Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 11th 2024 zmieniony
     permalink
    Za naszą demografię odpowiadamy sami.
    Każde wyjście do sklepu, marketu. na chodnikach, na poczcie, place zabaw, sale zabaw, galerie - wszędzie słychać ukraiński. Naprawdę, jest ich bardzo dużo u nas.

Potwierdzam, jest tak samo. Miasto wojewódzkie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 12th 2024
     permalink
    Jesteśmy bardzo samolubnym narodem, niestety :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 13th 2024
     permalink
    Smutna prawda Obe.
    A do tego moralność Kalego.
    Jak my "za chlebem" na Zachód, to dobrze. Jak z tamtejszego socjalu korzystamy, to nam się należy.
    Ale jak do nas ktoś, to zaraz zło najgorsze i odbierają nam wszystko. :(
    I ja tak ogólnie mówię o całokształcie, bo pośród moich znajomych też w mniejszości byłam i jestem ze swoim podejściem.
    Moją szefową raziło, że ukraińskie dzieci ze szkoły jej syna mają iphony, a jej dziecko nie.
    Ukraińską nauczycielkę tańca mojej córki dziwiło, że my korzystamy z półśrodków.
    U nich było w zwyczaju odłożyć, kupić markowe i mieć na dłużej... I nie wymieniać co roku...
    Moja córka też ma iphona od komunii, teraz ma drugiego.
    Ale to ja nie mam racji, inni wiedzą lepiej ....

Amazonka: Za naszą demografię odpowiadamy sami.

Zgadza się.
    dlatego mamy co mamy.
    Spadek, niż, brak perspektyw i wizję głodowych emerytur lub całkowitego jej braku, mimo 40 lat harówki...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
     permalink
    Nie, raczej to nie jest moralność Kalego. "Za chlebem" oznacza do pracy, a nie po socjal.
    Po co córce iPhone i to jeszcze na komunię?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    obe: Jesteśmy bardzo samolubnym narodem, niestety :(

nie wzięło się to z powietrza niestety.
    jesteśmy krajem obciążonym ogromną traumą wojenną. jeszcze trochę wody i pokoleń minie zanim to przepracujemy. ja zaczęłam już jakiś czas temu oddawać przodkom, a co chwila coś nowego wychodzi do przerobienia. plus nakłada się to co się dzieje obecnie.

u mnie też trochę ukraińców zjechało. i niestety, ale nie najlepszy sort... szczególnie wśród młodzieży. w zeszłym roku było głośno o bójce wszczętej przez jednego takiego gagatka...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2024
     permalink
    Amazonka: Nie, raczej to nie jest moralność Kalego. "Za chlebem" oznacza do pracy, a nie po socjal.

Tak, Polacy tylko do pracy jeździli i jeżdżą, a socjalu odmawiają, bo to krzywdzi autochtonów ;) Już pomijam fakt, że Ukraińcy są u nas, bo u nich jest rozpierducha, czy mi się wydaje?
    .
    I nie zwalajmy wszystkiego na naszą historię. Wszyscy taką mają. My jesteśmy niedobrym narodem, zawistnym przede wszystkim.
    Ja nie wiem czego ludzie się spodziewali, że jak ktoś tam miał samochód to dla dobrego samopoczucia Polaka miał go tam zostawić czy nim uciekać. I najśmieszniejsze jest to, że najwięcej oburzają się ci co nie pomogli bezpośrednio, nawet głupiego koca nie oddając. Nie przekonuje mnie fakt, że podatkami pomagają - ja też pomagam, polskim nierobom również ;) Chodzi mi o taki zwykły odruch serca. No tak, ale jak tu wspomóc Ukraińca co ma iphona? ;) W sumie ma jeszcze tylko jedną walizkę ale ten iphon robi robotę ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Amazonka: Po co córce iPhone i to jeszcze na komunię?

Bo rower już miała :devil:
    Nie rozumiem pytania.
    Dostała gotówkę, postanowiła zamienić na namacalny przent. Reszta leży i czeka na jej kolejne potrzeby...

Niejeden kraj ucierpiał w wojnie, tej czy innej.
    Ale próżno szukać drucich o tak przerosnietym ego jak Polacy.
    Jak widać ciężko to zmienić...
    Trzeba się skupić na wychowywaniu własnych dzieci na mniejszych egoistów...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Jakich egoistów znowu?
    Raczej wirtualny niż namacalny. ;-(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Chyba żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach.
    Informacyjny mainstream (TVP, TVN, Polsat, Onet, Interia, WP itd.) nie pokazuje nawet ułamka tego, co się dzieje tak naprawdę. Zapraszam na YT, FB, X, TikTok posłuchać i zobaczyć, jakie są nastroje - Polaków do Ukraińców i na odwrót. W pierwszej kolejności doczytać, od kiedy trwa konflikt (bo nie od lutego 2022) i z jakiego powodu się rozpoczął.
    Tego, co się aktualnie dzieje na granicy z UA też Wam główny nurt informacyjny nie pokaże w całej okazałości.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Jesteś teraz na granicy z UA i widzisz, co się dzieje na bieżąco?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     permalink
    W internecie są setki filmików - ludzie przebywający na granicy wrzucają na bieżąco. Wczoraj była też transmisja na żywo na YT z Dorohuska. Tylko trzeba chcieć - odejść od telewizora i poszukać wiarygodnych informacji na własną rękę.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    YT, FB, X, TikTok - taaaakkkk... i to są wiarygodne żródła...
    Nie analitycy z Ośrodka Badań wschodu, nie analitycy publikujący w Dziale Zagranicznym i generalnie analitycy zajmujący się szeroko rozumianym Wschodem.
    Jak nie TVN, to tik tok i jutiub, gdzie specjalistą może być każdy.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Taaaak, Ośrodek Badań Wschodu i inni analitycy nagrywają telefonami polskich rolników protest na granicy w Dorohusku i Medyce.

Ludzie uwierzyli i nadal wierzą mainstreamowi w temacie wirusa - teraz to samo tyczy się wojny.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Od jakiego telewizora? Nie mam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    to się pogubiłam o czym rozmawiamy... o ukraińskich dzieciach co zabierają miejsca polskim w przedszkolu? o wojnie na Ukrainie i przekazie medialnym w mainstreamowych mediach? czy w końcu o polskich obszarnikach w milionowych traktorach, którym nie podobają się warunki wolnego rynku i spodziewają się interwencyjnych zakupów jak w komunizmie?
    czy ja jako pracownik firmy meblarskiej mam wyjść na ulice demonstrując niezadowolenie bo moja firma jest na rynku niekonkurencyjna? bo moja konkurencja produkuje to samo taniej od 30 lat 30% taniej?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    Raczej nie ma mowy o produkcji tego samego ani uczciwej konkurencji.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTime3 dni temu
     permalink
    na tych social mediach "prawda" jest też kierowana przez konta rosyjskie. Nawet nie prorosyjskie, ale prowadzone jako sponsorowane bezpośrednio z rasiji. Brawo za takie kreowane swojej rzeczywistości... Zero merytoryki, emocje i podkręcanie niepokoi.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime2 dni temu
     permalink
    A wogóle to dyskusja zeszła mega daleko od tematu wątku, czyli imion. Od doszukiwania się imon typowo Ukraińskich i ich wzrostu liczebności, przez przedszkola, zabieranie pracy, socjalu, otumanienia mediami do socjal mediów :shocked:
    A do tematu wracając - koleżanka Krysi, Polka z obojga rodziców ma na imię Iwana :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.