Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Ja też tylko body, kikut odpadł w 9-tej dobie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    No to nie będziemy sobie zawracać głowy kaftanikami :D Dzięki.:)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Mangaa Nadia nie miała na sobie w życiu kaftanika, od początku bodziaki i kikut odpadł równo w 7 dobie. Moczyłam ją całą w wiadrze i osuszałam go tylko ręcznikiem, nie używałam żadnego spirytusu ni oktaniseptów :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    czyli kaftaniki są jednak przereklamowane... :-) dobrze zasięgnąć rady mamus bo moja mama niewiele pamięta a innych dzieci w rodzinie nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    sysiajaw: moja też wrześniowa (27.09) i używałam wyłącznie cieplejszych zestawów no ale to zależy jeszcze jaką temperaturę ma się w domu bo u nas 21st a w miejscu gdzie spała to 18st
    --

    U nas jest ok 29-20 stopni zimą, ale stosujemy chlodny wychow :) lubimy spac w lekkim chlodzie, zobaczymy jak to bedzie z malutką :)
    ja jestem raczej zmarźlak, wiec jak dziewczyna będzie szczupła to moze sie wda w mamę.:)
    PENNY: nie używałam żadnego spirytusu ni oktaniseptów :>
    --

    To ja sie tez wstrzymam z zakupami, choc oktanisept podobno dobry na gojace sie krocze lub rane po cc.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja się wyłamię - lubię kaftaniki,zakladalam Witkowi,zakladam tez Jurkowi. Dla mnie przy zmianie chociażby pieluszki są wygodniejsze. A w razie awarii tylko jeden ciuszek do wymiany,kaftanik zostaje raczej czysty.
    Ale kazda mamusia musi wypróbować i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    mojej Nince odpadł pępek prawie po miesiącu [!!] a od pierwszego dnia ubierałam ją tylko w body [jak również kładłam na brzuchu i moczyłam całą aż po uszy]
    po prostu pępowina była mega gruba [jak u Mikołaja Sardynki] i długie gojenie nie miało związku ze sposobem ubierania :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Lili nie wie co to kaftanik, od początku body.
    Wykąpaliśmy ją chyba w 8mej dobie , (pod namową dziadków, bo w uk nie każą szybko kąpać) i kikut zaczoł troszke ropieć, ale odpadł chyba w 14stej i dopiero wtedy zaczęliśmy znów kąpiele.
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    W Polsce też już się zmienia podejście do kąpieli i nie każą codziennie, przynajmniej nasza położna w szkole rodzenia nie kazała :wink: Podała nawet statystyki, że pod względem częstotliwości kąpieli na 1. miejscu są Rosjanie (codziennie) na 2. Polacy (co kilka dni).

    Wracając do kaftaników właśnie dostałam ciuszki od kuzynki męża, która urodziła 3 miesiące temu i dostałam kilka kaftaników. Już nie muszę szukać, bo tyle co dostałam myślę, że wystarczy :smile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Też mi się wydaje, że codzienna kąpiel to fajny rytuał, ale nie musi być koniecznością. To też zależy od pory bo w lecie te kąpiele będą częstsze, czy tam codzienne by Dziecko czuło się komfortowo, a nie leżało przepocone.
    Natomiast jeśli nie ma takiej potrzeby to pewnie można się skupić na przemyciu najbardziej strategicznych miejsc ciała zamiast kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    mangaa: Natomiast jeśli nie ma takiej potrzeby to pewnie można się skupić na przemyciu najbardziej strategicznych miejsc ciała zamiast kąpieli.


    a to chyba zależy też jakie dziecko i jak nauczone :wink:
    np nasza Ninka szybko zakumała, że kąpiel oznacza relaks i pójście do spania i zawsze ją ta kąpiel uspokajała [nawet jak przed miała mega zły humor]
    i może nie uwierzycie ale przez te ponad 18 mscy życia nie było ANI JEDNEGO WIECZORU bez kąpieli :shocked::shocked:
    nawet jak chora była, czy wracaliśmy od kogoś [aczkolwiek zawsze staraliśmy się i staramy nadal wracać nie później jak o 20-stej] to kąpiel być musiała bo nie zasnęła by za chiny ludowe :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    No tak, Dzieci później traktują kąpiel jak przyjemny rytuał :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Ja sobie nie wyobrażam nie kąpać Zu każdego dnia... I podobnie jak Ninka, od kiedy się urodziła nie było dnia bez kąpieli... ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Jeszcze w temacie body, że mogą być w pierwszych dniach "zbyt obcisłe" to ja wiem, trzeba by mieć je bardzo na styk i duże dziecko...
    Zazwyczaj chyba ciężko by były aż tak przylegające...

    co do kąpieli... ja też nie wyobrażam sobie nie wykąpać... bo i skóra lepiej oddycha i dziecku jest tak błogo po kąpieli... no i rytuał... kąpiemy, pielęgnacja, sen :D
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas tak jak u Zu i Ninki :cool:
    Codzienna kąpiel :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    U nas też są kąpiele codziennie :) Nadia uwielbia wodę od zawsze, dobrze na nią wpływa przed snem :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Ja kaftaników nie kupowałam, tylko body i do tego takie getry/spodenki. Z chęcią kupiłabym jakieś kaftaniki zapinane na zatrzaski, ale takie wyglądające jak bluzki, żeby mieć na body jak będzie ciut chłodniej w lato, a na bluzę będzie za ciepło (zresztą bluzy są zawsze z kapturem). Ale nie ma takich kaftaników. Jedyne w PEPCO widziałam, ale to były takie piżamowe, nie podobały mi się. Jedynie to lekki sweterek w H&M kupiłam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    PENNY muszę na chwilę wstawić :crazy:


    Uploaded with ImageShack.us
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Jesssoosiczku :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    :bigsmile:

    jeszcze ciut nieporadnie, bo i dziecie maleńkie nam sie trafiło :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Rany Julek jaka ona jest MALEŃKA :shocked::shocked::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Nasz już większy ale też uwielbia kąpiele w wiadrze :D
    miki
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Eve ja się normalnie do łez wzruszyłam ... takie maciupeństwo :) A czy mnie się wydaje czy Nina na zadowoloną wygląda ? Jak reaguje na te kąpiele ? No cudna jest, cudna !!!!!
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Eveke ale masz kruszynkę w wiaderku!! cudną :) jak chcesz to Ci wyśle zdjęcia jak my trzymaliśmy Kalinę w wiadrze, a uczyliśmy się ją kąpać w wiaderku na szkole rodzenia więc chyba dobrze to robiliśmy;) oczywiście jeśli Wam wygodnie i Nince wygodnie to na pewno jest też ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    To jak zachwalamy wiaderka to i ja pokażę moje 12 - dniowe wówczas dzieciątko :>

    http://images43.fotosik.pl/1825/85bd9fdcb14eebd6gen.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Ev-jak cudnie! Ale bym chciała wiadro!
    Co do kaftaników, to ja dostałam 3szt. od teściowej, bo ona jest zdania, że to nieludzkie zakładać noworodkowi coś przez głowę ;) Ale tak jak ktoś wcześniej napisał - zamierzam ich używać jako cieniutkiej bluzki na body.
    A co do kąpieli, to na SR nam mówili, że nie ma potrzeby codziennej kąpieli, bo przecież niemowlak się nie poci, ale dobrze jest kąpać codziennie, ze względu na rytuał. Dokładnie tak jak doświadczone mamy piszą :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Ale bym chciała wiadro!

    Zatem kupuj śmiaaaałoooooo !
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    M naogladał filmików i niby wiemy tylko nieporadnie, bo ona jest naprawde mała (2700 przy wypisie, 51cm) i wyślizguje się :)
    Mary chetnie zobacze- wysle Ci na Pw e mail.

    Penny oczywiscie błogo jej :) ale tez sie drze a to dlatego iz.. ona sie budzi i jest mega głodna... my do kąpieli pózniej karmienie.. nie wiem jak to rozwiązać...
    głodna źle, bo się drze...
    ale z pełnym brzuszkiem przeca nie wepcham kąpać...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Ev Nadia przy wypisie ważyła 28oo :) Tylko ciut dłuższa była. Też na początku był stres, bo to takie maleństwo przecież. I tez miałam ten sam problem. Więc karmiłam ją i po 20,30 minutach siup do wiadra, kąpiel, cycek i lulu :) U nas było darcie przy wyciąganiu, bo jej tam dobrze było :> No i spokojnie, Nina będzie tylko rosła i z dnia na dzień nabierzecie wprawy :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Eveke a ona Wam cały czas śpi? ?Tzn. może ją nakarm odczekaj chwilę i dopiero wtedy kąp i znowu nakarm...
    Miki też płakał po wyciągnięciu z wiadra (teraz jeszcze zdarza mu się wygiąć usta w podkówkę albo popłakiwać jak jest już bardzo zmęczony)
    Heh to mój w dniu wypisu ważył 3860, także było za co złapać ;)

    A wiadro fajna sprawa, my jesteśmy bardzo zadowoleni :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    PENNY: Zatem kupuj śmiaaaałoooooo !

    u nas mąż wybierał akcesoria do kąpieli i wybrał wannę..
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    chyba tak zrobię...
    sardynko no u nas sucha pielucha i nakarmienie = odlot... 2-3 h snu - pielucha, karmienie = odlot :bigsmile:

    akirka zawsze mozesz kupic wiadro do celów relaksacyjnych dla dzieckA :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    eveke: sardynko no u nas sucha pielucha i nakarmienie = odlot... 2-3 h snu - pielucha, karmienie = odlot


    to zazdroszczę egzemplarza :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    a mój wazyl w dniu wypisu 2490 g:) na sali lezal noworodek o 1 kg wiekszy, roznica byla wielka:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Haloo,halo...Baśka przy wypisie ważyła 2200 :fingersear:
    Pokazuję mojemu Ninkę w wiadrze a on "to nasze...?" :tooth:

    Wiadro było cudowne, teraz tyle zachodu przy kąpieli :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    azniee a Basia byla wczesniakiem, czy w terminie taka malutka? bo moj kurczak urodzil sie w 39tc taki maławy...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    36i4, więc jeszcze wcześniak :wink: ale ogólnie to też mała jak na ten etap, wg USG na porodówce szacowana na 35i3
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Maleńkie te Wasze Skarby :)
    My właśnie się zastanawiamy nad wanienką a wiadrem :D Ale mój R. tak sceptycznie patrzy, że wiadro :D muszę poczytać opisy użytkowników jednego i drugiego cuda :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    O rety rety!! Cudnie w tych wiadrach :smile: Ja to tylko PENNY'ową Nadię widziałam w kąpielowej akcji, a potem, dzięki znajomości spod jej wykresu, nabyłam własny sprzęt od KasiTasi i czeka na Użytkownika. Póki co - sprawdza się świetnie do wynoszenia prania na balkon.
    Akirko, u nas też mąż był tradycjonalistą, więc mamy mikrowanienkę (była w zestawie wyprawkowym z allegro), ale czuję, że ciekawość nie pozwoli mu zupełnie zrezygnować z wiaderka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    eveke: akirka zawsze mozesz kupic wiadro do celów relaksacyjnych dla dzieckA


    No właśnie taki mam plan, jakby mała płakała przy kąpieli, to lecimy po wiadro :)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    eveke: ona jest naprawde mała (2700 przy wypisie, 51cm)


    Dokładnie takie wymiary miała moja córka po urodzeniu, przy wypisie ważyła ciut mniej:)

    Azniee czemu nie kąpiecie już w wiadrze? moja nadal się mieści ;)
    (i w ogóle trochę OT się zrobił, zaraz nas stąd wygonią:smile:)
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Cudne te wasze maluchy w tych wiadrach :thumbup: Ja też zakupiłam wiadro, mam nadzieję, że będzie się w nim dobrze kąpać i nasza niunia będzie zadowolona :wink:

    Co do kaftaników, to ja sporo dostałam i nie muszę kupować :wink: Mam ich 12 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    marylove: (i w ogóle trochę OT się zrobił, zaraz nas stąd wygonią:smile:)


    ojj tam, zalety użytkowania wiadra toć przeca iście wyprawkowo jest :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    aravls: Akirko, u nas też mąż był tradycjonalistą, więc mamy mikrowanienkę (była w zestawie wyprawkowym z allegro), ale czuję, że ciekawość nie pozwoli mu zupełnie zrezygnować z wiaderka :bigsmile:

    Też mamy wanienkę, ale też coś czuję, że dokupimy wiadro...

    Cudne te Wasze maleństwa podczas kąpieli :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Azniee czemu nie kąpiecie już w wiadrze? moja nadal się mieści ;)

    Hm...:confused: Ostatnio prawie nie dała się tam wsadzić, prężyła się, "stawała" przy wkładaniu i próbie posadzenia, wyglądała jakby jej tam było bardzo niewygodnie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Aznee my właśnie od paru dni zaprzestaliśy już kąpieli w wiadrze i bardzo za nim tęsknie, to było takie wygodne... Teraz kąpiemy w kastrze budowlanej :tooth::tooth::tooth: bo pojemnik na zabawki z ikei był mały. No i teraz hulaj dusza, pływają zabawki, konewka non stop w użyciu i w ogóle fun na całego. Kąpiemy w niej, bo jakoś nie mogliśmy się rozstać z wiadrem i wciąż "zapominałam" kupić wanienki, no ale w końcu zrobiliśy z tego pojemnika użytek i nadaje się doskonale :)

    Ja wiaderko kąpielowe polecam zawsze i wszystkim z czystym sumieniem. To był mój najlepszy zakup wyprawkowy :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    Penny, mozesz napisac model tego Twojego termometru? Chce zamowic,ale nie wiem czy jest tylko jeden model czy wiecej?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 6th 2013 zmieniony
     permalink
    MadziaUK pytałaś jakiś czas temu o sprzedawcę na All lub jakiś inny sklep gdzie można zakupić rzeczy dla Maluszków.
    Ja właśnie zakupiłam hurtowo duperele wyprawkowe na All u sprzedawcy rodzyneczki . Nawet duży asortyment ma, przeglądnij sobie - może i Tobie spasuje.
    Jeśli zaś chodzi o tetrę to ja z tych kolorowych kupowałam z motherhood też na All: http://allegro.pl/motherhood-pieluszki-bawelniane-2xflan-3xtetr-2013-i3212524481.html
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Mangaa - dzieki :)
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeMay 6th 2013 zmieniony
     permalink
    super te Wasze pociechy we wiaderkach :heartsabove: ja to jakas staroswiecka jestem :wink: juz widze reakcje mojej mamy jakbym Pole do takiego wiaderka wsadzila :rolling: Zostalam przy tradycyjnych kapielach z tym ,ze teraz procz zwyklej standardowej pozwolilam sobie dodatkowo na mini wanienke , w tej standarowej doslownie moje cory ginely wiec pomyslalam ,ze ta mniejsza na poczatek to niezly pomysl a i nawet wygodnie ja przeniesc szczegolnie jak bede po nacieciu krocza ,a zapewne 3 raz tez mnie natna choc bym nie chciala :confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.