Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    chili toć nie musisz się zgadzać, to moje zdanie jest :]
    no i zobaczcie juz 3 strony dyskutujemy o ciemieniuszce haha no watek potrzebny jest jak nic :P
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    zyziaczkowo: zobaczcie juz 3 strony dyskutujemy o ciemieniuszce haha



    ahahahah bo jak Teo zarzuci tematem to ni ma ch.. we wsi :crazy::crazy::devil:
    --
  1.  permalink
    zyziaczkowo: chili toć nie musisz się zgadzać, to moje zdanie jest

    oczywiście
    tyle,że przez 6 lat nie widziałm tu ani razu jakiegoś niezdrowego podniecenia w temacie wychowania.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    ja mam pytanie, ile razy probowalyscie odpieluchowac dzieci, bo moje przechodza juz chyba 6-sta faze, do tego jest wymiennie, raz jednemu lepiej idzie raz drugiemu, byl etap ze bardzo ladnie potrafili nic nie zrobic w pieluche, nawet byl etap wolania kupa i siku a teraz znow powrot do pieluch, ale juz w takim sensie ze nawet siku do pieluchy, oczywiscie jak sa wysadzone to zrobia ale brak wolania, rozumiem ze moga byc niedojrzale ale jednak juz wolaly a teraz znowu nie, wiec o co chodzi? mial ktos tak?
  2.  permalink
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    a jak dojrzala, od razu sama powiedziala ze chce siku na nocnik i kupe czy tam do kibla i tak zostalo czy to szlo tez powoli ze raz sie udawalo, raz nie, bo moja kumpela tez tak miala z synkiem, ze ok 2 lat to nawet nie chcial siadac na nocnik, w ogole bunt na calego, a jak skonczyl 3 latka to nagle zaczal sam sikac i kupe robic do kibelka bez niczego i od razu jak reka odjal, ani razu nie mial wpadki, tylko moje akurat umialy wolac i dobrze im szlo a teraz jakas faza cofniecia jest i sie zastanawiam czy sobie darowac czy przeczekac, bo postep byl, wiec szkoda by bylo to zmarnowac, bo mialy chlopaki potencjal :]
  3.  permalink
    Ja jestem zwolenniczką przeczekania. Gdy dorosła do odstawienia pieluch nauka zajęła nam 2 dni. Od razu odstawiliśmy pampry i w dzien i w nocy
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja sie bardzo ciesz ze jest ten watek, ze Madzia go zalozyla bo co za porownanie 2 miesiecznego dziecka do roczniaka? juz mi sie czytac nie chcialo o nawalach i kolkach. I mysle ze owszem powinien byc tez watek dla mam starszych dzieci (5-6 latkow) jesli tego potrzebuja? czumu nie. Nie wiem jak bylo kiedys na forum, ale jest roznica bo teraz jest duzo wiecej formuowiczek. Wystarczy zerknac na przyszle mamusie ile jest jeszcze w kolejce. I kiedy na rozpakowanych kolejne beda pytac o to samo (swiete ich prawo, od tego jest forum) to sory ale ja juz nie chce tego czytac. Przyjdzie czas to moze wroce na rozpakowane i tez nie bede szukac 100postow wczesniej odpowiedzi na jakies pytanie tylko dlatego ze sie juz pytac nie mozna bo to juz bylo. Zawsze ktos pyta i ktos odpowiada na rozpakowanych, Magda nie usunela tamtego watku, przeciez czesc dziewczyn na pewno tam zostanie, nikogo na sile nie namawia zeby sie przeniesc
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Ja też czekałam, aż Natala sama załapie o co chodzi i sama zechce robić do kibelka. Miała koło 3 lat, jak zaczęła wołać.
    --
  4.  permalink
    Jesooo- lecia....
    Litości
    Nikt nie powiedział,że żle że Magda watek założyła. :devil:
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Przepraszam was dziewczyny, ale czy to jest jakaś mania prześladowcza, czy co? Zawsze, jak ktoś założy nowy wątek to przez dłuższy czas trwa dyskusja, czy jest potrzebny, czy nie. Jakieś wypominania, porównywanie do innych wątków itd.. Za każdym razem więcej gadania na temat "uzyteczności wątku", niż o tym, czego wątek dotyczy. Nie wiem, o co chodzi. Przecież jak wątek okaże się niepotrzebny to umrze śmiercią naturalną, nie?
    --
  5.  permalink
    A mnie wkurza co innego. Z tego co widzę to na starszakowym wątku jest większośc mam z dziećmi ok roku. Ja naprawdę rozumiem,że inne są tematy gdy ma się kilkunastomiesiączniaka a inne, gdy ma się noworodka, ale forum tworzą LUDZIE. I teraz jedna z drugą narzekają, jak na tamtym było beznadziejnie, bo nie mozna było doczekać się odpowiedzi na pytanie.
    Więc jak to jest?
    MOze żeby otrzymać odpowiedz należy czasem pokusic się o odpowiedz dla kogoś innego?
    _
    To tyle. Musiałam wyrzucic to co lezało mi na watrobie, bo nie lubię jak ktoś we własne gniazdo sra.
    I żeby nie było- absolutnie nie chodzi mi o założycielkę wątku.
    Miłego popołudnia.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    ja akurat odpowiadałam, jak uważałam, ze miałam coś ciekawego do powiedzenia i byłam akurat na forum :] co niestety niekoniecznie skutkowało odpowiedzią na moje pytanie :] tak jakby związku nie było, no ale teraz dostaje odpowiedzi w końcu ooo :O
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny odnosnie nocnikowania czy warto zaczac dziecko wysadzac juz kolo roku i np przyzwyczajac tym samym do nocnika czy lepiej dac jeszcze czas dziecku i poczekac troszke z tym??
    A jesli chodzi o odpowiadanie komus to jesli umiem pomoc to napisze a tak to wole sie niepotrzebnie nie odzywac
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    ja moje zaczelam ok 2 lat wysadzac i jak widac z roznym skutkiem, a takich malych dzieci to nie wiem, moze sa dzieci co kapuja szybciej, a pewnie sa takie co ok. 3 lat zakapuja, ja bym sie nie brala za takie szybkie wysadzanie, ale moze daje to skutki, moze ktos kto szybko odpieluchowal dziecko sie wypowie?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Ssabrina: Dziewczyny odnosnie nocnikowania czy warto zaczac dziecko wysadzac juz kolo rocky i np przyzwyczajac tym samym do nocnika czy lepiej dac jeszcze czas dziecku i poczekac troszke z tym??


    Ja się przyznam,że Wojtek pod nocnik miał 3-4 próby...
    Owszem usiedział chwilę i pognał dalej.
    A jeszcze do tego jak czytam,że dzieci, które były wcześnie wysadzane i tak w większości przechodzą bunt nocnikowy, to stwierdzam,że poczekam do 2 rż.

    Zyzia... A czy u Was nie jest tak,że chłopaki się na wzajem nakręcają? W sensie są na różnym stopniu dojrzałości jeśli chodzi o nocnik?
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    ja cyba bede wysadzac na zasadzie jak sie uda to sie uda. Bez stresu. To jest nocnik tu roimy kupe i siku. Biorac pod uwage jakie jest moje dziecko skutek bedzie marny ale probowac bede.
    .
    .
    ja mam male grono przyjaciolek i wiem ze wiele dziewczyn wcale nie czuje potrzeby aby je poszerzac wiec ja akurat nie moglabym o sprawach mnie nurtujacych pogadac pod wykresem, bo ok moze ktoras miala podobny problem, a jak nie?
    a poza tym ja sobie lubie forum poczytac, od tak zeby sie odstresowac, posmiac, cos jak kawa z kolezanka. I nie zawsze pisze, mozna powiedziec ze zadko na rozpakowanyc bylam a tu sie czuje lepiej, sa te same dziewczyny ktore byly w ciazy gdy ja bylam, ktore rodzily przede mna lub za mna. I nawet jesli ktoras cos pisze co mnie nie dotyczy to moze na przyszlosc mi sie przyda.
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    sa raczej w wymiennym stopniu dojrzalosci, raz jeden ma sucha pieluche caly dzien i zrobi kupe na nocnik za to drugi sika na maxa w pieluche i kupy po obudzeniu w pieluszce sa, a raz na odwrot, moze sie kiedys zrownaja, oni lubia tak sie wymieniac widze, etapami rozwoju tez sie bardzo czesto wymieniaja, raz jeden cos szybciej zrobi potem drugi, ot tak zeby nie bylo za nudno i jednostajnie :P
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Ja jestem zwolenniczką przeczekania. Gdy dorosła do odstawienia pieluch nauka zajęła nam 2 dni. Od razu odstawiliśmy pampry i w dzien i w nocy

    Ja Wam powiem, że miałam zajęcia z pewną dr psychologii i na wykładach wkłada nam do głowy ciągle o wczesnym nocnikowaniu dziecka itd. Potem gdy pracowałam w przedszkolu i w grupie miałam jej 3 letnią córkę, to...... nagle ta sama doktorka zmieniła zdanie. Jednak teoria sobie a praktyka sobie. Stwierdziła dokładnie to samo co Szczypta napisała, że dziecko musi dorosnąć i wtedy w ciągu kilku dni woła siusiu. "Nauczyła" dziecko wołaniu siusiu, jak mała miała iść do przedszkola.
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    lecia_28: sa te same dziewczyny ktore byly w ciazy gdy ja bylam, ktore rodzily przede mna lub za mna

    przeprawszam ze sie wtracam nie na "swoim watku" ale ten watek za rok tez niektorym przestanie sie podobac bo beda tu same mamy roczniakow :sleepout::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    nessie: ale ten watek za rok tez niektorym przestanie sie podobac


    to bedziemy sie martwic za rok :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    No to ja dodam swoje trzy grosze jako mama 3-miesieczniaczki i 5-latki. A tu czytam dzis tematy dla roczniakow, to jednak w sumie nic dla nas..

    Dla mnie wieksza przepasc miedzy rok a piec niz zero i jeden. Bo i niemowlaki i roczniaki jeszcze na pieluchach, malo co mowia, w rozwoju co prawda sporo do przodu, ale jeszcze nie na tyle samodzielne, malo gadatliwe.

    Bo chyba mamy roczniakow nie powiecie, ze was interesuje, co powiedziec pieciolatkowi, gdy zapyta o zycie po smierci, albo na ile wdrazac je do samodzielnosci (np. pozostawanie samemu na placu zabaw) i tego typu tematy. Albo wspomniane uswiadamianie seksualne czy dozowanie telewizji lub innych mediow, przygotowanie do szkoly itd...

    Fajnie jednak bylo wczoraj, ze uslyszalam odpowiedz na moje pytanie i nawet cos z tego wdrozylam z powodzeniem :smile: Mam nadzieje, ze mamy starszych dzieci - takich juz w okolicach pojscia do szkoly, beda podczytywac ten watek dalej, nie tylko teraz, bo "pachnie nowoscia" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    a mnie takie tematy dla pieciolatkow interesuja nawet musze powiedziec, mimo ze jeszcze wiecej niz polowa do tego wieku nam zostala :] fajnie wiedziec czasem co moze nas czekac i jak reagowac :]
  6.  permalink
    Dziewczyny odnosnie powazniejszych tematow to jak tlumaczycie dziecku,gdy np.Odejdzie nam bliska osoba z rodziny?lub zdechnie ulubiony pupil malucha?.Pytam bo Emilce zaczelam tlumaczyc juz troszke na ten temat.Dosc czesto chodze z nia na grob do mojej mamy i ona nieberdzo rozumie gdzie jest babcia,wiec tlumacze jej,ze babacia poszla do aniolkow i teraz mieszka na chmurce i nas obserwuje.Czasem mi opowiada,ze babacia przychodzi do niej w nocy i razem sie bawia:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    YPolly: Dla mnie wieksza przepasc miedzy rok a piec niz zero i jeden. Bo i niemowlaki i roczniaki jeszcze na pieluchach, malo co mowia, w rozwoju co prawda sporo do przodu, ale jeszcze nie na tyle samodzielne, malo gadatliwe.

    no pewnie ze to ogromna roznica, ale widac mamy pieciolatkow nie czuly potrzeby bo watek nie powstal, a tu przeciez nie tylko o roczniakach sie pisac bedzie. I powiem Ci Polly ze mnie te wszystkie tematy na przyszlosc interesuja: jak wytlumaczyc smierc, pierwsze proby samodzielnosci. To juz dotyczy trzy latkow a nie zabawi zleciec. Mam bratanka 3,5 roku ktory juz o takie rzeczy pyta. I powiem Ci szczerze ze duzo chetniej o tym poczytam niz o sprawach noworodkow.

    Treść doklejona: 12.10.12 19:03
    Cobraczku ja bym wlasnie tak mowila jak Ty: ze jest w niebie, modli sie za nas ze i kiedys sie tam wszyscy spotkamy (to dla wierzacych) albo ze wlasnie na chmurce jest i dba o nas na codzien. A ze Mala ma wyobraznie to normalne w jej wieku.
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Cobraczek ooo temat śmierci u nas tez od niedawna na poważnie.zaczelo się rozjechana wiewiorka więc wytlumaczylam,ze poszła do nieba. U nas nie było śmierci w rodzinie tak żeby mały pytał ale właśnie wypytuje o zdechle gołębie myszy itp. Ja tłumaczę ze idzie się do nieba,swiata obok nas co nie. A syn mnie się wtedy spytał "no ale kiedy się wraca z tego nieba spowrotem na ziemie?" Więc mnie zatkalo mówię,ze nigdy! Ten łzy w oczach i tekst,ze on nigdy tam nie chce iść! Więc mu tłumaczę,ze właśnie dlatego trzeba dbać o życie swoje.5latki maja takie myśli Głowa boli...
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Teo co do ciemieniuchy to moja miała dość często do roku, tzn zaczynała jej się ale szybko smarowałam oliwką, nie koniecznie ciepła, i zakładałam czapkę tak na pól godziny przed kąpielą...mijało w ciągu dwóch dni :)
    a co do wysadzania na nocnik...cóż ja pierwsze próby podjęłam za namową moejej mamy jak mała miała 8 miesięcy..najpierw był paniczny strach przed nocnikiem , a potem wysadzałam i po spaniu udawało się łapać siku..kupy nigdy a teraz jak widzi nocnik to histeria i w nogi...ale przekonuje się do nakładki na toaletę..i na tym etapie jesteśmy..oswajamy potwora hehe...a wiem że dałoby radę się w miarę szybko nauczyć bo zaczyna się chować jak np robi kupę, więc już kuma co i jak..tylko żeby chociaż ze dwa/trzy razy zdążyć wysadzić...
    a co do sudocremu to skąd macie te info o wargach sromowych...cały czas go używamy i jest ok...jest najlepszy, wszystkie inne odparzały..
    --
  7.  permalink
    Chloé: Cobraczek ooo temat śmierci u nas tez od niedawna na poważnie.zaczelo się rozjechana wiewiorka więc wytlumaczylam,ze poszła do nieba. U nas nie było śmierci w rodzinie tak żeby mały pytał ale właśnie wypytuje o zdechle gołębie myszy itp. Ja tłumaczę ze idzie się do nieba,swiata obok nas co nie. A syn mnie się wtedy spytał "no ale kiedy się wraca z tego nieba spowrotem na ziemie?" Więc mnie zatkalo mówię,ze nigdy! Ten łzy w oczach i tekst,ze on nigdy tam nie chce iść! Więc mu tłumaczę,ze właśnie dlatego trzeba dbać o życie swoje.5latki maja takie myśli Głowa boli...


    Chomik jak zdechl to powiedzialam,ze tez juz jest aniolkiem i babcia sie nim opiekuje.Wsadzilysmy go do puszki po perfumach i poszlysmy go zakopac.Natomiast moja szwagierka uwaza,ze jej piecioletni syn jest za maly na tego typu tematy i jak im rybka zdechla to szybko pojechala do miasta po druga zeby maly nie plakal.Co wychowanie to inaczej,ale wydaje mi sie,ze trzeba dziecku odrazu tlumaczyc co sie stalo.Pozniej,kiedy cos sie stanie i umrze ktos bliski z rodziny moze sie przestraszyc bo nie bedzie wiedzial co sie dzieje a przeciez wtedy nie pojedzie juz do sklepu.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Zyzia - ja też już miałam kilka prób odpieluchowania Mikołaja, ale wciąż bez rezultatów. Też w końcu "poluzowałam warkoczyk", bo nie chciałam stresować dzieciaka i siebie (no i w dupie miałam uwagi otoczenia, na temat "takiego dużego dziecka", co jeszcze w pieluchy wali - w końcu to chyba przeszkadzało tylko mi, nieprawdaż?). Jakieś dwa tygodnie temu po prostu zdjęłam mu pieluchę, postawiłam nocnik, powiedziałam co i jak i tyle... Ani razu nie zaliczył wpadki z siusianiem, tylko niestety z kupką gorzej - jak widzę, że zaczyna chodzić jak kaczka, to sadzam go siłą, bo inaczej narżnie w majtki. Ale już są postępy ;-)
    No i na razie do spania (i na dłuższe spacery oraz jazdę samochodem) zakładam pieluchę.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Natala też ostatnio zadaje coraz więcej pytań odnośnie śmierci, nieba itd. I coraz więcej takich typowo religijnych (jest w katolickiej szkole), na które znacznie trudniej odpowiedzieć pięciolatce. Kto to jest Bóg? Gdzie on mieszka? Co to znaczy "modlić się"? Na razie zbywam ją trochę ogólnikami. Najlepszym hitem były jednak pytania odnośnie obrazka.Dziewczynki mają w pokoju obrazek z Maryją i małym Jezuskiem.
    N: Kto jest na tym zdjęciu?
    Ja: Maryja i jej synek Jezus.
    N: A kiedy do nich pojedziemy?
    Ja: Oni sa w niebie. (po wczesniejszej rozmowie o tym, ze po śmierci idzie się do nieba).
    N: To trzeba umarnąć, żeby tam pójść?
    Ja: Umrzeć. Tak. Jak ktos umrze to może sie z nimi zobaczyć.

    Po dziesięciu minutach...

    N: Ta pani i dzidzia ze zdjęcia- zapomniałam jak się nazywają...to oni mówią po polsku, czy po angielsku?
    --
  8.  permalink
    Peppermill: Ta pani i dzidzia ze zdjęcia- zapomniałam jak się nazywają...to oni mówią po polsku, czy po angielsku?


    Eheheheee dobreee:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    YPolly: Bo chyba mamy roczniakow nie powiecie, ze was interesuje, co powiedziec pieciolatkowi, gdy zapyta o zycie po smierci, albo na ile wdrazac je do samodzielnosci (np. pozostawanie samemu na placu zabaw) i tego typu tematy. Albo wspomniane uswiadamianie seksualne czy dozowanie telewizji lub innych mediow, przygotowanie do szkoly itd...


    Powiem Ci, że mnie interesuje :) Co prawda K. nie ma jeszcze roku, ale w międzyczasie zastanawiam się nad takimi rzeczami. Ostatnio nawet czytałam (z doskoku) książkę, w której kobieta sama wychowywała sześcioletnią córkę i kilka jej pomysłów dotyczących zabaw i wychowania zapisałam sobie.

    Co nie znaczy, że będę tu często zaglądać, bo ogólnie niewiele czasu poświęcam na internet.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Jeśli chodzi o nocnikowanie dziecka, to popieram zdanie chili. Jak moja córka miała prawie 2 lata było lato i stwierdziłam, że to najlepszy moment bo ciepło itd, i co trzy tygodnie ciężkiej harówy, już wołała chodziłyśmy bez pieluchy i nagle we wrześniu jakby ją piorun strzelił, bunt nie siądzie na nocniku, płacz był, ryk i co musiałam założyć na nowo pampersa, przełknęłam gorzką pigułkę i odebrałam to jako swoją porażkę, nie wiem czemu. W lutym jak były ferie, Ninka miała 2 lata i 5 m-cy, chciała iść bardzo do przedszkola, to jej powiedziałam że tam nie biorą dzieci co mają pampersa i co w ciągu 3 dni się odpieluchowała :bigsmile:
    Każde dziecko ma na to swoją porę, a my musimy poczekać i nie stresować dziecka
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny Dawidek dostal antybiotyk i chce mu podac probiotyki (dicoflor) tylko nie wiem czy to sie podaje razem z antybiotykiem czy po skonczeniu kuracji. I czy dawka standardowa jak na opakowaniu czy moze wiecej?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    lecia_28: Dziewczyny Dawidek dostal antybiotyk i chce mu podac probiotyki (dicoflor) tylko nie wiem czy to sie podaje razem z antybiotykiem czy po skonczeniu kuracji. I czy dawka standardowa jak na opakowaniu czy moze wiecej?


    podaje się jakąś 1-2h przed antybiotykiem, tak mi powiedziała kiedyś farmaceutka
    --
  9.  permalink
    Nie moge sie powstrzymac,musze wrzucic ten filmik,ze smiechu od biurka odpadlam hehehehe:rolling:

    http://www.sadistic.pl/z-serii-slitasticpl-vt143625.htm
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny :)
    Ogólnie nie udzielam się tutaj na forum ale ten wątek jest mi bliski (rany, mój maluszek to już starszak, szok! ;), i chętnie będę zaglądać więc się witam :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeOct 12th 2012
     permalink
    O i ją dolacze :-) ale nie jestem stanie dziś przerobić 3 stron posłów.
    Ale co mi się nasunelo na myśli jak tak przeleciała wątek:
    Moja Werka mało jadła dopóki był cyc - chyba lubi mleczko mamy. ;-) A dokładniej chyba zrodelko chwilowo wyschlo z okazji ciąży. Jakoś specjalnie się tym nie przejmowalam bo: ogólnie jadła i to chętnie ale mało, była zawsze energiczna i wesoła, i prawie mi nie choruje. Więc czym tu się przejmować. Obecnie pięknie je, choć miewa czasami gorszy dzień - ale kto takich nie ma.

    Treść doklejona: 13.10.12 00:21
    I pieluchy - Werka sama dojrzała do odstawienia. Zerzarlo mi opus co i jak i nie mam już sił znowu klepac tego na tel - może jutro...
    Dobranoc :-)
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    no i ja się tu witam:) no i mam pytanie do doświadczonych bo my z Milką to pomiędzy starszakami a maluchami:P więc tak od czwartku robi po 4kupy dziennie a wyglądały tak
    czwartek: 1.twardsza 2. w miarę normalna 3. śluz 4. w miarę ok ale ze śluzem
    piatek: 1. ok 2. śluz żółty no jak u niemowlaczka;/ 3. ciemna w miarę ok
    no i dziś pierwsza kupa o 4 rano śmierdząca kwasem że hej bardziej mokra no i po śniadaniu jak zjadła butlę to znów pobulgotał śluz jak u niemowlaka;/
    i nie wiem czy takie coś może być na zęby czy już po 2 dniach lecieć do lekarza.. na dziś mam plan dać jej ze 3 razy marchew z ryżem...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    Mnie bardzo zaskoczył Nat. Już dawno mówił że ma siusiu w pieluszcze a zanim zaczął mówić pazywał. Od kilkunastu tyg zdejmował pieluszkę i była walka by nie biegał z gołym tyłkiem... Od 2ch tyg sam siada na nocnik jak ma tylko goły tyłeczek Ale wystarczy że ma majteczki robi w majty. Ogólnie na dobę idą 2 pieluszki - drzemka popołudniowa gdzie często jest sucha i spanie na noc Tu już różnie. No i wiadomo spacer
    Ale to on sam chciał i ja go ani nie zmuszałam ani zachęcałam ani nie motywowałam
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    beagraf: A dokładniej chyba zrodelko chwilowo wyschlo z okazji ciąży.

    ooo, Bea, gratulacje!!! :smile:
    Agunia05: Ale to on sam chciał i ja go ani nie zmuszałam ani zachęcałam ani nie motywowałam

    Super,że chciał tak szybko! tzn. wcześnie.
    z Natem masz fajnie to, że on sie może uczyć od starszego rodzeństwa, prawda? podpatruje na peno i to pomaga.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    kasiakuznikimoże Mała coś zjadla? Mój nie raz tak miał. Jak nie ma kupy 5 razy dziennie albo wiecej ja bym nie szła do lekarza.no ale ja ogólnie nie latam po lekarzach.a ma temp?

    Treść doklejona: 13.10.12 10:35
    Wątpię aby to były żeby.moze jakiś Rota.daj probiotyki jakieś jak masz
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    jedyne z nowości to do zupki dałam lubczyk ale przed podaniem go wyjęłam.... temp nie ma no i jest trochę bardziej wrzaskliwa i płaczliwa.... ja za lekarzami też nie przepadam, dam jej dziś tą marchew z ryżem jak nie pomoże to smecte bo jak była malutka i miała rozwolnienie to pomogło a rota możliwe to by było jak jest szczepiona? w sumie z dziećmi kontakt mamy bo co wt chodzimy na basen dla maluchów
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeOct 13th 2012 zmieniony
     permalink
    kasiakuzniki to ze byla szczepiona na rota to nie znaczy ze nie zachoruje ale bedzie lagodniej przechodzila chorobe.Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi bo to slyszalam od znajomej.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    Ssabrina: ale bedzie lagodniej przechodzila chorobe.

    też tak słyszałam ale zapomniałam a ty mi przypomniałaś dzięki:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    Kasiakuznicki, moze to byc od zabkow.
    Zamiast smecty podaj probiotyk moze. A smecte to bym podala jak beda wodniste kupy szly.
    Mimoi szczepienia moze zachorowac i nawet tak samo przechodzic chorobe jak nieszczepione. Odmian rota jest mnostwo.
    Moja starsza corka, nie szczepiona na rota, mial rota i adenowirusa i przeszla bardzo lagodnie. A myslisz,ze to rota moze byc? Ja mysle,ze bylo by wiecj kup nizeli 4-5. I kupy z rota sa mega smiedzace.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Kasia lubczyk by jej nie zaszkodził,bez przesadyzmu;) ja bym poszła do lekarza gdyby była temp albo biegunka silna conajmniej 24h ale taka conajmniej 5 kup(wtedy uznaje się to za biegunke).nawet jeśli to wirus to lekarz i tak da najwyżej probiotyki bo elektrolity daje się przy silnej biegunce ,wymiotach.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    Kasia my walczymy z taka kupą od 3 tyg z przerwami i to na zeby. Za pierwszym razem myslam ze to rota ale jak mu pozniej wyszly dwie jedynki i kupa jak reka odjal. A teraz sa dni ze jest 5 brzydkich sluzowych kup, a nastepnego dnia juz ladna jedna, a pozniej znowu brzydkie, wodniste w tym jedna ladna. Daje probiotyk, ale nic to nie zmienia. Malemu oprocz kup nic nie dolega ( do wczoraj znaczy bo sie rozchorowal, ale to co innego)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 13th 2012 zmieniony
     permalink
    no już po 3 kupie i znów sam śluz i gródki po mleku no jak niemowlak.... teraz zjadła marchew z ryżem potem zamiast mleka też jej dam i zobaczę no i mama kupi mi dicoflor.. tylko nie wiem po ile kropel dawać jak była malutka to było po 5 rano i wieczór...?
    -
    wiecie zachowuje się normalnie bawi się ma apetyt... tylko te kupki no dziś to sama woda że tak rzeknę do kupy to niepodobne
    -
    dam probiotyk wieczorek kaszkę a nie mleko żeby było gęstsze i zobaczymy...
    -
    aha ma jeszcze jedno pytanie jak ona sobie siedzi to buja się w tył i przód czy to normalne bo normalnie jak choroba sieroca najpierw myślałam że to tańczenie ale zdarza się bez muzyki...
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 13th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: najpierw myślałam że to tańczenie ale zdarza się bez muzyki...

    ja bym sie nie martwila, moj Dawid robi pa pa jak sobie przypomni, brawo tak samo wiec moze i Milka jak sobie przypomni to sie buja. Jak nie robi tego caly czas to chyba spoko.
    Kasia przy tych kupach dawaj jak najmniej mleka (tak mi lekarz radzil) bo mleko wzmaga biegunke, wiecej pokarmow stalych, duzo ryzu i marchewki.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.