Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Niezalogowana: dlaczego moj wykres moze sie wydawac taki ospaly(ze takie niskie temp,tak powioli rosnie),kiedy mam sie obawiac czy faza lutealna nie jest za krotka?

    wcale nie jest taki ospaly!
    gdybys mogla zobaczyc wykres mojego aktualnego cyklu... temperatura rosla naprawde w zwolnionym tempie; patrzac na nia w ogole nie liczylam na to, aby mogl to byc udany cykl... i coz, moj ospaly wykres kazal sie bardzo szczesliwy... i trwa juz 206 dni! :wink:
    co do FL to w moim przypadku jej dlugosc oscylowala pomiedzy 10-13 dniami.
    powodzenia! :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    A czy niezalogowana nie wie że najpierw jest faza niższych temp a później wyższych?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    jadwiga tu chyba bardziej chodziło o to że w FL powoli przyrasta w górę, niektóre dziewczyny od razu maja wysoki skok
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Witam Was Dziewczynki :) Pierwszy raz spotkałam się w swoich cyklach z dwoma skokami. Używam do interpretacji metody angielskiej, a wiem, że przedwczesny skok dotyczy metody Rotzera. Czy mogłabym prosić Was o pomoc w interpretacji ? Chciałabym wyznaczyć początek fazy lutealnej. Będę wdzięczna za każda pomoc. Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    i ja również mam problem z interpretacją wykresu... mogę prosić o pomoc?
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Dziękuję Amazonko i morkub :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Dziewczyny czy mogłybyście zerknąć na mój wykres,bo nie wiem czy mam dobrz zaznaczoną fazę lutealną
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    prosze o interpretacje wykresu ...wykres jest tu http://enpr.pl/2069
    zaznaczam że mam źle wpisany 1 dc powinien być 5.11 <strong>tak więc dziś mam 34 dc...
    Mój poprzedni cykl trwał 33 dni ;)
    --
  2.  permalink
    nie patrzyłam na daty, 22 dc masz śluz przejrzysty i więcej podwyższonych temperatur po nim... Skacze ta temperatura u Ciebie...
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Witajcie, czy moze ktoras spojrzec na moj cykl...powinnam juz testowac? W zeszlym cyklu o tej porze mialam juz brunatne plamienia zwiastujace @ no i temp byla nizsza...
    • CommentAuthorpyszotek
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    no i nikt nie odpisał ;( - cóż, widzę, że mogę liczyć tylko na siebie ... szkoda, bo myślałam, że dłużej zagoszczę na tym portalu, ale widzę, że nie ma co płacić. Żegnam
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Na co odpisać? Gdzie jest pytanie?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    witam, czy mógłby ktoś doświadczony zajrzeć na mój wykres i zobaczyć czy dobrze zaznaczyłam owu, dopiero się uczę i nie mogę sobie poradzić w tym miesiącu :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    i jeszcze mam pytanie gdzie wstawić linię ta pomocniczą między niskimi a wysokimi temp???
    -- ,
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    Analiza wykresu - Linia pomocnicza - 16. dc (na przykład).
    --
  3.  permalink
    mam pytanie -czy ktoś może mi pomóc w interpretacji mojego wykresu temperatur? ?:(
    mierzę codziennie rano elektronicznym o jednej porze, w ustach
    czy pomiary gdzie indziej będą bardziej wiarygodne? :(
    miałam w tym roku bardzo duże 2 operacje, endo IV stopień a może i gorzej - miałam 2 razy laparotomie ratujące zycie przez endometriozę, teraz wszystkie badania, hormony są ok
    mam 1 jajnik, to mój 2 cykl starań .... :( i nic z tej temperatury nie rozumiem
    progesteron w ostatnim cyklu w 21 dniu - w normie, 7
    z góry dziękuję za pomoc...
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    odpisałam pod wykresem:)
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorfasolinka1980
    • CommentTimeDec 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    dziękuję:)
    w środę wieczorem test pokazał bardzo silną kreskę testową że pik lh się zbliża, wczoraj i dzisiaj minimalnie jaśniejsza od testowej ale dalej dość mocna
    staramy się dalej i czekamy :)
    •  
      CommentAuthorgosiacz1ek
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    hey dziewczyny ja również proszę jeśli możecie o zerknięcie do mnie - z góry dziękuję
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    gosiacz1ek odpisałam ci pod wykresem
    --
    •  
      CommentAuthorgosiacz1ek
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    dziękuję bardzo ;)
    •  
      CommentAuthorfasolinka1980
    • CommentTimeDec 26th 2011 zmieniony
     permalink
    mam prośbę o komentowanie pod moim wykresem - to mój pierwszy i chcę się nauczyć tego szybko, bo jak na razie temperaturka mi płata figle i nie rozumiem nic :0
    :bigsmile:
    dziękuję bardzo za pomoc
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    Zacznij od uważnego przeczytania swojego podręcznika. To da Ci więcej wiedzy od razu, skoro chcesz nauczyć się rozpoznawania płodności szybko.
    --
    • CommentAuthorkitty29
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    Dziewczyny, zerknijcie na mój wykres bo nie wiem czy dobrze go zanalizowałam. Dzięki wielkie
  4.  permalink
    Dziewczyny jak będziecie się nudziły to zerknijcie proszę na mój wykres;) Będę wdzięczna za wszystkie uwagi. Dodam jeszcze tylko, że od sierpnia to pierwszy cykl w którym nie mam żadnych "objawów" ciąży :) Może to dobry znak i w tym miesiącu się wkońcu uda.
    --
  5.  permalink
    a i tak przy okazji czy te moje wyniki hormonów z ósmego dnia cyklu są ok ? Bo niby sie w normach mieszczą ale czy do zajścia w ciąże to wystarczy?
    Dziękuję i pozdrawiam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny!

    buuu :( mam problem z wyznaczeniem początku niepłodności poowulacyjnej. Zaczynam obserwować mój 2 cykl, ale z pierwszym mam problem z interpretacją. Czy mogłaby któraś z Was zerknąć na mój wykres "listopad/grudzień 1"?

    Wg Rotzera " Wyższe temperatury mogą być poprzedzielane maksymalnie dwoma pojedynczymi spadkami temperatury na linię podstawową albo poniżej. Takie pomiary nie należą do wyższych".

    To skoro w 16 i 17 d.c. temp. mi spadła to mam liczyć 3 temperatury dopiero po tym spadku tj. od 18 dc. i wtedy u mnie początek niepłodności poowulacyjnej zaczyna się dopiero 20 dc. wieczorem?
    Czy może się mylę i trzecia wyższa temp jest już 18 dc. i 4 wyższa w 19 dc. wyznacza mi początek niepłodości poowulacyjnej?
    Pogubiłam się w tym, i sama nie wiem jak to zanalizozwać :( Proszę o pomoc
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    a mogę spytać [bez złośliwości, żeby nie było :)] w jakim celu chcesz wyznaczać niepłodność przy kategorii STARAM SIĘ ? :wink:
    przecież to do niczego niepotrzebne :)
    --
  6.  permalink
    Ja rowniez bardzo bym prosila o pomoc w interpretacji ''tego czegos'' na moim wykresie dotyczy fazy lutealnej :cry:
    Teorka, ja kiedy nie zaznaczalam nieplodnosci na moim wykresie , bo rowniez staram sie, zostalam zapytana dlaczego skoro nie zawsze bede sie starac i nauka przyda mi sie na przyszlosc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    hehe, no w sumie w tym momencie nie jest mi to potrzebne :) ale uczę się i chciałabym już wiedzieć co wiedzieć powinnam, żeby w przyszłości uniknąć błędów w interpretacji. Choć w tym momencie zastanawiam się kiedy ten skok rzeczywiście był czy 14 dc czy 18 dc. Bo spadek temp. po skoku może (choć pewnie nie musi) świadczyć o niewydolności ciałka żółtego o ile dobrze się orientuję i pasowałoby wtedy hormonki zbadać.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    manilla: ale uczę się i chciałabym już wiedzieć co wiedzieć powinnam, żeby w przyszłości uniknąć błędów w interpretacji


    no w sumie dobre podejście aczkolwiek każdy wykres jest inny i taka sytuacja może się już nigdy u Ciebie nie powtórzyć :)
    ja z ciekawości aż przeczytałam na szybko rozdział w książce Rotzera o tej niepłodności poowulacyjnej i takiego przypadku jak Twój nie wyjaśnia więc ja nie wiem jak to będzie.... :D

    pierwsza wyższa wg mnie była 15 d.c dopiero
    bo tej ze szczytem śluzu [tzn skok przedwczesny] nie możesz wziąć w kółko

    więc ja bym zrobiła pierwsza wyższa 15 d.c
    druga wyższa 18
    trzecia wyższa 19


    a niepłodność zaczyna się TRZECIEGO dnia wyższych jeśli spełniony jest warunek, że trzecia wyższa jest o co najmniej 0,2 stopnie wyższa od najwyższej z sześciu niższych
    czyli u Ciebie trzecia wyższa musiałaby mieć 36,8
    a nie ma
    więc czekasz na czwartą i dopiero wtedy jest niepłodność
    czyli od 20 dnia cyklu....

    tak mi się wydaje aczkolwiek nie wiem czy dobrze robię omijając te dwie co spadły [ jedna pod a druga na linię]
    a w książce nie mogę się tego doszukać niestety....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    magdalenka2610: Teorka, ja kiedy nie zaznaczalam nieplodnosci na moim wykresie , bo rowniez staram sie, zostalam zapytana dlaczego skoro nie zawsze bede sie starac i nauka przyda mi sie na przyszlosc :wink:



    eee tam :)
    dla mnie to ciut nielogiczne bo nigdy nie ma dwóch takich samych wykresów więc przy kategorii STARAM się to chyba nie ma sensu..
    ja nie zaznaczałam jak się starałam...
    no ale w sumie może faktycznie warto....



    co do Twojego wykresu - na metodzie angielskiej nie znam się kompletnie więc się nie wypowiadam nawet :)
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    no właśnie też szukałam podobnego przypadku w necie, ale nie znalazłam. Wszędzie piszą tylko o jednym spadku, a o dwóch już nie i nie wiadomo czy liczyć tak jak piszesz omijając te dwie co spadły, czy zacząć liczyć od nowa dopiero po tych spadkach. Mam nadzieję, że obecny i kolejne cykle będą już łatwiejsze w interpretacji, poobserwuję dokładniej śluz i ewentualne zakłócenia temp. i zobaczymy :)

    Dzięki TEORKA za pomoc w interpretacji :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    jest też mowa o dwóch pojedynczych spadkach...
    a u Ciebie jest jeden po drugim więc to już chyba nie pojedynczy...

    i wtedy ewentualnie można by tak:

    14 i 15 d.c przedwczesny wzrost a pierwsze wyższe dopiero od 18 d.c


    kurde nie wiem, zakręciłam się :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    no właśnie mój nie jest pojedynczy tylko podwójny ... ja już też nie wiem ;P jeszcze jak pójdę do gina to się zapytam, tak dla świętego spokoju, bo mnie to męczy, może będzie wiedział ... a jak nie, to mam nadzieje, że już więcej takiego cyklu nie będę miała ;) szkoda tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć takiego przypadku, gdzie byłoby to jasno wyjaśnione
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    no ja jestem bardziej zdziwiona, że nawet w książce nie ma mowy o takiej sytuacji...
    chyba, że źle szukam ale wątpię bo aż dwa razy przeczytalam rozdział o niepłodności poowulacyjnej :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    no trudno ... jeśli gin będzie umiał mi to wyjaśnić, to napiszę, może ktoś też ma lub będzie miał podobną sytuację, to już będzie wiedział
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Teorka zobacz co ja napisalam u manilla pod wykresem , już nie bede tu powtarzać
    --
  7.  permalink
    poproszę o zerknięcie na mój wykres:shamed: co z tą tempką?
    tylko 12 dc było zakłócenie bo inna pora
    nie wiem o co chodzi
    •  
      CommentAuthorfasolinka1980
    • CommentTimeDec 28th 2011 zmieniony
     permalink
    czy owulacja mogła być ? czy jeśli progesteron robiłam w ostatnim cykli 21 dpo i wyniósł 7 (w normie) to znaczy że owulacja się odbyła?
    teraz mi wzrosła po południu dość temp bo mam 37,1 - na mnie to wysoko bo zawsze mam max 36,5 w ustach po południu
    NIE NIE BIORĘ JEJ POD UWAGĘ DO WYKRESU :) tak sobie mierze dla siebie, do wykresu mierze o 7 rano przed wstaniem :)
    mam nadzieję, że jutro rano zmierzę i skoczy w końcu bo już 24 dc
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Ale ziutka, po kiego mierzysz w dzień? Nawet jak jej nie bierzesz do wykresu? To że wzrosła mogło być spowodowane milionem innych bodźców, czymkolwiek...
    --
  8.  permalink
    słuchajcie dlaczego ja nie mam skali większych temp na wykresie? tzn dzisiaj mam 36,8 a skalę mam do 36,7 ? gdzieś to się ustawia?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Tego się nie ustawia, samo się ustawi jak wpiszesz temperaturę.
    --
    •  
      CommentAuthormgielka1983
    • CommentTimeDec 29th 2011 zmieniony
     permalink
    proszę o interpretację mojego wykresu <em>WYMODEROWANO </em>
    --
    •  
      CommentAuthordetelina
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    hej zajrzyjcie do mnie http://28dni.pl/detelina/wykresy/2011-12-06
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 29th 2011 zmieniony
     permalink
    mgielka1983: proszę o interpretację mojego wykresu WYMODEROWANO .


    a że tak zapytam z ciekawości - po co się tu , na 28 dni, rejestrujecie skoro wykresy prowadzicie na innych portalach ? :neutral:
    czy 23 złote [abonament za 3 msce] to jest na prawdę tak KOSMICZNA kwota, że trzeba w ten sposób kombinować ? :shocked::shocked:

    no chyba, że tam nie ma możliwości czatowania to rozumiem :devil:
    --
  9.  permalink
    no wpisałam tylko że moja temp wychodzi poza wykres na notatki :confused:
  10.  permalink
    <strong>TEORKA </strong> bo nie mam zamiaru płacić nawet złamanego grosza....za to żeby korzystać z wykresu....Każda może mieć wykres gdzie chce a Tobie nic do tego :cool:
    --
  11.  permalink
    mgielka1983: TEORKA bo nie mam zamiaru płacić nawet złamanego grosza....za to żeby korzystać z wykresu....Każda może mieć wykres gdzie chce a Tobie nic do tego

    :shocked::shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Mój znajomy jest megasknerą- jak jechał na wakacje, to, żeby nie płacić w knajpach, zakupił sobie zapas parówek i czekolady w Biedronce, na każdy dzień.
    Zachowanie osób, które mają gdzieś wykresy, a tu szukają porady odnośnie nich, to -moim zdaniem- jeszcze wyższy level:devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.