Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    Mnie w Lidlu zawsze odstrasza, że te ubranka są takie wybełtane. Walają się w tych koszach, opakowania często porozdzierane...i jakoś nigdy nie zachęca mnie to do zakupu.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    sushka: Mnie w Lidlu zawsze odstrasza, że te ubranka są takie wybełtane. Walają się w tych koszach, opakowania często porozdzierane...i jakoś nigdy nie zachęca mnie to do zakupu.
    to fakt, ma to miejsce juz kilka godzin po otwarciu sklepu, ja zawsze chodzę na 8 rano, fakt jest wyścig szczurów jak na mega wyprzedażach, ale można "zlapac" to co się chce w opakowaniach, natomiast zaobserwowalam że sporo kobiet bierze milion rozmiarów i wzorów, rozpakowuja, mierzą i potem wybierają co kupią:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Dlatego, ja nigdy nie biorę tych rozpakowanych i powiem szczerze,że nawet często na takie trafiam ;) Również zauwazyłam, że np. ktoś sobie bierze z jednego 2-paku bluzkę dajmy na to 68, a z drugiego 74 i wkłada do jednej torebeczki, według mnie powinno się to przy kasach sprawdzać, tym bardziej jak widać, że opakowanie było rozpakowane. Z tym, że to kurcze jednak nie wina sklepu, a ludzi...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie kupuję.

    Treść doklejona: 11.01.14 12:07
    I, żeby nie zostać posądzoną o snobizm... nie mam takiej potrzeby,wiele rzeczy mam po synku siostry.Albo kupuję na Allegro.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja kiedyś kupiłam używane na All. Jak otworzyłam paczkę to zabił mnie smród papierochów i stęchlizny :confused:
    To już po stokroć wolę ciucholand zwłaszcza, że mam tak genialny pod domem niemalże.
    Za, często sztuki nówki, nienoszące żadnych śladów użytkowania płacę po 1 - 2 polski złoty :cool:
    Albo ostatnio - za zimową super kurtkę z Nexta dałam całe 6 zł.
    Nie pamiętam, kiedy kupiłam Nince coś w normalnym sklepie :shamed::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    elfika: to tez uzywki, jak w ciuchlandzie. i tak samo trzeba uprac. takze ten....

    Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Albo nie czytasz ze zrozumieniem.
    Nie mam awersji do używek. Nie znoszę grzebać w tych koszach i przerzucać. Chyba dość jasno się wyraziłam i w pierwszym, i w drugim poście...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    elfika: to czasy fajnych ciuchow za grosze sie skonczyly :sad:


    U nas się nie skończyły :wink:

    Aczkolwiek jak mówisz - im starsze dziecko tym trudniej coś fajnego znaleźć.

    Treść doklejona: 11.01.14 12:52
    sushka: Nie znoszę grzebać w tych koszach i przerzucać.


    Jest masa secondhandów, gdzie ciuchy znajdują się tylko i wyłacznie na wieszakach.
    Nic nie trzeba przerzucać i w niczym grzebać :wink: :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    TEORKA: Jest masa secondhandów, gdzie ciuchy znajdują się tylko i wyłacznie na wieszakach.

    Wiem o tym.
    Ale po raz kolejny muszę wyjaśniać, że nie mam nic do używek? Litości...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    ja np. w ciuchlandach nie lubię i nie umiem kupować, ale sporo ciuszków dla Miśka kupuję na "szafingu" (jestem zalogowana na forum mam w moim mieście i tam jest taki dział "szafingowy" gdzie każdy może sprzedać używane ubranka po swoich dzieciach :) wiele z dziewczyn znam osobiście więc wiem, że nie wcisną mi jakiś śmierdzących/ poplamionych/ zniszczonych ubrań tak jak może się zdarzyć na all)
    btw. ja nawet w tk maxx nie umiem kupować, bo wkurza mnie, że te ciuchy są tam powieszone tak w cały świat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    sushka: Ale po raz kolejny muszę wyjaśniać, że nie mam nic do używek? Litości...:confused:


    Nic nie musisz wyjaśniać :wink:
    Ja odniosłam się do Twojego argumentu, że nie lubisz grzebać i przebierać w koszach, dlatego właśnie omijasz ciucholandy.
    Wobec czego chciałam tylko dodać, że są ciucholandy i ciucholandy.
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    elfika: no i niestety, z tego co mi serdeczna kumpela w ciuchach siedzaca powiedziala, to czasy fajnych ciuchow za grosze sie skonczyly :sad:


    Chyba niekoniecznie, bo moja mama potrafi kupić ciuszki świetnych firm z metkami. Nawet trafił się pajac armaniego, ale bidny nie miał szczęścia, bo Luśka za każdym razem go trafiła, a to kupą, a to siuśkami:wink:
    Ja też nie potrafię kupować w ciucholandach, nigdy nic nie widzę fajnego i nie chce mi się ryć po tych koszach, zdaję się na mamę:bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    Pisze z tel wiec sorki za brak pl znakow.

    Co do ciuszkow to my pokochalismy h&m, coccodrillo i next najbardziej:) lupilu z lidla tez sa ok, f&f mamy podobnie jak vsti pajace do spania sa fajne:) natomiast u nas nie sprawdzilo sie pepco i c&A tzn w pepco kupuje czasem ale do spania lub po domu.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    hopelight: lupilu z lidla tez sa ok


    O tak tak !
    Zwłaszcza lupilowskie piżamki są świetne !
    Super gatunek, wzory, kolory.
    Ninka tylko w nich sypia ostatnio :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    elfika: w mojej miescinie owszem. w moje miasto z tych co maja najwiecej rond, kebabow, bankow i ciuchlandow wlasnie :wink:


    elfika, a moja mama właśnie w takiej mieścinie, tylko kebab jeden :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Ja odniosłam się do Twojego argumentu, że nie lubisz grzebać i przebierać w koszach, dlatego właśnie omijasz ciucholandy.

    W ani jednym miejscu nie napisałam, że dlatego omijam ciucholandy. Pisałam o Lidlu, gdyż o ubrankach z niego była dyskusja.
    -----
    elfika, Twoje "Eeee" jest słabiutkie. No, chyba że za to, że nie lubię grzebać w koszach...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    sushka: W ani jednym miejscu nie napisałam, że dlatego omijam ciucholandy.


    Wybacz zatem, doszło do nadinterpretacji z mojej strony. Myślałam, że to własnie Cię odstrasza.
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    dzisiaj skończyłam ostatnie prasowanie ciuszków dla malutkiej i naszła mnie taka wątpliwość: czy po wyjściu ze szpitala trzeba wszystko na nowo przeprać? w sensie rożek, jakieś nie wyjęte z torby pieluszki tetrowe itd. Pewnie tak bo osiadła na nich flora bakteryjna szpitalna, ale wolę się upewnić..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny, który lepszy byłby laktator ręczny Avent czy Tomee Tipee, porównując te dwa czy jakiś inny polecacie??
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    Ally, dziewczyna miała ręczny w szpitalu, męczyła się bardzo bo miała straszny nawał. Jak pożyczyła elektryczny to stwierdziła że rewelacyjny. A druga sprawa, to nie wiesz czy ci będzie potrzebny.
    Ja używałam raz tylko z aventu i jest spoko :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.01.14 20:52</span>
    Malgosia - ja nie prałam rzeczy nie używanych po wyjściu ze szpitala.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    Ja prałam wszystko po wyjściu ze szpitala, bo tam są bakterie które mogą być dla dziecka niezbyt bezpieczne, swoje rzeczy te nieużywane które były w torbie też prałam, nie ma co brać za dużo rzeczy, zawsze mąż lub ktoś z rodziny może dowieźć więcej.
    Ja mam laktator aventa ręczny i chwalę sobie, może się nigdy nie przydać, a może się okazać, że nagle mama ma wizytę u lekarza nie będzie jej kilka godz a nie chce podać mm wtedy laktator się przyda, ale można go kupić w każdej chwili, jest w każdym markecie.
    Dagus a po co przy nawale używać laktatora, w ten sposób tylko się tworzy nadprodukcję
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    Tak dziewczyna robiła (bo nawał), potem i kolejna dziewczyna ściągała mleko (bo ponoć nic nie leciało). Ale jak w końcu przyszła od laktacji babka to pokazała jej jak ma przystawiać dziecko.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    Ja bym laktatora przed porodem wogole nie kupowala. Mimo ze trzeba sie nastawiac pozytywnie , to nigdy nie wiadomo czy nie zaprzyjaznimy sie z laktatorem na dluzszy czas.. wtedy recznym sie zameczycie. Reczny to raczej na okazjonalne wyjscia sie nadaje. Jak z karmieniem piersia bedzie wszystko ok ( a bedzie;-)) to mozna kupic reczny.:-D
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 11th 2014 zmieniony
     permalink
    _malgosia_: czy po wyjściu ze szpitala trzeba wszystko na nowo przeprać?


    Ja na bank wypiorę, nawet te rzeczy nie wyjęte z torby :shades::shades: Z resztą ja tak robię nawet po zwykłej podróży...:wink::wink:
    --
    • CommentAuthor_malgosia_
    • CommentTimeJan 11th 2014
     permalink
    racja racja
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy używałyście takiego pałąka? Co myślicie? Warto go kupić?

    ddd
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Kasiu, my używamy pałąka nad mate firmy chicco, jest plastikowy, więc łatwy do czyszczenia i stabilny, dostaliśmy od kolegi, podobny do takiego:

    do tego mozna dokupic rozne zawieszki.:), łączyć je ze sobą by były jeszcze niżej,
    to opcja dla maty ktora nie ma pałąka, tym sposobem mamymatę tiny love gigant plus ten pałąk, córcia lubi się bawić zabawkami zawieszonymi na niej, choc dawkuje jej tę radość, bo terapeuci bobath uważają ze najpierw dziecko powinno chwytać przed sobą zabawki,w obie rączki, dopiero potem wyciągać w górę.:)

    Co do roznych bajernych firm ubrankowych, spotkalyscie sie z hiszpanską marką peluche?
    mamy pajaca kupionego gdzies w używkach, jeszcze z metką, jest bomba, szukałam w necie to nie ma takiego sklepu w Polsce niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 12th 2014
     permalink
    ja mam po Nince jeszcze takiego misia i młody poleży pod nim też parę minut, zasada prosta młody kopie za misiem w piłkę i ona na zasadzie równoważni porusza głową misia, do tego świeci się nosek i miś woła hohoh śmieje się i gra muzyka, potem dla starszego dziecka są piłeczki, które sobie wrzuca a na dole wypadają
    znalazłam akurat pierwszy lepszy na allegro, nie wiem czemu tam nie ma tej dużej piłki dołączonej, a powinna być z tyłu za głową misia do tej żółtej łopatki dołączone
    miś
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    Dorit: jest plastikowy, więc łatwy do czyszczenia


    Ooo własnie. Trafna uwaga dotycząca czyszczenia. Ten, co ja pokazałam to maskarycznie pewnie by sie czyściło. Musze doczytać czy może pokrowiec ma odpinany? Jak rogale do spania :wink: Ale pewnie nie. Muszę szukać dalej. Mam zwykła matę taką z pałąkami, na razie może być, a szukałam czegoś, co dłużej posłuży i jest mobilne.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 14th 2014 zmieniony
     permalink
    One, ja ze swojej strony mogę polecić coś takiego tyle, że to co zalinkowałam nadaje się do troszkę starszego dziecka ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    OneKiss Marcelinka dostała taką zabawkę. Uwielbia ją od samego początku. Do teraz jak ją widzi to krzyczy z uciechy. ma bardzo dużo ładnych melodii i funkcji. Co prawda jest dość duża i miejsce zajmuje dlatego co parę dni ją chowam;)

    nie mogę wkleić linka z telefonu więc podaję: www.smilyplay.pl/?v=zabawki&s=11&pr=44
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 14th 2014
     permalink
    u nas jest prawie identyczna, tylko z little tikes Paniusia bardzo lubiła się nią bawić, teraz preferuje ganianie po domu, choć czasem też uda się ją na chwilę zainteresować tym grajkiem, melodyjki przyjemne i co ważne - jest regulacja głośności
    --
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeJan 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny, proszę o poradę odnośnie ochraniaczy na łóżeczko. Jakie polecacie: niższe 20 cm czy wyższe 40 cm? na jak długo wystarczają te niższe? kiedy mniej więcej trzeba dziecku obniżyć łóżeczko?
    I czy ochraniacze na całe łóżeczko czy wystarczy na połowę?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 15th 2014
     permalink
    Kissku moja chrześnica ma taki
    http://allegro.pl/little-tikes-muzyczny-ogrodek-zabaw-5w1-24h-1621-i3850572562.html
    ma już ponad 3 latka a i tak lubi przy n im zasiąść:)
    --
    • CommentAuthoresperanca
    • CommentTimeJan 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny zastanawiam się nad karuzelą do łóżeczka. Chciałabym z projektorem i ładnymi melodyjkami. Na pewno już kiedyś ten temat się przewijał i to nie raz, ale nie mogę znaleźć. Możecie coś ciekawego polecić?

    Myślałam o FISHER PRICE C0108 KARUZELA Z MISIAMI I PROJEKTORE
    http://allegro.pl/fisher-price-c0108-karuzela-z-misiami-projektor-i3871528023.html">FISHER PRICE C0108 Z MISIAMI

    CHICCO KARUZELA NA ŁÓŻECZKO MAGIC STARS
    http://allegro.pl/chicco-lampka-karuzela-projektor-magic-stars-2kolo-i3873344893.html

    i ewentualnie TINY LOVE KARUZELA ROŚNIJ Z MUZYKĄ.
    http://allegro.pl/tiny-love-karuzela-rosnij-z-muzyka-0-24m-pozytywka-i3851828649.html

    Ciekawa też wydaje się TINY LOVE KARUZELA MAGICZNA 3 W 1.
    http://allegro.pl/karuzela-magiczna-tiny-love-pozytywka-projektor-i3819937475.html

    Miałyście któreś z nich? Możecie coś o nich napisać?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    ja sie przymierzam do Tiny Love bo mała już nie wyleży jak jej cos przed oczami sie nie przesuwa ;)

    Ja chciałam zapytać czy polecacie jakąś książkę o rozszerzeniu diety u dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Karuzelkę mam magiczną i polecam :) Teraz już tylko jako projektor i lampka funkcjonuje.
    Sony co do diety, jeśli chcesz BLW to Bobas Lubi Wybór.

    I jeszcze chciałam napisać, że w Carrefour jest bardzo dobra cena na Pampersy zielone - Giga paczka za niecałe 83zł.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki, a przede wszystkim linki do tych "zabawko-pałąków" :)
    Póki co prym wiedzie ten z uwagi na mozliwość regulacji głośności :wink:
    Dziękuję! :whorship::winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Kiss, to co linkowałam też ma możliwość regulacji głośności :surprised:
    Nie żebym namawiała, albo coś, po prostu nie wiem, czy doczytałaś ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Magda faktycznie.
    "Z tyłu są trzy przesuwne przyciski:
    - dwa po bokach - to blokada, dająca bezpieczeństwo naszej pociechy podczas zabawy,
    - jeden po środku - ON/OFF z regulacją głośności."

    Tak to jest jak na szybko się czyta. Więc wracam do punktu wyjścia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Moim skromnym zdaniem chyba faktycznie to, które wiedzie prym, posłuży dłużej ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    akirka: I jeszcze chciałam napisać, że w Carrefour jest bardzo dobra cena na Pampersy zielone - Giga paczka za niecałe 83zł.

    Ja kupiłam na allegro na koncie pampersa 224 szt pampersów za 109 zł a w Carrefour widziałam 112 sztuk za 111 zł więc przebicie o połowę.

    Dzieki za radę. Poczytam o tym BLW ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 16th 2014 zmieniony
     permalink
    OneKiss to co ja pokazywałam też ma regulację;)

    Sony a jaki rozmiar kupiłaś w takiej cenie? I możesz podać nazwę użytkownika z allegro? Nie mogę znaleźć na all taniej niż w tym Carrefourze
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Sony podaj link do tych pampersów, ja mam dzisiejszą gazetkę tesco i tam są za 69,99 zł rozm 3 132 szt, to wychodzi 53 grosze za pampka,a sony płaciłaś dodatkowo za wysyłkę czy jest gratis ??
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Ja mam tzn syn :p karuzelę tiny love magiczna 3w1 i jest świetna :)
    Mały ją uwielbia :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    akirka: OneKiss to co ja pokazywałam też ma regulację;)


    Czyli wracam do punktu wyjścia :bigsmile: Zrobię losowanie i już :wink: Anielka będzie losować i zobaczymy, którą sobie zabawkę wybierze :D
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 16th 2014
     permalink
    Gdybym ja miała wybierać spośród tych zabawek, to chyba wybrałabym ten ogródek muzyczny. A to dlatego, że jest napisane, że wymawia słowa:) W tej mojej są tylko melodie - dużo ich jest, i są dość ładne i parę krótkich odgłosów. Ale na początku ta zabawka wydawała mi się trochę za "dzika" i za dużo się na niej działo. (ja ją dostałam od koleżanek z pracy:) Teraz jak Marcelinka starsza to już może się nią dłużej pobawić, ale jak była młodsza, to wydaje mi się, że było za dużo wrażeń na raz, bo tu grało, tam migało i jeszcze się coś kręciło i hałasowało.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 17th 2014
     permalink
    kachaw: Sony podaj link do tych pampersów, ja mam dzisiejszą gazetkę tesco i tam są za 69,99 zł rozm 3 132 szt, to wychodzi 53 grosze za pampka,a sony płaciłaś dodatkowo za wysyłkę czy jest gratis ??

    Niestety oferta jest już niedostępna. To była chyba taka tymczasowa promocja. A le teraz jak będę zaglądać na allegro i sprawdzać co jakiś czas bo wtedy wychodzi 48 gr za sztuką.
    To było u tego uzytkownika http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26101466
    --
  1.  permalink
    Witam. W czerwcu urodzę drugiego maluszka, sporo rzeczy oczywiście mam, ale mam chrapkę na pieluszki muślinowe, piękną reklamę widziałam na facebooku, polecane do otulania między innymi, więc pomyślałam, że na lato w sam raz. Czy któraś z Was posiada coś takiego? Czy warte są swojej ceny? Poproszę o opinie:)
    •  
      CommentAuthoragi500wtn
    • CommentTimeJan 19th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ile mniej więcej pieluszek dziennie schodzi na początku?
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 19th 2014
     permalink
    U nas na początku szło ok 12 dziennie (czasem więcej), noworodki z reguły co chwilę robią kupę :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.