Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    Moja pokonywala pasy w chicco w ciągu 5 sekund. Nieraz się odwrocilam tylko po cos i już stala w krzesełku.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    Annie jakie fajne te staniki, też takie kupię :) bardzo ładne :)
    --
    •  
      CommentAuthoragi500wtn
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    Ikea ulepszyła Antylopki i teraz są 3 punktowe pasy bezpieczeństwa. Ja jako dziecko przewróciłam się z masywnym drewnianym krzesełkiem do karmienia odpychając się nogami od stołu, także żadne nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    tuli_pani: W nowej antylopie są 3punktowe pasy, w starej 2punktowe


    No to zmiana na plus choć w kwestii bezpieczeństwa nadal mnie nie przekonuje...

    No wiadomo, że czujne oko rodzica jest najważniejsze w tym wypadku ale ja po dziś dzień boje się odejść na koniec kuchni u rodziców zostawiając D. w antylopie. Z kolumbryną nie mam tego problemu i do WC zdarzy się mi pójść ;)

    agi500wtn: Ja jako dziecko przewróciłam się z masywnym drewnianym krzesełkiem do karmienia odpychając się nogami od stołu, także żadne nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa.


    Z całym szacunkiem, moja kolumbryna ma mnóstwo minusów np. to, że jest ciężkie, przy tym bardzo stabilne no i to właśnie tu można zamienić w plus, bo mimo odpychanek Dominika i innych wygibasów nigdy się nawet lekko nie przychyliło (a jak już zniżę do najniższego poziomu to już całkiem stoi sztywno), a antylopa? no cóż....;) muszę być dużo bardziej czujniejsza co nie zmienia faktu, że i tak ją lubię:))))

    Krzesełko moim zdaniem oprócz tego co wymieniłam jest super , naprawdę winnych wad nie zauważam.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    Dziewczyny czy kupowałyście bramki/barierki zabezpieczające np. wejście na schody? Ja na dniach muszę kupić, bo dziecie już gibonuje, więc wróżę że za chwilę ruszy. Polecacie jakieś? Może ktoś ma do sprzedania?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    Akirka ja mam do polecenia dwa rodzaje Lidl i Ikea...Dla mnie niezbędne w domu i na działce na działce.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    Czerwinko, a w Lidlu często są?

    Dziewczyny nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale polecam Wam wyprzedaż książek wydawnictwa Mamania:
    klik
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    Akirko tak średnio raz na trzy miesiące ale poszkukaj używek na allegro/tablicy lub zapytaj Doti ona chyba ma do sprzedania.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    Może już o tym było ale nie chce mi się szukać ;)
    Używała/używa któraś z was krzesełka do kąpieli?
    Chodzi mi np. o coś TAKIEGO...
    Zastanawiam się czy to przydatne czy zbędny gadżet?
    Chciałabym już przenieść Karola do zwykłej wanny ale że sierota z niego i jeszcze nie siedzi więc kombinuję.
    --
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    Przyszłe marcowe mamusie i te już bardziej doświadczone poradźcie czy kupujecie/kupowałyście zimowe kombinezony dla dzieci marcowych? Właśnie zaczęły się wyprzedaże i się zastanawiałam czy taki typowo zimowy to mi się w ogóle przyda jak dzieciątko ma się urodzić na początku marca? Czy lepiej kupić kombinezon "przejściowy", taki np. welurowy, ocieplany trochę? Nie mam zielonego pojęcia, a nie chce niepotrzebnie wydawać pieniążków na coś czego np. nie założę małemu. Może jakieś inne pomysły macie??
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 4th 2014 zmieniony
     permalink
    esperanca: Czy lepiej kupić kombinezon "przejściowy", taki np. welurowy, ocieplany trochę

    ee jak bym chya zimowego nie kupowała, umówmy się, że wyjdziesz z dzidza na spacer okolo połowy marca, pewnie pogoda będzie podobna jak teraz, nakryjesz kocem ciepla czapa, cos pod spód cieplego i starczy, zimowy ile ponosi? miesiąc moze najwyżej:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    esperanca: Przyszłe marcowe mamusie i te już bardziej doświadczone poradźcie czy kupujecie/kupowałyście zimowe kombinezony dla dzieci marcowych?

    Mój Karol jest z 26 marca i jak nas mąż odbierał ze szpitala (28 marca) to prószył śnieg :bigsmile:
    Także nam taki lekki zimowy kombinezon przydał się na kilka pierwszych spacerków.
    Dwa tygodnie po porodzie - przerzuciliśmy się już na kombinezonik polarkowy bo nagle zaczęło się robić bardzo ładnie i ciepło.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Mój Jurek z początku marca, miałam kombinezon przejściowy. W razie czego można okryć jeszcze kocem.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    Ja kupiłam welurowy bo z pogodą to różnie może być
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    bilia: Zastanawiam się czy to przydatne czy zbędny gadżet?

    Kupiłam Witkowi, jak był mały, użyłam raz czy dwa i sprzedałam. Zupełnie niepotrzebne okazało się, wg mnie ogranicza tylko ruchy dziecku.Jurek od dawna już w normalnej wannie się kąpie i nie usiedzi w miejscu ani chwili, więc trudno mi sobie wyobrazić sobie spętanego w tym krzesełku.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    czy kupujecie/kupowałyście zimowe kombinezony dla dzieci marcowych?

    jeśli pogoda będzie taka jak w marcu 2013 to bym się zastanowiła,
    ale faktycznie może welurowy wystarczy i ewentualnie kocykiem, choć ja nie jestem zwolenniczką opatulania dzieci śpiworkami etc :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    esperanca, my z terminem na 2. marca i oczywiście kombinezon już jest kupiony.
    --
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeJan 4th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za podpowiedz. Tak właśnie myślałam żeby kupić welurowy troszkę ocieplany
    , jutro się w taki zaopatrze, w mothercare widziałam bardzo ładne, białe. A jak już bliżej rozwiązania okaże się że zima długa i sroga to coś będę myśleć.

    Zanettt, karolajnas czy Wy kochane już macie całą wyprawke dla waszych maluchów? To tylko ja tak daleko w tyle jestem?
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    esperanca: w mothercare widziałam bardzo ładne, białe

    oo tak one sa super na taka por roku:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    esperanca, przyznam, że moja wrodzona niecierpliwość + totalny brak kontroli nad sobą podczas zakupów spowodowały, że praktycznie mamy już wszystko :) Brakuje nam gadżetów tj. leżaczek - bujaczek, laktator, rzeczy "apteczne". Właśnie dziś kończę pierwsze pranie :) Ale to wszystko ze względu na to, że naprawdę czuję, że jest mi coraz trudniej na zakupach, szybko się męczę i brakuje mi cierpliwości...
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny a powiedzcie mi jakie ciuszki powinnam kupować dla maluszka rodzonego początkiem czerwca bo właśnie mnie oświeciło że podoba mi się mnóstwo rzeczy ale bym głupot nie nakupowała ,których nie założę ze względu na porę roku. Jakie ciuszki powinnam mieć na lato, bo na razie rozglądam się za krótkimi rękawkami/na ramiączka rzeczami ale przecież i cieplejsze jakieś chyba muszę mieć ??? Ile rzeczy cieplejszych i jak ciepłych powinnam mieć,bo ja to zmarzła jestem...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 5th 2014
     permalink
    moja Łucja z końca kwietnia, ale akurat były upały ponad 30 stopniowe
    ale cieńszy strój założyłam jej dopiero po 4 tyg, czyli pod koniec maja
    małe dzieciątko nie utrzymuje tak temperatury jak dorosły człowiek i myślę, że kilka pajacyków mimo wszystko się przyda

    zajglądam na ten wątek i chyba zaczynam zazdrościć kompletowania wyprawki,
    teoretycznie starania przełożyłam z tegorocznego czerwca, na rok 2015 ale jak tak dalej pójdzie to nie wytrzymam :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 6th 2014
     permalink
    Flavia dawajjj:-)
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJan 6th 2014
     permalink
    Esperance mi jeszcze kilka rzeczy brakuje więc spoko nie stresuj się :)
    Właśnie myślę nad kupnem laktatora ale nie wiem który wybrać ehhh
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 6th 2014
     permalink
    ok, dziękuję Flavia
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 6th 2014
     permalink
    Szpilko, Flavia ma rację - Kajetan z 29go maja i w długi rękaw stosunkowo długo był ubieramy. Stresowalam się wiatrem chyba najbardziej... no i zapaleniem płuc poporodowym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 6th 2014
     permalink
    no widzicie a ja myślałam że lżej ubierać i jak cos lekki kocyk ale faktycznie na dworze to jeszcze pół biedy jak upały ale w domu u mnie to chłodno w lato. Jejku jak to nic nie wiem na temat ubierania i chyba to mnie najbardziej przeraża, nie kąpiele, podnoszenie, przewijanie bo to robiłam nie raz z maluchami jako nastolatka ale jak tu ubrać szkraba co by dobrze było...
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 6th 2014 zmieniony
     permalink
    :) przeżywałam to samo a najlepsze było, że temp potrafiła się u mnie diametralnie zmienić w ciągu 2h... Dwa razy Kajetan był przeziębiony i stało się to w te dni gdy wcześniej było kilka zimno i przyszło ocieplenie. Dobrze, że skończyło się katarkiem tylko...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 7th 2014
     permalink
    Szpilko jak się dzieciątko urodzi to na pewno będziesz wiedzieć jak o nie zadbać. Ja na pewno miałam kilka cieplejszych bluz i sweterków, które ubieralam w chłodniejsze dni. Ale już w czerwcu czy lipcu to przeważnie body na krótki rękaw lub na cienkich ramiączkach, bo były upały. zdarzało się też w samej pieluszce.
    Zawsze będziesz mogła sprawdzić czy dziecku odpowiada temperatura kontrolując ciepłotę karku.
    --
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeJan 7th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Już kupiłam kombinezon, niby przejściowy ale wcale taki cienki nie jest. Z ciuszków jeszcze muszę kilka pajacy dokupić i chyba rajstopki i czapeczke.

    No i prawie cała reszta została... Ale melduje że się już za to zabieram, i do końca tygodnia będę miała chociaż zamówione to na co dłużej trzeba czekać..

    Szpilka ja też zielona w kwestii ubierania i nie tylko, jak czegoś będzie mi brakować to dokupie jak już malutki będzie z nami. Damy jakoś radę :-)

    Zanettt ja myślałam o laktatorze ręcznym philips avent natural, bo z tej serii chciałam też butelki, ale koleżanka mi odradziła kupowanie od samego początku. Jej się wogóle nie przydał, a mała dość długo karmiła piersią.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie mi gdzie mogę kupić kombinezon na zimę, ale taki ciepły z polarem, żeby stópki były razem z kombinezonem (nie jako oddzielnie wkładane) i w rozm. 80. No nigdzie, ale to nigdzie takich nie ma. A zaraz przyjdą mrozy i chcę mieć ocieplany a z tego co mamy to Maksiu już wyrósł.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Madercare wyprzedaż ....
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    dżasti: gdzie mogę kupić kombinezon na zimę, ale taki ciepły z polarem, żeby stópki były razem z kombinezonem

    Ja mam z mothercare z polarkiem, ale butki są oddzielnie wkładane. A patrzyłaś w Smyku?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Widziałam ostatnio w smyku dużo i przeceny były.

    Ja mam inne pytanie. Czy kupujecie jakieś drogie zestawy ubranek na chrzest. Bo mamy niedługo i zgłupiałam. Niby szkoda mi wydawać duzo kasy żeby ubrać dziecku na jeden dzień ewentualnie ąż wyrośnie czyli kilka założeń a z drugiej strony chce żeby mała ładnie wyglądała w kościele i na przyjęciu bo w końcu chrzest jest tylko raz ;/
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Sony u nas też niedługo chrzest:bigsmile: Ja sobie wymyśliłam zwykłą białą sukienkę, zwykłą pod tym względem, że nie jakąś typowo do chrztu. Chciałabym jakąś fajną najlepiej sztruksową, jednocześnie elegancką. Widziałam coś takiego zanim jeszcze mała się urodziła, ale wtedy nie kupiłam, a teraz nie może mi ta kiecka wyjść z głowy i wszystkie które oglądam porównuję do tamtej:confused:
    Nie kupuję typowo do chrztu, bo po prostu takie mi się nie podobają, satynowe, tiulowe czy z innych dziwnych materiałów w ogóle mi nie pasują do małego dziecka. To samo z chłopcami i wciskaniem ich w garniturki:tongue:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Ja kupiłam zwykly elegancki komplet. Spodnie na szelki kamizelka mucha i płaszcz. Co prawda kosztował 250 zl ale kurtka jest sporo za duza, spodnie też i wynosi je na wiosnę na bank :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Z chłopcem według mnie łatwiej bo te kaplety sa nawet fajne ale te dla dziewczynek to też według mnie nie fajne. Kupa falbanek i dziecka nie widać. Ciężko znaleźć coś prostego i eleganckiego a jak juz znajdę to cena powalająca.
    A w ogóle czy uważacie że dziecko powinno być ubrane na biało czy np różowy w przypadku dziewczynki mógłby być? Chciałabym to potem małej jeszcze gdzieś obrać a białe to nie bardzo.

    Pomijając sprawę że babcia walczyła ze mną w sprawie biecika ale sie nie dałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Sony a w zarze ?
    Szwagierka kupiła śliczna prostą sukieneczke za 109 zł, teraz są jeszcze wyprzedaże.
    Mi się wydaję, że odchodzi się od tego że musi być białe :) byle bylo elegancko :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Sony możesz też pogrzebać na allegro, masa ludzi sprzedaje fajne komplety do chrztu, tanio (patrząc na cene nowego) no i tylko raz użyte tak naprawdę w stanie idealnym

    ze swojej strony mogę polecić Ci jeszcze zajrzeć tutaj
    typowo do chrztu ale właśnie proste i ładne, takich szukałam i znalazłam tam coś dla siebie , większość komplecików mają po 300-350zł , ale można wziąć pod uwagę tylko te za 200zł i na pewno coś można wybrać
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Właśnie chciałam napisać o Zarze. Tam są fajne sukienki i pasowałyby do chrztu. Tyle, że ja ich nigdy w sklepie nie widziałam, bo były wyprzedane;) Oglądałam w necie.
    W końcu kupiłam na chrzest komplecik na tej stronie. Na zimę pewnie taką bym kupiła ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Akirka no ta zimowa boska :) !
    Ahh mam nadzieję, że kiedyś będę kupować takie kiecki !
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Eveke dzięki ładne są. Niby ceny do przeżycia ale trzeba do tego dodać jeszcze jakąś kurteczkę ładną buciki czapeczkę i sie uzbiera.
    Akirka właśnie na tej stronie mi sie podobały
    Najbardziej ta


    Ale jak bym chciała do tego body buciki płaszczyk czapeczkę to też cena masakra ;(

    A co byscie powiedziały o czymś takim?



    Można-by było założyć jeszcze później.

    Przepraszam za wielkość zdjęć
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Dzasti,bylam dzisiaj w mothercare i były takie kombinezony wlasnie, na polarze, z bucikami przylaczonymi na stale do kombinezonu. Bylu po 129zl z 199zl przecenione.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Niełatwo trafić zwykłą,prostą sukienkę- białą. Mi też się tiule i inne takie nie podobały do chrztu, kupiła spódniczkę-bombkę i sweterek w Wójciku, ale i tak ponad 200zł wyszło.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    No właśnie , bo zimą to gorzej, chyba większy koszt. Moja Nina chrzczona w sierpniu i to akurat trafił nam się ten największy upał także była w samej sukieneczce bez rajstopek i niczego innego, bolerko z kompletu miałam nieużyte.

    Sony jak pytasz o zdanie to ja akurat taka tradycjonalistka jestem, do ślubu biała suknia, do chrztu dla dziecka też biel :D nawet ecru mnie nie przekonywało.
    I jak byłam w kościele i jednak wszystkie dziewczynki były w bieli to jakoś tak dziwnie by mi było z takim różem i uważam też ,że na uroczystość- uroczysta sukienka.
    Ale to już po prostu kwestia gustu zwyczajnie- jeśli Tobie taka leży to bierz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Sony ale nawet jakbyś taką sukienkę kupiła w bieli to potem jak założysz pod nią kolorową bluzkę i rajstopy to też bedzie pasować. a płaszcza to bym nie kupowała, tylko normalny zimowy kombinezon, który się później przyda.

    Treść doklejona: 08.01.14 22:19
    Aha i jeszcze zobacz na coccodrillo bo też czasem mają sukienki, które do chrztu pasują.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 8th 2014
     permalink
    Ja moim na drutach zrobiłam i na święta była znów okazja je założyć :) były białe z zielonym i niebieskim wykończeniem.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    mi tez się nie podobały te kupne, a jak jakieś ładniejsze to cena masakra
    zrobiłam białą na szydełku - mogę sprzedać, jakby któraś chciała :bigsmile: tylko moja to w lecie była chrzczona
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 8th 2014 zmieniony
     permalink
    ja na chrzciny kupiłam Łucji zwykłą prostą kieckę w zarze, za 109zł


    ale obecnie trwają wyprzedaże i nie mają żadnej w ofercie
    poszukaj na allegro bo zwykle zakładane są raz i wyglądają jak nowe
    teraz wiem że to była strata pieniędzy bo a allegro sprzedam ją za max 60zł

    ostatecznie wyglądała tak
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    N. też miała prostą sukienkę, chrzczona 30 marca, ale śnieg i mróz był :D pod nią miała ubrane białe body z długim rękawe, sweterek, ciepłe rajstopy i ciepły płaszczyk ;)Kupiłam na alll za chyba 57 zł, służy nam do dziś. Zdjęcie ze świąt ;) Roczku Jak znajde w calej okazałości to pokażę :)
    Widzę, że terraz są już droższe :P O taką my mamy i są też z długim rękawem
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.