Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Ja jestem w Invikcie Gdańsk ale ja mam prywatny program i zapładniamy tylko 3 komórki. Jak 6 to już zapłodnionych? W sensie że 6 można zamrozić tak? Ale co wtedy z resztą?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Na początku jest kartka z trzema możliwościami co zrobić z większą ilości niż 6. Ja Invicta Warszawa.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Oddać do adopcji, zamrozić na własny koszt lub...?
    Ja nie mam takiej kartki bo mnie to nie dotyczy Aciu :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    lub zniszczyć czy jakoś tak nie pamiętam dokładnie tych opcji.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    O Boże... :(
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Wiadomo że większość kobiet pewnie wybiera że zamrozić na własny koszt.
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Tosik, ale zniszczyć komórkę, a to różnica. Czy zarodek Acia?
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Nie wiem, nie pamiętam co dokładnie było napisane na tej kartce.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Z tego co ja zrozumiałam mówimy o zarodkach. Nie mam nic przeciwko niszczeniu komórek no sorry plemniki też spuszczam w toalecie :p
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    ok, ale to na pewni komórki, bo przecież zarodków nie można wyrzucać. W Gamecie na pewno komórki nadprogramowe są niszczone.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Aina29, nie ma sensu badać TSH po tygodniu brania euthyroxu :( Dopiero po 4 tyg. będzie widać jak działa. I bez obaw, nie wpadniesz w nadczynność po 10 tabletkach ;) Szkoda, że nie pamiętasz wyniku.
    .
    acia20, trzecia opcja to zniszczenie komórek jajowych. W Polsce nie można niszczyć zarodków :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Acia20 super wynik gratulacje:bigsmile:
    Tosik a dlaczego u Was pomimm ze prywatnie to zapladniacie tylko 3 jesli moge zapytac?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Pisałam już że nie pamiętam dokładnie tych trzech opcji wymienionych na kartce. I wydaje mi się że większość kobiet wybierze odpłatne mrożenie. Może dlatego nie pamiętam tych pozostałych opcji do wyboru.
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Acia20 a beda do Ciebie dzwonic z info ile udalo sie zaplodnic,czy sama musisz dzwonic?Trzymam mocno kciuki za Twoje zarodeczki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    No właśnie nie będą dzwonić. I nie wiem czemu bo do Was chyba dzwonią. Przy pierwszym podejściu NFZ też nie dzwonili i tylko jedna weryfikacja. A jak wcześniej byłam u nich prywatnie to były 3 lub 4 weryfikacje.
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Acia ja mialam punkcje w poniedzialek,a we wtorek dzwonili do mnie z info ile sie zaplodnilo i ze transfer w srode,ale skoro u Ciebie od razu ustalili transfer na 13 to moze dlatego juz nie dzwonia?chociaz mysle ze masz prawo wiedziec co tam sie wogole dzieje,a nie masz zadnego numeru pod ktorym moglabys uzyskac jakiekolwiek info?A powiedz mi czy przy pierwszym podejsciu tez z gory ustalili Ci ze transfer po 5 dniach bo mi powiedzieli po punkcji,ze to wszystko zalezy jak beda sie rozwijac zarodeczki!
    Aina29 super wiadomosci,no to teraz juz poleci raz dwa:wink: a podchodzisz prywatnie czy z programu?
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Moncia my zapładniamy tylko 3 komórki ponieważ tyle można max podać zarodków za jednym razem, nie zgadzamy się na mrożenie zarodków. Resztę komórek jajowych zamrażamy, przy poprzednim podejściu moje komórki źle zniosły mrożenie i nie było z mrożonych komórek żadnego ładnego zarodka wszystkie się nie dzieliły. Tak więc mieliśmy jeden transfer świeżego blastusia a w kolejnym cyklu transfer był odwołany... :(
    --
    •  
      CommentAuthorAina29
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Tosik, czyli chcecie teraz miec transfer z 3 zarodków, tak?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Tak, ale patrząc na naszą historię raczej to niemożliwe. Na dokumentach ilość zapładnianych = ilość podanych zarodków (bo 100% musi zostać podana bo nie mrozimy). Przy świeżych komórkach próbowaliśmy zapłodnić dwie, jedna w ogóle się nie zapłodniła a druga wolno rozwijała, potem dogoniła statystyki i podali ją nam na stransferze pierwszym. Później było zapładnianie rozmrożonych, jedna w ogóle nie przetrwała rozmrażania a trzy zatrzymały się na etapie 4 i 8 komórek nie doszły do blastocysty, także wątpię żeby była sytuacja transferu 3 zarodków choć byłabym bardzo szczęśliwa z tego powodu :)
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny blagam dodajcie mi otuchy, od wczoraj jestem przeziebiona, leje ki sie z Nosa mam zatkane uszy, nie mam goraczki, nie spalam prawie Cala noc..:( tym czasem dzisiaj zaczynmysie pierwszy zastrzyk z gonalu, stymulacja protocol krotki, czy wy byscie odwolaly invitro do nastepnego cyklu jak bylybyscie slabiutkie- przeziebione? Nie chce rezygnowac a boje sie ze cos moze sie to przeziebione rozkreci?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.01.15 16:40</span>
    Przepraszam za literowki, moj tel zmienia slowa....
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Jeśli nie masz gorączki to weź po prostu mega leki żeby szybko sie wykurowac, na stymulacje to chyba nie ma wpływu ale na przyjecie maluszka juz może mieć wiec dobrze by było żebyś wykurowala sie do transferu. Ja bym nie odwolywala :-) spokojnie
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    acia to leczymy się w tym samym miejscu :wink:
    Ja początkowo zaznaczyłam zniszczenie nadmiaru komórek, ale później zmieniłam na mrożenie. A jak doszło co do czego, to i tak nie było co mrozić, bo nie wszystkie pobrane komórki się nadawały.
    eddie spokojnie, weź teraz porządnie się wykuruj. W stymulacji Ci nie przeszkodzi. Ja też byłam podziębiona, panikowałam, a na spotkaniu z anestezjologiem dowiedziałam się, że dopóki nie mam temperatury, to jest ok. Ja to się bardziej bałam narkozy przy przeziębieniu, ale wszystko ok.
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny tak dla rozwiania wątpliwości: żadna klinika nigdy nie niszczy zarodków, mówimy tu tylko niszczeniu komórek, bo w programie można jak wiadomo zaplodnic max 6 komórek. Więc z resztą coś trzeba zrobić.
    Eddie ja też myślę tak jak dziewczyny, że jeśli nie ma gorączki to śmiało możesz sie stymulować. A może zadzwonisz po prostu do lekarza? Może bedziesz spokojniejsza ;)

    Ja po wizycie. Mam wyznaczony termin crio na 19.01. Nadal mam brać Estrofem, a od 15 luteine plus encorton. Oczywiście jak zwykle wróciłam z siata pełną leków:shocked:
    --
    • CommentAuthorlysa6
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny nie mój temat ale tak sobie pomyślałam że napiszę. Nie wiem czy miałyście możliwość oglądać program In vitro.Czekając na dziecko, był emitowany w tnv style, teraz jest na 2 emitowany. Piszę bo oglądałam ten program, na końcu był taki odcinek że na koniec pokazywali te wszystkie pary czy im się udało doczekać dzieciątka i co wogóle dalej. Tam była taka para która starała się już ok 3 lat i nie udały im się aż trzy próby in vitro, i właśnie byli ostatnio gośćmi w telewizji śniadaniowej. Otóż okazało się, że kiedy dali sobie trochę czasu przed kolejną próbą, ok pół roku to babeczka zaszła w sposób naturalny. To był dla nich cud bo jak mówili lekarze nie dawali im za dużych szans (dziewczyna miała endometriozę 3 st. bodajże). Prowadząca zapytała co się zmieniło w ich życiu i ta dziewczyna powiedziała, że wreszcie zmieniła pracę na taką która zaczęła ją cieszyć. Że dali sobie na luz i postanowili odpocząć. Piszę Wam to tak dla otuchy i jeżeli nie oglądałyście tego programu to zachęcam. Trzymam kciuki za Was wszystkie i tak na koniec napiszę, to co powiedział mąż tej kobiety, że tak naprawdę nie jest ważne to ile procent szans dają lekarze bo cuda się zdarzają! Trzymajcie się!
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Moncia83 przy pierwszym transferze też miałam od razu 5 dni.
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Acia20 a wiesz dlaczego zawsze w 5dobie masz transfer,tak jest lepiej?
    Eddie nie martw sie ja przezywalam to samo tylko pochorowalam sie w trakcie stymulacji,ale pytalam mojego lekarza i kazal mi dac na luz i zazywac paracetamol lub jego pohodne ja bralam gripex i probowalam wszystkich domowych lekow czyli czosnek itp.takze kuruj sie dziewczyno i glowa do gory :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Dziekuje dziewczyny, rozmawialam z lekarzem- ten potwierdzil to,co wy mowicie, zeby brac paracetamol I przeziebienie powinno przejsc.. Dzieki za pomocne wypowiedzi! Dzisiaj o 20:00 zaczynam stymulacje, jestem taka podekscytowana i zakichana jednoczesnie...;)
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Eddie no to do dziela:wink: oj nie zazdroszcze Ci katarku ja sie meczylam z moim ponad tydzien i pod koniec chyba przesadzilam z amolem bo skora mi schodzila z noska tak jakbym byla na jakich Hawajach i spalila sie od slonka haha:tongue:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Haha niesamowite jesteście... :-) Eddie działań kochana ja jutro o 7 biorę drugi gonapeptyl i tez czuje zestresowana mimo iż to drugie podejście :-) powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Acia20, ja tez jestem z Invicty Warszawa. I tez 13-go mam wizyte, bo ciąże kontynuuje w tej klinice u lekarza, któremu tak wiele zawdzięczam. Myślami będę z Toba tego dnia!!

    Moncia83, koniecznie daj jutro znac! Mocno trzymam za Ciebie kciuki, wierze ze bedzie dobrze, bo nie ma innej możliwości!!;)

    Tosik, mi wszystkie zastrzyki robił maz. Ja zrobiłam tylko jeden, jak on akurat wyjechał i sama musiałam zrobic;( było ich duzo, bardzo duzo.. ale powiem Ci ze teraz juz o tym nawet nie pamietam. Tez Ci tego życzę, abyś zapomniała o zastrzykach a mogła cieszyć sie małym szczęściem pod sercem, mocno Ci kibicuje!!!!
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Dziewczyny moje swirowanie uwazam za rozpoczete:sad:pol nocy nie spalam tylko wylam!Czuje,ze nic z tego brzuch mnie boli,z piersi zeszlo powietrze zupelnie jak przed @ :cry:
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Monci kochana... Nie wiem co napisać. Przezywalam to samo. Ale te objawy nie muszą o niczym świadczyc. Kiedy robisz bete?
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Dopiero w poniedzialek ale dzis mam wizyte bo jutro lece do Irl.i bije sie z myslami czy nie zrobic dzis bo to juz 9dpt,chcialabym wiedziec a z drugiej strony wiem ze bedzie ciezko a tu jeszcze dluga podroz przede mna,pewnie masa znajomych w samolocie nie wiem jak to zniose?!
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Moncia to może spróbuj zrobic dziś bete. Już bedziesz wiedziec co i jak... Podpytaj lekarza i zrób
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Jeszcze do wczoraj bylam pewna,ze tak zrobie a dzisiaj strach mnie oblecial:sad: jakby tego bylo malo wieczorem musimy podjechac do chrzesniaka mojego meza i juz mam dosc bo tam 3 slodkich maluchow:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Moncia lekarz pozwolil Ci latac?
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Velvetin tak pytalam kilka razy i powiedzial mi ze nie ma problemu,tak samo bylo po IUI tez mi pozwolili latac,a dlaczego pytasz?
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015 zmieniony
     permalink
    ja mam np zakaz lotów, przez swoje niskie ciśnienie i problemy z krążeniem, zatorowość i te sprawy, dlatego pytam (co nie znaczy, że w ogóle nie latam - muszę odpuścić na ten cykl i ew. ciąże) .. moja koleżanka, mimo prawidłowych wyników usłyszała w 8 tyg, że samolot może sobie odpuścić.. wiem też, że w I trymestrze lekarze odradzają jakichkolwiek wojaży samolotem zwłaszcza przy ciąży zagrożonej - chodzi o start i lądowanie, które mogą niekorzystnie wpływać na kształtowanie się dzidziusia, z tego co mi wiadomo, to jak latać to między 18 a 24 tc, ale skoro lekarz nie miał przeciwskazań, to się nie przejmuj :)
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Ja juz po wizycie,niestety lekarz kazal mi jednak poczekac bo ja mialam transfer w drugiej dobie,mowil ze gdyby to bylo w piatej to bysmy zrobili:neutral: trudno musimy uzbroic sie w cierpliwosc!
    Velvetin lekarz mi powtarza,ze nie ma przeciwskazan,ale ja tez sie troche tym martwie,tylko ze musze juz wracac do Irl.
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Moncia, głowa do góry - przecież te procedury uczą nas cierpliwości :) a lotem sie nie martw, w końcu to tylko 2 h
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Moncia to prawda jeśli miałaś w drugiej dobie to lepiej poczekaj, przy blastusiach wychodzi szybciej... Moncia nie przejmuj się lotem będzie wszystko ok :)
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Dzieki dziewczynki w ciagu dnia jest troche lepiej,zwlaszcza ze przed wyjazdem masa rzeczy do zalatwienia!a powiedzcie mi jak to w koncu jest z tymi transferami kiedy lepiej w 2 czy 5 dobie?
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Dziewczyny, któraś przyjmowała centrotide? jestem dziś po pierwszym i dopadła mnie okropna reakcja alergiczna - swędzenie, bąble, któraś przechodziła podobnie?
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Velvetin ja takiego leku nie przyjmowalam wiec nie pomoge,a to tez w zastrzykach masz i na co to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    wstrzymuje owulacje, zastrzyk 0,25, duzo grubsza igla niz do puregonu czy menopuru
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Ja na wstrzymanie bralam gonapeptyl,to moze skonsultuj sie z lekarzem bo szkoda sie meczyc,moze da Ci zamiennik!
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    moncia nie mam jak sie skontaktowac :( dopiero w pon mam wizyte - musze wytrzymac ;) bable zniknely, jeszcze troche swedzi, ale jest juz zdecydowanie lepiej
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    ja biore euthyrox od 3 m-cy i zadnych skutkow ubocznych nie mialam, moze to jednak skutek uboczny zastrzykow? nie mozesz spac po euthyroxie?!
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    w tym momencie mam w normie, wrecz idealne wyniki - ostatnie badania mialam po 1,5 m-ca stosowania euthorytoxu
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    moncia a poczujesz się lepiej, jak będziesz wiedzieć w której dobie lepiej? To przecież nie zmieni tego, że Ty miałaś w 2. Ja rozumiem, że mózg aż Ci paruje od świrowania. No już, nie wymyślaj kolejnych powodów do zadręczania :wink:
    Uszy do góry, kolejny dzień za Tobą :smile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.