Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do tych z Was, które używały podkładów hartman. Jak one sa wyściełane? Czy nie maja czasem czegoś takiego jak always? Myślę o tej nieszczęsnej siateczce. Podobne do belli tym co na górze, ale o lepiej dopasowującym się kształcie?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 10th 2013
     permalink
    Nana poczekaj idę otworzyć paczkę tych podkładów to ci zaraz napiszę :bigsmile:

    Treść doklejona: 10.10.13 23:06
    otworzyłam, nie mają siateczki, tylko taką naturalną powłoczkę właśnie jak w belli, ale są dosyć szerokie i długie a ja mam midi, te maxi są jeszcze dłuższe.
    Jeśli chodzi o chłonność to się dopiero wypowiem za kilka tyg :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Też mam podkłady Hartmann, również midi oraz mini kupiłam też. Były tu nie raz bardzo polecane.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    dziewczyny a używa któras taki leżaczek i może sie na jego temat wypowiedziec? null
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Dzięki Kachaw :kissing: Tak polecacie, że prawie się skusiłam. Dobrze, że w porę skojarzyło mi się, żeby jeszcze konkretnie dopytać. Mam tendencje do odparzeń, a po porodzie to już kosmos. Nie zniosłabym czegoś takiego jak alwaysy choćby nie wiadomo jak chłonne były. Chyba się skuszę.
    Bonim Emilka ma taki bujaczek. Dostała go na chrzciny ok 2 m.ż. Służył nam bardzo dobrze wtedy. Sporo go używałam. Jest dosyć duży i teraz nawróciło zainteresowanie córy tym sprzętem. Sama siada, buja się. Zbawki juz jej nie interesują, ale pałąk jest zdejmowany na klik, więc nie ma problemu. Nie wiem, czy sama bym kupowała. Nie jest to rzecz niezbędna ale prezent bardzo udany :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    bonim mam taki lezaczek..zamówiłam ale jeszcze czeka na złożenie i małą hehe...ale wyglądał ok..pozycja dla noworodka mnie przekonała, że nie ma zgietego kręgosłupa...ale nie wiem jak będzie w uzytkowaniu...
    Ja chciałam od poczatku miec taki fotekik aby małą po domku przemieszczac gdybym musiała coś zrobić..umyc sie..ugotować..i moge ją miec na oku zawsze...wiec ja zaliczyłam lezaczek do niezbędnych rzeczy od poczatku:)

    A powiedzcie prosze te wkładki Hartman gdzie kupowałyście? Bo w sklepach nie widziałam neistety...
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Eliz, ja na allegro je kupiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Super. Dziękuję za opinie. A te klody są plastikowe? Ja tez chce coś w czym przemieszcze dziecko i co na dluzej starczy. Ostatnio często reklamowali w tv ale na żywo nie widziałam.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    bonim: A te klody są plastikowe? Ja tez chce coś w czym przemieszcze dziecko i co na dluzej starczy. Ostatnio często reklamowali w tv ale na żywo nie widziałam.
    --


    Plastikowe, ale to fp, dobry plastik. Przy naszym użytkowaniu, nie widzę żadnego zużycia. Oparcie ma regulację chyba dwustopniową. Bieguny możesz ustawić, tak by fotelik sie bujał (na fotce) lub je blokujesz i masz tylko leżaczek. Wklejony model jest z 2012r. lub 2011, Emilka go dostała w styczniu 2012 :tongue: Widzę, że modele wcześniejsze i późniejsze różnią się tylko kolorami.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    bonim my też mamy ten leżaczek i nadal sporo go używamy - Mikołaj pomimo, że jest mobilny bez problemu w nim poleży z godzinkę i pobawi się jakimiś zabawkami :tongue:
    Kłody są plastikowe, generalnie fotelik jest wykonany bardzo porządnie :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    A! Można też podwyższyć i zniżyć siedzisko. Z tyłu, za dzieckiem jest taki żółty guzik. Na zdjęciu akurat dziecię jest wyżej.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    No to super. Dziękuję bardzo. Chyba się na niego zdecyduje bo przynajmniej posłuży dłużej. A jak plastik porzadny to duży plus:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja Ninka ma nadal taki bujak fisher, ale on nie jest przeznaczony dla noworodka, bo tam nie ma opcji na płasko, bo jednak plecy dziecka są wygięte, nawet jak go ustawimy na ten najniższy poziom, moja córka ma 5 lat a nadal w nim siada i ogląda bajki, nie możemy się go "pozbyć" schować - raz schowaliśmy do szafy to znalazła, jest stabilny, nie przewraca się i powiem szczerze że tym razem kupię taki sam, moja córka waży 16 kg i nic nie trzeszczy.
    Mam zasadniczą wadę, że w środku jest taka dykta i nie można, a może ja nie potrafię jej wyjąć do prania, więc ręcznie i delikatnie prałam.
    Nie włączałam wibracji, bo uważam że to wręcz niewskazane, ale te pałąki do zabawy były fajne i zapięcie też bezpieczne, ogólnie polecam

    Treść doklejona: 11.10.13 09:54
    nana81: Dzięki Kachaw Tak polecacie, że prawie się skusiłam.

    ja podkłady polecę dopiero jak użyję i się sprawdzą, na razie kupiłam też pod wpływem pozytywnych opinii tutaj i na necie, a jakie są w praktyce okaże się wkrótce
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    bonim chyba moi wszyscy znajomi mieli ten leżaczek i ogólnie byli zadowoleni. Jasiek natomiast dostawał histerii jak go u kogoś donie kładłam ;) My mieliśmy chicco Relax & Play z wkładką dla noworodka i ten uwielbiał :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    kachaw: Mam zasadniczą wadę, że w środku jest taka dykta i nie można, a może ja nie potrafię jej wyjąć do prania, więc ręcznie i delikatnie prałam


    Ja piorę z dyktą normalnie z wirowaniem i nic się nie dzieje :bigsmile: leżaczek cały czas jak nowy...
    --
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    ONEKISS A KUPOWAŁAŚ NA Aukcji czy u jakiegoś konkretnego sprzedawcy???
    Bo też zainteresowana jestem tymi Hartmanami :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    O widzisz sardynko a ja się bałam nie potrzebnie
    Mariaked ja kupowałam u takiego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolona, ma większą ofertę w sklepie jak logujesz się przez konto allergo to jest zniżka 3% i wysyłak jest tania bo paczka pocztowa 9,9zł
    podaję linka, dostawa szybka, jestem zadowolona
    podkłady
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    mariaekad: KUPOWAŁAŚ NA Aukcji czy u jakiegoś konkretnego sprzedawcy???


    Kupowałam od sprzedawcy. "Tutaj"
    Przesyłka 10,50 zł
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    No i zamówiłam podkłady i jeszcze kilka innych rzeczy hahaha....
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    kachaw, Onekiss:whorship: DZIĘKI SERDECZNE
    Robię zakupy etapowo a powiedzcie ile tych paczek MIDI kupić??? Planuję też te majteczki siateczkowe , ale one chyba wielorazowe są ????
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Ja kupiłam 2 opakowania po 14szt. midi i jedno mini. Majteczki są i jedno- i wielorazowe.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    babanowiec wrócę do wiaderka, bo dziś jedna z moich przyjaciółek pisała, że Zawitkowski nie za bardzo na te wiadra się zapatruje, no to link - jak i kiedy kąpać dziecko? już sama nie wiem:confused:
    I jeszcze to
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    A wiesz, że dzisiaj rano pomyślałam o tym, żeby poszukać czy gdzieś coś Zawitkowski na temat wiaderek mówi...zaraz poczytam i obejrzę :cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    hanny nie przemawia do mnie ten koleś hehe...mniejsze dziecko łatwiej na pewno włożyć do wiaderka i wcale nie jest w pozycji pionowej...a naturalnej jaką ma w brzuchu... a tez trzeba brać pod uwagę ze ile trwa taka kąpiel noworodka? od 3-5 minut....więc czy ten kręgosłup dostaje mocno? Nie wiem...przekonam się sama jak to jest...nie mówie nie wanienkom ale nie mówie nie wiaderkom hehe...jak z każdym produktem ile osób tyle opinii :)..jak sam powiedział i w wanience ludzie zle trzymają dziecko...więc wszytsko kwestia techniki i wprawy...
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Mariaeked ja kupiłam jedno opakowanie 30szt midi a potem to kupię bellę lub babyono, bo jednak te hartmana są drogie, więc wzięłam je na początek na to największe krwawienie
    A majtki też mam z hartmana takie siateczkowe wielorazowe, bo odradzano mi jednorazowe z fizeliny.
    Majtki siatkowe ubiorę już do porodu, a potem można je fajnie przeprać, szybko schną super są. Ja używałam takich majtek nie tylko w szpitalu po porodzie, ale także w domu, przez jakiś czas
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    jesscze raz wielkie dzieki za opinie :bigsmile:
    a ten chicco Relax & Play to nie ma regulacji oparcia?
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    kachaw dzięki, a ile par tych majtek kupiłaś???Myślę że dwie starczą nie? Jedne nosisz drugie w razie co schną nie?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    eliz21: nie przemawia do mnie ten koleś


    To bardzo dobry, znany fizjoterapeuta dziecięcy. Ja chyba sobie jednak odpuszczę, bo mam w sumie wanienkę, miejsca w domu pełno (2 duże łazienki:devil:), więc w sumie miał być to taki bardziej "bajer". Chyba w tym drugim linku on właśnie pisze, że dziecko poza brzuchem już nie potrzebuje pozycji takiej jak w łonie matki...sama nie wiem co o tym sądzić, ale chyba jednak fizjo wie lepiej:wink: choć wiadomo, że różnie to bywa i za kilka lat może się okazać, że jednak nie miał racji:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Hanny, nawet jeśli racji by nie miał, to nieużywaniem wiaderka dziecku nie zaszkodzisz. Do mnie jego argumenty jak najbardziej trafiają, więc dziękuję Ci za te linki, bo też rozważałam zakup tego wiaderka.
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Pewnie, że tak jak masz miejsce i masz już wanienke to wiaderko niepotrzebne...ja na pewno się wypowiem na ten temat po uzytkowaniu go...ale wiadomo nikt nie chce zaszkodzić swojemu dziecku, więc gdyby aż tak było szkodliwe po prostu nie przeszło by testów i zostało wycofane z rynku...ale kazdy rodzic podejmuje decyzje i bierze odpowiedzialnośc za swoje dziecko...nikt nie chce zrobić krzywdy...ale warto posłuchać opinni róznych osób i dziekuje za to:)
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    mariaekad: ile par tych majtek kupiłaś???Myślę że dwie starczą nie?

    ja miałam na pewno z 6szt. i wcale nie uważam, że to za dużo, są dość tanie, nie miałam oporów by wyrzucić kilka sztuk na samym początku, a później wrzucałam normalnie do pralki
    zwróćcie też uwagę na to, że te pakowane po 2 szt. jedne są ala biodrówki, a drugie wysokie (aż pod pępek)
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    bonim: a ten chicco Relax & Play to nie ma regulacji oparcia?
    ma regulację od leżącej do "siedzącej" ;) Zrobić zdjęcia?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Zrobiłam podobnie jak Tuli i Kachaw. Miałam ok 2 kompletów i w domu po porodzie póki krwawienie nie ustało nosiłam siateczkowe majty. Dobrze się w nich czułam. Pomysł sie sprawdził. Teraz też tak zrobię.
    kachaw: podkłady polecę dopiero jak użyję i się sprawdzą, na razie kupiłam też pod wpływem pozytywnych opinii tutaj i na necie, a jakie są w praktyce okaże się wkrótce

    Wiem, wiem :wink: Pisząc o polecających miałam na myśli Tuli_pani i Jaheirę :wink: Niemniej czekam na wrażenia :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Ooo macek poproszę. Sama nie wiem na jaki się zdecydować. Chciałabym żeby przydal się na dłużej
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    eliz21: nie przemawia do mnie ten koleś hehe...

    Ja też się podepnę pod tą wypowiedź jako użytkowniczka wiaderka :bigsmile:
    1) Takiego dużego dziecka, które ewidentnie się nie mieści w wiaderku, to raczej nikt w nim nie kąpie :shocked:
    2) Jeśli ta szmaciana lalka imituje dziecko to przepraszam bardzo, ale ja się nie dziwię, że na tej podstawie nie wiadomo jak się układają nogi i głowa opada :fingersear:

    Mojej córce podtrzymywana główka nie opadała ani do przodu ani do tyłu, nóżki były ułożone na żabkę (wiem, bo wiaderko jest przezroczyste :bigsmile:), a co do kręgosłupa to tak jak ktoś pisał kąpiel trwa kilka minut, a do tego, jak powszechnie wiadomo, woda odciąża kręgosłup... No chyba, że Ci biedni ludzie cierpiący na bóle kręgosłupa niepotrzebnie chodzą na basen, a uczucie ulgi sami sobie wmawiają :shocked:

    Nie chcę nikogo urazić, ale czy to specjalista czy nie specjalista w swojej dziedzinie jeśli się wypowiada na jakiś temat to chyba powinien wiedzieć o czym mówi, a jak dla mnie to on nie mówi o kąpieli dziecka w wiaderku tylko o szmacianej lalce w wiaderku i pewnie dlatego traktuje ją przedmiotowo!!!
    -- ;
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 11th 2013 zmieniony
     permalink
    bonim: Ooo macek poproszę. Sama nie wiem na jaki się zdecydować. Chciałabym żeby przydal się na dłużej


    Fakt, że jest od urodzenia ale do 9kg, więc coś za coś ;)

    Proszę:
     photo IMG_1075_zps7fcb7715.jpg
     photo IMG_1076_zps1604859d.jpg
     photo IMG_1077_zps16dad060.jpg
     photo IMG_1078_zpsa3be5b53.jpg
     photo IMG_1079_zps119fc1bf.jpg
     photo IMG_1080_zps12c98a60.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    No fajnie się rozkłada. Tylko ze do 9 kg ; (
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Bonim - ja mam BabyBjorn Balance - polecam :) mozesz sobie obczaic na necie. Juz tu go polecalam na watku, jest do 13kg.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    madziauk: Bonim - ja mam BabyBjorn Balance - polecam :) mozesz sobie obczaic na necie. Juz tu go polecalam na watku, jest do 13kg.


    Potwierdzam, świetny leżaczek, moja przyjaciółka go ma. Jak bym nie miała chicco to kupiłabym BabyBjorn :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny jedna paczka podkładów porodowych na łóżko wystarczy. I lepsze są te majtki siateczkowe wielorazowe niż te jednorazowe. Są poprostu wygodniejsze i lepiej trzymają podpache. Pozatym w szpitalu w którym byłam lekarze kazali ściągać dziewczynom te jednorazowe - że niby nie przepuszczają powietrza a rana ma oddychać.
    To tak moje spostrzeżenia. Może komuś sie przydadzą ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLusia29
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Słyszałam historie, że lekarze zabraniają zakładania jakiś tam majtek , albo co gorsza żadnych i udami trzymać mega giga podpachę... Dla mnie to jakaś komedia... kupiłam takie majtki jednorazowe, bo wszystkie znajome kupowały :) założyłam na chwilę i podziękowałam, podobnie jak te podpaski... W końcu usłyszałam, zero majtek tylko podpaska :))) no jak się leży na podkładzie, to ok niech się wietrzy , swoją droga rewelacja sytuacja w wieloosobowej sali ;) W każdym razie nie dałam się, założyłam normalną bieliznę, normalną cienką podpaskę, tylko nocną i już!! nie zgniłam :)))
    Rozumiem , że wiele dziewczyn boi się zabrudzić bieliznę, ale przy normalnej podpasce ze skrzydełkami raczej się jej nie zniszczy ( albo miałam szczęście), ew kupiłabym najtańsze majtki, ale bawełniane , żadne siatki, fizeliny...
    Aha i moje odczucie jest takie, te wielkie, grube podpaski wchłaniają wbrew pozorom zdecydowanie mniej niż "nowoczesne" cienkie.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Lusia nie wiem czy miałaś na sobie te siateczkowe majtki ?? one są mega wygodne i cieniuteńkie, żadne normalne bawełniane gacie ich nie pobiją, moje gacie bawełniane są raczej dopasowane i mnie drażniły, dlatego nawet w domu chodziłam w siateczce przez parę dni i tu nie chodzi o lęk że się zabrudzi bieliznę, bo to tylko majtki, a raczej chodzi o higienę i wygodę,
    Ja nie używam podpasek normalnie używałam przed ciążą kubeczka menstruacyjnego, a jeśli chodzi o wietrzenie krocza to można to zrobić nawet na sali dwuosobowej, tak się zakryć, że nic nie widać, a pomysł z samą podpaską bez majtek i chodzenie po korytarzu jak gejsza to też dla mnie porażka i na to bym się nigdy nie zgodziła.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    kachaw: używałam przed ciążą kubeczka menstruacyjnego
    wzbudziłas we mnie ciekawość... :smile: Jeszcze o czymś takim nie słyszałam... :cool: Naprawdę daje "to to" radę?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2013
     permalink
    Ja byłam bardzo zadowolona (znów do niego wrócę - ale nie wolno go używać w połogu wiadomo), potrzeba trochę wprawy, ale jest bardzo fajny - jest tutaj nawet taki wątek poczytaj bo tam pisałyśmy o tym kiedyś
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 12th 2013 zmieniony
     permalink
    1.Dziewczyny jaki kubek niekapek jako pierwszy polecacie?

    2. Miała któraś może matę piankową tessell?
    --
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeOct 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Ewelinka ja miałam/mam dla dzieciaków kubki lovi
    Na te pierwsze miesiące są z ustnikiem miekkim a jak dziecko większe to jest twardszy
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Ja przy córce miałam niekapki nuka bodajże. Teraz chce spróbować tommee tippee. Butelki i laktator tez od nich mam.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Jasiu nie chciał pić z niekapka i kupiłam mu bidon ze słomkom i to był strzał w dziesiątkę.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Nasza mała pije sama już bardzo długo. Kupiłam doidy cup. Nie wiem, co to butelka, czy niekapki. Nie chciała pić z niczego innego, a przerabialiśmy chyba wszystko od niekapkow po kubek lovi.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    A od jakiego wieku używała doidy cup? Moja córka ma pół roku i też niekapka nie chce, a nie wiem czy na doidy cup nie jest jeszcze za mała?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.