Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeDec 1st 2015
     permalink
    Kaiina mówimy o doktorze Magoń ? Wiesz...kilka lat temu podkręcania cudownym opiniami zaczęłam chodzić właśnie do niego.
    Niestety rozczarowanie :confused: ale jeśli Tobie czy Twoim znajomym pomógł to tylko mogę pozazdrościć.
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Choć mnie iv już nie dotyczy to szlaaak mnie wczoraj trafił jak to przeczytałam, bo sama na swojej skórze wiem co to oznacza dla wielu par. Pewnie kwestią czasu jest iv z jednej komórki, bo to też na pewno wprowadzą, a wtedy to same wiemy jaki jest sens iv:-(
    Moim zmartwieniem jest teraz sprawa 500zł na dziecko i jak to wpłynie na los dzieciaczków, które bez tych pieniędzy na pewno poszłyby do adopcji...
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Też mnie wkurza polityka dotycząca iv. My przystapilismy do programu 3 lipca 2013 czyli zaraz pierwszego dnia. Udało się za pierwszym razem. Nie mieliśmy mrozakow. Planowaliśmy kolejne podejście jesienią tego roku. Ale los zdecydował inaczej i wpadliśmy w kwietniu. Myślę że bez tego iv nie byłoby drugiej ciąży, bo w naszym przypadku przyczyną niepłodności były niedrożne jajowody, które w ciąży się rozciągnely i juz nie zarosly. Czyli ciąża była lekarstwem na nasz typ niepłodności. A bez iv nie byłoby jej. Nie wiem jak by było gdyby nie wsparcie finansowe programu, bo samo iv i tak nas kupę kasy kosztowało. A takich par jest przecież cała masa. Niby chcą żeby był przyrost dodatni a robią wszystko żeby było odwrotnie. Źle się dzieje w naszym kraju.

    Co do 500 zł, to duży problem dostrzegam dla rodzin najuboższych, bo jak te 500 zł podniesie im przychód na głowę o 2 zł za dużo to nie dostaną żadnej innej pomocy, zasiłku czy pomocy społecznej. No i pytanie, czy w rodzinach patologicznych ( a jest ich naprawdę sporo) te pieniądze faktycznie zostaną przeznaczone na dziecko czy na używki. I tym samym wzrośnie liczba głodnych dzieci, które będą potrzebowały dodatkowej pomocy.
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    ja też jestem z Rzeszowa (swoja drogą pierwszy raz widzę na forum kogoś z mojego miasta:)) i mogę się wypowiedzieć na temat doktora Magonia. Ja zadowolona nie byłam. Wprawdzie robiłam u niego tylko monitoring ale po kilku wizytach zrezygnowałam bo robił szybko, w biegu jakby. Jest fakt sympatyczny i dowcipny (nawet za bardzo jak na sytuację) ale nic poza tym. Natomiast polecam dr Łozińskiego (jeśli chodzi o profamilię). U niego robiłam monit w moim szczęśliwym cyklu i byłam bardzo zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeDec 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    http://www.nasz-bocian.pl/modules.php%3Fname%3DNews%2526home%3D1

    Będzie program Czarno na Białym w sprawie in vitro, Nasz Bocian szuka par, które chciałyby wystąpić, wrzucam Wam linka.
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    o kurcze ja też m=ślałam że na tym forum nie ma nikogo z rRzeszowa...
    tak do dr Magonia chodzę i bardzo mi pomógł...(wina leży po mojej str nie po męża) jestem pewna że jak byłabym z niego niezadowolona i nie pomógł by nam... jakbyśmy stali w martwym punkcie z mężem to zapewne bym zmieniła lekarza ale na chwile obecną co miesiąc mamy krok do przodu:))) i wiem że u niego zajdę w upragnioną ciąże ....
    więc ile ludzi tyle opinii...:)
    jak komuś pomoże to jest dobry lekarz jak nie to zły...
    o moich wczesniejszych gin, też źle mówiłam bo staliśmy z mężem w martwym punkcie ... że nie polecam itd... chociaż fakt nawet moje przyjaciółki mówiły że na samych buraków trafiam...
    no ale koniec opini ten wątek do tego chyba nie należy:)))
    agat gratulacje:)))
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Teraz wycofują się z programu rządowego, za chwilę wycofają się z dofinansowania do leków stymulujących, a jeszcze czekać tylko jak ci wszyscy święci (mała litera użyta nie przypadkowo...) zabronią w Polsce in vitro w ogóle.
    To jest paranoja co się w tym kraju wyprawia!
    Jak można ludziom nadzieję odbierać? :cry:
    --
  1.  permalink
    dlaczego uważacie, że program 500+ jest zły?
    Przecież zasiłek to są grosze. Nikt mi nie powie, że uboga rodzina mająca trójkę dzieci lepiej wyjdzie na 300zł zasiłku niż 1500zł na dzieci...
    patologie były i będą zawsze ale to tylko odsetek.
    We wszystkich krajach UE dzieci dostają socjal bez łaski...
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Subiektywna Pl nie ma co porównywać do innych krajów...
    My zawsze zacofani będziemy i z wielką łaska dostawać będziemy 500 zł na dziecko... o ile dalej cos nie wymyślą ...
    Powinni dac kase i na in vitro i na napro.... powinni dac nam wybór .....
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    subiektywna7: dlaczego uważacie, że program 500+ jest zły?
    , bo zamknie ubogim ludziom drogę do innych świadczeń np. mieszkania socjalnego :( To nie jest przemyślane do końca :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    To właśnie jest przemyślane. W ten sposób odsiewa się patologię i ludzi żyjących wyłącznie z zasiłków z programu. Przy okazji ucierpią porządne biedniejsze rodziny, to fakt. Ale nie zapominajmy, że to nie jest polityka socjalna lecz prorodzinna.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Przede wszystkim nikt nie będzie sprawdzać na co te 500 zł zostanie przeznaczone... W wielu przypadkach na pewno nie na dzieci. Lepszym pomysłem byłoby sfinansowanie żłobka, przedszkola, posiłków w szkole czy wyprawki. I wg mnie to skorzystają głównie rodziny patologiczne, a te potrzebujące - biedniejsze stracą inne świadczenia, lub przekroczą próg o przysłowiową złotówkę. W naszym kraju niestety od lat wspiera się ludzi, którzy całe życie zajmują się nic nierobieniem, a Ci którzy uczciwie pracują czasami za grosze niczego nie dostaną.
  2.  permalink
    Tuska jak wchodziło w życie to 1000 zl dla bezrobotnych a rodzących dziecko to weszła też ustawa złotówka za złotówkę. Jeżeli Twoje zarobki będą przekraczały ustalony próg to dostanie się świadczenie pomniejszone o tę kwotę.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Muriah: To właśnie jest przemyślane. W ten sposób odsiewa się patologię i ludzi żyjących wyłącznie z zasiłków z programu.

    A jak się to odsiewa?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Jeżeli zabierają niepłodnym program ivf to niech tez zabiorą im obowiązek dokładania sie do podatków na państwowe szkoły i przedszkola... Papudractwo... Jeszcze zauważa swój błąd, jak ich bliscy bedą potrzebowali ivf!
  4.  permalink
    Hey dziewczyny ponowie swoje pytanie potrzebuję namiary na ginekologa z Łodzi , który wykonuje scratching endometrium .
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Obe wyraziłam się nieprecyzyjnie. Osoby żyjące z zasiłków zyskają niewiele. Przyjmując pieniądze na dziecko stracą na zasiłkach. W efekcie raczej nikt nie skusi się na płodzenie dzieci tylko po to, żeby mieć 500zł na np flachę, a tego w większości boi się społeczeństwo najbardziej w związku z programem - wzrostu patologii.
    Przynajmniej ja to tak interpretuję. Jeśli się mylę, to mnie oświećcie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  5.  permalink
    zasiłęk rodzinny to kwota od 77 do 115 zł miesięcznie, więc przy projekcie 4 stówki do przodu.
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Nie ma jakiś innych jeszcze świadczeń pomocniczych, np dopłaty do czynszów?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Oczywiście, że są. Dodatki mieszkaniowe, energetyczne na przykład.
  6.  permalink
    dziewczyny, ale te dodatki to niskie kwoty. Jezeli ktoś ma kilkoro dzieci z pewnością na tym programie zyska finansowo.
    Mimo tego dla mnie program jest porażką, jezeli rodziny korzystają z pomocy spolecznej np przez 10 lat tzn ze coś nie gra
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Ci, ktorzy maja kilkoro dzieci zyskają, to pewne... I no trudno mi uwierzyc, ze bedzie im sie opłacało isc do pracy. Mam takie dziwne wrazenie, ze wzrosnie bezrobocie wsród kobiet.
    Ja tylko czekam na to jak bardzo wzrosną ceny artykułów dziecięcych....
    A najbardziej po tyłku dostaną rodziny z jednym dzieckiem....
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Poza tym to też jest pole do popisu dla różnych kombinatorów - kolega już mi opowiadał, jak to szef pół żartem, pół serio wspomniał, że jakby im na umowach obniżył pensje do minimum, a resztę wypłacał pod stołem, to się wszyscy załapią na dopłaty już na pierwsze dziecko... Pewnie nie on jeden na taki pomysł wpadł.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Dla mnie ten program jest kompletnie nieprzemyślany. To taka wyborcza marchewka na którą się wszyscy nabrali. To czy ktoś sobie zrobi dziecko dla 500 zł miesięcznie zostawiam na boku. Jeśli ktoś jest patologią to zostanie patologią.
    Mnie, jako obywatela, podatnika, interesuje skąd się wezmą te pieniądze? Bo gadka, że się opodatkuje banki i sklepy wiekopowierzchniowe mnie nie przekonuje. W obu przypadkach te my poniesiemy te koszty w opłatach bankowych i w cenach produktów. I to mi się już nie podoba.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was miała ivf w invimed, chodzi mi o koszty. Bo niby koszt ivf icsi kosztuje 6700, od 2 wizyty nie ponosi się opłat za wizyty, punkcje ze znieczuleniem, transfer. Ale oprócz leków coś jeszcze trzeba doliczyć? Jaki to koszt wychodzi? Przez zakończenie programu czeka nas kredyt i nie wiemy na jakie koszty trzeba się przygotować. Czy leki są refundowane? Dziękuję za podpowiedź :-)
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeDec 5th 2015 zmieniony
     permalink
    ja robiłam prywatnie w novum. pierwsza wizyta była płatna ale potem kolejne juz były w cenie ivf. najpierw płacilismy zaliczkę 1000 zł, potem w dniu punkcji znowu 1100 a w dniu transferu resztę. w tej cenie były i wizyty, i badania krwi na hormony (progesteron i estradiol, jak chcialam skontrolowac tsh to juz oddzielnie dopłacałam) i równiez swiezy transfer. dodatkowo w dniu transferu płacilismy opłate za zamrożenie pozostałych zarodków. co do leków to są refundowane 3 cykle refundacji, wiec jesli nie mialas wczesniej refundacji na leki to masz 3 cykle ivf mozliwosc refundacji a refundacja to duza oszczednosc.przykladowo leki ktore bralam
    gonal F – pen 367,78 PLN (bez refundacji 1398 PLN!!), Menopur 139 zł (bez refundacji 825 PLN) + jeszcze menopur plus gonapeptyl na 2 dni 140,19 PLN. taki był koszt leków do stymulacji (ja mialam długi protokoł wiec jeszcze brałam gonapeptyl w zastrzykach ale to juz były jakies grosze typu 2 zastrzyki 91 groszy ;) a brałam ich 20ileś
    no i jeszcze dochodzą leki po punkcji, w zależności co dostaniesz. ja miałam 3 opakowania luteiny dopochwowej z poprzedniego podejscia wiec nie musialam teraz kupowac (luteina 200 mg 264 zł za 3 opakowania, kazde po 30sztuk), wiem ze proponuja lutinus teraz ktory jest jeszcze drozszy a dzialanie takie samo (tylko lepiej sie rozpuszcza, ja za rada lekarza luteine zwilzalam sola fizjologoiczna a wynik progesteronu mialam b dobry).ja zapłaciłam za leki po punkcji 674, 38 pln (bez luteiny i encortonu ktory kosztuje (za 60 tabl zaplacilam 36 zł, ale ja juz nie bralam po po punkcji) za to brałam leki typu dostinex (bardzo drogi bo 200 zł za 8 tabletek) i zastrzyki z fraxiparine ze wzgledu na reyzyko hiperstymulacji (one kosztowały mnie 56 zł za 10 sztuk)- ale tego nie musisz miec. najlepiej zapytasz lekarza jakie mniej wiecej ma plany co do leków, wanzne jakim protokolem masz isc bo to zmienia troche ilosc leków.
    aha, jesli masz miec krotki protokol to zapewne dostaniesz lek przeciw pekaniu pecherzyków typy Cetrotide cena okolo 130 zl za zasstrzyk zwykle bierze sie kilka dni (nie wiem czy jest refundowany, ja mialam dlugi protokol i bralam gonapeptyl a on jest tani). trzeba tez kupic Ovitrelle na pekniecie pecherzyków ale to jeden zastrzyk i w aptece novum kosztuje 87 zł.
    co jeszcze hmm koszty zwiazane z in vitr ktore nie wchodza w program to badania wirusowe, ktore bardziej sie opłaca zrobic np w diagnostyce a nie w klinice bo z polowe mniej- badania te musisz wykonac i Ty i partner. ja musialam tez zrobic posiewy z szyjki i pochwy (tez to jest standard przy takich procedurach bo jednak bedzie punkcja wiec nie mozna ryzykowac przeniesienia ewentualnych bakterii dalej)
    tez jeszcze przed wizyta stymulacyjna musialam zrobic LH+E2+progesteron+morfologia (w diagnostyce 174 zl) ktore sa potrzebne do rozpisania lekow jak i punkcji morfologia.

    wiem, że inna klinika ale mniej wiecej mysle podobnie to wyglada a koszty leków sa porownywalne. to jest zawsze sprawa indywidualna ile dostaniesz lekow czy wiecej czy mniej wtedy to pochłania mniej pieniedzy, nie zliczyłam nigdy całego kosztu ivf prywatnie ale wydaje mi sie ze nie przekroczylismy 10 tys, ze nawet zmiescilismy się w 9 tysiacach ze wszystkim musialabym zliczyc, bo nie wszystkie koszty ponosilam podczas procedury (np badania wirusologiczne mialam zrobione z 2 mies wczesniej i były aktualne)

    my tez nie czekalismy na ewentualna refundacje na przyszly rok (w novum juz w marcu nie bylo miejsc na ten rok...:/) bo spodziewalismy sie takiego obrotu spraw ze w czerwcu skonczy sie program a my tylko stracimy czas. nie załujemy żadnej wydanej złotówki...
    poza tym powoli ogladam co potrzeba przy małym dziecku- no to są dopiero fajne koszty! :)

    przepraszam ze sie tak rozpisalam ale chciałam najlepiej rozpisac koszty. aha tego nie napisalam wyzej REFUNDOWANE SA TYLKO LEKI DO STYMULACJI, LEKI PO PUNKCJI NIE SA REFUNDOWANE
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    Ewcia, musicie też brać pod uwagę fakt, że wraz z końcem refundacji programu, skończy się refundacja leków do stymulacji :(
    Anusia, bardzo dużo zapłaciłaś za LH+E2+progesteron+morfologię!
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    a faktycznie, to nie cena z diagnostyki ale wlasnie kliniki bo 1 homorn 52 zł bodajze
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeDec 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja pitole Olga nie załamuj mnie, czyli musimy się streszczac i kredyt zalatwiac. Jesteś z Poznania, bo my mamy 170km to plus dojazdy. Jaka masz opinie na temat klinik w poznaniu. Nam kampioni robiła 3 iui na polnej, a pracuje w invimed dlatego myślimy tam. A tak wogole dziękuję za wyjaśnienie :-)
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny Ja tak z czystej ciekawosci pytam: czy bez refundacji od panstwa, prywatnie tez sa takie ograniczenia jesli chodzi o invitro? Tzn. Jesli chodzi o zapladnianie komorek, ze tak Malo sie zapladnia, Malo pozniej jest do mrozenia zarodkow I Czy zarodkow pozniej Nie mozna po latach zniszczyc jesli rodzice tak sobie zycza.. Czy prywatnie samotna kobieta lub osoba w zwiazku partnerskim a Nie malzenskim moze skorzystac z banku spermy I wykonac invitro skoro chce I Ja Stac? Tak sie ostatnio zastanawialam jak to w Polsce jest...bo tutaj w Irlandii oczywiscie wszystko to mozna I to jak najbardziej. Ivf Nie jest dla nikogo refundowane przez panstwo, ale 20% kazdy odzyska z podatku, tez leki do ivf tak jak wszystkie leki I dla wszystkich podatnikow:na miesiac max 150 euro placi sie za leki, wiec tez mocno refundowane..
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Eddie - 01 listopada weszła w Polsce ustawa o IVF i dotyczy wszystkich i kliniki w programie i prywatne... niestety

    PS. U Ciebie juz 30 tydzien!!!!! Szok. Na kiedy masz termin kochana?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Eddie3015, po wejściu w życie ustawy nie ma znaczenia w jakim trybie podchodzisz do procedury:
    - można zapłodnić max 6 komórek,
    - można podać 1 zarodek,
    - można podać 2 zarodki, tyko w szczególnych przypadkach jeśli są wskazania medyczne,
    - jest dostępne dla małżeństw i związków nieformalnych,
    - nie mogą z niej korzystać osoby samotne,
    - przy dawstwie oocytów dla związków nieformalnych dziecko będzie miało wpis o dawstwie w USC,
    - nie można zniszczyć zarodków,
    - po 20 latach zarodki przechodzą na własność państwa.
    I nie wiem co jeszcze ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    oooo a ja jestem ciekawa. bo mi 2 z 5 zarodków zamrozili w jednej porcji (były kategorii 3, czyli slabsze niz pozostałe 3)- no to chyba nie bedzie wyboru- w takiej sytuacji muszą podać dwa- bo nie mozna dwóch rozmrozic a potem z powrotem jednego zamrozic :/
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Podobno można zamrozić ponownie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Czyli będą dokładać do zwykłych wizyt u ginekologa..no na pewno pomoże to niepłodnym parom. Naprotechnologia jest skierowana dla kobiet..a co z mężczyznami i ich problemami np zbyt mała ilosc plemników i możliwośc pobrania ich dzieki punkcji. Ech no okaże się że in vitro będzie już tylko dla bogatych.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    mysle ze takie rozmrazanie i ponowne zamrazanie oslabi jeszcze raz zarodek. a jesli jesli zostały zamrozone przez embriologa jako slabe ze nalezy podac je oba tzn ze jest to wyjatkowa sytuacja.
    eh na razie o tym nie mysle, jesli ta ciaza w której jestem szczesliwie sie skonczy urodzeniem dziecka to jeszcze kilka prob nim dojdziemy do tych dwóch ostatnich i wtedy bedziemy sie martwic :( moze do tego czasu ustawa zostanie poprawiona
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    anusiu, nie wiem jakie są kryteria do podania dwóch zarodków. Nie wiem czy fakt, że są słabe jest wystarczającą podstawą.
    A napro, na pewno pomoże zajść w ciążę kobietom np. bez jajowodów ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Teraz jest tak że dwa podają jeśli są słabej jakości (u mnie tak było przy pierwszym ivf), wcześniejsze nieudane próby i chyba więk. A jeśli chodzi o rządowe podejście to zawsze podają tylko jeden zarodek chyba że kobieta ma 35+ to dwa...ale mogę się mylić.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 7th 2015
     permalink
    A kiedy miałaś pierwsze podejście? Komercyjne?
    W rządowym podają dwa jeśli są wskazania medyczne lub kobieta ma 35 lat. Czyli identycznie jak w nowej ustawie.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeDec 7th 2015
     permalink
    Komercyjne (na zasadzie dawstwa) wrzesień 2014 ale klinika w której pochodziłam trochę podejrzana była więc ich przykład nie powinien być w ogóle omawiany;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 7th 2015
     permalink
    No to "leciałaś" bez ustawy. Ta obowiązuje dopiero od 1 listopada, więc nie można porównywać zasad.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  7.  permalink
    Obe, a który paragraf ustawy mówi o transferze tylko 1 zarodka :/ zasmuciłam mnie :/ ?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Ainaa, nie mam pojęcia. Trzeba poszukać w Ustawie.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Ale jest tak na 100%
    --
  8.  permalink
    No właśnie szukam i szukam i nie widzę :/... Szukam dalej :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    A może to jest w rozporządzeniu jakimś?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  9.  permalink
    Zapytam gina na najbliższej wizycie ;)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    No zapytaj, bo sama jestem ciekawa. Ja się i tak łapię na dwa ale warto to potwierdzić :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  10.  permalink
    Jest napewno gdzieś bo my podpisywaliśmy i lekarz nam też mówił, ja się łapałam na dwa już po pierwszej nie udanej próbie, no ale jak już kiedys pisałam nie było nam dane mieć dwóch zarodków. Także to wygląda tak że albo wiek albo dwa nieudane transfery albo endometrioza, albo podejście lekarza, który stwierdzi, że podajemy dwa, ale na pewno nie przy pierwszym in vitro z programu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.