Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Aha... No to zalakierujemy... Bo czytałam, że na tych "świeżych" lubi się próchnica rozpocząć, bo zawierają mało składników mineralnych. Szybko mu te stałe rosną i obawiam się o ich "wytrzymałość". Moja siostra szybko miała stałe i mocno jej się psuły. ja miałam zęby późno to mam trwalsze. Nie wyobrażam sobie z autysta na borowanie chodzić...

    A powiedzcie mi te ruszające zęby same wypadną? Nie udusi się nimi? Wyciągać je?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Może sam wyciągnie? Raczej się nie udusi.
    Sporadycznie zdarzają się przypadki, ze mleczaki nie chcą wypaść i wymagana jest interwencja, ale poczekaj chwilę na rozwój wypadków...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    On sam to własnie sobie chyba nie wyciągnie. Chyba, że się zdziwię...

    A to możliwe, że od tego wyrzynania się nowych ząbków miał niższy apetyt??? Czy może te ruszające ząbki to powodują????
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy to normalne, że 4-latka jakby bardziej potrzebuje teraz mamy, niż zwykle bywało? Moja cyganicha ostatnio bardzo niechętnie zostaje w przedszkolu i każe mi szybko po nią przychodzić (w przedszkolu ok, bo lubi chodzić, raczej mamy problem z rozstaniami). To samo ze spaniem. Zawsze uwielbiała spac sama u siebie w pokoiku a teraz znów ma potrzebę spania ze mną. Prosi mnie codziennie ze łzami w oczach. Oczywiście jak już zaśnie u siebie, to śpi całą noc, nie przychodzi, no ale jednak trochę muszę się natłumaczyć, by spała u siebie. I mam wyrzuty potem, że ją zmuszam poniekąd a ona może potrzebuje bliskości, może coś w tej małej główce dzieje się niepokojącego... Normalne to to? Jakiś lęk separacyjny przetrwały, czy co? ;p ;p ;p
    No i tak sobie myśle, że może ja wziąć teraz do siebie na te nocki? Widze, że ewidentnie potrzebuje.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Nie wiem Kasiu, czy normalne, ale u nas to samo ;-). Kiedy po mnie przyjdziesz? A od razu po podwieczorku? (Rok temu nie było tego typu pytań, wręcz za wcześnie ją odbierałam). Mamusiu kocham Cię... Mamusiu nie chcę być sama... Mamusiu utul mnie... Śpi z nami, także ten...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2016
     permalink
    Katka, u nas Krasnal tuż po 4 urodzinach zaczął z nami spać i tak było kilka miesięcy - nic się nie wydarzyło szczególnego i bez szczególnych powodów nagle przestał, także to chyba też coś takiego było...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Czyli norma :) powiem Wam, ze fajnie jest tak znów razem spać :) przytulić się, powachac, popatrzeć jak śpi :)))
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 26th 2016
     permalink
    Zajrzałam Dawidkowi w by sie i niestety 5-taki tez już obie się wybijają. Nie wiem gdzie z nim iść i czy da sobie te 5-tki wyrwać. Niestety te się nic nie ruszają. Te jedynki tez jakby mniej. Nie wiem o co tu chodzi. W każdym razie na dzień dzisiejszy ma 4 mleczaki do wyrwania.
    Skad taki nagły wysyp zębów stałych?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    Else: Zajrzałam Dawidkowi w by sie i niestety 5-taki tez już obie się wybijają.

    Monia, moja siostrzenica miała tak samo. Dentystka nic w zasadzie nie zrobiła, jedynie kazała dziecku wypychać te stałe zęby, językiem - wiesz co mam na myśli? I one ładnie weszły jej na miejsce tych mleczaków, które wypadły (wypadały w różnych okresach czasu). Warto jednak sie przejść, bo a nuż będziecie mieli inne zalecenia, lepsze jakieś...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 27th 2016
     permalink
    No, tylko powiedz to autyście :P... Wczoraj ja mu tym troche ruszałam, ale nie dał za dużo. W ogóle dziwna sprawa z tymi jedynkami. Przedwczoraj jeden z nich ruszał się wyraźnie. Wczoraj po myciu zębów no ledwo drgnął, a po godzinie zaś luxny...

    A Ten z tyłu to chyba 4ka, bo "zaocznie" pediatra mi powiedziała, że 5 sa stałe i mówi, że rosnie szóstka. Ale bankowo nie szóstka, bo to żab za zębem rosnie, a nie obok - w miejscu szóstki...

    Dostałam namiary na stomatologa dla dzieci niepełnosprawnych ale czas oczekiwania na samą konsultacje to aż miesiąc. na zabieg jeszcze dłużej.

    Pójdę z nim tez do jakiegoś "zwykłego", żeby chociaż zalakowac te tylne zęby, bo czytałam, że to trzeba zaraz po wyrznięciu :P. Tylko czy to możliwe jak ząb przy zębie... Z lakierowaniem kłopotu byc nie powinno, bo jedynki mają odstęp między tymi mlecznymi.

    Moja siostra mi wczoraj powiedziała, że jej córka tak miała. Ale ona jej do stomatologa nie zabrała i ma mega kiepski zgryz. Teraz ma 10 lat i dopiero o jakiś aparat sie starają, ale to jest taki zakładany tylko na noc... Nie wiem czy to skuteczne...

    Treść doklejona: 27.11.16 09:57
    Mnie martwi, że mu tak wszystkie na raz wyłażą, bo czy one się "pomieszczą", czy się nie będą krzywic własnie...
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Else, ja myślę, że bez dentysty się nie uda. Normalnie zęby stałe wypychają mleczne, bo rosną na ich miejscu. Jeśli wyrosły obok, to mleczne nie mają bodźca do ruszania się i wypadania :( Jednynki to jeszcze ujdą, bo są wąskie i możnaby czekać, ale piątki?! A może to nie piątki tylko stałe szóstki?
    Aha, doczytałam, że jednak to nie szóstki. No ale jak to się w buzi mieści? PIątki mleczne i stałe jednocześnie?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 28th 2016
     permalink
    Te nowe zeby są jakby na przeciwko starych.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 28th 2016
     permalink
    Else, musisz do dentysty. Powinien usunac mleczaki, jesli wyrosly juz zeby stale. ja mialam prawie wszystkie mleczaki usuwane u dentysty, nie zadne tam na nitce o klamke, wrr.
    Piterowi na razie wypadaja same.
    jak denysta nie usunie jest duza szansa, ze sie faktyxznie stale pokrzywia. choc zgryz jest raczej kwestia genetyczna wg mnie.
    dawidkowi 5-ki rosna. stale juz? czy mleczaki dopiero.
    5-tek sie nie lakuje bo to mleczne. lakuje sie od 6-tek w zwyzy. i lakuje sie wtedy jak cala powierzchnia ta plaska jest juz na wierzchu. boki moga byc ukryte pod dziaslem jeszcze.
    zeby do 7 roku zycia bodajze 9ale nie jestem na 100% pewna) lakuje sie na nfz. u nas we wrocku koszt lakowania zeba to od 60 do 100 zl nawet.
    a lakirowanie nie zawsze jest konieczne, to dentysta musi ocenic, w niektorych przypadkach moze wrecz szkodzic.

    Treść doklejona: 28.11.16 14:04
    i else, z tymi 5-kami. na bank mu stale 5-ki nie ida. pewnie 6-tki ida kolo 5-tek, ale moze nie maja miejsca bo waska szczeka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 28th 2016
     permalink
    Z tym lakowaniem to też różnie bywa. Ja nie lakuję z premedytacją. Jak starszej zalakowałam 3 szóstki (czwarta jej jeszcze wtedy nie wyrosła), to we wszystkich tych trzech miała ubytki po pewnym czasie. A w tej nowej, niezalakowanej - nie. Żeby zęba zalakować, trzeba go troszkę naruszyć, zmatowić - i to są wrota dla bakterii. Ja akurat trafiłam na fatalny gabinet, teraz to wiem. Ale uraz mam i Młodszej już nie lakuję. Póki co, mleczaki już gubi, ma 4 stałe (dwie jedynki i dwie szóstki) i ani śladu próchnicy.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 28th 2016
     permalink
    Dziewczyny wczoraj byliśmy z córką na filmie Trolle i polecam bardzo dla takich przedszkolaków. Gosia naprawdę zachwycona i to chyba pierwszy film, na którym nie płakała, bo nawet to co złe i straszne, jest tam przedstawione tak z przymrużeniem oka, że dziecko rozumie, że to nie naprawdę. I przesłanie fajne, trafiające do kilkulatka. Młoda cały dzień chodzi i mówi, że szczęście każdy ma w sobie i nie trzeba zjadać trolli, żeby być szczęśliwym :bigsmile:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 28th 2016
     permalink
    Mój syn od czasu seansu "trolle" za kazdym razem przed snem mów: "pogłaskaj", "ukochaj", "uściskaj" :P

    I Codziennie w lustrze ogląda czy ma taki sam tyłek jak król troll (bo tam na początku były takie poślady :P).

    Treść doklejona: 28.11.16 18:45
    Aaa, dzięki dziewczyny za informacje odnośnie lakowania.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Madzinka, u nas też Trolle były hitem. Raz, że świetna muzyka, dwa, że przyjemne dla oka, trzy - przesłanie. Bardzo fajny film dla maluchów :) Jedyne co mi się nie podobało to "makeover" pani ogrowej, która była zakochana w księciu. Zamiast zrobić z niej jakąś naprawdę fajną babeczkę (nawet z tymi włosami) to te ciuchy i buty przypominające styl Dody... No nie, nie, nie, nie, nieeeee... Ale film przyjemny.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    Dla dzieci ok, ale mnie osobiście wymęczyła wizualnie ilość barw... róże, fiolety, motylki, cukierki, wszystko się błyszczy i brokaci :P no ale tak to właśnie miało wyglądać :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny z Poznania. Moja siostra leży w szpitalu i chciała iść w sobotę (jeśli wyjdzie na przepustkę) z trzylatkiem na jakiś film do Multikina. Znacie może repertuar? Co by taki 3 latek mógł obejrzeć?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    Else, najlepiej jakiś poranek.
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    Też byłyśmy na Trollach. Z początku myślałam, że nie wytrzymam do końca - to samo co u Elyanny - te kolory, brokaty, uch, brrrr... Ale wraz z rozwojem akcji zaczęłam się wciągać. Młodej się bardzo podobało. Chociaż Barbie bardziej chyba. I Zwierzaki domowe.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    U nas hitem było "Sekretne życie zwierzaków domowych" :) teraz mały chce iść na trolle ale niestety u nas są tylko w 3d, a on sam woli 2d. Chyba jeszcze za mały jest ;) pozostaje Vaiana ale nie wiem czy to nie zbyt "powazne";) .
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    A już grają Vaianę?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    u nas od 2 grudnia;) tylko my małomiasteczkowi jesteśmy, może w wiekszych miastach już jest. Nasze kino to takie pseudo-kino z bardzo znikomym repertuarem.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 29th 2016
     permalink
    Dawid z kolei 3D bardziej. Bałam się że te okulary będzie zdejmował, ale nie :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 30th 2016 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, moj piter w niedziele na urodzinach u kolezanki posliznal sie na podlodze w sali zabaw i uderzyl buzia w podloge. byl huk, ryk itd. ale ma spuchniete do tej pory. szczeka rusza. i mowi ze juz nie boli jak rusza. i sie zastnawiam - obite czy moze byc ze zlamana dolna szczeka? nic tam nie czuje, mowi, ze nie boli jak rusza, ale spuchniete. nie chce mi sie za bardzo jechac na przeswietlenie bo i co? chyba mu w gips nie wsadza jakby co. co myslicie?

    Treść doklejona: 30.11.16 08:49
    swoja droga zaluje ze jakiegos dymu nie zrobilam bo moze by jakies odszkodowanie czy cos. no kurna, zeby sliska podloga byla w bawialni dla dzieci?
    -- ;
  1.  permalink
    Ewasmerf: swoja droga zaluje ze jakiegos dymu nie zrobilam bo moze by jakies odszkodowanie czy cos. no kurna, zeby sliska podloga byla w bawialni dla dzieci?
    - no jakby mu cos bylo to chyba mozesz wrocic co nie... tam sa kamery?? Masz swiadkow chyba
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    no swiadkow az nadto
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: czy cos. no kurna, zeby sliska podloga byla w bawialni dla dzieci?

    ja kiedyś byłam w sali zabaw i w kącie były rozsypane kredki. Moje dziecko dopiero co zaczęło chodzić. Chwyciła ta kredkę i kiedy zobaczyła, że wstałam by ją jej zabrać, zaczęła uciekać, potknęła sie i upadła, wbijając sobie tą kredke w nos. Zalała się krwią (myślałam, że na zawał padnę) i od razu do szpitala. I też dopiero później pomyślałam, że mogłam zrobić zadymę. Ale człowiek nie myśli o takich rzeczach w chwili, gdy się zestresuje.
    --
  2.  permalink
    katka_81: Ale człowiek nie myśli o takich rzeczach w chwili, gdy się zestresuje.
    - oj mialam wiele takich wlasnie sytuacji.... kiedys auto mnie lekko puknelo jak jechalam na rowerze. Ja w szoku, pozbieralam sie, kustykalam na kolano chyba z miesiac ale sprawy nie zglosilam z tej "radosci" ze mi nic nie ma :/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    no wlasnie ostatnie co czlowiek mysli to zeby zadyme zrobic
    -- ;
  3.  permalink
    My byliśmy w piątek na BOCIANACH -bajka super mój 4-latek śmiał się na całe kino,zresztą nie tylko on-ja i Nati też,a na koniec popłakalysmy z Natusią:) polecam bajkę-też wybieramy sie na TROLLE :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Leneczka, szkoda, że my tak daleko od siebie, poszłybyśmy z chęcią z Wami :)
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Chciałabym w piątek Lusinkę na Trolle zabrać, ale w Poznaniu już nie puszczają :/ może właśnie te bociany? Ona nigdy jeszcze nie była w kinie... a ma w niedzielę urodziny.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Mój syn tez miał wypadek na takiej sali zabaw. Kamery "wyczyścili", a zamiast "przepraszam" mój syn dostał zakaz wstepu na teren owej sali.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    My tez w kinie jeszcze nie bylismy. Ale teatr Karolek lubi i przedstawienie 1h 10min z przerwa (chyba 10min wlasnie po srodku) oglada. Tez sie zastanawiam nad Trollami, ale w Opolu juz ich nie graja, tam tylko jedno kino Helios. A te Bociany to o czym? Dobre to dla chlopcow?
    Chcielismy pojsc do teatru lalki i aktora, ale ostatnio juz bylismy i repertuar ten sam. Nic ciekawego nie ma wiecej dla dzieci. A my bardzo lubimy teatr.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Else: a zamiast "przepraszam" mój syn dostał zakaz wstepu na teren owej sali.
    --

    :shocked: czemu?
    --
  4.  permalink
    katka_81: czemu?
    podpinam sie..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Bo śmiałam pójść z pretensjami. Wypadek był z ich winy
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Ale kicha :(
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 1st 2016 zmieniony
     permalink
    a ja wracam do tematu kołdry: jakie wymiary mają wasze dzieci 3+ ? 100 x 135 czy juz raczej 140x200? chodzi mi o to, żeby łatwo było później kupować poszewki, bo np. ikeowej nie kupię, bo tylko ichne poszewki pasują (przynajmniej z tą najmniejszą ich tam jest), łóżko mamy 160 x 70
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Ja córce wlasnie kupiłam 100 x 135. Ania ma 3 lata i 3 m-ce i ponad 100 cm. Wydaje mi się, że jednak ta kołdra jest za mała, chociaz Ania zadowolona. Dla niej poręczna jest ta kołderka, wędruje z nią do naszego łóżka i takie tam. Ma też taką na 200 cm, ale ta,znowu wielka, a lóżko mamy takie, jak Wy. Brak wyboru na tym etapie i przy takim łóżku.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    U nas Łucja ostatnio spała pod swoją niemowlęcą, ale jej dałam dużą. A wcześniej z ikei 120x120 miala. Chyba muszę jej kupić jakąś pościel z krainą lodu.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2016
     permalink
    Hej. Szybkie pytanie mam o zęby. H. wyrżnęła się dolna 6-tka, ale w taki sposób, że dziąsło ma jakby rozwalone, normalnie wisi taki strzęp :/ Wygląda to, delikatnie mówiąc, strasznie. Ktoś się spotkał z czymś podobnym? Umówiłam ją na wizytę u naszej dentystki i na razie przez telefon powiedziała mi, że czasami trzeba takie zęby usunąć :(
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny z głupim chyba pytaniem wpadam, jak zwykle hehehehe
    Bo jutro Mikołajki co nie?
    Dajecie dzieciom rano prezenty, tak jak się to logicznie powinno robić czy popołudniu?
    No bo rano jak dam to siłą do przedszkola nie wygnam.
    A znowu jak nie dam a inne rano dostaną to Ninie może być trochę nieswojo co nie?

    Wiem, bzdurny problem ale jednak dla mnie problem.....
    --
  5.  permalink
    No my dajemy rano bo maz ma na 14 do pracy, ale Maks wstaje przed 7, do przedszkoly wychodzimy po 8 wiec troche sie pobawi z tatusiem a pojdzie na pewno chetnie bo w przedszkolu bedzie czekac Mikolaj ;)

    Treść doklejona: 05.12.16 13:21
    Teo - daj po poludniu, odbierajac ja powiesz ze Mikolaj sie spoznil ale juz jest bo widzialas sanie itp
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Ja nie daje moim prezentów na Mikołaja. Mikołaj przychodzi do przedszkola więc tam dostaną paczuszki i problem mam z głowy. Nie chce mi się tłumaczyć że dostaje kilka prezentów od jednego Mikołaja. Za to z prezentami pod choinkę mogę poszaleć. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Nina ma w przedszkolu mikołaja dzisiaj ale to pewnie jakieś słodycze, które potem ja z mężem skonsumuje :tooth:
    My jej wymarzonego psa kupiliśmy więc ona od kilku dni odlicza ile jeszcze zostało etc.
    No i nie wiem jak to rozegrać.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Teo, ja bym dała rano (sama pewnie tak zrobię) i niech idzie do przedszkola z tym psem, no chyba, że masz na myśli prawdziwego, to już nie takie proste :wink:

    Treść doklejona: 05.12.16 14:20
    Hydro, dla mnie dziwne jest wyrokowanie, że trzeba usuwać zdrowego zęba "tylko" dlatego, że pokaleczył dziąsło... Moim laickim zdaniem lepiej chyba usunąć ten kawałek dziąsła.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    No prawdziwego nie, ale taki spory dość, na smyczy, co chodzi skacze itp. Takich zabawek im przynosić nie wolno. Nic to, rano dam. Po prostu w domu zostanie. Toż to nie szkoła przecież :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.