Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 10th 2010
     permalink
    Ale z tym sluzem to jeszcze dopytaj u lepszego zrodla bo z tego co piszesz ani ilosc ani jakosc nie jest chyba super typowa (niewykluczone, ze jak owulacja i fl beda "wyprostowane" to i ten sluz sie zmieni).
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 10th 2010
     permalink
    Referantka - co do objawów owulacji, to do słów Konwalijki dodam, że wykres nie jest żadnym wykładnikiem.

    Po pierwsze - w instrukcjach NPR mówi się otwarcie, że skok może wystąpić do 3 dni przed skokiem i do 2 dni po skoku. A praktyka pokazała, że zdarzają się cykle z monitoringiem i stwierdzoną owulacją, albo zaciążone, gdzie owulacja na pewno była wcześniej, nawet do tygodnia przed podniesieniem się temperatury. Dlaczego? Może przez błąd mierzących, może przez zakłócone i podwyższone temperatury przed skokiem, albo zakłócone i zaniżone temperatury po skoku. Zawsze w takiej sytuacji gdzieś pomiedzy owu a pozytywem na teście temperatura podnosiła się ponad kreskę, ale mogło to być nawet na kilka dni przed pozytywem. Tak więc skok temperatury nie jest wykładnikiem.

    Co do wysokości skoku - progesteron podnosi temperaturę, ale nie ma prostej korelacji między jego stężeniem we krwi a wysokością skoku. Tak więc marny skok nie dowodzi niedomogi ciałka żółtego, a wysoki - nie dowodzi wysokiego progesteronu.

    Dopiero kilka danych potwierdzi owulację - na pewno monitoring, do tego badanie estradiolu w okolicy owulacji i progesteronu w okolicy 7-8 dnia po owu. Mój poprzedni gin zadowalał się E2, a nowy poprosił o progesteron, więc jak widać, szkół jest kilka.

    Co do śluzu - ja np. mam w czasie FL lekko ciągliwy śluz - mam takie grudki może bardziej przejrzyste niż rozciągliwe, ale zdecydowanie nie lepkie. Takie nijakie, opisuję je jako kremowe albo nierozciągliwe. Wiele dziewczyn opisuje wodnisty śluz. To chyba cecha urody, ale może porozmawiaj o tym z lekarzem, na wszelki wypadek. Skoro występuje w określonej fazie cyklu nie sądzę jednak, żeby to był objaw chorobowy.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthormadleines
    • CommentTimeNov 15th 2010
     permalink
    Witam
    Co oznaczają wyniki prolaktyny i testosteronu w 20dc:
    prolaktyna 18,86
    testosteron 0,86
    Starania trwają 10 mies, śluz płodny jest, paski w testach owul wskazują na owulację. Temperatura obserwowana w 2 ostatnich cyklach wskazuje na występowanie owulacji jak również widać na wykresach fazy temp niższych i wyższych. Faza lutealna 11 dni. Czy ten testosteron może zaburzać owulację? Dzięki za odp
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    podaj proszę jednostki i normy zamieszczone na wyniku - każde lab ma własne metody pomiaru i zakresy norm mogą się różnić. Bez tych danych nie można ustosunkować się do wyniku

    Tak - wysoki testosteron może zaburzać owulację.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthormadleines
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Dzięki za odp
    Prolaktyna: norma 5,18-26,54, ja mam 18,86 więc jest ok
    Testosteron 0,86 ng/ml, a norma jest od 0,05-0,73 więc trochę za dużo. W jaki sposób testosteron zaburza owulację? Jakie prawdopodobieństwo jest poczęcia przy zbyt dużym testosteronie?
    Pozdro
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 18th 2010
     permalink
    To hormon "męski". Nadwyżka może przeszkadzać w funkcjach naszego żeńskiego "fragmentu" :) Ale jaki jest dokładny mechanizm, tego nie wiem.

    Może skutkować np. męskim owłosieniem, trądzikiem itd.

    Ale tylko lekarz powie, czy Twój wynik jest powodem do niepokoju, czy też nie. Normy nie zawsze są interpretowane tak dosłownie.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthormadleines
    • CommentTimeNov 19th 2010
     permalink
    Niestety mam histuryzm, trądzik, stosunek obwodu talii do bioder = 0,89. Wyglądam jak we wczesnej ciąży. Do tego obraz USG charakterystyczny jest dla policystycznych jajników, ale lekarz na razie wykluczył tę chorobę. Tarczyca u mnie ok. Jesteśmy po 10 mies starań. Poza tym ponad 1,5 r współżycia w małżeństwie, bez zabezpieczenia, liczenie dni płodnych na oko. Tak sobie myślę, że naprawdę był ogrom możliwości na zapłodnienie, nawet na zwykłą wpadkę na początku małżeństwa. Więc nie rozumiem tego, że lekarz każe nam dalej próbować i czekać. Chciałabym zrobić jeszcze jakieś nieinwazyjne badania, żeby sprawdzić czy wszystko ok. Mąż nie badał się jeszcze, ale niestety jest otyły i jest ryzyko związane z jakością nasienia. Czy mozesz coś doradzić. Będę wdzięczna za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeNov 21st 2010
     permalink
    W zasadzie powinniście liczyć cały czas współżycia bez zabezpieczenia. Czyli 18 miesięcy i 10 miesięcy - co daje 28 miesięcy. Ponad dwa lata. To jest pora na dalsze kroki.

    Na pewno M. powinien zrobić badanie, a razem wybierzcie się do prawdziwej kliniki, bowiem na lekarzy w przychodni nie ma co liczyć. Można wydusić z nich skierowanie na niektóre badania, ale ich interpretacja, szczególnie przy jakimś problemie, zwykle ich przerasta.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthormadleines
    • CommentTimeNov 24th 2010
     permalink
    ok Dzięki, czy polecałabyś jakąś klinikę w Krakowie lub Bielsku Białej. Jak już się zdecydujemy tam pójść chciałabym mieć pewność, że trafiłam do profesjonalnej kliniki.
    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthormilątko
    • CommentTimeDec 27th 2010
     permalink
    Witam czy te wyniki sa okey jak stwierdzil lekarz
    Wyniki naszych badań,robione w Londynie:
    MOJE:.
    Endocrine studies
    NJC-Normal,no action
    Serum FSH level 6.2iu/L (2.5-10.2)
    FSH Follicular phase 2.5-10.2
    FSH Mid cycle 3.4-33.4
    FSH Luteal phase 1.5-9.1
    FSH Post menopause 23.0-116.3
    FSH when pregnant Less than 0.3
    Serum LH level 4.7iu/L (1.9-12.5)
    LH Follicular phase 1.9-12.5
    SKH-Normal,no action
    Serum progesterone 56nmol/L (30-80)
    Serum prolactin level 354miu/L (59-619)
    Serum testosterone 1.8nmol/L (0.5-2.6)
    Serum sex hormne binding glob 37.6nmol/L (28-110)
    Free testosterone 45pmol/L (10-50)
    Serum free T4 level 12.3pmol/L (9.4-22.7)
    Serum TSH level 2.59mu/L (0.35-5.50)
    AST serum level 39u/L (17-39)
    Alk phos 124u/L (25-114)
    Serum albumin 42g/L (34-48)
    Serum totall bilirubin level 5micromol/L (5-21)
    Test na HIV,rozyczke,zoltczke-negatywny
    HSG-jajowody drozne
    Test krwi-norma
    MĄŻ analiza nasienia 1:
    Motolity 62% (50-100)
    Volum 3.9ml
    Count 135×10^6/ml
    Normal forms 1% (15-100)
    2 analiza podobna normals form 4%
    3 analiza:
    Motility 54% (50-100)
    Volum 4.3ml
    Count 334×10^6ml
    Normal forms 18% (15-100)
    Liguefaction-complete
    LEKARZ STWIERDZIL ZE OKEY,czarna magia:
    •  
      CommentAuthormilątko
    • CommentTimeJan 5th 2011
     permalink
    Hallo i co z tymi moimi wynikami?kuknie ktos?
    •  
      CommentAuthorkatta83
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    Hej! Robiłam badania w 4 dc i takie o to jednostki dostałam.. Może wiecie jakie są normy do takich jednostek?
    TSH – mU/L
    Estradiol – pmól/L
    Testosteron – nmól/L
    Progesteron – nmól/L
    Prolaktyna – µg/L
    LH – U/L
    FSH – U/L
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    a nie dostałaś norm do nich? dziwne.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Niestety - każde urządzenie ma własny system obliczania wyniku i normy mogą być różne. Dlatego teraz mają obowiązek podać na wyniku normy - jak tego nie robią, to się upomnij.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Dziewczyny! Mam pytanie, czy którejś zdarzyło się, że lekarz zalecił duphaston bez badań hormonalnych? Dodam, że staramy się z mężem o dzidzię i mamy z tym problem. Dziwi mnie jednak, że lekarz zalecił hormony bazując tylko na badaniu ginekologicznym. Poza tym mam je brać od 10dc a nie od 16-15, a tak większość dziewczyn bierze (przynajmniej tak wyczytałam na różnych forach). Co o tym myśleć? :/
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Zdarza się. Dupek nie zaszkodzi, a może pomóc. Nawet przy prawidłowym poziomie progesteronu w wyniku może się zdarzyć, że jego ilość się waha, albo jest w dolnej granicy normy.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Dzięki za odpowiedź. Męczy mnie jeszcze tylko jedno.... Mam brać od 10dc, jak napisałam, a wszędzie jest napisane żeby brać po owulacji, ponieważ przed może ją zahamować. A jakby nie było starając się o dziecko owulacja jest.... konieczna:)
    Dlaczego to jest takie skomplikowane??? ;)
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 19th 2011
     permalink
    Nie znam się dobrze, ale też wyczytałam, że dupek może hamować owulację, dlatego powinno się go stosować przy monitoringu, kiedy już wiadomo, że owulacja była bądź już nie nastąpi w danym cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 20th 2011
     permalink
    A to już dziwne. Wiem, że może hamować owu - przy bardzo malej dawce ponoć nie, ale po co od 10 dc? Spróbuj określić dzień owulacji - testy LH i wykres pomogą i zacząć po skoku- a tak ogólnie, to lekarz mi się nie podoba. Mój musi zobaczyć cialko żólte albo pęknięty pęcherzyk, zanim zacznę luteinę.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    Właśnie mnie też się nie podoba.... Poszłam do innego (już prywatnie). Przede wszystkim na początek chce badania męża. Zapytałam go o te hormony i powiedział, że to "błąd w sztuce". Najpierw badania męża, potem moje badania, na końcu decydujemy co dalej. Mam jednak nie brać dupka, jak to pieszczotliwie nazwałyście ;)
    Dziś mąż ma badanie nasienia, trzymajcie kciuki żeby wyszło ok!
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 21st 2011
     permalink
    No i racja - badanie M. to najmniej inwazyjna sprawa i rozsądnie jest zacząć od tego. Trzymam kciuki za silną armię :)
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 22nd 2011
     permalink
    Mamy już wyniki i armia niestety jest słabiutka... Czekamy na wizytę u lekarza.
    --
    • CommentAuthoranna12get
    • CommentTimeJan 22nd 2011
     permalink
    Na pewno będzie dobrze!
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 23rd 2011
     permalink
    Badanie M utwierdziło mnie w tym, że nie ma sensu brać hormonów. Przynajmniej na razie.... Problem chyba jednak nie tkwi we mnie. Czas na przewrócić życie do góry nogami. Zmiana diety i sposobu życia.... Ciężko będzie to zorganizować, ale będziemy próbowali.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2011
     permalink
    Myszarej poszukaj jakiegos androloga zeby zerknal na wyniki meza. jak chcesz to wrzuc TUTAJ wyniki eMa, moze wcale nie jest az tak zle
    zmiana diety i sposobu zycia tak ale czasami sa i jakies odpowiednie medykamenty konieczne
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 23rd 2011
     permalink
    Dzięki za podpowiedz. 1 lutego idziemy razem do mojego gina i zobaczymy co on powie. Może sam nam kogoś poleci, albo nas pocieszy:) Ja staram się nastawić pozytywnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    myszerej, nie załamuj się. Panom często można pomóc, na pewno zmiana trybu życia nie zaszkodzi. Po drugie, czasem mają gorszy dzień / okres, i warto za dwa - trzy miesiące powtórzyć badanie. No i po trzecie, jeśli nasienie będzie znośne, to IUI Wam pomoże. A już na pewno in vitro.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthormarcia79
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, proszę o pomoc w interpretacji wyników. Badania robione w 22 dc
    PRL 20,3 nl/ml
    FSH 4,2 mlU/ml
    LH 9,8 mlU/ml
    E2 122 pg/ml
    PGN >20 ng/ml
    Mnie się wydaje, że mieszczą się w normie, ale mój gin stwierdził, że nie było owulacji i przepisał mi Clostylbegyt po którym wyrosły mi cysty na jajnikach :(

    Aha i jeszcze badania mojego męża:
    barwa: żółta
    lepkość:prawidłowa
    Woń:swoista
    PH: 8
    Liczba plemników w ml 20 800 000

    po 30 min

    80% o ruchach żywych
    70% ruch linijny szybki
    20% ruch linijny wolny
    10% nieskoordynowany
    po 3 h 70% o ruchach żywych
    po 24h 50% o ruchach zwolnionych i słabych
    plemniki o prawidłowej budowie 60%

    Dziękuję za pomoc i interpretację
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 13th 2011
     permalink
    ja również proszę o interpretację moich badań z endo .nic z nich nie wiem :( wyniki sa w mojej notatce..pozdrawiam i z góry dziękuję...
    --
    • CommentAuthorpkpati
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z was miała badanie na poziom pregnantriolu (dobowa zbiórka moczu)?
    •  
      CommentAuthorbetinka846
    • CommentTimeFeb 14th 2011
     permalink
    Chcialam zapytac o progesteron. Robialam badania na jakies 5 dni przed okresem. Wynik byl 23.22 Normy w moim labolatorium to max 20 . Dopiero za tydzien mam wizyte u lekarza. Mam nadzieje ze lekka odchylka od normy to nic zlego? Wydaje mi sie ze zawsze lepiej wiecej niz mniej ale kto wie ....
  1.  permalink
    A ja mam takie pytanko: i proszę udzielić odp w komentarzu pod moim wykresem gdyby to było możliwe. Mam teraz temp 36.6 i jeżeli była by ciąża to temp powinna się utrzymywać na tym poziomie??? i nawet o 0.1stopień nie może spaść???
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 15th 2011 zmieniony
     permalink
    może spaść - spokojnie :) byle nie za wiele
    spójrz jak u mnie szaleje :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeFeb 16th 2011
     permalink
    Witam .
    Badanie robiłam 32dc - 8 dfl . Proszę o interpretację mojego wyniku :
    Progesteron : 7,66 ng/ml
    -owulacja : 0,12 - 6,22
    -f.folikularna : 0,10 - 0,54
    -f.lutealna : 1,50 - 20,00
  2.  permalink
    Tu wrzucam troszkę info Cytrynko dla Ciebie, może to coś rozjaśni twoje wyniki;
    "Poziom progesteronu
    Stężenie progesteronu w pierwszej fazie cyklu jest bardzo niskie. Nieznaczny wzrost obserwuje się na ok. półtora doby przed owulacją. Potem ilość progesteronu produkowanego przez powstające ciałko żółte wzrasta osiągając szczyt w 7, 8 dniu po owulacji. Jeśli nie doszło do ciąży, ciałko żółte zanika.

    Normy poziomu progesteronu we krwi
    7-8 dni po owulacji: >= 10 ng/ml (prawidłowa czynność ciałka zółtego)
    2 faza cyklu: <= 3 ng/ml (brak owulacji)


    Interpretując wyniki badań poziomu progesteronu należy wiedzieć, że jest on wydzielany w sposób pulsacyjny i jego stężenie we krwi zmienia się co kilka godzin nawet o 50 proc. W związku z tym wynik pojedynczego badania w granicach 6-10 ng/ml nie wskazuje jednoznacznie na niewydolność ciałka żółtego. Żeby badanie było rzetelne, należałoby je powtórzyć trzykrotnie, co z reguły nie ma miejsca w praktyce. Minimum to sprawdzenie stężeń progesteronu w dwóch kolejnych cyklach."
    pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    betinka846 podawaj pełne dane jesli chcesz pomocy w interpretacji - w tym wypadku jednostka i normy laboratorium dla różnych faz cyklu
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    zapomniałam do moich wyników badan progesteronu..mógłby ktoś spojrzeć?pozdrawiam..
    --
    • CommentAuthoramazisa
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    Witam,
    dziewczyny czy możecie mi pomóc w interpretacji moich wyników badań bo już nie wiem co robić.
    To moje wszystkie wyniki badań na podstawie których lekarze podjęli decyzje jeden o braniu YAZ - on mnie skierował do szpitala na te badania(jest ginekologiem-endokrynologiem zgłosiłam się do niego z PMS i z nadmiernym owłosieniem głownie nogi-uda, po badaniach w szpitalu stwierdzili hiperleptynemię,zmianę w piersi i na tarczycy torbiele, ale nikt mi nie mówił nic o PCO)
    Natomiast endokrynolog (zostałam do niego wysłana w celu konsultacji co do zrobienia biopsji torbieli na tarczycy) po przeczytaniu tych samych badań przepisała glucophage xr500 bo stwierdziła hiperinsulinizm i PCO . To co ja w końcu mam ? Najlepsze jest to ze endokrynolog kazała mi samej zdecydować czy mam brać YAZ czy lek od niej czyli glucophage xr500. Po prostu zgłupiałam totalnie , przepłakałam cały weekend bo nie wiem co robić i zostałam z tym problemem sama bo mój gin-endo jest na urlopie i dopiero za 3 tyg mogę iść od niego.

    I faza (badania robione w 5 dniu cyklu)

    Hormony Tarczycy
    TSH 1.19 (0.35-4.94)
    FT4 15.12 (9.01-19.05)

    Koagulacja
    PT 12.9 [s]
    WSK.PTP 85.0 [%]
    INR 1.17
    APTT 32.5 [s]
    FIBR 3.37 [g/L]

    Biochemia
    BILI-T 0.62 (0.2-1.0)[mg/dL]
    AIAT 15 (0-40)[U/L]
    AspAT 18 [U/L]
    cholesterol całkowity 208 [mg/dL]
    cholesterol HDL 66 [mg/dL]
    cholesterol LDL 120 [mg/dL]
    Ttrójglicerydy 111 [mg/dL]

    Badania laboratoryjne
    PRLNg22 17.90 (5-35)[ng/ml]
    PRLNg02 27.34 (5-35)[ng/ml]
    PRLNg06 30.14 (5-35)[ng/ml]

    Immunochemia
    Testosteron 0.57 (0.11-0.78) [ng/ml]
    Estradiol 22.00 (21-251) [pg/ml]
    LH 4.2 (2.39-6.6) [mIU/ml]
    FSH 5.1 (3.03-8.08) [miU/ml]
    SHBG 39.3 (19.8-155.2) [nmol/L]
    Androstendion 2.9
    Leptyna 40.5 (2-15) [ng/ml]
    DHEA-SO4 7.16 (2.60-13.89) [umol/L]
    17OHP 0.69

    Insulina
    7.8 uU/mL (2,7-10,04)
    po 1h 55.50
    po 2 h 37.90.

    glukoza 89 mg/dL
    po 1 h 138
    po 2 h 104.

    anty-TPO 0.8 (<5.61)[lU/ml]
    anty-TG 1.7 (<4.11)[lU/ml]


    BADANIA w II fazie w 21 dniu cyklu

    Kortyzol test z dexametazonem 4.31 [ng/ml]
    Progesteron 3.45 (1.2-15.9) [ng/ml]

    KOR1.06 77.54 [ng/ml]
    KOR2.07 123.69 [ng/ml]
    KOR3.21 79.44 [ng/ml]
    KOR4.22 49.95 [ng/ml]

    PSA <0.003 [ng/ml]
    FPSA <0.05 [ng/ml]

    badanie USG narządu rodnego gł.dopoch.:
    Trzon macicy w przodopochyleniu,jednorodnej echogeniczności o wym 43.5mmx34mm. Endometrium jednorodne, szer

    5.6mm. Szyjka o wym. 30x20.4mm. Jajniki obustronnie o prawidłowej budowie i echogeniczności -

    drobnopęcherzykowe, o wymiarach: prawy 21x12,5mm.,lewy 20.9x12.5mm.Zat.Douglasa bez płynu.

    USG tarczycy:
    wymiary płata prawego 22x18x50mm
    wymiary płata lewego 17x16x40
    W tylnej części płata prawego zmiany torbielowate i lite o wymiarach 7mm i 11mm.
    W płaci elewym najprowdopodobniej trzy zmiany o wym ok 12x12mm i 12x5mm i 5mm. Struktura i echogeniczność

    pozostałego miąższu nieco nierówne. Tchawica nie wykazuje zwężeń i przemieszczeń.
    Węzły chłonne szyi niepowiększone.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    Dziewczyny...mam takie...może trochę głupie pytanie...odnośnie wykresu. Nie sugerujcie się moim...tylko tak z ciekawości pytam. Czy jeśli PTC spada to znaczy, że progesteron w organizmie też spada? Czy w ogóle głupoty jakieś gadam? Bo zauważyłam, że im mam niższą temperaturę (a zakładam, że to fl) to się lepiej czuję, a to chyba przez ten progesteron mamy PMS...
    --
    •  
      CommentAuthorviofe
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    hej wszystkim,
    ja miałam robione badania na poziom estradiolu i wyszedł mi 173,0 pg/ml a progesteron 0,202 ng/ml (tylko nie wiem w której fazie cyklu, bo kiedy było powtórzone badanie to progesteron wyszedł ponad 7 ng/ml <- wiem że to mało, ale udało mi się zajść w ciążę, niestety nie donosiłam :( ... ) ponadto testosteron - 1,13 ng/ml, prolaktyna - 17,18 ng/ml... co wy na to??
    :shocked:
    -- Biegne bez tchu, każdy dzień zamieniając w uśmiech:):):)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Hanny - dobrze myślisz. Wraz ze spadkiem progesteronu - spada temperatura. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Dziękówka Talinko:hugging: tak mi się właśnie wydawało...spokojnych 9 miesięcy:bigsmile:
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    kochane,
    podbijam temat..czy jest sens robić jutro badania hormonalne(typu progesteron) i jakie??dodam,że mam krótkie fl..zresztą zerknijcie na moje poprzednie wykresy i podpowiedzcie..ten cykl był wyjątkowo długi..dodam jeszcze że lekarz rodzinny nie da mi skierowań na badania,bo mówi że nie może.. a do endokrynologa jestem umówiona dopiero na listopad(takie kolejki ) :( no ale jutro będę w laboratorium w innym mieście.w swoim 1* w tygodniu tylko.będę miała 2 dzień cyklu..gdzieś czytałam tu że na niektóre hormony właśnie robić dobrze jest właśnie wtedy..
    bardzo proszę o odpowiedzi..pozdrawiam..
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Fakt, rodzinny może skierować tylko na TSH.
    W 2-3 dc robimy FSH i LH
    W 6-7 dpo robimy PRG i PRL :wink:
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny pomozcie bo zaraz wybuchne....29.01 robilam badania hormonalne prolaktyna,testosteron i folikulotropine.Poszlam z wynikami do ginki nowej i stwierdzila ze wszystko w normie a co sie okazuje mam łagodna hiperprolaktynemie,ktorej ginekolog nie zauwazyla
    :angry::angry:
    Wyniki badania prolaktyny
    Norma: 1,9- 25 ng/ml
    3-15 ng/ml: wynik bardzo dobry
    15-20 ng/ml: wynik dobry
    20-25 ng/ml: łagodna hiperprolaktynemia -------> a ja mam 22,38 a norma labolatoryjna to 0,8-25 i tym sie zasugerowala
    > 25 ng/ml: wynik ponad normę, oznacza hiperprolaktynemie

    Nie wiem co mam robic juz chodizlam do tylu lekarzy i stracilam tyle pieniedzy ze az sama jestem zla....Nie wiem juz jak znalesc dobrego lekarza i czym sie kierowac jesli chodzi o wybor...Poradzcie :(
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Z problemami z PRL poszłabym do endokrynologa :wink:
    --
  4.  permalink
    Talinka tylko najgorsze jest to ze lekarz nie stwierdzil u mnie zlych badan tylko sama sprawdzilam przez internet :confused: musze jeszcze zrobic badanie tarczycy bo podwyzszona prolaktyna moze o niej swiadczyc....Masakra poprostu.Ostatnio za trzy badania zpalacilam 90zl :/ zastanawiam sie ile jeszcze wydam:(i ilu jeszcze lekarzy napotkam,ktorzy beda leczyc po swojemu albo w cale a kase wezma:(
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    RoxyEwa: tylko sama sprawdzilam przez internet

    eee :confused: to wtedy nic już nie piszę, skoro wiesz lepiej niż lekarka :wink:
    --
  5.  permalink
    No chyba sobie tego nikt nie wymyslil juz dziewczyny mi pisaly pod ktoryms wykresem ze prolaktyna na nci a ja wiezylam lekarzowi i mam tego efekty.Uwazasz ze normy ktore sa podane na stronie o PRL sa falszywe czy jak?
    Wyniki badania prolaktyny:
    Norma: 1,9- 25 ng/ml
    3-15 ng/ml: wynik bardzo dobry
    15-20 ng/ml: wynik dobry
    20-25 ng/ml: łagodna hiperprolaktynemia ---------------------------- ja mam 22,38 a wynik labolatoryjny to 0,8-25
    > 25 ng/ml: wynik ponad normę, oznacza hiperprolaktynemie
    Przelicznik jednostek w przypadku prolaktyny: 1 ng/ml = 20 mIU/l

    Wzielam to ze stronki : http://www.nieplodnosc.pl/artyku-y-i-wywiady/normy-bada-cz-2-prolaktyna
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Nie lubię, kiedy ludize wyszukują sobie diagnozy z internetu.
    To mi przypomina odcinek z House'a.... (6x03) Epic Fail - Gigantyczna katastrofa
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.