Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    jaca_randa: Brzydko oceniacie tę panią. Można się z kimś nie zgadzać, ale dlaczego od razu staczać się do poziomu parteru?


    Wiesz co,nie przesadzaj ja nie mam sobie nic do zarzucenia i radze uwazac z takim komentami typu ''staczać się do poziomu parteru''. Bo ja swojego dziecka nie chcialam zamordowac..!!!I bede nazywac rzeczy po imieniu !!!:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    No to nazywaj, ale nie wyzywaj. Ja tam sobie mam wiele do zarzucenia, idealna nie jestem, może Ty tak, skoro z taką łatwością osądzasz innych...
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  2.  permalink
    jaca_randa: No to nazywaj, ale nie wyzywaj. Ja tam sobie mam wiele do zarzucenia, idealna nie jestem, może Ty tak, skoro z taką łatwością osądzasz innych...


    Bede robc to na co mam ochote!wolny kraj.Moze Tysiac wytoczy mi proces...?:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    JacaJando, czy uważasz, że wszystko w porządku? Można wyłudzać pieniądze od państwa, bo "gumka pękła" czy co tam jeszcze? Może niech każda z nas złoży pozew w Strasburgu, bo ciąże źle wpłynęły na nasze zdrowie - mi zostały rozstępy i blizna po nacinaniu krocza. A ta pani dziwnym trafem widzi tak, jak widziała, tylko szukała pretekstu, żeby się pozbyć skutków własnego postępowania. Chyba wiedziała, że pójście z kimś do łóżka może się skończyć ciążą?
    Piszesz, że chcesz decydować o swoim ciele - to decyduj. Tylko ponoś też skutki swoich decyzji. Nie karaj za nie niewinnych, którzy się sami na świat nie pchali.
    Przykre jest to, że nawet w tym miejscu trudno o kulturalną wymianę zdań. Jeśli ktoś ma inne zdanie niż Ty, to nie znaczy, że musisz go od razu obrzucać inwektywami... Wcale Tysiąc nie obgaduję - gdybym ją spotkała, powiedziałabym jej to, co napisałam tutaj prosto w oczy.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    W bezpośredniej rozmowie z panią Tysiąc też byłabyś równie odważna i niemiła, Ewo?
  4.  permalink
    Melodie: W bezpośredniej rozmowie z panią Tysiąc też byłabyś równie odważna i niemiła, Ewo?



    Oczywiscie! Co moze mialabym jej wlzic w tylek jeszcze...?Dla mnie aborcja jest morderstwem....Kiedys w gimnazuj uwazalam ze kobieta ma prawo decydowac,ale kiedy obejrzalam na lekcji ''Niemy krzyk'' zmienilam zdanie calkowicie. Jak aznwac wyrywanie u plodu raczek,nozek i miazdzenie glowki???Przypominam,ze u Tysiac nie bylow skazan do przerwania ciazy dlatego jestem nastawiona do niej negatywnie od poczatku...Wystarczy przeczytac artykul,ktory wkleila Amazonka o lekarzu,ktory odmowil Tysiac skrobanki.Zbesztala jego z blotem i wszystkich lekarzy ...W wywiadze na zywo''druga strona medalu'' opowiadala jak ten lekarz przyjal ja na korytarzu..Okazalo sie ,ze to calkiem inaczej wygladalo....U mnie ta kobieta jest skreslona i ma zero szacunku. Szkoda mi tylko jej corki,ktora musi znosic upokorzenie i ogladac w telewizji jak mamusia sie sadzi bo jej nie zbaila....Kiedys dorosnie i wcale sie nie zdziwie jak odwroci sie od niej...

    Kiedys powiedzialam mezowi,ze gdyby mial wybierac ja czy dziecko to oczywista sprawa jest ze dziecko i bylabym w stanie poswieci swoje zycia dla dziecka a w tym przypadku Tysiac ciaza nie miala wplywu na jej wzrok,wiec o czym ta dyskusja..? Jestes za tym zeby kobiety dla widzimi sie usuwaly ciaze..?
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Ewa, nie po raz pierwszy widzę, że bardzo łatwo Ci oceniać ludzi, obcych ludzi. Póki nie znajdziesz się w konkretnej sytuacji stonuj trochę. Nikt nie zabrania potępiać Ci aborcji. Tylko po co takie słowa?
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa: Kiedys powiedzialam mezowi,ze gdyby mial wybierac ja czy dziecko to oczywista sprawa jest ze dziecko i bylabym w stanie poswieci swoje zycia dla dziecka

    po raz kolejny mówisz o czymś czego nie przeżyłaś, nie wiesz tak na prawdę co czułabyś w takiej chwili.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Oczywiście, że jestem przeciwna nieuzasadnionej aborcji. Ale jestem też za tym, by traktować z szacunkiem każdą osobę. :-)
  5.  permalink
    Tamara74: Ewa, nie po raz pierwszy widzę, że bardzo łatwo Ci oceniać ludzi, obcych ludzi. Póki nie znajdziesz się w konkretnej sytuacji stonuj trochę. Nikt nie zabrania potępiać Ci aborcji. Tylko po co takie słowa?


    A ja nie pierwszy raz widze jak lubisz krytykowac to co pisze..?Bo co pisze wprost prawde? az tak gorszy ludzi ,ze ktos nazywa rzeczy po imieniu...?Tamara Malo argumentow za tym przemawia...?Nie jest wystarczajacym argumentem ze nie bylo podstaw do aborcji? Druga sprawa jak dostala odszkodwanie sprawwa ucichla...Ani slowa nie ma o Tysiac a ponoc miala tak pomagac kobietom. Szum medialny zapenwil jej ciepla posadke jako radna czego wiecej chciec..? A teraz najwazniejsze dlaczego kobiety wychowujace bardzo chore dzieci nie dostaja tak wyskoch odszkodowan tylko czekaja na jakigos sponsora z fundacji...?Im sie to bardziej nalezy niz jakies zdesperowanej babie ,ktora nie dokonala aborcji...Nie uwazasz...?Naprawde nie widzisz priorytetow...?Gdzie jest sprawiedliwosc...?Ona dostala 30 tys zlotych a niektore matki nie maja na leki dla chorych lub umierajacuch dzieci....Najbardziej to mnie chyba w tym wszytskim denerwuje. Naprawde sa ludzie bardziej potrzebujacy.dlaczego nikt tego nie widzi..? Wazniejszy jest falszywy szacunek niz prawda..? Wystarczy wybrac sie do Centrum zdrowia dziecka popatrzec na te biedne dzieciaczki porownac taka tragedie do ''tragedi tysiac'' Chyba nie musze nic dodawac...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    A dlaczego Ciebie tak obchodzi ta pani Tysiąc? Dlatego, że w mediach o niej było głośno? Dlaczego się tak emocjonujesz zupełnie obcą dla Ciebie kobietą? Jest wiele kobiet, które usuwaja ciążę - one też budzą w Tobie takie emocje?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    [quote=RoxyEwa][/quote]
    Sęk w tym, RoxyEwo, że całej prawdy nie znasz.
    Co więcej, prawda na Twój temat dotyka Cię mocno, złościsz się, protestujesz, a innym odmawiasz prawa do wolności słowa i czynu.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  6.  permalink
    Melodie: A dlaczego Ciebie tak obchodzi ta pani Tysiąc? Dlatego, że w mediach o niej było głośno? Dlaczego się tak emocjonujesz zupełnie obcą dla Ciebie kobietą? Jest wiele kobiet, które usuwaja ciążę - one też budzą w Tobie takie emocje?


    Oczywiscie tylko te inne ,ktore to zrobily nie maj odwagi sie do tego przyznac. Wiesz dlaczego wzielam to do siebie...?Nienawidze niesprawiedliwosci...!Kieyd moja mama byla na onkologii po mastektomii piersi obok niej lezala 16sto letnia dziecwzyna,kotra umarla bo nie miala pienidzy na leczenie!!! Dzieic malutkie rowniez umieraja bo nie ma na to pieniedzy zeby sprowadzic bardzo drogie leki,ale w naszym pieknym kraju widac jakie sprawy sa priorytetami....
    --
  7.  permalink
    jaca_randa: Sęk w tym, RoxyEwo, że całej prawdy nie znasz.Co więcej, prawda na Twój temat dotyka Cię mocno, złościsz się, protestujesz, a innym odmawiasz prawa do wolności słowa i czynu.


    Dobrze,ale nie porownujmy sposobu moich wypowiedzi do aborcji...Wiesz wydaje mi sie,ze wszyscy wiedza jak bylo dzialo sie to w koncu na oczach calej Polski...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    I myślisz, że te Twoje emocje i nerwy mają jakiś wpływ na to co się dzieje? Sądzisz, że jak pokrzyczysz na forum to się coś zmieni?
  8.  permalink
    Melodie: I myślisz, że te Twoje emocje i nerwy mają jakiś wpływ na to co się dzieje? Sądzisz, że jak pokrzyczysz na forum to się coś zmieni?


    Co do sposobu moich wypowiedzi to inna sprawa zawsze wypowiadalam bezposrednio wprost to co mysle,nawet w szkole to robilam i czasami bylam za to znienawidzona ale tez bylo sporo osob,ktore mnie za to szanowaly.Klotnie zniszczyly wiele relacji na mej drodze ale coz wiem co mysle nie na wszystko sie zgodze. nie mam zamiaru tez spelniac czyis oczekiwan bo w zyciu w koncu nie chodiz o to by sympatie zdobywac taki charakter i nie narzeam..
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RozyEwo, Twój wybór kogo zrozumiesz, czy ofiary losu, czy tych, którzy do nich nie należą. Znacznie łatwiej jest ustawić się po stronie tych najsłabszych, bo wymaga to jedynie cofnięcia się do swojego dziecińtwa. Znacznie trudniej jest zaakceptować fakt, że życie w społeczeństwie to stykanie się z różnymi osobami i ich nieszczęściem, z którym nieraz radzą sobie w sposób trudny do zaakceptowania.
    Piszesz, że nie mam prawa porównywać Twojej agresji słownej do aborcji. A dlaczego nie? Stoją za nią niemal takie same emocje strachu, złości i wygody.
    Podoba mi się idea zmieniania świata przez zmianę siebie. Może właśnie od tego trzeba zacząć, a nie od rzucania kamieniem w tych podłych tego świata.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  9.  permalink
    jaca_randa: RozyEwo, Twój wybór kogo zrozumiesz, czy ofiary losu, czy tych, którzy do nich nie należą. Znacznie łatwiej jest ustawić się po stronie tych najsłabszych, bo wymaga to jedynie cofnięcia się do swojego dziecińtwa. Znacznie trudniej jest zaakceptować fakt, że życie w społeczeństwie to stykanie się z różnymi osobami i ich nieszczęściem, z którym nieraz radzą sobie w sposób trudny do zaakceptowania. Piszesz, że nie mam prawa porównywać Twojej agresji słownej do aborcji. A dlaczego nie? Stoją za nią niemal takie same emocje strachu, złości i wygody. Podoba mi się idea zmieniania świata przez zmianę siebie. Może właśnie od tego trzeba zacząć, a nie od rzucania kamieniem w tych podłych tego świata.


    Wiesz ten czas kiedy bylam zbuntowana minal od kiedy mam dziecko,cora nauczyla mnie pokory tak jak nagla smierc mojej mamy. Nie wystraczy zmiana siebie zeby miec inne spojrzenie na swiat trzeba tez swoje przejsc...Naprawde mimo iz mam 21 lat widzialam juz wiele ...Mysle ze ta kobieta bije sie codziennie z myslami co chciala zrobic patrzac na dorastajaca corke i to moim zdaniem wsytarczajaca kara...
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa: A ja nie pierwszy raz widze jak lubisz krytykowac to co pisze..?

    nie krytykuję, tylko wskazuję, że wydajesz bardzo stanowcze opinie o czymś czego nie przeżyłaś. To nie odwaga, to brak pokory, pycha i buńczuczność.
    Nie rozumiesz, że nikt nie zabrania Ci stanąć po konkretnej stronie problemu? Każda z nas ma jakieś tam zdanie, np o aborcji. Ale nie mamy prawa oceniać konkretnej osoby, jeśli nie byliśmy przy niej, nie znamy jej, nie wiemy co czuła. Możemy potępić czyn. Ja też jestem przeciwna, ale nie mnie pouczać i oceniać p. Tysiąc, czy kogokolwiek.
    Ja też mówię wprost to co myślę, nie boję się odmienności, wielokrotnie w towarzystwie mam jedyna inne zdanie, które mówię, ale nie oceniam. Nikt nie dał nam prawa do tego.
  10.  permalink
    Tamara74: nie krytykuję, tylko wskazuję, że wydajesz bardzo stanowcze opinie o czymś czego nie przeżyłaś. To nie odwaga, to brak pokory, pycha i buńczuczność. Nie rozumiesz, że nikt nie zabrania Ci stanąć po konkretnej stronie problemu? Każda z nas ma jakieś tam zdanie, np o aborcji. Ale nie mamy prawa oceniać konkretnej osoby, jeśli nie byliśmy przy niej, nie znamy jej, nie wiemy co czuła. Możemy potępić czyn. Ja też jestem przeciwna, ale nie mnie pouczać i oceniać p. Tysiąc, czy kogokolwiek. Ja też mówię wprost to co myślę, nie boję się odmienności, wielokrotnie w towarzystwie mam jedyna inne zdanie, które mówię, ale nie oceniam. Nikt nie dał nam prawa do tego.



    Oceniaj to sobie jak chcesz ,ja wiem co mysle...
    --
  11.  permalink
    Tamara74: Możemy potępić czyn


    No jedna z gazet probowala to musieli zpalacic 30 tys zl odszkodowania wiec z ta wolnoscia slowa jest roznie...Gdzies wklilam wywiad z Cejrowskim na temat wlasnie Tysiac,naprawde sensownie facet gadal....Proponuje obejrzec naprawde tu sie z gadzam w 100%
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Roxy a w jakiej dziedzinie zycia cora nauczyla Cie pokory, bo jeszcze w zadnej Twojej wypowiedzi jej nie widzialam. Wrecz przeciwnie
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa:

    Mysle ze ta kobieta bije sie codziennie z myslami co chciala zrobic patrzac na dorastajaca corke i to moim zdaniem wsytarczajaca kara...

    A ja myślę, że nie koniecznie. Rozumiem, że dużo przeszłaś i zapewne jesteś w stanie zrozumieć ludzi, którzy przeszli przez to samo co Ty. Ale to nie znaczy, że jesteś w stanie rozumieć wszystkich. Szereg ludzi ma takie sposoby działań, które są Tobie obce. Możesz próbować je zrozumieć, ale to wymaga otwartości i pozbycia się uprzedzeń. Teoretycznie jest możliwe, żebyś zrozumiała kobiety, które chcą poddać się aborcji. Ale nie sądzę, żebyś była na to wystarczająco silna.

    Pozostańmy może przy tym, że każdy odpowiada za swoje emocje, czyny i sumienie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  12.  permalink
    Trisha: Roxy a w jakiej dziedzinie zycia cora nauczyla Cie pokory, bo jeszcze w zadnej Twojej wypowiedzi jej nie widzialam. Wrecz przeciwnie


    Nie musze sie Tobie tlumaczyc...Nie zalezy mi zebys co kolwiek zauwazala jesli chodiz o mnie...
    --
  13.  permalink
    jaca_randa: A ja myślę, że nie koniecznie. Rozumiem, że dużo przeszłaś i zapewne jesteś w stanie zrozumieć ludzi, którzy przeszli przez to samo co Ty. Ale to nie znaczy, że jesteś w stanie rozumieć wszystkich. Szereg ludzi ma takie sposoby działań, które są Tobie obce. Możesz próbować je zrozumieć, ale to wymaga otwartości i pozbycia się uprzedzeń. Teoretycznie jest możliwe, żebyś zrozumiała kobiety, które chcą poddać się aborcji. Ale nie sądzę, żebyś była na to wystarczająco silna. Pozostańmy może przy tym, że każdy odpowiada za swoje emocje, czyny i sumienie.


    Ja sie wypowiedzialam juz na ten temat z reszta nie ja jedna w taki sposob do tego podchodze..
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa:

    Ja sie wypowiedzialam juz na ten temat z reszta nie ja jedna w taki sposob do tego podchodze..


    Ha, no popatrz. A ja jedna odpowiadam za swoje słowa - to, że inni uważają podobnie do mnie to nie jest dla mnie argumentem. Gdybym była jedna jedyna na świecie z moimi poglądami i nadal uważała je za właściwe i zgodne z moim sumieniem, to nie zmieniłabym je na inne.

    Jeśli podpierasz się zdaniem innych, to proponuję zająć się polityką. Zacznij zbierać głosy - może stworzycie jakąś partię i rzeczywiście Wasz punkt widzenia zaważy na systemie prawnym w naszym kraju?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  14.  permalink
    jaca_randa: Ha, no popatrz. A ja jedna odpowiadam za swoje słowa - to, że inni uważają podobnie do mnie to nie jest dla mnie argumentem. Gdybym była jedna jedyna na świecie z moimi poglądami i nadal uważała je za właściwe i zgodne z moim sumieniem, to nie zmieniłabym je na inne.Jeśli podpierasz się zdaniem innych, to proponuję zająć się polityką. Zacznij zbierać głosy - może stworzycie jakąś partię i rzeczywiście Wasz punkt widzenia zaważy na systemie prawnym w naszym kraju?


    A kto mowi ,ze podpieram sie zdaniem innych??? Pisze tak jak uwazam ja!!! Jak widac nie jestem jedyna .. w tym kontekscie to napisalam..!!!
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa:

    A kto mowi ,ze podpieram sie zdaniem innych??? Pisze tak jak uwazam ja!!! Jak widac nie jestem jedyna .. w tym kontekscie to napisalam..!!!

    A jakie znaczenie ma, czy jesteś jedyna, czy nie jesteś?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa - to już nie emocjonując się przyjmij że ktoś może mieć zdanie odmienne.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    RoxyEwa: No jedna z gazet probowala to musieli zpalacic 30 tys zl odszkodowania wiec z ta wolnoscia slowa jest roznie..

    gazeta opisała konkretny przykład, dokładnie ja Ty, oceniając osobę.
    Ale skoro podajesz takie przykłady to znaczy, że nie rozumiesz co to znaczy "mieć własne zdanie". No trudno.
  15.  permalink
    Tamara74: gazeta opisała konkretny przykład, dokładnie ja Ty, oceniając osobę. Ale skoro podajesz takie przykłady to znaczy, że nie rozumiesz co to znaczy "mieć własne zdanie". No trudno.


    Oj dobra niech Ci bedzie ...Bo widac najmadrzejsza jestes i wiesz lepiej co rozumiem a czego nie.
    --
  16.  permalink
    olimpijka: RoxyEwa - to już nie emocjonując się przyjmij że ktoś może mieć zdanie odmienne.


    No oczywiscie przeciez nie twierdze,ze nie.Ja bronie tylko swoich argumentow.
    --
  17.  permalink
    Tamaro74, napisałaś, że należy oceniać czyn, nie osobę. Prawda. Kiedy jednak czyn jest zły, a popełniająca go osoba nie wyraża skruchy, nie rozumie błędu, to trudno nie oceniać osoby. Pani Tysiąc śmieje się w twarz moralności i zdrowemu rozsądkowi, a fałszywe pojęcie tolerancji nie pozwala nam powiedzieć o niej złego słowa. RoxyEwa ma rację - mnie też boli los osób umierających z braku funduszy na leczenie, czy rodzin żyjących na skraju nędzy (przykłady można mnożyć), gdzie taka owieczka Tysiąc jest wzięta pod protekcję możnych, którzy walczą dla niej o grube odszkodowania - za co, pytam?? W tym wypadku pani Tysiąc znalazła się na afiszu, ale niesprawiedliwość krzyczy z każdej strony.
    Moim skromnym zdaniem dyskusja chyba zeszła na zły tor, bo skupiłyśmy się na jednym konkretnym przypadku (a w zasadzie na dwóch :wink: ), zamiast zrobić coś konstruktywnego.
    Jaca_jando, trzeba naprawdę zacząć zmieniać świat od siebie, zamiast opluwać innych:smile:
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeAug 20th 2011 zmieniony
     permalink
    ja nie rozumiem co was boli bardziej? to że chciała usunąć? czy to, że zgodnie z prawem dostała odszkodowanie, za coś czego jej odmówiono a co mogła zrobić zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. usunęłaby, nie byłoby szumu medialnego, a pieniądze o które się tak tu burzycie byłyby w kasie państwa.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Jaca_jando, trzeba naprawdę zacząć zmieniać świat od siebie, zamiast opluwać innych

    Dokładnie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  18.  permalink
    olimpijka: czy to, że zgodnie z prawem dostała odszkodowanie, za coś czego jej odmówiono a co mogła zrobić zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem


    No własnie nie zgodnym z prawem. W Pl istnieje mozliwosc dokonania aborcji tylko w 3 przypadkach jak wiaodmo. A pogorszenie sie wzorku Tysiac nie bylo spowodowane ciaza lecz choroba....
    --
  19.  permalink
    A ja jakoś próbuje znalezc odniesienie pomiędzy aborcją i "cieplą posadką radnej".
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeAug 20th 2011 zmieniony
     permalink
    [quote=RoxyEwa]pogorszenie sie wzorku Tysiac nie bylo spowodowane ciaza lecz choroba....

    jak widać sąd uznał inaczej
  20.  permalink
    olimpijka: jak widać sąd uznał inaczej


    Takie mamy sady i ich wyroki jakie mamy prawo a wlasciwie bezprawie.
    --
  21.  permalink
    Ewo- zacznij studiować prawo :tooth:
  22.  permalink
    aga1976: Ewo- zacznij studiować prawo


    Rozumiem,ze to byla ironia...
    --
  23.  permalink
    Przyjmij jak chcesz.
  24.  permalink
    aga1976: Przyjmij jak chcesz.


    Agnieszko alez oczywiscie ...
    --
  25.  permalink
    Ale po co prawo? Do rządu! to tam decydują, co studenci prawa będą zakuwać na najbliższej sesji... a polskie realia pokazują, że nie trzeba być orłem, żeby wzlecieć wysoko: na prezydenta wystarczy zawód elektryka, a na radną - hmm...

    "Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera!" :tooth:
  26.  permalink
    Fretka_Flynn: Ale po co prawo? Do rządu! to tam decydują, co studenci prawa będą zakuwać na najbliższej sesji... a polskie realia pokazują, że nie trzeba być orłem, żeby wzlecieć wysoko: na prezydenta wystarczy zawód elektryka, a na radną - hmm... "Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera!"


    Ehehehehe dobre Fretka:bigsmile::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Tamaro74, napisałaś, że należy oceniać czyn, nie osobę. Prawda. Kiedy jednak czyn jest zły, a popełniająca go osoba nie wyraża skruchy, nie rozumie błędu, to trudno nie oceniać osoby. Pani Tysiąc śmieje się w twarz moralności i zdrowemu rozsądkowi, a fałszywe pojęcie tolerancji nie pozwala nam powiedzieć o niej złego słowa.

    Ale nie my jesteśmy od zmuszania kogokolwiek do wyrażania skruchy.
  27.  permalink
    aga1976: Ewo- zacznij studiować prawo


    Znam sie na prawie transportowym tyle jest mi potrzebne do pracy w moim zawodzie.Dziekuje za mila rade :wink: Czasem zlosliwosc nie wychodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Do rządu!

    to ja nie wiem, czemu wy nie w rządzie a na forum:smile:
  28.  permalink
    olimpijka: to ja nie wiem, czemu wy nie w rządzie a na forum


    Widocznie nie zasluzylysmy sobie....W tym panstwie na taka przyjemnosc moga sie zalapac nieliczni,ktorzy potrafia sie dorobic na czyims portfelu :bigsmile:
    --
  29.  permalink
    Jestem przeciwniczką aborcji. Uważam, że owszem, każda kobieta ma prawo decydować o sobie, swoim ciele- i właśnie dlatego każda może podjąć decyzję współżyć czy nie współżyć, zabezpieczać się czy nie, wybrać taką czy inną metodę antykoncepcji. Każda dorosła kobieta chyba wie, a na pewno powinna wiedzieć, że 100% pewności daje tylko szklanka wody ZAMIAST. Współżyjąc liczę się z tym, że może zdarzyć się nieplanowana ciąża (nawet jeśli przy zabezpieczaniu się jest to znikomy procent).
    ALE sprawę Alicji Tysiąc widzę na dwóch płaszczyznach- pierwsza, moralna/etyczna- czy jej decyzja o aborcji była dobra/zła. Ale wydaje mi się, że nie nam o tym dyskutować, a już na pewno kogoś oceniać.
    Druga sprawa, o której opinia publiczna jak najbardziej może się wypowiadać- jest w Polsce ustanowione pewne prawo. Nie wnikajmy teraz, czy to prawo jest dobre czy złe, bo to temat na odrębną dyskusję. I Alicja Tysiąc, jako obywatelka, mogła skorzystać z tego prawa- w końcu po to zostało ustanowione. Jeśli uniemożliwiono jej skorzystanie z należnego jej prawa- zaskarżyła decyzję. Tak postąpiłaby większość obywateli na jej miejscu, w podobnej sytuacji- nie mówię o aborcji, ale o prawie którego im się odmawia. I tyle.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.