam dodatkowego materaca,na spod wylozylam mate piankowa i kolderke.

    Treść doklejona: 30.04.13 12:31
    blubis ja mialam zwykla wanienke i przewijak skladany z Ikea,Super sprawa gdy sie kapie we dwojke.Teraz mala kapie sie w brodziku bo mamy wysoki i ma sporo miejsca do zabawy.:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    dziękuję za odpowiedzi :wink:

    a jak jest ze sterylizatorem? Np. takim do mikrofalówki - jest on w ogóle niezbędny?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Napiszę tak:
    jeśli zamierzasz karmić piersią, jest zbędny,
    w innym przypadku- nie jest niezbędny ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    sushka: jeśli zamierzasz karmić piersią, jest zbędny,


    zamierzam i mam nadzieję, że się uda :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Jeśli tak, to nie ma potrzeby kupować sterylizator. Cycków nie będziesz chyba sterylizowała:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    sushka: Cycków nie będziesz chyba sterylizowała


    No raczej nie planowałam :wink:
    Myślałam bardziej o częściach do laktatora, ew. smoczkach i innych "końcówkach"
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Na to wystarczy garnek i wrzątek ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    A u mnie jakoś tak wszyło, że pierwszym zakupem był sterylizator i butle, mimo że miałam karmić piersią(karmie nadal) :tooth: Butle sie przydały i sterylizator również. I bardzo się cieszę, że kupiliśmy elektryczny. Nie muszę się teraz pierdaczyć z przelewaniem wrzątkiem, tylko wrzucam butle, łyżeczki, kubeczki do sterylizatora i samo się robi. Leń jestem:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    ja przypadkowo od kolezanki kupilam sterylizator za grosze i myslalam a pewnie sie nie przyda, a teraz jest idealny dla smoczka, kapturkow, butelek i laktatora.
    wrzucam wszystko troche wody i po kilku minutach wysterylizowane. Trafny zakup.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Regi, no ja ogladalam kojce np. w mothercare to byly malutkie,kwadratowe i w porownaniu z lozeczkeim Hauck to bylo malenkie,to poprostu tylko by sluzyl do chwilowego wlozenia dziecka. a dlaczego wg Ciebie nie nadaje sie do zabawy? Moje dzieciaki sie w nim bawily,skakaly itp. Moze zalezy jakie ogladalas lozeczko Hauck,bo tez sa rozne. My mielismy Hauck Babycenter.
    O takie
    http://www.kiddicare.tv/v/5534/hauck-baby-center-cots-travel/
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.