Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Dzisiaj słuchałam w radiu informacji na temat tej 14 latki, której ksiądz rzekomo przeszkodził w aborcji.
    Co się okazuje - 14 latka była o tyle zgwałcona, że prawo mówi, że seks z osobą poniżej 15 r.ż jest gwałtem, natomiast faktycznego gwałtu nie było.
    Psycholog, z którym rozmawiała, twierdzi, że ona wcale nie chce usunąć ciąży, to matka silnie na to naciskała i dlatego może byc teraz pozbawiona praw rodzicielskich.
    Ot, ufać wybiórczej.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    1) Współżycie przed 15 rokiem życia JEST CZYNEM ZABRONIONYM prawnie, nielegalnym, tak samo jak gwałt, mimo, że gwałtem nie jest.
    2) Dziewucha w rozmowie z Newsweekiem twierdziła, że ciąży nie chce, cyt. "W rozmowie z tygodnikiem "Newsweek" Agata potwierdziła, że chce usunąć ciążę. W efekcie ciągłego nękania przez działaczy organizacji pro-life dziewczyna doznała silnego krwotoku."
    3) Nie mam pojęcia co o tej sprawie uważać, ja na miejscu matki bym raczej skłaniała córkę do urodzenia dziecka. Jednak z punktu widzenia prawa widzę problem z czynem zabronionym i pomimo tego, że w Polsce nie ma prawa kazusowego, to zabronienie tej dziewczynie prawne aborcji byłoby dużym precedensem mimo wszystko.

    Nie mam pojęcia co powinno się robić w takich sytuacjach :/
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Jak trudno u wystaranych ciężarnych na 28dni znaleźć przyczynę krwotoku. Jak łatwo - gdy ktokolwiek staje po stronie tej "fasolki", która nie może się bronić, też bądź co bądź wystaranej.
    --
  1.  permalink
    Włodeczek dlaczego piszesz 'dziewucha'?
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Bo złości mnie ta szopka. Uważam, że bez względu na finał ta sprawa zakończy się źle dla dyskusji o aborcji. O ile jest o czym dyskutować. Sprawa ta "kompromituje" w oczach ludzi ruch pro-life, a podejrzewam, że za kilkadziesiąt lat będzie podobnie jak w Roe vs. Wade - dziewczyna stała się, mimowolnie jak mniemam, symbolem. Szkoda, że nieświadomie. Ok, jest ciąża, jest problem. Oczywiście, że mogła nie współżyć i powinna być odpowiedzialna, ale to był czyn zabroniony, a dziecko miało 14 lat :/.

    Dziwna matka, dziwna sprawa i uważam, że bardzo duży problem. Dla pro-life.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Czy widzicie różnicę między 17-sto latką a 14-sto latka która idzie do łóżka z facetem?? Ja nie! i nie ważne czy chłopak ma 15ście lat czy 40 - 40 latek by poszedł siedzieć a 15-sto latek ? jak dziewczyna urodzi jego rodzice będą płacić alimenty :confused: Sorki nie chcę być po niczyjej stronie ale ona wiedziała co robi tak samo jak dorosła kobieta idąca do wyra z facetem - no chyba że była upośledzona ale o tym nie ma ani słowa
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Nie pierwsza i nie ostatnia.
    Czy tylko dla pro-life? Czy zabicie dziecka zgodnie z ideą świadomego macierzyństwa wg Federy będzie naprawdę rozwiązaniem problemu? Było minęło? Żadnych długofalowych skutków? Żadnych ofiar?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Czy widzicie różnicę między 17-sto latką a 14-sto latka która idzie do łóżka z facetem?? Ja nie! i nie ważne czy chłopak ma 15ście lat czy 40 - 40 latek by poszedł siedzieć a 15-sto latek ? jak dziewczyna urodzi jego rodzice będą płacić alimenty :confused: Sorki nie chcę być po niczyjej stronie ale ona wiedziała co robi tak samo jak dorosła kobieta idąca do wyra z facetem - no chyba że była upośledzona ale o tym nie ma ani słowa
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Czy widzę różnicę? Tak, i to poważną. 14 latka to niemal dziecko, 17 latka to niemal dorosła kobieta. I patrząc na siebie, na swoje ewentualne dziecko jestem na mega nie dla aborcji. Jednak widzę różnicę i całkowicie rozumiem dlaczego jest to czyn zabroniony. Z 14 latkami się nie sypia. NIE I KONIEC! Tylko że sytuacje dzieci sypiających ze sobą są chyba najgorsze. Dorosłego faceta zmusiłabym do alimentów i obarczyła megagrzywną. A co zrobić z 15 latkiem? Który przecież sam ze sobą też tego dziecka nie zrobił.

    Ama, absolutnie nie będzie, to oczywiste :/
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    podpisuję się pod tekstem wledeczek w 100%
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    wlodeczek: Z 14 latkami się nie sypia. NIE I KONIEC! Tylko że sytuacje dzieci sypiających ze sobą są chyba najgorsze
    Włodeczku ale na to nic nie poradzisz! Wszędzie trąbią (mam na myśli smarkaczy) że bzykanie sie to coś zajefanego i takiego dorosłego. Chcesz być cool? pal pij i sie bzykaj - sorki ale jako matka "nastolatki" słyszę nie jedno
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    to ciekawe że Federa tak bardzo stawia na to że to był gwałt a na pontonie namawiają 14 stki do "rozwijania i poznawania" swojej seksualności :confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    O tej 14-latce mówią teraz w DDTVN ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Izunia, napisz, co mówią. Nie każdy ma rano dostęp do TV.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    AMA zrobili z tej "afery" mięso medialne ...
    Gośćmi Prokopa i Wellman była jakaś kobieta i facet - nie wiem kim oni byli, bo włączyłam i już leciało ...
    Kobitka obstawała przy tym, by ta 14-latka miała wybór odnośnie ciąży - czy ją chce czy nie ... Facet był przeciwny do namawiania i przedstawiania dziewczynie możliwości aborcji.
    Najgorsze właśnie to, że zostało to wywleczone na forum medialne i posłużyło jako kontrowersyjny temat a dziewczyna i tak została z "problemem" ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Jak skomentowała te wypowiedzi prowadząca?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Hmmm Wellman powiedziała tylko jedno - próbowała uspokoić kipiących ze złości gości hasłem - "to sprawa intymna i indywidualna, nikt nie powinien decydować i podejmować decyzję za kogoś" ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    A jednak w tym celu ich zaprosiła. :-)
    Goście się pokłócili ze sobą?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    No nie do końca, ale można by rzecz, że darli koty ...
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    14-latka nie chce tego dziecka, więc jednak dziecka, a nie płodu?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Z tego co czytałam, to dziewczyna co chwila zmienia zdanie w sprawie tej ciąży...
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Na litość boską to jest 14 latka, one na ogół mają problemy w stylu chcę iść na dyskotekę lub chcę kucyka My Little Pony, tudzież nt. koloru bluzki...

    Jak można od niej oczekiwać stanowczości i świadomości w sprawie posiadania dziecka?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    BYła na tyle dorosła, żeby podjąć współżycie to musi się liczyć z tym, że można zajść w ciąże..... obecnie 14-latki są "bardziej" dorosłe (oczywiście w ich mniemaniu) - to muszą byc i odpowiedzialne za swoje życie.... to trudny wiek - wiek dojrzewania, raz się chce być traktowaną jak małe dziecko(nagradzanie za dobre oceny, prezent,przytulenie) a za 5 min już jest prawie dorosła....14 lat to już nie dziecko....mam wiele koleżanek, które w tym wieku straciły dziewictwo i zachowywały się jak pełnoletnie dziewczyny....
    Moim zdaniem ona powinna się sama nauczyć podejmować decyzje czy urodzić czy nie...z decyzją bedzie żyła całe życie...
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Iwrowe, zgadzam się z Tobą. Rozpoczęcie współżycia wiąże się z podjęciem wielu ważnych mniejszych decyzji, pokonaniem wstydu, strachu itp. Nie wierzę, że w dzisiejszych "wyuzdanych" czasach nie wiedziała jakie mogą byc konsekwencje takiej decyzji. Teraz powinna podjąć kolejną. Wkurza mnie szum wokół całej tej sprawy.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Pewnie zaufała niezawodnej nowoczesnej anty.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Szczerze mówiąc wątpię, żeby się zabezpieczyła
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    No właśnie miałam napisać czy ona w ogóle myślała o antykoncepcji ... Kodama czytasz w moich myślach hehe :P
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    :))
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Inny punkt widzenia na tę historię

    Becikowe dla Alicji Tysiąc

    Drogie dziecko
    Prymas powiedział ze szczytu Jasnej Góry, że z odszkodowania, jakie Polska musiała zapłacić Alicji Tysiąc (nie wymienił jej nazwiska) wynika, że jej najmłodsza córka żyje nielegalnie. „Prymas Glemp tak dużo osób szczuje wobec mnie. Są fanatycy Kościoła, którzy mogą mi zrobić krzywdę. Obawiam się o siebie i dzieci” – żali się pani Tysiąc. Z pewnością Alicja Tysiąc najbardziej obawia się o najmłodszą córkę. Przecież to dziecko ma wartość 25 tys. euro!

    Kościół krzywdziciel
    Ta sama Alicja Tysiąc (czytaj: feministki z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) zamierza założyć fundację, która „będzie się zajmować kobietami i rodzinami pokrzywdzonymi przez Kościół”. Przy okazji przyznała, że dostawała pomoc od organizacji katolickiej, gdy była w drugiej ciąży – „ale tylko do momentu porodu”. Do tej pory rozgłaszała wszędzie, że nikt z Kościoła w ogóle jej nie pomógł. Oto wzorcowy przykład osoby pokrzywdzonej przez Kościół.

    Zmiana decyzji PO ZAAPLIKOWANIU środka poronnego
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    czy TO nie jest żenujące?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Zabrał się towarzysz za uszczęśliwianie 2 dzieci.
    Spod newsa: szkoda, ze jak matka millera byla w ciazy to wtedy sie zadem laskawca nie znalazl co bym jej pomogl ta ciaze usunac
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Walka o prawo do dzieciobójstwa


    Nowiccy – ciekawe koincydencje
    Wanda Nowicka martwi się o rzekomo zgwałconą dziewczynkę; a w tym czasie jej syn życzy śmierci polskim żołnierzom. Lewacy to naprawdę interesujący ludzie, przede wszystkim nielogiczni. Łączą w sobie dwa sprzeczne uczucia: współczucie dla ludzi z głęboką nienawiścią do ludzi.

    Oto onet.pl podał następującą informację: „Federacja na rzecz Kobiet apeluje do premiera ws. 14-latki”. W informacji tej czytamy, że feministki proszą Premiera RP „o pilną interwencję" która doprowadzi do umożliwienie wykonania legalnej aborcji" u 14-latki z Lublina, zaapelowała do szefa rządu Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. W liście wystosowanym w środę do premiera Donalda Tuska Federacja wyraziła nadzieję, że zainteresuje się on sprawą i podejmie stosowne kroki, by instytucje, które są odpowiedzialne za przestrzegania prawa w tym zakresie, wypełniły swoją powinność”.

    Dalej onet.pl podaje: „W sobotę "Gazeta Wyborcza" podała, że 14-letnia dziewczyna z Lublina padła ofiarą gwałtu i mimo zgody prokuratury na aborcję, dwa lubelskie szpitale odmówiły jej wykonania zabiegu. We wtorek "Gazeta" napisała, że 14-letnia Agata zaszła w ciążę ze swoim kolegą. "Prawo mówi, że gdy ciąża jest wynikiem seksu z nieletnią - czyli czynu zabronionego - można ją przerwać. Nastolatka jest w 11 tygodniu (ciąży), a aborcję w Polsce można wykonywać do 12" - pisze "Gazeta Wyborcza". Pojawiły się już apele polityków lewicy i ruchów obrony życia w tej sprawie. Na razie dwie prokuratury – w Lublinie i Warszawie – badają, czy ktoś nie nakłaniał 14-latki do aborcji.

    Pierwsze postępowanie wszczęto po informacjach ze szkoły nastolatki, drugie – z zawiadomienia Fundacji Nazaret oraz Federacji Ruchów Obrony Życia. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski w środę powiedział, że widzi pole do działania dla prokuratury, która powinna zbadać, czy szpital miał prawo odmówić takiego zabiegu”. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że cała sprawa z rzekomo zgwałconą nastolatką to typowy „fakt dziennikarski”. Pisze o tym „Dziennik” (11.06.2008), donosząc, że nastolatka nie została zgwałcona, gdyż dochodzenie policji ustaliło, że rzekomym gwałcicielem jest... chłopak dziewczyny, a seks uprawiali za obopólną zgodą.

    I nie byłoby w całej tej informacji w sumie nic ciekawego, gdyby nie jedno „ale”. Pisząc o Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zapomniano wspomnieć, że na czele tej organizacji stoi niejaka Wanda Nowicka. Wcale nie jest zdziwiony, że „zapomniano” o tym wspomnieć. Wszak właśnie wybuchła afera z udziałem syna Wandy Nowickiej, działacza komunistycznej organizacji Lewica bez Cenzury im. Feliksa Dzierżyńskiego. Na stronie internetowej tej organizacji młody Nowicki pisze o naszych żołnierzach walczących w Iraku i w Afganistanie: „Oby nikt z nich nie wrócił żywy. Albo lepiej - niech wszyscy wrócą – jako inwalidzi – niezdolni do funkcjonowania w wolnorynkowym kapitalizmie. Niech te parszywe mendy wrócą bez nóg, bez rąk – z pokiereszowaną gębą i wydłubanymi oczami. Chcieliście tam jechać – to zdychajcie w afgańskich piaskach – może, jako nawóz – będzie z was jakiś pożytek. Od dzisiaj będziemy na LBC świętować śmierć każdej polskiej k...y – w NATO-wskiej okupacyjnej misji" (cyt. za: naszdziennik.pl).

    Kilka dni temu organizacja Lewica bez Cenzury im. Feliksa Dzierżyńskiego opublikowała artykuł, w którym stwierdziła, że "dla uszczęśliwienia milionów ludzi pracy, uzasadnione były mordy w Katyniu".(cyt. za: tvn.24.pl). Mam pytanie do Czytelników: czy Państwa zdaniem Wanda Nowicka może być poważnie traktowana jako autorytet w sprawach etyki? Przecież nawet nie umiała wychować syna...
    Adam Wielomski
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    November, pisałaś o tej rozmowie?
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    Ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć z komentarzy. Np: że płód do 12 tygodnia nie ma mózgu.
    Nie ma jak gruntowna wiedza.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 17th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    http://wiadomosci.onet.pl/1770598,448,item.html
    --
  2.  permalink
    który to mniej wiecej tc tej dziewczyny?wiecie może?bo nigdzie nie doczytałam
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    11, jeśli nie 12 już
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    wg mnie już bardzo blisko albo przekroczyła 12 w 10-11 była jak chciała wykonać zabieg ale 1wsza klinika się nie zgodziła
    --
  3.  permalink
    to juz wysoko ze tak powiem,macie swoje zdanie na ten temat?ja mam:nie usuwać
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Ja też uważam że nie powinna zabijać dziecka - wg prawa to niby był gwałt ale wiemy że poprostu poszła w tango z 15 letnim chłopakiem...
    Znalazł się też czlowiek ktory chce pomoc jej materialnie w tej sprawie - przeznacza na to jak narazie 50 tyś...
    No i oczywiscie najważniejsze dla mnie jest tu życie tego dziecka - ono już jest a tu sie dyskutuje w mediach czy można je zabić...- horror...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    Jest też "miłosierny" człowiek, który chce pomóc materialnie w legalnym zabiciu dziecka zagranicą. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    Moje zdanie - nie usuwać ze wszystkich rzeczy na A skoro nie wybrała pierwszego A (antykoncepcja) ma jeszcze do wyboru adopcje a tym uszczęśliwiłaby jeszcze innych ludzi
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    And, celna uwaga :)
    Moim zdaniem - i takie było moje zdanie od początku - nie usuwać. Powinna ponieść konsekwencje swojej nieodpowiedzialności.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    And, A to abstynencja, a nie ryzykowne zachowania.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    Amazonko ja myślę o 3xA jako Antykoncepcja, Aborcja, Adopcja... a abstynencja hmm na to to już za późno i tak i nie tylko w jej przypadku:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Skoro rozważasz, na co już za późno, to warto wspomnieć o odpowiedzialnym podejściu zamiast ryzykownych zachowań sprzyjających aborcji.
    O podstawach i punkcie odniesienia dla nastolatków.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    Amazonko o podejściu nastolatków mam swoje zdanie - zauważ że sama zostałam mamą przed ukończeniem 17roku życia ... tylko co Ty czy ja teraz zrobimy? wielkie nic! możemy pogdybać jakby to było cudownie i wspaniale gdyby panny nastoletnie pamiętały że sex=bobo. Ale to się zmieni dopiero w sytuacji nie gdy będą tabsy rozdawane za darmo od przedszkola, czy też była prowadzona akcja uświadamiająca o NPR - to się zmieni gdy 1 Sex nie będzie wychwalany jako cos wspaniałego i dorosłego 2 gdy sex przestanie być tematem tabu a zacznie być tematem otwartym i nie wstydliwym i 3 (przede wszystkim i to powinno być nr 1) gdy starzy zaczną sie interesować swoimi dziećmi i mieć dla nich czas a nie zostawiać ich samym sobie Tv komputerowi itd
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=10068047
    finał sprawy...:sad:
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    http://wiadomosci.onet.pl/1771841,11,item.html
    ja właśnie przeczytałam tę wiadomość na onecie... Zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz odmówiono Komuś prawa do życia :sad: Biedny mały aniołek...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.