Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy ten dotykowy termometr, który jest od jutra w Lidlu, rzeczywiście się sprawdzi? Mam wątpliwości po przeczytaniu wcześniejszych postów na tym wątku. Mam na myśli głównie obiektywizm jego pomiaru. W różnych miejscach może wskazywać inną temperaturę i bądź tu mądrym :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Małgosiu, ale w różnych miejscach jest różna temperatura. Nawet rtęciowy tak pokaże.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Asiula_6_9_91: My Kissku kupiliśmy z fikimiki

    To ja dziś chyba taki sam zakupiłam tylko, że na razie do kołyski ten mniejszy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Boszzzzz 9 czy nawet 6tys na wyprawkę to dla mnie szaleństwo :shocked:
    --
  1.  permalink
    Kissku co do materaca jeszcze my też u Frania mieliśmy gryka-pianka-kokos.
    Dopiero teraz Franio przeniosl sie do wiekszego lozka a ten dalej posluży Hani :smile:
    Nie spleśniał, nie śmierdzi tak po prawdzie to wygląda cały czas jak nowy, a prawie dwa lata był użytkowany :smile:
    Co do przecieków.. też się tego bałam ale szczerze na łożeczku ani razy mi się to nie zdarzyło.
    Papersy jednak chłoną sporo wilgoci a reszta zawsze pod przescieradełkiem miałam podkład jenoprazowy w razie W... bo w sumie to nawet nie o samo siusianie chopdzi ale też np o ulewanie a Franek był w tym mistrzem! I takie rozwiązanie się sprawdziło, materacyk uszczerbnku na zdrowiu nie ponsiół :wink:
    -- // //
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    akirku zapytam z ciekawości jaki masz termometr?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    dziewczyny ale nie ma co porównywać wiadomo że każdy kompletuje wyprawkę według własnego portfela. Zaczynając od wózka za który można dać 3tyś lub 1100zł, a na koszuli kończąc można znaleźć taką za 55zł i taką za 130zł jak się tak doda każdą złotówkę to u jednej wyjdzie 3,5tys a u innej 7tyś
    Ja np kupiłam dużo rzeczy używanych na allegro, ubranka, parę zabawek ale są rzeczy które zawsze kupuję nowe np buty, bo wiadomo jak dzieci rosną, uczą się chodzić to różnie stawiają stopy, nawet syn nie będzie miał butów po córce tylko nowe.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Kachaw ubiegłaś mnie, bo miałam właśnie napisać, że pytanie "ile wydałyście na wyprawkę" to chyba najgłupsze pytanie jakie można zadać na tym wątku (choć podobno nie ma głupich pytań). To tak jakby zapytać się po kolei każdego ile wydałeś na dom czy samochód? a przecież jedni mają mieszkanie 25 m2 inni wille z basenem 500m2 ;) itp.

    Poza tym dużo też zależy czy do pierwsze dziecko czy kolejne, czy mamy rodzinę, znajomych, którzy nas obdarowują np. zabawkami, ciuszkami itp. czy nie.
    Nie ma idealnej kwoty wyprawkowej. Każdy wydaje taką sumę na jaką go stać.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    hopelight: Nie ma idealnej kwoty wyprawkowej. Każdy wydaje taką sumę na jaką go stać.

    hope-popieram twoja wypowiedz:)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Hope
    Masz racje. Karzdy wydaje na ile go stać. Ale mimo wszystko można zaoszczędzić nie mając znajomych którzy nas pbdarowuja lub nie ma jak liczyć na najbliższych. Mogłam wydać 800 zł za komodę z przewijakiem ale po co skoro też nowa tylko nie z super firmy prawie identyczna za 250 zł. Dla nas to i tak wielki wydatek. Wiem ze niektórym dziewczyna wychodzi wlasnie po 7 tys. A ja chciałam tylko pokazać ze da sie taniej i kupić nowe.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    hopelight: pytanie "ile wydałyście na wyprawkę" to chyba najgłupsze pytanie jakie można zadać na tym wątku (choć podobno nie ma głupich pytań)


    Sama zadałam takie pytanie jakiś czas temu i nie czuję, że zadałam najgłupsze pytanie.
    Pytając nie chciałam nic porównywać czy zaglądać komuś do kieszeni. Chciałam po prostu wiedzieć jak to wygląda, ile mniej więcej powinnam na to przeznaczyć. Jaką kwotę odkładać.
    Wtedy dzięki odpowiedziom dziewczyn, wiedziałam ile mniej więcej potrzebuję mieć, aby na podstawowe rzeczy starczyło. Wiedziałam, że minimum potrzebuję mieć odłożone ok 3000zł, a jak się uda więcej, to będę mogła spokojnie wybierać i przebierać w ofercie, tak abym była zadowolona. Nie wiem w jakiej kwocie końcowej się zamkniemy. Nie podliczałam na bieżąco wszystkiego, ale chyba to zrobię, tak żeby wiedzieć.


    Dziękuję za wszystkie opinie odnośnie materaca :kissing:
    Porozmawiałam z mężem i kupujemy gryka kokos :D
    uuuf jedna decyzja za nami :D
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    OneKiss: gryka kokos :D
    i pianka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Ja też mam te materace :)
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  2.  permalink
    Sama zadałam takie pytanie jakiś czas temu i nie czuję, że zadałam najgłupsze pytanie.

    .
    O to, to to!
    Sama takie samo pytanie zadałam koleżance, i było to tylko tak orientacyjnie no bo zielonego pojęcia nie miałam ile może kosztować wyprawka :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    ja jedyne co mam w planach wydać to na łóżeczko z pościelą (3el),wózek i kilka drobnych rzeczy typu laktator czy ciuszki typowo wyjściowe
    bankowo 3tys powinny mi wystarczyć

    Treść doklejona: 21.08.13 16:44
    oczywiście nie kupuję monitoru oddechu czy sterylizatora.jesli bedzie taka konieczność to sie dokupi
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Uś, dokładnie i PIANKA :)

    Treść doklejona: 21.08.13 16:51
    Dziewczyny, a poduszkę klin kupowałyście, aby dziecko całkiem na płasko nie leżało?
    "Coś takiego"?
    --
  3.  permalink
    Kissku, my czegoś takiego nie mieliśmy i w sumie uważam że to zbędny wydatek.
    Zeby dziecko nie leżało całkiem na płasko można pod materacyk z jednej strony dać kocyk, książke czy cokolwiek innego byleby powstała równia pochyła :smile:
    U nas w sumie przez długi czas taka pozycja to był standar ze wzgledu na.. poraz kolejny ulewanie :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Kissku, my czegoś takiego nie mieliśmy i w sumie uważam że to zbędny wydatek.
    Zeby dziecko nie leżało całkiem na płasko można pod materacyk z jednej strony dać kocyk, książke czy cokolwiek innego byleby powstała równia pochyła
    U nas w sumie przez długi czas taka pozycja to był standar ze wzgledu na.. poraz kolejny ulewanie

    dokładnie!właśnie w ten sposób chciałam Ci Kissku odpowiedziec :bigsmile:
    u nas koc zwinięty zdał egzamin,wcześniaki musiały mieć taką pozycję ze względu na ulewania
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękuję dziewczyny :whorship::whorship::whorship:
    Wykreślam tą poduszkę z listy i już sobie w moim notesie zanotowałam pomysł z podłożeniem kocyka.

    kasiu (kachaw) pytałaś o te podkład pod prześcieradło. Ja kupiłam "taki" :-)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Kissku dokładnie poduszka klin najbardziej potrzebna przy ulewaniu więc najlepiej pomyśleć o tym jak dziecię już będzie.
    Nasza Ninka spała od początku całkiem na płasko, nie ulewała więc śpi tak do teraz.

    A u mnie pomimo , że mała ma już 4 miesiące ja z chęcią czytam ten wątek , bo i czasem wpadnie tu w oko coś fajnego do dokupienia :bigsmile:
    Samo to, że teraz zamówiliśmy łóżeczko , bo pozbywamy się kołyski (jakby ktoś był zainteresowany to wystawię niebawem na bazarku) i też dumam nad tematem materaca... tylko chyba skłaniam sięku lateksowemu , bo taki dokupiłam do kołyski...
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    hopelight 1 godzinę temu  Cytuj 1 Oooo Oooo :) Eeee :( Zgłoś do moderacji permalink
    Kachaw ubiegłaś mnie, bo miałam właśnie napisać, że pytanie "ile wydałyście na wyprawkę" to chyba najgłupsze pytanie jakie można zadać na tym wątku (choć podobno nie ma głupich pytań). To tak jakby zapytać się po kolei każdego ile wydałeś na dom czy samochód? a przecież jedni mają mieszkanie 25 m2 inni wille z basenem 500m2 ;) itp.

    Poza tym dużo też zależy czy do pierwsze dziecko czy kolejne, czy mamy rodzinę, znajomych, którzy nas obdarowują np. zabawkami, ciuszkami itp. czy nie.
    Nie ma idealnej kwoty wyprawkowej. Każdy wydaje taką sumę na jaką go stać.
    Oooo od: eveke


    Zgadzam sie. U nas pierwsza dzidzia i niebardzo mamy po kim "odziedzidzyć" łóżeczka, wózka czy ubranek dlatego prawie wszytsko kupujemy nowe na tyle na ile nas stać. Przy drugim dziecku napewno nie będzie takiego szaleństwa bo większośc rzeczy już będziemy mieli.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    eveke: pozbywamy się kołyski

    jaką miałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Miałam pytac o to samo co Uś :)

    Ev, jednak lateksowy wzięliście. Hmm... no nic! Ja zasugerowałam się opiniami mam i statystycznie wyszło, że wszystkie,co się wypowiedziały i używały grykę-kokos z wypełnieniem z pianki zadowolone były. Już kupiłam i niech się dzieje, co chce :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Mam kołyskę Coneco Simplicity TAKĄ dokładnie

    zdjęcie nie moje, na szybko wyszukane z neta , ale mam taką w takim kolorze :wink:

    Kissku wybór jakiś tam trzeba podjąć :wink: ja do kołyski dokupiłam lateksowy i teraz też się skłaniam ku lateksowemu do łóżeczka, ale jeszcze nie zamówiłam.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    eveke: Mam kołyskę Coneco Simplicity TAKĄ dokładnie

    a a właśnie o takiej myślałam.tylko ciągle nie jestem przekonana,bo nie znalazłam nikogo w najbliższym otoczeniu kto używał i mógł polecić
    Spała ci fajnie w tym Ninka?nie żałowałaś zakupu?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Moja Ninka głównie spała w niej dzień i wieczorem , bo w nocy ze mną.
    Zawsze mogłam sobie przewieźć kołyskę z sypialni np do salonu.

    I dla nas fajna była opcja wibracji , nasza Ninka lubi wszelkie bujanie, drgania itp więc jak się wieczorem ją uspokajało to delikatnie odłożona do kołyski tam juz wibracje chodziły i zazwyczaj się nie rozbudzała...

    Są też dwie melodyjki, delikatna lampka nocna.

    W moim otoczeniu każdy chwali sobie taką kołyskę albo te kosze mojżesza, bo to na pierwszy czas jest fajne, przenośne no i przytulniejsze dla maleństwa, bo jednak mniejsze niż łóżeczko.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    nana81: Trochę musi, wiem, wiem :wink: Chcodzi mi o to, czy wyraźnie jest sukienkowata? Nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć? :devil::shamed:

    Frag, masz krótki czy dłuższy rękaw?


    Ja mam obie z krótkim, bo nie lubie długich. No jest sukienkowata - taka w literę A - że jak masz brzuszek to nie opina, a jak brzuszek zejdzie to jest taka a la sukienka właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Dzięki Kissku za linka już sobie zapisałam i kupię taki podkład
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    jezeli chodzi o podklady to w ikei sa tanie i mysle ze wcale nie gorsze :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    _malgosia_: akirku zapytam z ciekawości jaki masz termometr?


    Mam termometr BabyOno do czoła i do ucha. Ale tak naprawdę jak przyszło mi mierzyć Marcelince temperaturę to mierzyłam zwykłym pod pachą.

    OneKiss: Dziewczyny, a poduszkę klin kupowałyście, aby dziecko całkiem na płasko nie leżało?


    Ja już też prawie kupowałam tą poduszkę jak Marcelinka bardzo ulewała, ale całe szczęście się opamiętałam i podłożyłam pod materac trylogię Larssona :) Była w sam raz;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Malgosia,lepiej zainwestować w termometr bezdotykowy. Polecany tu medisana np. Nie kupiłabym z lidla termometru... Jak już chcesz do ucha to dobry jest Braun podobno. Ja miałam jeszcze Topcom do ucha i czola,ale mlodsza corka nie znosi dotyku termometru nawet przez 2 sek i nie chciałam jej tez wybudzać do pomiaru, a budzila się od samego dotyku. Wiec musiałam zainwestować w bezdotykowy. Penny tu polecila i nie zaluje zakupu..
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Monteniu ale ten termometr jest dobrej firmy silvercrest, opinie w necie ma pozytywne. Jutro przetestuje na żywych organizmach i zapodam swoją. Cena nie zabójcza więc w razie W szkoda nie będzie;))
    Opinie na bangla
    Opinia na blogspot
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    eveke: ja do kołyski dokupiłam lateksowy i teraz też się skłaniam ku lateksowemu do łóżeczka, ale jeszcze nie zamówiłam.
    ja jestem bardzo zadowolona z lateksowego i nie zamieniła na żaden inny;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Z tego co właśnie czytam medisane też mozna kupić w lidlu, a chyba taki terometr masz Monteniu?

    kliknij

    ,,Lidl sprzedaje termometr na podczerwień firmy Medisana – który funkcjonalnie bardzo zbliżony jest do modelu SilverCrest. Termometr Medisana w Lidlu cechuje się określoną przez producenta dokładnością pomiarową rzędu 0,2 – 0,3 tj. taką samą jak termometr SilverCrest, dokładność wskazań to również 0,1 stopnia Celsjusza. Także załączona bateria do termometru jest identyczna – tj. jej typ jest taki sam jak we wcześniej sprzedawanym termometrze tzn. 3V CR2032. Termometr Medisana mierzy temperaturę na czole, w uchu, temperaturę otoczenia, wyposażony jest ponadto w zegarek. cyt z linkowanego wyżej artykułu.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Hope,nie wiem. nigdy firmy Medisana nie widziałam w lidlu ( a może po prostu nie zwrocilam uwagi).
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Weszłam na stronę niemieckiego lidla i jednak jest to prawda. Sprzedają artykuły firmy medisana w tym również termometr.

    medisana lidl
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Mamy ten lidlowy i powiem Wam, ze jak się coś dzieje mierze zwykłym w pupie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    A no widzisz :wink:. Ciekawe czy w PL lidlu sprzedają w jakiej cenie. Ja kupowałam w sklepie internetowym.
    Ja mam ten :
    http://www.lidl.de/de/Gesundheitstechnik/MEDISANA-FTN-Fieberthermometer-non-contact
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    dziękuję za wasze opinie :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny a mam pytanie o butelki, które polecacie? bo zastanawiam się nad aventem lub tommee tippe....
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Paweł miał avent, Emilka tommee tippe. Przekonał nas smoczek. Bardzo miękki, zachowujący się jak pierś matki. Teraz też zaopatrzę się w tommee tippe.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    eveke a czemu tak szybko się pozbywacie tej kołyski ?? mała już się podnosi?? Pytam bo miałam identyczna :) I Maryska spała w niej przez pełne 7 m-cy :) z czasem ja obnizylismy tylko :) póki nie ciagneła się do klekania było zupełnie bezpiecznie :)

    Co do termometrów dotykowych czy dousznych to powiem Wam, ze ja w przypadku gdy termometr pokaze np. 39 to mierze jednak elektronicznym pod pacha dodatkowo. One lubia trochę przekłamać wystarczy, ze tuz przed naszym wejściem noca do pokoju dzieciatko się przekręciło na drogi bok i my zmierzymy ta rozgrzana czesc... Już pare razy szok przezyłam jak zobaczyłam np. 39.5 z jakas godzine, dwie po zaaplikowaniu np. ibumu i położeniu dziecka spac :) warto wiec mieć oba jednak :)

    Treść doklejona: 22.08.13 15:04
    nana avent naturals tez sa mięciutkie takie jak tommee tippe :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Ja mam termometr Medisana taki http://www.medisana.com/en/Health+control/Thermometer/Digital+infrared+thermometer+FTD.html i nie jestem z niego zadowolona.Strasznie przeklamuje wiec mierze malej zwyklym pod pacha.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    mooniia: avent naturals tez sa mięciutkie takie jak tommee tippe :)


    Tommee tippe inaczej tez wygląda - do mnie po prostu bardziej przemawia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    a widziałaś avent naturals? bo sa baaardzo podobne teraz :) my używamy i tych i tych :) avent do wody tommee do kaszki bo naturals nie ma takich smoczków :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Tak, oglądałam. Są podobne. Tommee tippe robią wrażenie większych - szerszych i wyglądają, jak kobieca pierś. To mnie przekonało. Avent ścięty nieco na górze. Nie używałam, możliwe, że jest całkiem ok, to też dobra firma. Jednak zadowolona przy tommee tippe zostanę :wink: Jednocześnie mam nadzieję, że butle szybko się nie przydadzą. W ogóle jeżeli będzie trzeba dokarmić myślę o sns. Miała któraś? Trzeba się mocno spiąć, by opanować technikę karmienia?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Ja sie zdecydowałam na Tommee Tippe...zobaczymy jak to będzie w praktyce.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Nana rozszyfruj sns :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeAug 22nd 2013
     permalink
    Chyba chodzi o system wpomagajacy karmienie SNS?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Sns polega na tym, że maluszka dokarmiasz z rureczki, ale dziecko jednocześnie stymuluje brodawkę i przy dokarmianiu nie zaburza się odruch ssania. Jeśli coś kręcę, to naprostujcie.
    Na szybko znalazłam
    http://m2.agitomedia.pl/image/265x310/0/karmienie/medela-sns-system-wspomagajacy-karmienie-009-0000.882817.2.jpg
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.