Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorikamek
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    paulinko, wrzuce jeszcze raz:
    --
    prolaktyna 478 -norma 496
    --
    TSH 3.90 -norma 4,2
    FT3 5,20 norma do 6,8
    FT4 17,62-norma 22.00
    anty TPO >10 norma 0-35
    antyTG > 20 norma 0-40
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    eveke samo TSH niewiele nam mówi, więc dorób może jeszcze ft3 i ft4, ale tak Twoje TSH ciut za wysokie a czy masz objawy niedoczynności tj: zmęczenie, apatia, senność, sucha skóra, wypadające włosy, łamliwe paznokcie, brak energii .... Skonsultuj się z endokrynologiem no i napisz czy masz jakieś te objawy ?


    Aha pamiętam że masz problemy z prolaktyną, a masz wykluczony mikrogruczolak ? Bo pamiętaj że to przysadka steruje tarczycą w celu wyzwalania hormonów i jeśli jest mikrogruczolak to praca tarczycy może być zaburzona i wcale nie musi to być niedoczynność
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Ikamku ja pamiętam Twoje wyniki i wg mnie i znanych mi artykułów na temat leczenia tarczycy Twoja kwalifikuje się do leczenia bo TSH zdecydowanie za wysokie a ft3 i ft4 nie są pośrodku normy
    •  
      CommentAuthorikamek
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    wiesz co pojde do mojego rodzinnego, zapytam.
    a do endokrynologa poptrzebne skierowanie?
    tak czy nie to i tak pojde prywatnie, swiadoma jestem ze na NFZ kolejki pewnie po pare miesiecy?:cry:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    PAulinko powyżej podałam komplet badań z FT3 i FT4 czy one coś sugerują?

    Teraz powtórzyłam TSH póki co samo , bo jednak wszystko kosztuje a i tak dzis zostawiłam w labie 250zł, jesli w tsh teraz bedzie cos nie tak to ponownie zrobie ft3 i ft4

    nie mam jeszcze wykluczonego gruczolaka :( za 3 tyg mam wizyte u endo i dopiero zaczynamy działac...

    badania tarczycy własnie kiedys robiłam , bo dokładnie odczuwam te objawy niedoczynności, wiecznie mi zimno i wszystko to co wymieniłaś, ale zaś czytałam , że wiele tych objawów daje równiez podwyzszona prolaktyna
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Tak do endokrynologa potrzebne jest skierowanie, ehhhs szkoda że nie mieszkasz bliżej mojego endokrynologa ale musiałabyś całą polskę zjechać :( Kolejki są różne wszystko zalezy od ilości lekarzy w danym mieście etc... Zanim wybierzesz endokrynologa radziłabym poczytać opinie o nich w necie, one na prawdę wiele mówią ale nie zwracałabym uwagi na subiektywne opinie typu lekarz milczek lub trzeba z niego wyciągać informacje ( bo każdy lubi co innego) ale na informacje typu jaką ma wiedzę, jak prowadzi leczenie etc. Idąc do endokrynologa powiedz, że starasz się o dziecko, że nie udaje się, że tylko hormony tarczycy są nie wporządku i że wg PTE i PTG powinny oscylować 1-1,5 to powinien zareagować
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    eveke Ft3 u Ciebie bliskie ideału bo wynosi 46% normy, ft4 stanowi 37,18 % normy, TSH ciut za wysokie, do tego mówisz, że masz objawy niedoczynności ( owszem kilka z nich występuję przy problemach z tarczycą, ale nie wszystkie) jeśli masz ich dużo, będąc u endokrynologa zacznik od poproszenia o skierowanie na rezonans magnetyczny przysadki mózgowej ( tylko to badanie potwierdzi lub wykluczy mikrogruczolaka) oraz porozmawiaj z nią/nim o wytycznych dotyczących hormonów tarczycy dla kobiet w okresie rozrodczym, opisz objawy jakie masz, oraz to że staracie się o dziecko i nie wychodzi i powinien/powinna wdrożyć leczenie tarczycy.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    dzięki, no okaże się czy trafiłam na dobrego endo, muszę wszystko zapisac sobie by na wizycie nic mi nie umknęlo
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Ja też zawsze notuję :) i mój angielski endokrynolog pochwalił mnie za zorganizowanie :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    A u mnie to wynika ze stresu, że zapomnę co niestety przy HAshimoto i niedoczynności u mnie jest dość normalne ja nawet na zakupy chodzę z listą
    • CommentAuthordrawiniara
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    proszę pomóżcie!!!
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    drawiniara Twój poprzedni post został tu przeniesiony i jak popatrzysz powyżej to masz już odpowiedzi
    • CommentAuthordrawiniara
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    ale bym chciała coś więcej się dowiedzieć, poznać inne opinie ludzi co sądzą o moich wynikach
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    To nie kopiuj postu jeszcze raz tylko czekaj aż inni się wypowiedzą, zaśmiecasz wątek w ten sposób
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Poza tym jeśli lekarz zlecił Ci badania w innym terminie niż zalecenia odnośnie ich wykonania o tym mówią to tylko on będzie Ci mógł je zinterpretować.
  1.  permalink
    mam pytanie czy przy wysokim testosteronie ciężko zajść w ciąże?bo lekarz zalecił mi zrobienie testosteronu ale dodam że inne badania hormonalne mam w normie i czy jest takie prawdopodobieństwo ze testosteron bedzie wysoki?
    • CommentAuthormalpka83
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    Witam!
    Zrobiłam badania hormonów, wszystkie są w normie. Jedak tu przeczytałam, że TSH powinno być w okolicach 1, ja mam 0,65(badanie robione w 3dc przy normie 0.27-4.2) lekarz uznał, że wszystko dobrze. Zastanawiam się czy TSH nie powinno być wyższe i jak jest przyczyna takiego poziomu. Co o tym sądzicie?Jaki wpływ może mieć niski poziom TSH na trudności z zajściem w ciązę?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    małpka TSH ładne nie przejmuj się aż tak bardzo :)
    • CommentAuthormalpka83
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    Ok!Dzięki!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    niezalogowana a czemu lekarz zlecił Ci testosteron? Masz podejrzenie PCO?

    małpka a robiłam w razie czego ft3 i ft4?
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Bardzo proszę o odpowiedż. Odebrałam wyniki TSH-0,78, PRL 11,40. Dziękuję.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    podaj jednostki i normy
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Podaje TSH Wynik 0,78 norma ulU/mL 0,27-4,20
    Podaje Prolaktyna Wynik 11,40 ng/ml 4,79-23,3 Dziękuję abortaW
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    TSH ładne, szkoda że nie zbadałaś ft3 i ft4 bo samo TSH niewiele mówi, ale wynik dobry do zajścia w ciążę :) prolaktyna też bardzo ładna :)
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Dziękuję Ci bardzo, powiedz czy ft3 i ft4 moge sobie sama zbadać, bo staramy się juz chwilę o dziecko i lekarz zalecił takie badania.
  2.  permalink
    Cześć :)endokrynolog zlecił mi badanie progesteronu w 21-23 dniu a ja mam cykle 33-36 dniowe czy nie za wcześnie na badanie progesteronu , czytałam że powinno być już po owulacji a u mnie mniej więcej wtedy ona dopiero jest , jeżeli w ogóle jest bo endo powiedział mi że przez moją tarczyce może nie pęknąć pęcherzyk czy jakoś tak mówił . Teraz muszę jeszcze dokładniej przebadać tą tarczyce i spowrotem do niego z wynikami ... jeny ile kasy na to trzeba :(
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Dziękuję Ci bardzo, powiedz czy ft3 i ft4 moge sobie sama zbadać, bo staramy się juz chwilę o dziecko i lekarz zalecił takie badania.Proszę abortaW o odpowiedź
    :cry:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    olcia jesli nadal obserwujesz cykle to zbadaj progesteron koło 7 dni po skoku
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Mam pytanie do abortaW czy zdażyło się się mimo dobrego TSH , wyniki ft3 i ft4 były nie dobre
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    aanika jak najbardziej tak, sama tak miałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    olcia progesteron bada się 7-8 dni po owulacji.

    Anika jak najbardziej możesz je sama zbadać, a odpowiadając na drugie pytanie jak najbardziej jest to możliwe, że TSH jest ok a ft3 lub ft4 są nie halo. TSH jest dość labilne i podatne na zmiany z powodu wielu czynników dlatego najlepiej badać całość
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny , prócz badań na listerioze i toxo robiłam jeszcze DHEA-S, SHBG i wyszło ok, czekam jeszcze na wyniki wolnego testosteronu, ale podejrzewam , że jak SHBG jest ok to też powinien byc ok.
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    abortaW dzisiaj rano robiłam ft3 i ft4 wyniki bedę miała koło 14 - tej . Czy jakby wyniki były nie halo to leczenie jest skompilowane i czy wogóle po złych wynikach są jeszcze jakies szanse na maleństwo?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    tarczyca to nie wyrok jasne, że sa leki dostaniesz leki na tarczycę i będzie dobrze tyle że chora tarczyca jest na całe życie więc leki zostaną z tobą na zawsze
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    abortaW dzieki temu forum naprawdę mozna się dowiedzieć bardzo duzo.Dziekuję
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Do basi_87 mam pytanie czy długo się leczyłaś po złych wynikach. ?????:cr:angry:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Aanika ja Ci powiem tak, reakcja na leki zależy od organizmu ja dużą poprawę miałam już po 6 tygodniach leczenia, ale organizm przyzwyczaja się do dawki i należy kontrolować hormony co 4-6 tygodni i ewentualnie podnosić dawki, aż wyniki od kilku miesięcy stoją w miejscu wtedy powtarza się co pół roku lub wczesniej jeśli czujesz, że dawka już jest za niska lub za wysoka.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Ja idealny poziom hormonów mam po ponad roku leczenia dopiero, ale ja na dokładkę mam Hashimoto, a przypomnij mi ty badałaś anty-TG i anty-TPO ?
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    abortaW nie badałam anty-TG i anty-TPO nie wiem za bardzo co to jest , badałam tylko PRL. TSH no t terazft3 i ft4 zasługa tego Forum i Twoja.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    anty-TG i anty-TPO to są przeciwciała tarczycy one mogą się pojawiać w niedoczynności, przy idealnych hormonach jak i w nadczynności, ale zobaczymy jak wygląda Twoje ft3 i ft4 :)
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    okey rozumiem czekamy na wyniki. Dziekuję:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    aanika, tak jak aborta napisała, każdy z nas ma inne leczenie i każdy reaguje inaczej. Ja miałam nadczynność (ogromną) i leczyłam się 2,5 roku, później musiałam poddać się operacji. W październiku minął rok, hormony miałam unormowane w miesiąc po operacji, ale wiąże się to z braniem odpowiedniej dawki leku.
    Ja wychodziłam z nadczynności, którą przechodzi i leczy się dużo trudniej jak niedoczynność także głowa do góry. Co prawda o maleństwo staramy się już długo, ale tarczyca została wykluczona w tej kwestii.
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Dziękuję Ci basia_87 trzeba jakoś to przetrwać>>>:confused:
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Mam jeszcze pytanie czy badałyscie FSH i LH bo naczytałam się dzisiaj trochę:confused:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja badałam po tym jak odstawiłam antykoncepcję (60 dni po), no i w sumie wypada mi je znów sprawdzić.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    aanika jeśli gin Ci nie zasugeruje tych badań to chyba nie ma sensu;) Ja badałam dwa razy FSH i LH (w 3 dniu cyklu oczywiście;). Za pierwszym razem wyszła mi "obniżona rezerwa jajnikowa" (za wysokie FSH!), a za drugim razem zły stosunek LH do FSH (czy odwrotnie?) sugerujący jajniki policystyczne, bodajże powyżej 2,5 ten stosunek. USG żadnej teorii nie potwierdziło i lekarz powiedział, że mam ich więcej nie badać, bo to hormony - one będą skakać i tyle;) Dodam, że w ciążę zasżlam w drugim podejściu;) Więc sama widzisz...nie ma się co doszukiwać;) Hormony wskażą Ci coś tam, a tego w ogóle nie masz;)
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Chciałabym wykonać wszystkie mozliwe badania, bo jak przyjdę do gina chciałabym byc przygotowana , żeby juz nie tracic ani miesiąca dłuzej tylko zacząć sie leczyć.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    LH i FSH to dość podstawowe hormony jeśli zbadasz je 2-3 dc to wynik już coś ginowi powie :)
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Mam wyniki :
    FT3- 2,71 pg/ml 2,04-4,40
    FT4 - 1,06 ng/dl 0,93-1,71
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    aanika a więc FT4 16.67% [wynik 1.06, norma (0.93 - 1.71)]

    FT3 28.39% [wynik 2.71, norma (2.04 - 4.4)]

    a więc wyniki nie najlepsze, gdyż te hormony powinny stanowić po 50 % dobrze by było skonsultować je z endokrynologiem ale takim z dobrymi opiniami a nie z kimś kto bagatelizuje nie wiem skąd jesteś ale ja mogę świetnego endokrynologa z Krakowa jak coś polecić
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.