Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 5th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny tyle sie słyszy o tym emolientach. Możecie polecić jakiś fajny płyn do kompieli albo po kapieli?
    --
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    dziewczyny mam pytanie takie samo co sony jaki płyn do kąpieli dla noworodka
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Ja kupiłam Oilatum 2in1 nie musze po nim oliwki urzywać.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    a taki jest dobry? Uzywa któraś?
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Sony ja używam mydełka z oillan i jestem zadowolona. Na początku kąpałam małą w płynie z hipp-a ale gdy mała dostała jakiegoś podrażnienia nie wiadomo od czego to kupiłam to mydełko i teraz go używam a podrażnienie zeszło po pierwszym użyciu mydełka
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 5th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny po 1-emolienty tylko przy problemach skórnych,bo czym będziecie walczyć jak się pojawią problemy?
    po 2-polecam blog dziewczyny która zna sie i potrafi rozszyfrować skład chemiczny produktu Sroka o kąpieli
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    ...mi połozna nawet mówiła żebym kąpała w emolientach...;/

    Treść doklejona: 05.11.13 14:56
    wogóle to niech mnie ktoś powstrzyma...ciągle coś małej kupuję...wydaje na nia większośc wypłaty...chyba jestem już uzalezniona...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Sony85: ..mi połozna nawet mówiła żebym kąpała w emolientach...;/
    może Twoja mała jest na specjalnych warunkach.bo urodzona naprawdę wcześnie i trzeba delikatności
    ale dla donoszonego noworodka emolienty sa zbędne.to takjakby profilaktycznie brac antybiotyk.tylko po co
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    uś właśnie czytałam o tym żeby bez potrzeby nie wprowadzać emolientów ale np mojej małej na to podrażnienie podziałało ładnie a od kiedy myje ją tym mydełkiem żadnego podrażnienia nie miała. no ale spróbuję wrócić do tego hippa i zobaczę co się będzie działo
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    karobella: uś właśnie czytałam o tym żeby bez potrzeby nie wprowadzać emolientów ale np mojej małej na to podrażnienie podziałało ładnie
    no bo jak już był problem to się zagoiło :smile:
    myślę że można stosować raz na jakiś czas,byle nie na codzien :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Mi dla maluchów wlasnie Oilatum poleciła położna. Powiedziała że zaoszczędze czas i nie będę musiała oliwkować dzięki temu.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Na początku nie kąpałam w emolientach i nie widziałam potrzeby oliwkowania. Gdy coś się działo, wówczas reagowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Hecate ale już się nie stosuje oliwki, bo ona zatyka pory, tak samo jak pudru na pupę, więcej szkody z tego może być niż pożytku. Można np przed kąpielą zrobić maluchowi masaż z oliwką a potem do kąpieli nic nie dawać i zmyc z ciała nadmiar
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Ja urodziłam małą w 41tc i mała miała przesuszoną skórę na dłoniach i stopach i brzuszku..i dlatego kąpałam w emolium, ale faktycznie jak juz jest poprawa to idzie płyn do kapieli HIPP
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    elfika: Eliz, wszystie dzieci urodzone po terminie tak maja

    Moja w terminie urodzona a skórę z dłoni i stóp zrzucała niczym wąż! Żadnego emolientu nie stosowałam, tym bardziej oliwki na skórę. Dodawałam parę kropel oliwki do wody do kąpieli. Skóra po jakiś 2 tygodniach była gładziutka.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny może to nie konkretnie o wyprawce, ale chciałam się poradzić jaką wybrałybyście narzutę dla 3-letniej dziewczynki. Jej mama unika różu i nie chce, żeby to była typowo dziewczyńska rzecz. Kupuję na prezent na Gwiazdkę i nie mogę się zdecydować...
    Do wyboru:
    1.
    2.
    3.
    4.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Moja córka oszalała by na punkcie narzuty nr 2 jeszcze nr 4 też by się jej podobała. Na trójkę powiedziałaby mamo to przecież dla chłopca :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 5th 2013 zmieniony
     permalink
    buba od tego mamy bazarek :wink:

    akirka mi się podoba nr 3
    tylko kurcze, 3letnia dziewczynka to już taka kumata jest i na pewno coś jej się podoba a coś nie wiec czy oby na pewno musi być jak mama chce?
    bo pozostałe coś tam z różu mają...

    jakby ktoś szukał wyprawkowo matę lub huśtawkę to będę wrzucała na bazarek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2013 zmieniony
     permalink
    AKIRKA zależy w jakim stopniu ta mama różu unika :wink:
    Dla mnie osobiście elementy różu na narzucie 2 i 4 są do przyjęcia a dodam, że też różu unikam.
    Kilka zdobień w tym kolorze to nie to samo co kipiąca mega różem narzuta z heloł kiti i innym badziewiem.
    Poza tym, może warto sobie przypomnieć co ta dziewczynka lubi ?
    Bo moja Nina oszalałaby na punkcie tej pierwszej, z kotami. Gdyż uwielbia koty. Ale gdyby tam była świnka Peppa to byłaby pełnia szczęścia :wink:

    Więc uważam, że też upodobaniami małej fajnie było by się kierować :wink:


    Edit.
    Ta jest ładna, dziewczęca a dużo różu nie ma :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 5th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: tylko kurcze, 3letnia dziewczynka to już taka kumata jest i na pewno coś jej się podoba a coś nie wiec czy oby na pewno musi być jak mama chce?

    Taaa jej się podoba Hello Kitty i świnka Peppa, ale jej tatuś dostaje spazmów jak to widzi i biedne dziecko jedynie gatki i skarpetki może mieć z ww. postaciami;) Ale on jest Angolem, więc ten..;)

    Treść doklejona: 05.11.13 22:00
    TEORKA: heloł kiti i innym badziewiem.


    Haha, tośmy się zgrały;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    akirka: ale jej tatuś dostaje spazmów jak to widzi i biedne dziecko jedynie gatki i skarpetki może mieć z ww. postaciami;)


    O jej biedna faktycznie :wink:
    Ja, jak wspomniałam różu nie lubię, ale pokój naszej Ninki po jej drugich urodzinach się w różowe królestwo przemienił w związku z jej miłością do Peppy właśnie.
    I co zrobić, trzeba ścierpieć co nie :cool:

    Kup zatem z Peppą a ojcu powiedz, żeby się puknął w czoło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    TEORKA: Ta jest ładna, dziewczęca a dużo różu nie ma

    No właśnie nie ma być dziewczęca typowo. Kurde, też mi zadanie dała szwagierka, bo te narzutki to wg mnie są albo chłopięce albo dziewczęce, a jak dziewczęce, to już bardziej różowe. Powiedziała, że by wolała bardziej uniwersalną. Mi się ta pierwsza najbardziej podoba, bo też mam do kotów umiłowanie. Dziecko zresztą też.

    Treść doklejona: 05.11.13 22:07
    TEORKA: Kup zatem z Peppą a ojcu powiedz, żeby się puknął w czoło

    To bym musiała angielszczyzną zabłysnąć ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    <strong>Sony85</strong> lepsza będzie emulsja do kąpieli niż płyn.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Piszecie tak o oliwkach, a wiecie, ze na IT, gdzie przebywa Mikolaj, oliwkuja wszystkie wczrsniaki oliwka bambino? Nie wiem, czy to dobrze, czy nie ale tak robia.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    ja bym wybrała pierwszą narzutę, te koty cud-miód! i wg mnie jest uniwersalna :bigsmile:
    odnośnie kąpieli, my zaczęliśmy kąpać w J&J 3w1, niestety skóra Małej nie zareagowała dobrze, zaczęła się łuszczyć i była przesuszona, przerzuciliśmy się na jakiś czas na płyn do kąpieli emolium, teraz kąpiemy w Penatenie (J&J) i jest super, więc emolienty tylko w razie potrzeby
    Młodego kąpaliśmy na początku w Hipp, później w J&J i nigdy nie miał żadnych problemów ze skórą
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    akirka: To bym musiała angielszczyzną zabłysnąć ;)


    Powiedz tak: Knock your front szwagier :crazy::shades::shades:

    P.s tylko wiesz ja z angielskim to słabo na maksa :smile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Teo :bigsmile::crazy::jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Wlasnie dlatego położna poleciła mi Oilatum. Powiedziała że opiekuje sie wczesniakami i wieloraczkami. I u nich w szpitalu też się oliwkuje. A lepiej wydać troche wiecej na ten płyn poktorym nie trzeba oliwkować właśnie przez to że zbyt duża ilośc oliwki zatyka pory itd.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Hecate26: lepiej wydać troche wiecej na ten płyn poktorym nie trzeba oliwkować właśnie przez to że zbyt duża ilośc oliwki zatyka pory itd.
    to można kupić inny zel do kąpieli z oliwką,bez emolientów
    np





    Płyn do kąpieli z olejkiem migdałowym do skóry wrażliwej



    - Paraffinum Liquidum (Mineral Oil) - płynna parafina ma właściwości natłuszczające i ochronne,
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Us,ale parafina nie jest zbyt zalecana także.
    A ten zel do kapieli z oliwka to jest jakby sama oliwka, to się nie pieni wcale i w dotyku jak oliwka. Mialam taka tylko niebieska serie :wink:
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Ja już kupiłam Oilatum udało sie w promocji 2w cenie jednego tyle dobrego ale zaczynam sie zastanawiać czy dobrze zrobiłam
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Hecate tylko nie używaj tego oilatum co dziennie, może dwa razy w tyg, a skóra i tak będzie schodzić, łuszczyć się, dziś była u mnie położna i powiedziała żę tak reaguje skóra dziecka na zmianę środowiska z wewnątrz- na zewnątrzmaciczne.
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Aha ok dokupie zwykłe mydełko i będę używać Oilatum raz lub dwa w tyg jak piszesz a tak normalnych kosmetyków dla dzieci :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Kobiety, mysle nad waga dla niemowlat. Mikolaj to jedzeniowy leniuszek, jego rowiesniczka przekonuje do tej opinii. Obawiam sie nieco moich nerwow po wyjsciu do domu. Chcialabym wiedziec, jak mlody przybieta na wadze, a do przychodni w te wszystkie bakterie nie usmiecha mi sie za bardzo doginac systematycznie z wczesniakiem. Co polecacie? Na co zwrocic uwage przy wyborze? Nie chcialabym raczej wydawac majatku, ale dobrze by zakup okazal sie funkcjonalny.
    A moze ktoras chce sptzedac taka wage?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Nano, ja wprawdzie w Poznaniu, ale skorzystałam z wypożyczalni. Może w Twojej okolicy też jest taka możliwość?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Wlasnie obawiam sie, ze nie ma takowej w poblizu. Mieszkamy z dala od duzego miasta. Myslalam o tym.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Hmm to jeszcze jedna możliwość - niektóre położne środowiskowe przychodzą na wizytę z wagą. Może Twoja też?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Nie zdarzylo sie przy dwojce. Hmmm...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Dobre pytanie Nana.niestety ja doświadczenia w tej kwestii nie mam,ale są tu przecież inne wcześniacze mamy,może pomoga
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    u nas położna przychodzi co tydzień z wagą, ale mnie to akurat stresuje, bo wiadomo, że wiarygodny wynik bedzie po m-cu, a mój w jednym tyg przybrał 170 a w następnym 210 gr i ja już sie stresuję czy dobrze przybiera czy nie
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Nana dwa dni temu w rtv i agd była promocja na wagę niemowlęco-dziecięcą... była przecena chyba o około 30 zł ale sama waga generalnie ponad stówkę kosztowała. Sprawdź sobie na stronach tego sklepu, są opinie może uda ci się coś wybrać :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny jak jest z rozmiarówką z C&A?
    Jeśli ktoś ma np porównanie do ubranek cool club ze smyka to była bym wdzięczna :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    brombab: Nano, ja wprawdzie w Poznaniu, ale skorzystałam z wypożyczalni. Może w Twojej okolicy też jest taka możliwość?


    możesz napisac gdzie wypozyczasz i jakie warunki(koszt i okres i jaki rodzaj wagi?)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Kakai, to było blisko 4 lata temu. Wypożyczalnia obok szpitala na Polnej, na Jackowskiego. Nie wiem, czy do dziś działa. Nazywała się chyba Cafe Bocian.
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    kachaw Dzisiaj była moja połozna z wagą i wazyła mi małą...mała w ciagu 2 tygodni przybrała na piersi 430g więc podobno to bardzo ładnie bo przekroczyła już wage urodzeniową...mówiła ze własnie po 2 tyg powinna ja osiągnąc wiec to zrobiła...moja strasznie ulewa i sie martwiłam czy KP bedzie ok...ale ejst więc stresa nie mam już..Twój tez mały ładnie przybiera:) nie masz czym się martwić...
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 7th 2013 zmieniony
     permalink
    eveke: Dziewczyny jak jest z rozmiarówką z C&A?

    wiesz co zależy od materiału..... ale wydaje mi się że mają ciut zaniżone.... Milka ma ok 90cm a ciuszki z C&A ma na 98
    -
    a co do emoliów najlepiej spisało się balneum śmierdziało okropnie ale możne było ją i w tym kąpać i ją tym smarować a do 2-3 miesiąca skórka jej się łuszczyła
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    kasiakuzniki: ale wydaje mi się że mają ciut zaniżone

    hmmm a ja mam znowu odwrotne wrażenie bo Maryś ma 78cm a w 80 C&A się topi :wink:

    Treść doklejona: 07.11.13 09:20
    ale do smykowych jest chyba podobna :)bo znowy 74 cool club jest na nia idealne :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Nana...a może sie jednak wstrzymasz z ta wagą. Ja tez miałam zamiar kupić ale sie rozeszło po kościach. Teraz wszystko mocno przezywasz i modlisz sie o dobre przybieranie na wadzę synka, ale zobaczysz jak tylko pobędziesz kilka dni ze swoim dzieciatkiem już w domu to waga nie wyda Ci sie już taka potrzebna. Nie będziesz juz tak panikować. Wiem po sobie, bałam sie że mała nie będzie dobrze jadła, pierwszą noc stale wstawałam i patrzyłam czy oddycha (pomimo tego że miała monitor oddechu). Ale potem wszystko sie uspokoiło. Małemu na pewno będzie w domu dobrze i bedzie spokojnie wsuwał każdą porcje mleka jaką mu zaserwujesz, nie będziesz sie juz martwiła jakąś wagą, bo będziesz widziała gołym okiem jak sie robi wiekszy z dnia na dzień.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    kasia, moniia to wiem, że nic nie wiem hihi :devil:
    chciałam zamówić coś przez neta , ale bez poglądu odpowiedniego na rozmiarówkę nie ma sensu , bo potrzebuję mieć te rzeczy idealne na teraz
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2013
     permalink
    Dzieki Sony. Masz racje. Pomysle o tym blizej wyjscia.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.