Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Śliczne te sukienki do chrztu, mi również się podobają te skromne, jak ta z zary, piękna jest. Ale nie dane mi będzie dziewczynkę ubierać do chrztu tylko chłopca i z tym też wcale nie jet tak łatwo. Widziałam tylko komplety polarowe białe i typowe garniturki dla chłopców. Mam jeszcze troszkę czasu, bo chcemy chrzcić Małego w Wielkanoc ale jeszcze nic ładnego nie spotkałam co bym mogła Mu kupić na tą uroczystość... Może coś widziałyście i wiecie gdzie kupić?? Mały będzie miał wtedy dopiero 1,5 miesiąca..

    Mam do Was jeszcze jedno pytanie jakie butelki do karmienia polecacie? Byłam już zdecydowana na zestaw butelek Philips Avent Natural, niby są antykolkowe i przy jednoczesnym karmieniu naturalnym dziecko nie odrzuca piersi, ale kuzynka mi namieszała w głowie że niby lepsze butelki dr Brown. Ale czy nimi można karmić na zmianę z karmieniem piersią, i dziecko wtedy nie odrzuci piersi? Jednak ten smoczek z Avent Natural chyba bardziej przypomina pierś... Możecie coś doradzić?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    No ja właśnie coś w tym stylu szukam na chrzest i mam na oku jedną na allegro, też z Zary. W sumie w podobnym stylu. Jak się nie uda kupić to w poniedziałek jedziemy zobaczyć co mają w sklepach:wink:
    -- ;
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Asiula bardzo ładny ten komplet, ale trochę drogi. Chciałam taki do 150 zł, mogłabym nawet chyba używany kupić.

    A co do butelki, to jaką karmiłaś? Ta madela o której pisałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 9th 2014 zmieniony
     permalink
    flavia, obie z Córcią wyglądacie przepięknie !!!

    Treść doklejona: 09.01.14 15:28
    Asiula_6_9_91: Jedyna butelka, która wymusza u dziecka odruch ssania jak przy piersi to medela calma.


    Ja już mam mętlik w głowie w tym temacie ... To samo usłyszałam ostatnio w sklepie właśnie o Avent Natural ! A na zajęciach szkoły rodzenia położne oraz doradczyni laktacyjna podkreślały, że to po prostu zależy od dziecka ... Jedno odrzuci pierś po jednorazowym podaniu butelki, a drugie będzie bez problemu radziło sobie z naprzemiennym karmieniem piersią i butelką. Niestety, trochę jak rosyjska ruletka.
    --
  1.  permalink
    nam na szkole rodzenia krajowa konsultantka laktacyjna mówiła, że jedyna słuszna droga to medela calma :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Tak :) my używamy calmy :)
    Zawsze możesz poszukać używanych ale akurat ta firma ma dopiero od 62 i to b.duże..
    Adaś będzie miał na wiosnę jeszcze ale szczerze to bardziej się opłaca kupic koszulobody, muszke, rurki, szelki i wyjdzie koło 100zl max:)
    I jakąś fajna kurteczke i będzie extra :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny przemyślcie czy naprawdę potrzebujecie butelki. Ja nie kupowałam w ogóle. Miałam jedynie buteleczkę dołączoną do laktatora i do tej pory M piła z niej 4 razy. Oczywiście jak ktoś ma taką sytuację jak Asiula, że wie że niedługo po porodzie wraca na studia czy do pracy, to wiadomo, ze jest to konieczne. Teraz M wodę pije z kubeczka Momma, a później chcę jej podać Doidy.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Jednak zdecydwałam sie na ten kąplet co wam pokazałam ale w białym kolorze.
    A co do butelek to mam Medela Calma nie używaną do sprzedania jakby co.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Co do butelki to kupiłam Avent ale w poprzedniej ciąży gdy bałam się że bedzie tak jak z pierwszym dzieckiem ( nie potrafiło dobrze ssać) kupiłam medela ale okazało się zupełnie nie potrzebne bo młody umiał i dawałam mu nawet pózniej butelke Aventu i dalej ładnie ssał pierś.Więc chyba zależy od dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    ja kupiłam butelki TT Przy młodej jechaliśmy na Avencie ale jakoś nie wiem nie podobają mi się te butelki :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Ja przed porodem też kupiłam cały zestaw TT. Ale wyszło jak wyszło. Młoda w szpitalu nauczyła sie z jednorazowych smoczków i z TT nie umiała jeść, a poza tym one za duże dla niej były, całą bużke zasłaniały i mnie było trudno patrzeć czy prawidłowo je, więc zostaliśmy przy butelkach i smoczkach Medeli.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    montenia: Dzasti,bylam dzisiaj w mothercare i były takie kombinezony wlasnie, na polarze, z bucikami przylaczonymi na stale do kombinezonu. Bylu po 129zl z 199zl przecenione.



    Oooooo dzięki Monteniu. Ja co prawda nie mam u siebie w mieście sklepu mothercare, ale se na stronę internetową wejdę i obczaję.
    Ja chcę właśnie koniecznie ze stópkami łącznie, bo mam taki ze stópkami oddzielnymi i to nie to. Ciężko zakładać. A tak to tylko hop siup i już Maksiu ubrany.

    Treść doklejona: 09.01.14 22:31
    No i dupa!!!! Nie ma sklepu on-line mothercare:cry:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    Dżasti ja właśnie z Tesco wracam i było parę kombinezonów z bucikami w przecenach.
    Ja kupiłam kurteczkę za całe 18 zł:)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 9th 2014
     permalink
    o tak potwierdzam w tesco mają cudeńka, a teraz jak są przeceny to już w ogóle szał :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Oooo.tp musze do tesco sie udac:)))
  2.  permalink
    Popatrzcie też w swoich biedronkach. Wczoraj kupiłam komplet dwóch bodziaków za 7zł :)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    W Smyku kupiłam wczoraj komplet 3 szt. body z długim rękawem za 20 zł, oczywiście na wyprzedaży :) Widziałam też, że w Pepco jest ogromny wybór bodziaków za 5 czy 6 zł. Dziś zajrzę tam po koszyki do przewijaka, bo mają duży wybór, może coś jeszcze kupię. Czy któraś z Was kupowała ubranka w Pepco? Jak to wygląda pod kątem jakości materiału?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    karolajnas: Czy któraś z Was kupowała ubranka w Pepco? Jak to wygląda pod kątem jakości materiału?


    Szczerze? Fatalnie. Dla mnie najgorsza jakość z wszystkich możliwych. To już w lidlu i tesco lepiej kupować. Wszystko, tylko nie pepco.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Spodziewałam się, że tak może być. W dotyku już te ubranka zdecydowanie różnią się od innych, które mam w domu dla Juniora.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Tesco ma fajne ciuszki - dobre jakościowo, ładne i wcale nie takie tanie jak na hipermarket (mówię o FF) :p Mam wrażenie, że trochę wzorują się na Next

    A ja właśnie szukam powoli czegoś na chrzciny dla Miśka...nie chcę typowych garniturków do chrztu bo nie bardzo mi się podobają...dla dziewczynki dużo łatwiej kupić jakąś fajną kieckę (np. Zara czy Kappahl a dla chłopaków mało fajnych rzeczy :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    E ja miałam kilka bodziaków z Pepco i były super. Mięciutka, przyjemna bawełna :wink:
    Może zależy jaka partia.....
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Anairda a zapinane przy szyjce czy zakładane?? bo tych zakładanych nie lubię, mało praktyczne są

    a ja uważam że butelka się przydaje, nawet do podania lekarstwa dziecku, jak młody miał teraz katar lekarz przepisał taki proszek do rozcięczania, odciągałam do butelki swojego mleka, dodawałam proszek i mogłam mu podać a tak to strzykawką ?? to nie było 2 czy 3 ml ale aby taki proszek dobrze rozpuscić trzeba sporo mleka
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    TEORKO, dokładnie może to kwestia partii lub producenta, bo na metkach widziałam, że było co najmniej dwóch różnych.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    kiedys pepco miało strasznej jakości ubranka sztywne i z dużą domieszką sztucznych tkanin, ale od pewnego czasu widzę że z jakością poszli do przodu, ubranka przyjemne w dotyku
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    mi się zdarza w PEPCO kupić naprawdę fajne, mieciutkie. Tez zauważyłam że kiedyś mieli gorszą jakość. Zdarza się niektórym sztukom i teraz, ale częśc jest naprawdę fajna i po praniu ok.
    --
  3.  permalink
    kachaw: Anairda a zapinane przy szyjce czy zakładane?? bo tych zakładanych nie lubię, mało praktyczne są


    zakładane, bez zapinania przy szyi. Ja nie narzekam. Kupiłam 80 większe z tym psem z długimi uszami (Zapomniałam jak się nazywa).

    Ja PEPCO lubię. Kupiłam ostatnio kilka bodziaków każdy za bodajże 12 zł.

    Tych tańszych co są w koszach nie kupuję, bo rozmiarówka jest beznadziejna,a materiał jakościowo też pozostawia wiele do życzenia

    Mały dostał od mojej siostry bodziaka z TESCO, materiał super, mięciutki.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    W Pepco zależy jak się trafi, my mamy kilka ubranek i z body jestem bardzo zadowolona, ale np. pajac już jest beznadziejny. Tanie bodziaki kupujemy też w Carrefour tylko też trzeba dobrze trafić, bo są i takie lepsze i takie jak szmatki.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Ja tych bodziaków z Tesco nie lubię, bo są takie strasznie szerokie przy szyi, w sensie całe ramiona wyłażą na wierzch.
    Ale to chyba jakiś mój fiś, dlatego wszystkie bodziaki jakie Nina miała były zapinane przy szyjce na guziki albo napy.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Co do Pepco to moja bratowa wszystkie ciuszki dla córki ma od nich i bardzo sobie chwali, że nie ma na nich śladów używania jakichś dużych i że spokojnie przejmę wyprawkę od niej. Zresztą czy potrzebujemy najwyższej jakości ciuchów, jeśli dzieci i tak szybko z tych ciuchów wyrastają? :)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Całkiem korzystnie wychodzą też bodziaki paczkowane z tesco (tzn. FF), takie po 3czy 5 szt, bardzo dobre jakościowo i mają bardzo ładne wzory :wink:
    wg mnie są troszkę większe niż z innych firm
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Zdarza mi się kupować w pepco, ale czasem trzeba poszukać, żeby znaleźć coś fajnego za grosze, ostatnio kupiłam Paniusi bluzeczki, po 8-12zl/szt, całe bawełniane, przyjemne i bardzo dobrze się piorą
    Trzeba też zwracac uwagę, bo często ubranka w pepco są większe niż pokazuje metka
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja też mam parę ubrań z Pepco i nie narzekam na jakość. Po praniu nic się nie stało. W przeciwieństwie do ciuszków ze Smyka- kupiłam parę na wyprzedaży i nawet tych pieniędzy nie są warte. Ale to tak jak piszecie zależy od partii. Trzeba czytać metki. Ja w Pepco kiedyś kupiłam parę ubrań Mothercare.
    Co do body to kupowałam też w Auchan bardzo fajne dziewczęce podkoszulki bawełniane na cienkich ramiączkach. Też nie lubię jak wychodzą spod spodu;)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Ja kupowałam body w tesco dla starszaka, mojemu synkowi nic przy szyi nie odstawalo :wink: ale rozumiem :-) bo też nie lubię, jak spadają na ramiona
    Ostatnio dostaliśmy kilka bodziakow z reala, też mogę polecić, ale tam trzeba szukać, zteszta jak w większości sklepów
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Libra1610: Zresztą czy potrzebujemy najwyższej jakości ciuchów, jeśli dzieci i tak szybko z tych ciuchów wyrastają? :)


    Zależy, jak na to patrzysz - bo jeśli mam zamienić dobrej jakości bawełniane ciuchy na tanie poliestrowe badziewie (a to jest tak na oko 80% oferty pepco), to ja dziękuję.

    Treść doklejona: 10.01.14 15:17
    akirka: Ale to tak jak piszecie zależy od partii. Trzeba czytać metki. Ja w Pepco kiedyś kupiłam parę ubrań Mothercare.


    Bo czasami bywają u nich jakieś końcówki serii innych producentów czy coś i wtedy faktycznie można coś wygrzebać, ale i tak ich nie lubię :tongue::wink:
    •  
      CommentAuthoragi500wtn
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    hydrozagadka: jeśli mam zamienić dobrej jakości bawełniane ciuchy na tanie poliestrowe badziewie (a to jest tak na oko 80% oferty pepco)

    Po to są metki, żeby sprawdzać, czy to bawełna, czy poliester. Wszystkie ciuszki, jakie w Pepco kupiłam są 100% bawełna. Zresztą i dla siebie zdarza mi się tam kupować i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona jakością ubrań, bo nic się z nimi po praniu nie dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    agi500wtn: Po to są metki, żeby sprawdzać, czy to bawełna, czy poliester. Wszystkie ciuszki, jakie w Pepco kupiłam są 100% bawełna.


    Mnie nie przekonuje, że na metce jest napisane, że bawełna, skoro całość w dotyku plastikowa, elektryzuje się i do tego śmierdzi chińskimi trampkami :devil:
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Mi sie jeszcze nie zdarzyło kupić ciuszka z pepco. Jakoś mi sie nic nie podoba..przynajmniej na razie dla takich maluchów jak moje, ale za to takie rzeczy jak pieluszki czy kocyki to tam kupiłam.
    Ostatnio kupiłam zestaw pajacyków w smyku. Wyprałam przed pierwszym założeniem i niestety pierwszego założenia nie było bo ciuszki nadawały sie tylko do wyrzucenia. Dodam że prałam zgodnie z metką.
    Ja zostaje przy H&m f&f i Next ;) przynajmniej następne dziecko na pewno ponosi jak sie go doczekam.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    a ja kupuję w smyku, piorę i nic się z rzeczami nie dzieje, mam jeszcze kilka rzeczy po mojej Nince w których "chodzi" teraz Dominik, dla córki kupuję tam ubranka i są fajne, tylko butów nie kupuję, bo oszczędzają na jakości i skóra jest tylko w środku, a ja lubię buty w całości ze skóry
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Wiadomo że nie wszystkie rzeczy beznadziejne ale na tych pajacach sie zawiodłam i już nie kupie nic z bielizny dziecięcej w smyku. Ewentualnie bluzy sweterki itp bo to sie tak nie rozciągnie jak bawełniany pajacyk.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    A ja jestem bardzo zadowolona ze "smykowych" ubranek. Niektóre na próbę uprałam dwa razy i są bardzo miękkie, piękne kolory, kompletnie się nic z nimi nie stało.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Co do Pepcony mamy kilka bluzek i nie smierdzialy, nie elektryzowaly sie iwedlug mnie sa 100 bawełna. Za to bodow nie polecam popraniu zrobily sie szersze niz dluzsze ;)
    Co do tesco kupilam dzis 3pak pajaców za 27,50. Przecena z 55 zl, to juz kolejny rozmiar z f&f u nad, polecam zarowno pajace, jak i body.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    A ja się bardzo nacięłam na Smykowe bodziaki :/ okropnie porozwalały się pod szyją i po kilku praniach zrobiły się niepodobne do niczego ;) zdecydowanie wole bielizne z hm/ kappahl a pajacyki z nexta uwielbiam :)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Ja uwielbiam też ciuchy carters, ale w PL trudno je dostać lub są bardzo drogie
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja zostaje przy H&m f&f i Next

    oj tak to firmy nie do zdarcia, hmowych kupuję sporo używek na allegro,
    nexta tylko ciuchlandowe mamy od początku i są super, już 3 dzieci 'przenosiło' i dalej jak nowe!
    tesco jw pisałam :)

    co do smyka, to dla mnie są za tandetne niektóre rzeczy, ceny powalająca a jakość słaba
    kupowałam zawsze na wyprzedaży bodziaki i pajace, ale tylko jakby były po 30zł za 3pack
    po 100 praniach strasznie się spierają i robią rozmiar mniejsze...

    mamom maluszków polecam ( choć nie wszystkie sa super jakościowo) pod koniec stycznia wejść na stronę zary
    bo to będą końcówki wyprzedaży ceny atrakcyjne a rozmiary same najmniejsze zostają :)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    H&m i next to sie zgodze w 100 % , N. ma niektore ubranka z tych firm noszone predzej przez 2 innych dzieci i wygladaja bdb :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    ja jestem zadowolona i z pepco(jak się trafi ale keidyś trafilam z wyciętymi metkami francuskiej firmy(bo rozmiarówka francuska byla) mothercare, carters, gap, smyk, chyba na żadnej firmie sie nei przejechałam, te z tesco jednak bardzo nam się rozciągały po kązdym kolejnym praniu, natomiast rewelacyjna bawełnę ma firma petit bateau-ciucszki sa drogie ale mozna wyhaczyc -70%, równiez tk maxx spotkałam je
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Potwierdzam Kakai o Petit Bateau. Tak samo Jojo Maman Bebe -mam parę ciuszków od szwagierki i parę w lumpiku udało sie upolować. Są bardzo dobre jakościowo i wzory nie są oklepane.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Wedlug mnie bardzo dobre ubranka mozna dostac w lidlu z firmy lupilu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    o tak zapomniałam o lidlu, chwale sobie, ale bodziaki akurat lidlowe nie zachwycają mnie, sa bardzo cieniutkie, za to dresy spoko:smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.