Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    A) Płacić,
    B) Chodzić X razy na wizyty, przeznaczać na to czas, rezygnować z innych planów,
    C) Konieczny jest sprzęt gin, nie do zrobienia w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Amazonka: A) Płacić,
    B) Chodzić X razy na wizyty, przeznaczać na to czas, rezygnować z innych planów,
    C) Konieczny jest sprzęt gin, nie do zrobienia w domu.


    no dokładnie :smile:
    ale ja osobiście i tak to robiłam [obok obserwacji]
    pewnie ze względu na moją kategorię
    gdybym odkładała to na pewno nie było by mi to potrzebne do spokoju psychicznego :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Amazonka a ja uważam że u osób z regularnymi cyklami i bez problemów hormonalnych można bazować tylko na wykresach, ale powiem na sobie i na moich znajomych z problemami ja i kilka koleżanek mamy piękne wykresy dwufazowe, ze skokiem owulacyjnym etc a na monitoringu na 100 % owulacji nie było więc u osób które mają problemy hormonalne, nieregularne cykle wykres może być pomocniczy, ale gwarancja wystąpienia owulacji to tylko minitoring
  1.  permalink
    agael77: A tak OT... rozwalił mnie sposób pytania tego babsztyla o poród: "Dołem Pani rodziła?"


    Haha, ja bym powiedziała, że bokiem... Co to za baba? :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Monitoring jest metodą diagnostyczną, dla tych, którzy tego potrzebują, nie dla każdego, bo po co? Samoobserwacja jest dla każdego.
    Samoobserwatorki dobrze wiedzą, że LUF może się zdarzyć. A jeśli jeszcze nie wiedzą, to ekspert może pomóc.
    Na 28dni są wykresy z brakiem owulacji wg gin, źle trafionymi USG i... zielone. Zatem rozpoznanie braku owulacji było błędne.
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    Kobiety jestem pod wrażeniem waszej wiedzy ... Kurcze jaka ja jestem zielona i do tego starsza od Was :shamed::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    Niekoniecznie starsza.
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    Dziewczyny czy mogę prosić o pomoc w interpretacji mojego wykresu? Czy jest na nim poprawna analiza?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Przy interpretacji korzystasz z własnej metody, więc obawiam się, że nikt Ci nie pomoże.
    Gdybyś wybrała jakąś metodę, byłoby łatwiej pomóc- można by się do czegoś odnieść.
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeOct 11th 2011
     permalink
    To mój pierwszy cykl z obserwacją i mierzeniem temp i tak naprawdę nie wiem wg jakiej metody mam go interpretować.
    Analizę robiłam korzystając z tych opisów z "jak interpretować cykl" na 28dni.
    A czy można chociaż stwierdzić czy jest to cykl bezowulacyjny?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 12th 2011
     permalink
    Wybierz tę, której masz lub możesz kupić podręcznik i której masz dostęp do nauczyciela, np. na 28dni.
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny pomozecie mi w analizie tego cyklu...?Jakis sie cholernie dlugi zrobil...:neutral:
    --
    • CommentAuthorkrzyzak
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    hej :) mam pytanko, ponieważ pierwszy raz prowadzę takie obserwacje to czy mój wykres jeśli chodzi o tempke to on jest normalny czy raczej coś z nim nie tak? Patrząc na inne wykresy dziewczyn to coś mi tu nie gra chyba za dobrze?
    P.S. Może ktoś zerknąć na ten wykres?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Łatwiej Ci będzie zrozumieć wykres i prowadzić analizę jak wybierzesz jakąś konkretną metodę
    • CommentAuthorkrzyzak
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    a którą radzisz?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    poczytaj o nich i wybierz taką która Ci najbardziej odpowiada :)
  3.  permalink
    dziewuszki kochane:) proszę spójrzcie na mój aktualny wykres czy to normalne ze w połowie cyklu mam nisko szyjkę??? jest twarda i zamknieta??? w sumie owulacja powinna byc na dniach bo juz dzis i wczoraj pobolewały mnie jajniki jeszcze nie ma większego skoku temp. ale jakos tak dziwnie bo podobno powinna byc wysoko??? czy może sie mylę... niech mi któraś z was powie prosze jak to powinno byc z góry dziekuje :*:*:*
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 17th 2011
     permalink
    Dziewczyny, zapraszam na mój wykres i proszę o uwagi i pomoc w interpretacji, bo to mój "pierwszy raz" i jestem jeszcze zielona w kwestiach npr :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 18th 2011
     permalink
    co myślicie o tym wykresie: http://ctlife.eu/bmp/92f3df8f-17ef-407e-bcc6-f24a151e1bee_zi.jpg
    --
    • CommentAuthorOktawia85
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Witam serdecznie! Czy mógł by ktoś spojrzeć na mój wykres i pomóc mi w interpretacji? Z góry dziękuje :wink:
    • CommentAuthorjola139
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Czesc dziewczyny
    Prosze zerknijci na moj wykres,tempki zwariowaly i sie troche wydluzyl.
    http://28dni.pl/cycles/current
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Prosze zerknijcie na moj wykres.@ spoznia mi sie juz dwa dni.Chcialabym zeby to byla ciaza ale jakos w to nie wieze.Z gory dziekuje
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    a ja nowa i 3mam kciuki za gina1511 !!!
    --
    •  
      CommentAuthorJudytka861
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Dziewczynki czy uważacie że jest jakaś szansa na dzidzie w tym cyklu ?? Bardzo proszę o wasze opinie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Jeśli skorzystałaś z okresu płodnego, to tak.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Judytka serducha masz wiec szansa jest, w notatce napisałas ze jutro- pojutrze okres, zawsze masz tak krótką FL?
    --
  4.  permalink
    Hej dziewczyny! Pomóżcie mi w interpretacji wykresu. Chodzi mi o to jak traktować temp. zakłóconą w przedwzrostowej szóstce w metodzie angielskiej? U mnie to 5 temp niższa, mam ja pominąć i jako piątą traktować następną?
    Z góry dzięki za pomoc.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    po 1 masz zablokowany wykres
    po 2 ja niestety nie pomogę , bo póki co skupiam sie na met. Rotzera
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Jedną taką temperaturę można pominąć. Chyba, że na prawdę Ci zależy to możesz oznaczyć 6 niezakłóconych a tej jednej nie brać wgl pod uwagę- w sumie granic płodności to nie zmieni (nie wiem, nie widzę Twojego cyklu bo go zablokowałaś)
    --
  5.  permalink
    Ups. Już odblokowałam wykres. Czyli dobrze zaznaczyłam 6 niższych temperatur?
    • CommentAuthorPaulaT89
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Dziewczyny a ja mam do Was pytanie odnośnie śluzu.
    Do jakiego typu zaliczamy śluz rozciągliwy jak białko jaja ale śnieżnobiały w 1 dniu wzrostu tempki? (dodam że dzień wcześniej był przeźroczysty, rozciągliwy) powinnam go wliczyć do odliczania kolejnych 3 dni fazy niepłodnej czy może dopiero od następnego dnia liczyć fazę lutealną?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    widocznie miałaś przedwczesny wzrost
    jeśli śluz ma chociaż 1 oznakę śluzu płodnego , nie liczymy tego dnia jako wzrostu
    3 wyższe temp liczymy dopiero po szczycie śluzu
    --
    • CommentAuthorPaulaT89
    • CommentTimeNov 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Dzięki Ci bardzo ;-) a jeśli 3 dnia po wzroście z jakiś przyczyn nie była mierzona temperatura a śluz jest ewidentnie gorszej jakości już od pierwszego dnia - można współżyć (nie planując dziecka) ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Możesz współżyć kiedy chcesz - to sprawa małżeństwa, Ty wybierasz.
    Kiedy jesteś niepłodna? Postępuj zgodnie ze swoją metodą. Potrzebujesz przynajmniej 3 lub 4 PTC wyższych, spełniających odpowiedni warunek, i 3 dni po szczycie śluzu. Jeśli te warunki są spełnione, to jesteś niepłodna.
    --
  6.  permalink
    Jeśli zdecydowanie odkładacie, to radzę poczekać.
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 5th 2011
     permalink
    Czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji wykresu?
    Ale zależy mi żeby ktoś to zrobił "wspólnie ze mną" tzn wytłumaczył mi co i jak i dlaczego.
    Metoda Rötzera, aktualnie 23dc.
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
  7.  permalink
    hejka kobietki:D

    ja mam taką prozbe bo nie jestem w stanie okreslic kiedy mogła byc ta owulka moze wy macie jakieś typy???:cool:
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    ma prośbę - czy na podstawie mojego wykresu można określić czy owulacja była w 12 lub 13 dc?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    blubis odpisałam Ci pod wykresem
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    dziękuję.

    A mam jeszcze pytanie - problem. Jestem w 17 dc i śluz mam gęsty, biały, kleisty o cechach niepłodnych. Więc wszystko ok. Ale dzisiaj zauważyłam domieszkę śluzu jakby płodnego - rozciągliwego na 2-3 cm. Do okresu 10 dni, ale często mam przed nim plamienia. Na razie plamień brak ale ten śluz... Czy coś nie tak?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    Może to pozostałość nasienia? Przed samym okresem śluz może się zmienić na płodny.
    --
    • CommentAuthoraidualc87
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Witam, kiedy waszym zdaniem powinnam zaznaczć granicę wyższych temperatur? I kiedy owulacje?
    Nie mam okresu juz 2 miesiące, wczoraj byłam u gina i dał mi luteine na wyregulowanie? czy to dobrze?
    • CommentAuthoraidualc87
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    http://owulator.pl/1990
    Zapomniałam dać linku
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Wklep obserwacje, to wszystko zrobi się jasne.
    Datę owulacji określa gin na podstawie monitoringu.
    --
    • CommentAuthoraidualc87
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Jak to wklep obserwacje. Przecież jest wklepana
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Ale nieudostępniona, więc inne użytkowniczki jej nie widzą :tongue:
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthoraidualc87
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    a na pewno przesunełyscie w prawo bo sie zaczyna od jakiegos 50dc
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Cykl zaczyna się od 1dc, jak to cykl.
    --
    • CommentAuthoraidualc87
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    ej czytaj ze zrozumieniem.. chyba wiem co napisałam, przeczytaj jeszcze raz tylko POWOLI
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Tylko się nie unoś, spokojnie. Skok masz wyraźnie 61. dc. Brakuje obserwacji śluzu, więc nie da się wyznaczyć szczytu. Owulacji nie wyznaczysz, jak już podpowiedziała Amazonka.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.