Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Tak oglądam sobie te wielkie brzuszki ciezarowek, i ogladam i mysle ze niekore kobietki majace brzuszki płaskie, no lub prawie płaskie, w koncu zima jest:wink: mogą poczuć się zagubione na tym forum.

    może my też zaczniemy prezentacje swoich brzuszków, udowodnimy ze tez mamy fanaberie jedzonkowe i w ogóle też jestesmy the best:)

    meldować się:)))
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    gdybym miała cyfraka i zrobiła zdjęcia mojemu brzucholowi to odesłałybyście mnie do ciężarówek :cool:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 7th 2007 zmieniony
     permalink
    to tak jak ja Lily
    o nie brzucha mojego to w zyciu nie pokaże :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    to była sugestia. mozna lewe oko. prawty palec u nogi, trzecie oko, siodmą intuicję:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2007
     permalink
    Po co kolejny wątek na ten sam temat? Po co szukać różnic na siłę? :-( Dziwne.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Nie szukam różnic na siłę. chciałam szukać podobienstw, ale inaczej. wiem ze sa dziewczyny ktorym brakuje topikow dla odkładajacych. ale po namysle stwierdzilam ze to rzeczywiscie bez sensu. odkladajace nie roztkliwiaja sie tak nad swoimi brzuchami, zdjeciami, smaczkami, ciuszkami. przynajmniej ja mam takie wrazenie. po prostu nowe zycie w brzuchu to zamieszanie i dziewczyny siedza dodatkowo w domu czesto jak sa ciezarowki to im sie nudzi i maja czas pisac watki. ja i tak nie mialabym czasu dbac o ten watek.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    BTW: juz nawet Niemen spiewal DZIWNY JEST TEN SWIAT. czy wszystko musi być normalne?;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    To wszystko prawda, ale topic ściśle dla odkładających już jest. Masz coś do powiedzenia, to piszesz i tyle. Bez przesady z tym dbaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Szkoda trochę tego wątku, ale faktycznie my tak nie mamy czasu się rozczulać. Odkładające chyba najbardziej krótko i rzeczowo piszą na tym forum, a zafasolkowane jednak mają ten nastrój, żeby się tak bardziej roztkliwiać i uwrażliwiać na różne drobne sprawy i chyba hormony im w tym pomagają :) Chcąc nie chcąc Amazonko, jednak się różnimy i ten wątek tego nie zmieni. Ale ciężarówki jednak mają jedną wspólną sprawę do przeżywania razem, a my jednak skupione jesteśmy na przeróżnych rzeczach, każda na czymś innym i dzielenie się tym nie jest już takie łatwe i oczywiste. Pozdrowienia dla odkładających :)
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 13th 2007
     permalink
    Tego wątku? A inne dotyczące podobnych tematów? Właśnie z tego powodu, że się różnimy, powinny być wątki dla odkładających.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 13th 2007
     permalink
    słucznie prawisz moja droga gosiuh :wink:
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeFeb 13th 2007
     permalink
    ja też odkładam i jeden wątek więcej mi nie przeszkadza :)
    Pozdrawiam.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Podejrzewam, że III faza już u mnie trwa i skok już był. Czy tak jest rzeczywiście?
    :-(
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    Amazonko ,ale tu tez saz ,czy beda odkladajace np .ze spirala ,a tamten topik jest dla odkladajacych dla npr ...nie? gdzies musimy poplotkowac....
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    a tak w ogòle ,co myslicie o spirali ,ja nigdy nic nie uzywalam,ale jak uda mi sie urodzic to bede odkladajaca ...i mam ja na uwadze ...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    ewa - a metodom NPR nie ufasz ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Zawsze gdzieś możńa poplotkować. To forum służy osobom, które używają naturalnego planowania rodziny i w ten sposób rozpoznają swoją płodność: odkładają, starają się, obserwują się przed ślubem lub zakończyły prokreację.
    Ewa, w Twoim przypadku NPR się sprawdził.
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    LILY ,NIESTETY nie ufam,chociaz bardzo mi sie podoba...spirala wydaje mi sie naj mniej chemiczna...tabletki,plastry odpadaja...
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    AMAZONKO ,JASNE ZE ta metoda mi pomogla ,nawet bardzo...ogòlnie to forum ,jest fajniejsze od innych,dla mnie osobiscie,wiec na jakis watek sie zalapie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Za to jest wystarczająco wczesnoporonna. :-) Stosuje się ją jako sposób po stosunku.
    Na pewno się załapiesz. Masz jeszcze czas na decyzję.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    ewo - a planujesz jeszcze więcej dzieci niż jedno?
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    LILY,wiesz nigdy nie mialam do czynienia z dziecmi,pierwsza moja ciaza ,wszystko dla mnie nowe ,ciesze sie ze dziecka zapragnelam z serca a nie dlatego ze mam 32 lata i najwyzsza pora ,jak to niektòre kobiety mysla i robia,wiec zobaczymy jak to ze mna bedzie ,obecnie mam w planie jedno,ale jak zobacze to cudo to moze zmienie zdanie...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    Hmmm gdybyś jednak zdecydowała się że będziesz chcieć kolejne dzieci to mozliwe że spirala czy jakakolwiek ingerencja w Twoją plodność nie byłaby wskazana
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    Lily, możesz zajrzeć na mój wykres?
    Ewa, wykorzystaj ten czas na poznanie wszystkich metod. NPR po porodzie także, nie odrzucaj z góry, bo szkoda.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    Ewaroby, ja bałabym się spirali nawet po 10 dziecku, jakbym wiedziała, że już nie chcę mieć dzieci.
    Mam w rodzinie przykład 3 ciotek, które miały założoną spiralke po 2 dzieciach.
    Każda z nich miała wiele lat później problemy z macicą. Na forum rodzinnym o tym się nie mówi, ale jak spytałam babcię dlaczego ciocia znów leży w szpitalu, to mi "w tajemnicy" powiedziała, że to po spiralce!!!! Szok! 3 przypadki i 3 niezbyt dobre.
    Poza tym słuchałam materiałów z konferencji o antykoncepcji. Podobno spiralka robi z macicy pustynię.
    Zdecydowanie niegodne polecenia.
    Poza tym, działanie poronne - czymże dziecko zasłużyło???
    I jeszcze jedna sprawa - jeśli do poronienia nie dojdzie, to zdarzają się przypadki, że płód się rozwija, rośnie, a potem spirala wrasta w dzieciątko... i zabija...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Zdarzają się przypadki bezbolesnego przemieszczenia spirali.
    Powtórzę cytat.

    New England Journal of Medicine pisze o 60-letniej Somalijce, która miała dzieci mimo wkładki wewnątrzmacicznej. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu bólu brzucha. Na RTG jamy brzusznej była widoczna wkładka, która przemieściła się w górę i w lewo. Badanie wykazało zapalenie pęcherzyka żółciowego. Wkładkę wyjęto podczas laparotomii. Przebicie macicy i migracja wkładki zdarza się 1-2/1000 założeń. Co ciekawe, perforacja jest bezobjawowa i często wykrywa się ją z powodu obrażeń innych organów lub obrazowania.

    To nie jest legenda:



    Czynniki ryzyka:
    Pregnancy: Rarely, pregnancy may occur while a woman is using an IUD. If the string is visible, sometimes the IUD can be removed. If the IUD is removed soon after conception, the risks caused by having the IUD in place are decreased. If the IUD remains in place, there can be risks to the mother and fetus, including miscarriage, infection, or preterm birth. However, pregnancy may go to term with an IUD in place. If you are using an IUD and think you may be pregnant, talk to your doctor about your options and risks.
    Źródło: The American College of Obstetricians and Gynecologists - ulotka o spirali
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    Aż mnie zabolało to zdjęcie RTG.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    uuuu no niezle...
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    zdiecie paskudne... ale tabletki to tez ,nieporozumienie ...chemia i co tu wybrac?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Najgorsze jest to, że zdjęcie jest prawdziwe.

    Po pierwsze nie szkodzić.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    ewo - zastanowisz się po porodzie teraz dbaj o siebie i ciesz się dzidzią rosnącą :bigsmile:
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    Hej dziewczyny, ja jak najbardziej odkladam, urodzilam 7 miesiecy temu, wiec rozumiecie. Jeszcze nie mialam pierwszej @, czekam cierpliwie, choc mi sie nie spieszy. I chyba beztrosko podchodze do tego wszystkiego, bo serduszka pod wykresem nam sie mnoza. Zakladam, ze pierwsze cykle sa a to bezowulacyjne, a to zrodla podaja, ze niskie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze przy karmieniu piersia. chociaz, 3 dziecko by rowniez mi sprawilo radosc, moze stad to moje podejscie? Jakos ufam tej metodzie, ufam, ze zaobserwuje ppowracajaca plodnosc i ze sama bede mogla zaplanowac, co dalej. Juz sie nie pisze na zadne inne srodki antykoncepcyjne, maz poczatkowo sie boczyl, teraz wreszcie zrozumial, ze zdrowie ponad wszystko.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    mamo12 - gratuluje - jesteś dla mnie wzorem na przyszlość :cool:
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    Mnie spirala zawsze przerażała, chyba nie zdecydowałabym się nigdy na nią. To zdjęcie z przesuniętą spiralą już wcześniej widziałam.
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    • CommentAuthorinanonka
    • CommentTimeApr 15th 2007
     permalink
    Mam 2 dzieci i jak narazie nie chce wiecej.Przygladam sie npr i sama nie wiem.A moj maz jeszcze o niczym nie wie,bo jest na morzu.Jak zaczynalyscie?Wstrzemiezliwosc,gumki czy ryzyk fizyk?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2007 zmieniony
     permalink
    ?
    Najlepiej zacząć od nauki konkretnej metody i rozpoczęcia samoobserwacji, aby poznać swój cykl. Do NPR nie potrzebujesz gumek ani ryzyk-fizyk, tym bardziej że masz komfortową sytuację.

    Możesz kupić gotowy zestaw: podręcznik, zestaw ćwiczeń, zeszyt obserwacji i termometr na www.rodzinna.pl Wiele osób tak zaczynało.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    inanonka
    a jak dlugie masz cykle?
    maz wraca na jak dlugi okres czasu na lad?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 25th 2007
     permalink
    Przyczynek do wcześniejszej dysuksji:

    Mechanizmy działania wkładek wewnątrzmacicznych - nowe dane i ocena działań po zapłodnieniu
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=12501086&query_hl=34&itool=pubmed_docsum
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 25th 2007
     permalink
    Amazonka fajnie jakbyś takie rzeczy wklejała po polsku.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 25th 2007 zmieniony
     permalink
    Fajnie, gdyby polskie czasopisma umieszczały chociaż streszczenia prac w inecie. :-(
    Jeszcze fajniej by było, gdyby polscy naukowcy zajmowali się NPR. Na jednej Kramarek się skończyło.
    Jest trochę badań na UMCS i AM w Lublinie, ale dostęp jest trudny.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 25th 2007
     permalink
    Mechanizmy działania wkładek wewnątrzmacicznych - nowe dane i ocena działań po zapłodnieniu

    Istnieje wiele możliwych mechanizmów działania wkładki wewnątrzmacicznej (IUD), które zależą od rodzaju wkładki (nieczynna chemicznie, miedziana, hormonalna). W pracy omówiono dowody istnienia poszczególnych mechanizmów działania. Na podstawie dostępnych danych na temat wskaźnika zapłodnień i klinicznego wskaźnika ciąż oceniono ilościowo względny wkład mechnizmów działania, do jakich dochodzi przed i po zapłodnieniu. Z oceny autorów wynika, że chociaż efekty prekoncepcyjne dominowały w czasie stosowania wkładki miedzianej, to efekty prekoncepcyjne i postkoncepcyjne istotnie wpływają na skuteczność wszystkich typów wkładek.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 25th 2007
     permalink
    Jeśli wkładka nie zapobiegnie zapłodnieniu, to po zapłodnieniu usunie zarodek, który przeszedł ważne okresy swojego życia (wg raportu z Onetu) przed zagnieżdżeniem. Dzięki temu jest taka skuteczna.

    Przy okazji na Google znalazłam reklamę nowej wspaniałej wkładki o nazwie LADY-Insert.
    Aż mi się skojarzyło z Lady-Comp... pewnie nie tylko mi.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    jakieś zalety tych metod chyba też sa co? jak byc obiektywnym to artykuly powinny byc za i przeciw. nie kazdemu jednak odpowiada npr.
    Amazonko zalozylam ten topik dla odkładajacych a widze ze powinnam zmienic tytul na "antyreklama anty".
    bądzmy bardziej obiektywne.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Kto nie odkłada, niech zatem nie wchodzi w zakazane tereny.
    Komu nie odpowiada NPR, niech nie wchodzi na 28dni.

    Nawet gdyby istniały teksty po polsku, to nie ma do nich dostępu.
    Każdy ma prawo do obiektywnej wiedzy.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Ama Ty nie starasz sie - a w postach dla staraczek Ciebie pełno - a 28 dni nie jest tylko dla nprowcow
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    Skorpionka - jest pełno forów o antykoncepcji - o NPR nieliczne 2? 3? Skoro cię tak urażają poglądy innych osób to nie krytykuj też ich poglądów. Wiele dziewczyn które stosują NPR znalazło tu swoje miejsce i źródlo informacji - o antykoncepcji jest 1000 stron inetowych i miejsc do wymiany poglądów a 28 jest jedyne w swoim rodzaju a Tobie sie to niepodoba? Nie rozumiem :confused:
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 26th 2007 zmieniony
     permalink
    ja nie zauwazylam zeby ktos tu potepial dziewczyny ktore kiedys braly albo nawet nadal biora tabletki. bardzo sobie cenie 28dni i jestem zdziwiona ze czujesz sie tu opluwana.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 26th 2007
     permalink
    eh - dziwie sie bo wiekszosc na 28 dni brala jakies tabletki anty i nie stosowala NPR - i nie stosuje - wykresy pomagaja jesynie poznac sama siebie. A 28 dni jest programem z dosc wieloma funkcjami - gdzie mozna sobie rozne sprawy i rzeczy zaznaczyc i o tym pamietac. A poza tym jak widze to dla niektorych 28 dni i NPR staly sie obsesja - i nawet nie potrafia o niczym innym pisac i rozmawiac jak tylko o sluzach, tempkach, @, szyjkach, metodach(i ich niedoskonalosciach) itd

    Zaczyna byc to nie zdrowe
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 26th 2007 zmieniony
     permalink
    28 dni to nie tylko czysto rozumiany NPR - to rowniez nowe znajomosci, wymiana zdan, opinii i o zdrowiu i o przyslowiowych sliwkach na wierzbie, to rowniez program pozwalajacy poznac swoj organizm, jego funkcjonowanie



    Co ja tutaj pisze -----zaraz mi zarzucicie - bo ja przeciez z tym starajacych sie jestem
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.