Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    hopelight: my tez lubimy czerwony Wcale nie uważam, by to był babski kolor. Mikołaj na wyjście ze szpitala ma czerwony dresik
    moje bliźniaki miały czerwony wózek.absolutnie nie jest to kolor dziewczęcy
    moja mamusia zawsze mówiła że to Pan Jezus chodził w czerwonych szatach a Matka Boska w niebieskich :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    O! Wózek też mam czerwony :wink:

    uś: moja mamusia zawsze mówiła że to Pan Jezus chodził w czerwonych szatach a Matka Boska w niebieskich :wink:

    Przecież w niektórych regionach Polski chłopcy sa podawani do chrztu z różowymi wstążeczkami a dziewuszki z niebieskimi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    A mi się właśnie wydaje, że dla chłopców jest większy wybór kolorystyczny, bo dla dziewczynek 90% rzeczy jest różowa...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dżasti latem to ona cały czas była z gołą główką - teściowa czasem przeżyć nie mogła;) (tak samo jak moczenia uszu w kąpieli;) Dopiero teraz, jak chłodniej to zakładam cienką czapkę. I ponoć u noworodków czapeczki nie są ze względu na uszy, ale ciemiączko. Ale nie wiem ile w tym prawdy, bo takiego newsa sprzedała mi położna, która też inne "rady" dawała;)
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Cięzko dostac czerwone rzeczy....różem już rzygam hehe...tak bardzo chciałam go uniknąc ale ciezko dla dziewczynki....ale nie narzekam bo większośc ubranek dostałam:)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    sardynka85: dla dziewczynek 90% rzeczy jest różowa...
    to prawda.ale np F&F ma sporo szarych ciuszków dla dziewczynek:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Można powiedzieć, że dla chłopców większośc niebieska :wink:
    Jednak jaka różnorodność fasonów dodatków można znaleźć wśród dziewczęcych regałów...mmmm... Zawsze kiedy wchodzą do dziecięcego, muszę głęboko oddychać i trzymać się za portfel ze względu na moją małą babeczkę :bigsmile: Synowi szukam i szukam i zwykle wybieram to, co najlepsze, nie to co mi się naprawdę podoba :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Jasiek ma w szafie chyba wszystkie kolory oprócz różu a czerwonego chyba ma najwięcej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    nana81

    Nawet jak by maż miał do reala jechać to bedzie miał po drodze :) sadze ze jedna paczka starczy chyba do sZpitala choć nie mam pewności :) ale nie bedzie z tym problemu żeby dowieść

    Treść doklejona: 17.10.13 19:19
    A ta promocja niestety dotyczy dużych rozmiarów chyba. Jeszcze 2 moze bum sie skusiła ale blizniaki za zwczaj mniej ważą.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Mi w szpitalu poszło 1,5 paczki pampków (leżeliśmy 6 dni) i to przy jednym dziecku...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Hecate, właśnie to miałam na myśli :wink: W przyszpitalnych sklepikach bywa drogo :confused:
    Czy starczy na dwójkę...nie mam pojęcia.

    macek: Jasiek ma w szafie chyba wszystkie kolory oprócz różu a czerwonego chyba ma najwięcej ;)

    To chyba u nas takie zadupie i niewielki wybór :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    nana oj nie jest łatwo kupić dla chłopca kolorowych rzeczy ale radzę sobie ;) Przeważnie kupuję w h&m, kappah, c&a, dużo też kupuję na wyprzedażach jak jestem u przyjaciółki w Szwecji ;) wtedy to takie na wyrost też biorę ;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Hecate26: sadze ze jedna paczka starczy chyba do sZpitala choć nie mam pewności :)
    mi przy bliźniakach wystarczyło.w 5 dobie wyszliśmy do domu po CC
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink

    Też sadze że powinno starczyć a wrazie "w" jest maż:tongue:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Hecate26: wrazie "w" jest maż
    oczywiscie.a pampersy ogólnodostępne,markety długo czynne więc nie stresuj sie
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Twoje bliźniaki urodziły się troszkę wcześniej nie? W którym tygodniu, że już w 5 dobie wyszliście?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Hanny: Uś Twoje bliźniaki urodziły się troszkę wcześniej nie? W którym tygodniu, że już w 5 dobie wyszliście?
    35+5 sie urodzili :bigsmile: jak na bliźniaki to całkiem przyzwoicie
    no i wagę mieli znośną-po 2kg :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Matko ja marzę by moje miały co najmniej po 2 kg minimum. No i doczekać 36 tc skończonego :)
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Łe 35+5 to już rewelacja. Nawet na pojedyncze dziecko to już ok (sama się urodziłam w 35 tc), a na bliźniaki to już w ogóle;)

    dziewczyny, pewnie już milion razy było takie pytanie. Do skompletowania wyprawki zostały mi jeszcze tylko ze dwa kocyki:cool: Polecacie jakieś mięciutkie, cieplutkie? Najlepiej dostępne drogą via internet:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Hecate26: marzę by moje miały co najmniej po 2 kg minimum. No i doczekać 36 tc skończonego :)
    daszz rade.ja na Twoim etapie dawno byłam na fenoterolu i kurczyłam sie okrutnie.a ty spokojnie w domku.donosisz :wink:
    Hanny: Łe 35+5 to już rewelacja. Nawet na pojedyncze dziecko to już ok (sama się urodziłam w 35 tc), a na bliźniaki to już w ogóle;)
    rewelacja rewelacja :smile: niby wczesniaki ale cech nie przejawiali wczesniaczych

    kocyki były,pewnie większość poleci Ci Minky :bigsmile:
    kocyk
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Nam kazali policzyć po 10 pieluch na dzień na głowę. U nas był inny problem - laski urodziły się nagle 1.05 (święto i zamknięte sklepy) w 29tc i cała rodzina jeździła po aptekach szukając pieluch 0... nie muszę mówić że nigdzie nie było? :) Tak więc lepiej nie rodzic w święta :)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    Nie no Maksiu też ma szafę w pełną kolorowych ubranek. Ale to jest wynik szukania, szukania i jeszcze raz szukania. Bo skoro burych rzeczy nie lubię to ich nie kupuję. Ale chciałabym wejść do sklepu i być ograniczoną finansowo, a nie produktowo. A tak to coś tu kupię coś tam i ciągle czegoś mu szukam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    doti_p: Tak więc lepiej nie rodzic w święta :)
    powiedz to dzieciom :tongue::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    No moje nie posluchaly :)
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    dżasti: Ale to jest wynik szukania, szukania i jeszcze raz szukania.

    Czyli norma :cool:

    uś: doti_p: Tak więc lepiej nie rodzic w święta :)

    powiedz to dzieciom :tongue::bigsmile:

    Moje lubią długie weekendy :bigsmile: Jedno majowy, drugie listopadowy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 17th 2013
     permalink
    nana81: Jedno majowy, drugie listopadowy
    na szczescie od polowy listopada chyba nie ma długich weekendów :tongue:
    ale OT zrobiłyśmy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Przekazałem dzieciaki że maja zakaz rodzenia sie w święta:wink: choć zawsze zostaje w takim przypadku tesko otwarte 24h. Choć szczerze mówiąc tak mi cieszko juz że zaczynam płakać. A ciągnie mi sie masakrycznie. Dzis jadę po szlafrok taki polarkowy na osłodę :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny pytam przed ostateczną decyzją. Minęlo trochę czasu, może coś się zmieniło.
    Jesteście zadowolone z rożków z motherhood? A może znalazłyście coś oryginalnego? Interesuje mnie min rozm 75x75 z rzepem.

    Treść doklejona: 18.10.13 10:20
    Trzymaj się Hecate. Jesteś dzielna. Już leci z górki.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Nana - może rodząc w zimę będzie rzeczywiście więcej używać rożka. Ja tak na prawde rożka używałam 2 dni w szpitalu. Bo kazali mieć rożek na zaraz po porodzie i później jeszcze na następny dzień go zawinęli, ale ja i tak go odwinęłam. Tylko leżał później na nim. Ja kupiłam zwykły taki za 20 zł. I moim zdaniem nie ma sensu kupować nic droższego, Też myślałam, że będę go później tym rożkiem rozłożonym przykrywać i traktować jako kołderkę. Ale wolałam go w śpiworku kłaść (jak było chłodniej) albo zwykłym kocykiem przykrywać, bo ten rożek za sztywny był. Mimo, że ja nie miałam usztywnianego. Ale mimo wszystko nie otulał tak dziecka.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 18th 2013 zmieniony
     permalink
    nana ja miałam motherhoodowski i byłam zadowolona

    Uploaded with ImageShack.us

    uś: kocyki były,pewnie większość poleci Ci Minky


    ja bym poleciła też motherhoodowski

    mi osobiście bardzo przypasował i używam go nawet częściej niż Minkyego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    A powiedzcie prosze w spiworku dziecko może spać już od pierwszych dni czy właśnie w rozku kładłyście spac?

    eveke sliczny Bobas:) w ładnym rożku:)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Ojejusiu ;) Jaka malutka Ninka zawinięta w naleśniczek:)
    eliz21: A powiedzcie prosze w spiworku dziecko może spać już od pierwszych dni czy właśnie w rozku kładłyście spac?

    Ja kładłam od samego początku w śpiworku.
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    O to super DZIĘKUJE akirka za odp....bo sie zastanawiałam....a i jeszcze zastanawiałam sie jak ubrac dziecko (na dniach mam zamiar urodzić bo jestem juz 4 dni po terminie). Czy body z długim rekawem i pajac czy lżej....zaznaczam, że mam spiworek bez rekawków..
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    eliz chyba zależy jak masz w domu no i taki maluszek to na pewno będzie chciał ciepełka
    a co do rożków i śpiworków to chyba też zależy jakie dziecko, bo niektóre po prostu muszą być otulone, zawinięte i koniec
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też mam bez rękawków i nie jakiś super gruby. Ja ubieram tylko w pajaca, ale nóżki przykrywam dodatkowym kocykiem, bo czasem ma chłodny karczek.
    Ale teraz mi się tak przypomniało, że ja Marcelinka była taka całkiem malutka to dawałam ją jeszcze w rożek, ale tak luźniutko zapięty, by miała na nóżkach i pod główką cieplej.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Moja 7 tygodniowa coreczke od poczatku ubieram body z dlugim i spiochy
    lub body z krotkim i pajac
    ostatnio body z krotkim, polspiochy i bluzeczke
    mamy w domu okolo 20-22 stopni, a za nami chlodny wrzesien i pol pazdziernika
    co do czapek, polozne zalecaly po porodzie zaraz zalozyc córci, pierwsze dni w szpitalu lezala w czapie...w domu juz zdjelismy
    rozki lubi do dzis, taka szczelnie opatulona, dobrze ze mamy pare uzywanych, bo czasem zdarzy sie zasiusiac lub ulac na rożek
    ostatnio zaczelam jej rozpinac dół pajaca i spioszkow by pofikala golymi nogami, poczula nogi i stopy bose nie tylko przy przewijaniu
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    U nas rozki zawsze były wykorzystywane. Na pewno muszę mueć ich kilka. Szły jak u Dorit. Jeden chciałam jakiś c taki coby proznosc ma zaspokoić :devil::wink:
    Oglądałam już tyle, że sama nie wiem :jumping: Kojec ratuje mi życie, więc chyba postawię na mootherhood. Eveke te kocyki też oglądałam. Możesz napisać coś więcej? Jaśniejsza strona to flanelka?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    nana tak ta jaśniejsza str to flanelka, nie wiem w sumie co jeszcze :) ja go lubię najbardziej , a szczerze mam prócz niego jeszcze ze 4 kocyki w tym Minky , ale ten tak jakoś mi przypasił :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    eveke: ten tak jakoś mi przypasił
    i tani :cool:
    ja ciągle jestem przed zakupem,nie zdecydowana
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    eveke: bo niektóre po prostu muszą być otulone, zawinięte i koniec

    właśnie u nas tak było Milcie bardzo wybudzał i złościł Moro a jak była owinięta to nie miała niekontrolowanych uderzeń:D
    a Ninka owinięta cudna patrz jak się dziecko zmienia w ciągu kilku miesięcy ja nie umiem wyjść z podziwu!
    --
    •  
      CommentAuthorhanka242
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Ja jeszcze odnosnie kocyków, tym razem w kwestii grubości. Chciałabym póki co mieć dwa, tak jak polecają, jeden grubszy i jeden lżejszy . I teraz tak ,biorac pod uwagę taki Minky i ten z Motherhood można załozyć, że ten 1 jest grubszy a drugi mniej czy oba jednakowo cieple?
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny za rady co do śpiworków...
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam minky i na pewno jest grubszy od mootherhood. Minky zrobiony na zasadzie kolderki. Też właśnie tak kalkulowalam: jeden grubszy - minky, drugi cienszy - mootherhood.
    --
    •  
      CommentAuthorhanka242
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Świetnie, chyba tak właśnie zrobię, dzięki za podpowiedz:-)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    U nas rożek też się sprawdził na początku bardzo, aż szybko dokupowałam drugi...ale Misiek szybko mi z nich wyrósł...później jeszcze chwilę wykorzystywałam je jako kołderki (bo były mniejsze od kocyków i tradycyjnej kołdry), więc w sumie długo w użyciu nie były ale swój egzamin zdały :)
    Ja miałam rożek Gluck (kupiłam bo mi się baaaardzo podobał), ale usztywnienia np. wcale nie używałam...a drugi dokupiła mi teściowa taki najzwyklejszy (nie był już taki ładny, ale w użytkowaniu też ok)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Dla Emilki miałam początkowo dwa rożki, ale było mało.3 to, już coś. Zawsze jeden czysty był w zapasie. To prawda, że długo się z nich nie korzysta, ale później już nie są potrzebne. Kupują zwracam uwagę na rozmiar. Szukam min.70x80cm.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Jeszcze w sprawie śpiworków-to też warto mieć więcej. Ja dziś na gwałt musiałam pranie robić, bo mam 3 i dziś ostatni został zasikany w nocy.
    Co do kocyków to ja mam chyba 9 sztuk. Jedne cieplejsze, drugie cieniutkie, polarowe i wełniane. Kupowałam w lumpach i nie mogłam się powstrzymać, parę też dostałam, ale każdy jeden był w użyciu.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 19th 2013
     permalink
    Tak, u nas też śpiworków jak na receptę. A kupiłąm ostatnio taki zimowy z rękawkami i... muszę wymienić na większy.
    Dziewczyny, ja też kupiłam kocyk jeden cieńszy i jeden grubszy i musiałam dokupić jeszcze 2 grubsze. Bo jeden do wózka, jeden do kładzenia na nim Maksa tak na codzień i jeden do przykrywnia w nocy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 20th 2013
     permalink
    A jakąś lampkę nocną możecie polecić?
    delikatne,przyćmione światło do wykorzystania przy przewijaniu nocnym lub gdy eN wróci w nocy z pracy by nas nie stratował :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeOct 20th 2013 zmieniony
     permalink
    A ten rożek z motherhood zapina się na rzep? czy jest tylko tak luźno zawijany wokół dziecka?

    Uś, my mamy zwykły kinkiet :) Nawet niezbyt "dzieciowy" [żadne słoneczko, księżyc czy też abażur z księżniczkami czy innymi misiami] :) Zwykły biały abażur jest. Ale jeszcze nie wiem jak świeci, bo niepowieszony jest :)

    Dziewczyny ja tez mam pytanie:

    A chusteczki Huggies jakie najlepsze? Soft skin czy pure czy natural care?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.