Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    nana81: Kobiety, mysle nad waga dla niemowlat. Mikolaj to jedzeniowy leniuszek, jego rowiesniczka przekonuje do tej opinii. Obawiam sie nieco moich nerwow po wyjsciu do domu. Chcialabym wiedziec, jak mlody przybieta na wadze, a do przychodni w te wszystkie bakterie nie usmiecha mi sie za bardzo doginac systematycznie z wczesniakiem. Co polecacie? Na co zwrocic uwage przy wyborze? Nie chcialabym raczej wydawac majatku, ale dobrze by zakup okazal sie funkcjonalny.
    A moze ktoras chce sptzedac taka wage?

    Ja nawet kupiłam wagę baby ono, ale okazała się niewypałem - zupełnie niemiarodajne wagi pokazywała. Wypożyczyłam więc w fundacji mleko mamy (nie wiem, czy nie mają też wysyłkowej wypożyczalni) na ok. 2 tygodnie (jak laski na pierś przestawiałam i potrzebowałam wiedzieć ile jedzą, bo przy wadze 2,3 kg każde niedojedzenie może sprawić, że nie będą miały siły na następny posiłek) i oddałam w dniu planowanego porodu, kiedy laski osiągnęły oszałamiającą wagę 2,7 kg i wiedziałam już ile jedzą na każdy posiłek. Poszukaj wypożyczalni wysyłkowych, ale jeśli on już na oddziale będzie ładnie jadł, to może Ci się nie przyda :)
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Ja nie kupuje wagi. Po prostu dla mnie to zbędny wydatek. Wagę zawsze moge skateolowac w przychodni jak cos bedzie mnie niepokoić.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Dzieki. Tojest tezjakis pomysl.
    Myslalam wlasnie nad baby ono
    :confused:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Nana ,ja mam baby ono i też nie jestem zadowolona. Lepiej ważyć na szpitalnej , ja ważyłam u p. Małgosi. A w domu tak dla spokoju ale zdarzało się że różne wagi pokazywała.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Nana,jak chcesz to swoja Ci pozycze na razie :wink:
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 10th 2013 zmieniony
     permalink
    To jest super pomysł.
    Szczególnie że z czasem "obsesja wagowa " przechodzi. Nawet mi przeszła, tyle że późno :devil:

    Dobra kobieta z tej montenii:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Mi baby ono pokazało na 2 kg cukru 2kg, ale już 4 paczki ważyły 2, 5 kg, więc spory błąd.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Montenia, co ja mam powiedziec....:cry::kissing:
    Bardzo chetnie pozycze. Jednak tak, jak pisaly dziewczyny, zobaczymy, co bedzie z nami w okolicach dnia wypisu. Moze Mikolaj zacznie jesc tyle, ze przestane sie stresowac. To by bylo marzenie.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    dziewczyny, miała któraś z was kontakt z takim podgrzewaczem? jestem ciekawa jak to sie sprawdza?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Kakai,mialam przy pierwszej corce i mnie bardzo się sprawdzal. Wlaczalam,nastawialam jak długo ma grzać i sam się wylaczal i potem jeszcze to cieplo trzymal trochę. Uzywalam chyba z 3 lata(tak jak odyfikowane dostawala) i bylam zadowolona. Potem sprzedałam,bo mlodsza od początku na piersi.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Kakai ja mam zwykły babyono za 70zł i daje radę
    fakt , że mleka za wiele nie podgrzewałam , może kilka razy
    ale teraz za to słoiczki podgrzewam i wszystko gra
    i tak samo podgrzewa się do nastawionej temperatury i później ją utrzymuje, tylko nie jest taki bajerancki no i nie ma sygnału
    ale teraz jak tak sobie go używam to się cieszę , że żadnego droższego nie kupiłam
    a jeszcze jak będziesz miała dziecko na piersi głównie to już w ogóle wg mnie zbędny taki wydatek
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Ja miałam aventowski ale jakiś starszy (7 lat temu) i byłam bardzo zadowolona
    z tym że moje bliźniaki były tylko na MM i praktycznie każdej nocy podgrzewałam kilkakrotnie w nim wodę.Potem jak już rzadziej jedli to wygodniej było mi podgrzać w mikrofali
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny muszę kupić jakiś ciepły kocyk do wózka. Czy polecacie takie mięsiste, ale 100% akryl? Nie chcę za dużo kasy na niego wydawać.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Kakai , ja też mam taki podgrzewacz i jestem bardzo zadowolona.
    Ale nie jest to rzecz niezbedna . Zwłaszcza gdy karmisz piersią. Ja na początku podgrzewalam swoje mleko, potem sprzęt się kilka miesięcy kurzył a teraz znów go b.często używam.
    Także polecam . Tylko obsługi się trzeba nauczyć (mąż do dziś ma problem:-)) bo trzeba ustawić czy podgrzewasz mleko czy jedzenie, jaką ma temperature (3 możliwości) i jeszcze ilość.

    Podlaczam się pod pytanie akirki o kocyk . Mam minky ocieplany ale nie wiem czy do wózka się nada.
    Jestem też przed zakupem spiworka , dość pilnym, jeden wybiorę z hm jak polecaly dziewczyny. A drugi? Poleccie coś pliz
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Mamakasi ja mam z Mothercare. Też ma opcję albo śpiworka albo kombinezonu i jest bardzo ciepły.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny dzieki za odzew, troche nie dokońca zostalam zrozumiana, pytałam o ten konretny podgrzewacz, jeden"zwykly" najtańszy mam juz w domu i bardzo nam sie sprawdza od 5ciu miesięcy, czyli odkąd Jaś pije z butli, co noc grzeje wode, w nim,zeby rnao mial mleczko(czy czasem w nocy), a teraz uwazam ze niezbędny bedzie drugi, bo będzie drugie dziecko i chciałabym jakis bez pokrętła, bo trzeba nim "cyrklować" w odpowiednią temeraturę, a niech no coś przypadkiem przekręce to znów cięzko ustawić tę fajną temperaturę:bigsmile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Akirka, dzięki. A polecasz jakiś konkretny model czy jak....
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    mamakasi u nas zima sprawdzał sie koc la millou:bigsmile: mam ich 8 bo jestem zadowolona:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Kakai: mam ich 8
    :crazy: Ale to uzależnia, wiem :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    8:shocked::)
    Ja mam z 2 bawełniane,jeden gruby mięsisty i jeden cieńszy akryolwy i mysle,ze za dużo. A Ty Kakai 8? Niezle :wink:
    Zaraz zobaczę co to za kocyki :cool:
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    montenia: 8:)

    mam kilka cienkich i kilka grubych-wieksze i mniejsze, generalnie uzywamy wszystkie(moze nie na raz, ale są na zmianę) a Jas je uwielbia, tuli, nosi, kladzie sie na nie, owija sie nimi jak pelerynką:bigsmile: oczywiście do kolejnej pociechy będa slużyc, bo więcej raczej nie planuje kupować:bigsmile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    8, toż to istna rozpusta kocykowa. Wygooglowałam i widzę że to takie samo cuś jak te słynne minky. Mam i rozumiem że do wózka też się nada. Może kupię drugi , mniejszy bo do łóżeczka wzięłam taki 100 na 135 cm a kaśka i tak śpi obecnie ze mną:devil:
    Jakiś rozmiar kocyka polecacie ?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Mamakasi co do kombinezonu to model właśnie taki, gdzje jest możliwość połączenia nóżek i wtddy jest śpiworek. Piszę z telefonu i nie mogę zalinkowac, ale np. na allegro możesz obejrzeć.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    8 kocyków, ale szalenstwo rzeczywiscie, kupilam jeden- w babuszki,różowy, kiedys wklejalam fotke....z wyrzutami sumienia ze taki drogi.;) ale jakosc rzeczywiscie bez zarzutow, no i design.Córka jezdzi okryta nim na spacery.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Taaa ale kocyki byly kupowane nakpierw male potem wieksze, najpierw cienkie potem grube, wedlug potrzeb, czy ja wiem czy rozpusta skoro kazdy nam sie przydaje:bigsmile: jeden z kocykow byl prezentem a drugi wygralam na fb:)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Ja mam po jednym małym kocyku i dużym mięsistym. Te duże kupowałam w smyku bo bez nich bym nie wyszła z tamtąd tak sie w nich zakochałam :updown:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  1.  permalink
    ja mam fajny kocyk z baby ono, z jednej strony są groszki kolorowe i jest gładki, a z drugiej jest taki kudłaty, taki jest średniej grubości:) jestem bardzo zadowolona

    Treść doklejona: 12.11.13 18:51
    a zamiast podgrzewacza polecam wodę w termosie dobrym, nie trzeba stare grzać, u mnie jest od początku, w termosie gorąca woda, w drugim pojemniku odstana zimna, a słoiczek można odgrzać w garnku z wodą na gazie:) termos można zabrać zawsze ze sobą:)
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Ja mam 4 kocyki. Kupiłam dwa i pózniej dwa dostalismy w prezencie. Uzywam trzech a czwarty mam od swięta bo najładniejszy ;)
    W końcu doszedł nam lezaczek. Pouzywamy troche i napisze jak sie sprawuje gdyby ktos był zainteresowany ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    No ciekawa jestem, bo też się na niego oglądałam, ale ostatecznie zamówiłam jednak ten z FP :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Sony, zobaczysz jak po tym leżaczku będzie widać jak rośnie! Moja Marcelina już z niego wyrosła, a jeszcze przed chwilą taka kruszynka była :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    drugi wygralam na fb:)


    Nawet się nie przyznawaj :fierce: co za niesprawiedliwość losu, mieć 7 kocyków i jeszcze wygrać 8. ;P
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Kakai, cholera, będę musiała cie zabić :devil:
    Weszlam na oficjalną stronę ła milou i wpadlam jak sliwka w kompot.
    Teraz MUSZĘ :-) mieć kocyk , mufke i wkładkę do wózka :bigsmile: A widzę że szykują nowość tj spiworek :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjusiak
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    Kakai a jak się zachowują te kocyki po praniu? bo ja miałam klika takich dwuwarstwowych (no name) i po praniu to już każda warstwa żyła swoim własnym życiem, poskładać ładnie kocyka już się nie dało :/
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 14th 2013 zmieniony
     permalink
    mamakasi: Kakai, cholera, będę musiała cie zabić
    Weszlam na oficjalną stronę ła milou i wpadlam jak sliwka w kompot.
    Teraz MUSZĘ :-) mieć kocyk , mufke i wkładkę do wózka A widzę że szykują nowość tj spiworek


    haha padłam:tongue: nie dziwię sie, mam to samo:bigsmile:
    jusiak: Kakai a jak się zachowują te kocyki po praniu? bo ja miałam klika takich dwuwarstwowych (no name) i po praniu to już każda warstwa żyła swoim własnym życiem, poskładać ładnie kocyka już się nie dało :/


    prałam je już wiele razy i po praniu sa jak nowe, nic sie nie zbija, minky jest normalne, ostatnio jeden koc wyprałam w 90 stopniach na wlasna odpowiedzialnośc i tez wszytsko było ok:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    A mnie jakoś te kocyki la millou nie powaliły. Zresztą tak jak minky. One nie są 100% bawełna, a ja, choćby były i najpiękniejsze (a zresztą dla mnie nie są) i bóg wie co miały, to poliestru dziecku nie dam. No i cena powalająca...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Dżasti, ja mam to samo :) Ładne te kocyki, ale jakoś nie lubię mieć tego co wszyscy ;) Za to mam ok.10 kocyków z lumpika ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    akirka: Dżasti, ja mam to samo :) Ładne te kocyki, ale jakoś nie lubię mieć tego co wszyscy ;) Za to mam ok.10 kocyków z lumpika ;)


    wszyscy? masz na mysli całą polske czy jak :D? szczerze odkąd Jas jest na świecie spotkałam 2 osoby w Poznaniu z kockiem La Millou:bigsmile:
    dżasti: i bóg wie co miały, to poliestru dziecku nie dam. No i cena powalająca...


    a to szacun że przyodziewsz dziecko w 100% bawełny:smile:

    ta cena to chyba najbardziej CIe boli..uwierz mi gdybys użytkowała choc jeden, nie zarzekałabys się tak:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    elfika: patrze, ze kolejna podnietka kocykami....:confused:

    Elfika wiesz co? Na mnie te kocyki też nie robią wrażenia, ale de gustibus non disputandum est
    Zupełnie tylko nie rozumiem Twojej podniety czyjąś podnietą... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Kakai - tak przyodziewam dziecko w 100% bawełny. Zanim coś kupię patrzę zawsze na metke. Tyle się naczytałam o szkodliwości poliestru, że nie chcę, aby Maksiu w tym chodził ani się do tego przytulał. Kocyki mam też bawłniane.
    A wiesz jeżeli chodzi o kasę... akurat stać byłoby mnie. Ale uważam, że wszystko ma swoją wartość i dla mnie te kocyki są dużo za drogie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    dżasti: Kakai - tak przyodziewam dziecko w 100% bawełny. Zanim coś kupię patrzę zawsze na metke. Tyle się naczytałam o szkodliwości poliestru, że nie chcę, aby Maksiu w tym chodził ani się do tego przytulał. Kocyki mam też bawłniane.
    A wiesz jeżeli chodzi o kasę... akurat stać byłoby mnie. Ale uważam, że wszystko ma swoją wartość i dla mnie te kocyki są dużo za drogie.


    Kocyki sa drogie, dlatego, że minky jest bardzo drogie, nie jest to jakis wygórowany wymysł:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 14th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja kupiłam zestwik Minky kocyk i dwie poduszeczki, ale szukałam czegoś ciekawego do wózka , bo najzwyczajniej w świecie nie podoba mi się pościel do wózka...
    Poza tym jedna strona kocyka to 100% bawełna, druga strona to plusz Minky (nie wiem czy to jest poliester).
    W każdym razie ja tam zadowolona jestem.
    W domu mam inne kocyki i powiem Wam ,że głównie używamy F&Fowski kupiony po przecenie za 10zł!

    No i kocyki można znaleźć ciut taniej niż La Millou, bo masa osób teraz je szyje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Ja poprosiłam moją mamę aby mi taki uszyla, koszt materiału na kocyk wyszło 80 zł razem z bawełna... Mogłam sobie samą wybrać kolorystykę i wzór. Uszyla go jako prezent gwiazdkowy, Luśka bardzo go lubi, glaszcze tuli się do niego zupełnie jak Jaś :)
    No i mamy niestandardowy wymiar 60x 110 cm ale daje rade
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    potwierdzam, bo wchodziłam na stronę z materiałami minky i są drogie, więc nie dziwne, że cena końcowa taka jest, bo kto będzie dopłacał do interesu. Dla każdego, coś miłego. Ja z kolei z SH nie dałabym dziecku kocyka.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Czy ma któraś z mamuś krzesełko do karmienia chicco polly magic? Jakie są opinie?
    Jeszcze nie kupujemy, ale przymierzamy się powoli, no i to mi wpadło w oko... Drogie to to i zastanawiam się czy warte swojej ceny.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Mangaa, ja miałam dla obu córek Chicco happy snack i było niezniszczalne.
    O takie,tylko ze wzor z kwiatami.
    http://allegro.pl/krzeslo-chicco-happy-snack-i3714408893.html
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    A mi sie te kocyki podobaja, Karolek takiego nie ma, ale moze mu kupie bo bedziemy niedlugo w Polsce.
    Kakai - masz duze kocyki czy male? zastanawiam sie jakiej wielkosci zamowic :)

    A co do ceny, to niestety na polskie realia jest wysoka jak za taki kocyk - tego nie da sie ukryc.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Monteniu no właśnie póki co mam dobre zdanie co do produktów chicco. Może dizajnem nie powalają ale są funkcjonalne i solidne. A dla mnie to jest najważniejsze - chcę by te rzeczy służyły następnym bobasom.
    Huśtawka Chicco Polly którą mamy mnie i Małą zachwyca dlatego pierwsze co to sprawdzam krzesełka chicco.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    madziauk: Kakai - masz duze kocyki czy male? zastanawiam sie jakiej wielkosci zamowic :)

    mam każda opcję, teraz uzywam kocyka średniaka najczęściej, ten niemowlaka jest maly juz żeby okryć, jedynie do wózka na nózki ok, zaś koc przedszkolaka jest tak duzy że częściej Ja sie nim przykrywam:wink: te koce sa z wypelnieniem troszke jak lekka kołderka, zas kocyki light sa fajne na cieplejsze dni, oraz do okrycia-owinięcia-np po kapieli owijamy Jasia:smile:
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Kupiłam sztywny przewijak na łóżeczko, zastanawiam się natomiast czy nie dokupić jeszcze przewijaka miękkiego, który jest bardziej mobilny (na wyjścia, ew. po domku np do łazienki). W sumie to żaden wydatek (jakieś 30 zł), ale nie wiem czy jest sens zagracania mieszkania. Jak sądzicie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Małgosia, wg mnie nie ma, ale to zależy jak duże masz mieszkanie ;) lepszy jest przewijak turystyczny, tzn taka ceratka, którą możesz spakować do torby jak gdzieś wychodzisz
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.