Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Wyczytałam że jednak Sroka poleca Hippa lub babydream
    zatem już wiem co kupic
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Uś ja też się zastanawiam już pisałam wyżej ale hipp ma krótszy skład, więc go wezmę
    A ja jeszcze chciałam dodać, że należy czytać składy i unikać tych szkodliwych, ale nawet naturalne składniki mogą uczulić dziecko(np rumianek) , więc to że ktoś poleca np babydream nie oznacza, że każdemu dziecku podejdzie, dlatego dobrze jest kupić jeden kosmetyk z tej serii i zobaczyć czy się sprawdzi.
    Dla mnie te wszystkie chemiczne nazwy to czarna magia, ale staram się unikać właśnie parabenów, PEGów, SLS i innych szkodliwych rzeczy.
    Ograniczyłam swoje kosmetyki pielęgnacyjne do minimum, mam krem bez syfu, myję się mydłem marsylskim, makijaż zmywam oliwką babydream, na twarz używam hydrolatu, więc czemu miałabym inaczej postępować z własnym dzieckiem.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    tuli_pani a te kosmetyki penaten nie były kiedyś wycofane?...kurcze, teraz sobie dokładnie nie przypominam, ale wydaje mi się, że jakaś gruba, głośna afera z nimi była. No chyba, że coś mi się pofasoliło;)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Hannynic nie słyszałam... normalnie kupiłam w aptece
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    kachaw: należy czytać składy i unikać tych szkodliwych,

    hahahahaha Kasiu dla mnie tył opakowania to czarna magia.jakby ktoś w chińskim języku pisał :tongue:
    muszę polegać na opinii innych
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    A nie to przepraszam to jednak ten babydream był wycofany ale to w zeszłym roku.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Bananowiec ja mam taki przewijak


    A te wszystkie kieszenie się przydały? Było Ci wygodnie i stabilnie nawet jak dziecko zaczęło "zwiewać" ? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Hmmm...pewnie macie wiele racji w sprawie emolientów. Moje dzieciaczki, poza suchością, skóry nie miały kłopotów. Z Emilką emolium się spisało, łatwo mogę kupić u upatrzonego sprzedawcy, bez biegania po sklepach i takie prozaiczne względy przeważają :shamed: Pewnie nie powinny, ale ze względu na okoliczności przyrody nie będę już szukać czegoś nowego, choć bardzo mi się podoba świadoma postawa i wiedza eko, którą prezentuje kachaw :wink:
    Dołączę do castingu kremów. U nas był nivea. Początkowo chciałam stosować bambino. Kupiłam Emilce, ale mnie nie przekonał. Leży do dziś w koszyku - czas go usunąć.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny a jaką nianię elektryczną polecacie? Właśnie sobie uświadomiłam, że będę miała dwójkę dzieci w dwóch różnych pokojach na początek. Mamy Tomiee Tipiee i jest ok, ale tym razem wolałabym coś tańszego, bez bajerów typu detektor oddechu, bo to dla Starszaka będzie, żebym słyszała czy w nocy nie płacze.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny,jakby Ktoras była zainteresowana do w biedronce jest ksiazka jezyk niemowląt za 17.99 :wink:. AQi huggies pieluchy sa w promocji za 32.99zl
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Nana to jak już będziesz używać tego emolium to nie używaj co drugi dzień a np dwa razy w tyg, zawsze to inaczej niż przyzwyczajać skórę do nich cały czas
    Uśku dla mnie to też czarna magia, dlatego też polegam na blogu sroki i uczę się, czytam wiem że to zajmuje więcej czasu niż cyk cyk i do koszyka, ale potem człowiek już wiec czego unikać a co warto kupić
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeOct 14th 2013 zmieniony
     permalink
    hanny a jaki detektor oddechu masz? i czy go polecasz.
    No i na co zwracac uwagę jak sie kupuje taki sprzęt?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie do torby na porodówkę bierzecie swoje laktator butelki i smoczki??
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Lopeziatko: hanny a jaki detektor oddechu masz?


    My mamy taki co się płytkę pod materac wkłada. Był razem z nianią Tommie Tippe. Czy polecam? Hmmm...ciężko stwierdzić. Jest dość drogi z tego co pamiętam. Na początku go włączałam, bo byłam strasznie przewrażliwiona przez problemy w ciąży i z porodem (synek tracił tętno). Niestety kilka razy zdarzyły się fałszywe alarmy. Może dlatego, że spał w rożku to i czułość mniejsza? Nie wiem, ale za pierwszym razem jak usłyszałam ten dźwięk to myślałam, że zawału dostanę i leciałam, a Kuba spał i nawet rączką ruszył, więc nie było bezdechu. Co mnie jeszcze w nim wkurza to to, że nie ma jakiegoś takiego wielkiego przycisku "wyłącz detektor tętna" z przodu. W nocy, kładłam dziecko na przewijak, który był na łóżeczku, więc detektor "odbierał" ruchy. Potem np siadałam z dzieckiem na fotelu, wyciągam cyca i "piiiiiiiiiiii". Zapomniałam wyłączyć, bo przycisk mały z tyłu:confused: Poza tym to byłam zadowolona, bo później włączałam już tylko np po szczepieniach. Gdyby nie on to pewnie bym w ogóle nie spała. Ogólnie jak Kuba był większy to już się te fałszywe alarmy nie zdarzały. No sama nie wiem co o nim myśleć :confused: Jak ktoś jest mocno przewrażliwiony (jak ja:wink:) to warto, bo lepiej pobiec z "zawałem" do dziecka jeden raz za dużo niż za mało.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Bananowiec jesli bedziesz uzywala przewijaka czesto to kieszenie sie przydadza.Uzywalismy go bodajze do 7msc.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    U nas na wiatr i niepogodę sprawdza się babydream. I na dodatek zauważyłam, że ładnie zalecza wypryski po ślinie (pewnie dlatego również, że na dworze jesteśmy).
    Co do monitorowania oddechu to w szpitalu Kajtek miał BABYSENSE. I nad takim się zastanawialiśmy jednak nie kupiliśmy w końcu żadnego. Cena powala ale można dostać na all lub tablicy ew wypożyczyć. http://www.babysense.pl/
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie do torby na porodówkę bierzecie swoje laktator butelki i smoczki??


    Najlepiej zapytaj w szpitalu gdzie planujesz rodzić.
    Niektóre szpitale maja specjalne pokoje laktacyjne z dostępem do laktatorów klasy szpitalnej. Po co masz nosić swój. A butelki i smoczki tez chyba są niepotrzebne. Jak nie będziesz karmić piersią to maluszek dostanie gotową mieszankę w butelce ze smoczkiem nic tylko karmić.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    podbijam pytanie Hanny, potrzebuję niani do tych samych celów
    --
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    JA się zastanawiałam nad zwykłą BABYoNO.Chodzi mi głównie o sytuacje, kiedy młody będzie spał w sypialni na górze a ja np. będę coś gotowała na dole... i by mi się przydała ...jak myślicie taka starczy?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    mariaekad: .jak myślicie taka starczy?
    ja miałam zwykłą z biedronki i byłam zadowolona.dodam że szumiala straszliwe ale swoją funkcje spełniała :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    kakai poszukałam na innych forach i tam dziewczyny polecały switel, ja kupiłam , ale czy jest ok to Ci dopiero powiem za kilka miesięcy (mam nadzieję;).No ale Tobie się nie spieszy;) Jak się przypomnisz za jakiś czas to zdam relację;)
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeOct 14th 2013
     permalink
    Dostałam od przyjaciół nianię elektroniczną Babymoov. Oni byli bardzo zadowoleni, moją recenzję napiszę dopiero w grudniu.
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    Mamy karmiace butelka, jesli takie sa....jakie butle polecacie
    przyszlo mi karmic miesieczna corcię mm, uzywam butli 125 aventu
    musle o kupnie termosow by poza domem miec ciepla wode na mleczko
    widzialam w smyku tommy tippie, takie czarne
    co polecacie w tym temacie?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mam butle medeli i tommee tipee. Z tego co zauważyłam z butli TT jak przechylisz do góry nogami to nie wypłynie wszystko przez ten dziwny kształt, zawsze coś zostanie na krawędzi co mnie denerwowało. Denerwujące było dla mnie też ich mycie właśnie przez ten kształt. A przy medeli nie doszukałam sie jakiś nakładek na smoczek które pozwalałyby na zabranie butli ze sobą (tylko w calmie mam taką nakładke).
    Ale te termotorby na butelki z TT są fajne i na pewno lepsze niż te styropianowe.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny potrzebuję na ,,gwałt "fotelika samochodowego 0d 9-25 kg najlepiej :bigsmile:Wróciłyśmy z Uk wsadziłam ją w stary a tu niespodzianka nogi i główka wystaja a pasy są już za krótkie.Najlepiej żeby ten fotelik miał funkcję półleżącą też
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 15th 2013
     permalink
    Dominiczka - jest wątek o fotelikach:)
    --
  2.  permalink
    akirko dziękuję:)
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanko odnośnie chusteczek nawilżanych dla bobaska.
    Jakie polecacie?
    Ja zakupiłam na razie z "pampers", ale zastanawiam się nad huggisem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    biedronko ja przy młodej używałam pampersów i nivea. Teraz też takie mamy kupione. Na razie po paczce, ale zapewne potem przejdziemy na dady biedronkowe :wink::smile:

    Zastanawiam się tylko np. czy można używać chusteczek w przypadku dziecka z silną alergią na kosmetyki:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Ja z kolei nie używam zbyt często chusteczek. Wolę płatki kosmeyczne z rossmana i wodę, która stoi w miseczce na komodzie gdzie mamy przewijak.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 16th 2013 zmieniony
     permalink
    biedronko ja używam ostatecznie huggiesów...
    pampersy też miałam, ale nie dość , że na blogu sroki :wink: huggiesy lepiej prezentują się jeśli chodzi o skład to i są super ekstra nawilżone, naprawdę jak mało które chusteczki :wink:
    no i nie najdroższe , bo w rossmanie za 3-pak płacimy jakoś 15zł.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 16th 2013 zmieniony
     permalink
    biedronka28: Jakie polecacie?
    Ja zakupiłam na razie z "pampers", ale zastanawiam się nad huggisem.
    --
    podobno w sieci Netto są najbardziej odpowiednie składem.jeszcze nie kupiłam ale sie do nich przymierzam.kosztują 5zł za paczkę
    oczywiście kierowałam sie opinią z bloga Sroki :wink:


    laseczki a czy noworodkowi zakłada sie po narodzinach bawełnianą czapeczke czy to stara szkoła?
    pamiętam że moim chłopcom zakładałam jeszcze nawet w domu po kąpieli,ale moze cos sie zmienilo?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Huggisy rządzą:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    uś: że moim chłopcom zakładałam jeszcze nawet w domu po kąpieli,


    To ja się nad tym też ostatnio zastanawiałam i jeszcze przed ciążą powiedziałabym, że to przesada...ale tak mi się zdaje, że jednak na początku będę zakładać...chyba, że stwierdzę że jest to jednak zbędne bo tak też może być :wink: Sprawa indywidualna...w każdym razie do wyprawki mam wpisane 2 takie cienkie malusie czapeczki i do szpitala też zabiorę :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Ja też zakupiłam huggisy natural care, bo akurat lubię rossmana i jakoś mi zawsze do niego po drodze, ale ostatnio jak byłam w biedronce, to widziałam te chusteczki co sroka na blogu polecała TAMI Cotton natural Care i Tami Cotton ultrasensitive , ale mam 4 paczki huggisów więc nie brałam, te z netto też polecała, ale ja też mam nie po drodze.
    Tylko pisała, żę są fajne jeśli chodzi o skład, ale nie wiadomo czy są mokre, bo mogą być suchawe, jak któraś z was nabędzie to testów to dajcie znać jak się sprawdzają

    Treść doklejona: 16.10.13 20:24
    Ja po kapieli też zakładałam czapeczkę na chwilkę, potem po pół godzinie ściągałam, ale moja Ninka miała długie włosy już od urodzenia, więc po kąpieli miała mokre i bałam się że się wyziębi, teraz też planuję zakładać na chwilkę aż się dziecko ogrzeje, a potem ściągnę
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    te Tami to tez w Netto są teraz w gazetce za 5zł
    sory ze tak o tym Netto ale mam 5metrów od domu i codzien chodze tam na zakupy.wiec wiem co tam aktualnie mają :tongue:

    bananowiec: do wyprawki mam wpisane 2 takie cienkie malusie czapeczki i do szpitala też zabiorę
    no ja mam pełno takich czapeczek maleńkich,zastanawiam sie tylko czy wpisywac na liste do szpitala....
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Uś przyznaj lepiej że jesteś udziałowcem netto, albo masz jakąś umowę podpisaną i raz dziennie przynajmniej musisz wspomnieć o tym sklepie, przecież nikt Ci złego słowa nie powie :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    uś u nas po urodzeniu musiała być czapeczka a rodziłam w sierpniu;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Co do chusteczek Huggies.
    Faktycznie są fajnie mokre itp ale wszędzie ostrzegają przed parabenami w nich zawartymi.
    Tylko tak sobie myślę - które chusteczki parabenów nie mają ?


    BANANOWIEC - ja przewijałam moje dziecko na przewijaku do 15-go miesiąca życia. Miałam zwykły, bez żadnych kieszonek i innych cudów i spokojnie dawał radę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Z biedronki chusteczki też są ok te w 3paku fitti czy coś, też ba blogu sroku jest o nich ;) A cena 9,99 :P
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Mi pasują chusteczki babydream rossmana takie różowe sensitive 4 paczki po 80 szt za 15 zł teraz są :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Dlatego też Asiu jak można to w domu czy u kogoś woda z wacikami najlepsza, albo tyłek pod kran, a chusteczki na wyjścia, do lekarza lub w nocy czasem jak się nie chce po wodę lecieć.
    Może są ekologiczne stricte chusteczki, tak jak pampersy jednorazowe, ale ich cena poraża, zawsze się wybiera mniejsze zło
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    kachaw: Uś przyznaj lepiej że jesteś udziałowcem netto, albo masz jakąś umowę podpisaną i raz dziennie przynajmniej musisz wspomnieć o tym sklepie, przecież nikt Ci złego słowa nie powie
    A tam udziałowcem-ja prezesem jestem :tooth:
    czerwinka: uś u nas po urodzeniu musiała być czapeczka a rodziłam w sierpniu;)
    aaaa no czyli nadal to praktykują.a w domu po kapieli np?dodam ze ja urodzę w grudniu
    poradźcie
    Kaśka planujesz zakładać czape?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Nie wiem do której Kaśki to pytanie, ale już pisałam wcześniej że tak
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Do Ciebie :devil:

    Treść doklejona: 16.10.13 21:23
    A dobra,dodałaś i nie zauważyłam tego
    juz widzę :tongue:
    no to jednak kilka sobie naszykuję
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Kacha ja z ciekawości kupiłam te Tami, bo też właśnie u Sroki czytałam, leży mi praktycznie cała paczka.. suche to to... tylko , że ja mam normal... Sroka pisze o natural care..
    edit doczytałam , że ja wzięłam te kaszaniaste jednak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Ja mam czapeczki w szczególności właśnie że też rodzę w grudniu. Co do chusteczek udało mi sie kupic szesciopak pampersa za 25 zł w promocji nie dawno w jednym z marketów :) szczerze nie pamietam którym :shamed: ostatnio zakręconą jestem strasznie.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Ja w domku już nie używała czapek. ..może z tydzień po przyjściu do domu po urodzeniu, bo ten szczuplak długo temperatury nie trzymał ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    uś: aaaa no czyli nadal to praktykują.a w domu po kapieli np?dodam ze ja urodzę w grudniu


    Ja nie używałam i w szpitalu też nie zakładano mu wg mnie to jest "stara szkoła" ;). Teraz też nie zamierzam. Nie mam w domu upałów (zimą 19 - 20 stopni), ale też nie otwieram okien w czasie i po kąpieli. Wycierałam dobrze główkę i było ok;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 16th 2013
     permalink
    Hanny: "stara szkoła"
    no włąśnie o tym myslałam,ze sie to praktykowało kiedys.tak jak oliwkowanie po kąpieli
    no zobacze co zrobią w szpitalu
    a pod zimową czapeczke zakładać bawełnianą?ciągle pytam o grudniowego noworodka
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.