Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    A jakie sterylizatory polecacie?
    Wpiszę na listę do późniejszego zakupu, może po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    my mamy worki do sterylizacji w mikrofali (medeli akurat)
    M sprawnie tym sterylizuje mi

    dziewczyny jak sie która zastanawia ... kupujcie rogala do karmienia :) oszczedzajcie kregosłup - i tak bedzie umordowany :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Obadam temat, mikrofala jest (tylko jakoś nie lubię jej używać ;)) więc może sterylizator to zbędny wydatek.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Blubis - my mamy flexi bath od niedawna i można ja przenosić. Choć mój maz leje pól i mówi, ze cieżko jest ;) wanienka jest rewelacyjna. Wcześniej miałam z fisher price z wkładka hamakiem i szybko synus z niej wyrósł. Tez żałuje, ze is razu nie kupiłam flexi bath, bo raz ze jest super i fajna głęboka. A dwa, ze można złożyć i nie "graci" w łazience. Dla kolejnego dziecka napewno ja zostawimy, tylko dokupimy wkladke dla niemowlaka ;)

    Treść doklejona: 30.04.13 17:11
    My obchodzimy sie bez strerylizatora. Zalew wszystko wrzatkiem od czasu do czasu i tyle. Nawet nie codziennie, i Karolek jak narazie nie miał żadnych plesniawek. ;)

    Mikrofali nie mamy, bo nie lubimy z nich korzystać. Wole sobie podgrzewać jedzenie np. w piekarniku.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Ja sterylizatora nie miałam i nie mam. Wyparzyłam butelki raz przed pierwszym użyciem i od tej pory tak jak madziauk od czasu do czasu przelewam butle i smoczki wrzątkiem i już :wink:
    Jak dla mnie sterylizator to zbędny wydatek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    winnica: Ja sterylizatora nie miałam i nie mam. Wyparzyłam butelki raz przed pierwszym użyciem i od tej pory tak jak madziauk od czasu do czasu przelewam butle i smoczki wrzątkiem i już :wink:


    Robiłam identycznie

    winnica: Jak dla mnie sterylizator to zbędny wydatek :wink:


    Mam takie samo zdanie;)

    a sterylizacja i podgrzewanie w mikrofali? kurcze ona chyba jakoś promieniuje itp. nie wydaje mi się to jakoś super bezpiecznie ale oczywiście mogę i pewnie się mylę;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    hopelight: a sterylizacja i podgrzewanie w mikrofali? kurcze ona chyba jakoś promieniuje itp. nie wydaje mi się to jakoś super bezpiecznie ale oczywiście mogę i pewnie się mylę;)

    Ja mam zawsze opory by w mikrofali podgrzewać. Może to głupie i zacofane, nie znam badań, nie jest to jakoś szczególnie umotywowane itd ale tak mam.
    --
  1.  permalink
    co do Wanienki to my kupilismy w Ikei bo byla za 19,90 i stwierdzilismy ze fajna, antyposlizgowa, nieduza a potem i tak pewnie maluch bedzie juz w wannie u nas kapany tylko z wkladką :)

    Manga ja tez do tej pory mam opory i nawet nie mam mikrofali i nigdy nie mialam :P tylko jak mieszkalam 2 lata z mezem i tesciowa to ona miala ale malo podgrzewałam tam.. Niemniej zaczynam widziec, ze jest mi momentami potzrebna inei wiem czy sie nie przelamie :P
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    hope ja sterylizuję w mikrofali w tych workach , ale oczywiście jedzenia absolutnie bym tam dziecku nie zagrzała
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Ja mam mikrofalę wyczesaną w kosmos - mąż taką kupił, bo nie kupował już piekarnika, który nie był mu potrzebny. Ja jeszcze wtedy go nie znałam, więc siłą rzeczy wpływu na to nie miałam. I efektem tego "wyczesanego" zakupu jest to, że raz na jakiś czas podgrzeję sobie w niej mleko w kubku:shocked: Nic innego podgrzanego w mikrofali mi nie smakuje. Ale jakoś sterylizacja z mikrofali mi też nie leży. Wolę wrzątek.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Chyba z tym podgrzewaniem w mikrofali to jest jeszcze tak, że ona bardzo nierównomiernie podgrzewa. Z wierzchu jest gorące, a w środku zimne. Potem nawet jak się pomiesza to i tak chłodne. Ja tam też jestem tradycjonalistką:)
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny czy warto kupic hustawke hybrydowa? I czy polecacie jakis model?
    Zauwazylam ze wiekszosc jest do 9kg wiec chyba nie na dlugo.
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    dziewczyny przejrzalam wszystkie ciuszki mojego aniolka i posegregowalam no i się zastanawiam czy nie mam ich za mało
    body 56---5
    62---5
    spiochy 56--- 1
    62---5
    koszulki56---2
    62---2
    pajac 56---4
    bawełny62---5
    pajac 56---1
    walurowy62--3
    skarpetki ---3
    rampersy62--2
    bluza 62---1
    spodenki58---2
    62---4 tu trochę przyszalalam :-D
    i jedne buciki
    kaftanikow nie mam wogóle bo nie mogę ich w uk znaleść...
    liczę że pomóżcie mi obiektywnie ocenić ilość ubrań mojego synka :-D
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Wydaje mi się, że masz wystarczającą ilość. Ja mam podobną ilość body, ale na razie pojaców mam 2 i to w rozm 62. Mam też kupę spodenek, chyba z 7 par, ale brakuje mi takich w rozm 56 cieniutkich na lato. Nie mam śpiochów żadnych, ale ich kupować nie będę. Zresztą postanowiłam, że już nie kupuję ciuszków, jak mi czegoś zabraknie to wtedy wyślę m. do sklepu żeby dokupił.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    AgaMama: Dziewczyny czy warto kupic hustawke hybrydowa? I czy polecacie jakis model?

    Ja miałam, ale Gosia bardzo krótko z niej korzystała, potem przestała jej się podobać i sprzedaliśmy.
    W sumie gdyby nie fakt, że kupiłam taniej niż sprzedałam ,to odradzałabym każdemu:devil:. Mieliśmy bright starts huśtawka hybrydowa model lew.
    .
    A co do sterylizatora to mam i nie używam. Był w zestawie z koszem mojżesza, który zamówiłam.
    Według mnie szybciej przelać smoczek wrzątkiem przy okazji robienia porannej herbaty niż włączać to ustrojstwo.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny jako, że produktów na rynku wiele ... polecacie jakiś konkretny podgrzewacz do butelek?

    I termo opakowanie na butelki?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    ew3ame wg mnie masz ciut za mało ubranek w rozmiarze 56
    moja Nina urodzona z wagą 3,5 kg i wzrostem 55 cm chodziła w 56 ponad miesiąc jak nie dłużej....



    EVEKE ja mam taki podgrzewacz i wg mnie jest super :wink:
    kiedyś tu była dyskusja o podgrzewaczach i wtedy ustaliłyśmy, że ten pokazany przeze mnie jako jeden z niewielu mieści w sobie każdy rodzaj butelek, łącznie z TT :smile:

    termoopakowania na butelki miałam dwa , jedno z TT a drugie nie pamiętam, chyba Aventu i nie wiem czy coś z nimi było nie tak ale nie trzymały mi ciepła dłużej jak godzinę
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Ja podgrzewacz mam taki:
    http://allegro.pl/tommee-tippee-podgrzewacz-elektr-polska-wtyczka-i3201660743.html
    Też jest ok ;)
    Co do termoopakowań również miałam dwa i niestety nie trzymały długo ciepła :confused:
    Była tu niedawno dyskusja na ten temat i kilka dziewczyn potwierdziło opinię, że termoopakowania nie są zbyt dobre :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Teo dzięki- lepiej zapytać, bo tyle jest produktów, że nawet nie wiadomo na co patrzeć...
    zawsze to lepiej z jakiegoś doświadczenia...

    no a te termo mówisz nie trzymają... no kurka...
    --
  2.  permalink
    madzinka83 uwielbiam twoje wypowiedzi w 100% zawsze sie z nimi zgadzam. ps. z upragnieniem czekam na kolejne zdjecia Gosiaczka
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny a jaką polecacie butelkę ze smoczkiem na pierwszy okres po porodzie, w razie jakby trzeba było nakarmić jak gdzieś wyjdę itp i żeby dziecko nadal chciało pić z piersi? Dostałam na SR butelkę TT i w sumie więcej się nimi nie interesowałam, bo stwierdziłam, że nie będzie potrzebna, ale może jednak kupię.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Akirka nie wiem jaki system ma TT
    Medela calma ma smoka gdzie dziecko musi ssać aby poleciało, więc jakby nie zaburza odruchu ssania, my korzystamy z niej czasem
    --
  3.  permalink
    Ja mam TT i sprawdził sie przy obu dzieciach więc smiało polecam
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Lenka a leci samo z butli czy po ssaniu?
    ja przy calmie nie moge np przez smoka ulać ani kropli aby np sprawdzić ciepłotę
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Tylko calma :wink: To jedyna butelka,ktora imituje sposób wypływania mleka tak,jak z piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    też myślałam że tych ubranek na rozmiar 56 trochę mało mam ale mama i wszyscy mi krzyczą żebym nie kupowała bo zaraz wyrośnie albo wogóle nie zaloze lekarz twierdzi że 4 kg będzie miał maly tak mi mówił po usg ale to było w 20tc w niedzielę idę na usg to obczaje jaki duży ten mój chłopiec ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Ewa jak urodzi się mniejszy to wydaje mi się, że zawsze zdążysz dokupić... Nie wydaje mi się, żeby był sens kupowania małych rozmiarów w dużych ilościach, bo jak dziecko będzie większe to ich nie użyjesz... Bez sensu.

    A kaftaników to ja nawet w Polsce nie mogę znaleźć... Tylko koszulki wkładane przez głowę widziałam, nie wiem czy już nikt nie kupuje kaftaników i ich nie produkują :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Nooo, też polowałam na fajne kaftaniki i naprawdę ciężko dostać. Nie wiem o co chodzi.
    Będę musiała kilka sztuk dokupić bo jednak na początku jest to dobry wynalazek :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    ogólnie idea kaftanika wydaje mi się wygodniejsza od koszulki zakładanej przez główkę no ale jak nie ma to będę sobie radzić z tym co mam ;-) jak co dokupie później ciuszki bo po pepkowym pewnie będzie trochę ich więcej ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny w H&M maja kaftaniki, przynajmiej w UK ;) nie wiem jak w PL ;) ale pewnie tez :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    to wyrusze na łowy :-D
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    bąbelasek: A kaftaników to ja nawet w Polsce nie mogę znaleźć...


    Ja mam kaftaniki z Pepco.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Ewa mój synek urodził się 4342g i 56cm i ciuszki w rozmiarze 56 nosił przez miesiąc :) Też mi wszyscy mówili kupuj na 62, bo duży i wyrośnie :)
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    w H&M szukałam ostatnio i nie było, a w Pepco nie byłam, ale w takim razie muszę to sprawdzić. Dzięki akirka :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Ewa ja Ci szczerze powiem, że moja Ninka też ciągle wykazywała większe wymiary niż na dany etap ciąży...
    Fakt , że wyciągnęli ją 2 tyg wcześniej, ale też nigdy nie wiesz kiedy urodzisz...
    "56" na pewno Ci się przydadzą... ja myślałam , że to takie małe, że ubiorę kilka razy... a trafiło nam się tak , że te "56" są za duże...

    kaftaniki... mogą się zwijać- mam kilka , ale chętniej sięgam po body
    wg mnie- z krótkiego doświadczenia- najlepsze połączenie to body plus półśpiochy (lub śpiochy)
    jak ktoś myśli , że będzie się bał ubierać przez głowę to body kopertowe... ale... ja mam kruszynę 2900 i normalnie ubieram przez główkę :)

    chyba najlepiej kupić jakieś minimum tych rzeczy na start i zobaczyć sobie co najlepiej się sprawdza
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    to może rozejrze się za czymś fajnym ;-) w 56 :-)
    --
  4.  permalink
    eveke: wg mnie- z krótkiego doświadczenia- najlepsze połączenie to body plus półśpiochy (lub śpiochy)


    Zgadzam się tez lubie takie połączenia można szybko przebrać pampera:bigsmile:Półśpiochy często zastępuję leginsami:bigsmile::bigsmile:
    Moja mała ważyła 3820 i mieściła się fajnie w 56,nie dawno zaczęłam wyciągać już 62 .Także myślę że 56 na pewno się przydadzą:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja miałam kilka kaftaników i nie użyłam ani razu. Moim zdaniem są zbędne i niewygodne dla dziecka. Najlepiej założyć body na to półśpichy albo pajac jak jest chłodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    winnica: Ja miałam kilka kaftaników i nie użyłam ani razu. Moim zdaniem są zbędne i niewygodne dla dziecka. Najlepiej założyć body na to półśpichy albo pajac jak jest chłodniej.


    popieram, ja nie miałam ani jednej sztuki kaftanika, zdecydowanie wolę body a jeśli się ktoś boi zakładać przez główkę to właśnie body kopertowe, przynajmniej nic się pod pleckami nie zwija, nie ściąga, moja pierwsza córka urodzona 3200g i 56cm w 56 chodziła 1,5 miesiąca i też w koło było nie kupuj bo nie założysz no i nie kupiłam a później te osoby latały mi po sklepach żeby właśnie kupić rozmiar 56 bo 62 było zdecydowanie za duże i nóżki w śpiochach ciągle wlatywały do jednej nogawki, z kolei Kinia była i jest okruszkiem, jak wychodziłyśmy ze szpitala ważyła 2520g 53cm i w 56 się topiła, w tym momencie nosi rozmiar 62 i jest idealny a ma już 7m, no ale ona drobna bo waży tylko 6500, czasem już jej założę coś na 68cm, bo body na długość zaczynają być przykrótkie
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Nam kaftaniki przydały sie zima. Jak Karolek był malutki to ubietalam mu pajaca ( bo najłatwiej), na to skarpetki i kaftanik. Teraz już sie nie przydają.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    madziauk: Nam kaftaniki przydały sie zima. Jak Karolek był malutki to ubietalam mu pajaca ( bo najłatwiej), na to skarpetki i kaftanik. Teraz już sie nie przydają.


    no ja zimą właśnie zakładałam body na krótki lub długi rękaw i pajaca na to, bo Kinia to zmarzluch jest, zawsze mmuszę jej coś więcej założyć, z kolei moja starsza to może w temperaturze 15st. latać na krótki rękawek po dworze ...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    madziauk: Nam kaftaniki przydały sie zima.

    ja tez tak planuje, mam sporo kaftanikow byly w pace uzywanych ciuszkow akurat, a corcia bedzie we wrzesniu
    wiec cieplejsze ciuszki kompletuję.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Dorit: ja tez tak planuje, mam sporo kaftanikow byly w pace uzywanych ciuszkow akurat, a corcia bedzie we wrzesniu
    wiec cieplejsze ciuszki kompletuję


    moja też wrześniowa (27.09) i używałam wyłącznie cieplejszych zestawów :wink: no ale to zależy jeszcze jaką temperaturę ma się w domu bo u nas 21st a w miejscu gdzie spała to 18st
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    No a ja mialam duzo bluzeczek z dlugim rekawem typu kaftaniki i u mnie sie przydaly :) ja chyba po prostu mialam od poczatku zboczenie ze pajac i body z krotkim rekawem ma byc na noc bo to jak pidżama a na dzień musi być elegancik ;D no i mial zawsze body z krotkim rekawem na to bluzeczka (a mialam mnostwo kolorowych, slicznych bluzeczek az zaluje ze sa juz w kartonie:() i spodenki albo półspiochy bądź rajtki ;) do dziś go tak ubieram..pajace tylko na noc...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Nam położna na SR mówiła, żeby mieć kaftaniki na początek ze względu na kikut pępowinowy, że body może być zbyt obcisłe. Ale czy to faktycznie jest problemem? Bo szczerze powiedziawszy nie biegałabym specjalnie za kaftanikami jeśli nie muszę...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Mangaa mojemu Dominikowi kikut odpadł po jakis 4 dniach więc do końca nie wiem ale myślę, że położna trochę przesadza...:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Spokojnie można zakładać body od pierwszego dnia, kaftaniki są mało wygodne, bo właśnie się podwijają
    Ja bym dokupiła dla letniego dziecka więcej bluz, albo jakiś taki cieńszy kombinezonik bo jak jest chłodniej na dworzu to bardzo się przydadzą.
    Nasz urodził się z wagą 3930 i wzrostem 61cm i w 56 chodził 3 tygodnie, a teraz już zaczynamy zakładać ubranka 68, bo 62 są przymałe
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Ze starsza corka mielismy tylko body,zadnych kaftanikow i kukut odpadl po 7 dniach (gdzie na body zawsze cos bylo zakladane,bo to luty byl). Z mlodsza mialam moze z 2-3 szt.kaftanikow,kikut opadl po 2 tygodniach i bylo lato na dodatek,wiec rzadko miala wiecej niz jedna warstwe.
  5.  permalink
    manga ja też zakładałam od początku body a kikut odpadł po1,5 tygodnia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    U nas kikut odpadł po 19 dniach, ale dlatego, że pępowina była wyjątkowo dorodna (bo goił się ładnie) :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.