Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Elyanna: Jakies pół roku go mam, nic sie z nim nie dzieje, nie kulkuje, nie zgniata, wiec chyba warto :)


    Mój rogal Motherhoodowski przechodzi właśnie moją drugą ciążę - mam go już ponad 2 lata i nadal kocham bardzo ;)) Owszem, zbija sie, ale wystarczy ładnie "utrzepywać" dzień w dzień - jak poduchy :)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Ja kupiłam rogala na gumtree używanego za 40 Zł nawet nie wiem jaka to firma ale jest mega wygodny:bigsmile: a Łóżeczka mamy te zwykle nie dostawiane, zeby maluchy nie nauczyły die spać z nami, bo potem moze być problem:bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Moj syn pomimo wlasnego lozeczka spal ze mna,mial kolki cale nocei dnie i nied bylo mowy o odkladaniu.. teraz mamy mniej miejsca i z dwojga zlego -spania z dzieckiem czy w dostawce to chyba lepiej dostawka? Wchodzi w gre kolyska,ale to starczy max 5 mies bo pozniej dziecko sie dzwiga.
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Nana- czy Ty zamowilas te pieluszki od sprzedawcy polecanego tu na forum, co wrzucalam linki z pieluszkami flanelkowymi?
    ten z allegro? Moja flanelki byly z obrazkami i b miekkie.
    Mam nadzieje ze nie wpuscilam Cie "w maliny".:devil: jak piszesz ze takie kiepskie prszyszly-ale piszesz o tetrze we wzorki tak?(takich nie kupowalam)
    kupilam teraz fasolke do karmienia z motherhood- wyglada super, ciekawe jak sie sprawdzi.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Dorit: kupilam teraz fasolke do karmienia z motherhood- wyglada super, ciekawe jak sie sprawdzi.


    sprawdzi, sprawdzi a i kręgosłup odciążysz jak na niej będziesz karmiła na siedząco :wink:
    nasza co prawda jużleży nie używana , ale warto było!
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Właśnie Dorit ty linkowałaś takie flanelki w żyrafki, misie, ja takie miałam/mam do tej pory, po wygotowaniu na 90 stopni wszystkie plamki zeszły, więc posłużą teraz synkowi, nic się z nimi nie dzieje, trochę tylko kolor wyblakł
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    A poduszka do karmienia Poofi czy Motherhood? Ta z Poofi wydaje się być sporo większa od fasolki i nie potrafię sobie wyobrazić, która z nich byłaby wygodniejsza i praktyczniejsza w użytkowaniu?
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeAug 24th 2013
     permalink
    Ev, a Ty nie miałaś tego dużego rogala?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    bonim moja siostra takie miała i bardzo sobie chwaliła :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dorit: Nana- czy Ty zamowilas te pieluszki od sprzedawcy polecanego tu na forum, co wrzucalam linki z pieluszkami flanelkowymi?
    ten z allegro? Moja flanelki byly z obrazkami i b miekkie.
    Mam nadzieje ze nie wpuscilam Cie "w maliny".:devil: jak piszesz ze takie kiepskie prszyszly-ale piszesz o tetrze we wzorki tak?(takich nie kupowalam)


    Nie kupiłam od Waszego sprzedawcy, bo miałam takie pieluchy dla Emilki i chciało mi się czegoś innego :devil::cool: No to mam :devil: Nie stresuj się.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    nana81: Nie stresuj się.
    no lwasnie bylam zdziwiona, ze ten fajny sprzedawca zawiodl.ale wiesz ze zawsze mozesz zwrocic towar jak nie spelnia oczekiwan.
    Dziewczyny pisaly o rogalu poofi ( patrz wyszukiwarka) b zadowolone- ale ja w sklepie obejrzalam, ja jestem dosc drobna i byl upal i stwierdzilam ze za gruby i za wielki dla mnie....ale to b subiektywne odczucia, bo jakosc naprawde super!oba maja pokrowce do prania zdejmowane, poofi ma material taki misiowaty, ale niechlonny, a motherhoood bawelniany, ale tez widze ze nie bedzie wsiakało nic w niego-jest mniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny pytanko, czy któraś z Was kupowała worki próżniowe na all.. godne polecenia. Jest tego tak dużo a pewnie 3/4 to tania chińszczyzna nie warta swojej ceny. Może któras mogła by polecić coś konkretnego, ewentualnie napisać na co zwracać uwagę. Z góry dziękuję za pomoc
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dorit: kupilam teraz fasolke do karmienia z motherhood- wyglada super, ciekawe jak sie sprawdzi.

    Też potwierdzam, ze sie sprawdzi ;)) Pierwsze pół roku to sobie NIE WYOBRAŻAM bez tej poduszki, a nawet do dzisiaj używam czasem ;-))
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Lopeziatko ja zaraz zerknę na moje konto i napisze od kogo NIe Kupować. .
    Bo worki puszczały powietrze, szły do nas chyba z 2 tyg i bardzo nie miła babka ogólnie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Lopeziątko, ja nie kupowałam worków próżniowych, więc nie pomogę.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Ja kupowałam w IKEI i są ok ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    W Ikei są worki próżniowe? Nawet nie wiedziałam, poszukałam i znalazłam: 55x85 cm - 2 szt. za 19,90. Troche dużo. Może ktoś poleci mi coś tańszego. W razie czego zapamiętam i kupię w Ikei. Dzięki azniee
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny, macie na Allegro jakiś sprawdzonych sprzedawców pieluszek flanelowych i tetrowych? Jeśli tak, to proszę o polecenie.
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jeszcze nie kupowałam pieluszek od niego ale dziewczyny polecają r_p77. Niedawno któraś z dziewczyn dawała linka do jego aukcji akurat z pieluszkami.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeAug 25th 2013
     permalink
    Dzięki za info, Lopeziatko :) Umknął mi ten link, zaraz sprawdzę co tam aktualnie sprzedaje.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Emi tylko nie zdziw się - pierwsze kilka prań tetry wstaw bez niczego innego, bo trochę pylą, potem są ok.
    Co do poduch do karmienia, to ja miałam taką długą do spania w ciąży, potem chciałam na niej karmić moje obie gwiazdy, ale one nie chciały jeść razem, za to do karmienia jednej była super. Zupełnie się nie zbijała, do tego ma zdejmowany pokrowiec, co wydaje mi się bardzo ważne. Zresztą jak by ktoś chciał, to będę ją sprzedawać, bo już od jakiegoś czasu nie używam :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    dziś przyszedł kocyk, o którym wam pisałam
    Jestem mile zaskoczona, strona minky super przyjemna w dotyku, strona bawełniana taka jak w becikach, fajna wymiar super, można nawet becik z niego zrobić
    wybrałyśmy z córką ten
    kocyk
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Piekny!
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 27th 2013 zmieniony
     permalink
    kacha no minky są ponoć super :bigsmile:
    sama czekam na kocyk i podusie do wózka w sówki :devil:
    i miałam kupić drugi komplet pościeli do łóżeczka , ale zastanawiam sie nad kocykiem ocieplanym z minky plus ochraniacze
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    No właśnie z praktyki po Nince wiem, że pościel się przydaje dopiero później, bo i podusi nie można i kołderka za duża/ciężka dla takiego malucha, więc taki kocyk można jak becik ułożyć i przykryć malucha i będę spokojna żę nie nakryje się jakoś i nie przydusi, do wózka też się przyda można przykryć, także jeden kocyk a wiele zastosowań.
    Z tej firmy co ja kupiłam (bo rozumiem że twoje sówki są la milou) też są ochraniacze, piękne, podusie, pościele i małe miętolaczki z metkami, ale ja mam dwa ochraniacze więc ich będę używać, ale piękny byłby taki komplet
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny, większość mam dość często zmaga się z odparzeniami lub pieluszkowym zapaleniem skóry u maluszków. Są różne maście i kremy, mąka ziemniaczana jest super, ale czasami nic nie pomaga. Tak było u nas i pediatra polecił nam krem Desitin jako świetny, ale niestety trzeba go sprowadzić z zagranicy, w Polsce nie ma. Można też kupić na amazonie lub ebayu.
    Zmagałam się z pieluszkowym zapaleniem skóry u Adasia 1,5 tygodnia, wypróbowałam wszystko łacznie z mąką ziemniaczaną, pudrem w płynie, clotrimazolem, bephantenem, linomagiem itp. Po 1,5 tygodniu było tylko LEPIEJ. Jak w końcu przyszedł ten krem to po JEDNYM posmarowaniu na noc właściwie wszystko zniknęło.
    Także polecam, warto się zaopatrzyć teraz bo w razie "w" to już trzeba czekać około 4-5 dni bo to przesyłka z zagranicy, a dziecię z biedną dupką się męczy.
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    kachaw mam pytanie odnośnie tego kocyka co zakupiłaś :) , napisz proszę czy to jest taki gruby,ciepły kocyk ? Bo właśnie takiego szukam co by na zimę był odpowiedni, a te opisy na allegro nie za dużo mi mówią :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Kombinezon trzeba kupić dziecku, śpiworek go nie zastąpi, przecież w śpiworku wszędzie nie pójdzie, chodzi np. właśnie o jazdę samochodem w foteliku, po za tym, jak masz śpiworek i kombinezon to po prostu dziecka już niczym nie przykrywasz, a jak nie ma śpiworka to i tak dziecko w kombinezonie się przykrywa, uważam że dziecku w samym śpiworku będzie za chłodno no chyba że będziesz kisić dziecko w domu, a spokojnie można wychodzić do -10 byleby wiatru nie było
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: Kombinezon trzeba kupić dziecku, śpiworek go nie zastąpi, przecież w śpiworku wszędzie nie pójdzie, chodzi np. właśnie o jazdę samochodem w foteliku, po za tym, jak masz śpiworek i kombinezon to po prostu dziecka już niczym nie przykrywasz, a jak nie ma śpiworka to i tak dziecko w kombinezonie się przykrywa, uważam że dziecku w samym śpiworku będzie za chłodno no chyba że będziesz kisić dziecko w domu, a spokojnie można wychodzić do -10 byleby wiatru nie było


    Dlatego ten kombinezonik/śpiworek z H&M, który polecamy z Montenią jest idealny :) 2 w 1:)
    Jakosciowo jest swietny, w tym roku kupię małemu też kombinezon tej firmy:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Karobella moim zdaniem ciepły, porównywałam z becikiem i cieplejszy , ma w środku wypełnienie zrobiłam kilka zdjęć, może one coś podpowiedzą
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    o super, dzięki bardzo :) zdjęcie dużo pomogło, kocyk wydaje się ciepły :) . Ah chyba się skuszę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    kachaw, ale cudny ten kocyk. Jak się kiedyś trzeciego doczekam,to kupie :devil:
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    No teraz to i ja "muszę" kupić ten kocyk :wink:
    Cudny jest!
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanko - mam rogala z Motherhood, tego bardzo długiego, zaczyna się przy głowie, kończy w stópkach :) czy on się nadaje do karmienia czy lepiej nabyć ten krótki?
    http://allegro.pl/kojec-poduszka-dla-kobiet-motherhood-gratis-enc-i3481593992.html
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    sysia no niedawno ktoś (przepraszam nie pamiętam a nie mam czasu szukać) sugerował , że kombinezon plus śpiworek to bedzie sauna dla dziecka...
    dlatego ja dopytuję , bo miałam zamiar kupić i kombinezonik i ten śpiworek ocieplany i już po prostu zdurniałam
    a co do fotelika to właśnie skoro ten śpiworek 2w1 no to luzik...

    i dalej nie wiem co mam zrobić...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Karobell, Montenia, Kinga muszę napisać do produccenta kocyka, żeby mi jakieś rabaty załatwił bo ja tu za darmo reklamę mu robię :bigsmile:
    A tak serio kocyk jest fajny, wiem że cena sporawa, ale chciałam mieć coś takiego dla synka.

    Ja na zimę mam kombinezon i będę przykrywać kocykiem i na to pokrowiec od głębokiego, ale dziewczyny które wożą dzieci w spacerówce, ja bym na kombinezon taki śpiworek naciągnęła, bo wiadomo jak się człowiek nie rusza, to mu zimniej, a nam czasem mimo iż idziemy zimno w nogi.

    MK ja mam takiego dużego rogala pożyczonego od koleżanki i jego zamierzam używać do karmienia, wszystko zależy od tego czy jesteś niska czy wysoka i gdzie zazwyczaj zamierzasz karmić malucha na łóżku czy na fotelu. Usiądź, opleć się rogalem połóż na nim misia dużego czy lalkę i zobacz czy ci będzie maluch swobodnie sięgał do piwersi, tak abyś nie musiała się pochylać, bo jak karmienie [potrwa np 35 minut, u nas tak było to potem plecy mogą boleć
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Kachaw, dobry pomysł :) przetestuję.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny, w fotelikach ponoć nie wolno przewozić dzieci w grubych kombinezonach. Raz, że to niewygodne dla dziecka, a dwa, obniża bezpieczeństwo bo np. dziecko ma gruby kaptur pod głową i ma ją w nieprawidłowej pozycji.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    kacha ja też miałam zamiar oplatać się tym dużym rogalem i karmić, ale jak mi dziecko wrzeszczało to kichałam na to żeby się rozsiąść , wygodnie owinąć ... no i jak sama to kto mi miał podać dziecko?
    szybko zamówiłam małą fasolkę do karmienia :wink:
    no, ale to wiadomo, co komu wygodniej

    To ja chyba kupię jednak kombinezonik i ten śpiworek do wózka... później w trakcie zimy mogę dumać czy włożyć w sam śpiworek czy ubrać również kombinezon, a w sumie lepiej chyba mieć więcej niż za mało...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Wiesz co nie wiem jak to jest, bo dopiero teraz mam tego rogala od koleżanki, jak Ninka była mała radziłam sobie bez niego, brałam grubą poduszkę kładłam sobie na kolanach, na to Ninka i też było dobrze.
    Mk ma już dużego rogala, uważam że nie ma sensu kupować teraz małego, skoro u niej może się sprawdzić ten duży, jak się okaże że duży się nie sprawdza to na allegro kupi sobie mały i kurierem za dwa dni będzie miała w domu,
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dokładnie :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    No jasne, właśnie sama tak zrobiłam jak w praniu wyszło , ze jednak wiecej motaniny niż to warte :wink:
    ale również można mieć delikatnie kwilące dziecko na głód i wtedy swobodnie rozsiąść się i motać :bigsmile:
    niestety ryk Niny mnie powalał i po prostu w sekundzie musiała mieć cyca...
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Kochane ja właśnie zamówiłam zestaw z laktatorem tt. I zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jednej butelki. W końcu bedą bliźniaki a tu są 3 butelki po 150 ml. Jak sądzicie ??? Zawsze chyba przyda się po jednej do mleka i po jednej do herbatki z kopru.

    Treść doklejona: 30.08.13 06:15
    A co do ubranek stwierdziliśmy z m że mamy już ich troszkę bo dostaliśmy od mojej znajomej, kupiliśmy też nowe do szpitala w rozmiarach 52 i 56 po jednym kąplecie ( body, czapeczki, niedrapki, kaftanik, spiochy), a resztę ciuszków będziemy kupować jak maluchy się uchodzą i będziemy znać dokładny rozmiar. Jak urodze to Mąż skoczy do churtowni i mi przywiezie do szpitala :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Hecate i takie nie wyprane ubranka zalozysz noworodkowi? Brrr...
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Montenia, a co to za problem uprac recznie w szpitalu? No chyba, ze sie lezy po cesarce, mnie tam roznosila energia po porodzie sn. Mnie sie tak nudzilo w szpitalu ( spedzilam 5 dni po porodzie), ze robilam wielkie pranie w lazience. Jak tetry mi sie skonczyly to kupowalam w kiosku i tez pralam, wysychaly raz dwa :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    niestety ryk Niny mnie powalał i po prostu w sekundzie musiała mieć cyca...


    eveke to chyba cecha charakterystyczna wszystkich Nin, nawet miałam omamy dźwiękowe, bo jak brałam prysznic to nawet wtedy słyszałam jej płacz, mimo iż smacznie spała :bigsmile:
    czasami chciałam wzywać egzorcyste
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    montenia
    Kochana mój m umie włączać pralkę więc wypierze i wyprasuje.:bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 30th 2013 zmieniony
     permalink
    azja_4: Montenia, a co to za problem uprac recznie w szpitalu?

    Azja, pranie ręczne nie zastąpi pralkowego to raz, możesz nie wypłukać dokładnie i resztki proszku mogą podrażnić skórę dziecka, a dwa nie każdy czuję się na siłach robić pranie w szpitalu nawet jeśli jest po porodzie sn. Po trzecie co jeśli dziecko zakupka swoje jedyne ubranko zanim Ci wyschnie to co uprałaś? Ciuszki nie schną tak szybko jak tetra, którą jest lekka i przewiewna.
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Nie przesadzajmy że takie nie wyprane będę zakładać dzieciom:)
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeAug 30th 2013
     permalink
    Hecate, a co jeśli dzieci zakupkają Ci ubranka zanim mąż zdąży przywieść wyprane i wysuszone?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.