Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeSep 3rd 2018
     permalink
    Wg mnie Bostonka.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 3rd 2018
     permalink
    Dzięki Dziewczyny. A powiedzcie jak długo to się może utrzymać?
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 4th 2018
     permalink
    U nas około tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
     permalink
    u nas tez, ale niestety pozniej skutki byly odczuwalne nawet 1,5 m-ca... skóra schodziła, ze stóp strasznie, kilka paznokci tez zeszło. To chyba nie jest niebezpieczna choroba, tylko uciążliwa.
    --
    •  
      CommentAuthorjakaka
     permalink
    U nas gdy pecherze zaczely wysychac to juz bylo z gorki i po 2 tygodniach Malemu juz nic nie przeszkadzalo. Ale pierwsze pare dni nie sa przyjemne dla dziecka, moj nie chcial jesc bo mial kilka w buzi, lekarka mowila by ubierac skarpetki by zwiekszyc komfort i by nie dopuscic do zabrudzenia ranek, mowial tez ze kapiele wskazane, ale nie dlugie moczenie.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 5th 2018
     permalink
    Tylko,że ona nie ma pęcherzy, tylko własnie taką wysypkę. Swędzącą, całe noce się drapie :( Mam nadzieje,że zejdzie jej to niedługo.
    Dzięki Dziewczyny :*
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
     permalink
    Bostonka to wirus. Mogła zmutować dając lekko odmienne objawy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 5th 2018
     permalink
    Bostonka niby też się nie powtarza, a moja Nina miała ją już - Uwaga !!!! - cztery razy :cool:
    Za każdym razem trochę inny przebieg i nasilenie ale jednak bostonka, potwierdzana przez lekarzy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 6th 2018
     permalink
    Ospa wietrzna ponoc też się nie powtarza, a ja sama osobiście już 2 razy miałam :P. I nie jestem odosobniona w tym przypadku ;).
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 6th 2018
     permalink
    Syn też już ma wysypkę. Tylko,że u niego zaczyna się wszystko zupełnie inaczej - od niedzieli bole brzucha, lekko podwyższona gorączka, zimno na ustach no i dzisiaj wysypka. Jutro idę do innego lekarza z nim i zobaczę co powie.
  1.  permalink
    Podpowiedzcie, to jelitowka, czy cos innego sie przyplatalo do nas. W czwartek wieczorem Olek mi zwymiotowal (na poczatku myslalam, ze to od gruszki), w piatek rano zaraz po przebudzeniu sie i napiciu wody, zwymiotowal ta wode i czyms zoltym (zolc?), potem poltora dnia spokoj i wczoraj o 18 znowu zwymiotowal. Co to moze byc?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2018
     permalink
    na jelitówkę za duże odstępy czasowe.
    czy byłaś w tym czasie totalnie wściekła?
    -- [/url]
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeSep 30th 2018 zmieniony
     permalink
    Nie, nie bylam wsciekla. I nic szczegolnego sie wtedy nie dzialo.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 30th 2018
     permalink
    No nie wiem. U nas, w sensie u Krysi było tak, ze dzień w dzień szla jednak wodnista kupa,od pn do środy, w czwartek paw, w pt znów wodnista lupa a z próbki zaniesionej do labu rota wyszło (poszłam robić badania bo potem Wojtek zaczął wodniste i śluzowate kupy robić, a i mnie czyścić i mdlić zaczęło)
    --
  2.  permalink
    Wczoraj Olek cały dzień bez wymiotu, przed chwilą zwymiotował, już nie mam pojęcia dlaczego on z takimi przerwami wymiotuje
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 1st 2018 zmieniony
     permalink
    Co to moze byc?

U nas tak właśnie wyglądała jelitówka. Przez trzy doby wymioty jedynie w nocy, dokładnie około 23.00. Później trzy dni przerwy i znów wymioty tym razem przez dwie doby, za każdym razem wieczorem. Następnie trzy dni biegunki. Zrobiliśmy badania krwi - rotawirus. Syn był szczepiony. Po tygodniu leżałam ja, przez pięć dni koszmarny ból brzucha, szóstego dnia rano biegunka, wieczorem wymioty i na tym się zakończyło.

Także jelitówka może przybierać rożne postacie.
    --
  3.  permalink
    No mnie wlasnie od kilku dni strasznie boli brzuch w nocy.
    Na 17 idziemy do lekarza, zobaczymy co powiedza
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    Mojej znajomej córka teraz wymiotowała 3 dni, w sensie raz/dwa na dzień...
    Pediatra uznał, że może to być przejedzenie [dziewczynka ma 5 miesięcy] albo wirus [brat chodzi do przedszkola...].
    Dziś pojawiły się wyniki badań laboratoryjnych z soboty i okazało się, że są e.coli w moczu i wysoko leukocyty...
    Takie czasem niespecyficzne objawy mają różne stany chorobowe. A dziecko radosne, bez gorączki, z apetytem...i tylko te wymioty...
  4.  permalink
    U nas nie wiadomo co to jest, moze wirusowka ktora podraznia zoladek przy niektorych pokarmach, dlatego wymioty. Dala dam na badania, zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Dziewczynki, bardzo Was proszę o pomoc, na którymś wątku pisałyście całkiem niedawno o witaminie D. Muszę zacząć suplementować, bo dziś odebrałam wyniki i są w opłakanym stanie. Hemoglobina leży i witamina D na dnie ... Polecałyście jakąś konkretną witaminę D. Podacie tutaj co to za cudo ? Synkowi też mam dawać 2000 j.m. dziennie, to zalecenie pediatry. Kazała kupić w aptece. Ale może kupię coś dobrego dla siebie i dla niego, niby tyle tego na półkach ... Będę wdzięczna za info.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 2nd 2018
     permalink
    Karolajnas dr jacobs w kroplach, tylko podawaj z k2mk7 tez dr jacobs. Co do hemoglobiny to dobry b-complex (metylowany) plus np pokrzywa do picia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 3rd 2018
     permalink
    Karolajnas, potwierdzam, sama stosuje u dziewczynek właśnie dr jacobs + k2mk7 w kropelkach...
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
    Dziękuję bardzo !
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 5th 2018
     permalink
    Elfika możesz polecić jakiś konkretny B complex? Nie znam się na tym kompletnie, a chciałabym kupić właściwy. U nas w aptekach nie mają matylowanego, mam sobie przez Internet zamówić, a ja nie wiem jaki.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Ja kupowałam B-Right.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    MyAngel, z najczystszych czyli bez syfiastych wypełniaczy jest dr’ best i polski formeds. B-right tez może być ale ma stearynian magnezu. Jest jeszcze z seeking health ale jest drogi. Dobrze by było gdybys sobie zbadała poziom b9,12 i homocysteine i wtedy trzeba patrzeć po dawkach. Możesz tez oddzielnie kupować podzczegolne z gr b np formeds ma takie w proszku - do picia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMyAngel
     permalink
    Dziękuję Wam dziewczyny:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 9th 2018
     permalink
    Dziewczyny, czy przy wychodzeniu zebow stalych mozliwa jest temperatura podwyzszona, Karol ma wieczorami okolo 38.2 (drugi dzien z rzedu), a wychodza mu stale i jedynki i szostki. Takze sie zastanawiam, dzis bylismy u pediatry i zapomnialam zapytac. Powiedzial, ze czysto i nic nie widzi i moze poczatek infekcji, a moze te zeby?
    Mam obserwowac i nie puszczac do przedszkola (zerowki) do konca tego tygodnia, a dopiero zaczal w ten poniedzialek.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 9th 2018
     permalink
    Jak najbardziej może być od zębów.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 10th 2018
     permalink
    Elfika - i co w takim wypadku? Ile to potrwa? Pediatra twierdzil, ze moze infekcja i by go do dzieci nie pchac na sile. Bo on teraz zmienil srodowisko i tu w Polsce sa inne bakterie.
    Ja juz nie wiem. Wczoraj wieczorem znowu rosla, pozniej w nocy mial 38.5 i budzil sie, nie mogl spac - wiec podalam ibuprofen. Rano jak zdrowe dziecko.
    Poobserwuje te kilka dni, nie puszcze do przedszkola (zerowka) i najwyzej raz jeszcze uderze do pediatry w poniedzialek.
    Trafil nam sie spoko lekarz, przynajmiej po pierwszej wizycie takie odnioslam wrazenie. Jak goraczka nie przejdzie to o jakie badania poprosic?
    W UK nic nie robili, wiem, ze tu wiecej zalecaja. Wolalabym miec spokojna glowe i chce by zaczal chodzic do przedszkola.

Jeszcze jedno, polecacie jakies fajne zadania dla 6 latkow przygotowujace do szkoly? Jakies ksiazeczki itd? Umowilam sie z Karolkiem, ze bedziemy cwiczyc razem w domu. Chcialabym mu kupic dobre cwiczenia :)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 10th 2018
     permalink
    Możesz zrobić mu CRP to powinno potwierdzić infekcje. Mój z mleczna i tak mial, że na noc rosła temp., był marudny I budził się co chwilę

Treść doklejona: 10.10.18 10:53
    U nas 6-latki korzystają z:
    https://www.empik.com/pakiet-olek-i-ada-na-szlaku-przygod-szesciolatek-poziom-b-zaba-zabinska-wieslawa-fabiszewska-iwona,p1211022843,ksiazka-p

Treść doklejona: 10.10.18 10:54
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Dzieki Gabcia. Moj Karol dostal opakowanie tego pakietu i sam nie wie dlaczego. Byl 1 dzien w przedszkolu i teraz chory, musze dopytac Pania. Bo chcemy razem przysiasc w domu :)

Treść doklejona: 12.10.18 11:04
    U nas sie wlasnie wyjasnilo. Karol ma gardlo zawalone, wiec lekarz mial nosa, ze to poczatek infekcji. Idziemy dzis jeszcze raz do niego, zobaczymy jak to dokladnie wyglada.
    A mielismy takie fajne plany na weekend. Piekna pogoda w Polsce :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    No to żebym się nie nudziła z Krysią chorą na uszy, to doszedł mi duszący się Wojtek do kompletu...
    Po ostatniej nocy byłam przekonana że to oskrzela. Tymczasem w badaniu wyszło, że osłuchowo czysto, ale zapalenie gardła w rozkwicie. Rozpulchnione, czerwone, z nalotami. Jak nie Wojtek.
    A że od weekendu był na nebulizacjach z nebbudu, to z bólem serca zgodziłam się na antybiotyk.
    A tak pięknie było...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Zdrowka Karolcia. Moj syn ten tydzine do przedszkola chodzi :) i korzystamy jeszcze z pieknej pogody nad morzem :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.