Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    no to jak samira? kto zemdlał??? hihi
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    giguś:)) a może samirze kłucie się spodobało:))hihihihihihi i nikt nie zemdlał:))hi
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Albo padli oboje,hi,hi :))):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Hej, nie padliśmy:) Ja też biorę decapeptyl. Może nie podoba mi się jakoś szczególnie, ale nie jest najgorzej - w zasadzie nie boli:) Tylko Mężlulek się bulwersuje, że własnoręcznie musi robić mi zastrzyki, które w skutkach ubocznych mają oziębłość seksualną i wahania nastrojów. Mówi, że kręci bicz na własny tyłek...:)))))
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Kachula, jak znosiłaś ten decapeptyl? MIałaś jakieś uderzenia gorąca i tego typu atrakcje??
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Samira,nie bardzo pamietam to chyba zle nie bylo.Pamietam tylko ze dostalam @przy drugiej probie,czego przy pierwszej nie bylo.Co Mi sprawialo klopot to ,to iz decapeptyl musi byc w lodowce,zasrzyk robilam sobie o 16 i jak mialam na popoludniu do pracy to bralam go ze soba.Zeby go nie zapomiec zabrac z samochodu to pisalam sobie na reku "zastrzyk!!!!"bo ja sklerotyk jestem:shamed:.Natomiast na ozieblosc mezus sie nie skarzyl :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Ja nie trzymam w lodówce, bo jest na nim napisane, że w temperaturze pokojowej można przechowywać do miesiąca. A ja mam tych zastrzyków 20, więc przed upływem miesiąca na pewno wykorzystam.
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    No widzisz jak to jest,mnie powiedzieli ze moze byc max 2 godz po za lodowka.Jak jechalismy do polski to trzymalam go w takiej turystycznej.A jak sie czujesz?
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 5th 2007
     permalink
    Dziś wzięłam czwarty zastrzyk. Póki co nie odczuwam żadnych dolegliwości, czuję się zupełnie normalnie. I dziś rano mężulek stwierdził, że ta "oziębłość" ma super objawy:wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 5th 2007
     permalink
    hihi czyli jest dobrze :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 5th 2007
     permalink
    to super samira, że po zastrzykach wszysyko oki:))
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 5th 2007
     permalink
    hmmm ale skoro te zastrzyki blokują działanie jajników to pewnie w sumie są podobne w działaniu jak tabletki anty - a wiele dziewczyn nie ma jakiś specjalnych objawów po anty
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 6th 2007
     permalink
    właśnie rozpoczęłam przygotowania do in-vtro. W miarę możliwości będę starała się regularnie relacjonować postępy, gdyż cały proces ma trwać u mnie przez dwa cykle....
    Właśnie trwa pierwszy - rozpoczęłam od serii badań hormonalnych, toksoplazmoza, żółtaczka i jeszcze coś ...
    Z powodu wysokiej prolaktyny niestety nie obyło się bez bromergonu (który niestety źle znoszę). Ponadto do odwołania muszę zażywać encorton.
    W czwartek mija 15 dzień cyklu i wtedy idę na próbny transfer. Tzn profesor ma wykonać próbny transfer i dokładnie opisać przebieg tak aby w docelowym
    zabiegu nie było niespodzianek (ponoć zarodki są mega czułe ) i czas transferu był optymalnie najkrótszy i najmniej kolizyjny.
    :shocked:
    Od 15 dnia cyklu rozpoczynamy też razem z mężem wielkie oczyszczanie z bakterii (profilaktycznie)
    Oboje mamy zażywać antybiotyki, a potem oczywiście lakcid i ja dodatkowo lactovaginal
    Dalsza procedura była już omówiona na pierwszym spotkaniu, ale dopiero teraz przy drugi dostaniemy konkretne wytyczne co i jak dalej...
    KASA: 233 zł - badania I
    78 zł - badania II
    124,83 zł - apteka
    A to dopiero przygotowania ...:confused:
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    Pinko - pozornie drogo ;)
    Kazda z nas oddalaby przeciez caly majatek, zeby wreszcie kiedys uslyszec 'mama'... Bezcenne slowko...
    Trzymam za Was kciuki. Niech sie uda!
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    my tu będziemy wyczekiwać kolejnych relacji :) i pinki i samiry oczywiście :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    tak tak tak tak!!!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    oby Wam się kochane udało i to jak najszybciej:))))
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    no to tu możemy być brutalne hihihihihih (dla niezorientowanych, uciekłam ze starczek coby ich nie dołować :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    no to ja też się melduję:))) bo staraczki za to co im ostatnio pisałam to jeszcze trochę to by mnie na stosie spaliły:))
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    ja za giga przydreptalam (tupu tupu tupu)
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    calopalenie by bylo!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    a żebyś skarbie wiedziała:)) lepiej niż czarownice na stosie:))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007 zmieniony
     permalink
    ciekawa jestem, czy kiedyś znajdę sie na wątkach przyszłe mamusie, wyprawka i takie tam:(((
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    bo my takie wiedzmy jestesmy!
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    no ja to już zaczynam wątpić, czy kiedykolwiek na mamusie trafimy...

    strasznie zazdroszczę laskom, które zachodzą tak od ręki; nawet nie wiedza jakimi są szczęściarami... no i tym, którym się udało po długim czasie też zazdroszczę, ale w ich przypadku, to już prawie cud :) a te, jak kiedyś pisałam, rzadko sie zdarzają...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    Nie chce pozbawiac tej nadzieji. Zwlaszcza, ze nie wiemy jeszcze czemu nam staranka nie wychodza. Przed nami jeszcze dluuuugie badanka.
    Byle sie przed 35 wyrobic!
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    zmykam już na dzisiaj; idę sie ogłupić końcówką tańca z gwiazdami... a potem parę łezek w podusię ( bo w klatę M nie mogę bo go nie ma) i jutro kolejny dzień i czekanie... i czekanie... przecież my cokolwiek robiąc i tak ciągle czekamy na jedno...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    ja wogóle nie wiem, ja kludzie z "wpadek" zachodzą, moja szwagierka to dwa razy z wpadki zaszła (raz poroniła) za każdym razem z innym facetem, a co najlepsze od wielu wielu lat choruje na tarczyce..raz się bzyknęł z facetem, świeżo poznanym i od razu ciaża:((((((( a my:((((

    a wczoraj oglądałam film "WPADKA" i też wpadka od razu..może my jakieś inne jesteśmy?
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    To ja na spacerek z psem zmykam. Niech ma cos pies z zycia!
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    My nie jestesmy 'inne' tylko 'wyjatkowe' ;)
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    my tak samo, ja też lecę zobaczyć co tam w tańcu, bo mojego M coś tam bardzo rozbawiło, a on tego nigdy nie ogląda..dobrej nocy..i giguś nie smutaj się:)))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    skarbie mój psiak to ciągle w ramach moich dołów na dłuuugie spacery wychodzi:))
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    A propos tych, którym się udaje...
    Jestem nauczycielką w liceum. Po pierwsze to strasznie kobieco środowisko, a co za tym idzie- co rusz ciążą, ciążą i ciążą.
    Nawet nie wspomnę o ciągłych rozmowach o dzieciach, jakby poza nimi świat nie istniał...
    Najbardziej jednak dobijają mnie kolejne uczennice w ciąży... a jest tego sporo... i potem przychodzą opowiadają jak to jest...
    czasem rzuca je chłopak, czasem to wpadka z dyskoteki, a czasem wszystko ma się ok i potem wyciągają komórki i pokazują swoje pociechy....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    Macie zajecia z wychowania do życia w rodzinie?
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    szczerze to to jest fikcja
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    Program nauczania nie spełnia swojej roli. jest nieżyciowy... Poza tym większość uczniów rezygnuje z zajęć po złożeniu takiej deklaracji przez rodziców
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    Jaki to jest nieżyciowy?
    Nie zapraszacie wyspecjalizowanych seksedukatorów zachęcających do używania anty od najmłodszych lat?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    No to ja też się stawiam w szeregu, jako przypadek niezwykle długi w oczekiwaniu :bigsmile: Ale się nam weteranki rozrosły, dużo przybyło i bardzo się cieszę.
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    kobitki ,nie poddawc sie,tylko leczyc....ex weterance brakuje 3 tyg,do porodu po 3,5 letnich staraniach...pozdrawiam i wytrwalosci...
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Hej, weteranki :) U mnie zastrzyki trwają, dziś był siódmy, nie mam po nich żadnych objawów ubocznych.
    Lily - zastrzyki mają wprowadzić w stan "sztucznej menopauzy", więc i objawy bywają podobne, jak przy menopauzie: uderzenia gorąca, potliwość, rozdrażnienie, oziębłość seksualna, suchość w pochwie i bolesność przy stosunku. Ale każda kobieta reaguje oczywiście inaczej...
    Pinka - ja też nauczycielka, tylko w gimnazjum.
    Amazonka - co do przydatności wychowania do życia w rodzinie nie miej większych złudzeń...
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    ja też nauczycielka i już parę uczniowskich ciąż musiałam przetrawić... nie było łatwo...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    aż się uśmiechnęłam sama do siebie, albo do Was samiro i giga25...
    :bigsmile:

    Co do Amazonki to chyba nie masz pojęcia o czym piszesz..... a to nie miejsce i nie forum na rozpisywanie się o dzieciach, ich rodzicach i problemach społecznych...

    Właściwie to mam pytanko: <strong>czy wiecie coś o kardiolipinach </strong>(wynik mam ok, ale zastanawiam się co to jest, a nie bardzo moge znaleźć info na ten temat)
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 8th 2007
     permalink
    Może Gigusi mąż będzie wiedział?
  1.  permalink
    pinka, podejrzewam ze chodzi ci o kardiolipidy
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    chyba jednak nie
    miałam badanie surowicy na obecność autoprzeciwciał przeciwko KARDIOLIPINOM , a nie kardiolipidom....:confused:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 9th 2007 zmieniony
     permalink
    To jest test na przaeciwciała, znany też jako IgG, IgM, IgAaCL. Przeprowadza się go:

    - u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi,
    - u pacjentów z trombozami,
    - u pacjentek, które wielokrotnie poroniły, zwłaszcza w 2. i 3. trymestrze.

    Tu jeszcze parę informacji o samej substancji.
    A tu o zespole antyfosfolipidowym.
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    Fiufiu
    naprawdę wielkie dzięki....
  2.  permalink
    Rzeczywiscie teraz i ja doczytalem. Kardiolipina to potoczna nazwa jednego z fosfolipidow. Nie mialem racji. Sorry
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    czyli nie muszę już M molestować :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.