Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 9th 2007
     permalink
    giga - nie musisz molestowac męża w mojej sprawie, ale .....czemu nie...:wink:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 10th 2007
     permalink
    Pinka, nie ma za co. Google :wink:
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    oj fiufiu juz ja wiem za co dziękuje....

    dzisiaj byłam u profesora na próbnym transferze - jest ok (chociaż coś:bigsmile:)
    no i dostałam kolejną receptę, kartę protokołu i resztę wytycznych.

    encorton -c.d. zwiększona dawka
    decapeptyl 1xdz do odwołania
    menopur 15 ampułek po 3 na raz przez 5 dni
    i puregon narazie 300ml
    koszt 2470,85 (wizyta 200)

    Muszę wpłacić pierwszą ratę 500zł.
    Potem po pierwszej kontroli jajeczkowania reszta 3800zł.
    Jeśli nic nie wyskoczy to powinniśmy się zamknąć w 7500zł.(POLNA POZNAŃ)

    a tak poza tym to muszę przyznać, że czuję się fantastycznie. Robimy coś innego w tym kierunku niż przez ostatnie 5 lat... Moja nadzieja została mocno pobudzona :smile:
    W życiu nie przypuszczałam, że moje życie będzie uzależnione od lekarzy, starań, nadziei, oczekiwania.....

    Gorąco pozdrawiam wszystkie weteranki....
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Ciesz sie Pinka,ze jestes tak pozytywnie nastawiona bo to polowa sukcesu.
    Trzymam kciuki,zeby nadal bylo tak dobrze,choc te bajonskie sumy troche przerazaja.
    Moze juz niedlugo stworzymy nowy topik,mamusie po przejsciach albo cos podobnego :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    pinka, trzymam mocno kciuki,żeby się udało:)))):thumbup:
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    W Invimedzie za in vitro zapłacimy około 10000, więc w Poznaniu Pinka masz taniej :)
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Dzięki za wsparcie... Każdy jeden trzymany kciuk bardzo się przyda...:bigsmile:
    Zwłaszcza, że jedną półkę w lodówce zajmują leki :wink: no i w większości to zastrzyki, a przez encorton wstaje 2 razy w nocy do toalety :wink: (a dawka ma jeszcze wzrosnąć... wtedy już w ogóle nie wyjdę z toalety...:wink:)

    Jeśli chodzi o kasę to w ogóle o niej nie myślę. Tak jakby tej kasy w ogóle nie było....Te kwoty podaję bardziej orientacyjnie dla przyszłych weteranek. Wcześniej sama szukałam takich info i nie udało mi się znaleźć.Nawet jeśli ktoś pisał o kosztach to podawał kwotę końcową nie pisząc co się do nich wlicza....
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 13th 2007
     permalink
    Beata 23!Spojrzalam na twoj suwaczek i oczom nie wierze! moje najszczersze i najgoretsze gratulacje :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 13th 2007
     permalink
    dziękuje, kochane jesteście..teraz ja za WAS kochane, mocno kciukolce trzymam:thumbup:
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 13th 2007
     permalink
    A od kiedy Beatko wiesz? bo szukam i nie moge wychwicic tego momentu ,sorry ze JA taka ciekawa :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 13th 2007 zmieniony
     permalink
    już piszę kachula:)) od poniedziałku:)..w ndz robiłam test i był negatywy, a potem w pon skoczyła mi temp, zrobiłam teścior a tam dwie tłuste czerwone krechy, a we wtorek beta i wynik 197:))..30.10 idę na USG, a potem do lekarza i wtedy się uspokoje:))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 13th 2007
     permalink
    uwierz mi kachula,że ja sama nadal w wielkim szoku i niedowierzaniu jestem..:shocked:
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    Wierze Ci kochana,bo ja mialam to samo,chyba ze cztery tesciory zrobilam i jeszcze nie moglam uwierzyc.Myslalam,ze organizm sobie ze mnie zartuje hi,hi.
    Tak to jest,jak sie czlowiek latami leczy i nic,to zaczyna wierzyc ze wszystkim sie udaje ...tylko nie mnie:smile:

    A Giga sie pokazala? Bo ja do Jej wykresy dostepu nie mam :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    Beatko baaaaardzo się cieszę:winkkiss: OGROMNE GRATULACJE:flowers: Nareszcie jakieś dobre wieści na "weterankach":bigsmile:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 14th 2007 zmieniony
     permalink
    dziękuję baby:))..naprawdę kochane jesteście

    a gigusia, że tak powiem odpoczywa trochę przez weekend:) napewno niedługo zajrzy:))

    a niestety kachula tak to już jest, jak ciągle leki i lekarze, badania, to jak coś wychodzi to szok:)) ja też nie wierzyłam i nadal jakoś ciężko mi uwierzyć:))ja to myślałam,że testy wadliwe kupiłam i do bety jakoś nie wierzyłam:((..hihi..naprawdę myślałam,ze organizm zwariował albo coś:))) hihi
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    TO JA JESTEM GOTOWA NAWET ZWARIOWAĆ :rolling:
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 14th 2007
     permalink
    Beatko

    Wielkie gratulacje.... jak to się udało??????????????:wink:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007 zmieniony
     permalink
    dziękuje:))..a jak się udało:))) hihi..nie mam pojęcia:wink:
    ten cykl był taaaaaak zwariowany, że naprawdę nie mam pojęcia jak sie udało:)))
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    kachula... nie masz dostępu, bo ja myślałam, że ciebie tu już nie będzie; z resztą powoli sie żegnam z 28dniowymi psiapsiółkami, bo nie zamierzam przedłużać konta...

    Beatko - czyli będziesz tu już tylko gościem :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    giguś, no co ty:(((((( nie rób nam tego..:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    Beatko - pisałam już u siebie pod wykresikiem, że bywać tu będę, ale już bez wykresików; muszę mojej porąbanej psychice dać jakiegoś kopniaka, bo inaczej sfiksuję
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    giguś, niestety damazy znowu nas aktualizuje i nie mogę wejść na wykresik:((
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    ale będzie smutno bez ciebie:((:cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    no przecież będę, tylko już nie z taką częstotliwością... swoją drogą, to co ja teraz z taką ilością czasu zrobię???
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    jest rozwiązanie:))))) poprostu NAS nie zostawisz:wink:
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    Witajcie:) Byłam dzisiaj na kontroli po 14 zastrzykach z decapeptylu i okazało się, że prawie wcale na ten lek nie zareagowałam - endometrium ma 1 cm, a powinno 2 milimetry i na lewym jajniku jest torbielka (pęcherzyk?) o średnicy 20 na 27mm. Tak więc mam dalej kłuć się decapeptylem i podobno najpóźniej za 10 dni powinnam dostać "miesiączki". Drugiego jej dnia mam zgłosić się na USG przezpochwowe (brrr, w trakcie krwawienia:( ) no i zaczniemy stymulację jajników gonalem (a decapeptyl dalej). Więc już będą co najmniej 2 zastrzyki dziennie (bo coś tam jeszcze było o menopurze...). Więc czekam na tę "miesiączkę". Podobno około 10% kobitek tak właśnie reaguje (a raczej - nie reaguje) na decapeptyl i ja jak zwykle miałam "szczęście" znaleźć się w tej mniejszości. Pozdrawiam wszystkie weteranki :)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    trzymam mocno kciuki smira:)) mocno mocno :thumbup:
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 15th 2007 zmieniony
     permalink
    Ja nie mialam usg w trakcie decapeptylu,weiec nie wiem jak reagowalam,ale fakt ze za drugim razem dostalam miesiaczke.I tez bralam deca z gonalem,jajniki pod koniec eygladaly jakby kos mi tam kisc winogron wsadzil a endo tylko 4 mm buuu,dlatego ciaze sie nie utrzymywaly :cry
    Ale za Ciebie trzymam kciuki mocno,mocno...
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    Samiro przerażasz mnie...
    Ja ruszam z decpeptylem od środy (21dc) i zakładałam, że nie będzie problemu z kolejną miesiączką..... , a wizytę mam dopiero na 7-8dc kolejnej miesiączki...
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    skomplikowanie to wszystko brzmi... ważne, że wy wiecie o co chodzi, a ja będę od trzymania za was kciuków :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    pinka, ja biorę decapeptyl od 2 -giego dnia miesiączki... Nie chciałam nikogo przerazić. Zresztą lekarka mówiła, że takie sytuacje się zdarzają i nie ma to żadnego wpływu na ostateczny efekt...Przygotowanie do in vitro wydłuża się tylko w ten sposób o dwa tygodnie.
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    Czy od drugiego dnia cyklu, w którym ma być wykonany transfer?
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    pewnie zamęczam was ciągle tymi wszystkimi szczegółami, ale to moja forma odreagowania stresu.....
    Wbrew pozorom, to wszystko daje nadzieję, ale nie odbiera stresu.....
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 17th 2007
     permalink
    pinka - tak miało być - zastrzyki z decapeptylu od drugiego dnia cyklu orzez jakieś 10-14 dni, potem stymulacja jajników gonalem (decapeptyl dalej), punkcja i transfer. No, ale trochę się plany pokrzyżowały, więc transfer będzie mam nadzieję w kolejnym cyklu.
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 17th 2007
     permalink
    Pinka! U mnie tez tak bylo,czyli najpierw deca,miesiaczka ,gonal z decapeptylem,punkcja i transfer.
    Samirka,napewno bedzie,pozytywne myslenie to polowa sukcesu :smile:
    --
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    Nikogo blisko nie mam, kto by walczył tak jak ja...
    Bardzo mi fajnie i ciepło, że tu jesteście...
    Samiro, oni wiedzą co robią... na pewno będzie wszystko ok... a za 2 m-ce będziemy gadać o czymś innym, albo kimś...;)

    Ja będę stymulowana menopurem i puregonem z decap...
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Juz niedlugo wkleje wam fotke pierwszego roczniaka z in vitro (chodzi mi o nasze forum):wink:
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    Pinka - mam nadzieję, że wiedzą, co robią. Po coś chyba te szkoły kończyli:))) Czekam więc cierploiwie na @ i trochę mnie rzuca na myśl o USG w czasie jej trwania, brrr. Ale to pewnie też da się przeżyć :)
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    Jak to mówią, co nas nie zabije to nas wzmocni.....:wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    to i u mnie coś ruszyło... 16 listopada idę na oddział i będzie insema... w tym cyklu już za późno, bo doktorek sobie urlop zrobił paskud jeden; po dzisiejszym monitoringu trzy 19mm pęcherzyki, ale endo 5mm więc kiepściutko; wychodzi na to, nie mogę używać samego clo, tylko w połączeniu z menopurem
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    giguś, tak jakby troszkę lepiej ci było:)) już nie wieje tak strasznie od ciebie brakiem nadzieji:)) bardzo mnie to cieszy:))))) bardzo bardzo:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    no bo jakieś światełko się zapaliło i mam już konkrety odnośnie insemy :) najgorzej jak się czeka na nie wiadomo co i nic sie nie dzieje...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Witam wszystkie panie radosnie!:bigsmile:
    Giga masz racje,najgorzsej czekac nie wiadomo na co,teraz to chociaz masz juz konkretne daty.To menopur pogrubia Ci endo? bo na moje kompletnie nie dzialal,dopiero progynowa sprawila cud.A tak na marginesie,zastanawiamy sie z M nad drugim dzieckiem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Gigus daj znac co z tymi konkretami. chociaz tutaj mam jak cie podopingowac :winkkiss:
    • CommentAuthorpinka
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    no to kolejna z nadzieją.... i kolejna oczekująca.... FAJNIE... mocno trzymam kciuki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    a własnie ciekawe co słychać u mony...u oczekującej...
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    U mnie niestety IUI przesunie się na listopad. Owu zrobiła psikusa i przyszła za wcześnie, a trafia się to baaaardzo rzadko i nie zdążyliśmy z IUI. Na USG nie było już widać pęcherzyka, tylko płyn po pęknięciu. :neutral: Płyn się wchłania około 2 doby, więc na dobrą sprawę nawet nie wiadomo było, kiedy dokładnie pękł mój złośliwy pęcherzyk. Tym sposobem mamy "spokój" :wink: do listopada.
    kachula no to do działania, będziemy miały jeszcze jedną do dopingu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Aniu - mam już datę przyjęcia na Polną; różne opinie o tym oddziale słyszałam, ale zawsze parę stówek do przodu :) mam iść w 11dc, co teoretycznie przypada na 16 listopada

    kachula - to do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a z tym menopurem, to nie wiem, bo było przedtem bez monitoringu; wszystko wyjaśni się jak mnie wezma na oddział

    Lily - mona jako oczekująca??? co przez to rozumiesz?

    baby - to i tu cię uścisnę :hugging:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    A do mnie @ przyszła, jutro USG i sprawdzenie, czy torbiel sobie poszła i czy endometrium odpowiednio cienkie, żeby zacząć stymulację jajników. Pożyjemy, zobaczymy :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Babyphat, Gigus no to za obydwie mocno trzymam kciuki w listopadzie :grouphug:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.