Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    rożek może się przydać jakby mąż bał się brać malucha na ręce, ale ja rodziłam we wrześniu i tam tak gorąco w szpitalu było, zę żal mi było nawet dziecka w rożek opatulać, niektóre matki to się bały okno otwierać, a potem dziecko całe w potówkach było, bo ubierały jak na sibir
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Racja racja :)
    Ubrania na wyjście i fotelik to mąż przywiezie :) chociaż Pani położna mówiła, że raczej wypisują po porodzie sn w 2 dobie o że 3 pajace i body i na wyjście starczą, ale wątpię :p
    Mamy pełno ubranek więc coś się wybierze :)
    Ale dziękuję bardzo :*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Asiula nie zapomnij o wodzie do picia. Najlepiej butelki z dziobkiem. My mielismy jeszcze dla meza kanapki i jakieś przekaski. Ja bym jeszcze dodała kilka pieluch tetrowych i recznik papierowy do wycierania krocza, a wyrzucilabym niedrapki;)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 5th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja niedrapki będe brać + 5 pieluch tetrowych + mokre chusteczki + ubranka na wyjście + fotelik ( to rzeczy dziecka, które będą potrzebne).
    Dla mnie koszule, ręczniki duże, klapki, kubek+sztućce, herbata, kawa(dla męża na nocne czuwanie), wkłady porodowe,majtki siateczkowe, woda mineralna niegazowana, papier toaletowy.
    To wszystko :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 5th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja bym dorzuciła skarpetki do porodu :bigsmile: I faktycznie wodę, przekąski- my jak dostałam ZZO to zjedliśmy po lizaku :bigsmile: Mieliśmy nawet t-shirt na zmianę dla męża, bo w swym optymizmie przewidywałam z półtorej doby porodu, ale na 9h nie musiał się przebierać :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    OneKiss,niedrapki u nas się nie przydaly. spadaly z raczek przy najmniejszym ruchu raczek. lepiej male skarpetki weź i na raczki zaloz :wink:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Montenio, nam dziś położna na SR mówiła, żeby wziąć :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    OneKiss nie zapomnij o dużej ilości tych podpasek poporodowych bo po porodzie krew leci z krocza jak z fontanny i trzeba często te podpaski zmieniać.Ja na twoim miejscu wzięłabym z 5 paczek no i z 3 paczki tych majteczek siatkowych koniecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Anula, podpaski u nas w szpitalu dają :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Onekiss, nie no weź jak chcesz. Ja Ci pisze z własnego doświadczenia. I nam tez polozna mowila,zeby wziasc. Ale nie sprawdzily się. Lepsze były skarpetki, bo nie spadaly z raczek. Albo pajacyki ze specjalnie wywijanym rękawkami.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    W sumie takie skarpetki to malutkie są, dużo miejsca nie zajmują, może faktycznie warto na w razie WU jest je wziąć.
    Dopisałam sobie - dziękuję! :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Potwierdzam, ze klasyczne niedrapki sa o kant tylka potluc. Warto poszukac takich z gumeczka, one sie najlepiej sprawdzaja...
    Cos takiego:
    http://bejbi.pl/product-pol-220-Rekawiczki-niedrapki-Luvable-Friends.html
    Co do podkladow...
    Te najpopularniejsze Bella i te, ktore daja w szpitalu sa no...kiepskie-wklad sie roluje i kiepsko sie trzyma...
    Ja ze swojej strony zawsze polecam te:
    http://www.sklep-med.pl/product_info.php/cPath/304_305/products_id/1868
    (Nie moge podlinowac, bo pisze z tel)
    Zdaje sobie sprawe, ze nie sa najtansze, ale sa warte swojej ceny. Polecalam je juz kilku osobom i te, ktore sie zdecydowaly, byly naprawde baaardzo zadowolone
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Asiula, szczoteczka, pasta do zębów. Chyba nie masz na liście :wink:
    Koszul mam 3+1. Uważam, że do porodu jestem zaopatrzona. Jednak warto pomyśleć o tym, co będzie po powrocie do domu. Zwykle znajduje się ktoś, kto przychodzi poznać nowego członka rodziny, położna i trzeba mieć coś "lepszego", a zestaw szpitalny musi się wyprać.
    Jeszcze ze dwie pewnie sobie fundnę :wink:
    --
  1.  permalink
    Asiula ja bym zamiast płynu do higieny intymnje wzięła zwykłe szare mydło.
    Te płyny pierońsko szczypią, a szare mydło szybko pozwala wyleczyć ewentualne rany.
    I jak dziewczyny pisza, spakuj coś dal męza, zeby my też wygodnie było, jakieś spodnie dresowe, koszulka i klapki.

    Co do niedrapek, w sumie nie pamietam jak w szpitalu było.
    Ale w domu polozna kazala nam je opd razu schowac do szuflady.
    Dziecko jak sobie macha łapkami to w taki sposb poznaje swiat :smile: a tych niedrapkach to trochę uniemożliwione :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Tetry są tylko zapomnialam wypisać :p i jedna flanela :p
    Szcziteczka i pasta to na ostatnią chwile dopakuje mam na lodówce napisane :p
    Rzeczywiście wezmę lepiej szare mydło. .
    Też wzięłam wiecej skarpetek w razie jakby niedrapki spadały :)
    Skarpetki też zapakowane mam takie grube 2 pary :)
    Przekąski i kanapki też zapakuje na ostatnią chwilę pewnie :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    nightingale_84: Dziecko jak sobie macha łapkami to w taki sposb poznaje swiat

    U nas na SR właśnie z tego powodu odradzali niedrapki i do mnie to przemawia.
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Asiula_6_9_91: Rzeczywiście wezmę lepiej szare mydło. .

    Asiu albo jest płyn do higieny intymnej z białego jelenia, super jest ja bardzo go sobie chwalę :)
    --
  2.  permalink
    Asiula i do Tantum Rosa, nie wiem czy masz najlepiej taki dozownik sobie kupić, wiecie jak maja te wszytskie płyny do mycia okien. Bo czasami jest się bardzo opuchniętym i ciężko się nawet dotknąć, a tak to można co jakiś czas wyskoczyć do toalety i się takim rozwtorem odświeżyć.
    Ja właśnie muszę takie coś zanabyć.
    Jedna z pań z którymi leżałam właśnie takie coś miała i jej zazdrościłam, że sie tak nie przygotowałam :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Jak tak to czytam to juz mam dosc tego czekania... cholercia, niemal caly rok ciagle to samo: ubranka, kocyki, laktatory, lozeczka... a dziecka ciagle nie ma i nie ma :P
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Night jak znajdziesz to daj namiary na ten płyn z tym dozownikiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Kissku wydaje mi się że Night chodziło żeby sobie dokupić taką butelkę z atomizerem i rozrobić ten płyn w niej. dobrze myślę?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Ahaaaaaa :) tracę zdolność czytania ze zrozumieniem :shamed::shamed::shamed:
    Tak czy siak, Night daj znać co znajdziesz :D
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Jaheira ja właśnie będę kupować te podkłady z hertmana, będę też z tej firmy kupować majtki siateczkowe. Ale chciałam kupić tylko 2 paczki a tu dziewczyny piszą o 5 ??
    Ja biorę mydło marsylskie, to jest szare, ale z dobrym składem(wiem jestem upierdliwa jeśli chodzi o chemię) myję się nim na co dzień i będzie też do mycia synka.
    Kissku a Night chodziło chyba o to że kupujesz sobie sama dozownik i w szpitalu rozrabiasz tamtum rosa i pryskasz się. Mi w szpitalu polecano na ranę altacet, taki żel chłodzący, właśnie na to popuchnięte szycie i powiem szczerze, że przynosiło mega ulgę.
    A majtki siateczkowe są wielorazowe można przecież pod kranem przeprać, odświeżyć jak będę miała 4 pary
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Kochane jak sie dobrze poszuka to można kupić taniej wszystko i butelki z TT :bigsmile: podałam link do aukcji i polecam sprzedawcę. Szybko wysyłają towar, jest super kontakt ze sprzedającym. Będę jeszcze brać od nich coś takiego w następnym miesiącu http://allegro.pl/tommee-tippee-zestaw-pielegnacyjny-w-torbie-new-i3503253902.html o ile nie znajdę taniej bo widziałam gdzieś po 60 zł plus przesyłka :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  3.  permalink
    Asiunia892: Kissku wydaje mi się że Night chodziło żeby sobie dokupić taką butelkę z atomizerem i rozrobić ten płyn w niej. dobrze myślę?


    Dokładnie o to mi chodziło :bigsmile:
    Tyle, że ja też mam ciąże mózgu i wypowiadać się nie potrafię ostatnio :wink:
    Tylko powiem Wam nie wiem gdzie mam taką buteleczke kupić :sad:
    W lokalnych osiedlowych sklepach nie ma..
    Może w jakimś Teskaczu będzie..
    O na neci znalazła,. tyle, że lepsza jest ze spryskiwaczem a nie z atomizerem.
    Wygodniejsza w użyciu :smile:
    No bo nie ma co się oszukiwać nasiadówek w Tantum Rosa nie zrobisz, bo trochę się ciężko siedzi.. a poza tym siedzieć z gołym tyłkiem w miednicy na sali w szpitalu :wink: też kiepsko :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Asiula_6_9_91 - u mnie na liście jest jeszcze jednorazowy zestaw do lewatywy :shamed:
    Co do butelek z atomizerem to pamiętam, że niedawno rozmawiałyście gdzie kupić olejek ze słodkich migdałów. Mój kupiłam na stronie Ecospa i tam w dziale z akcesoriami można wybrać szklaną buteleczkę z atomizerem o pojemności 30 ml, 50 ml i 100 ml. Jest też plastikowa o pojemności 200 ml.
    Do Tantum Rosa chyba najlepiej tą plastikową 200-tkę kupić? Nigdy nie używałam Tantum Rosa i nie mam pojęcia ile tam wody jest potrzebne.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    kachaw: A majtki siateczkowe są wielorazowe można przecież pod kranem przeprać, odświeżyć jak będę miała 4 pary

    Też przepierałam będąc juz w domu. Nosiłam je jeszcze jakis czas po porodzie. Żadna bawełna nie dawała mi takiego komfortu.
    kachaw: Ale chciałam kupić tylko 2 paczki a tu dziewczyny piszą o 5 ??

    Ja sporo krwawiłam i dwie paki miałam zużyte w szpitalu. 5 bez problemu w pierwszych dniach pójdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Emi, nie ma co się wstydzić :) Lewatywa to nic strasznego :) "Nic co ludzkie nie jest nam obce" :)

    Treść doklejona: 06.09.13 10:29
    Emi_787: Mój kupiłam na stronie Ecospa i tam w dziale z akcesoriami można wybrać szklaną buteleczkę z atomizerem o pojemności 30 ml, 50 ml i 100 ml. Jest też plastikowa o pojemności 200 ml.
    Do Tantum Rosa chyba najlepiej tą plastikową 200-tkę kupić?


    Świetny pomysł i mamy namiar na tą buteleczkę :)
    Brawo EMI!
    --
  4.  permalink
    Emi_787: Do Tantum Rosa chyba najlepiej tą plastikową 200-tkę kupić?


    Tez mi się zdaje, że 200 najlepsza będzie.
    Kurcze tylko mi to się już przez neta nie opłaca zamawiać.
    Bede szukać w atkim razie w supermarketach!
    Ooo albo jeszcze na osiedlu mam sklep z artykułami fryzjerskimi może tam cosik takiego będzie!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    night jakbyś nie znalazła to sprawdź jeszcze w rossmannie. Tam widziałam do kupienia takie małe puste butelki na podróż. Może będzie też jakaś z atomizerem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=butelka+z+atomizerem
    ja jeszcze tu znalazłam
    ale to z rossmanem to tez dobry pomysł :)
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    W Rossmannach widziałam puste buteleczki, ale tylko 100ml (wersja podróżna) i albo zakręcane na korek, albo z pompką. Atomizera nigdzie nie widziałam, a szukałam swojego czasu.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Ja kupiłam butelkę ze spryskiwaczem w Jysku za 5 złociszy bodajże, tyle, że wyglądem może nie zachęcać, jest taka okrągła i dość spora.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny jakie macie koszule na sam poród? takie same jak na później? Chodzi mi o koszule które nie utrudniały by kontaktu skóra do skóry :) Co bedzie najlepsze ?
    --
  5.  permalink
    _K_i_n_g_a_: Ja kupiłam butelkę ze spryskiwaczem w Jysku za 5 złociszy bodajże


    Ooo ja wsobotę do Ikei jadę a obok jest Jysk więc sobie zerknę.
    Co mi tam wygląd byleby działała.
    A Rossmanie są ale zwykłe buteleczki właśnie bez spryskiwaczy.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Moly kilka stron temu dziewczyny linkowały właśnie takie koszule rozpinane na całej długości, które ułatwiają kontakt skóra skóra, zajrzyj
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    nightingale_84: Tylko powiem Wam nie wiem gdzie mam taką buteleczke kupić


    Ja miałam zwykły spryskiwacz do kwiatów 0,5 l:) wyparzyłam i super się sprawdził, no i jest łatwy do kupienia.
    --
  6.  permalink
    akirka: wyparzyłam i super się sprawdził, no i jest łatwy do kupienia.


    Też o tym myślalam, ale to w kwiaciarni można normlanie dostać?
    Bo ja w domu nie posiadawszy czegoś takiego :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 6th 2013 zmieniony
     permalink
    moly123: Dziewczyny jakie macie koszule na sam poród? takie same jak na później? Chodzi mi o koszule które nie utrudniały by kontaktu skóra do skóry :) Co bedzie najlepsze ?

    Dopiuero przy 3. porodzie bede takowa miała :wink: Dotarła, pisałam o tym. Myślę, że naprawdę się sprawdzi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    W pepco są takie butelki :)
    -- [/url]
  7.  permalink
    Asiula_6_9_91: W pepco są takie butelki :)


    O Pepco też mam rzut beretem to zerkne.
    A byłam tam dwa dni temu i głupia nie popatrzyłam.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Kachaw, ja mialam chyba ze 20 tych najwiekszych podkladow i bylo ich zdecydowanie za duzo dla mnie... One sa naprawde duze i swietnie daja rade na pierwsze dni... Zreszta po porodzie dosc szybko mija silne krwawienie i mozna przejsc na mniejsze... Ja te mniejsze tez mialam z Hartmanna.
    Serdecznie polecam... One przy Belli to jak mercedes przy maluchu...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    nightingale_84: Też o tym myślalam, ale to w kwiaciarni można normlanie dostać?

    w kwiaciarni albo w markecie jakimś.
    Ja robiłam roztwór Tantum Rosa raz na 3 dni i po każdej wizycie w toalecie pryskałam, aż rana się zagoiła.
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    akirka: Ja robiłam roztwór Tantum Rosa raz na 3 dni i po każdej wizycie w toalecie pryskałam, aż rana się zagoiła.

    akirko jesteś boska, że ja na to nie wpadłam wcześniej,ja teraz mam straszne podrażnienia od luteiny i jeszcze jakaś grzybica się przyplątała, a jak mam robić ten roztwór i "płukać " to już mi się nie chce ani nie mam tyle sił a to jest rozwiązanie :D :D
    --
  8.  permalink
    Dziękuję dziewczęta pięknie za rady! :kissing:
    -- // //
    •  
      CommentAuthoragi500wtn
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, pisałyście o podkładach poporodowych, że te z belli niezbyt fajne. A miała któraś z Baby Ono?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Mi położna poleciła do psikania Octenisept i faktycznie na ulotce jest mowa o ranach poporodowych i po zabiegach ginekologicznych, lek w atomizerze, podobno działa cuda.
    Jeśli chodzi o kontakt skóra do skóry to i tak i tak trzeba zadrzeć kiecę, no chyba że masz koszulkę rozpinaną po sam dół.
    Ja miałam podkład z Baby Ono, sprawdził się.

    Dziewczyny, jak wy wklejacie zdjęcia w treść forum? walczę z tym już któryś raz i nie potrafię tego zrobić. Napiszcie proszę jak głuptakowi, po ludzku bo nie czaję tego.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Mi oscenisept super wygoił ranki po laparoskopii ;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    OneKiss: Mi oscenisept super wygoił ranki po laparoskopii ;)

    my używamy zamiast wody utlenionej po skaleczeniach dla dzieci
    na to plasterek znieczulający i o wszystkim zapominają :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeSep 6th 2013
     permalink
    Poczytałam na forach i toż to jakieś cudo jest :) na pępuszki, na krocza i tysiąc innych spraw :) ja mam już zapakowany.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.