Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Kakai, a moze jakis kosz mojzesz na kolkach czy cos u nas sie bardzo sprawdzal, bomoglam mala nawet do kuchni w nim wziac...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    Vsti: Kakai, a moze jakis kosz mojzesz na kolkach czy cos u nas sie bardzo sprawdzal, bomoglam mala nawet do kuchni w nim wziac...--

    hmm może i to, gdzie kupowałaś wasz?
    musze przemyslec bo mam ten leżaczek/kołyske tiny love, a mi w ogóle do kuchni nic nie wiejdzie, jak już korytarz:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 5th 2013
     permalink
    My mielismy po bratanicy, ale widziałam tez takie na all.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    Czy możecie polecić jakieś dobre nożyczki do paznokietek? Te co mamy (beaba) jak dla mnie są kiepskie.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    Manga ja polecam obcinaczki ale takie dla dorosłych łatwo szybko i przyjemnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    manga te mogę polecić http://solingen.pl/nozyczki-do-paznokci/1771-nozyczki-do-paznokci-dla-niemowlat.html
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    czerwinka: Manga ja polecam obcinaczki ale takie dla dorosłych łatwo szybko i przyjemnie ;)
    dokładnie,tymi najłatwiej mi sie obcinało
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    My mamy Canpolu i jestem zadowolona. Są też w zestawie z obcinaczkami.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 7th 2013 zmieniony
     permalink
    a Milka lubiła w tym kojcu(mieliśmy takie jak łóżeczko turystyczne tyle że kwadrat podwieszane itd) sobie polegiwać spać bawić się przekręcać karuzelę oglądać... stał u rodziców na dole bo u nas leżała na ziemi bądź na narożniku na matach
    -
    mangaa ja miałam dla dzieci i po pierwszej nieudanej próbie zaczęłam obcinać moimi chirurgiczno-kosmetycznymi nożyczkami
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 7th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny. :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też obcinam małymi nożyczkami dla dorosłych, takimi zagiętymi. Próbowałam obcinaczką, ale paznokietki są za miękkie. A nożyczki dla niemowląt leżą w koszyku, bo jak dla mnie porażka.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Kobietki, nie wiem czy ten wątek się już tutaj przewijał, ale czy któraś z Was używa pieluszek wielorazowych takich jak te: ? Mama namawia mnie na tetrę, czytam teraz o wszystkich rodzajach po kolei i nie mogę się zdecydować... Jakie są Wasze doświadczenia z tetrą i wielorazowymi?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Libra więcej informacji znajdziesz na wątku pieluszkowym my mamy inne, więc nie pomogę.
    A czy są tu mamy, które kąpały swoje dzieci w tummy tub? Mocno się nad tym zastanawiam, głównie ze względu na kolki (pierwszy synek się męczył) czy faktycznie "działa"? Czy uspokaja dzieci? Czy stosowałyście od pierwszych chwil życia? Czy pępek się przez to bardziej nie "babrał"?Czy faktycznie tak łatwo i bezpiecznie (bo wygląda na wręcz przeciwnie;)?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Kurde a ja jestem zła na siebie strasznie :devil::devil::devil: Pokupowałam kosmetyki do pielęgnacji Małej, skupiłam się na ZIAJCE i duuuupa . . . . bo później sobie przypomniałam bloga Sroki i poczytałam i już wiem, że nie wybrałam najlepiej :confused:
    Kuźwa nooo! Że nie mogłam poczytać tego bloga, a później buszować po kosmetykach u r_p77.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    OneKiss spokojnie, a może Twojej akurat podejdą te kosmetyki, albo zużyjesz je później jak już będzie starsza;)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Hanny: A czy są tu mamy, które kąpały swoje dzieci w tummy tub?

    Ja :wink: Oprócz "Katarka" najcelniejszy strzał wyprawkowy :wink: Kąpaliśmy od samego początku, pępek odpadł w drugim tygodniu życia, coś koło 10 doby. Co do kolek Ci nie powiem, bo młoda nie miała- a też trochę z tego względu kupiłam. Kąpiele przebiegały w całkowitym spokoju i harmonii :wink: Co do bezpieczeństwa nie mam żadnych zastrzeżeń, co do trudności- długo wanienka mi się wydawała strasznie problematyczna, w porównaniu z wiadrem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Kissku albo sama zużyjesz :wink::wink:

    Hanny no ja doświadczenia nie mam ale podpinam się pod Twoje pytanie :cool:

    Treść doklejona: 10.10.13 13:32
    azniee a nie miałaś problemu z operowaniem rękami wewnątrz wiaderka przy myciu dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Onekiss, u nas ziajka super się sprawdzala.
    Czy Ktos stosowala babydream te niebieskie kosmetyki? Podejrzewam,ze chyba zmienili skład,bo mojej corki nidgy nie uczulal ten plyn kapieli,a ostatnio wykapalam i powychodzily jej takie liszaje az.Dopiero po jakims czasie pokapowalam,ze to od plynu. Teraz myje w ziajce(ale kupiłam już hipp dzisiaj,bo bardzo dobrze nam sluzyl) i ladnie te liszaje schodzą.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    bananowiec: azniee a nie miałaś problemu z operowaniem rękami wewnątrz wiaderka przy myciu dziecka?

    Nie, tam sporo miejsca jest wbrew pozorom...mieściły się i ręce i moje i męża-naraz czasem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Hanny, nie wiem czy ich uzyję :) Poczytałam i kosmetyki z HIPPa lepiej się prezentują :D
    A te z Ziajki chyba dam komuś w prezencie :devil: :cool:
    (edit) doczytałam co napisałyście . . . czyli co? nie kupować tych z HIPPa polecanych tak? Kurdę, ile tego wszystkiego jest. Głowa mała, żeby to ogarnąć.


    A powiedzcie proszę czy jak mam ten Cleanoz, to jego używam przy katarku itd, a do codziennej pielęgnacji noska to lepiej Sterimar baby użyć? Jeśli tak, to czy postępując zgodnie z intrukcją, czyli "wprowadzić końcówkę aplikatora do nosa i nacisnąć podstawę aplikatora", dzieć się nie wystraszy? Czy są może jakieś kropelki z soli fizjologicznej, żeby wkropić do noska i już, żeby nie było aplikatorów, hałasu itp?
    Proszę nie śmiejcie się, dla mnie to wszystko czarna magia.
    Ale jednak doszłam do wniosku, że najwyższa pora skompletować juz kosmetyki dla dziecka i rzeczy dla mnie i w przyszłym tygodniu spakować torbę, niech sobie stoi i czeka.

    Póki co chce zrobić tak:
    Woda + płatki kosmetyczne (do omywania pupy i takie tam, do działania w domu)
    chusteczki nawilżane Huggies (na wyjścia z domu)
    Hipp krem ochronny na wiatr i niepogodę
    Hipp płyn do kąpieli
    Sudocrem (na problemy odparzeniowe itp, o ile się pojawią)
    Olej ze słodkich migdałów (do masażu dzieciątka i nawilżania)

    Powiedzcie proszę podkłady do przewijania potrzebne są? Jak się sprawdzają? Chodzi o to, żeby pościelić coś pod pupkę dziecka w szpitalu podczas przewijania? Nie można tego zrobić wykorzystując np. pieluchę flanelową?

    Ahaa! I jeszcze mam pytanie: a podkłady porodowe są jakieś najlepsze z najlepszych? :wink: U nas w szpitalu dają, ale pewnie jakieś zwykłe. Czy te wszystkie podkłady różnią się między sobą? Nie wiem, może chłonnością, utrzymywaniem się w jednym miejscu?

    Co jeszcze jest ważne z kosmetyków, na co zwrócić uwagę, co kupić dla dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    azniee a jak długo kąpaliście córkę w wiaderku? Potem już duża wanna jak zaczęła siedzieć? :wink:
    Jezusieee ale ja się nie znam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    OneKiss: Powiedzcie proszę podkłady do przewijania potrzebne są? Jak się sprawdzają? Chodzi o to, żeby pościelić coś pod pupkę dziecka w szpitalu podczas przewijania? Nie można tego zrobić wykorzystując np. pieluchę flanelową?


    My z podkładów do przewijania korzystaliśmy bardzo długo nawet w domu (jeszcze trochę nam ich zostało, wiec biorę je zawsze ze sobą na basen czy do lekarza itp.) - taki noworodek/ mały niemowlaczek bardzo często podczas przewijania robi kupkę/ siku (na początku takie wpadki były co 2-3 przewijanie :p) więc po prostu zabrudzony podkład ląduje w śmieciach...mi by się nie chciało bawić flanelowymi pieluchami, szczególnie, że przesiąkają...
    W każdym bądź razie dla mnie tak do 3-4 miesiąca była to rzecz niezbędna :p
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Czy Ktos stosowala babydream te niebieskie kosmetyki? Podejrzewam,ze chyba zmienili skład,bo mojej corki nidgy nie uczulal ten plyn kapieli,a ostatnio wykapalam i powychodzily jej takie liszaje az

    Ja używałam od początku, ale jakoś po 3 miesiącu też wyszły liszaje na ramionach. Najpierw kąpałam w mące, a teraz w Cetaphilu i schodzi. Też mi się wydaje, że to od Babydream.
    A powiedzcie proszę czy jak mam ten Cleanoz, to jego używam przy katarku itd, a do codziennej pielęgnacji noska to lepiej Sterimar baby użyć?

    Ja bym tego Sterimar Baby nie używała, bo pewnie ma dużą siłę wyrzutu. My na początku też codziennie czyściliśmy nosek Fridą, wcześniej zakraplając albo Tetrisalem albo Disnemar dla niemowląt ( one nie są w areozolu, więc tak mocno nie psikają - a na początek kupiłam Sinomarin dla dzieci, ale ma taką siłę wyrzutu, ze nawet dla mnie jest za mocny i go nie używam). Później już przestaliśmy czyścić codziennie i teraz robię tylko jak widzę, że ma jakieś suche smarczki w nosku.

    Powiedzcie proszę podkłady do przewijania potrzebne są? Jak się sprawdzają?


    Potrzebne i to w dużej ilości. Na początku dzieci bardzo reagują na zmianę temperatury, więc w czasie przewijania często jest kupa i siku:) u nas schodziło parę podkładów dziennie, aż w końcu zaczęliśmy je przecinać na pół:) W szpitalu coś trzeba mieć do przewijania - pieluszkę ale wg mnie lepiej taki podkład.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Sardynko, Akirko bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :whorship:

    Czy jest coś na co zwrócić uwage przy zakupie tych podkładów?
    czy takie mogę być?


    Akirko, czyli są jednak zwykłe kropelki do noska z soli fizjologicznej.
    Ten tetrisal ma napisane tak "Stosowanie u noworodków: 2-3 razy dziennie należy zwilżyć błonę śluzową nosa wacikiem nasączonym preparatem." Czyli na zrolowaną watę dać kilka kropelek i wsadzić delikatnie do noska i tak poruszać delikatnie i już, tak? Dobrze ja to rozumiem?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Ja podkladow do przewijania nie uzywalam wcale,ani z jedna, ani z druga corka. Mialam przewijak podróżny i na to kladlam pieluchę tetrowa lub flanelowa. Jak była zabrudzona to dawałam do prania po prostu. Nic nie przesiakalo,bo pod pielucha był ceratowy podkład.
    Do noska uzywalam marimer baby lub wkraplalam po kropelce soli fizjologicznej. Fride czy inny aspirator tylko jak mega katar był.
    U mnie w szitalu dawali podkłady takie z ligniny, swoich nie wolno było mieć :shocked:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Montenio dziękuję za odpowiedzi :*
    Czyli ja jednak zakupię krople z soli fizjologicznej.

    Trafna uwaga z tym przewijakiem podróżnym. Może lepiej jeden taki kupić niż kilkanaście/kilkadzisiąt sztuk podkładów.
    Ale zaraz zaraz, ja mam chyba torbę do wózka i w niej jest przewijak :) On też może być nie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Tak,tez może być taki przewijak :wink:.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Super! :) Jeden zakup z głowy :D
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    no ja też mam przewijak podróżny ale z niego w sumie nie korzystam, podkłady jednak większe i jak dla mnie wygodniejsze, bo już nie trzeba na nie nic kłaść no i zabrudzone można wywalić do kosza...
    u nas najlepiej sprawdziły się do przewijania podkłady 90/60 Seni (np. Belli nie lubiłam za specjalnie)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    bananowiec: azniee a jak długo kąpaliście córkę w wiaderku? Potem już duża wanna jak zaczęła siedzieć? :wink:

    Nie mamy w domu wanny, więc kupiliśmy w IKEI taką małą wanienkę za 20zł :wink: Mieliśmy przez chwilę taką wanienkę z bajerami, pożyczoną, ale była duża i niewygodna.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    OneKiss: czy postępując zgodnie z intrukcją, czyli "wprowadzić końcówkę aplikatora do nosa i nacisnąć podstawę aplikatora"


    Tak, zgodnie z instrukcją, ale u troszkę starszego dziecka. Na początek są takie ampułki z solą fizjologiczną, służą również do przemywania oczek (dostępne w aptece), a czy dzieć się nie wystraszy to zależy od dziecia;)

    OneKiss: Olej ze słodkich migdałów (do masażu dzieciątka i nawilżania)


    Nie każda skóra potrzebuje nawilżania. Nam położna w szpitalu mówiła, że póki nic się nie dzieje, niech skóra sama się nawilża. Im mniej - tym lepiej.

    OneKiss: Powiedzcie proszę podkłady do przewijania potrzebne są?


    My mieliśmy takie pokrycia na przewijak i jeszcze w miejsce pupy kładłam pieluszkę dodatkowo. Jak się zsikał na pieluszkę to pieluszkę wymieniałam tylko, co jakiś czas to okrycie. Jak gdzieś go przewijałam to kładłam pieluszkę.

    OneKiss: podkłady porodowe są jakieś najlepsze z najlepszych?


    Mam wrażenie, że w tym temacie będzie Ci wszystko jedno;) Byle by wymienić na czysty;)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    OneKiss: a podkłady porodowe są jakieś najlepsze z najlepszych? :wink:

    to ja dorzucę swoje 3 grosze, bo przetestowałam sporo
    najpopularniejsze Bella chyba też najtańsze, wg mnie nie bardzo na początek, bo zawsze mi bokiem przeciekały, nawet przy minimalnym krwawieniu, wg mnie najgorsze z tych co miałam
    Babyono - tych zużyłam najwięcej, wg mnie całkiem spoko
    Hartmann najlepsze wg mnie, choć najdroższe, ale na początek nie mają równych, warto mieć ze 2 opakowania, a potem przejść na te tańsze

    sól fizjologiczną można kupić w takich małych ampułkach, chyba po 5 ml, bardzo dobrze się sprawdza przy aplikacji do noska malucha

    jeśli chodzi o sudocrem to on bardzo wysusza, wg mnie lepsza jest maść bepanthen

    Hipp do kąpieli super pachnie, polecam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    bananowiec i co będziesz kupować te wiadro? Kurcze, sama nie wiem:confused: z jednej strony mam już wanienkę i jakąś tam wprawę, ale z drugiej chciałabym spróbować...tylko już słyszę gadanie męża, że znowu coś bezsensownego kupuję:devil: No nic najwyżej mu powiem, że dostałam lub wygrałam gdzieś;) I tak się nie zna;)

    Dziewczyny, a skąd (jakiś link może) uczyłyście się jak kąpać dziecko w tym wiadrze? Czy to "samo przychodzi"?
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też będę uzywała wiaderka więc sie sama przekonam jak to bedzie...u mnie zadziałało czytso egoistyczne podejście, że wiaderko zajmuje mniej miejsca i łatwiejsze do przenoszenia z wodą ...a i ze dziecko siedzi w takiej pozycji jak w brzuchu i własnie działa to antykolkowo...teraz juz nie ma szkoły że pępuszka nie mozna moczyć więc czy w wiaderku czy w wanience...moczymy pępęk:)

    Kupiłam u tego sprzdawcy....na drugi dzień już miałam wiaderko w domku - ja wybrałam zielone...uniwerslane..

    http://allegro.pl/wiaderko-do-kapieli-tummy-tub-kurier-24h-oryginal-i3594579603.html

    Na you tubie znajdziesz duzo filmików na temat kąpania i technik...my tez nie mamy wprawy, ale oglądaliśmy filmy i myślimy, że damy rade:)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Tak, wiem że moczymy tylko myślałam, że tak delikatnie ( w sensie polewamy;) a w wiadrze to jednak w pełnym zanurzeniu. O! To daj znać eliz bo Ty chyba szybciej wypróbujesz co?
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Dam znac na pewno...mam termin na 14.10 ale po dzisiejszej wizycie u ginka na razie nic nie zapowiada sie zebym miała rodzić hihi...ale bede pamietac zeby opisac swoje pierwsze wrażenia....nie mówie ze nie przejde na wannienke jak mi wiaderko nie podejdzie..ale chciałam spróbować...wanienka dla mnie wielka i niewygodna sie wydaje:P...a jak mala bedzie siedziała to idzie pod prysznic bo ammy głęboki brodzik...
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Hanny wpisz tummy tub na youtube. Ja się uczyłam na SR ale z lalką więc tak naprawdę to samo nam przyszło:)
    Dodam jeszcze że kąpaliśmy Kalinę w wiadrze do roku. Szczuplak była i jest:)
    (A w czym ją kąpiemy obecnie to już inna historia :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    wpisywałam, obejrzałam już kilka filmików i właśnie to trzymanie głowy troszkę mnie przerasta;)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Hanny, Tuli_Pani, bardzo Wam dziekuję! :kissing: DZIEKUJĘ! :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Hanny- to jest tylko podtrzymywanie, żeby nie opadała, jak to u takich maluchów :wink: Mój mąż jej trzymał dwa palce pod brodą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Onekiss - u noworodków to tak jak dziewczyny piszą- najlepiej wkroplić kilka kropelek soli fizjologicznej z ampułki. Używa się jej też do przemywania oczu.
    Co do podkładów to my używamy babydream (ja nie mam przewijaka takiego z ceratką, ale taką poduszkę, którą mi mama uszyła)
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Ja podkłady do przewijania kupiłam w biedronce DADA...ale dopiero sie przekonam jakie sa...myslę ze na poczatek nawet na przewijak sie przydadza aby nie zapaskudzic przescieradełka od razu...
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Hanny: bananowiec i co będziesz kupować te wiadro?


    Mam w planach wiaderko albo wanienkę na stojaku (bo mam miejsce w łazience) -ale tu bardziej chodzi mi o wygodę i bezpieczeństwo (pierwsze dziecko i bankowo będziemy się cykać z mężem)....nie podjęłam jeszcze decyzji :cool:

    azniee: Nie mamy w domu wanny


    Nie wiem czemu z góry wannę założyłam :wink::wink::wink: Dzięki za informacje, mam nad czym rozmyślać :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Ja po przeczytaniu kilku tutaj opinii kupiłam podkłady poporodowe firmy Hartmann, ale nie brałam maxi tylko midi, bo ja sprawdziłam na metrze krawieckim to one bardzo długie są wzięłam tylko jedną paczkę 30 sztuk bo są dosyć drogie, a potem będę używać bella lub babyono jak krwawienie będzie mniejsze.
    Kupiłam też z tej firmy wielorazowe majtki siatkowe i podkłady do przewijania, ale bardziej dla mnie do szpitala, abym mogła sobie taki podkład rozścielić na łóżku, położyć podkład poporodowy i wietrzyć krocze, a nie chcę pobrudzić prześcieradła gdyby mi się podkład przesunął czy coś.
    Jeśli chodzi o takie podkłady dla dzieci do przewijania to ja używałam przy Nince z babydream i teraz też te będę kupować, zawsze miałam taki w torbie, jak np szłam do lekarza, bo np jak kładłam samą tetrę na takim przewijaku to ona mi się ścągała, zawijała i mnie szlag trafiał, a tak kładłam podkład, na to Ninkę i był luz.
    W domu nie używałam tego tylko podobnie jak dziewczyny na przewijak, mam taki na łóżeczko naciągałam pokrowiec z frotte i na to malucha, jak nie miałam tego pokrowca bo był np w praniu to też mi się ta pieluszka ślizgała, podwijała, a tak na zimny przewijak kłaść dziecka nie chciałam, potem to już przewijałam gdzie popadnie, na łóżku, na sofie, na podłodze, kładłam kocyk, na to pieluchę i siup

    Treść doklejona: 10.10.13 18:17
    bananowiec: (pierwsze dziecko i bankowo będziemy się cykać z mężem)....nie podjęłam jeszcze decyzji

    bananowiec taka obawa może być pierwszy raz jak będziecie kąpać maluszka, dlatego dobrze jest to zrobić z mężem a potem wierz mi że nie będziesz się bać, ja tylko kładłam na dno wanienki pieluszkę tetrową, aby się dziecko nie ślizgało, a potem to nabędziecie wprawy i będzie szło szybko i sprawnie
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Nam wiaderko wpadło w oko w szkole rodzenia, a po pierwszej kąpieli to już była wielka miłość, nasza i Łucji :wink: Przez pierwszy miesiąc mała płakała... wyciągnięta z wiaderka :tongue: Kręci się w nim, podskakuje, czyste szaleństwo! Przed pierwszą kąpielą był lekki stres, ale zupełnie niepotrzebny.

    Do czyszczenia noska używamy soli fizjologicznej do zakraplania. Kropelki do nosa i małą siup na brzuszek na pieluszkę tetrową, nosek sam się oczyszcza.

    Podkładów do przewijania nigdy nie użyłam, dla mnie to zbędny wydatek.

    Babydream niebieski mamy, używamy, póki co nic się po nim nie dzieje, ale muszę obserwować skoro u Was coś wyskoczyło.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    My mamy kosmetyki hipp i szczerze polecam :)
    Ślicznie pachną i małemu póki co nic nie szkodzą :)
    -- [/url]
  1.  permalink
    kachaw: bananowiec taka obawa może być pierwszy raz jak będziecie kąpać maluszka, dlatego dobrze jest to zrobić z mężem a potem wierz mi że nie będziesz się bać, ja tylko kładłam na dno wanienki pieluszkę tetrową, aby się dziecko nie ślizgało, a potem to nabędziecie wprawy i będzie szło szybko i sprawnie
    --


    Mój mąz do dnia dzisiejszego kładzie w wanienkę pieluchę tetrową, żeby Filip się nie ślizgał.

    My używamy oliwki Nivea, wlewamy do wanienki, a później smarujemy nią Dzidziora. Babydream do kąpieli też dostaliśmy w prezencie, ale nie chcę mieszać. Niech mały trochę podrośnie. Dostałam też płyn do kąpieli z Ziai i podobnie.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Ja używam podkładów do przewijania. Niestety te baby dream szbko się zużywają. Nawet jak Maksiu ich nie zabrudzi to po kilku dniach ta wata w środku się zbija a ta wierzchnia warstwa się ściąga i drze.
    My mamy te podkłady na przewijaku - przewijak jest integralną częścią komody i leży na nim ceratkowy materac oraz w nocy jak przewijam Maksia na naszym łózku. Do tego zawsze taki podkład mam w torbie wózkowej, jakbym miała gdzieś Maksia przwinąć.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    anairda1986: Mój mąz do dnia dzisiejszego kładzie w wanienkę pieluchę tetrową,


    Sporo moich koleżanek tak robiło i faktycznie podobno ułatwia to kąpiel, nie zaszkodzi spróbować :cool:

    Asiula_6_9_91: Ślicznie pachną


    Ja się teraz smaruję oliwką hippa i faktycznie w zapachu mega delikatna a w połączeniu ze skórą dziecka to musi być....:heartsabove:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.10.13 20:40</span>
    A ma ktoś doświadczenia z przewijakami na stelażu (są np. takie w ikei) ?? Coś takiego jak wanienka na stelażu tylko składane (przewijak jest materiałowy)...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    No ja właśnie przed kąpaniem gołą Ninkę owijałam w tetrę i tak wkładałam ją do wanienki a ta tetra zostawała na dnie, to bardzo ułatwiało sprawę.
    Dżasti masz rację te podkłady się rzeczywiście rozwarstwiały, ale ja ich tak rzadko używałam, tzn miałam taki zawsze w torbie na wyjście
    A możesz Dżasti jakieś podkłady polecić które są bardziej trwałe ??
    Ja nie smarowałam po kąpieli niczym, chyba że skóra robiła się taka wysuszona, to fajnie jest dziecko w krochmalu wykąpać i potem jego skóra jest jak aksamit, a na wszystkie potówki, wysypki moim zdaniem nic nie działa lepiej niż nadmanganian potasu
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.