Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny, u mnie 8dpt krwawienie, 9dpt się nasila, czy to @? FL trwałaby zaledwie 10 dni, czy to możliwe.... czy Lutinus nie zadziałał?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina32, krwawienie czy plamienie?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Obe, juz mega krwawienie, juz nowy cykl... jestem po rozmowie z ginem... czasami zdarza sie, że przy ivf @ przychodzi bardzo szybko, generalnie za szybko, ale sie zdarza... :(
    No cóz, dla mnie to mega zaskoczenie, bo test miałam robic dopiero w czwartek...
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina bardzo przykro mi... Nie poddajemy sie, bo za ktoryms razem zawsze wychodzi...
    --
  3.  permalink
    Eddie dziekuje, ja sie po prostu czegos takiego nie spodziewałam... nie liczyłam dzis na pozytywny test, ale okres 10 dni po punkcji!!! I to przy takiej dawce LUTINUSA! I w dodatku protokół długi i wyłączenie przysadki, czyl co, czy ten zarodek w ogóle miał szanse sie zagnieździć (transfer czwartek, zagnieżdzenie poniedziałek-wtorek, a od środy zaczęły mnie piersi bolec na @), przeciez hormony były wyłączone mój organizm działał na podstawie aplikowanych leków, najpier w zastrzykach, potem w lutinusie... co te @ wywołało!
    ja jestem w szoku!
    Pie**** piątek 13-tego :/
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina32, przykro mi :( Piersi to Cię bolały od progesteronu a nie na @. I pewnie w ogóle nie było zagnieżdżenia, skro tak szybko się skończył cykl :( Ale głowa do góry i jak to mówią - nowy cykl, nowe nadzieje :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorRybka26
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina32 przykro mi :( Musisz się wypłakać wszystko z siebie wyrzucić i będzie lepiej....Jesteśmy z Tobą...Pamiętaj nowy cykl nowe nadzieje..
  4.  permalink
    Ehhh Aina32 :((( przykro mi bardzo, trzymaj się i walczymy dalej !!!!!!!!!!!!!
    --
  5.  permalink
    Dziękuję Dziewczyny :*
    No wizyta już we środe i działamy dalej, moze CRIO bedzie już w tym cyklu, najgosze, że boje sie, ze i tym razem faza lutealna znowu potrwa tylko 10 dni nie dajac szansy zarodkow i :(
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina bardzo mi przykro. Fajnie że macie chociaż mrozaczki i nie musisz przechodzic stymulacji. Ja bylam wczoraj na wizycie. Doktor polecił przyjmowac inofem. Czy ktoras z was go stosowala?
    --
    • CommentAuthorRybka26
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Dziewczyny u mnie coś dziwnego.. W niedziele dostałam @ czwartek, piątek plamienia jak na koniec. Dziś znowu krwawienie......Zawsze @ trwał do 5 dni.
    Miała któraś z Was coś takiego?? Boje się ,że przez to krioET może nie odbyć się w tym cyklu:/
  6.  permalink
    Rybka26, a mocne to krwawienie? Moze to jednorazowy wybry i zaraz sie skonczy @.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczynki zycze wam duuuzo milosci i duzo dzidziusiow z okazji walentynek ;) :*

    Treść doklejona: 14.02.15 13:23
    Aina pewnie nie czesto sie tak wydarza, ale ( przepraszam, ze to powiem)skoro sie wydarzylo,to jest to mozliwe i pewnie nie jedna tak miala..:( Kurna ja tez dosyc czesto jestem w tej nieszczesnej mniejszosci, ale po deszczu zawsze kiedys swieci slonce.. Musi zaswiecic nam. Ja bym poprzesladowala na twoim miejscu lekarza- moze on bedzie wiedzial, a moze nie bedzie I powie ci, ze tak czasami jest I tyle( co najbardziej nas wkurza).. Trzymam za ciebie kciuki kochana, nie poddawaj sie, bo w zyciu naszym-weteranek jest loteria: na szczescie kazda w koncu wygrywa!!! Ja 3 lata temu poronilam a pare dni temu po ivf- biochemiczna i powiem tak - jade z invitro jeszcze 3 razy: jesli wykoncza sie mrozaki to dorobie, jesli nie a tym roku to nastepnym. Mam 32 lata I mysle ze jak nie przez ivf to natura musi sie w koncu poddac, bo my z mezem nie poddamy sie. Moja mama urodzila 1 dziecko jak miala 19 lat a mnie jak 44 ;) moja mama jest teraz prababcia I ma 75 lat I mowi mi: dziecko nie stresuj tak bo I tak to przyjdzie. A jak juz bede w takin wieku, co juz raczej nie przyjdzie, to I tak pewnie dzieci nie beda priorytetem, tylko relaks, wycieczki z mezem.
    --
  7.  permalink
    Eddie - dzięki za słowa otuchy, wiem to wszystko doskonale, po prostu matka natura po raz kolejny pokazała, że to ona tu rządzi!
    W srodę zmolestuje lekarza maksymalnie, bo po prostu boje sie powtórki. Jeżeli zawsze, przy naturalnym cyklu FL wynosiła 14-15 dni, to dlaczego teraz 10 dni... i to przy takiej dawce progesteronu. Gdzies wyczytałam, ze w takiej sytuacji warto brac estrogeny w FL...
    Eddie, a Ty jak u Ciebie, powtarzasz jeszcze bete, czy sprawa przesądzona?

    Przynajmniej sie dzis wina napije... :)

    Jesli dojdzie do CRIO to bierzemy oba mrozaki.

    Równiez zyczę Wszystkim staraczkom, weterankowym ciężaróweczkom i mamusiom DUŻO MIŁOŚCI i ŚLICZNYCH, ZDROWYCH DZIECI z okazji 14 lutego :*
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    rybenka90, jest tu oddzielny wątek o inofemie i inofolicu (to to samo) :) W ulotce pisze, żeby stosować jedną saszetkę dziennie ale lekarze zalecają dwie. Warto kupować przez internet, bo jest taniej. W sumie to dość droga kuracja :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Aina powtorze bete w nastepnym tyg, zeby byc pewna ze opadla do odpowiedniej ilosci. Mam teraz @ od wczoraj, jest bardzo bolesny. Przyznam sie, ze sto razy bardziej wolalabym dostac @ wczesniej, zanim zatestowalam I zobaczylam plusa: mialam nadzieje i dostalam kopniaka od natury:)... Oczywiscie zaczelam buszowac po necie 'dlaczego' tak sie stalo I wypytywac w klinice a odpowiedz jest ze I tak sie zdarza. A co gorzej, co mozna zrobic zeby tego uniknac? Nic, bo nastepnym razem znowu I tak moze byc roznie.Jest million scenariuszy: a dzieciatko na szczescie po wielokrotnych probach jest tym, ktore wydarza sievwiekszosci. Takze jedziemy..:) Hej jestesmy troche szczesciarami ze mamy mrozaczki to troche odpoczniemy od tych zastrzykow.. Pozdr. Trzymaj sie I tez wino od wczoraj zaczelam kuracje;) wypije dzis za nas znowu;)
    --
  8.  permalink
    Dokładnie tak, jak iszesz, biologia, to nie matematyku, to wszystko moze sie zdarzyć.
    Trzymam za Ciebie kciuki!
    Trzymaj sie ciepło i odzywaj!
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Hej ja po@ biore ze dwa cykle wolnego: ide na akupunkture I joge, plus basen.pozniej crio: moze dwa mrozaki mi wpuszcza. Zobaczymy, co natura wtedy zrobi..:p
    --
    • CommentAuthorRybka26
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Oj dziewczyny widzę ze wszystkie od wczoraj zaczęłyśmy podobną kuracje, czyli wino:) Kochane ja też wam życzę dużo miłości,nadziei i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu:)
    Aina32 to krwawienie mam średnie, ale wiesz co.... potraktuje je dziś winem:) może przejdzie..
    Ciesze się, że do Was trafiłam. Dzięki
  9.  permalink
    Tak jest, dziś winko obowiązkowo i jutro pewnie tez :)
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina - koniecznie wypytaj lekarza o ta fl. Ja miałam tak samo i lekarz mowil ze tak się zdarza. Z tym ze u mnie zdarzyło się przez trzy procedury z rzędu :( za każdym razem dostalam okresu w 7, 8dpt. Jedynie i tu Cie pociesze, w crio juz bylo normalnie. Po pierwszym crio beta w 10dpt -28 ale spadła, po drugim ciąża ale niestety okazało się puste jajo. Teraz ostatnie crio i jeżeli i tym razem się nie uda to zmieniam klinike. Jakbyś się dowiedziała czegoś ciekawego to daj znać. Ja coś o braniu ovitrelle w fl lutealnej czytałam w takich sytuacjach.
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina przykro mi bardzo,czasami myslimy ze nic nie jest juz w stanie nas zaskoczyc a tu nagle cos takiego tak jak piszesz to tym wszystkim rzadzi natura!ale glowa do gory Kochana:wink:i jak tylko to bedzie mozliwe wracaj po swoje szczescie!

    Dziewczynki ja tez Wam zycze udanych Walentynek:wink:Moj Mezus niestety polecial juz dzisiaj spowrotem do Irl.:sad:ale na szczescie mam Babelka:heart:moja milimetrowa Walentynke:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeFeb 14th 2015 zmieniony
     permalink
    erozp - wielkie dzięki za słowa otuchy, choc nie powiem, zaniepokoiło mnie to, że u Ciebie sytuacja powtórzyła się kilka razy z rzędu. Przykro mi, że do tej pory nie udało się Wam... masakra, ile człowiek musi wyczekać, wycierpiec, musimy jednak wierzyc, że się uda.
    A Ty jestes obecnie w czasie przygotowań do Crio? I jakie zarodki masz podawane, bo ja miałam 3 dniowy, czyli moja FL trwałą 10 dni :/?
    Ja lecze się w Poznaniu w MedArcie. Dziś lekarz mi powiedział, że czasem przy stymulacji endo jest jakby za bardzo, za wcześnie przygotowane i stąd takie sytuacje, ale jeszcze go o to pomęczę.
    Dzięki za tę podpowiedź o zastrzykach z ovitrell, zapytam o to w środe, bo mam wizyte. Ja natomiast na jednym z forów w wypowiedzi eksperta wyczytałam, że estrofem w takiej sytuacji może pomóc podawany w drugiej fazie.
    Teraz bardzo licze na crio, chcemy zabrać nasze dwa mrozaczki, może, tak jak piszesz, przy Crio bedzie inaczej, tym bardziej, że w naturalnym cyklu FL bez wspomagaczy progesteronowych trwa u mnie 14-15 dni.

    Dam Tobie znac, jeśli tylko czegos sie dowiem!
    Dziękuje :)

    moncia83 - wiele miłości dla Was w tym szczególnym czasie, a to najmniejsze teraz serduszko niech rośnie i rozwija się prawidłowo :)
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Aina - ja zawsze miałam podawany 1 zarodek - 5cio dniową blastocyste
    Dziś miałam transfer - śmiejemy się że będzie Walenty :)
    Ja też w naturalnym cyklu mam fl 12-13dni. Ostatnio stwierdziliśmy z mężem że powinniśmy byli mrozić zarodki i podawać w następnym cyklu- prędzej by może któryś z nami został.
    Z crio będzie lepiej, zobaczysz. Trzymam kciuki :)
  10.  permalink
    No to w takim razie - WIELKIE POWODZENIA :)
    Niech tym razem Maluszek z Wami zostanie!
    No ciekawe to wszystko... my przed pierwszym crio wiec... zobaczymy...
    Dziękuje bardzo, ja tez trzymam kciuki :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    erozp, ja też trzymam za Was kciuki :*
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Również życzę wszystkim cudownych walentynek i pozytywnego myślenia tylko to nam dodaje sił w dążeniu do celu.Może głupie pytanie bo jestem na poczatku cyklu ale co to jest crio?
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Erozp uda ci sie juz wkrotce!! Crio jest to podejscie do transferu z zamrozonych zarodkow( tak mniej wiecej)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Eddie nawe t nie mniej więcej tylko dokładnie tak:) Criotransfer tzw. KET to transfer z podaniem mrożonych zarodków. MÓj M. zrobił mi dzisiaj niespodzinkę i dostałam pierwszy w życiu Walentynkowy prezent :) mimo, że nie obchodzę tego święta:bigsmile: teraz nie wiem czy nie zacznę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Flowka koniecznie zacznij obchodzic, fajnie ze zrobil niespodzianke.W koncu my-kobiety tyle dla tych naszych facetow robimy-ja to mojemu czasem przypominam, co by pamietal ze byc kobieta nie jest latwo;). Ja tez kiedys jak bylam mlodsza nie obchodzilam walentynek,ze niby obciach(nadal po resteuracjach w Walentynki nie lubie sie bujac,chyba ze w ciagu dnia)..:) Ale teraz jak juz mam takiego fajnego mezulka, to uwielbiam jak co rok kombinuje, co nowego wymyslic z okazji walentynek, rocznic, urodzin i pod choinke a ze stara sie nie powtarzac, to ma nie lada zadanie. Od zeszlego roku jak juz zaczelam przezywac porazki w staraniu sie o malenstwo, maz wymyslil,ze w kazdy pierwszy dzien okresu kupi mi kwiaty i tak wczoraj tez dostalam bukiet i usmiech na mych ustach sie pojawil. Nie to zebym byla rozpieszczona, ale uwielbiam jak maz sie czasami stara a nie tylko ja. Skoro sa Walentynki, to jeszcze raz powiem-kocham mojego meza ponad zycie. Bylam w zyciu w paru powazniejszych zwiazkach, ale nigdy nie z facetem jak moj maz-kazdego dnia kocham go bardziej, jest moim najlepszym przyjacielem, najspokojniejszym czlowiekiem na swiecie,ktory nigdy nie dal mi poczuc sie zazdrosna i sprawia ze czuje sie ladna, madra,ufa mi we wszystkim. Jestesmy razem tylko 6 lat i mysle ze zawsze bedziemy.Takie to wkurzajace, ze jest nam ciezko sie rozmnozyc...:) Od czterech lat za to trenujemy bycie rodzicami na naszym kochanym syneczku-pieseczku-edim,ktorego widzicie na zdjeciu.. No ale coz,moze crio za pare miesiecy zadziala;)
    --
  11.  permalink
    Eddie... Wzruszyl mnie Twoj wpis, ale podpisuje sie pod nim, tez mam przecudownego meza, z ktorym jestem przeszczesliwa. My juz razem...15 lat i wielki zal ze nie mamy dzieci, ale trzeba pa.ietac, ze dzieci przychodza i odchodza z domu rodzinnego, a my zostajemy z mezami...wielkie szczescie, ze mamy takich, z ktirymi wiemy, ze chcemy byc do konca zycia :)
    A dzieci i tak beda :)
  12.  permalink
    Odnośnie dojrzałych komórek etc. - ja właśnie miałam 10 pęcherzyków, z czego 9 komórek niby dojrzałych, 6 zostało zapłodnionych (bo tyle też się nadawało), a zapłodniły się tylko 2, gdzie jeden Zarodek mi podano, a drugi nawet nie dotrwał do fazy blastocysty i mrożenia... Także właśnie różnie to bywa.
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Eddie wzruszyl mnie Twoj wpis,sama mam cudownego Meza i Przyjaciela!Tobie gratuluje takiego Mezulka i wierze ze tacy ludzie jak Wy,My i inne cudowne malzenstwa ktore tak sie Kochaja napewno doczekamy sie dzieciaczkow!!!! :twosome:
    --
    • CommentAuthorKejtiEn
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny! kilka dni nie wchodziłam, przez ogrom zajęć w pracy, a tu proszę ile się wydarzyło. Widzę,że coraz bardziej staje sie popularna kurcja winkiem- ja też wczoraj winkowałam, a co;-) Wzruszyłam się waszymi wpisami o wspaniałych partnerach- ja tez mam to szczęście i takiego posiadam;-) dziś mam dzień wolny i zabieram mężusia do kina i na pizze ( troche oklepane, ale chce mu podziękować za to jak się mną czule opiekował i opiekuje w naszej drodze do dzidzi). Przed nami drugie podejście, tym razem krio- jak się nie uda to walczymy dalej,aż wykorzystamy wszystkie szanse. Teraz regeneruje organizm i w marcu transfer. Uściski dla tych dziewuszek,którym już się udało i dla tych, których niebawem też się uda!!!:bigsmile::tongue:
  13.  permalink
    KejtiEn - który u Ciebie dzien cyklu? Jak sie miewasz? Ruszacie z crio nie w tym, tylko w nastepnym cyklu? Czy tak nakazał gin?
    Ja mam 3dc i 2 mrozaczki, w srode gin, bo chcemy juz w tym cyklu odebrać nasze maluszki.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Doczekałam się nowego cyklu, jeah :swingin:
    Od jutra Estrofem i wizyta w klinice też jutro. Ciekawe kiedy transfer. Jak to jest przy crio? Po dwóch tygodniach, po trzech??? Rozumiem, że to zależy od przyrastania śluzówki, ale ja muszę sobie wszystko zaplanować, poukładać itp. Taka już jestem, że jak mam "grafik" to mi łatwiej żyć :jumping:
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeFeb 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Kingoskie - o jestesmy razem :)
    A czemu bierzesz Estrofem (moze tez powinnam)?
    Też jestem ciekawa, jak to jest z CRIO - mam nadzieje, ze u nas odbędzie sie w tym cyklu.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Biorę, bo mi dr kazała :wink: ale dokładnie dlaczego, to nie wiem. Może się dopytam jutro, bo jutro będę u mojego dr głównego. Ciężko się do niego dostać i czasem muszę chodzić na wizyty do kogoś innego. Wydaję mi się, że to ma służyć prawidłowemu przyrostowi śluzówki, ale może jestem w błędzie. Na ulotce nie doczytam, bo to w końcu lek na menopauzę hehehe
  14.  permalink
    Mysle, że chodzi własnie o odpowiedni wzros sluzówki. Wyczytałam, że miałas miesiąc przerwy... my chcemy działąc bez przerwy, wczoraj gin. mówił, że jak najbardziej. No zobaczymy, narazie @ jest tak obfita, ze... brak słów...
    A powiedz mi, czy miałas owu w poprzednim cyklu (mam na myśli cykl po IVF)?
    Jestem ciekawa, jak zachowa sie mój organizm, czy bedzie jakas delikatna stymulacja...
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Ja też mam wspaniałego męża.
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Aina w sumie, to więcej niż miesiąc przerwy miałam, jeśli mam być dokładna, bo mój cykl trwał 39 dni, pewnie trwał by jeszcze gdyby nie Luteina i wywołanie @. Był bez owu. Nic nie zapowiadało, że owu w ogóle przyjdzie.
  15.  permalink
    Taka stymulacja do ivf na pewno potrafi namieszac, no zobaczymy, czas pokaze co przyniesie ten cykl :)
    Zycze Wam powodzenia, owocnego crio!
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Tak, dziewczyny, Estrofem to lek, który przygotuje śluzówkę do transferu. Spowoduje przyrost endometrium :) I tak, jest stosowany w HTZ :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Ano prawda Ainko, namieszać potrafi ta stymulacja, ja od września mam tak rozregulowane cykle, że ja nie wiem czy w ogóle mam owu. Wczesniej przed @ bolały piersi, brzuch, a teraz nawet nie wiem kiedy przyjdzie bo nic nie czuję.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorKejtiEn
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Aina32, ten cykl robimy sobie odpoczynek, zeby organizm się zregenerował-tak zalecił lekarz. Ruszamy z crio w nastepnym cyklu. Jak nic się nie opozni to okolo 20 marca będzie transfer:tongue::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Dziewczyny, co to jest HTZ??? :) ja też brałam estrofem na endometrium. Ale najlepiej po viagrze mi rosło, ten cykl w którym się coś zadziało był właśnie z viagrą i inofolic. Nawet akupunktury na endo próbowałam, ale nie było efektów.
    Eddie po Twoim wpisem mogę sie podpisać rękoma i nogami :) Mój M. jest najudowniejszym facetem na świecie.

    Dziewczyny, przy tym wszystkim c nas spotkało mamy wiele szczęścia, że trafiłyśmy na takich FACETÓW :)
    --
  16.  permalink
    A czy to nie czasem Hormonalna Terapia Zastepcza?

    No j jestem bardzo ciekawa, jak zachowa sie mój organizm w cyklu po ivf... póki co @@@@, WIELKA MAŁPA!
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Aaaa... jaki prosty skórt :) ale ja czasami charakteryzuję się niemyśleniem :) u mnie drugi cykl po poronieniu i mega @... dzisiaj 10 dzień!
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Flowka, :)))
    Viagrę na endometrium brałaś? :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej jak juz gadacie o @, to sie dolaczam.. Ja dopiero 3-4 dzien, boli bardzo ale nie jest za obfita, co mnie martwi, normalnie obfitsza byla.. Teraz po biochemicznej mialam oczekiwac, ze bedzie duzo a tutaj nie ma szalu... Jeszcze czekam z tydz zanim zaczne wydzwaniac do kliniki;) narazie wlacZam sobie na youtube "bleeding love" Leona Lewis a noz podspiewywanie tego pomoze...;):cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.