Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkorak
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Witam, dopiero zaczynam obserwacje ale ja tego mojego wykresu nie rozumiem, czy ktoś wykłumaczy mi czy to co u mnie sie dziej to normalne? Jednego dnia mam temperaturę 36,93 drugiego 36,61 (mierzę w odbycie). Powiedzcie dziewczyny jak mierzycie tą temperaturę? może na te skoki ma wpływ to, żę sama budzę się kolo 5 (nie mogę spać) leżę nie wstaję a a termometr wkładam do mierzenia tak po godz, czyli ok 6.15. Czy to może mieć wpły na te wahania?. Ostatnio nie mogę spać myślę cały czas o tychh moich cyklach i dlatego to tak wygląda.
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    bmalwina zauważyłam u siebie to samo. Zwykle ciężko mi było wstać o 6:00 a teraz budzę się dużo wcześniej i czekam. Dziewczyny sugerują mi że mam zbyt duże wahania pory mierzenia i tak się zastanawiam czy w przypadku wcześniejszej pobudki i przeczekiwania ma to jakiś sens. Ja po prostu przyjęłam sobie mierzenie tuż po przebudzeniu - nie ważne o której godzinie. Chetnie dowiem się dlaczego jest to złe podejście.
  1.  permalink
    Pomóżcie dobrze mam zinterpretowane ???
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Witam. moglby ktos zerknoc czy dobrze zanalizowalam moj wykres??? Z gory dziekuje i pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Stawaim pierwsze kroki w analizowaniu. Mam pewne wątpliwości co do interpretacji temperatury w 16dc. Zapraszam do skomentowania.
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeSep 4th 2011
     permalink
    Witam,
    Ja tez mam dwa pytanka,zadałam je pod moim wykresem.Jeżeli byłby ktoś chętny,żeby mi pomóc,byłabym wdzięczna...
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeSep 4th 2011
     permalink
    Dziękuję dziewczynom za pomoc.Ale może jednak ktoś jeszcze coś mi doradzi co z tą dzisiejszą temperaturą,czy wpisać ją jako zakłóconą?
    Z góry dziękuję
  2.  permalink
    ja tez moge was poprosic o to aby na moj spojrzec, mialam owu ?? jak tak to kiedxy ?
    •  
      CommentAuthorfarfallina
    • CommentTimeSep 5th 2011
     permalink
    dziewczyny, jak sie zaznacza linie podstawowa na wykresie? :shamed:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Śmieszka: Dzień może potwierdzić tylko monitoring. Wykres nie powie Ci, kiedy była ani tak naprawdę, czy była. Aczkolwiek w znakomitej większości przypadków wzrost temperatury oznacza owulację.
    Farfalina: Chodzi Ci o to, jak technicznie czy na jakim poziomie? Poziom zależy od metody. Technicznie: analiza wykresu - linia podstawowa i tam wpisujesz dzień cyklu (nie temperaturę!), przez który ma linia przebiegać.
    --
  3.  permalink
    Mam pytanie ile przed owulacją brałyście zastrzyk choragonem ? i czy po nim zdarzyło się że, pęcherzk nie pękł?
    •  
      CommentAuthorfarfallina
    • CommentTimeSep 5th 2011
     permalink
    Fiufiu - dziekuje! Teraz juz wiem jak technicznie, a to na jakim poziomie to okazalo sie, ze nie bardzo :shamed: Jak to jest np. w metodzie Rotzera?
    •  
      CommentAuthorlemanowa1
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Moge prosic o interpretacje wykresu? Nie wiem czy dobrze zaznaczylam linie podstawowa i temperaturki :) Dzieki za pomoc!
    --
  4.  permalink
    Mogę prosić, żebyście zajrzały pod mój wykres i mnie "naprostowały"? Nie dość, że jestem początkująca, ciut poporodowa (3 cykl po porodzie), to jeszcze po infekcji i zastanawiam się, czy w ogóle mogę się pokusić o jakąkolwiek interpretację... :cry:
    •  
      CommentAuthorfarfallina
    • CommentTimeSep 7th 2011
     permalink
    Ja rowniez poprosilabym o pomoc w interpretacji wykresu. To moj pierwszy, wiec jeszcze ucze sie co i jak :shamed:
    Wyglada na to, ze mam przedwczesny wzrost, ale teraz nie za bardzo wiem jak teraz dokladnie wyznaczyc faze lutealna? Z gory bardzo dziekuje za pomoc :)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Mogłaby któraś z doświadczonych spojrzeć na mój wykres? Jakoś się gubię, szczególnie prosiłabym o spojrzenie na szyjkę i czy dobrze zinterpretowałam skok temperatury. Z góry dziękuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCaren
    • CommentTimeSep 11th 2011
     permalink
    Kochane proszę pomóżcie mi zinterpretować mój wykres jestem nowa w NPR i proszę was bardzo powiedzcie mi czy dobrze wszystko robię :( POZDRAWIAM :*
    •  
      CommentAuthormartooś
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Mam pytanie.. Czy to co ja dzisiaj mam to przysłowiowy 'skok' ?
    Nie mam bóli owulacyjnych wiec nie jestem pewna..
    PLZ help!
    •  
      CommentAuthormartooś
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny.. mam pytanie...
    - możecie kliknac na moj wykres-
    Widać widoczny skok w dniu dzisiejszy. Teraz żeby rozpoznać owulacje 2 kolejne temperatury powinny byc wyzsze niz ta dzisiejsza? Czy wyższe niż 6 poprzednich? Proszę pomóżcie:))
    Szkoda mi kasy na testy owulacyjne.. ;/
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    Za pomocą podstawowej temperatury ciała nie da się rozpoznać owulacji, lecz okres płodny i niepłodny.
    Co mówi, a czego nie mówi temperatura
    --
    •  
      CommentAuthormartooś
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    ja badam temperaturę dopochwowo..
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    martooś tak jak pisała Amazonka i wiele innych Dziewczyna na tym forum, obserwacja cyklu nie pozwoli Ci ustalić dnia owulacji. Nie ważne, czy mierzysz temperaturę w ustach, analnie czy w pochwie. Skok może, ale nie musi oznaczać moment owulacji, raczej należy interpretować go jako czas okresu/dni płodnych, podpierając się obserwacją śluzu lub/i szyjki macicy, w zależności od wybranej metody interpretacji. Nawet testy owulacyjne nie dadzą Ci odpowiedzi, czy masz/miałaś owulację, tu jedynym wiarygodnym źródłem jest monitoring pod opieką ginekologa.
    --
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    czesc, jestem tu nowa, ale postanowilam poprosić o pomoc. staramy się z mężem o dzidziusia, ale mialam strasznie rozlazłe cykle. gin zaleciła mi luteinę od 16 dnia cyklu przez 10 dni. naczytalam się jednak że przyjmowanie luteiny przed owu może bardziej zaszkodzic, postanowiłam poczekac z braniem na owu. w zeszłym cyklu miałam owu w 19 dniu cuklu, a w tym ? moim zdaniem nic nie zapowiada owu? a może juz było? dopiero sie uczę obserwować siebie, mierzyć temp, itp.
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    podpowiedzcie coś, bo nie wiem czy brać już tę luteinę, czy jeszcze czekać?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    moimoi: naczytalam się jednak że przyjmowanie luteiny przed owu może bardziej zaszkodzic


    luteina brana przed owulacją może spowodować, że do owulacji nie dojdzie [zostanie "zablokowana"]
    z Twojego wykresu wynika, że jeszcze do niej w ogole nie doszło [śluz płodny jakby się kończy więc może za chwilę temp skoczy....]

    więc ja OSOBIŚCIE bym Luteiny nie brała tylko poczekała na skok temperatury i zaczęła dopiero po trzeciej wyższej temperaturze...

    pytanie tylko w jakim celu Twoja gin Ci ją zaleciła ?
    może miała jakieś podstawy ?
    nie wiem , ciężko gdybać...

    sama musisz zdecydować czy słuchać się swojej lekarki czy osób z internetu
    --
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    musiałam zmienić lekarkę i ta nowa kazała mi brać luteinę na uregulowanie cyklu, tzn na skrócenie, bo ostatnie były w granicy 43-53dni. nie robiła mi żadnych badań.
    sama zdecydowałam poczekać na owulację ze względu na to, że wolałabym jej nie blokować.
    też mi się wydawało, że jeszcze nie było owu. nie miałam zwyczajowych bóli jajników. no nic, zaczekam jeszcze ze 2-3 dni.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    no owu nie było raczej na pewno....
    jeśli masz cykle 43-53 dni to jeszcze możesz na nią poczekać....

    nie wiem czy Luteina brana od 16 d.c powoduje, że cykle stają się regularne...
    jeśli tak to pewnie o to chodziło Twojej ginekolog...

    no nie wiem zrobisz jak uważasz...
    tylko, że w takiej sytuacji czekanie 2 - 3 dni nic nie zmieni..
    lepiej poczekać już do końca, zobaczyć czy będzie skok [a co za tym idzie owulacja prawdopodobnie] i dopiero wtedy zacząć luteinę
    --
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    muszę wyjaśnić, że te długie cykle to miałam, dwa ostatnie cykle były już 32 dniowe. zobaczymy co będzie z tą owu.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    no to poczekaj, mierz dalej temp, obserwuj śluz a z luteiną się wstrzymaj
    tzn ja bym tak zrobiła gdybym była na Twoim miejscu
    --
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    dzięki :) w zasadzie na taką poradę liczyłam :)
    • CommentAuthorminaslimme
    • CommentTimeSep 17th 2011
     permalink
    Bardzo proszę doświadczone forumowiczki o pomoc dotyczącą interpretacji mojego wykresu. jestem poczatkujaca. Czy dobrze rozumiem, że skok mam liczyć od 15 dc, a może dopiero od 17? Kiedy w takim razie mialam owulację? Z góry dziękuję.
    • CommentAuthorminaslimme
    • CommentTimeSep 17th 2011
     permalink
    hej!
    czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji wykresu? Czy dobrze go zinterpretowałam? To moje początki i nie wiem jeszcze dokładnie wszystkiego.
    Staram się o dzidziusia i mam nadzieję, że może uda się w tym cyklu.
    Z góry dziękuję:cool:
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 17th 2011
     permalink
    A to co masz napisane pod wykresem kilka godzin temu, to co to jest? Co Ty chcesz?
    • CommentAuthorminaslimme
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Ok, ok, nie krzycz. Już przeczytałam, dzięki za pomoc.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Czy u mnie można już coś interpretować?
    Szczerze przyznam, że mam ogromy problem z obserwacjami szyjki więc lepiej się tym nie sugerować ;)
    •  
      CommentAuthoraneczkas_
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    czy może ktoś zerknąć na mój wykres ?):P
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    Witam, mam prośbę... proszę o zerknięcie na mój wykres bo nie wiem czy go dobrze zinterpretowałam ?! jestem tutaj od niedawna więc dopiero się uczę :)
    Dziękuję :)
    -- ,
    • CommentAuthorminaslimme
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    A może ktoś zerknie na mój wykres i powie czy test ciążowy wykonany w 26 dc daje wiarygodny wynik. Chciałabym żeby się mylił. Chociaż te temp w drugiej fazie raczej ciążowe nie są :neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Jakie to są ciążowe PTC?
    --
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Mogę prosić o zerknięcie na mój wykre? czy wg was są jakieś szanse na fasolinkę? moim zdaniem chyba nie... :(
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    Złapałam jakiegoś wirusa i wykres zaczął szaleć :/ Akurat w najciekawszym momencie. Czy możecie zerknąć?
    • CommentAuthorvegas_baby
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    tu chciałam, tu! o :) poproszę o pomoc w interpretacji mojego wykresu, bo sama sobie kompletnie nie radzę (z wyznaczaniem owulacji, faz itd.). dziękuję!:)
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 22nd 2011
     permalink
    Czy na moim wykresie można coś już zauważyć? Też jestem tu nowa i nie bardzo wiem jak :(
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthoraneczkas_
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    może jeszcze ktoś zerknąć do mnie??jak to wygląda są szanse?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Czy może mnie ktoś pocieszyć?
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    esteban: Co się stało?:(
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Wpadłam chyba w jakiś "trójkąt bermudzki" niskich temperatur... i nie mogę wyskoczyć, ech :(
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    esteban: O kurczę, to kiepsko ;( U mnie jest na odwrót znowu ..
    -- , , ,
    • CommentAuthormoimoi
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    powiiedzcie mi, czy temp uznać za zakłóconą,jeśli wstawałam w nocy do toalety, ale potem spałam jeszcze co najmniej 3h i dopiero mierzyłam temp?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Czy może ktoś skrytykować moją analizę :smile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.