Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Nie zaobserwowałam :wink:
    Jak wyjmujesz dziecko to musisz tam wylaczac ten czujnik. A nie wiem skad to przekonanie ,ze fałszywe alarmy daje ten czujnik. Jeśli alrmuje to znaczy,ze nie było ruchu i oddechu przez 20sek. Na tym polega bezdech i dziecko gdy dostanie bodziec( w tym przypadku hałas czujnika) ponownie przeważnie zaczyna oddychać. A rodzice myslsa,ze czujnik fałszywie alarmuje.
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Napisałam wcześniej do sprzedawcy z allegro bo ma w ofercie z jedną i z dwiema i mi odpisał, że ten z jedną płytką często fałszywie alarmuje. Pewnie dziadyga chciał naciągnąć mnie na ten z dwiema :wink: o prawie 200zł droższy, nie dam się!
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny . Tak się zaczęłam zastanawiać jaki rozmiar pampersów kupić na wyprawkę dla dzidziusia ? Bo mnie się wydawało że najmniejsze a ostatnio kuzynka mi mówi żeby nie kupować tych najmniejszych ( 1 ) tylko dwójki które są od 3 kg , bo że niby te 1 są ciasne : / . I powiem Wam, że już sama zgłupiałam. A i jeszcze odnośnie butelki do MM ( w razie jakbym musiała dokarmiać maleństwo ), jakiej firmy są najlepsze ? Chodzi mi o takie coby za bardzo nie rozleniwiły maluszka do ssania cyca :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Nam położna w szkole rodzenia mówiła, że na początku 1, one są od 2 do 5 kg więc będą odpowiednie.
    Co do butelek to mi każdy polecał Aventu, kupiliśmy te z serii Natural i smoczek wygląda jak cycuś ;)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    ja też miałam jedną lub 2 paczki jedynek a potem leciały już 2:)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    przecieciez to zalezy po prostu od tego jakie sie dziecko urodzi...
    moja jak wychodzia ze szpitala 2900g to by sie w "2" utopila, ale teraz jak juz wazy 4300 to w sumie przechodzimy na "2"
    takze np my "1" sporo paczek zuzylismy- najlepiej kupic jedna duza pake "1" zeby miec a jak sie urodzi to zobaczyc a pieluchy przeciez mozna kupic zawsze i wszedzie
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja nie miałam ani jednej paczki "1", od razu na dwójkach.
    Ale Jurek był długi, jak się urodził, miał 59cm, więc z jedynek zrobiłabym mu biodrówki ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    ale jakieś trzeba wziąć do szpitala bo przecież nie wiadomo jak duże się urodzi.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 10th 2013 zmieniony
     permalink
    To zależy. W niektórych szpitalach pieluchy dają. W moim codziennie przyjeżdżała pani i dawała zapas na cały dzień. I pytała, jaki rozmiar chcemy.
    Wiedziałam, ze dają pieluchy i nie brałam w ogóle.
    Myślę, że nic się nie stanie, jak się będzie miało jedną paczkę "1". Potem można dokupić w odpowiednim rozmiarze.
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    byłam w moim szpitalu na obchodzie :wink: i wszystko trzeba mieć swoje, nic nie dają
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Miki miał 61cm i prawie 4kg a jedynek używaliśmy spokojnie przez ok 3,5 tygodnia
    Zresztą im większe pieluchy tym droższe, więc nie ma co za szybko zmieniać rozmiarówki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    sardynka85: Zresztą im większe pieluchy tym droższe, więc nie ma co za szybko zmieniać rozmiarówki

    To jest dobry argument:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    I dlatego Wojtek nadal na czwórkach:devil: (pomijam drobny szczegół glizdowatości)
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    no cóż, zrobię więc tak jak myślałam zaczynając od "1" :) . Dziękuje za odzew :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    My tż nadal używamy jedynek.
    A ja mam pytanie odnośnie tych lezaczkow czy bujaczkow. Bo ponoć niemowlaki powinny leżeć na płasko a te urzadzenia zawsze pod mniejszym czy wiekszym kątem są. Więc jak to w końcu jest? My mamy Tiny Love 3w1 ale właśnie nie wiem czy sadzać w nim Marcelinkę czy tylko na płasko.
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Akirka w sumie w foteliku samochodowym też dziecko nie jest na płasko więc myślę, że w tych leżaczkach spokojnie można byle nie zbyt długo.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Akirka niektore rozkladaja sie na plasko tylko trzeba taki znalezc...
    ale do fotelika samochodowego tez sadzasz a on nie jest na plasko- wg mnie umiar i bedzie ok- byle nie sadzac na caly dzien :)
    my zamowilismy ta hustawke jednak :)

    Treść doklejona: 10.06.13 22:05
    Ewelajna :bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    :bigsmile:
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorpszyszła
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny a polecicie jakiś termometr dla malucha? Bo kończę wyprawkę i pozostało mi m.in. termometr - lepiej kupić zwykły do mierzenia w pupie czy szarpnąć się na elektroniczny? Jeśli tak to raczej taki do ucha czy do czoła? Macie coś sprawdzone?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Ja polecam bezdotykowy medisana. Dobry tez jest dotykowy do czola i ucha topcom.(miałam jako pierwszy, a niedawno zakupiłam ten bezdotykowy medisana,bo moja corka z tych nietykalskich dzieci). Termometru do pupy bym osobiście nie kupila,bo mam opory przed wkładanie czegokolwiek do pupy.
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Co do pieluch to warto mieć do szpitala jednak jedynki, one aż do 5 kg są, a rzadko kiedy rodzą się takie duże dzieciaczki. I lepiej żeby pieluszka była dopasowana, te pierwsze kupy mogą być dość zaskakującej konsystencji ;)
    My mieliśmy jedynki, ale młody był wcześniakiem i ważył 1790, więc ściągałam zza granicy pampersy dla wcześniaków (mają takie nawet od 1-3 kg, niestety w Polsce ich nie dostaniesz :-/), na oddziale położne były zachwycone, pieluszki jak dla lalek :)
    Co do termometru to bezdotykowe się jakoś nie sprawdzają u mnie, tzn sprawdzam nim temperaturę tak co jakiś czas jak mały choruje, ale jak mam podać lek to sprawdzam zwykłym elektronicznym (teraz już daje sobie zmierzyć pod paszką, a jak był mniejszy to w pupie), nie dowierzam tym bezdotykowym, wystarczy że mały pośpi dłużej na jednym boku i już mam jedną stronę ciała cieplejszą niż drugą.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja jakoś też mam opory przed wkładaniem czegokolwiek do pupy. Może dlatego, że ja mam te okolice tak wrażliwe, że czopka sobie nawet nie włożę. A co mówiąc takiemu maleństwu.
    Dziewczyny a ja mam też pytanko. Robię pranie i się zastanawiam czy rożek do trzmania maluch też prać? No na chłopski rozum jak piorę pościel itp, to rożek też, ale czy on się nie zbije w środku? Nie straci swojej twardości?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Dżasti, a nie masz takiego rożka, z którego to usztywnienie się wyjmuje? Są takie, że tą wkładkę usztywniającą się wyjmuje i można prać :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    No u nas bezdotykowym da się jedynie w sumie zmierzyć jak młody śpi, po tak to wychodzą kosmiczne temperatury (a mamy thermoflash lx26, więc dobry termometr) - jednak jak dziecko się dużo rusza/ emocjonuje itp. to pomiar na czole jest niemiarodajny...(przynajmniej u noworodków i małych niemowląt, które nie mają jeszcze ustabilizowanego systemu termoregulacji)
    Jak coś mnie niepokoiło to sprawdzałam temp w pupie termometrem elektronicznym - jednak tam pomiar jest najpewniejszy u tak małego dziecka :cool: (Misiek zdawał się nigdy nie zauważać nawet, że coś w tej pupie ma...więc szło gładko :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Prałam rożek ale wyciągnęłam ten wkład.
    --
  1.  permalink
    w szpitalu gdzie będę rodzić nie chcą rożków, jeszcze starym sposobem zawijają dzieciaki w te ich sztywne rożki, wyglądają jak mumie:)

    Tam gdzie miałam praktyki z tych usztywnianych noworodkowe pielęgniarki wyjmowały usztywnienie z rożka, nie wiem czemu...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja do szpitala zabieram rożek bez wkładu.
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja mam wyciągany ten wkłady z rozka. Prałam rozek i nic sie nie stało :-)
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Manga , a czemu bez wkładu ?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    mi ten rożek z wkładem przydał się może parę razy i w sumie nawet nie mi dziadki oba się bały ale jak powiedziałam że mała jest usztywniona to mieli odwagę tak samo mój mąż przez pierwszy tydzień a potem wyrzuciłam wkład i Milka była w samym rożku:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja nie kupowałam tego mega usztyenionego, tylko ten zwykły. Ale on w środku też ma taki wkład, który powoduje, że nie jest do końca giętki. Ale niestety nie wyjmuje się go . Więc wsadzę do pralki i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja mam rożek z usztywnieniem i w szpitalu jak włożyłam w niego Misia to od razu to usztywnienie wyciągnęłam, bo w ogóle nie czuje się dziecka :bigsmile:
    Faktycznie dla kogoś z rodziny (np. dziadków) taki rożek z usztywnieniem może być ułatwieniem, ale dla rodziców to raczej zbędny element (no i ciężko w takim rożku chociażby położyć dziecko na boczku jak ulewa...)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Również wolałam miękki rożek... Tak, jak piszą w sztywnym nie czułam małej. Choć rożek długo nam nie posłużył, chyba z 2 tygodnie... A na ręcę nikt Ją nie brał oprócz mnie, męża i mojej mamy, bo wszyscy się bali :D
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ją w rożek się nie zaopatrywalam, wydał mi się zbednym wydatkiem i jak widać my daliśmy radę bez, ale wiem że są osoby które są zadowolone z posiadania rozka...
    Co do pieluch do szpitala kupiłam hugiessy 2 nic nam sir wyplywalo i:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Może jakąś Mamusie zainteresuje :) W realu 43szt pampersów new baby po 19,99 zł :) Chyba takie akurat do szpitala co :D?
    http://promobaby.pl/promocja-14308.html
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    O proszę warto skorzystać zaraz polecę kumpeli kupić, no i sama w paczkę się zaopatrzę. Dzięki za info :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    A dla mnie rożek był przydatny. Miałam taki z lekkim, wyjmowanym usztywnieniem. Po pierwsze, na początku pewniej trzymało mi się dziecko - nie miałam doświadczenia, czułam się więc bezpieczniej. Później, po wyciągnięciu usztywnienia, rożek stał się kołderką - pomimo, że miałam "normalną" kołdrę dziecięcą, rożkowa byłą zgrabniejsza. Zamieniłam gdy Marta po prostu z niej wyrosła.
    --
  2.  permalink
    Ja jak zabrałam swoją Mamę na zakupy to nawet ona była zagubiona "tyle tego teraz jest" powtarzała "jak ty byłaś mała to się musieliśmy bez większości rzeczy obejść i żyję a nawet mam się dobrze :-) za radą mamy postanowiłam nie wpadać w szał i nie kupować całej zawartości sklepów dla dzieci, kupiłam co konieczne a resztę dokupowałam (wysyłałam męża bo byłam z córeczką) już w trakcie, polecam taką technikę wszystkim mamom, można sporo zaoszczędzić na rzeczach które później okazują się bezużyteczne. Inna sprawa to to że zawsze w rodzinie znajdzie się ktoś kto już odchował swoje dziecko i jest po maluchu sporo pozostałości, najczęściej w dobrym stanie. Umówmy się ... chcemy czy nie nasze pociechy szybko rosną i nawet się nie obejrzymy jak będą przyprowadzać chłopaków/dziewczyny do domu ... (już widzę mojego męża jak córka przyprowadzi pierwszego chłopaka :-P )
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    dziewczyny a prałyście pokrowiec z materaca ? Bo w sumie na materac idzie jeszcze prześcieradło więc się zastanawiać czy prać ten pokrowiec
    --
  3.  permalink
    Witam:) Nie wiem czy sie powtarzam ale bardzo dluga jest ta dyskusja, wiec mam nadzieje ze mi wybaczycie?:)
    Organizuje dla mojej siostry "baby shower". W Polsce jest to jeszcze stosunkowo nowe pojecie, dlatego chcialam zrobic dobry research i wszystko dobrze zaplanowac. Ogolnie Baby Shower powinien odbyc sie w gronie najblizszych przyjaciolek, dlatego zaplanowalam zaprosic ok 15 osob. Kazdy gosc powinien przyniesc jakis prezent dla mamusi lub dla dziecka. Wiec pomyslalam zeby zrobic osobna liste prezentow dla siostry i osobna dla dzidziusia. Myslicie ze ten pomysl jest w porzadku? Ogolnie siostra miala bardzo ciezka ciaze i tak sobie pomyslalam ze zasluguje na jakis ladny prezent tez.
    Mysle ze z lista prezentow dla dzidziusia sobie jakso poradze, zeczerpne troche pomyslow ze wczesniejszch postow o wyprawce dla dziecka. Jednak nie wiem co powinno znalezc sie na liste dla siostry. Czy jezeli podam na liste rzeczy z drozszej polki, nie bedzie to zle odebrane?
    Ma ktos w tym jakies doswiadczenie. Bede wdzieczna za kazda pomoc.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    tejsha: Manga , a czemu bez wkładu ?

    Położna na SR mówiła, że ten wkład jest niepraktyczny w szpitalu, poza tym biorę rożek bardziej do otulenia jakby chłodniej było akurat. ;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    To ja mam jakiś dziwny rożek. Bo tam się nic nie wyjmuje. Ale sąsiadka moja mówiła, że jak wyprała rożek to jej się zbił i ona nie radziłaby mi go prać, tylko porządnie wywietrzyć. Ja dziś już pranie wszystkiego skończyłam. Jeszcze tylko to nieszczęsne prasowanie...

    Magdaalenka - wydaje mi się, że nie będzie problemem jeżeli wpiszesz w listę droższe rzeczy dla siostry, tylko nie wiem co oznacza droższe. No i może jeżeli to byłyby takie wykraczające wartością poza przeciętną sumę wydawaną na prezenty np. z okazji urodzin, to może warto byłoby zaznaczyć, żeby się dziewczyny zrzuciły.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Ewelajna,kupilas już ten czujnik oddechu? Ja ostatnio bylam w akpolu i tam były te nianie z monitorem oddechu w dobrej cenie i dodatkowo był dodawany kosz na pieluchy sangenic.
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Montenia jeszcze nie kupiłam, a w jakiej cenie tam były?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Kurcze dokładnie nie pamiętam,ale ok.480zl? Na stronie internetowej jest drogo,bo widze,ze tam z 2 plytkami sprzedają.
    A po ile na allegro sa?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Piszecie o snuzie?
    a nieee, bo to nie na płytki przeca.
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeJun 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Z jedną płytka coś ok. 380zł, z dwiema ponad 500zł. A to 480zł z dwiema tak? Zaraz lukne.
    Manguś Angelcare, ten który wybrałam jest jeszcze z nianią.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Ja się wypowiem. Moim zdaniem takie zeczywiscie jak sterlizaror, elektroniczne nianie, monitory oddechu to strata kasy. Kiedyś tego nie było i ludzie dawali radę. Moje dziecko tez chowalo się bez tych bajerow. Rożek a i owszem mam i dokupić muszę jeden. Przydaje się nawet jako koluderka do wózka na początek chlodniejszych dni. Ja rozumiem jeszcze te nianie jak ktoś ma duży dom i maleństwa maja własne pokoje. Ale sadze ze niemowlak powinien spać w pokoju z rodzicami przez pierwszy rok. My mamy 2 pokoje jednak nie wyobrażam sobie biegać po nocach do pokoju dzieci. Łóżeczka bedą stały u nas w pokoju. Pozdrawiam.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJun 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja wszystko rozumiem, ale niekoniecznie argumenty ze kiedyś tego nie bylo...
    Moja mama będąca pielęgniarka sama zaproponowała monitor oddechu..
    Ja rozumie ze ktoś takiego monitora nie chce ale po co mówić że to zbędny wydatek?
    Ja znam przypadek gdzie uratował dziewczynce 2 razy życie.. I nie była wcześniakiem..
    Ja wychodzę z założenia że jak ktoś chce, jest go na to stać to czemu ma nie kupić?
    Tak samo jest z wieloma innymi rzeczami jak bankowanie krwi pepowinowej itp..
    Jakoś nie przekonują mnie argumenty bo kiedyś tego nie było a my żyjemy. .
    Dodam, że my będziemy na pewno spali z Małym w pokoju i i tak kupuję monitor oddechu, nie wiem jak inni mają, ale jak ktoś mi mówi, że matka czuwa i słyszy czy dziecko oddycha to się trochę dziwię ( ale nie wiem, nie mam doświadczenia - czasami śpię z moją chrześnicą małą jak przyjdzie jedynie na noc, ale wtedy też śpię a nie pilnuje jej :D )
    Bo śpię niecały metr obok męża i go nie słyszę czy oddycha,( chyba że chrapie :D), a co dopiero dziecka z łóżeczka które stoi jakieś 3-5 metrów ode mnie..
    -- [/url]
    • CommentAuthoranutka99
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Moze i te wszystkie bajery to zbedny wydatek Ale zgadzam sie z Asiula jesli kogos stac na to wszystko i czuje taka potrzebe to czemu nie.Ja nie mam ani jednej z tych rzeczy i narazie nie zamierzam kupowac chyba ze bedzie potrzebe. Zastanawiam sie co do prania nowych ubranek. rozumie ze uzywane to oczywiscie ze tak bo sama bym nie ubrala dziecka, ale pranie nowych ubranek czy nowych rozkow kocykow itp. Kazda z nas jest innna kazda z nas podchodzi do tego inaczej, ja to rozumie i napewno kazda mama chce dla swojego malenstwa jak najlepiej.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.