Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    ten termometr w lidlu to dopiero od 9 grudnia
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeDec 4th 2013
     permalink
    zanettt86: Sony a jaki model masz tego termometru?

    TECH - MED TM-50 PRO
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 5th 2013 zmieniony
     permalink
    I ja zamówiłam mufkę na rączkę wózka. Będzie pewnie jutro. Zła na siebie jestem, że w tamtym roku nie wiedziałam o istnieniu takiego fajnego gadżetu bo kilka razy zdarzyło mi się wrócić ze spaceru z odmrożonymi dłońmi (zapominam często rękawic, do tego średnio je lubię), tzn mufkę jako taką widziałam gdzie św gazetkach dla mam ale jakąś za 160zł i nie pomyslalam, żeby sprawdzić czy są tańsze odpowiedniki, a ta suma lekko mnie zmroziła. No nic...w tym roku jestem mądrzejsza i za 40 zł z przesyłką będę miała mufkę:))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    Ja dzis sprawdziłam przy minusowych temp i wietrze. Sprawdziła sie . W rączki cieplutko bez rekawiczek, także udany zakup.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    no ja mam awizo, moje mufki leżą na poczcie, jutro idę odebrać
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    hope , kacha na pewno będziecie zadowolone...
    wczoraj mój M wychodził z małą, a że mieliśmy teraz zmianę wózka to na dole stał nowy bez mufki to jeszcze się mąż upomniał żebym mu dała na spacer to sobie założy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    Ev, kupiłaś torbę? Możesz poradzić w jakim sklepie jest największy wybór kolorów? Ja chyba sobie zażyczę na prezent gwiazdkowy ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    kupiłam , kupiłam :) jutro powinna być u mnie :)
    ale to było tak... najpierw znalazłam na ceneo za 220zł, przyklepałam , wysłałam przelew... a tu mail , że akurat tego koloru nie mają O_O
    na nastepny dzień poszukałam gdzie mieli "na magazynie", ale kurna już 234 + 15zł przesyłka, wiec jeszcze pogrzebałam i znalazłam za 206zł :D
    Akirko ja zamówiłam tutaj , m ały wybór , ale cena dobra, może akurat jakiś z tych modeli Ci przypasuje? :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    Oo to dobra cena. Mi pasi wzór za 294 i do tego nigdzie nie jest dostępny:fierce:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    a pokaż jaki?
    mi babka w mailu zalinkowała trochę wzorów dostępnych (tam gdzie nie było tego co ja chciałam)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    TAKA - ale już po ptokach, bo napisałam do szwagierki w UK czy by mogła popatrzeć u nich czy taka jest gdzieś dostępna, to mi napisała, że torbę mi już kupiła właśnie jako prezent;/ Tylko nie wiem jaką :(
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2013
     permalink
    ee tam zawsze możesz mieć dwie ;D
    sprawdziłam na mailu ,ale też jej nie mieli... swoją drogą czym się różnią, prócz wzoru, że aż prawie 100zł droższa, bo wizualnie wygląda na identyczną...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Ona tylko tym się różni, że wzór jest zaprojektowany przez kogoś tam. No nic, pozostaje mi czekać do Świąt i mieć nadzieję, że szwagierka dobrze wybrała. W końcu sama jest mamą;)
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko, czy któraś z was ma może monitor oddechu taki pieluszkowy, bezprzewodowy? Jak się sprawuje i czy go słychać pod sterta ubrań i kocyka? Z tego co znalazłam to są dwie firmy produkujące takie monitory.
    http://www.respisense.pl/galeria.html
    http://www.snuza.pl/produkty/snuza-hero.html

    Który polecacie?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeDec 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Lopeziatko - ja używam. Przy Martynce sporadycznie, przy poprzednim porodzie i córeczce która była wcześniakiem regularnie. Monitor spisał się świetnie. Informował bezbłędnie o bezdechach. Mamy Respinacence. Kupiłam używany na Allegro. Malutki, lekki, bardzo dobry. Przypina się do pampersa. Kilka sekund bez oddechu - włącza się wibratorek. Jeśli dziecko nadal nie oddycha - alarm. Alarm słychać bardzo dobrze, a jednocześnie nie jest jakiś niepokojący, gwałtowny tak że przyprawia o zawał serca :)
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    O fajnie, że się odezwałaś Mk28dni.
    A jak długo bateria tobie wytrzymymała?
    A ten sygnał był na tyle głośny, że mógł Ciebie obudzić? I słychać go było pod ubrankiem i kocykiem?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Bateria wystarcza bardzo długo, używałam monitora przez miesiąc 24/h, później leżał 2 lata i bateria śmiga jak nowa. Gdyby była potrzeba wymiany to na Allegro są oryginalne do tego modelu za 24 zł.
    Alarm usłyszysz na pewno, ale jest fajny, tj napisałam wyżej nie przyprawia od razu o zawał :) słyszałam inne monitory i dźwięk był strasznie nieprzyjemny. Ten jest na tyle przenikliwy że na pewno zareagujesz. Testowaliśmy sprzęcik dodatkowo na sobie (wstrzymywałam oddech), ja naprawdę polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Lopeziątko ja mam Snuzę Hero - używaliśmy na początku.
    Dźwięk jest taki, że na pewno usłyszysz :))
    Sam monitor nie przeszkadzał Malutkiej, małe toto i elastycznie się zachowywało.
    Resztę działania opisała Mk28dni bo bardzo podobnie było ze Snuzą.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Lopeziatko: Dziewczyny mam pytanko, czy któraś z was ma może monitor oddechu taki pieluszkowy, bezprzewodowy? Jak się sprawuje i czy go słychać pod sterta ubrań i kocyka? Z tego co znalazłam to są dwie firmy produkujące takie monitory.
    http://www.respisense.pl/galeria.html
    http://www.snuza.pl/produkty/snuza-hero.html

    Który polecacie?


    My uzywamy Snuza. Sprawuje sie dobrze. Nie przeszkadza wogóle dziecku a działa nawet na ubranku - tylko muszą to być spodenki z gumką do której mozna go przypiąć. Uzywamy do dziś i jeszcze długo planujemy uzywać.
    --
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy kupowałyście do waszych wózków parasolki przeciwsłoneczne? Czy wam się wogóle przydały? Mój maluch ma przyjść na świat w marcu, więc całe lato spędzi w gondolce, i tak się zastanawiam czy warto zainwestować w taka parasolke? Czy sama budka od wózka wystarczy jako ochrona przed słońcem? Nie chciałabym niepotrzebnie wydawać dodatkowych 150 zł na coś co mi się może nie przydać. Doradzcie coś..
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Miałam, była niezbędna...
    zaoszczędziła mi jazdy tyłem, co było po prostu niewygodne....
    buźkę noworodka powinno się chować przed słońcem... prócz ochrony, słońce najzwyczajniej razi dziecko.
    No chyba , ze w momencie kiedy słonko wpada do gondoli bedzie Ci się chciało prowadzić wózek tyłem.
    Są też tańsze parasolki noł nejm.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Esperanca mi się przydała bardzo, Misiek nie cierpiał słońca na twarzy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    esperanca: Czy sama budka od wózka wystarczy jako ochrona przed słońcem?

    Esperanca budka latem, w upał, to raczej złożona powinna być, bo dziecko ma tam w środku bardzo duszno. Dlatego parasolka niezbędna:)
    --
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Akirka ta budka niby ma okienko z tylu do wietrzenia ale to chyba nie wystarczy. Co do parasolek no name nie mam nic przeciwko tylko nie wiem czy mi się uda kolor dobrać do wózka. Może macie rację że trzeba by było zainwestować w tę parasolke.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    esperanca no póki co jeszcze nikt nie napisał, że całe lato z noworodkiem obył się bez parasolki także chyba warto jednak :D
    albo tak jak mówię, jeździsz tyłem co jest mega niewygodne, raz kombinowałam, jak poszłam bez parasolki i od tej pory już zawsze pilnowalam aby ją mieć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    esperanca: ta budka niby ma okienko z tylu do wietrzenia ale to chyba nie wystarczy


    No niby jest ten otworek, ale ja chyba nawet nigdy nie robiłam takiej wentylacji, tylko jak było ciepło to budka klapnięta i parasolka. Ja miałam taką noł nejm i w sumie umęczyłam się z nią, bo to mocowanie nie było idealnie dopasowane do ramy wózka i co jakiś czas mi się luzowało i musiałam na nowo przykręcać.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Ja nie korzystałam z parasolki, ale to chyba nie ma się czym chwalić, bo to ze względu na mój brak kumy - no nie umiałam tego obsłużyć :cool: zanim ustawiłam tak, żeby cień dawało, to już zmieniałyśmy kierunek i od nowa trzeba było. Zdenerwowałam się tylko i potem korzystałam z tego otworu wentylacyjnego w budzie, a jak słońce świeciło, to zarzucałam pieluchę tetrową :wink:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Potwierdzam co napisała akirka. Też budkę miałam złożoną i bez parasolki ani rusz,a tą nol nejm do duu ... w sensie mocowania Drugi raz zainwestowalabym w porządną.
    Nie wiem czy każda parasolka tak ma ale ja miałam na niej napisane że posiada spf 50
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, chcę zamówić mufkę, ale zastanawiam się czy lepsza z polarem czy owczą wełną?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    dżasti mi ta z polarem spokojnie wystarcza, ale nie wiem... jak chcesz chodzić długo przy bardzo niskich temp to może z wełną lepsza
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Eveke doszła Ci torba, bo też mi się te Skip Hopy podobają, ale nie wiem czy z tym zapięciem nie będzie tak jak w przypadku mojej Mutsy na rzepy (tzn. że nie trzymają i chodzę z otwartą non stop :/)
    Daj znać jak będzie Ci się sprawować w użytkowaniu :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Doszła dzisiaj :D
    sardynko tam są magnesy a nie rzepy :D

    jest bardzo ładna, duża, ja też do mutsiaka miałam mutsy, ale klapa mnie po prostu irytowała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    Dżasti też miałam taki dylemat kilka dni temu wzięłam z polarem, ale moje mufki wciąż na poczcie, bo tak cały dzień wiało, że nie wytykałam nosa z jamy
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    eveke: sardynko tam są magnesy a nie rzepy :D


    wiem, że magnesy ale ciekawi mnie jak się zachowują przy wypchanej torbie, czy się nie rozpinają itp. bo drugiej rozpinającej się torby nie przeboleję, chociaż napaliłam się na Skip Hopa i ładne i cena do zaakceptowania :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    sardynko to może weź tą z klapą?

    ja klapy nie dzierżę wiec ze świadomością nawet , że moze się rozpinać, wolę taką
    ale powiem Ci , że ta torba jest dość duża i jak tak patrze spokojnie spakuję sobie to co ja potrzebuję i nie powinna się rozpinać, ale jeśli dokoptuję i ponapycham ponad stan to na bank się rozepnie
    jak torbę na zamek poupychasz ponad stan to też się zamek nie dopnie co nie? :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    eveke: ja klapy nie dzierżę wiec ze świadomością nawet , że moze się rozpinać, wolę takąale powiem Ci , że ta torba jest dość duża i jak tak patrze spokojnie spakuję sobie to co ja potrzebuję i nie powinna się rozpinać, ale jeśli dokoptuję i ponapycham ponad stan to na bank się rozepniejak torbę na zamek poupychasz ponad stan to też się zamek nie dopnie co nie? :)


    tylko te z klapą SH też na magnesy więc z dwojga "złego" wolę już bez klapy :p
    właśnie może mnie oświeciłaś, że to nie nietrzymające rzepy Mutsiaka mnie tak wqrwiają co ta klapa wielka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013
     permalink
    a no widzisz...
    bo jakby Cię wkurzało niezapinanie to klapa jest jakimś wyjściem, zarzucasz i nie widać...
    ja miałam mutsiakową torbę z klapą i na zamek
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 6th 2013 zmieniony
     permalink
    moja z mutsy ma klapę na rzepy w środku zapięcie na napę...no i ogólnie jeszcze nigdy nic mi nie wypadło itp. ale klapa odpina się ciągle i przy wózku "powiewa"...a teraz i tak dokupujemy spacerówkę-parasolkę i kolorystycznie za chiny nie będzie pasować (ale to już drugie dodatkowe "ale" :tongue:)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 6th 2013 zmieniony
     permalink
    zawsze znajdzie się jakiś powód :)
    My całkiem zmieniliśmy wózek, tamten sprzedałam z całym wyposażeniem, torbą również wiec bez wyrzutów musiałam kupić teraz torbę :)

    moja mutsy zapinała się na zamek a klapa była na klips , ale irytowało mnie jak coś chciałam wyciągnąć a czasem np co chwilę i rozpinaj ten klips , majtaj się z klapą... ehhh już podziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 8th 2013
     permalink
    dziewczyny jaki projektor do łóżeczka polecacie, aby były też fajne muzyczki, mogą być jakieś odgłosy natury i spokojna muzyka. Mamy karuzelką, lub patrzeć jak się zwierzątka kręcą, muzyczka też fajna leci, niby jest też projektor, rzuca na sufit jakieś chmurki, ale bida z nędzą, a widzę, że młody patrzy na cienie i to mu się podba.
    Tu wiem że ktoś polecał żółwia, jakieś inne pomysły ??
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    kacha, ja za radą kilku dziewczyn kupiłam Tiny Love i jestem bardzo zadowolona, bo Synek ją uwielbia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Kinga ale my mamy już karuzelę, chcę kupić jakiś panel muzyczny, pozytywkę z projektorem i muzyką, coś co powieszę na łóżeczku lub można położyć koło dziecka jak sobie leży na macie
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Tą karuzelę można postawić na podłodze, szafce etc. zdjąć górę i wtedy obrazki wyświetlają się na suficie, potem przekształca się ją w lampkę nocną.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Sony85, Mangaa, Mk28 dni dzięki za rady. Jak widać obojętnie jakiej firmy kupię, bo obydwa się sprawdzają. Najważniejsze, że spełniają swoją funkcję. Jeszcze raz dzięki
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Proszę bardzo Lopeziatko :) Najważniejsze w tym wszystkim jest jedno - nie dać się zwariować :) I mówię to ja, która 50 razy dziennie biegam sprawdzić czy mała oddycha :) Czasami może się zdarzyć fałszywy alarm, bo czujka się przesunie, spadnie itp. Nam się to zdarzyło raz, może dwa ale panika była nie z tej ziemi :)
    --
    •  
      CommentAuthoragi500wtn
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny używające Snuzę, macie Snuzę Hero czy Go?
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeDec 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mam wersję Halo, w odróżnieniu od Go ma dodatkową sytmulację dziecka gdy wyczuje, że nie ma oddechu. Ale za to jest droższa.
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Ja jak będę kupowała snuzę to na pewno będzie to hero (dawniej halo). Ta symulacja to jest wlasnie ta wibracja o której wcześniej dziewczyny pisały.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 9th 2013
     permalink
    Też mam Halo, ale jeszcze z niej nie korzystałam. Emi już zakładasz? Czekam aż kikut odpadnie, ale nie wiem czy słusznie...
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeDec 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Probowalam zalozyc jak Maly mial kikut, ale z boku brzuszka to nie zdawalo egzaminu, bo raz wykrywal oddech, a raz nie. Raz mnie obudzil przez to falszywy alarm, pod ubrankami i kocykami swietnie go slychac, takze bez obaw o to (ktos pytal o ten aspekt).
    Teraz jak kikut odpadl to jest juz ok, monitorek trzymam na srodku brzuszka, mocuje go o pieluszke.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.