Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Erozp ja biorę metypred żeby organizm nie odrzucił zarodka.
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny jesteśmy po usg. Serduszko pięknie bije u Naszego maluszka. 5.35mm szczęścia :-)))
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Moje gratulacje bardzo sie ciesze :smile: jaka dobra wiadomosc zycze duzo szczęścia i niech rośnie zdrowo
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    iris - po crio zarodek się zagnieździł więc nie wiem ale chyba nie to jest problemem, nad immunologia się już jakiś czas temu zastanawiałam - a możesz kogoś polecić? u mnie następne podejście będzie już prywatne więc mam nadzieję, że i podejście będzie też trochę inne chociaż w sumie nie wiem czy tak jest - przecież klinika tak czy siak dostaje za to pieniądze. Zastanawiam się ewentualnie jeszcze nad Novum w Wawie. A z Gametą masz złe doświadczenia?
    aina - Poznań to za daleko
    Srebrzynka - gratulacje :)))
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    erozop, jeśli bierzesz pod uwagę Warszawę, to może też InVictę. Tam przyjmuje prof. Łukaszuk, ponoć guru. Tosik więcej może o nim powiedzieć, ja jeszcze u niego nie byłam, ale jeśli crio się nie uda, to zamierzam się z nim skonsultować.
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    ja już sama nie wiem, podobno Wołczyński jest nazywany ojcem in vitro a w ciąży nie jestem :( umówię się na wizytę, opowiem moją historię i zapytam czy da się coś zrobić - zobaczymy co lekarz powie, w sumie to przecież mogę pojechać i tu i tu na wizytę
    mam wrażenie, że ci najbardziej okrzyknięci lekarze mają za dużo pacjentek i po prostu zaczyna to wszystko iść na ilość a nie jakość
    Tosik - Ty jesteś u Łukaszuka? Jak wrażenia? Wiem, że skutecznie ale chodzi mi o podejście
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 26th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja dziewczyny mam zagwozdke. Bede teraz rozpoczynac 2 stymulacje i miałam sie zgłosić do kliniki 2-3 dc (krótki prot). Obliczylam sobie ze to bedzie pewnie poniedzialek bo dzis dopiero 24 dc. Jakież było moje zdziwienie jak rano przy podcieraniu zobaczyłam na papierze zabarwiony na lekko czerwono śluz - takie plamienie jak gdyby. A teraz przyszłam do pracy i nic. Wkladka sucha i nawet brzuch ani piersi nie bolą. I nie wiem czy nogę to juz uznać za 1 dc? Wszystko mi sie chyba poprzestawialo. :cry:
    --
  2.  permalink
    Co do proft Łukaszuka madry z niego facet. Ja też się lecze w invicie i z nim jest tak ze w danej klinice jest raz w tygodniu, ogólnie jego lekarze prowadzą wszystko ale konsultuja z nim. Uważam że warto iść do niego na wizytę. Ja się chyba wybiore na czwartą weryfikację do niego jak się nie uda. Jak byliśmy pierwszy raz na wizycie i niego zobaczył naszą historię i od razu miał plan dla nas. Jest to takie guru invicty kazdu dr liczy się z jego zdaniem :-) polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    rybenka90, a Ty masz cykl na antkach? Bo jak nie to może to jest plamienie implantacyjne?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Obe nie jestem na antkach, jest to zupełnie naturalny cykl. Mam teraz zaczynac krótki protokół. Brzuch mnie nie boli okresowo. Bardziej tak kluje. Zglupialam do reszty. Może w ciągu dnia @ sie jeszcze rozkreci
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Albo się nie rozkręci :) Pozostaje tylko czekać :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    obe - to super, że jest decyzja, a dużo więcej to kosztuje niż ivf?
    będziesz miała wizytę na pewno szybciej niż ja bo ja na razie robię przerwę może na miesiąc, może dwa, więc czekam na relację :) ja też nie chcę iść do profesora tylko do Michała Radwana
    generalnie jeżeli chodzi o ivf to Łódź wygrywa u mnie bo mój brat tam mieszka i miałabym się u kogo zatrzymać i do tego pobyć trochę z moim bratankiem (3 latka) i bratanicą (1.5 roku) :)
    monisiunia a Ty u Łukaszuka byłaś prywatnie czy jesteś w programie?
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    My chyba w tym cyklu podejmiemy trzecia próbę na NFZ. Tylko tym razem chyba z korzystamy z 3 dodatkowych weryfikacji które trzeba sobie dokupić (koszt chyba 540 zł).
    W tym całym programie rządowym chyba najbardziej brakuje tych weryfikacji, bo jak wyszło z Tośką było prywatnie chyba 5 weryfikacji i doszło chyba do tego, że brałam na dzień 40 tabletek luteiny i 10 estrofemu (nie pamiętam już dokładnie, ale wiem że dużo), a w rządowym jest tylko ta jedna weryfikacja i tabletki podawane w jednej dawce aż do weryfikacji.
    Mam nadzieje, że tylko przez to dwie poprzednie próby zakończyły się niepowodzeniem.
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    iris - dzięki za wiadomość, nie mam abonamentu więc nie mogę Ci odpisać na priv, a ivf w Gamecie miałaś z programu rządowego? chyba skorzystam z rady i wybiorę się do immunologa i może na jakieś badania genetyczne bo nie robiłam żadnych, a jaki był problem u Ciebie? (oprócz niedoboru wit D) bo u nas jest słabe nasienie i generalnie naturalnie nie za bardzo mamy szanse. Ale mój mąż rzucił palenie jakieś 4 miesiące temu więc może się coś poprawiło - będziemy robić badanie przed wizytą u nowego specjalisty
  3.  permalink
    erozp ja byłam na bezpłatnej konsultacji u niego bo Invicta miała taka promocję. Od razu nam powiedział, że kwalifikujemy sie do programu i że mamy dostarczyć papiery i się umawiać na kwalifikację. Słyszałam też gdzieś że Radwan też jest dobrym lekarzem :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.02.15 16:47</span>
    Hihihi w "na dobre i na złe: ;p
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    acia, to nie jest tak, że w rządowym jest mniej leków. Myślę, że to zależy od indywidualnej sytuacji pacjentki i od podejścia lekarza też. Za pierwszym razem miałam podawane w sumie 12 tabletek lutki rozłożoną na 3 razy i 3 razy dziennie estrofem. Teraz przed crio też już biorę i lutkę w takiej samej dawce, estrofemu o jedno podanie mniej. To ponoć dlatego, że mam ładną śluzówkę i nie potrzeba więcej. Zobaczymy po transferze ile będzie dr kazał brać.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Erozp, tak, byłam w rządowym. U nas nasienie też nie było super bo tylko 3% prawidłowych, później skoczyło na 4%, ale lekarze nie uważali tego za problem. Poza tym podczas stymulacji wyszła dość słaba jakość komórek. Prawdopodobnie w naturalnych cyklach rzadko dochodziło do pełnowartościowej owulacji. Po badaniach immunologicznych doszły nam przeciwciała przeciwjądrowe ANA, których wynik pozytywny wskazuje na różne schorzenia autoimmunologiczne oraz często prowadzi do poronień nawykowych. W przypadku niepłodności immunologicznej bada się : przeciwciała przeciwko strukturom jądra (ANA), przeciwciała przeciwplemnikowe i przeciwciała przeciw strukturom jajnika i jeszcze dochodzą tarczycowe.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Ja również polecam prof. Łukaszuka to jest facet który naprawdę ma zawsze pomysł :) Nie ma sytuacji beznadziejnej. Ja na początku zrezygnowałam z wizyt u niego bo wydawał mi się małomówny ale to tak naprawdę ja byłam goła i nowa w temacie, po 2 IUI w gamecie szybciutko wróciłam do profesora i zdecydowaliśmy się u niego na IVF. Nasza sytuacja nie była łatwa, wszystko nam cierpliwie tłumaczył, statystyki i inne pierdołki o które pytaliśmy. Teraz jesteśmy w ciąży :) Nie polecam natomiast gamety. Dobre opinie też mam od znajomych którzy zaszli w ciąże w Novum dzięki dr Lewandowskiemu przez IVF z biopsją jądra itp.
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Tosik, a u kogo w Gamecie byłaś?
    •  
      CommentAuthorlidusiaa
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Czesc dziewczyny!
    Po takim czasie staran przenosze sie do Was, jako juz sama nie wiem co.
    Moja historia jak kazda inna. Staramy sie i nic.
    Dochodza problemy zdrowotne mojego meza, praca w ciaglych rozjazdach itp.
    Moj maz ma obnizone parametry. Slaba ruchliwosc, morfologia itp.
    Dzisiaj dostalismy wiadomosc z badan defragmentacji plemnikow ze sa na poziomie 21 % ...
    Ponoc do 15% zalecaja IUI pozniej juz in vitro....
    Dodam ze nie mieszkam w PL co mi znacznie utrudnia decyzje, leczenie itp. Ceny sa duzo wyzsze niz w PL a ja mam coraz wiekszy metlik w glowie....
    Ktoras z Was jest/byla w podobnej sytuacji? Bede wdzieczna za rady, info.... Cokolwiek!
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Obe u mnie @ do dzis nie przyszla. Polecialam wczoraj jak ta głupia na bete i oczywiście nic nie wyszło. Martwi mnie to wczorajsze plamienie. Tym bardziej ze @ nadal nie ma.
    --
  4.  permalink
    rybenka... no bez sensu... leki, hormony strasznie mieszają... u mnie tez teraz jedna wielkan niewiadomo, nawet nie wiem na co czekam, ale lekarz kazał czekac na @ do 24 marca...
    Trzymam kciuki zatem za szybka @!

    Lidusia - witaj na weterankach, myśle, ze każda historia weteranek jest inna, ale na pewno łączy nas jedo - długie starania. Nie podajjemy sie walczymy, my obecnie po nieudanym IVF, w oczekiwaniu n a CRIO.
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    aina - czekaj cierpliwie na naturalny cykl
    ja żałuję, że sama nie zrezygnowałam z ostatniego podejścia (tzn nie przełożyłam) ale w sumie to pytałam lekarza czy by może nie odpuścić ale powiedział, że czasami takie długie przygotowanie śluzówki dobrze się kończy. Niestety nie u mnie ...
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Aina ja wiem ze hormony mieszają, ale ja teraz nie przyjmuję zadnych leków. @ po nieudanym crio przyszla normalnie, później bylam na kontroli i wszystko było ok. :cry: a może to ja nazbyt panikuje
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Czesc dziewczyny my jutro mamy III weryfikacje chyba bardziej tak kontrolnie ciekawe co powie lekarz? Czy bedziemy mogli zaczac nowa stymulacje, wszystko od nowa? Czy tak odrazu czy musimy miec przerwe, sama juz nie wiem co lepsze :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    rybenka90, a po co poleciałaś na betę? ;) Przecież jeśli to było zagnieżdżenie to potrzeba przynajmniej 48 godzin, żeby hcg się pojawiło we krwi :) Czekaj cierpliwie :) Czegoś się doczekasz, a czego to już czas pokaże :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Obe to świadczy tylko o mojej glupocie :)
    A tak swoją droga w necie są 2 sprzeczne opinie. 1 ze hcg wytwarza sie od momentu już samego zapłodnienia a 2 że właśnie jakiś czas po zagniezdzeniu. Tak na logikę to chyba obe Ty masz rację :)
    --
  5.  permalink
    A rybeńko, to ja cofam to, co napisałam, to ja @ Ci nie zycze, czekajmy zatem na rozwój wydarzen, kurcze, może się udało :)
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Haha Aina dzięki :) ja tez sie modle żeby ta @ nie przyszla ale to byłby cud, a cuda jak wiemy zdarzają sie niezwykle rzadko :)a co tam u Was dziewczyny? Mamy jakieś testowanie w najbliższym czasie?
    Moncia, Tosik, srebrzynka jak sie czujecie?
    --
  6.  permalink
    Ja robię bete w poniedziałek i niedługo jeszcze Andzik
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Ja juz odpadam.Nie bylo transferu.Komórka sie nie rozwijala;-(
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Monisiunia to trzymam kciuki! Który do bedzie Twój dpt?
    Andzik kurcze... A to była ta Twoja jedyna komórka czy ja coś pomylilam? I co teraz? Co lekarz powiedzial?
    --
  7.  permalink
    Andzik1978 tak mi strasznie przykro :(((( nie wiem nawet co napisać :(( nic nie pocieszy.... Jakiś plan jest już działania???

    Rybenko90 7dpt będzie w poniedziałek.
    Ale i tak mam doła, bo jak czyta, to mało której dziewczynie z endometriozą się udaje :(((
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeFeb 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak to ta moja jedyna komoreczka.Do trzeciej doby dobrze sie rowijała,ale potem jakas nie wyraźna była,wiec przelożylismy transfer na 5 dobę,bo jak lekarz mowil jak nie bedzie sie rozwjała to lepiej poczekac i czlowiek zaoszczedzi kasy i nerwy puźniejsze,czekanie na bete itp.No i w 4 dobie zadzwonilam do nich i powiedzieli ze sie nie rozwija a teraz czekam na okres
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Andzik a Ty podchodzisz z rzadowki? Masz jeszcze jakieś podejscie?
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Tak z rządówki,to było moje pierwsze podejscie,czyli jeszcze dwa.
    •  
      CommentAuthorlidusiaa
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny a powiedzcie mi....
    Jak ma sie dokumentacje o staraniach z zagranicy ze przez ponad rok sie nie udaje i przyjechalabym do Pl, zatrudnila sie na umowe o prace i dostala ubezpieczenie to jakie mam szanse ze zakkwalifikuja mnie do rzadowego programu? Czy tak czy siak musze robic wszystko prywatnie...
    Z czystej ciekawosci....
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Andzik może teraz lekarz już prędzej bedzie wiedzial jak Cie stymulować?
    Lidusiaa ja nie wiem. Zobacz na regulamin programu rządowego, albo zadzwon do którejś z klinik i zapytaj
    --
  8.  permalink
    lidusiaa ja też nie wiem , ale pewnie jak zadzwonisz do jakiejś kliniki to Ci odpowiedzą tak jak radzi rybenka.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    rybenka90, :) Wiesz, tak na 100% to pewnie nikt nie wie jak to dokładnie jest z tą hcg :) Ale zobacz ile dni po transferach zalecają robienie badania. Tak więc tego,kciuki trzymam zaciśnięte :)
    lidusiu, podstawą do refundowanego in vitro jest podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu. No to jak się zatrudnisz, przepracujesz miesiąc, żeby składki poszły to nikt Ci nie będzie mógł odmówić :) A badania pewnie i tak niektóre każą zrobić od nowa ale leczenie powinni uznać. Tylko nie wiem czy nie trzeb będzie jakiegoś tłumaczenia robić?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Cały czas Was regularnie czytam i trzymam kciuki, rzadko piszę, bo czasu brak ;-)
    Gratuluję tym z Was, którym ostatnio się udało (Srebrzynka, Tosik, Moncia) :-)
    monisiunia: Trzymaj się do poniedziałku, mam nadzieję, że Tobie się uda, bo przy endometriozie są szanse i wielu z nas się udaje, nawet naturalnie :-)
    Erozp: smutna Twoja historia, już tyle razy próbowałaś, dużo siły życzę !
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Tosik - a czy w Invikcie lekarze podają do siebie nr telefonu w razie czego jakby się coś działo? zapisałam się na wizytę do Łukaszuka na koniec marca, zobaczymy co powie. Zamierzam jeszcze pojechać do Łodzi do Radwana i na immunologię
  9.  permalink
    Erozp w invikcie jest trochę do d.... bo jest tylko infolinia dla wszystkich oddziałów. Nawet nie ma bezpośredniego nr do oddziału. Kontakt tylko email. A co do lekarzy to zależy od lekarza, ja nie mam nr

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.02.15 10:27</span>
    Zrobiłam dzisiaj sikanca ale jedna wielka krecha :-(
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Monisiunia ale przeciez Ty masz dzisiaj dopiero 5dpt! Test mógł wyjść negatywny i nic w tym dziwnego bo jest za wczesnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeFeb 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Monisiunia1 ja robiłam 6dpt i wyszła blada więc i tak 5dp to wcześnie jeszcze:-)
    Będzie dobrze a jaki zarodeczek miałaś podany?
    _________
    obecnie przygotowuje się do criotransferu ...boje się jak cholerka.
    --
  10.  permalink
    Juhasku średniej jakości 1bb ale p. Embriolog powiedziała że trochę podrosl od rana, wiec nie wiem. No ale 1bb.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.02.15 15:11</span>
    Juhasku nie bój się :-)
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Monisiunia a czemu masz testowac 7 a nie 9 dpt?
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Bedzie silny zarodeczek:-)!niech rosnie w sile!!
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny pomóżcie bo juz nie wiem co myslec dzis mam III weryfikacje i beta 1,7 ????? A przy II byla 0,1? Estradiol mam 315 a progesteron 55,40? Nic nie rozumiem a wy co myslicie? Ludzic sie jeszcze czy raczej nie zwarjuje
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Dalia ja nie wiem co o tym myslec. Konsultowałas z lekarzem?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.