Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    czesc jaki rodzaj i rozmiar czapki kupic noworodkowi na grudzien na zewnątrz, bo jak ogladam w necie i w sklepach to dostaje zawrotu głowy i nie umiem sie zdecydować
    podrzuccie linka żebym mogła zobczyć jak taka czapka powinna wygladac

    Treść doklejona: 23.10.13 08:51
    a i pytanie odnosnie podpasek poporodowych, chciałam kupic hartmanna tylko nie wiem jaki rozmiar i jak dużo??
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    Kolana, odpisałam już na przyszłych.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    koalka: jaki rodzaj i rozmiar czapki kupic noworodkowi na grudzien na zewnątrz, bo jak ogladam w necie i w sklepach to dostaje zawrotu głowy i nie umiem sie zdecydować
    podrzuccie linka żebym mogła zobczyć jak taka czapka powinna wygladac
    ja mam coś podobnego w rozmiarze 38 zdaje sie
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    nana wrzucaj motherhoodowe zakupy, juz przebieram nogami:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    W takim razie już relacjonuję :wink:
    Skusiłam się na dwa ręczniki: niemowlęcy dla młodego i taki dla przedszkolaka dla Emisi. Są może i dość drogie, ale już widzę, że będzie się ich dobrze używać. Normalna frota, ładnie obszyta do tego z kapturem :wink: Nijak się to ma do typowo maluszkowych, niezbyt chłonnych, ręczników.W niemowlęcy spokojnie owinę roczniaka. Jak tylko wypiorę, Emilia zacznie używać swój.
    Rożek - wzięłam nieusztywniany-niebieski. Jak rożek i motherhood - ok, ładnie obszyty.
    Kocyk ze ślimakiem dla niemowlaka. Mięciutki, z jednej strony flanelka, z drugiej delikatny polarek. Ładnie się układa i jest bardzo miły w dotyku.
    Do tego wzięłam flanelki -bardzo przyjemne i kolorki bardzo intensywne :wink: oraz zestaw bawełnianych pieluch, pasujących do rożka - niebieskich. Te ostatnie nieco sztywne, ale myślę, że to kwestia wyprania :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Nana, wcale się nie dziwię, że poszalałaś bo cudne są rzeczy z Motherhood :smile: Moją miłość do tej firmy zapoczątkowała poducha w kształcie litery C, w której śpię od ponad miesiąca i nie wyobrażam sobie życia bez niej ! Ja już też pozwoliłam sobie zrobić pierwsze zakupy i wczoraj dostałam paczuchę z pościelą i rożkiem, kupiłam ten z usztywnieniem. Komplecik z serii w autka dla naszego Chłopaka :smile::smile::smile: Właśnie zastanawiamy się nad kocykiem i tymi ręczniczkami. Chociaż mam jeszcze opory przed kupowaniem, ale pewnie niebawem znikną :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 23rd 2013
     permalink
    karolajnas: Moją miłość do tej firmy zapoczątkowała poducha w kształcie litery C, w której śpię od ponad miesiąca i nie wyobrażam sobie życia bez niej !

    U mnie było dokładnie tak samo. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Zdecydowałam przez użytkowanie rogala. Skoro on taki praktyczny, to reszta też musi być przemyślana.
    Autka rozważałam, ale w końcu kupiłam inną pościel :wink: Za dużo było mi tam ciemnej szarości. Nie mogłam się zdecydować.

    Treść doklejona: 23.10.13 15:06
    Ręczniki najbardziej mi się podobają (szczególnie, kiedy sobie wspomnę te zwykłe które miałam dla Emi),a wahałam się, bo były dość drogie. Dam znać, jak mała zacznie używać.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja chciałam napisać, że podkłady poporodowe hartmana sprawdziły się super, ja miałam, a raczej nadal mam jedną paczkę hartmana i jedną bellamama i te hartmana są o niebo lepsze, bellamama się zbiją do środka i rozwarstwiają a hartmana nie, nawet jak lekko się zbiją do środka to można rozciągnąć, czego w belli już się nie zrobi.
    Poza tym hartmana mają klej więc można przykleić a belli nie mają, Ja mam rozmiar midi i jak dla mnie są wystarczające, kupiłam paczkę 30 szt i prawie połowa mi została, bo używałam też belli a teraz już tak skąpo krwawię że mam normalne podpaski, tylko takie z naturalną wyściółką a nie ceratką, bo takich nie cierpię. Polecam są super
    Jeszcze napiszę, że majtki siateczkowe sprawdziły się na medal. Jak mi w nocy wody odchodziły to podłożyłam sobie właśnie taki duży wkład belli i zwykłe majtki i w szpitalu jak chlusnęło to wszystko mokre, więc zmieniłam na majtki siateczkowe i wkład i majtki wyschły na mnie w ekspresowym tempie, nie musiałam leżeć z mokrym tyłkiem pod ktg, a wody odchodziły dosyć długo bo mały nie był przyparty do kanału.
    To tyle chciałam napisać
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    kachaw super, dzięki za kolejną opinię :) Skoro tyle z was dziewczyny poleca właśnie Hartmana, to myślę, że ja też się zaopatrzę w te podkłady. Czyli rozumiem, że jedna paczka powinna spokojnie wystarczyć?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    kachaw dzięki za Twoją opinię. Sama chciałam te hartmany kupić ale mam już 20 szt BabyOno, Dokupię jednak jedną paczkę hartmanów do szpitala. Bo belli 20 szt przy 1 porodzie niestety mi nie starczyło :neutral: Więc do szpitala wezmę hartmany i babyono. DZIĘKI
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Małgosia, zwróć uwagę na zawartość paki. Są zdaje się różne. Pakowane po 14 i 30 o ile się nie mylę. Też kupiłam 3o-tki.
    Dzięki Kachaw :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Kachaw, ciesze sie, ze i Ty dolaczylas do klubu osob zadowolonych z Hartmana.
    Nie sa tanie, ale prawda, ze warte swojej ceny:wink:?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Tobie Jaheiro dziękuję, bo to po twoim poście się na nie zdecydowałam, ja za 30 szt zapłaciłam dwadzieścia parę złotych, więc to nie jest jakiś duży koszt, zwłaszcza że nie kupujemy 5 paczek
    Jeszcze raz dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Nie, no nie ma za co :shamed: Fajnie, ze jestes zadowolona :)
    Ja wiem, ze jak na te jakosc to one nie sa az takie drogie, ale sporo osob porownuje ich cene do Belli...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Ja jeszcze wiem , że kobiety po porodzie używają też seni lady, to są wkładki dla kobiet nietrzymających moczu :) są różnej wielkości i chłonności.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Szkoda , że ja jakoś nie widziałam o hartmanach, przeżyłam na tych zwyklakach, na szczęście po cc nie było mega krwawienia...

    a co do motherhood to ja tam właśnie skompletowałam sobie dużo rzeczy, jakby ktoś miał pytania czy cuś to mam
    ręczniki
    kocyk
    podkład pod prześcieradło
    otulaczek
    poduszkę fasolkę
    pieluszki tetrowe, flanelowe
    rożek
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Eveke, jak Ci się ręczniki sprawują?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy możecie polecić dobrą kołdrę? Chodzi mi o to jakie powinna mieć wypełnienie, żeby była odpowiednia dla dziecka i jaki rozmiar jest dobry, żeby później dostać pościel. Marcelina do tej pory spała w śpiworkach, ale chyba jest dość zimnolubna i najchętniej by się z tego śpiwora wykopała. Nie wspominając o tym, że te co ma, to powoli robią się za małe.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    A które te podkłady midi czy maxi??
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Kasia miała midi i nie narzekała :tongue:
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    można kupić paczkę midi i paczkę maxi :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Ja mialam maxi, ale one sa naprawde duze a po porodzie jednak nie krwawi sie az tak dlugo, zeby te najwieksze byly az tak konieczne.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Midi są długość belli.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny kupujące w Endo. Czy możecie napisac jaka jest tam rozmiarowka,czy zanizona czy zawyzona (bo np., w HM wypadja większe). Bochce crce zamowic i nie wiem jako rozmiar,a tez bym nie chciała za dużych ciuchow.
    akirka,zamawialas to body już?
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanko, nie wiem czy w dobrym miejscu ale pytam ;) Przyjaciółka potrzebuje fajnego, lekkiego nosidełka do znoszenia po schodach małej bo w foteliku jej za ciężko z 4 piętra a musi zejść do garażu i wsadzić małą w wózek, nie mają windy. Czy możecie polecić jakiś dobry i fajny ? Mała ma 2 mc.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    montenia: akirka,zamawialas to body już?


    yy ja nie planowałam :) Chyba mnie z kimś pomyliłaś :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Akirka,nie? Ktos wstawial body,ze się podoba ,takie z endo wlasnie :shamed:
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja mam pytanie do wszystkich zimowych mamuś. Wiem, że pojawiało się już kilkanaście stron wcześniej, ale je ponowię, bo być może jakieś nowe opinie się pojawią. Czy warto zainwestować w śpiworek do gondoli np. z wełną owczą, podczas gdy mam już kupiony taki bardzo cieplutki kombinezonik (dodatkowo dzieciaczek przykryty kocykiem)? Wiadomo, że do tego dochodzi ta wózkowa osłonka od wiatru.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Malgosia, ja nie kupowałam. Tylko kombinezon,kocyk i oslona była w uzyciu :wink:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    nana81: Eveke, jak Ci się ręczniki sprawują?
    --


    bardzo dobrze :bigsmile: mam dwa i w pełni nam wystarczają
    ja mam te mniejsze no i na długość już Nina nie jest cała zakryta, aczkolwiek dla mnie osobiście to bez znaczenia , bo ona w tym ręczniku nie siedzi jakoś długo...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    ja także myślę że w gondoli jest to zbędne.miałam w spacerówce ale nie miałam osłonki takiej od wiatru
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dorit czaila si na body.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    noo,ale nie kupowałam jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    _malgosia_: A ja mam pytanie do wszystkich zimowych mamuś. Wiem, że pojawiało się już kilkanaście stron wcześniej, ale je ponowię, bo być może jakieś nowe opinie się pojawią. Czy warto zainwestować w śpiworek do gondoli np. z wełną owczą, podczas gdy mam już kupiony taki bardzo cieplutki kombinezonik (dodatkowo dzieciaczek przykryty kocykiem)? Wiadomo, że do tego dochodzi ta wózkowa osłonka od wiatru.

    Ja tez sie nad tym zastanawiałam. Ale po kilu wyjściach z małą jednak stwierdziłam że jest to zbedny wydatek.
    Małą ciepło ubieram potem jako stały element wózka mam tam rożek
    taki
    http://allegro.pl/rozek-becik-cieply-puszysty-na-zime-kolory-i3640045856.html
    Opatulam nim małą i działa jak śpiworek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    montenia: Dziewczyny kupujące w Endo. Czy możecie napisac jaka jest tam rozmiarowka,czy zanizona czy zawyzona (bo np., w HM wypadja większe). Bochce crce zamowic i nie wiem jako rozmiar,a tez bym nie chciała za dużych ciuchow.


    Ja dla mnie jest zaniżona ... a kupuje tam dość często .
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Przez Was tez zaczełam ogladać te ciuszki ale musze sie powstrzymać przed zakupem bo moja mała ledwo dorasta do rozmiaru 50 a co dopiero 68 (takie są najmniejsze) a niewiem jaka będzie pora roku jak mała dobije do tego rozmiaru.

    A przy okazji. Wiecie gdzie można kupić czapeczki w bardzo małych rozmiarach? Moja mała ma tylko jedną pasującą :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Sony, no na stronie endo w rozmiarówce są 50 i 56.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Ale rozmiar czapeczki to zazwyczaj obwod główki.
    Sony w Tesco sa ubranka Tiny Baby ale nie wiem od jakiego sa rozmiaru.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    nie wiem czy czapeczki były ale faktycznie ja kupiłam w tesco półśpiochy r.50
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    dziewczyny zastanawiam się nad zakupem karuzeli na łóżeczko, powiedzcie proszę czy wasze maluchy interesowały się karuzelą? pytam bo takie fajniejsze z projektorem to koszt około 200 zł a nawet i więcej i tak się zastanawiam czy warto inwestować na te parę miesięcy. Jeżeli tak to jakie polecacie ?
    --
  1.  permalink
    my mamy FP Rainforest i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie ma projektora, kupiliśmy używaną za 100zł. Jak dla mnie bomba. Mam czas na ogarnięcie mieszkania w dzień, a rano jak wstajemy, to dzięki pilotowi włączam małemu karuzelkę nie schodząc z łóżka i jeszcze przez około pół godziny mogę się zdrzemnąć/zrobić sobie śniadanie etc:)

    ten Rainfoerst ma 3 melodie, plus odgłosy lasu czy jakoś tak, a dzięki temu że zwierzaczki są w bardzo jaskrawych kolorach, to Filip zaczął piszczeć na widok czerwonej małpki i interesować się.

    polecam!
    -- [/url[/url]
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    anairda dzięki za opinie :wink:
    muszę się rozejrzeć za jakąś używaną karuzelą bo to się przecież nie niszczy więc po co przepłacać
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Karo, miałam to samo napisać... My mamy używana fp za 60zeta z pilotem itd ... I jeszcze ubranek za 300 zł od babki nabrałam bo sie okazało ze ma chłopca.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 26th 2013 zmieniony
     permalink
    karobella: muszę się rozejrzeć za jakąś używaną karuzelą bo to się przecież nie niszczy więc po co przepłacać


    Karobella, nie żebym zniechęcała do kupn używanej, ale my też się połasiliśmy na używaną karuzelkę z misiami FP. Na zdjęciach wszystko ładnie pięknie, a jak przyszła, to mój mąż powiedział, że jego dziecko w życiu nie będzie się tym bawić. Kolory były wyblakłe, widać w słońcu wisiała, misie poniszczone, bo albo trochę rozprute albo coś urwane. W plastiku gdzie niegdzie jakieś pęknięcia. My się nauczyliśmy, że trzeba prosić o dodatkowe zdjęcia, w dziennym świetle.
    Jeszcze co do karuzelek to ja później dostałam od współpracowników karuzelkę magiczną Tiny Love i bardzo ją polecam. Marcelina naprawdę bardzo ją lubi.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Przymierzalismy sie do kupna uzywanej na gumtree, i kupilabym tam gdyby nie to ze babcia mnie ubiegła i zakupila taką
    jestesmy b zadowoleni z niej, duzy wybor muzyki, piekne wykonanie, mozna zdjac pałąk z zabawkami i miec tylko pozytywke.
    nasza corka o 6 tego tygodnia wodzi oczkami za nią.
    co do kupna uzywanej to najlepiej wybrac sprzedawce ze swojej okolicy i jechac obejrzec, lub jak pisze akirka- poprosic o wyrazne zdjęcia.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 26th 2013
     permalink
    Dorit też właśnie ją mamy, piękna jest na żywo co nie? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    My mamy magiczną karuzelę z tiny love, nie jest tania bo wyszła nas 240 zł ale rewelacyjna jest :)
    -- [/url]
  2.  permalink
    My kupiliśmy używana ale z naszego miasta. Maz pojechał obejrzał i zakupił.
    -- [/url[/url]
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    dziewczyny dzięki za rady :*
    Rozejrzę się za używaną z mojej okolicy a jak nic mi się nic nie trafi to jednak kupię nową co by się nie naciąć ;)
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    wczoraj dotarła do mnie grzechotka fisher price - urocza :)
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.