Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Krew oddana, wynik ma być po 18 – dam Wam na pewno znać, jeśli jednak będzie to negatywny wynik (tfu,tfu, nie biorę go w ogóle pod uwagę), to nie martwcie się, ze nie będę się odzywać – konto kończy mi się jutro i w ogóle śmigamy nad morze, więc wrócę do świata 28dni.pl dopiero w poniedziałek, bez względu na wynik, będę albo w niewniebowzięta, albo bardzo dzielna, ale i tak zamierzam odpoczywać w najlepszym towarzystwie nad naszym pięknym morzem i będę z Wami myślami :*

    Eddie, Dalia, Cukierek i wszystkie moje czekające na wyniki, usg, rezultaty - trzymam kciuki!

    Nie mów Bogu, że masz wielki problem! Powiedz swojemu problemowi, że masz Wielkiego Boga!!
  2.  permalink
    Aina, to za wynik kciuki! :D

    Dalia, za wizytkę kciukuję mocno!

    Eddie, jak tam?

    Dziewczyny, ja już po punkcji. Wyjęli 14 dobrych oocytów (i jeden zły)! W życiu tyle nie miałam :D Jestem szczęśliwa, że tyle dobrych. A mówiłam doktorm rano, że to będzie dobry dzień hehehe :) Zobaczymy ile się zapłodni... oby mnie miło zaskoczyło hehe :)
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Cześć kochane my juz po wizycie serduszka biją pięknie, krwiak troszkę zmalał dalej mam leżeć i się nie ruszać za tydzień znów wizyta, bardzo mi ulzylo oby dalej się wchłanial
    Maila racje cytrynowy to jest dobry dzień, wspaniałe ze tyle ich jest teraz niech się pięknie zapłodnia;))
    koniecznie Aina daj znać będzie dobrze zobacz jak pięknie zaczął się ten dzień ☺
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    A ja moje drogie robię sobie przerwę. Potrzebuję odpocząć od tego wszystkiego - 4 nieudane ivf to jak dla mnie za dużo i zanim przystąpimy do kolejnego crio, czy później ostatniej stymulacji muszę dojść do ładu sama ze sobą. Chcę trochę pożyć.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Cytrynowy cukierek i Dalia gratuluje.. Macie racje, ze dobry dzień ..:) ja jak narazie mam wynik jednej bety, także narazie nie wiem czy coś przyrasta.. Lekarz twierdzi jednak, ze jak na 15 dpt i beta 948 jest dobra.. Kurczę, żeby przyrastalo...:) jutro będę wiedzieć więcej bo oddałam dziś krew..;) trzeeeeba czekać .. Kingoskie zresetowanie sie, krótka czy dłuższa przerwa jest czymś na co bardzo zasługujemy, potrzebujemy i co nas ratuje weteranki, bo nic nie wykańcza tak bardzo jak walka z niepłodnością i staranie sie o maleństwo..
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Eddie gratuluję to piękna beta ☺ będzie dobrze zobaczysz,
    Kingoskie każda Twoja decyzja jest dobra znasz swój organizm i serce kieruj się tylko tym, odpocznij, pozyj i rób tylko to na co masz ochotę by wrócić do walki naładowania pozytywna energia i chęcią do walki i oczywiście zaglądaj do nas jak najczęściej
    --
  3.  permalink
    Mowilam, ze dobry dzien :)) Dalia, Kingoskie - gratuluje dobrych wiesci!

    Kingoskie, jeslibpotrzebujesz odpoczynku to zdecydowanie dobra decyzja! Trzeba pozyc, oj tak!
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Gratuluje Eddi pięknej bety :)
  4.  permalink
    I koniec dobrego dnia... nie udało się nam :(
    Eddie - gratuluje pięknej bety i mocno Cię przytulam.
    Dalius - krwiaczek maleje i znikniej, leż i odpoczywaj na maksa.
    Cytrynowy - gratuluje pieknej punkcji - trzymam kciuki za transfer.

    King - jeste z Toba i dołączam... nie tylko ja, czy my, ale przede wszystkim mój organizm potrzebuje odpoczynku :(
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJun 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Aina tak mi przykro :sad: nie chciałam, żebyś do mnie dołączała.
    .
    Eddie to bardzo ładna beta. Gratuluję.
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Aina strasznie mi przykro nie wiem co napisać by dodać Ci otuchy, tak mnie wspierałas bardzo Ci za to dziękuję i tak samo wspieram Ciebie i odpoczywaj, regeneruj siły rób to na co masz ochotę jestem z Tobą
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Aina przykro mi bardzo, ze tym razem nie wyszło..muszę ci powiedzieć, ze jesteś kochana dziewczyna: twoje wsparcie i dobre słowa są niezastapione i bardzo mi i wielu tu dziewczynom pomagasz... Ja nie przestanę o tobie myślec: wiem ze ty sie nie poddasz:ja tez nie..Odzywaj sie proszę na tym forum czasami: nie przestawaj walczyć, bo moze w końcu wyjdzie.. Ja nie wiem jak to będzie u mnie, bo moje przejścia ciążowe były smutne, ale mam nadzieje, ze moze w końcu to jest ten czas... Jak nie jest to będzie tez reset i walka trwa... :*
    --
  5.  permalink
    Ja nadal nie wierze w wynik tej bety :(
    Czuję się bardzo źle, po raz pierwszy w życiu tracę wiarę... :(
    A może to klinika jest zła, dlaczego mój gin nie robi usg endo przed transferem, ani w czasie transferu nie urzywa usg? Dlaczego nie bada hormonów?
    Wiem, ze cykle sztuczne, ale...

    Dziewczyny to Wy jesteście przekochane... Wasze wsparcie jest nieocenione, dla Wszystkich Was ten dzień jest cudowny, dla mnie... mój świat sie załamał :( i nie rozumiem, dlaczego, przeciez te beta mogłaby być ładna i mogłybysmy tu świętować razem, ale jednak nie...
    Nie chce sie poddawac, ale... moj organizm "odrzuca" IVF, nie mam teraz na myśli zarodków, ale leki, cierpię po nich strasznie, moja skóra jest sucha, od paru dni spuchnięty i obolały język... ehhh... gdyby nie te tony leków, zastrzyków, plastrów, juz jutro ruszalibyśmy z II IVF.
    Trzymam kciuki za Was Wszystkie - bedzie dobrze, zobaczycie :* :* :*
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Aina myśle , ze byłby to całkiem dobry plan zmienić klinikę jeśli zaczynalabys nowa stymulacje: ja jakbym juz nie miała mrozakow w mojej klinice, to nowa stymulacje sprobowalabym z inna klinika: chociażby dla odmiany procedur, personelu, miejsca itd. Odpocznij nad morzem, postaraj sie zresetowac,odbudowac cialo,myslec o wszystkim innym tylko nie dzieciach - co jest straaaasznie trudne-wiem to, ale pomaga odpocZac naszym biednym głowkom. Moja kolezanka włączyła dziś mi te piosenkę-ani dąbrowskiej - jeszcze ten jeden raz- pomyślałam ze jak nam nie wyjdzie to będę jej słuchać czesto.Ja przez 3 m- ce starałam sie nie myślec jak miałabym sie starać, totalny luz, plus dużo odpoczynku, pracy,medytacji, jogi, trochę akupunktury, pysznego jedzenia i kochania męża. Ten reset jest trudny do osiagniecia: czasem miałam dni smutne i noce nieprzespane ale walczyłam o spokój ducha i trochę sie nauczyłam, ze muszę dbać tez o swoje zdrowie psychiczne a zwłaszcza, Ze muszę walczyć z ta straszna niepłodnością.Ja normalnie jestem wrażliwa osoba, która przeżywa wszystko w sobie bardzo.Jak poczujesz dystans to zrób wywiad i idź do nowej kliniki. Będzie dobrze: ściskam cię mocno, dbaj o siebie
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Aina przytulam! Przykro mi. ...
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJun 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny... mogę powiedzieć tylko jedno: DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO :*
    Nad morzem odpocznę na pewno... odstawiam dzis wszystko, nawet euthyrox, bromergon, kwas foliowy... na wyjazd biorę tylko relanium - jedyny pożytek z IVF (mam w torebce relanium) - na nagły napad histerii, choć jeszcze nie musiałam zażywać.
    Będzie dobrze, musi być, niech szybko organizm wraca do formy, no ale wiarę odzyskać będzie najtrudniej...
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Aina euthyroxu lepiej nie odstawiać. Można sobie tym zaszkodzić. Chyba, że lekarz wyraził zgodę.
    Przykro mi, że nie wyszło :-(... ale trzeba mieć nadzieję, zregenerować siły i walczyć dalej. Trzymam kciuki!
    --
  6.  permalink
    Haniu dziekuję za rade, ale ja nie mam chorej tarczycy, brałam najmniejsza dawke, aby utrzymac FT4 na górnej granicy - podobno idealny stan do zagnieżdżenia, poza VF nie musiałam tego brac, wiec tu chyba nic sie nie stanie... za to prolaktyna bez bromergnu przy takim stresie wyskoczy pewnie, jak z procy, ale...
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Aina nagłe odstawienie bromka spowoduje, że prolaktyna skoczy w górę jak szalona... znam to na swoim przykladzie :/
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJun 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Srebrzynko, moja PRL jest dziwna, raz 20, raz 35, raz 70... Odstawione wszystko, będę wiedziala, jak skoczy, bo momentalnie mnie wysypuje na twarzy, no i teraz odpoczynek...niech sobie będzie wysoka, wiem, ze jesteśmy pod włosem emocji, ale podjęliśmy decyzje o końcu starań. Zgłaszamy sie do ośrodka adopcyjnego, choć nigdy o ciąży nie przestane marzyć. Wczoraj na chwile straciłam wiarę, ale nie obrażam sie na Boga, zastanawiam sie tylko, dlaczego Bóg obrażony jest na mnie...
    No i co tu w ogole tak cicho, mam nadzieje, ze wczoraj nie popsułem Wam.nastroju:(
    Teraz smażę sie na plazy i przesyłam uściski, kciuki, słońce, jod i wiele buziaków dla Was :*
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny konsekwentnie doniose nowiny z drugiej bety:17dpt i było 2380:) o kurczę cieszę sie i boje jednocześnie ze zapesze... Teraz czekam do 29 czerwca i pierwszego skanu.. Mam jednak mała troskę, bo nie mogę spać tzn. Zasnę ale budze sie o 4 lub 5 i juz jestem taka podekscytowana, ze nie mogę spać.. Pózniej w ciagu dnia zmęczona na maksa: juz tak od poniedz.. Powiedzieli mi dziś w klinice, ze to moze być od prednisolone, żeby to brać rano a nie wieczorem.. Mam nadzieje, ze to przejdzie bo chciałabym być silna zwlaszcZa teraz.. Pozdrawiam was mocno, proszę trzymajcie za nas kciuki, wieerze w dobra energię ...
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Aina 32 odpocznij, wysmaż się na słonku:-* życzę Ci wiele sił i wytrwałości w dążeniu do celu!!

    Eddie3015- świetna nowina! beta wzorcowa:wink: teraz aby czas do wizyty szybko minął i zobaczysz Bąbelka:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Aina, kurczę... przykro mi kochana... udanego wypoczynku, odetchnięcia i jednak radości Wam życzę!

    Eddie, piękne wieści :) A co do sterydu, to wiem od koleżanki (leczy się na RZS i od lat bierze Encorton), że on pobudza i żeby przed samym snem nie brać... ;)
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJun 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam jedno pytanie: czy zawsze transfer miałyście wykonywany pod kontrola usg i czy zawsze przed oglądaliście zarodek pod mikroskopem oraz cała procedurę pobrania go do cewnika? Bo ja nigdy i może tu tkwi błąd!!
    Choć czytam i na novum i na gamecie, ze nie ma to znaczenia, a transfer bez usg skraca czas, co jest bardzo istotne, gdyż zarodek nie powinien być w cewniki dłużej niż 120 sekund.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej aina u mnie zawsze robią usg podczas transferu. Jeden lekarz wprowadzał a drugi robił usg i ten co wprowadzał zarodek mówił temu co robił usg gdzie ma sie przesunąć :miałam mieć tez pełny pęcherz..nie wiem jednak czy usg nie jest raczej tylko dla naszej bardziej uwagi..nie wiem. U mnie to jeszcze wyswietlaja zarodek powiększony mikroskopijnie na ścianie- tablicy, co muszę przyznać jest troszeczkę za dużo- za bardzo wzruszające jak ktoś boi sie za bardzo nastawiac..ostatnim razem nawet na niego za bardzo nie patrzyłam i wkurzylam sie jak maz zrobił mu zdjęcie telefonem, bo za pierwszym razem było tak samo i nie wyszło..rożne kliniki, rożne procedury...
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Aina32 bardzo mi przykro z Twojego powodu,jestes super kobitka jak czytam Twoje wpisy to ie wzruszam,pomimo swoich niepowodzen zawsze probujesz inne dziewczyny pocieszyc i to jak piszesz o wierze piekne!!!Jestem pewna ze w taki czy inny sposob zostaniesz mamusia i napewno bedziesz w tej roli cudowna:wink: Trzymam za Ciebie mocno kciuki niezaleznie od tego jaka droga pojdziesz!

    Eddie Kochana super wiesci beta pieknie rosnie:clap:jeszcze chwilke i zobaczysz swoje Szczescie! Co do prednisolone to ja tez pamietam ze moja gin zalecala branie go z rana,wiec cos w tym musi byc,ale ja pamietam ze tez na poczatku budzilam sie nad ranem i nie moglam spac z emocji,a teraz spie jak zabita:wink:o ile Amelcia nie urzadza sobie porannej gimnastyki i nie budzi mnie o 7rano kopniakami:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Aina dobrze ze wola walki jednak Cie hie opuscila ☺ u mnie za każdym razem widze zarodki i faktycznie to jest mega wzruszajace przynajmniej dla mnie i mojego M i tez mamy usg przy calym transferze wszystko widzimy i pelny pęcherz. Ale co klinika to inna procedura nie wiem id czego to zalezy.
    Moje robaczki w czwartkowym usg mialy wielkosc 0.93 i 0.89 oraz piekne serduszka ☺takie male a jak czlowiekiem potrafia zawladnac
    --
  8.  permalink
    Ja Cie... Czy tylko w mojej klinice nie ma usg i pełnego pęcherza?????? Załamie sie, klinika polecana, jako nr 1 w regionie... Gin. Ponoć mega specjalista... Po porażce człowiek wszystkiego sie dopatruje.

    Dziękuje Wam za miłe słowa, trzymam za Was wszystkie kciuki!
  9.  permalink
    Aina32 a co to za klinika?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Ainko ja nie miałam usg podczas transferu ale pęcherz miał być pełny. Każda klinika to inne praktyki i nie ma się co doszukiwać błędów...bo co innego jakby były odgórnie ustalone zasady jak to ma wyglądać a np u Ciebie czegoś by nie przestrzegali. Sa kliniki które przed transferem sprawdzaja progesteron bo za wysoki nie sprzyja zarodkowi a znów w innych w ogóle na niego nie zwracaja uwagi. Albo jak u mnie było..nie musiałam robić amh a w innych to badanie to podstawa.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    <strong>Aina</strong> ja przed transferem miałam pokazany zawsze zarodek na monitorze, który znajdował się w gabinecie. Potem przygotowanie i transfer, sprawdzanie pod mikroskopem czy zarodek nie został w cewniku. a potem usg dr pokazywał gdzie jest.
    Endometrium zawsze ważne dla mojego gin no i szłam zawsze z pełnym pęcherzem.

    <strong>Dalia</strong> piękne Robaczki:-)
    --
  10.  permalink
    Monisiuniu - MedArt Poznań.

    Agatko, Juhasku - no widzicie ten pełen pecherz jest potrzebny własnie do usg, rozumiem, ze u Ciebie Agatko, do tych celów nie był wykorzystany, a czy dobrze rozumiem uhasku, że Ty nie miałas USG podczas, tylko po transferze?

    Mój gin ma swietne opinie, od ponad 15 lat specjalizuje sie w IVF, poszlismy w polecenia, znamy Jego "dzieci", fakt, gościu mega pewny siebie i dlatego zawsze robi transfer bez USG i przy pustym pecherzu.
    Embriolog zawsze sprawdzał po, czy zarodka na pewno nie ma w cewniku, czekalismy chwilke na potwierdzenie. Zarodki tylko na zdęciach oglądaliśmy. Klinika, personel, gabinety... wszystko wydaje sie być bardzo profesjonalne.
    Fakt tego mojego endometrium od dnia punkcji, czy owu NIGDY juz potem w dniu transferu nie sprawdzał, teraz niby zaproponował dwa wyjścia:
    1. Robić ostatni transfer, a jak sie nie uda robimy cykl z obserwacja i biopsja endometrium, czy okienko implantacyjne nie jest przesuniete i z tego wynikaja niepowodzenia.
    2. Poczeksc z ostatnim transferem i najpierw zrobić ten cykl z badaniem endo.
    Wybraliśmy rozwiązanie nr 1 :/

    Lekarz jest bardzo pewny siebie, swego doświadczenia i wiedzy, ale przeciez każda z nas jest inna, n ja troche TAM jestem bardzo KSIĄŻKOWA wg kilku juz lekarzy i jesli chodzi o budowe, wielkości (jajniki, macica, endo), kształt... chwalic sie nie będę, ale wiele razy usłyszałam - IDEALNIE ;)

    Wiecie, jak to jest... troche sie załamałam i szukam, moze nie winy, ale zaczęłam tracic zaufanie do mojego gina, a to najgorsze, nie chce tego... bo oszaleje, wiecie myśli mam rózne,czy w ogole transferował zarodki... taki napad histerii...
    Chce Mu ufac, bo moze kiedys tam wrócimy, ale rozeznanie chce zrobić.
    Póki co przerwa min. rok - taki nakaz lekarski - bo głowa oszaleje.

    Ale, jesli macie ochote piszcie, która miała ET pod USG i czy sie powiodło, czy nie - taki ranking zrobię ;)
    Buziaki :*
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    tak Kochana, podczas samego transferu nie miałam usg tylko przed by sprawdzić długość/wielkość macicy chyba by dr wiedział jak głęboko ma umieścić zarodek i po by już zobaczyć go jak miga na monitorze.
    Teraz miałam transfer z embryoglue i już słabiej byo widać zarodek na usg i się bałam czy aby na pewno on tam jest:-) a później na spacerze mój psiak-owczarek mnie tak pociągnął za smycz, że myślałam, że go zabije bo wyobraziłam sobie , że zaszkodzi Maleństwu..
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Aina ja też swój transfer miałam przy usg i na pełnym pęcherzu. Po transferze leżałam jeszcze około 20min. Po tym czasie pozwolono mi iść do łazienki :)
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny, które bralyscie prednisolone po transferze... Jaka ilośc mialyscie ( ja mam 20mg) i kiedy to można zmniejszyć? Tzn. Kiedy zmniejszyli wam dawkę ... Kurczę ja po raz juz 5 z rzędu poszłam spać baardzo zmęczona o 11 i wybudzilam sie nabuzowa o 3 i juz nic nie śpię ... Z rana wzięłam 4 tabl predni i czuje jakby adrenalina mnie rozsadzala plus straszne zmęczenie ... Jeszcze myśle poczekać do poniedz czy moze to sie nie ustabilizuje i dzwonię do kliniki...
    --
  11.  permalink
    Aina, u mnie też bez usg (i na pustym pęcherzu) ;) I bez usg za drugim razem zaskoczyło, więc nie sądzę żeby tu tkwił problem...

    Eddie, ja nie pomogę... musisz napisać do lekarza. Wiem, że niektóre babki dłużej to biorą a niektóre krócej... nie wiem co poradzić, żebyś sobie nie zaszkodziła.
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Cytrynowy- podniosłas mnie na duchu :* wiesz, człowiek sie doszukuje, a ja bardzo lubię mojego lekarza i najgorsze dla mnie byłoby sie teraz rozczarować, gdyby sie okazało, ze czegoś nie dopilnował. A w której klinice miałaś ivf?

    Eddinko -lepiej zadzwoń do ginka, życzę, abyś zaczęła czuć sie lepiej, choć może Twoje odczucia to ciąża, a nie leki :*
  12.  permalink
    Aina, nie ma za co. Ja miałam ICSI w białostockim Bocianie :)

    A aktualnie czekam na telefon od embriologa - zwykle dzwonil po 11:00, ale wtedy miałam mało komórek i zarodków, więc szybko trasnfer ustalali. Tym razem może więcej się zapłodniło i czekają? Nic to, poczekam do 15:45 ;)

    Edycja: no i zadzwonił Embriolog przed momentem. Transfer we wtorek, próbują doczekać do blastocysty (jeszcze nigdy nie miałam podanej blastusi heh). Na razie się dzielą w różnym tempie zarodki, więc zobaczymy jak będzie i ile jak coś.
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Cytrynowy- życzę powodzenia, ja tez nigdy blastusia nie miałam. Życzę, aby z Tobą został!
    No jak w Bocianie tez tak robią to jestem spokojna :)
  13.  permalink
    Aina przykro mi. Ja tym razem miałam przy usg i pełnym pęcherzu. I dobrze, bo były trudności z wejściem do macicy. Tak mógłby zostawić byle gdzie. Od razu po mogłam siusiać. Sprawdzał też endo przed czy w ogóle warto robić transfer.
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Aina, ja również miałam przy usg i pełnym pęcherzu. I podobnie jak u Kalamburki usg bardzo się przydało bo były kłopoty z "dojściem" do odpowiedniego miejsca. Przed transferem szukałam trochę informacji w sieci i jest tak jak dziewczyny piszą. Każda klinika ma swoje procedury. Usg nie jest koniecznością ponieważ może niepotrzebnie wydłużać zabieg. Jednak jak widać w moim przypadku okazało się przydatne. Podobnie jest z lekami do stymulacji czy już po transferze. Każdy lekarz "idzie swoją ścieżką" a my musimy im zaufać.
    I jeżeli mogę coś dodać. Ja w pewnym momencie również trafiłam na MedArt Poznań. Wizytę u doktora TŻ wspominam bardzo źle i był to jeden jedyny raz kiedy odniosłam wrażenie, że ktoś chce mnie naciągnąć.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Hej kobietki przepraszam, ale ponowie pytanie bo bardzo zalezy mi na zorientowaniu sie..Jaka dawke prednisone-Encorton mialyscie przepisana po transferze? dziekuje za wszelkie info
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Eddie, ja po transferze miałam Encorton 5mg, 1 tabletka rano, pół w południe. Po potwierdzeniu ciąży zmniejszono mi dawkę do 1 tabletki. Odstawić mogłam dopiero po usłyszeniu serduszka. I lekarz wciąż mi powtarzał, że samodzielnie absolutnie nie mam niczego zmieniać.
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Eddie ja bralam prednisolone w dawce 5mg czyli jedna tabletke dziennie i odstawilam gdzies w okolicy 12 tyg.ciazy,ale nie tak od razu tylko musialam redukowac dawke czyli kilka ostatnich dni bralam po pol tabletki!Moze skontaktuj sie z lekarzem i powiedz mu o swoich dolegliwsciach moze sprobujecie troche zmniejszyc dawke?!

    Aina ja mialam transfer przy pelnym pecherzu i pod kontrola usg,nie podgladalam zarodkow ani przed ani po transferze!Ale doskonale rozumiem ze doszukujesz sie roznych przyczyn,ja kilka miesiecy przed podejsciem do ivf mialam jedna jedyna inseminacje w innej klinice niz ivf ale po zabiegu mialam wrazenie ze lekarz zupelnie nas olal, czytalam jak wygladaly inseminacje u innych dziewczyn i bylam mega wsciekla noi pozniej jak okazalo sie ze nie jestem w ciazy to juz wogole!Nigdy wiecej do tej kliniki nie wrocilam.
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Dziękuje dziewczyny niestety u mnie w klinice nieczynne az do poniedz, wtedy zadzwonie.. Ja biore 4 tabl po 5 mg od transferu: dzielilam to na rano I tak okolo 3-5 po poludniu..Od pewnego czasu budze sie tak o 3 lub 4 w nocy bardzo spocona, naspeedowana, pelna energii, serce mi bije I rece sie trzesa: pozniej nie moge spac, w ciagu dnia nie jestem soba, jakas taka roztrzesiona.. Dwa dni temu Lekarz doradzil mi wziac 4 razem rano: tez nie spalam a po wzieciu odjazd, nawet do pracy nie poszlam.. Takie to zawsze pod gorke... No coz moze bedzie dobrze: widze ze wy mialyscie mniejsze dawki, wiec moze I mi to zmniejsza bo idzie oszalec...
    --
  14.  permalink
    Eddie, ja mam Encorton 5 mg x 2 dziennie.
    Pewnie dr Ci zmniejszy, tak myślę?

    Aina, no mógły zostać heh, w końcu nasza ostatnia stymulacja była... :)
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Kurcze Eddie z tego co pamietam to dziewczyny pisaly ze wlasnie takie dawki mialy jak my po 5mg raz dziennie lub po poltorej tabletki,nie wiem czemu Tobie az taka duza dawke zalecili?a po pierwszym transferze tez taka dawke mialas?
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Po pierwszym transferze nie mialam w ogole encortonu, dopiero jak nie wyszlo I byla biochemiczna I ze dawno juz temu tez poronilam Lekarz wyprowadzil encorton 10mg od 1dc I 20 mg po transferze.. No mam nadzieje, ze zmniejszy bo to lekarstwo dziala na mnie mocno a zwlaszcza na moj mozg;) Dzieki dziewczyny
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeJun 15th 2015
     permalink
    I jak tam Eddie, dzwonilas do lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJun 15th 2015
     permalink
    Dzwonilam w sobote na emergency line do kliniki i sie w koncu dodzwonilam: pielegniarka kazala zmniejszyc z 20mg do 15 mg I wziac wszystkie tabletki prednisonu rano w niedz I tak zrobilam: nie wiem czy to wiele pomoglo, bo dzis wybudzilo mnie o 4:40..na szczescie po 2 godz zasnelam na godz I wczesniej w ciagu dnia tez ucielam sobie drzemke,ale I tak w ciagu dnia czuje sie roztrzesiona I nabuzowana adrenalina plus wykonczona.Dzis mam zadzwonic jak sie czuje,to moze zmniejsza dawke do 10mg..no ta babka jest pewna ze to moja reakcja na sterydy, zobaczymy..co tam u ciebie dalia? Jak ci idzie? Nadal musisz lezec?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.